Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) sith7 válasza kovsol (#14548) üzenetére


sith7
nagyúr

lehet :U

(#14552) iSonic válasza kovsol (#14548) üzenetére


iSonic
addikt

vagy lehet, hogy te szerencsés pedro :D

(#14553) Alg


Alg
veterán

OMG :Y :DD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14554) kovsol válasza iSonic (#14552) üzenetére


kovsol
titán

nálam szarabbak is jutottak már fel :N

May the Force be with you!

(#14555) iSonic válasza Alg (#14553) üzenetére


iSonic
addikt

epic :D

(#14556) föccer válasza Alg (#14553) üzenetére


föccer
nagyúr

Kemény :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14557) Ybron válasza föccer (#14550) üzenetére


Ybron
senior tag

Sikerült megcsinálnom all in-t, úgy hogy nem használtam az artifact-ot, hardon :D
Kösz a segítséget :R

(#14558) iSonic válasza kovsol (#14554) üzenetére


iSonic
addikt

hát igaz :P

(#14559) föccer válasza Ybron (#14557) üzenetére


föccer
nagyúr

:C

Gratula. Azt a taktikát használtad, amit írtam/linkeltem?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14560) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No ez szerintem egy jól sikerült PvT lett. De jó ha az embernek több detektorja is van...:D;]

[KLIKK]

Elején arcoskodni próbált, aztán jött a banshee-vel, vikinggel, raven-nel de sikerült fogni. Aztán nyerni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14561) Ybron válasza föccer (#14559) üzenetére


Ybron
senior tag

Kösz :R
Végül is igen, csak gyorsan beletekertem aztán emlékezetből, meg egy kis változtatásokkal, végén amjdnem elvéreztem, meg volt 3 mentésem a biztonság kedvéért :D
Egyébként visszatérve amit beszéltem hogy nem adja meg a hard küldetésemet ha próbálom megcsináln amik elmaradtak.
Ugye van egy küldetés azon belül 3, a 3-dik azaz az utolsót mindig hardon kell( talán egy van amit nem) játszani hogy meglegyen, nahmármost, nekem meg van az összes, igaz hogy van oylan hard küldetés amiben pl 50 units kell lelőni egy lövéssel, tehát ha nem viszed végig is megvan és akkor érthető hogy nem jelzi hogy végigvittem hardon. Azon gondolkoztam hogy ahoz hogy normálisan megadja és ne vegye el amit pl már megcsináltam, végig kéne vinnem teljesen bonussal midnen aprósággal ? Mondom már csak 5 hard küldetésem van és nem szertném ha elcsesződne mint neked is.

(#14562) föccer válasza Ybron (#14561) üzenetére


föccer
nagyúr

A hard pályák telejsítéséhez nem kell megcsinálni az össze achit. Ha telejíted a main objektívákat, akkor megcsináltad a pályát. Ez elég hozzá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14563) Alg válasza Ybron (#14561) üzenetére


Alg
veterán

Újra meg kell csinálnod az adott küldetést, az elejétől és nem mentéstől.

Amit már elértél benne korábban arra nem kell figyelni, azt nem veszi el.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14564) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hehe:DD Aszongya a terran a játék végén hogy csíter vagyok és jelenteni fog...:D:D:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14565) LinogeOW válasza Winner_hun (#14564) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Mocskos terránok már csak ilyenek. FreeWin Button nekik se jön be mindig.

(#14566) föccer válasza LinogeOW (#14565) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig van nekik is.

Volt olyan játszmánk 2v2 skymouzzal, hogy a Z ellen 10 pool-al massolta a linget, és amíg azzal voltunk elfoglalva a társa brutális mennyiségű marint massolt. Nem akarok sokat mondani, mert nem számoltam meg, de lehet hogy 200/200-on volt a srác. ~15 perc, amire ott tartottunk, hogy na, végre összeszedtünk akkora sereget, hogy érdemes megindulni, amikor megjelent a hátsó bejáratnál a tag a masszával... Persze volt vagy 15 roach-om, meg vagy 20 lingem... Frankó érzé volt mondhatom :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14567) rt06 válasza Winner_hun (#14564) üzenetére


rt06
veterán

dobd mar fel azt is plz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14568) iSonic válasza LinogeOW (#14565) üzenetére


iSonic
addikt

na na nem szidni az ária fajt.. :P

(#14569) Ybron


Ybron
senior tag

Most megcsinaltam az outbreak küldetést hardon és végignéztem a többit és nem vett el hard küldetést sehol. Én szerintem ott csesztem el hogy a the dig küldetést mentett helyről folytattm és úgy csináltam meg hardon, csak nem értem hogy ezt miért onnan veszi és nem írja csak azt az egyetlen küldtesét felül hogy kész hardon is.

(#14570) kovsol válasza LinogeOW (#14565) üzenetére


kovsol
titán

pedig szerintem jelenleg a protoss tűnik a legerősebbnek, de lehet én fogtam ki rossz ellenfeleket

amúgy siránkozáson kívül tőled mást nem láttam még

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14571) iSonic


iSonic
addikt

hát van benne igazság.. de kíváncsian várom mennyire fogják még jobban feldobni a p egységeket az 1.2-es patchben :P

(#14572) sith7 válasza iSonic (#14571) üzenetére


sith7
nagyúr

reméljük minél jobban :B :DDD

(#14573) Winner_hun válasza rt06 (#14567) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14574) Alg válasza föccer (#14566) üzenetére


Alg
veterán

Baneling ilyenkor egyszerre oldja meg mindkét problémát... marine-t is meg linget is

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14575) rt06 válasza Winner_hun (#14573) üzenetére


rt06
veterán

"you seriously think your better than me?"
hehe

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14576) föccer válasza Alg (#14574) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, utólag én it tudtam, hogy kellett volna vagy 50 db banneling. Csak az a baj, hogy roach buildet csináltam, már amennyire összejött. A ling rush eléggé sok dronomat elemésztette :( A T megy gyorsan lefalazta a natural expet, szóval a scoutra nagyából esélyünk sem volt. Amire nagyából észretérünk sereg ügyileg, addigra befutott a massa.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14577) föccer


föccer
nagyúr

Ehh. 2x is droppoltam játék indításnál. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14578) iSonic válasza föccer (#14577) üzenetére


iSonic
addikt

az nem egészséges..

(#14579) föccer


föccer
nagyúr

PZZ vs TTP.

Jó csapatmunka = élvezetes játék :)

Winner, kovsol és én játszottunk néhány 3v3-at. Ez az 5. csatákn a besoroló mecsek közül. 4/1-es aránnyal gold ligát kaptunk.

Jó szórakozást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14580) kovsol válasza föccer (#14579) üzenetére


kovsol
titán

azt hozzá kell tennem, szerintem egyéni teljesítmények nem itt voltak a legjobbak, de szép játékkal kompenzálva volt

May the Force be with you!

(#14581) kovsol válasza kovsol (#14580) üzenetére


kovsol
titán

voltak helyett voltunk akart lenni, még korán van :B

May the Force be with you!

(#14582) kovsol válasza föccer (#14579) üzenetére


kovsol
titán

ZPZvPZP nagyon jó game volt 200/200 as sereg befigyelt, bár 24db ultraliskkel nem nehéz elérni :DDD

May the Force be with you!

(#14583) oxox


oxox
addikt

reggel volt egy brutal 4v4-(TPPP mi vs ZPPP) em...ami kb a 8.-ik perctol 2v4 lett (a terran tarsam benyelt egy cannon rush-t...pedig meg hajkurasztam is neki a probe-t), a masodikat meg megette kb 5ling :W

durva volt...a harmadik csapattarsam nem expelt szinte vegig...nem tudom mire vart...
de a void power vegul mindent legyurt...292.000 pontot kaptam :)) (a masodik 150k korul volt)...szerencsemre rezes-banda volt, es nem hagytam oket csapatosszevonni...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14584) sith7 válasza oxox (#14583) üzenetére


sith7
nagyúr

az nem gyenge

(#14585) föccer válasza oxox (#14583) üzenetére


föccer
nagyúr

Z-ként korai phonix-el mi lehet kezdeni? Oké, ledobtam 2 spore clavert, így a szedőimet és a queent nem tudta bántani, de az össze a derítésre a világgá küldött overlordomat leszedegették, ezzel nagyából vége is volt részemről a meccsnek. Ugye a sporeclawerekkel is rontottam a gazdaságomat, az elvesztett overlrdok is halála a Z-nek. Általában igyekszem úgy csinálni, hogy +1 tartalék lord legyen, hogy az éppen lepuffantott lord ne okozzon food block-ot, de amikor levadásznak 3-4 lordod az 6-7 percben, azért az nagy szemétség.

De a későbikben sem lehet ellene mit tenni. A muta használhatatlan ellene, a hydra meg tetű lassú, és nagyon lassan lehet lehozni (pool, lair, hydradent) és 2-3 hydrával nem lehet elriasztani ugyanannyi phonixet.

Szóval, várom az épkézláb ötleteket...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14586) Winner_hun válasza föccer (#14585) üzenetére


Winner_hun
félisten

Overlordok egy helyen, egy kupacban a bázison, néhány spore clawler és pár hydra megteszi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14587) oxox válasza Winner_hun (#14586) üzenetére


oxox
addikt

igen nekem is ez jutott eszembe.....overlord-t annyira hasznalom deriteni, hogy rakuldok egyet a feljarohoz az elejen....1v1-et ugyan meg csak egyet jatszottam zerg-kent :) (azt nyertem siman, mert a terran nem falazott....), de tobb v tobb ellen meg neha atkuldom masokhoz a lufikat... ahol erosebb legvedelem van.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14588) oxox válasza sith7 (#14584) üzenetére


oxox
addikt

:DDD

sajna volt egy csunya buktam is....protoss cannon rush-t probalt ellenem (ellenem!!! a kis balga :DDD ;] )....lent volt a forge-m mar, es meg is csinaltam az ellen cannont a bazisomra...lattam, hogy mit szeretne, de direkt hagytam, arra gondolvan, hogy legalabb a tarsaimnak konnyu dolguk lesz a bazisan (amugy is rusht akartak)...erre az egyik tarsam marinokkal elkezdte szedni a cannonokat (persze hullottak a kiskatonak mint a legyek)...irtam neki, hogy hagyja abba, takarodjon a bazisara, semmi ertelme bevagyok vedve, mar le is hulyeztem......de pancserkodott mind a harom....ramentem colora, hogy visszabontom, erre megjelent egy terran ellen tankokkal bontani az en cannonjaimat....kozbe mar kiexpeltem egy szigetre (ket mineral hely)...kb 3probe-t nem sikerult kimenteni, olyan volt az egesz mint mikor a nacik elol mentettek a kiskatonakat :DD .....a harom csapattarsam fogalmam nincs mit csinalt, mert meg igy is masodik lettem (aki cannonozott ellenem az megkostolta a voidjaimat...porig romboltam....), csak aztan megjelent kb 10 carrier, 7thor, meg egy rakas muta, es feloroltek a seregecskem....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14589) föccer válasza Winner_hun (#14586) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, ez szép és jó, de akkor kábé vakon kell játszani, ami nem túl szerencsés. A korai játékban még nincsenek muták, amikkel a mapcontrolt csinálhatnám, és nincsen sehol creep tumor, hogy az adná a visiont. Tehát vagy azt csinálom, hogy lehozok egy csomó linget, amivel az értékes lárvát fogyasztom a roach-ok/drone-ok elől, és ezzel kb mind a gazdaságomat, mind az armymat romba döntöm, vagy kiküldöm a szélrózsa minden irányába a lordokat, hogy lássam, ha droppolni akarnak, ha hátulról akarnak void-ozni, vagy mikor indult meg a main serege, vagy mikor expelt. Ha vakon tolok egy 15 hatchery-t. hogy legyen lárvám, akkor az early rushokkat benyalom, és gg. Ha nyomatom a sereget, hogy ki tudjam védeni a 5-6 percben érkező 12 marint, akkor 0 a gazdasáom, és a középjátékban vérzek el.

Az egyedüli ami talán működik, ha az ellen fast tech-el, akkor a korán lehozott roach sereggel megpróbálok hozzá bemenni, és leütni. Feltéve ha a foodblock ezt megengedi :( De ekkor nincs spore clawer, nincs 2nd hatchery. Tehet ugyanott vagyok, mintha vakon játszanék :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14590) Winner_hun válasza föccer (#14589) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor játssz tovább a kampánnyal:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14591) DTG válasza föccer (#14585) üzenetére


DTG
csendes tag

2 queen/hatch és hydrák rögtön ahogy meglátod az első főnixet. Lehet akár több queen is, így tudod a creepet is tolni ami nagyon fontos a hydráknak.

(#14592) Winner_hun válasza DTG (#14591) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem csak hallucinációt csinált az ellen..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14593) DTG válasza Winner_hun (#14592) üzenetére


DTG
csendes tag

Ahogy rálő az első overlordra kiderül hogy igazi-e. Ha egyedül van akkor amúgy is gyanús hogy halu. Én legalábbis csak akkor küldöm ki a főnixeket ha már kettő van.

(#14594) föccer válasza DTG (#14593) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg halu phonix-et felderítésre szokták használni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14595) oxox válasza föccer (#14589) üzenetére


oxox
addikt

azt felejted csak el, hogy mindenki vakon jatszik nem csak Te...kikuldesz egy/ket drone-t es megnezed, hogy ki mire megy (mint mindenki a parasztjaval)....az meg csunya lenne, hogy az elso void erkezesekor meg nem lenne semmid....es egy csapat ling eleg arra, hogy a lenyeges pontokat lasd az elejen.....

az emlitett eddigi egyetlen 1v1 zerg jatekom is hasonlo volt...12 drone, overlord, pool (kozben meg dronok), es roach-t akartam (gondolvan majd ratorom az ajtot/kaput a terranra)...a drone-om erre mit derut...ket barakk epul, kapu nincs....roach waren cancel-ezve, speed a lingeknek, es ling gyartas....az elejen meg probalkozott kis scv-ling fogocskaval, neha-neha egy egy marine is beszallt...de a masodik-harmadik hullamnak mar nem tudott ellenallni...nem volt elegans jatek, es nem is erre szamitottam, de a scout miatt valtottam ra.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14596) iSonic válasza föccer (#14594) üzenetére


iSonic
addikt

felderítésre vagy ijesztgetésnek.. :)

(#14597) oxox válasza iSonic (#14596) üzenetére


oxox
addikt

eddig ketszer talalkoztam komolyabb halu sereggel (1x volt phonix), de eleg hamar leesett, hogy mirol van szo...az elejen meg a 100/100 fejlesztes sem keves ra...plane, hogy a forcefield-rol nyomod el az energiat...hamar visszanyalhat a fagyi kori haluval.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#14598) iSonic válasza oxox (#14597) üzenetére


iSonic
addikt

hát az biztos :)

(#14599) Ptech


Ptech
őstag

Nem tudja valaki, hol a legolcsobb perpilla a game, CDG-nel most perpill 13k ay angol verzio, mashol esetleg jobb aron tud esetelg valaki?

(#14600) iSonic válasza Ptech (#14599) üzenetére


iSonic
addikt

iPon-ban... ugyanúgy a Cata is ott a legolcsóbb..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.