Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) oxox válasza Alg (#18450) üzenetére


oxox
addikt

hat ja....foleg, hogy az expet ha jol idozited akkor mennyi...8marine ara...az azert nem nagy vasziszdasz....persze a szedok plussz, de azt folyamatosan gyartod ugy is (egyebkent azt vettem eszre, szinten a replay-eimet nezve), hogy mostanaban azert megy jobban a game, mert tenyleg kb 30ig folyamatosan tolom a paraszt gyartast....van mikor meg a protossok is 3-4el lemaradnak minimum....s ha onnan expelsz, es lerongyolsz 10-12 parasztal, maris jobban allsz....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18452) Eagl3 válasza oxox (#18449) üzenetére


Eagl3
veterán

Először is 1v1 -ről van szó... másodszor pedig: "pl. ha mostanaban terran van az ellenfelnel, akkor korai colo-ra megyek, mert masnak eselye nincs az elso gombocnal (es ez pont platina/gyemant ligakban van)..."

Esélye sincs? 1 sentry elég a rámpához könyörgöm és az áletbe nem megy ott fel semmilyen terrán. Amíg meg ott toporog a kapuba te simán kihozol vagy az általad említett colobol egyet, vagy ha ügyes vagy a sentryvel leválasztasz mindig a T seregből egy-egy darabot amit lekaszált, ráadásul ugye a T nem is lát fel, te viszont le látsz.
Miről beszélünk?
Gyémánt platina alatt meg édes mindegy, melyik fajjal vagy, úgyis valami cheese sz@rt nyom mindenki, az meg minden fajnál van.

Alg: te most komolyan nem érted amit írok, vagy csak nem akarod megérteni?
nem értem mi olyan felfoghatatlan azon, hogy -400 minerál kiesés s a P nek nem okoz gondot ha pushol a T, viszont ha a T fast expel és megjelenik a P 3-4gw -vel, akkor akár GGzhetsz is.

(#18453) Alg


Alg
veterán

ZvZ...

Jó kis izgalmas meccs volt

Eagl3: mindegy, hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18454) Eagl3 válasza Alg (#18453) üzenetére


Eagl3
veterán

Lol... szeretem mikor valaki ennyivel elintézi a dolgot. :D

[ Szerkesztve ]

(#18455) sith7 válasza Alg (#18440) üzenetére


sith7
nagyúr

Mindent bele :))

(#18456) Alg válasza sith7 (#18455) üzenetére


Alg
veterán

Újabb diamond 9. (3100 pontos) protoss skalp... (még csak nem is gg-zett :P )

De basszus mi ez a cannon fetisizmus ma? 4 meccsből 3 cannon rush...

szerk: Ja, és ez egy Fast expes P volt, simán büntettem érte, úgy hogy támadás közben megelőztem makróban, szóval ha kivédi is jó vagyok ;] :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18457) Ghoosty válasza Eagl3 (#18452) üzenetére


Ghoosty
őstag

"nem értem mi olyan felfoghatatlan azon, hogy -400 minerál kiesés s a P nek nem okoz gondot ha pushol a T, viszont ha a T fast expel és megjelenik a P 3-4gw -vel, akkor akár GGzhetsz is."

A terran úgy van megszerkesztve, hogy csak később tud expelni, de cserébe 1 base-en sokkal hatékonyabb a MULE-nak köszönhetően. Ha fast expelsz, akkor védekezhetsz bunkerben is, ami, ha már nem kell, akkor visszakapod az árát.

Mivel a zela hardcounterje a marának és a marine-t is elég jól eszi, ezért baromi sok idő, mire kimikrózod és megölöd őket. Ezidő alatt neki folyamatosan jön a magasabb income a CB és a plusz exp miatt, tehát ha több egységet veszít, mint te, akkor is tudja pótolni a nagyobb bevételből. Nem tudom mennyire vagy pro, de én miközben mikrózom a zelákat, nehezen tudok figyelni a makróra, így abban hátrányt szenvedek, könnyen lehet, hogy nálad is ez van.

Sittes: nem láttalak tegnap online, hogy lesz így meg a gyémánt liga? :)

(#18458) Eagl3 válasza Alg (#18453) üzenetére


Eagl3
veterán

Hát nem voltatok egy szinten az biztos... :) a 12pecben 14db droneja volt.

(#18459) oxox válasza Eagl3 (#18452) üzenetére


oxox
addikt

azert megnezem, hogy egy korai pushnal, hogy fogod egy sentry-vel....nem termelodik olyan gyorsan az energiaja, hogy a masodik rohamot is tartani tudd...es ha tobb sentryre mesz nem marad colora gazod....konkreatan 3v3-ban meg stalkert se nagyon csinalok coloig terranok ellen....max 1-2-t..

a protossnal milyen cheese taktikara utalsz? merthogy cannon rush zerg ellen, terran ellen hatastalan (egy sima scout-nal mindenkinel eselytelen, es szinte tuti bukta)....ha nyitvahagyod a feljarod (proxy), akkor buktad zerg ellen, es ha nem sikerul eszrevetlenul betenned a proxyt a terranhoz akkor szinten nincs eselyed a fal ellen....rusholni meg senki nem rushol zerg, terran ellen zeaval....merthogy ez is eselytelen...

arany ligaig a cannon rush mukodott....de ott mar nem nagyon, es nincs mas....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18460) rt06 válasza oxox (#18459) üzenetére


rt06
veterán

"nem termelodik olyan gyorsan az energiaja, hogy a masodik rohamot is tartani tudd."

ha jol tudom, akkor ket, legfeljebb harom force field-et tudsz folytatolagosan letenni korai jatekban egy sentry-vel, utana elfogy az energia (ezt a nemreg elokerult fast 3 roach + speedling rush-nal lehetett nagyon szepen latni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18461) oxox válasza oxox (#18459) üzenetére


oxox
addikt

szerencsere azt veszem eszre, hogy edzodtem annyit a sok v sok random alatt, hogy 1v1-ben mar tudom fogni a cheese-eket (terran okoz neha meg gondot, a buzi gomboccal)....ha latom, hogy zerg gazra megy akkor megy a imo automatikusan (megha muta akkor sincs gond, mert amig nincs nagy tomegben nehany stalker eleg, ha meg speedylingre megy akkor sem jut be a zeatol...az imo+stalker+sentrz+zea meg kis mennyisegben is jo roach-lingek ellen)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18462) oxox válasza rt06 (#18460) üzenetére


oxox
addikt

ez igaz/lehet....nem is a zergekkel van a (nagy) gondom :) ....terran gombocal inkabb

zerg ellen mire a roach-okkal+lingekkel ater, altalaban van 1-2zea (hold parancson) 1sentry, 1imo (vagy kesz, vagy keszul), es 1-2 stalker....ez pont annyira eleg, hogy ne jusson be, hanem lent varakoztassam...s mikor a fenti csapat kb megduplazodik, akkor megindulhatok ellentamadasba (legutobb, egy observert is kuldtem....kicsit szivtam is a fogam, de hasznos volt vegul, mert mar oldalrol fellattam nala,es nem egyoldalu volt a lelovoldozes)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18463) sith7 válasza Alg (#18456) üzenetére


sith7
nagyúr

Meglesz az , szép győzelem lehetett :C

Ghoosty
Vasárnap otthon voltam, meg keresztanyám fiával beszélgettem ... :U
Nem volt valami jó az a nap, hétfőn még a hatása alatt voltam, ma mindenképpen megyek, de 21:00 előtt tuti nem ... De menni fogok, megígérem :K

(#18464) Ghoosty válasza sith7 (#18463) üzenetére


Ghoosty
őstag

Semmi gond, nem azért írtam. Amúgy nem is volt baj, mert arénáztunk wowban, aztán nem úgy indult, ahogy szerettük volna, aztán 9 körül még nem volt meg a kellő számú győzelem aztán legalább be tudtuk rendesen fejezni.

(#18465) sith7 válasza Ghoosty (#18464) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, ma igyekszem felérni :K

(#18466) Alg


Alg
veterán

OOOOHHHH YEAH

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18467) LinogeOW válasza Alg (#18466) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Shakuras <3

(#18468) Alg


Alg
veterán

when cheese fails...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18469) kovsol


kovsol
titán

ez most komoly ? [link][link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18470) AlyArkhon válasza kovsol (#18469) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Írd le magyarul please mit írnak tő mondatokban , :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#18471) kovsol válasza AlyArkhon (#18470) üzenetére


kovsol
titán

most már csak azt mutatja majd a profilban hány győzelme van az embernek

May the Force be with you!

(#18472) Alg válasza kovsol (#18469) üzenetére


Alg
veterán

Komoly, és jó nagy ökörség :W :(((

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18473) omani válasza kovsol (#18469) üzenetére


omani
tag

Igen, ezt már a PTR-es release notes-ban is írták. Elvileg annyi lenne az értelme, hogy van aki azért nem ladderezik mert nem akarja elrontani a statját. Jó nagy baromság szerintem, a matchmaking rendszer miatt szinte mindenkinek 50%-hoz közelít a win/lose, kevés a kiugróan jó vagy rossz arány.

Mint motiváció nekem jobban tetszene a Milestone rendszer, de ha jól értem azt meg csak szezonok végén osztják, azaz továbbra se motivál arra hogy kapaszkodjak felfelé a ladderen. Eddig nem tettem, most már késő hogy szezon végéig felkapaszkodjak, utána meg egy szezonig megint nem osztják ki, szóval szerintem ez is egy jó nagy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18474) kovsol válasza omani (#18473) üzenetére


kovsol
titán

ez a Milestone végülis egy ilyen medál lesz majd és meg lehet nézni melyik szezon végén milyen medálokat szereztél ?

May the Force be with you!

(#18475) omani válasza kovsol (#18474) üzenetére


omani
tag

Ha jól értem akkor igen. Nekem jobban tetszett volna, ha a liga medál menet közben változik ahogy feljebb vagy lejjebb kerül az ember a ladderen, és a szezon végén elrakja a karakter lapra az adott szezon záró állapotát.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18476) oxox


oxox
addikt

KillerJohn-al tóltunk két party-t ...elsőben volt sajna egy DC-je (pedig már az egyik bázisát kitakarítottuk)...sajna kettővel nem bírtam...folyamatosan küldték a dt-ket az expekre, az mmm sereg meg bedarált....(két platinás 150 közös meccsel)

viszont a második....nagyon durva volt (igazsághoz hozzátartozik, hogy nem voltam a toppon, bár néhány dolog sikerült....fura, hogy nem megy úgy mint randomon....szokni kell, hogy lehet számítani a csapattársra :) ...és Killer jól tólta :R )

itt a replay PP VsZZ
[link]

durva party volt, két zerg ellen....korai ling rusht befalazással fogtuk, majd jött egy kis muta, majd két böszme sereg...én hamar elhullottam, Killer durván visszatámadt, majd elhullt a bl-által....ekkor mint főnixmadár (bár elég lassú reagálású szárnyas) feltámadtam...annyit elég tudni, hogy Killer, már gg-zet :D ...

Mondjuk így utólag jó, hogy későn kapcsoltam a phonixekkel, mert corruptora már egy sem volt :) meg visszanézve az a 4db dt is hasznos volt, két expet legyalázva a főcsata alatt ....ezek az említésre érdemes dolgaim :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18477) Alg


Alg
veterán

Nem fog ma feldobni, az biztos...

Viszont kezd elegem lenni ebből a sok nyomorékból, gyakorlatilag egy normális meccset nem játszottam ZvZ-t kivéve... mind cannon rusher, bunker rusher, és hasonlók...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18478) iSonic


iSonic
addikt

Stream Online

(#18479) killerjohn válasza oxox (#18476) üzenetére


killerjohn
addikt

életem egyik legfunabb meccse!
oxox a végén akkorát vágott a zergeknek gg után, hogy csak úgy lestem :)

Egy rakat zealottal meg stalkerrel lenyomtam a jobb oldalon az expeket meg az egyik zerg mainjét, amikor kifogytam, és nulloztak. Nem maradt semmim, és bloodlordok kopogtatták a cannonjaimat. Exp lost, main fele lost. Ez a push épphogycsak elég volt ahhoz, hogy oxox-ot ne bántsák közben. Erre látom minimapen, hogy oxox-nak sincs semmi armyja, szóval GG-ztem, mert az ellené volt a 3/4 map. Erre nézem, hogy oxox phoenix-ekkel gyakja a bloodlordokat, miközben van 7-8 stalkere, amivel írtja a zerget, az meg nem küld semmit!

óóóó mondom nyomás körbenézni, hogy valahol szed-e pénzt, mert valószínűleg nincs bevételük. Nekem már semmim sem volt, átküldtem a maradék moneyt, és oxox megtalálta az éppen beinduló 2 expjüket, majd zseniálisan kivégezte őket :)

Mégegyszer köszönöm ezt a zseniális meccset, visszaadta a hitem a sok 7 perces rush game, és idióta játékosok után!

(#18480) killerjohn


killerjohn
addikt

a nap poénja:

épp 1v1-et nyomok valami iszonyat kemény játékos ellen, erre már majdnem úgy vagyok hogy feladom, amikor megszólal a 20 hónapos fiam "zsízsíí". Ó mondom, még ő is tudja, hogy esélytelen. Röhögök egy jót, beírom a GG-t. Erre megfordulok, és látom hogy a zsiráfjával játszik (azt hívja zsizsi-nek, csak most picit máshogy mondta) :)))))

(#18481) v2izzy


v2izzy
tag

Most a haverom accával játszottam, mert még szerda előtt fel akar jutni silverbe. Már kb játszottam 10-15 meccset a napokba és az összes win volt (+2 lose mert ő is játszott közbe), de alig akar adni bronznál jobbat... Eddig kb 2 silver volt nem hogy feldobott volna... Valamit nagyon elírtak ennél az ellenfél választó algoritmusnál vagy nem tudom, de valaki nem tudja miért lehet ez? Az számíthat hogy más fajjal játszom?

Amúgy elég vicces emberek vannak itt bronzba. Pl az előbb volt egy csávó a typhoon peaks-en (az egyik legnagyobb map) be akart workerrusholni Z-vel :DDD

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#18482) rt06 válasza v2izzy (#18481) üzenetére


rt06
veterán

az miert jo neki, ha te jutsz fel az acc-aval? szenne fogjak szopatni, ha o sajat erejebol nem odavalo lenne

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18483) killerjohn válasza rt06 (#18482) üzenetére


killerjohn
addikt

majd meglepődik platinumban h 100/98 lost :D

(#18484) v2izzy válasza rt06 (#18482) üzenetére


v2izzy
tag

Nem tudom, de megítélésem szerint van olyan jó mint 1-2 gyengébb silver, úgyhogy előbb útobb feljutna, csak így gyorsabb mert még szerda előtt felakart. Nekem meg jó mert gyakorolom a 4gate-t :D

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#18485) SimS válasza oxox (#18476) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Valaki legyen olyan szíves és nézze meg ezt a repet, amit linkelt a kolléga. 20:40 körül kezdődik egy csata. Már a hajam tépem kb. :D

Ha full lowon van a játék, vagy ha a szokásos medium, illetve ha minden max-on akkor is (és centire pontosan) 18-27 fps-em van akkor. CPU 1 mag 70%-on a többi nyaral vagy nemtom a maguk 15%-ával. GPU max. 20%-on végig. Ez a játék hibája, de most komolyan? Mert nem hiszem el, hogy hw gond hogy nem tartja ilyen kihasználtság mellett az fps-t. Játszható marad végig, csak zavar :U

Ezért kérek valakit, nézze meg nála milyen értékek vannak, köszi. :R

p.s.: tudom, mindenkit földhöz ver majd, hogy nekem ilyen gondjaim vannak így seasonzáráskor.. ezért tettem offba.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#18486) föccer válasza SimS (#18485) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, szívesen megnézném.... :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18487) rt06 válasza SimS (#18485) üzenetére


rt06
veterán

engem nem a szezonzaras miatt ver foldhoz, hanem mert en ugfy tudnek orulni 18-27 fps-nek 2v2-ben, hogy ihajj (igy aztan erdemben nyilatkozni sem igazan tudok)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18488) Eagl3 válasza SimS (#18485) üzenetére


Eagl3
veterán

Szia, nekem ultra beállításokkal 1680x1050-ben az adataimnál lévő configgal a 20. percben levő nagy csatánál nem ment 20 FPS alá (de 20 is csak egy pillanatra volt). A proci összes magja dolgozott...

[ Szerkesztve ]

(#18489) killerjohn válasza SimS (#18485) üzenetére


killerjohn
addikt

nálam fasterX8-on sem szaggat :F

(#18490) sith7 válasza killerjohn (#18489) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát csúnya is lenne, ha szaggatna .... :U

(#18491) kovsol válasza rt06 (#18487) üzenetére


kovsol
titán

nekem 1v1 lowon van ennyi fps 1280x720 felbontás mellett csata közben :(((

May the Force be with you!

(#18492) killerjohn


killerjohn
addikt

na egy érdekes replay, semmi extra, csak hogy megmutassam, mekkora k*rva nagy mázlim volt:

[link]

(#18493) rt06 válasza kovsol (#18491) üzenetére


rt06
veterán

nekem 1v1 kezdesnel (low, 1024*768)
ujabban (par honapot kihagytam, el sem inditottam addig a jatekot) mar a 2v2 is (ami elozoleg turhetoen ment) iszonyatosan szaggat - mas vett eszre hasonlo, teljesitmenybeli valtozast ugy tavaly december kozepe ota?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18494) kovsol válasza rt06 (#18493) üzenetére


kovsol
titán

én nem tapasztaltam teljesítmény romlást, pedig nálam hamar kiszúrni minden fps csökkenést

May the Force be with you!

(#18495) omani


omani
tag

Többen írtátok hogy visszaraktátok minimálra a grafikai beállításokat. A hétvégén átállítottam én is és nagyon bejön, sokkal jobban átlátni a játékot, a részletek meg a csicsa pedig egyáltalán nem hiányzik. Érzésre egy kicsit gyorsult is a játék.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18496) kovsol válasza omani (#18495) üzenetére


kovsol
titán

ctr alt f bill kombóval látni is az fps -t így nem csak érzésre tudhatod meg a gyorsulást

nekem egyedül a creep ami eleinte fura volt, mert beta medium grafon futott nálam úgy mint a végleges lowon :F

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18497) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Köszi mindenkinek aki ránézett a dologra. Furcsállom továbbra is - a kis sandy-t megmozgatja, az enyém meg malmozik :( 1 mag 70% a többi 30% (mondjuk most fut épp a wow is a háttérben, ez még így is csak dobhat a dolgon..).

Némileg azért javult a helyzet, kikapcsoltam minden energiatakarékos funkciót, ez hozott 6 min. fps-t, tehát 25 volt a legkevesebb így. A VGA akkor is malmozik 26%on.. brr

Ez már az én bajom :D sorry az off miatt.

THX mégegyszer, de addig is népszerűsítettem itt a két kollega játékát :P

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#18498) rt06 válasza omani (#18495) üzenetére


rt06
veterán

az egy dolog, hogy nem hianyzik a csicsa, de en konkretan szedulok attol, ahogyan a creep mozog

starcraft nekem sosem az uber grafikarol szolt
maskulonben nem jatszottam volna meg 2010-ben is egy 640*480-as felbontasra es 256 szinre kepes jatekkal (az elodjevel)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18499) kovsol válasza SimS (#18497) üzenetére


kovsol
titán

nálam a HD3470 256MB 50% túlhajtással vért izzad lowon is :DDD a 2ghz es c2d az 70-90% közt jár
jah és egy laptopról van szó, de asztali gépem még szarabb :DDD

(#18498) rt06 én beérném egy wc3 grafikai szinttel is, az legalább 10-30% proci terhelés mellett is fix 60fps és szerintem nem is csúnya

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18500) Eagl3 válasza SimS (#18497) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem fog az összes mag egyszerre 100% -on tekerni...

Mennyin megy a procid?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.