Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) iSonic


iSonic
addikt

STREAM Online

(#18402) kovsol


kovsol
titán

hmm olvasom az TSL győztesekkel az interjúkat és most olvastam White-Ra megy Koreába GSL re :Y

May the Force be with you!

(#18403) rt06 válasza kovsol (#18402) üzenetére


rt06
veterán

w00t-w00t

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18404) sith7 válasza kovsol (#18398) üzenetére


sith7
nagyúr

Nemes hozzáállás :R ... mondjuk ahhoz is tudni kell valamennyire játszani, látod, múltkor otthagytad a proxy pylomat, és mégse tudtam nyerni ... :U

Muta powa :W :O .... ;]

(#18405) kovsol válasza sith7 (#18404) üzenetére


kovsol
titán

ez egy játék, ha az lenne, hogy mindenki seggbe b.hat attól lesz jobb itt a hangulat akkor azt passzolnám :DDD

a múltkori mérkőzés meg így volt izgalmas, te is meg én is megizzadtam, abban nincs élvezet, ha egyik lebúldózereli a másikat, ezért utálom a ladder rendszert is, hogy sokszor olyat ad be aki ellen nem élvezetes a game, mert kikapni is lehet úgy, hogy élvezem közbe a játékok, ha érzed, hogy na itt volt esélyem, legközelebb odafigyelek majd jobban

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18406) sith7 válasza kovsol (#18405) üzenetére


sith7
nagyúr

Azt gondolom :D

Teljes mértékben igazad van, tényleg élveztem a meccseket, talán a 2. - at jobban, ott néha még azt is éreztem, hogy talán ... talán ... :B ... csak hát ott meg az a fránya XelNaga tower ... :DDD

(#18407) Ybron válasza iSonic (#18401) üzenetére


Ybron
senior tag

Ahányszor belenézek a stream-be mindig idebetegeskedel, már már vicc kategória :)

(#18408) kovsol válasza Ybron (#18407) üzenetére


kovsol
titán

én csak ezért nézem :DDD

May the Force be with you!

(#18409) hajsza válasza kovsol (#18405) üzenetére


hajsza
aktív tag

Sőt, azok a legjobb meccsek szerintem, amikor mind a két fél úgy érzi, hogy hasonló esélyük van a győzelemre. Ha túl gyenge az ellenfél, akkor nincs igazi sikerélmény. Ha meg túl erős, akkor ritkán sikerül győzni. Persze ha sikerül, akkor nagyobb is az öröm, de a sok vereség miatt mégis úgy érzi az ember, hogy annyira nem éri meg a küszködés.

(#18410) sith7 válasza hajsza (#18409) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez is igaz :K

(#18411) föccer válasza oxox (#18400) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, arra emlékszem. Ott azt akartam megnézni, hogy egy bizonyos build-el meg lehet-e fogni a proxy 2 gate zea rusht. Mint kiderült nem lehet :) Még úgy sem, hogy nem egyből indultál az első 2 zelával, hanem megvártál vagy 5-6ot. Persze azért az kellett hozzá, ha "ne vegyem észre".

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18412) iSonic válasza Ybron (#18407) üzenetére


iSonic
addikt

TVTm mocskosul szar azért vagyok ideges...

(#18413) oxox válasza föccer (#18411) üzenetére


oxox
addikt

:) ...igen...ha ramesz a pilonomra, vagy early lingre akkor pikk pakk szetcsamcsogjak..
proxy csak az eszrevetlenseg arnyekaban nyero...

pl. tegnap 3v3-ban 3x szivattak le a tarsaimat cannon rush-al....volt, mindharom ellenfel azt csinalta...en siman szedtem nehany probe-al, majd az 1 zeaval....gondoltam innen tiszta gyozelem....zerg nemhogy lerohanta volna a parasztokat, elkezdett mutara menni (kozben volt kb 2-3000 felesleges mineralja :W ), a protoss tars eszrevette az elsot, de a masodikat mar nem ....szerencsere csak beszoritottak, de 3 ellen nem birtam....

egyebkent ket zerg ling rusht van esely fogni cannon nelkul? mert ezt eddig nem nagyon sikerult csapattarsak segitsege nelkul....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18414) Ybron válasza iSonic (#18412) üzenetére


Ybron
senior tag

De ne idegeskedj :) PvP nekem is szar volt, húzott is agyilag, de most már annyira nem izgat(mióta omani mutatott egy jó kis taktikot :) ), HuK is megmondta... ezek az azonos fajú egymás elleni meccsek annyira nyitottak, simán nyerhet a gyengébb, főleg pvp-be ahogy mondtad is, kicsit jobban microzik, vagy bewarpol.

(#18415) rt06 válasza hajsza (#18409) üzenetére


rt06
veterán

en pl rengeteget tudok tanulni az olyan veresegeimbol, mikor nem valami nagyon tre chees-zel kapok ki (amiben kevesbe trevel, abbol szinten lehet)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18416) iSonic válasza Ybron (#18414) üzenetére


iSonic
addikt

hát de akkor is idegesít...

(#18417) rt06 válasza oxox (#18413) üzenetére


rt06
veterán

ket zerg ling rush alatt mit ertesz pontosabban?
dupla 6pool? ha idoben scout-olod, t-vel nevetsegesen egyszeru (ugye alapbol is szokas falazni, raadasul az elso egyseg atlo a falon), de szerintem teljes fallal kronozott stalkerrel es nemi (mondjuk nem art a neminel kicsit tobb) szerencsevel p-vel is (bar teljes fal + cannon konnyebb talan, mert ugye nem kell hozza gazt termelni)
z-vel passz

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18418) oxox válasza rt06 (#18417) üzenetére


oxox
addikt

igen 6-7pool es protossal fogni...csakmert mire odaernek addigra meg nem nagyon van kesz az elso zea....probe-kkal meg ket csoport linget olni mar necces, vagy sikerul, vagy semmim nem marad.....1v1-ben ez ugye nem gond, de itt mire megjon a masodik hullam, addigra az egy zea sem sok vizet kavar....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18419) rt06 válasza oxox (#18418) üzenetére


rt06
veterán

esetleg este (ha akad meg egy elentkezo) kiprobalhatjuk

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18420) föccer válasza rt06 (#18417) üzenetére


föccer
nagyúr

Z-vel a 6 pool-t fogne nem para. A dupla 6 pool már neccesebb. Általában amire átér a derítő dronom, addigra fent vagyok 10-11 supply-nál, és már elindítottam a lordot. Ilyenkor cancel a lordra, és azonnal rakom a poolt úgy, hogy lehetőleg zárjam a mineral line felé vezető utat. Innentől csak szedem a mineralt. Amire lejön neki a 6 ling, jó esetben adigra lejön nekem is a pool. Ledobom a 2 clawer, és az így felszabadult supply miatt elindítom a queen-t. Kb fél uton vannak a clawerek, meg a queen, amire beérnek a lingek. Akkor elkezdek menekülni a dronokkal. Ha kergeti a dronokat, akkor jó, mert elkészülnek a clawerek, és onnantól megfogtam. Ha nekiugrik a 2 clawernek, akkor meg a dronokkal neki kell ugrani a lingeknek, hogy minél többet leüssek, amire leverik a clawert.

Ha 10 poolt rak az ellen, akkor könnyebb a dolog, mert amire beér a lingekkel, addigra elkészülnek a clawerek, és nem kell a dronokkal szórakozni.

Üdv, föccer

mod:

RE: cyla: Én benne vagyok, ha éppen lesz rá maradásom.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18421) Alg


Alg
veterán

Makró összehasonlítás... ;] :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18422) föccer válasza Alg (#18421) üzenetére


föccer
nagyúr

A teranhoz oda írhatták volna még a T-t is. +20%...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18423) sith7 válasza Alg (#18421) üzenetére


sith7
nagyúr

Hihetetlen ... :DD :C

(#18424) LinogeOW válasza Alg (#18421) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

:C :DD :C

(#18425) föccer


föccer
nagyúr

No, alyarchonnal toltam 2 meccset. Az egyiknél szarabbul játszottam, mint a másiknál :D Visszavágót követelek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18426) Eagl3


Eagl3
veterán

Hogy vigyorog a sok Zerg... lol. mindjárt megsajnálom őket. ;]

(#18427) Alg válasza Eagl3 (#18426) üzenetére


Alg
veterán

Na megjött az egyik easy racer, hol kódorog a másik? ;] :P

nehogy komolyan vegyétek

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18428) AlyArkhon válasza föccer (#18425) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Én nem különben , APM is jó hogy a földet súrolta , szétestem amire a támadásra került volna a sor .. :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#18429) iSonic válasza Alg (#18427) üzenetére


iSonic
addikt

nem reagálok a béna fajjal játszó béna játékosra.. :DD

aki igazán számit, tudja, hogy a terran a legnehezebb faj.. :P

[ Szerkesztve ]

(#18430) hajsza válasza Alg (#18421) üzenetére


hajsza
aktív tag

Ez éppenhogy a mikró, nem? Egyébként jópofa és részben találó is.

[ Szerkesztve ]

(#18431) kovsol válasza hajsza (#18430) üzenetére


kovsol
titán

nem, mert az egység gyártásról van szó ling, roach, meg sentry marin gyártás

May the Force be with you!

(#18432) hajsza válasza kovsol (#18431) üzenetére


hajsza
aktív tag

Jogos, akkor az egyetlen mikró jellegű dolog benne a protoss FF, mert az gondolom a force field akar lenni.

(#18433) LinogeOW válasza iSonic (#18429) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

LooL, nap vicce :DD

(#18434) iSonic válasza LinogeOW (#18433) üzenetére


iSonic
addikt

LOL a nap szégyene :DDD

(#18435) föccer


föccer
nagyúr

Lol a nap postja :D

És ki lesz a nap játékos? :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18436) Eagl3 válasza föccer (#18435) üzenetére


Eagl3
veterán

Hát nem a random csapattársam az biztos... :DDD

(#18437) Eagl3


Eagl3
veterán

Mondja már meg nekem valaki legyen szíves, hogy van az, hogy ha 2raxból tolom a fast expes P -nek a maraudert meg marint easy fogja... :F
Olyan érzésem van, mintha P ellen csak cheese taktikával lehet nyerni.

(#18438) föccer válasza Eagl3 (#18437) üzenetére


föccer
nagyúr

A zealot a marauder heavy counterje. :U Főleg, ha berak mögéd 1-2 forcefield-et, hogy ne tudd vissza mikrózni a marákat. Próbáld ki a blue helionokat. 5-6 db viszi a zealotokat, mint forró kés a vajat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18439) sith7 válasza föccer (#18435) üzenetére


sith7
nagyúr

én , mert lassan 1 hete nem játszottam már ... :F

(#18440) Alg


Alg
veterán

Nahh... holnap utolsó esély reset előtt feljutni diamondba, megpróbáljuk :U - nem sok híja van már, folyamatosan diamond tetejéről dobált ellenfelet

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18441) Eagl3 válasza föccer (#18438) üzenetére


Eagl3
veterán

nem ez a baj, a zelákat simán kimikrózom...

(#18442) föccer válasza Eagl3 (#18441) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor? Mivel szívat meg? Monduk Z-vel is úgy lehet fogni a 2 rax pusht, ha elsőnek expelek és csak utána rakok gázt, majd poolt. Egy ideig én sem akartam elhinni, de tényleg így van.

Lehet P-nél is így van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18443) oxox


oxox
addikt

most akkor, hogy lesz ez a reset?...mindenki uj placementeket tol, es ujra besoroljak, a pontok meg elvesznek?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18444) LinogeOW


LinogeOW
aktív tag

aki igazán számit, tudja, hogy a terran a legnehezebb faj.. :P Ment Sc2 fórum, legjobb kommentek közé, ez kész :C

(#18445) Alg válasza oxox (#18443) üzenetére


Alg
veterán

Pontok elvesznek, MMR megmarad, ha már játszottál placementet akkor csak 1et kell és utána valószínűleg ugyanoda tesz vissza ahol voltál reset előtt

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18446) Alg


Alg
veterán

Milestones

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18447) Eagl3 válasza föccer (#18442) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem érted...
Azt akarom mondani, hogy hiába van neki a játék elején X minerál kiesése mivel fast expelt, így is simán fogja az én marauder+marine korai pushomat. És ezalatt nem azt értem, hogy lazán végig kéne darálnom a bázisát, de legalább veszteségesre tudnám kihozni a csatát... ehelyett az van, hogy unitba kb. ugyan annyit elvesztünk, ő pedig iszonyat előnyben lesz mert már van egy plusz expje.
Tényleg nevetségesnek tartom a mi szintünkön a Protosst a másik két fajjal szemben. Pro körökben azért kiegyensúlyozottabb a téma, de ilyen platina meg daimond szinten a P -hez kell a leg kevesebb ügyesség. És ezt nem bántásból mondom. Ha most kezdenék SC2 -zni, tuti a P-vel tanulnék játszani.

(#18448) föccer válasza Eagl3 (#18447) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, értem. Azt hittem valami proxy push-ról beszélsz. Egyébként érthető a dolog. Az első nehány percben a crono miatti plusz bevételek okozta extra income-ot tudja expre fordítani, miközben ugyan akkora sereget épít. Ez van, barátkozz meg a gondolattal :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18449) oxox válasza Eagl3 (#18447) üzenetére


oxox
addikt

de akkor azt is tedd hozza, hogy platina/gyemant alatt a terran a legkonnyebb faj (de a zerg sem tul bonyolult)....mert igy kerek a dolog....miutan ott mindenki rushol, es ezt mar kifejtettuk, hogy nem fekszik a protossnak....

a crono meg nem general akkora plusszt... ki ne talaljatok mar....tegnap nezegettem a replay-eimet, es a terran mula-al kb 5-6 probe hatranyt ellensulyozott minimum...ugy tunhet, hogy elony, de ha koran pusholjak a protosst, akkor nem sok eselye van expelni hamar....es ugy neztem hogy 20-24 szedo felett mar jobb ket bazison szedni (sac/kb +200 nyersanyag)

pl. ha mostanaban terran van az ellenfelnel, akkor korai colo-ra megyek, mert masnak eselye nincs az elso gombocnal (es ez pont platina/gyemant ligakban van)...tegnap is ket zergel voltam....az egyik roachra ment (daraltak mint a szel), makra a masik banlingel nagyot pusztitott mire az egy szem coloval megjelentem hatul...le is csaptak, de addigra szerencsere a ket zerg is magara talalt.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18450) Alg válasza Eagl3 (#18447) üzenetére


Alg
veterán

Azért azt gondolni, hogy bárkit, aki korábban expel mint te, meg lehet büntetni hááát... kissé erős.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.