Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) duvi válasza miqlas (#55698) üzenetére


duvi
nagyúr

Az jó, mert épp most érkeznek állatok a 3.23-al ;)

(#55702) vaakuum válasza Drenadar (#55700) üzenetére


vaakuum
addikt

"És igen lesznek bérelhető NPCk a játékban, de kérdés hogy most hogyan fogod nekik mondani hogy most neked mi kellene :D mit csináljanak..."

Ennek egy erősen egyszerűsített verzióját már a Warframe játékban is megoldották. Bizonyos tevékenységekre (lehet olyan, aki segít lőni/vezetni, aki a védelemért felelős ha betörnek a hajódra illetve a technikai személyzet, aki tüzet olt, sérülést javít.) vannak skill értékeik, te meg eldöntöd, mire osztod be őket a hajón azzal a skill-settel (amit esetleg idővel fejleszteni is lehet náluk).
Gunnereket pl. simán kellene tudni felfogadni, akik lőnek... ha tréningezed őket, akkor meg sokkal gyorsabban célra állnak és pontosabban lőnek. Közelharcosok is mászkálhatnak a hajón, akiket szükség esetén bolygón is lerakhatsz valami hozd-ide-vidd-oda, mentsd-meg- őket vagy győzd-le-a-kalózokat típusú küldihez. Technikusnak sem látom akadályát... nem kell mindent nulláról kitalálniuk a fejlesztés során, vannak elemek, amiket felhasználhatnak már működő más játékokból.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#55703) miqlas válasza duvi (#55701) üzenetére


miqlas
őstag

Igen, tudom! :R Persze az állatokat sem a 3.19-el lengették be, ha jól emlékszem! ;]

42

(#55704) MasterDeeJay

Látom dx12 még nem lett kész, beújítottam egy RTX3080-assal, fps meg ugyan annyi mint az intel A770-esen, sőt néha rosszabb. Proci használat az egekben, memory legalább nem leakes, elég neki ilyen 20Gb....
Várok tovább, minden esetre táp tesztnek jó, bekajál a gép 560-630w-ot.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55705) Szőrös  válasza MasterDeeJay (#55704) üzenetére


Szőrös 
veterán

dx12 nem is lesz, de a vulkan már eptu-n van, de még az is csak beta és single threaden renderel.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55706) m0h0senator válasza MasterDeeJay (#55704) üzenetére


m0h0senator
őstag

Az RTX-eket megéri undervoltolni. Hőfokokon javít sokat.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55707) MasterDeeJay válasza m0h0senator (#55706) üzenetére

Ez már az uv (850mv 1860mhz), csak gyári pad és paszta. Cserélni fogom rajta. Gyárilag throtlingol, lassab is jóval, megzabál 350w-ot és 106 fokos hajszárító hanggal. Nvidia elcseszte ezt a szériát, alapállapotában nem is ajánlanám senkinek csak uv és repad után. Uv-al 100-150w-al eszik kevesebbet úgy igen hatékony. (Messze gyorsabb mint az A770-esem és kevesebbet is fogyaszt)
Amúgy a hűtése elég lenne normális paddal és pasztával de spóroltak mindenen. Ha viszonyítani lehetne akkor a 1080 széria ilyen szempontból jobb volt arányokat nézve, 2080-asról nem tudok nyilatkozni. Egy bányászkártyát beszámítatva vettem kb 125eft-ba volt össz. FE verzió rohadtul tetszik, letisztult normális nem gémer kinézete van, csak hát gyári állapotban gyenge a hűtése.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55708) vaakuum


vaakuum
addikt

.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#55709) m0h0senator


m0h0senator
őstag

3.23 Live

Trailer: [link]

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55710) miqlas


miqlas
őstag

Jól megszivatott a 3.23-as patch! :W

Vettem 4 SCU-s konténereket és telepakoltam a cuccaimmal, hogy átköltözök Microtech-rõl Orison-ra. Már késõ volt, elraktam a hajót, ma beléptem és sehol konténer / a benne tárolt cuccok! :W

42

(#55711) VikMorroHun válasza miqlas (#55710) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Not so Persistent Universe.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#55712) macy válasza miqlas (#55710) üzenetére


macy
addikt

Nagy dolog, én 45 millát buktam a 3.23-mal :P

(#55713) miqlas válasza macy (#55712) üzenetére


miqlas
őstag

... az nekem is meg volt, igaz nem 45 millával, mert vettem két hajót, a többit meg hajókomponensekbe fektettem, így a bukta csak ~5 milla lett!~ ;]

42

(#55714) TTVFoxSubaru


TTVFoxSubaru
friss újonc

Sziasztok új vagyok itt is és az univerzumban is.
Valakinek van esetleg tipje ,hogy viszonylag jó pénzt keresni?

(#55715) m0h0senator válasza TTVFoxSubaru (#55714) üzenetére


m0h0senator
őstag

Hello,

Az attól függ, hogy milyen hajóval rendelkezel elsőkörben. Ha van bányász vagy roncs gyűjtő hajód akkor azzal, ha vadász hajód van akkor fejvadász küldik, ha általános akkor tudsz dobozokat szállítani, később fps küldiket ha van megfelelő felszerelés.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55716) TTVFoxSubaru


TTVFoxSubaru
friss újonc

Szia Köszi a választ jelenleg egy constellationt bérelek és illegál dolgokat szálítok

(#55717) TTVFoxSubaru válasza m0h0senator (#55715) üzenetére


TTVFoxSubaru
friss újonc

Igazából egy vulture kéne amivel roncsokat teszek tönkre és adom le

(#55718) duvi válasza TTVFoxSubaru (#55717) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. A salvage még mindig egyszerű és jövedelmező :K

(#55719) TTVFoxSubaru válasza duvi (#55718) üzenetére


TTVFoxSubaru
friss újonc

Yap csak vultra kéne hozzá hogy csinálni is tudjam ¯\_(ツ)_/¯

(#55720) duvi válasza TTVFoxSubaru (#55719) üzenetére


duvi
nagyúr

Milyen hajód van a kezdőcsomagban?

(#55721) TTVFoxSubaru válasza duvi (#55720) üzenetére


TTVFoxSubaru
friss újonc

Mustang alpha

(#55722) duvi válasza TTVFoxSubaru (#55721) üzenetére


duvi
nagyúr

Okés. Azzal valóban nem lehet sok pénzt keresni :(
Gyere fel a Stoppos Discordra és beszállhatsz partyba salvagelni, vagy bunkerezni.

[ Szerkesztve ]

(#55723) TTVFoxSubaru válasza duvi (#55722) üzenetére


TTVFoxSubaru
friss újonc

Köszii

(#55724) TTVFoxSubaru válasza duvi (#55722) üzenetére


TTVFoxSubaru
friss újonc

Hol vagy?

(#55725) TTVFoxSubaru válasza duvi (#55722) üzenetére


TTVFoxSubaru
friss újonc

Melyik szobában vagy?

(#55726) duvi válasza TTVFoxSubaru (#55725) üzenetére


duvi
nagyúr

Már nem vagyok játékban. Csak általánosságban írtam, hogy gyere fel. A Társalgóban(2) most is sokan vannak. Nyugodtan köszönj be és biztos találsz szabad partyt.

(#55727) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szevasztok, mennyire van játszható állapotban ez a játék?
Régóta érdekel, Freelancert szerettem annak idején.
Gondolkodtam rajta hogy megveszem az alap kiadást 51 dodóért tegnap, erre látom hogy május 29.-ig ingyen lehet játszani. Feltettem, megcsináltam a tutorialt.
Nem a technikai jellegű dolgok érdekelnének igazából, első pillanatban láttam hogy ótvar szarul fut. Leginkább az érdekel, hogy mennyire kerek a kurrens builddel a játékélmény, érdemes-e már komolyabb időt beleinvesztálni, tehát hogy kezd-e már játékká összeállni az egész?

[ Szerkesztve ]

(#55728) miqlas válasza Fitzgerald (#55727) üzenetére


miqlas
őstag

Mi a gondod vele, miért fut ótvar szarul?
Milyen gépen futtatod (cpu, vga, ram)? Az ssd-re telepítés esszenciális! :R

42

(#55729) duvi válasza Fitzgerald (#55727) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
Épp most érkezett egy hatalmas frissítés, ami rengeteg hasznos változást hozott. Ilyenkor mindig kell egy pár patch, amíg nagyjából normalizálódik a helyzet. Mennyire játszható a "játék"? Mint játék, még mindig nagyon bugos. Mint alpha tesztverzió, kimondottan szórakoztató és rengeteg időt el lehet tölteni vele. Nagyon sokat számít, hogy milyen configod van, mert még mindig elég erős vas kell alá, hogy értékelhető sebességet csikarjunk ki az aktuális kliensből. Bár épp a mostani frissítéssel kerültek be a vulkan és a dlss kezdeti verziói, amik jelenleg még nem sokat/semmit nem dobnak a teljesítményen, de a jövőben drasztikus javulás várható általuk. Összefoglalva most épp kicsit bugosabb az átlagnál, de rohamtempóban (tényleg!) dolgoznak a javításokon és frissítéseken. Teszteld a mostani FF alatt, hogy számodra mennyire elviselhető ez a verzió és ha nem vagy biztos abban, hogy ez kell neked, akkor inkább várj még azzal a kezdőcsomaggal! Év végére ismét egy nagyobb frissítés és újabb tartalmak várhatók (Pyro rendszerrel egyetemben). Végezetül erősen ajánlott feljönni a Stoppos Discordra, mert iszonyú sokat számít egy baráti és segítőkész társaság a kezdésben! :)

[ Szerkesztve ]

(#55730) Fitzgerald válasza miqlas (#55728) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Lépten-nyomon brutális stuttering, helyenként alacsony GPU kihasználtság (1440p-ben, maximális beállításokkal, upscaling nélkül). A 60-80 közötti framerate-et el tudom viselni, mégis csak az egyik legszebb játék a piacon, középkategóriás konfigtól nem is várok többet. A stutteringet viszont nem bírom. Játékot kizárólag SSD-re telepítek lassan 10 éve, 5800X3D, 7800XT, 2x16 giga 3600 MHz ram.

#55729 duvi

Köszi szépen!
A tartalommal mi a helyzet? Vannak már azért szövevényes questlineok, amelyekben el lehet veszni? Illetve a játékbeli gazdaság mennyire van jól átgondolva?
Lehet hogy túl sokat várok egy alfától, de alapvetően ezek azok a dolgok, amelyek képesek behúzni, játékban tartani.

(#55731) m0h0senator válasza Fitzgerald (#55730) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nincsenek szövevényes questline-ok. Gazdaság sem dinamikus még.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55732) duvi válasza Fitzgerald (#55730) üzenetére


duvi
nagyúr

Ahogy m0h0senator is írta, egyelőre nincsenek szövevényes questek, de vannak eventek, amik már jóval összetettebbek az átlagos questeknél. Persze ezek - egyelőre - csak időszakosak. Gazdaság, még nagyon kezdetleges. A stuttering csak az Invictus kiállítótermekben jelentkezett, vagy kint az űrben, vagy más bolygók felszínén is? Vulkan vagy DX11-es render van beállítva? Vulkan még nagyon gyerekcipőben jár, ezért ha nem a dx11-et használod, akkor érdemes ezt beállítani!

(#55733) Fitzgerald válasza m0h0senator (#55731) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi.

#55732 duvi

Értem, köszönöm. Már a lakásban is stutterel amikor belépek. Vulkant ki sem tudtam próbálni, mert nem tudok rá átváltani. Átállítom, restartolok, mégis DX11-ben indul. Appdata mappában megkerestem a játék mappáját hogy majd ott átállítom, a GraphicsSettings_temp.json dokumentumban semmi (!) nincs, mindegy mivel nyitom meg.
Az előző 15 perc zanzásítva EU szerveren: 5 percig (!) töltött a játék gyors M2 SSD-ről. A felvett contractjaim nem jelentek meg az accepted tabon. 2 perccel később 180-ra ugrott a pulzusom, és nem ment lejjebb, hiába pihentem. Utána lementem a metróhoz (New Babbage), hogy elmenjek a hajómért. A metró nem jött, csak hatodszorra.
Az űrállomáson amikor megállt, akkor a semmi közepén álltunk, sehol semmi textúra körülöttem, ki sem tudtam szállni. Következő állomon már ki tudtam szállni, de megint nem jött a metró. Pff...
Biztos a szerver kapott agyvérzést, nézek másikat.

(#55734) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Legjobb eddig: "best" szervert választom, be is tölt kb. egy perc alatt, felkelek az ágyból. Hátranézek, és egy szakállas csávó fekszik az ágyamban... :N

(#55735) miqlas válasza Fitzgerald (#55730) üzenetére


miqlas
őstag

Ez a konfig bõven elég!
A stuttering windows probléma is lehet. Nálam nincs stuttering, pedig sokkal gyengébb a gépem (r5 3600, rtx3070, 2x16 gb 3333 MHz).

Amit az #55733-as hsz-ban írtál, inkább szerver-oldali baj! Betudható a free fly-nak, meg a CIG szerverei sem a legjobbak?! ;]

Amikor kijött a 3.23-as patch, elvesztettem két körben a cuccaim nagyrészét, mert elõször konténerekbe raktam a cuccot, egy New Babbage - Orison költözéshez, majd elraktam a hajót, mentem aludni. Másnap egy üres hajó várt, mikor lehívtam terminálról. Aznap a maradékkal kidokkolás közben patkoltam el, mert akadt a szerver ésén azt láttam, hogy kijutottam dokkból, de a szeró - gondolom - azt, hogy a plafont vagy a falat nyaltam végig ...

[ Szerkesztve ]

42

(#55736) Szőrös  válasza Fitzgerald (#55733) üzenetére


Szőrös 
veterán

vedd le a cloud beállitást high/mediumra, attól függ melyik jobb, ez a legtöbb lz-n segit egy kicsit az fps-en,
"5 percig (!) töltött a játék gyors M2 SSD-ről. " nem 5 percig tölt ssd-ről, sőt semmi köze az ssd-hez, ilyenkor a szerverre vár a kliens, hogy spawn pontot találjon neked, ha megnézed taskmgr-t látni fogod, hogy nem nyúzza annyi időn keresztül ssd-t.
amúgy menj fel a város felett lévő stationre, repülj át holdakra, aztán jobb lesz az fps, a kezdővárosokban van ez a nagy nyűglődés még.
aki meg tapasztalt, az nem "játszik" freefly alatt :D

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55737) duvi válasza Szőrös  (#55736) üzenetére


duvi
nagyúr

"aki meg tapasztalt, az nem "játszik" freefly alatt"
Még nincs kezdőcsomagja, szóval addig marad a FF. Épp most filózott rajta, hogy érdemes-e megvenni?
"Gondolkodtam rajta hogy megveszem az alap kiadást 51 dodóért tegnap, erre látom hogy május 29.-ig ingyen lehet játszani."

[ Szerkesztve ]

(#55738) duvi válasza miqlas (#55735) üzenetére


duvi
nagyúr

"Nálam nincs stuttering, pedig sokkal gyengébb a gépem"
Megtennéd, hogy elmész az Invictus kiállítótermeibe és beszállsz a kiállított hajókba? Előre is köszi! Nálam is durva stuttering van ott (máshol nem tapasztaltam), pedig nem olyan gyenge a gépem (adatlapomon).

[ Szerkesztve ]

(#55739) Diopapa válasza Fitzgerald (#55727) üzenetére


Diopapa
addikt

Röviden: Még nincs játék... Ha jön 4.0, talán technikailag rendben lesz, de akkor sincs még benne "úgy" content... A Squardon 42-re érdemes talán várni, ott előbb lesz "játék". HA a technikai dolgok nem érdekelnek, akkor kár vele szendvedni, akit érdekel és értékeli a játékban levő technikai bravúrokat, azoknak szórkoztatóbb szerintem és ők elnézőbbek a hibákkal is talán.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#55740) Szőrös  válasza Diopapa (#55739) üzenetére


Szőrös 
veterán

"de akkor sincs még benne "úgy" content"
Mi az az úgy? Egy kezdő ha rákattan, akkor hónapokat tud beletolni, mire kb megismeri azt, ami most bent van. :D De a régebbieknek is van mit tanulni, lásd mastermode. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55741) kraven54 válasza Szőrös  (#55740) üzenetére


kraven54
aktív tag

"Vannak már azért szövevényes questlineok, amelyekben el lehet veszni? Illetve a játékbeli gazdaság mennyire van jól átgondolva?
Lehet hogy túl sokat várok egy alfától, de alapvetően ezek azok a dolgok, amelyek képesek behúzni, játékban tartani."

Mivel ezt keresi, szerintem ne vegye meg még

(#55742) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Mindenkinek köszi!
Stuttering mintha elviselhetőbb lenne, de lehet csak kezdek hozzászokni. Inkább nem nézegetem a frametime grafikont.
Szerintem tolom azért 29.-ig mielőtt döntenék, egyelőre csak az alapvető mechanikákkal ismerkedek.
Még a navigáció is nehézkesen megy, illetve az sem tiszta hogy ha elvállalok egy bountyt, akkor az űrcsata lesz, vagy first person lövöldözés, vagy vegyesen a kettő.
Fegyvert, geart már vásároltam, arra már rájöttem hogyan kell feltenni a karakterre, de pl. fegyvert (kézifegyvert) elő még nem sikerült vennem, pedig jártam már armistice zónán kívül.
Tutorialokkal kezdek, az a legegyszerűbb.

(#55743) Szőrös  válasza kraven54 (#55741) üzenetére


Szőrös 
veterán

Jó, hát ez egy sandbox mmo, te is tudod, szóval túlzottan szövevényes questline-okat senki se várjon itt, arra ott lesz a Squadron 42 (talán). A gazdaság még mindig statik, ja.
Viszont ha tetszik neki, akkor a kedvezményesebb csomag megéri, hogy benézzen és játszogasson, de majd eldönti.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55744) Diopapa válasza Szőrös  (#55740) üzenetére


Diopapa
addikt

Arra gondolok, hogy mint pl egy Mass Effectben vagy akármiben. Persze, el lehet veszni benne és most is nagyon komplex és a jövőben remélhetőleg még komplexebb lesz, de ha valaki most a nulláról jön és azt hiszi ez egy játék, akkor szerintem csalódni fog.

@#55742 Fitzgerald: Pl a számbillentyőket ha megnyomod (mint kb minden fps-ben), akkor tudsz váltogatni a fegyverek között. ;)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#55745) miqlas válasza duvi (#55738) üzenetére


miqlas
őstag

Ott nekem is van akadás, de azt már nem nevezném stutteringnek :DDD - mert megállt egy másodpercre! 5-6 alkalommal fordult elõ, de amúgy sem szándékoztam Invictusra menni, mert nincs ott semmi ami most érdekelne! :R

42

(#55746) duvi válasza miqlas (#55745) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi! Akkor lehet, hogy Fitzgerald is ebbe futott bele Area18-on.

(#55747) MasterDeeJay

Ahogy néztem már van roncsbontás reclamerhez is. Bár annyi sok munka van vele hogy solo-ba nem hiszem hogy vállalható. Gondolom NPC-k még messze nincsenek roadmapen sem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55748) duvi válasza MasterDeeJay (#55747) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincsenek :( Roadmap.

(#55749) MasterDeeJay válasza duvi (#55748) üzenetére

Kár érte, tudom multis a játék de nekem meg időm sincs összevárni annyi embert.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55750) duvi válasza MasterDeeJay (#55749) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem kell várni. A discordon majdnem mindig vannak, de késő délután, este tuti találsz társakat.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.