Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Tuco Ramirez válasza iSonic (#14843) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Köszönöm a tanácsokat! :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#14852) iSonic


iSonic
addikt

(#14853) oxox


oxox
addikt

kerdes....zergel - protoss, stalker-colo ellen mi a tuti csapat felallas...csakmert a hydrak-roachok hullanak mint a legyek a colo miatt, ha muta is van, azokat a stalkerek buzergaljak...a corruptor-ra is igaz, de az meg stalker ellen sem jo....meghat mire lotavolba ernek a colokhoz (muta, corr), addigra felperzseli a foldi aprosagokat...banling talan?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14854) salaxx válasza Ybron (#14803) üzenetére


salaxx
tag

elegge rafeküdtünk unalmunkban par kollegaval ezekre az insane ill. outmatched acsikra:

leirok par tapasztalatot, hatha te is belekezdenel:

- sok youtube videot sajnos el kell felejteni, mert a patchek ota sokkal agresszivabb az AI a dolgozokkal

A mapokrol
- a legtöbb insane/outmatched achi teljesithetösege nagyon erösen mapfüggö
- 1v3/1v4 very hard-ra pl szinte csak Megaton mapon van esely (most meg nem beszelek a "csalasrol"...majd kesöbb)
- Insane FFA az Abysson a legkönnyebb sztem
- 1v2 insane-en meg mar tul vagy te is, sztem a twighlight fortress-en a leg1szerübb

A fajokrol+taktikokrol:
- 1v1 insane mind3 fajjal teljesithetö: az ellenfelekröl azonban nem art ugy valasztani, hogy a legtöbb taktika beepitkezös jellegü igy zerg eseten a creep miatt nem olyan hatekony
Amit az AI-rol tudni kell: a dologozok mig nincs harci egyseg arra pöccennek be ha az ö szintjükön vagy attol feljebb epitkezel, ha attol lejjebb arra nem. Amint viszont mar az ö szintjere es epitesz barmit akkor mar az alsobb szinten levö epületeket is molesztalni fogja, de csak addig mig az ö szintjen epp epül vmi. Ez jol hasznalhato csalinak pl hogy mig lent keszülnek a dolgok addig fel is epitesz vmit amire odasereglenek a hasznos munka helyett es akkor cancel. + jo idözitessel mert mint mondtam hogy mar az also szintre is tamadnak ilyenkor pont arra csalogathatod ki öket mire pont elkeszül a cannon+bunker. Mert ha ezek megvannak akkor attol mar felnek es akkor nem erölködnek. Kesöbbiekben az AI-rol meg annyit lehet tudni, hogy van neki vmi "fear" level-e hogy 1 bizonyos szamu bunker/cannon amitöl fel es nem megy a közelebe. Miutan van mar harci egysege onnantol egyebkent borul a szintes elmelet is...onnantol tamad mindent.

- Szoval a taktikok Insane ellen 1v1
- Terran: proxy barrack es bunker a feljarohoz (termesztesen az also szintre) utana szepen lassan befele bunkerral terjeszkedni....jo mapvalasztas eseten tudsz szinte a felsö mineral line ala bunkerezni ami 1 kis visionnel fent egyböl kiirtja a dolgozokat
- Protoss: cannon rush.....pylon+forge+2 cannon az also szintre....szinten ha jo a map akkor a fenti mieral line környekere....a 2 also cannon felepülese utan fentre is cannon...emiatt fontos hogy az elsö pylon hatosugara a felsö szintre is kiterjedjen
- Zerg ez eleg macera....a beepitkezes nem nyerö mert csak zerg ellen müködne a creep szükseg miatt es az meg csak az ö szintjen van. A megoldas a gazlopas.....mig keszül az extractor addig eleg sok dologozo azt maceralja es nem termel. Az extractort a vege elött cancel es elöröl....annyi gazdasagi/idö elönyt kell igy összehozni az ö insane termelese ellenere hogy a közben otthon gyartott lingekkel szep lassan le lehet nyomni

Taktikok több v több Insane ellen:
- a fenti taktikokat kell alkalmazni...de itt meg inkabb kijön a mapfüggöseg...mivel achik nagy resze coop playre van igy nem te valasztod a mapot....igy ha belefutsz 1 olyan mapba akkor szinte eselytelen...meg dologzunk mi is ezen....de meg talan a cannon rush a legjarhatobb ut...de ahol messze a feljaro a base-etöl ott eselytelen...szoval ez meg under construction

Insane FFA (8an mindenki mindenki ellen):
- ezt en is youtube videobol lestem es 3.ra össze is jött...abysson protossal vagyunk es az ellenfel full zerg. annyival agresszivebb az AI azota hogy csinal mar full all in drone rusht neha. Szoval ezert a main feljarohoz jo 1 cannon mindjart amilyen gyorsan csak lehet aztan utana az exp ele kb 5-6 sor cannon + a main 2 oldalara a muta vonulasok miatt 1-1 sor cannon. Közben mivel van forge jo a shield upgrade mert a cannonokra is jotekony hatassal van. Es felmenni voidra....azokra is 1/1 upgrade. Az AI nagyreszt roach hydraval jön uh a void sor mehet is meg a caannon ele kicsivel, mert segit vedekezni mig kibanyasszuk a 2 bazist es lesz eleg void es utana meg henger. Az gaz ha közben betamadnak :S. + meg 1 dolog, hogy azert jokora mak is kell hozza, hogy azert egymast is gyepaljak nagy seregekkel ne mindenki ränk mässzon mert ugy megeszik a cannon falat.

1v3/1v4 very hard:
- alapvetö feltetel sztem a map....ez a megaton legyen mert fejaro vezet a bazisokhoz amik 1 helyen vannak. Az taktika pedig protoss cannon rush protoss vagy terran ellen...sztem a protoss könnyebb mert a legelsö egysege közelharci+kesöbb a tanknak is tul nagy a lötvaja a cannon rush ellen. Itt fontos nagyon a fent leirt pylonos csalogatas mert ha jo idözitesz mire alul elkeszülnek a cannonok es akkor rohan ki az összes dolgozo (2-3 playere is) akkor azokat jol aprithatod+nemtom vhogy meg is zavarodnak es ott szambaznak a cannon tüz elött. Utana vagy bejön a közepsö csali cannon megtartasa vagy nem es onna kene terjeszkedni nagyjabol 1szerre 3-4 iranyba. Utobbi azert fontos hogy senki se tudjon techelni nagyon.
Ferfiasan bevallva az 1v3 very hard ment a fent leirt modon viszonylag könnyen az 1v4 ellen pedig a legjobb hogy 3at lenyomtam de a 4.ik közben felgyurta magat Battlecruiserre es ledaralt. De youtube video alapjan az 1v4 is teljesithetö igy (akar 7:45 alatt is :O)

Szoval...ha idaig elolvastad, akkor valoszinü erdekelt a törtenet :) ugyhogy mostanra hagytam a "csalast"
Ahogy mondtam nem birtam megcsinalni az 1v4 very hardot uh alternativ utakra kellett lepnem, amin nagyon könnyen teljesithetö. Igazabol nem csalunk csak 1 blizzard hibat hasznalunk ki. Az achinäl most nemtom oda van-e irva hogy csak meele jatekmodban kene teljeseiteni....de ha nem abban teszed az achi jar es barki meg tudja csinalni.

A map burning tide (6 szemelyes mapok közt)...igen a singleböl ahol jön a lava....es ha itt nem meele hanem custom modot valasztasz, akkor nem harcolni kell hanem csak mineralt banayaszni. Mivel 4 ellent kell legyürni a team 2-be 4et raksz be...de a jatek csapat alapu....2 csapat küzd egymas ellen...es ugy nez ki a gep nagyon fajlalja hogy 1v4 lenne ezert a csapatok 2v3-ban jatszanak ahol te vagy a 2 1ike. A 2 csapat verseng, kinek lesz meg elöbb a szamlan a felhasznalhato 15.000 mineral. 1v3 itt viszont nem megoldhato mert akkor tenyleg 1edül banyasznal 3 ellen es az nekem nem jött össze.
Ide csak az elemeltem hogy protossal kene lenni talan (mert neki nem igenyel a "hatekony" mineral szedese +költsegeket. Csak a probe chrono boosttal es az meg jar minden nelkül a nexusbol. Mig zergnel sok dronehoz azert kene 1 queen ahhoz meg a pool (+ a queen meg 2 supply is), terrannak meg azert orbital kene ahhoz meg barrack+amig keszül az orbital addig sem jön scv. + a supplyepites is a terrannal eleg scv idörablo, a zergnel meg larvat...a protossnal meg semmit...1 minmalis kiterö.

Na ennyi volt...remelem hasznos tanacsok voltak

[ Szerkesztve ]

(#14855) DTG válasza oxox (#14853) üzenetére


DTG
csendes tag

Stalker+colo ellen szerintem a corruptor és a jó helyezkedés a kulcs. Ha ez megvan akkor kb mindegy hogy roachokat, vagy muta linget hozol. Nyílt terepen kell elkapni a p sereget meg minél jobban be kell keríteni.Mindig a corruptorok menjenek legelől hogy leszedhesék a colokat időben.
Lategame-ben 200as supplynál viszont már kicsit más a helyzet, ott a nagy p sereget csak 300as push-al és ultrákkal vagy broodlordokkal lehet megállítani (kiegyenlített meccs esetén)

(#14856) kovsol válasza oxox (#14853) üzenetére


kovsol
titán

én csinálnék sok-sok zerglinget annyit amivel nem bír még pár darab colo, esetleg pár roachot is tankolni, és mutákat, blink ellen meg jó gyógyír lehet pár infestor
majd ultralisk és mellé +20% zergling attack speed upgrade 3/3 ra fejlesztve

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14857) oxox válasza DTG (#14855) üzenetére


oxox
addikt

:R thx ...rendszerint az a baj, hogy mire jonnenek a corruptorok, addigra phonix-ekkel vedi magat...bar felporog az amp zerg jateknal a 40-50-rol 60-70-80-as atlagra is (mikor jol megy), de ez meg mindig keves...
mondjuk azt megfigyeltem, hogy a colo eleg torekeny, ha kozel tudok jutni hozza...csakhat a stalker elo pajzs is eleg eross...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14858) Eagl3 válasza oxox (#14857) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyáltalán nem kevés azaz APM... 20-30 APM-el tolja a gyémánt játékosok minimum fele.

(#14859) kovsol válasza oxox (#14857) üzenetére


kovsol
titán

amúgy ha nem nyersz addig amíg nem gyárt le úgy 5-6 HT -t akkor hatványozottan nő a nehézség kb szerintem

May the Force be with you!

(#14860) Eagl3 válasza oxox (#14853) üzenetére


Eagl3
veterán

Ugyan DTG már leírta a véleményét, de megerősíteném, hogy Colo ellen Corruptort hozz, nem kell sok, de ezekkel csak rájuk fókuszálj, külön gyors gombról, oldalról vagy hátulról próbálj meg a Colossusokra menni míg a sereged többi tagja ugye szemből támad. Így nem tudja leszedni a Stalkerekkel a corruptorokat vagy ha meg is próbálja akkor a front támadás eléggé meggyengíti majd.
Egyébként terrannal is ez a kulcs, csak ott ugye vikingeket kel hozni.

(#14861) oxox válasza Eagl3 (#14860) üzenetére


oxox
addikt

jogos...csakhat sokszor engem is varatlanul er a tamadas, de probalom majd oket kulon tartani....infestort meg csak tuti nyert partynal alkalmaztam, gyakorlaskeppen....nagyon tetszene, de ugy erzem meg keves vagyok a hasznalatahoz...

tegnapi partym PPPPvZTPP...ling speed rushal ket jatekost leleptettem eleg koran (circa 10 lingel mindossze)...ugyan volt egy cannon, de berohantam, az egy zeat lekaptam, majd a probe-okat rohangalassal)...gondoltam 4v2 sima ugy (foleg, hogy nincs gazdasaga a ket lesszedettnek...hat nem lett sima)...a terran tarsamra kar szot fecserelni...marine-t csinalt, de miutan lelepett a ket jatekos elkezdte a cannon-t/forge-t leszedni...a ket protoss tarsam voidra ment (milyen meglepo volt 4v4randomban), csakhogy a masik ket protoss megjelent egy rakas stalkerral, meg 4 coloval naluk...voidok szerte szet voltak (mentek a mar ket kilepett tag nexusara)...el is kezdtek felperzselni a protssainkat (terran nem reagalt...ill. harom vikinget lekuldott foldre, es azzal lotte a colok elott levo rakas stalkert :W )...osszeszedtem a kello sereget (ling, roach, hidra), es a ket nexust, es nehany epuletet megmentve kipucoltam oket (replayt megnezve, ha akkor megyek tovabb akkor meg rovidebre zarhattam volna a jatekot, mert nem volt nagyon akkor meg masuk)...majd gyorsan atkuldtem minden egysegem a mar uzemelo arany expre...tarsaim regeneralni probaltak magukat...a terran tovabbra sem remekelt...lenyeg a lenyeg szetcsaptak az expemet, a tarsak vegigneztek, aztan mikor mar oket tamadtak akkor rajottek, hogy csinalni kene valamit...es kis konyorgessel sikerult rabirnom oket a tamadasra.....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14862) iSonic válasza Eagl3 (#14858) üzenetére


iSonic
addikt

20-30?? :D ugye te most szívatsz?? diamond ligába minimum APM a 60... 20-30-as APM-el bronze ligába nyomják..

(#14863) Eagl3 válasza iSonic (#14862) üzenetére


Eagl3
veterán

Pedig vannak bőven...

(#14864) iSonic válasza Eagl3 (#14863) üzenetére


iSonic
addikt

hát kíváncsi lennék nem kötözködésből.. de érdekelne.. mert én akikkel játszok vagy éppenséggel ladderezek azok nyomják 60-as APM-el..

(#14865) sith7 válasza salaxx (#14854) üzenetére


sith7
nagyúr

Hasznos írás, köszi :R

(#14866) oxox válasza sith7 (#14865) üzenetére


oxox
addikt

Te is achi vadasz lettel?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14867) iSonic válasza oxox (#14866) üzenetére


iSonic
addikt

Mindenki az lesz egy idő múlva :O :(

(#14868) sith7 válasza oxox (#14866) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem, nem lettem az csak megköszöntem a közösség nevében a segítő szándékot, és ha egyszer lesz annyi idő, hogy belépek az SC2 - be, és nem multizok, akkor lehet, hogy nekiállok ezeknek is ... most örülök ha belépek, és 1-2 meccset le tudok nyomni

iSonic
Nem lettem az, de mire én belépek, arra már mindenki alszik, vagy tv - t néz , vagy ki tudja mit csinál... :U
Ilyenek vannak a nevetek mellett, hogy last online 24 min , 42 min, 45 min stb.

(#14869) oxox válasza sith7 (#14868) üzenetére


oxox
addikt

:) megnyugodtam.

mouz- En tuti nem leszek.....cod4-ben az elejen gyujtogettem (arany AK meg is lett), de mikor meglett a nem viragbolti verzio/ergo uj profile, ott ki is halt belolem ez a fajta szukseglet....pont lesz@rom, hogy 1035 pont szerepel a nevem mellett vagy 3000... :DDD (meg a zerges zealot warpot, meg a 15 halu-t sem csinaltam meg :B )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14870) iSonic válasza sith7 (#14868) üzenetére


iSonic
addikt

hát mondj egy időpontot és fent leszek és akkor játszhatunk :D

oxox: feltalálták a level55 configot :D de mellesleg én olyan hülyeségnek tartom ezt az öcsipont gyűjtést.. gyakorolni kell és nyerni.. (nekem 880)

[ Szerkesztve ]

(#14871) Winner_hun válasza iSonic (#14870) üzenetére


Winner_hun
félisten

320:))

mod: ha jól emlékszek. És fogalmam sincs mi után kapok pontot:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14872) sith7 válasza iSonic (#14870) üzenetére


sith7
nagyúr

9 előtt sose számíts rám papa :( ... 1/4 10 körül szoktam belépni, esetleg 1/2 10 :))

(#14873) iSonic válasza sith7 (#14872) üzenetére


iSonic
addikt

na hát akkor feljövök és játszunk :P ne maradj már egyedül a setétben.. DIKK more..

[ Szerkesztve ]

(#14874) sith7 válasza iSonic (#14873) üzenetére


sith7
nagyúr

ok ... :R

(#14875) DTG


DTG
csendes tag

A titkos Feats of strength acsikról tudtok?
pl:
http://eu.battle.net/sc2/en/profile/271741/1/Chimaira/achievements/category/4325394

(#14876) oxox válasza DTG (#14875) üzenetére


oxox
addikt

kettot megszereztem mar :DDD ...de fing.m nincs melyikeket...csak a feats of strength remlik.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14877) Alg válasza iSonic (#14862) üzenetére


Alg
veterán

P-vel, T-vel is találkoztam már Diamondban 30 körüli átlag APM-el...

4gate/3racks-hoz nem kell hatalmas multitask ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14878) iSonic válasza Alg (#14877) üzenetére


iSonic
addikt

hát azért az már gáz... az ilyen nem nagyon érdemli meg a diamond ligát.. :(

DTG: nem tudja senki talán liquid honlapján valaki beírta fórumon.. utána lesek..

szerk: http://starcraft.wikia.com/wiki/Feats_of_Strength_achievements

The Scenic Route
Destroy all Zerg structures in "The Devil's Playground" mission on Normal difficulty.

You'ze So Crazy!
Destroy all Protoss structures in the "Welcome to the Jungle" mission on Normal difficulty.

Monster Mash
Use the A.R.E.S. to kill the Brutalisk in the "Piercing the Shroud" mission on Normal difficulty.

Devoted Fan
Purchase StarCraft II Wings of Liberty Collector's Edition.

Hot Shot
Finish a Qualification Round with an undefeated record.

+Cata és Blizzes rendezvény acsik..

[ Szerkesztve ]

(#14879) Ptech válasza iSonic (#14878) üzenetére


Ptech
őstag

Miért ne érdemelné meg? APM-et spammelni mindenki tud, jó döntéseket hozni meg nem... :U

(#14880) sith7 válasza Alg (#14877) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, azt aláírom, hogy a zerg a leginkább "kattogásigényes" , de azért a másik 2 fajjal sem lehet komolyabb szinten CTRL + A - val nyerni :))

(#14881) Alg válasza sith7 (#14880) üzenetére


Alg
veterán

Diamondba bekerülés még messze van a "komolyabb szint"-től (lásd pl. én :DDD )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14882) iSonic válasza Ptech (#14879) üzenetére


iSonic
addikt

hát hozhat jó döntéseket.. de amikor a seregedet kell szétválasztani meg mikrozni kétlem, hogy elég neki a 30-40-es APM =) de ha igen akkor kíváncsi lennék arra a repalyre.. (nem kötözködés képen írom, csak kíváncsiságképpen....)

[ Szerkesztve ]

(#14883) Ybron válasza DTG (#14875) üzenetére


Ybron
senior tag

Nekem 3-van meg. Egyedül a Monster Mash nem csináltam meg ,de tudtam róla és meg is fogom szerkeszteni, de csak akkor mikor brutalba viszem a kampányt.

(#14884) sith7 válasza Alg (#14881) üzenetére


sith7
nagyúr

Ne szerénykedj :N

Zerg - eknek egy kis érdekesség, nem tőlem van, más fórumról

Csak egy kis érdekesség, hátha valakit érdekel.

Megnéztem, hogy mennyi mineralt kapunk, ha 9 supplynál csináljuk az overlordot illetve 10-nél.

A számok a következőt jelentik, pl: 14: 130 (ez azt jelenti, hogy mikor a 14. drone kikel a tojásból, 130 mineralunk van)

Szóval:

9-nél overlord:

13: 75
14: 130
15: 210
16: 350

10-nél overlord:

13: 95
14: 165
15: 260
16: 400

És ez azért érdekes számomra, mert eddig azt olvastam mindenhol, hogy 9 lordnál gyűjtjük legjobban a minerált. Többször is megcsináltam a tesztet, 5 később 10-es eltérések akadtak, de az átlag eredmény ez volt.

(#14885) Ptech válasza iSonic (#14882) üzenetére


Ptech
őstag

Átlag APM-ről van szó. Amúgy meg valószínűleg nem azzal nyer, hogy mennyire Gosu a mikroja, hanem makroval, etc..

(#14886) kovsol válasza sith7 (#14884) üzenetére


kovsol
titán

oda lehetett volna írni azt is, hogy hány másodpercnél jár ilyenkor az ember, mert a 9nél overlord azért kell, hogy ne kelljen leállni a drone gyártással, ergo hamarabb éred el azt a 16os drone számot, így számomra, hogy az idő nincs odaírva teljes mértékben értéktelen ez a felmérés

May the Force be with you!

(#14887) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Platina zerg, sima ügy volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14888) Alg válasza kovsol (#14886) üzenetére


Alg
veterán

Pontosan, a 10overlord extractor trükkel kell mérni, mert így el van csúszva 1 overlordnyi idővel

TL-en lemérték egyébként régebben, nincs szignifikáns különbség...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14889) Ybron válasza Winner_hun (#14887) üzenetére


Ybron
senior tag

Ez most platinas volt ? bornzba komolyabban játszanak ,de én is tapasztaltam már hogy platinas szinte semmi érdemlegesett nem mutatott, pedig én nem nagyon ligázok.

(#14890) Ybron


Ybron
senior tag

Játszottam már én is egy 1v1. ZvZ aranyligás ellen, 5 pecet adtam neki :D
Bejött a taktik.

[ Szerkesztve ]

(#14891) salaxx válasza Winner_hun (#14887) üzenetére


salaxx
tag

valóban szép volt, de ehhez azért partner volt a srác :D (nem zerg volt hanem random...láthatóan nem a zerg a legerősebb faja, mert ezzel sztem nem lenne platinában...vagy a húga nyomott az accountjával :D)

scout nélkül 2 hatch mass speedling ....akár forge fal is várhatta volna az exp előtt mögötte 2-3 cannonnal. Meg az hogy besétál 1 probe de nem jött ki.....protoss ellen az mindig gyanús...
platinásoknál nem ezek szerint :)

(#14892) iSonic válasza Ptech (#14885) üzenetére


iSonic
addikt

hát mostanság napi szinten lenyomok 15 1v1-es custom vagy ligás meccset (platina és diamond).. és az ellenfeleimnek 80% 60APM fölött mozog... 20% 45-60 között... ezalatt max az van aki, aki bunker rushra vagy esetleges cheese-re megy.. de az kinyomja a 40-et mert kiugrik a bunkerből meg mikrozik a végéig..

[ Szerkesztve ]

(#14893) sith7 válasza kovsol (#14886) üzenetére


sith7
nagyúr

Zerg - eknek egy kis érdekesség, nem tőlem van, más fórumról

én csak bemásoltam ... nem értek hozzá ... :U .... hiszen tudod ... :U :B

(#14894) salaxx válasza Ybron (#14688) üzenetére


salaxx
tag

Hi,

na ez régi kérdés, de csak most olvastam.

Mivel szegény templar nagyon törékeny ha tutira akarsz menni akkor full lepusztított zerg ellen mikor már csak a hatch maradt nem fogadod el a GG-t és várod szépen a lárvákat...és mikor ott a 3 akkor storm ez a tuti megoldása az achinak....a többi ennél csak kockázatosabb :)

a Vortexes meg úgy könnyű hogy 4v4....vmi homokos mapon nevét sajna most nem tudom...ellen 4 insane meg magad mellé is 3 insane társ...nekem elsőre összejött...szépen építkezel mothershipig és imádkozol hogy nem a te bázisodra vonulnak be (nekem nem jöttek) nem építesz semmi védelmet mert úgysem véd insane ellen...a társaknal se segítesz ha baj van. És eljön az idő mikor 2 vagy 3 ellenfél is épp kinyírja az egyik társadat és jön le a feljárón ki a haverod bázisának a helyéről.....na akkor kell a feljáróra ledobni a vortexet

Remélem összejön

(#14895) iSonic válasza salaxx (#14894) üzenetére


iSonic
addikt

törékeny high templar xDDDD az igen... hát amikor 6-7 strom üti meg a seregemet akkor nem nagyon gondolom így.. főleg ha a 4-5 felé széthúzom a seregemet és még úgy is odaér.. max akkor sajnálom amikor a ghosttal lenyomom az energy-jat.. akkor azt mondom törékeny..

(#14896) Ybron válasza salaxx (#14894) üzenetére


Ybron
senior tag

Már ezeket mind sikerült megcsinálnom, köszönöm azért :R

(#14897) Winner_hun válasza Winner_hun (#14871) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak 310.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14898) kovsol válasza sith7 (#14893) üzenetére


kovsol
titán

tudok olvasni én is, de nem írhatom más fórumra a választ :DDD

May the Force be with you!

(#14899) sith7 válasza kovsol (#14898) üzenetére


sith7
nagyúr

ez igaz ... :K

(#14900) iSonic


iSonic
addikt

Remélem ez a replay meggyőz sok protoss fan-t, hogy miért is unfair ez a faj a pylon-nal-> Replay

(Diamond 457-431-el...), szerencse, hogy észrevettem..

szerk.: másik kedvenc, amikor a zerg ellen csinálják majdnem ugyanezt, csak ott canonnal és a rámpa elé.. és utána void ray.., hogyha roach-ot hozna az ellenfél ne is éljen vele sokáig.. és ez nem gyenge taktika, mert ma pont a top kis koreai protoss játékos játszotta ezt el 2 meccsen..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.