Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) killerjohn


killerjohn
addikt

a TT1 vs NaDa nagyon szép volt :)

(#18852) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

TSL annyira nem mérvadó, mert a koreai playereknek és néhány európainak is lagzik az USA szerver, állitólag tegnap ZeeRaX-nak is ez volt Mondragon ellen, ettől függetlenül nagyon gyenge volt a bolgár srác. Pedig az interjúban magabiztos volt és arra hivatkozott Európa ladder 1. volt nagyon sok ideig és több, mint 4000 ladder gamet beletolt. Ennyit ért vele Mondragon ellen, aki kb. beta óta nem játszott SC2-vel, de anno az egyik legjobb non-korean BW player volt. A koreaiakra visszatérve a micro-lagok miatt nem tudnak rendesen mikrózni és sokat öletnek olyan szituációban, amit a TV-s meccsek alatt lan latencynél könnyedén abszolválnak.

GSL WC már más tészta, ez ugye gyak. lan igy itt egyenlőek a feltételek, egyelőre azonban nagyon szépen menetel a TEAM World All Star, viszont most jön csak a neheze MC, Nestea, MVP, July szóval kb. hasonlóan papirforma boritó stilust kellene mutatni, hogy meglegyen a győzelem.

Persze ez csak dijazás nélküli fun, a tournament lesz az igazi megmérettetés, reméljük ott is jönnek a szép non-korean eredmények.

Összességében azonban MC FTW! :C

[ Szerkesztve ]

(#18853) LinogeOW


LinogeOW
aktív tag

Mi lett Morrowal ?

Amúgy szerdán Dimaga GSL en :R

(#18854) kovsol


kovsol
titán

na most értem haza, valaki összefoglalná mik lettek az eredmények ?

May the Force be with you!

(#18855) killerjohn válasza kovsol (#18854) üzenetére


killerjohn
addikt

world won, Sen és TT1 tarolt. 4:3 ha jól emléxem.

basszus, én azt nem vágtam, hogy a "best of entire universe" játékosok átlagéletkora 14 év :DDD öregem, WhiteRA úgy nézett ki, mint egy matek tanár általános iskola 7.-ben :)

(#18856) omani válasza killerjohn (#18855) üzenetére


omani
tag

Ja-ja, papa-toss öregnek számít a '80-as születési dátumával bár akkor én már grandpa-zerg vagyok a '74-el :)

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18857) iSonic


iSonic
addikt

de egyébként WhiteRa-nak érdekes a mozgása is.. :F

(#18858) killerjohn válasza omani (#18856) üzenetére


killerjohn
addikt

pfúúúúúúúúú '74... akkor már volt színes TV? ;)
Gyerek ismerőseim kedvenc kérdése, hogy amikor én születtem akkor csókolom volt-e már Internet. '83-ban... mindig mondom, hogy volt, de amikor a Terminator jött, elpusztították a katonák, nehogy abból legyen a SkyNet, és csak később építették újra a Youtube miatt. Akkorát szoktak ámulni, hogy fetrengek a röhögéstől :)

(#18859) sith7 válasza killerjohn (#18858) üzenetére


sith7
nagyúr

Hülye :DD ;]

(#18860) omani válasza killerjohn (#18858) üzenetére


omani
tag

Színes TV? :) ZX Spectrum-on toltuk az Arnhem-et, talán ez volt az első komolyabb számítógépes stragéiai játék. Nosztalgia off

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18861) killerjohn válasza sith7 (#18859) üzenetére


killerjohn
addikt

;]

(#18862) killerjohn válasza omani (#18860) üzenetére


killerjohn
addikt

na, én pont annyival születtem később, hogy én már commodore-t kaptam 6 évesen :p
úgysem hiszitek el, de emléxem arra a karácsonyra, és arra, amikor kibontottam, és idétlenül próbáltam mosolyogni, hogy de örülök neki. Közben magamban nem értettem, hogy a szüleim hogy lehettek ANNYIRA idióták, hogy vettek egy írógépet egy 6 éves gyereknek a BMX helyett, amit kértem. Na, akkor lettem kocka.

(#18863) oxox válasza killerjohn (#18862) üzenetére


oxox
addikt

En egy commodore vc20-at kaptam 86-ban az nszkbol...meg kazettakat kellett beledugdosni,e s nezni, ahogy a lenti kis haromszog potyoket lovoldoz a vonalakra... (bar volt egy magno is hozza, de csak nem akart zenelni :) ...max akkor sikerult valami hangot kicsikarni belole mikor loading volt....de az max Zuzunak tetszett volna :D

amugy mikortajt folytatjuk a dolgot? hetvegen nem nagyon voltal fent..... :(

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18864) killerjohn válasza oxox (#18863) üzenetére


killerjohn
addikt

folytathatjuk pl most :)

(#18865) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv Topic!

Elkezdttem csinálgatni a kimaradtt acsikat, ezzel együtt ki akarom fejleszteni az összes cuccot a research centrumban. A Char bolygó előtt ezeket még le akarom tudni. Na most hiába csinálgatom a pályákat újra és szerzek + archievmenteket, nem kapok lóvét a fejlesztésekhez, nem írja jóvá a credit kijelzőn. Hardon csinálgatom őket.

Ötlet valaki? :F

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#18866) rt06 válasza 용 Bob (#18865) üzenetére


rt06
veterán

ujracsinalasert nem kapsz ujbol penzt, azt mar egyszer megkaptad (mikor elsore teljesitetted a kuldetest)
ha a jelenlegi allasbol nem tudsz eleg zsetont osszeszedni, uj kampanyt kell kezdened

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18867) föccer válasza 용 Bob (#18865) üzenetére


föccer
nagyúr

Én úgy csináltam, hogy fejlesztések nélkül megcsináltam a char bolygóig az össze küldetést. Majd mentettem, és megvettem az összes Bázis fejlesztést, megkaptam az acsit, visszatöltöttem, megvettem az összes infantry fejlesztést, megkaptam az acsit.... stb stb.

Ugyan ezt meg lehet csinálni a szövetségesekkel is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18868) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Értem, köszi a válaszokat :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#18869) oxox válasza killerjohn (#18864) üzenetére


oxox
addikt

ohh ha az ilyen egyszerű lenne...most értem haza....erre "outage" van :W

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18870) killerjohn válasza oxox (#18869) üzenetére


killerjohn
addikt

outage means what?

(#18871) rt06 válasza killerjohn (#18870) üzenetére


rt06
veterán

kimaradas, szunet (pl power outage - aramszunet)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18872) hajsza válasza rt06 (#18871) üzenetére


hajsza
aktív tag

Így van, bár éppen az áramszünetre van egy másik szó is: (electrical) blackout.

(#18873) rt06 válasza hajsza (#18872) üzenetére


rt06
veterán

jah, csak a blackout akkor is bekovetkezhet, ha tul sokat iszol

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18874) killerjohn válasza rt06 (#18871) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi, azt tudom, csak azt kérdeztem hogy milyen típusú outage? rosszul fogalmaztam, elnézést!

helyen: what kind of outage? :F

(#18875) sith7 válasza hajsza (#18872) üzenetére


sith7
nagyúr

Ilyenkor gyertyát kell gyújtani, és máris lehet mellette játszani ;] ;] ;]

(#18876) killerjohn


killerjohn
addikt

egy kis érdekesség: mindig is érdekelt, hogy mekkora haszna van a játék elején a probe-splitnek, avagy kettéosztani a szedőket.
Nost, 20 percet töltöttem a "build order tester" nevű custom game-ben, protossal.

a teszt metódus a következő:
- cél: legyártani 2 probe-ot, és megnézni, hogy 30. másodpercben mennyi mineralom van

eredmények:
- select all, send to center mineral, build probe: 120-125 minerals @ 30 seconds
- build probe, select all, send all to top mineral, select bottom 3 probe and send to bottom mineral: 120-125 minerals @ 30 seconds
- select all, send all to top mineral, select bottom 3 probe and send to bottom mineral: 120-125 mineral @ 30 seconds

mindegyik eredménynél a "legjobban" kivitelezette írom, tehát amikor az AI sem volt hülye.
Ugyanis például amikor mindet elküldöm felülre, és az alsó hármat alulra, akkor néha (nemnormáááális) fogja és a felsők közül az egyik baszik elkezdeni szedni a pénzt, hanem átmegy a középsőre, vagy az alatta lévőre.

Konklúzió: tekintettel arra, hogy nem vagyok pro, és néha elrontom, azaz nem mineralra küldöm a probe-okat hanem mellé, és emiatt veszítek kb 0.5 mp-et, és így csak 115 mineral lesz 30mp-nél, és tekintettel arra, hogy gyakorlatilag a legegyszerűbb: "minden középre, és aztán probe építés" is maximum 5 mineral-al van a split módszer mögött, én nem hinném, hogy van értelme kockáztatni hogy nem sikerült a split.

Vélemények?

(#18877) föccer válasza killerjohn (#18874) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha játékban hangzott el, akkor "Milyen lag?"-nak tudnám fordítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18878) Alg válasza killerjohn (#18876) üzenetére


Alg
veterán

Vélemény: a mi szintünkön ez marhára nem számít :P

Föccer: szerintem valamit félreértettél :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18879) SimS


SimS
senior tag

Sziasztok

Lemaradtam a mai meccsekről, van valami oldal ahol vod vagy replay formájában elérhetőek?

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#18880) rt06 válasza föccer (#18877) üzenetére


rt06
veterán

varja', varja', 2 perc pause, mert aramszunet van
esetleg
varja', varja', varja', elment a net

p.s.: ;p

killerjohn:

szerintem ezzel szorakozni leginkabb arra jo, hogy picit felporgesd az ujjaidat a jatek elejen (sokan beteszik a foepuletet az osszes gyorsbillentyure, kijelolgetnek es kattintgatnak, mint az orult, hogy felszokjon az apm-juk, ne lassuljanak le a jatek elejen), hiszen - mint Alg is irta - azon a szinten, ahol mi jatszunk, nem igazan befolyasolo az az 5-10 mineral

korabbi verzioban (mar ezt azota javitottak es mindenkepp var a munkas egy picit, mielott visszaindul) azzal, hogy a parasztnak beraktad waypoint-ba, hogy szedjen, majd egybol menjen vissza (harvers / return) lehetett nyeni 5-7%-ot a legelejen, de legtobbunknek szerintem meg az sem szamit (120-125 => 126-133) annyit, hogy megerje a kockazatot, hatha elbasszuk es nem termelunk semmit

amugy lehet olyat is csinalni, hogy az elejen F1-el jelolod ki a parasztokat (ez ugye mindig egy nem dolgozo munkast jelol ki), s mas-mas mineral-ra kuldod oket jobbklikkel (F1, jobbklikk egy mineralra, F1, jobblikk masik mineralra, es ezt osszesen hatszor)

sc:bw-ben volt ennek picit tobb jelentossege, foleg mert csak 4 parasztod volt, s ott picivel jobban eszreveheto volt, ha a 4 kozelebbi mineralra kuldted oket
plusz ott sokkal butabbak voltak, nem mentek at olyan gyorsan masik mineral-ra, ha egy helyre kuldted oket

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18881) killerjohn válasza rt06 (#18880) üzenetére


killerjohn
addikt

ééééééééééétem!

már csak azt nem ééééééééétem, hogy akkor minek ennyit szenvedni vele.
Amit viszont ma tanultam, az az F1-es dolog, mert eszembe se jutott volna.
Kérdés, hogy - lévén nem vagyok kóreai - vajon nem lesz-e ettől rosszabb :)

(#18882) rt06 válasza killerjohn (#18881) üzenetére


rt06
veterán

de, valoszinuleg rosszabb lesz
legalabbis en ahanyszor probaltam, sosem talaltam el mind a hat mineralt, amit akartam

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18883) sith7 válasza killerjohn (#18876) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem ezen múlik, hogy nyersz, vagy nem ... :N

(#18884) killerjohn válasza sith7 (#18883) üzenetére


killerjohn
addikt

afenébe, pedig reménykedtem hogy ezzel kerülök majd fel a master ligába diamondból... :W

(#18885) kovsol válasza killerjohn (#18884) üzenetére


kovsol
titán

milyen ligában vagy amúgy?
én 3-3 vagy 4-2 be szétküldöm épp hogy sikerül azt csókolom, wc3 ban még durvább volt, mert ott a kezdő munkások egy rész bánya és volt aki építkezni ment, azóta is B+A -t akarok nyomni kezdéskor zsigerből :DDD komolyan töltő képernyőt nézve tudatalattim oda viszi a kezem

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18886) sith7 válasza killerjohn (#18884) üzenetére


sith7
nagyúr

Azért ne add fel a reményt, hátha ... :))

(#18887) oxox válasza kovsol (#18885) üzenetére


oxox
addikt

1v1-ben platinaban van, ha jol emlekszem

az f1 dolog nekem sem jott be, most ugy kezdem klikkbazis-E-probe kuldes, es kette osztas....ahogy neztem a replay-eimet eleg jo idot futok ezzel....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18888) hajsza


hajsza
aktív tag

Notebook vásárláson gondolkodom. Tudtok ajánlani olyan típust, amin az SC2 közepes részletességgel azért eldöcög? Jó lenne, ha az ára 200.000 ft alatt maradna vagy csak kicsivel lenne fölötte.

(#18889) föccer válasza hajsza (#18888) üzenetére


föccer
nagyúr

Gamer laptop?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18890) Alg válasza hajsza (#18888) üzenetére


Alg
veterán

HP Dv6 -3 a notebookstore-tól esetleg... i3/5 és mobility 5650 nem lesz gondja vele
Fölötte Envy, de az már 240K körül kezdődik...
Én Lenovo T500-on tolom, p8600, mob. 3650 közepesen elbírja, itt PH-n vettem, nagyon szeretem

Föccer: Ha egyszer kiköltözök a koliból, én is beruházok egy asztaliba, lehet lecserélem a T500-at is valami ultrahordozhatóra... de így hogy ide-oda járkálok nagyon jól jött a félig-meddig "gamer" noti (bár egy TP-t legémerezni...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18891) rt06 válasza föccer (#18889) üzenetére


rt06
veterán

hallottal mar pl az alienware-rol?
ok kimondottan gamer konfiguraciokat raknak ossze, tobbek kozt laptop-okat is

igy latatlanba lefogadnam, hogy pl jelen topic latogatoinak gepet keresztbe nyeli le mer a kozepes* (M15x) laptop is, nem hogy a nagy (M17x)

*: jelenlegi indulo ara 227k, szoval annyival nincs is a hatar folott

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18892) Alg válasza rt06 (#18891) üzenetére


Alg
veterán

Megnéztem a gépösszerakójukat, ami valójában Dell, és hátöö.... +150 dolcsit felszámolni + 2Gb memóriáért... :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18893) hajsza válasza föccer (#18889) üzenetére


hajsza
aktív tag

Először is köszönöm mindenkinek a tippeket.

Föccer: tudom, hogy egy laptop sosem lesz játék szempontjából egyenértékű egy hasonló árú PC-vel, pláne, hogy ott sokszor a márkanevet is nagyon megfizettetik. Viszont van otthon 2 asztali gép, még egy már nem férne el.

A laptopot elsősorban azért venném, mert idén visszajönnek unokaöcséimék Bulgáriából és várhatóan gyakran lesznek nálunk (hetente átlag 1-2 napot, nyáron és iskolaszünetben még többet), úgyhogy kell még egy gép, amivel azért el lehet játszogatni. Különben állandóan azon veszekednének, hogy ki mennyi időt játszott már. Kétgyerekes családban sajnos a testvérek közötti versengés szinte törvényszerű (háromgyerekesnél meg a "kettő összefog a harmadik ellen" jelenség a tipikus). Viktor és Dani is állandóan méricskélik, hogy a másik miből kapott többet és állandóan nyafognak, hogy épp milyen igazságtalanság érte őket.

(#18894) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Elindúlt a GomTv ... Csak gondotlam súgok .. :DDD

Remélem min olyan meccsek lesznek mint tegnap , vagy jobbak ... Ma már WhiteRa is megmutathatja, hogy miért is ő a kiemelt tag a World csapatban . Mert ugye amikor Artosist kérdezte a műsorvezető csaj hogy náluk ki a legerősebb player ő WHiteRa t emelte ki .. :D

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#18895) oxox válasza hajsza (#18893) üzenetére


oxox
addikt

ohh egy sodrofavalt, vagy durvabb fenyito eszkozokkel olcsobban meguszod :)

jatek
1v1-ben, hogy mindenki rushol....szanalom...mostanaban nem egyszer ugy vertem az ellent, hogy az elso pushnal meg a probe-kat is besoroztam....

tegnap meg volt egy nagyon vicces meccsem, vegre nem 5-6 marine rush ellen (platina ellenfel)...lattam, hogy korai expre ment, en meg gyorsban colora...proxy 2 robo nem messze tole (persze eldugva), mikor megindult (mm) akkor en is ra...gondoltam visszakanyarodik ugy is....nem tette...bedaraltuk egymas expjet, majd a main-eket...ff-el kicsit tudtam tartani oket lent (ha nem ket frontra kell figyelni akkor tovabb is...jo ez az ff!!!!) a mainemre ozonles elott, es ez eleg volt annyira, hogy legyen egy kis plussz nyersanyagom...persze roptetett, en meg fogocskaztam...de a stim lett a halala vegul, meg a jo scout :) ....(a roptetest mondjuk para volt, s ha hamarabb nyomja akkor durvabb lett volna a vege...)

Es vegre protossal is felmegy az parancs atlagom van mikor 70-re is (pedig az elejen nem klikkelgetek)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18896) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

TT1 -t jól elhúzta OGS-MC , most jön White-Ra MC ellen ,,, ima-ima-ima ... :DDD

A Koreai csapat választott először játékost és OGS MC t küldték, aki behozott egy táblát amin ő volt átsétált az ellenfelekhez és bemutatott nekik ... Bazd ez a színjáték :F Igaz hogy ő nyerte a Márciusi GSLT de azért nem kéne ekkora arca legyen ,.. Remélem WhiteRa leépíti .... Ha nem akkor elég bajos lesz a többi meccs a World csapatnak .. :U

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#18897) Eagl3 válasza AlyArkhon (#18896) üzenetére


Eagl3
veterán

Jó meccs volt. :)

(#18898) rt06 válasza AlyArkhon (#18896) üzenetére


rt06
veterán

mekkorat jatszott WhiteRa
komolyan, jobban izgultam, mint mikor en jatszok...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18899) omani


omani
tag

White-Ra :C :C :C :R :R :R

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18900) AlyArkhon válasza rt06 (#18898) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Én le sem bírtam ülni , itt őrjöngtem , lol ekkora meccset , megkapta MC amit megérdemelt Hále-Lúja .... :R :R :R

Jah igen .. nem csodálkoznék ha a közeljövőben találkoznák ezzel az attackkal .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.