Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) applause válasza DarkChild (#7250) üzenetére


applause
aktív tag

Ma megjelent a 2087-es bios. AHCI és sata3 ügyben nincs változás. A forumokon írják, hogy az 1031(nem biztos) biosban van sata3 támogatás és emiatt nem frissítenek.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#7252) Morcego


Morcego
csendes tag

sziasztok!

egy kis segítséget kérnék. van egy sony vaio sb11fx-es laposom. kb 1éves. ez egy amerikai típus, de van magyar megfelelője is sb1a9e azt hiszem vagy valami ilyesmi, talán ez felel meg neki itthon .
minden működött rajta eddig: thermal control, power management stb. és nem a gyári rendszer volt rajta hanem egy rendes win7.
Most is egy friss win7 ultimate került rá és ugyan működik, de nem úgy ahogy eddig. Nem megy a fényerőgomb, csak a hangerő, nem megy a thermal control, power management és a control centerben sincs annyi beállítási lehetőség, nem tudok váltani a két videó kártya között. A drivereket feltettem a support oldalról, úgyhogy nem tudom mit tegyek.
Tudnátok segíteni esetleg hogy mi a gond, vagy mi kéne csinálnom? Esetleg van aki ilyennel foglalkozik magyarországon hogy ezt rendbehozza?
előre is köszi a válaszokat

(#7253) CyberPunk666 válasza Morcego (#7252) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

a gyári win nem csak dísznek van, abban benne vannak a driverek.

Nos ha a visszaállítás sem működik, mert a rejtett partició is le lett törölve, akkor ha visszalapozol biztos le van írva 100szor a topicban, hogy milyen sorrendben kell telepíteni őket.

(#7254) Rapid


Rapid
aktív tag

Ha valakit érdekel:

http://hardverapro.hu/apro/sony_vaio_vpceb1e1e_wi_elado/hsz_1-50.html

(#7255) Morcego válasza CyberPunk666 (#7253) üzenetére


Morcego
csendes tag

a gyári win7 az angol volt, és egy új hibrid vinyó van a gépbe, úgyhogy a gyári cuccok nincsenek meg.

visszaolvastam, találtam 2 megoldást is, de nemtudom melyik a nyerő. valaki megmondhatná:D

közben frissítettem a windowst és most jó minden, amit mondjuk annyira nem értek:D de mindegy is.
egy gond maradt és remélem erre is tudjátok a választ. sokat hallgatok zenét fülhallgatóval. eddig a telóm headsetjével hallgattam, bedugtam és szólt. most ha bedugom teljesen akkor is a laptop hangszórója szól, ha csak félig akkor meg a füles. na erre vélemény? vicc, hogy a windows telepítésen kívül semmi nem változott. előző windowsnál a régi iphoneom fülesével csinálta ezt. ötlet?

(#7256) h1ght3chzor válasza Morcego (#7255) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sztem ennek nincs köze a win7 telepítéshez, itt érintkező probléma lehet.

Egyébként a telepítési leírásban szerepel az is, hogy frissítsd a win7-et, de jó, hogy megoldódott. :) Nekem még mindig nem akarja fn+f1-re kivenni a touch padot...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7257) Flam válasza h1ght3chzor (#7256) üzenetére


Flam
aktív tag

nem is fogja! :)

(#7258) Flam


Flam
aktív tag

Tanácsot szeretnék kérni azoktól akik EB2Z1E-t használnak és vettek bele SSD, ODD helyére beépítőkeret, RAM-ot.

Kérdésem az lenne, hogy milyet érdemes, mennyit számít az írási/olvasási sebesség, drága vagy olcsóbb is jó?

SSD-ben 60-128 GB-osba gondolkodom, ugyanis jelenleg a C meghajtón ~35 giga helyem van a 60-ból.

RAM-ból egy 4 gigás modult szeretnék, hogy 6 Gb legyen. Néztem hogy milyen ram van a gépben, de többnyire minden progi mást írt, ahogy a sony oldala is...

(#7259) Morcego válasza h1ght3chzor (#7256) üzenetére


Morcego
csendes tag

de akkor eddig hogy volt jó? más fülessel próbáltam és azzal működik, de az meg gagyi és nem szól szépen. nemigazán értem.ötletek?

(#7260) szpali válasza Flam (#7258) üzenetére


szpali
addikt

keretnek ilyet vettem

iponban most akciós a 120GB-os V+200

RAM-ból meg Kingston 1333-ast vettem 2x4GB-ot

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7261) Flam válasza Morcego (#7259) üzenetére


Flam
aktív tag

nem lehet hogy elfosta magát a fülesed?

(#7262) Flam válasza szpali (#7260) üzenetére


Flam
aktív tag

Köszi!

120 gb-ot sokallom kicsit (méretét) ha berakom még az 500 gbos vinyó caddybe jelenleg minden felesleges cucctól mentesen (pár film kivételével) 80gb-ot foglalok az 500ból recovery partícióval együtt... lehet hogy berakok caddy nélkül egy 120-ast és kész.

Recovery partíciót átmentetted az ssd-re?

Gyári ram is 1333 volt neked?

(#7263) h1ght3chzor válasza Morcego (#7259) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sose volt jó, csak vki írta, hogy ennél a típusnál jó, de nekem nem. :)

Flam:
SSD-ből nekem samsung 470 128gb-os van, ennek újabb verziója van már. :)
Ramból szintúgy 2*4gb van.

Viszont ramból feleslegesen nem vennék ennyit, ha csak ki nem használod. :)

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7264) szpali válasza Flam (#7262) üzenetére


szpali
addikt

igen átmásoltam azt is, de nem volt valami frankó a bootolásnál és a DVD-kről állítottam vissza az egészet. (az akkor használt OS amúgy is f*s volt már)

Gyári RAM is 1333 volt (2x2GB)
(még mindig árulom :D :D )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7265) Flam


Flam
aktív tag

Vélemény?

http://www.edigital.hu/SSD/Samsung_Basic_SSD_128GB_SATA3_MZ-7PC128B_%28830_Series_SATA_6Gb/s%29_paperbox-p322613.html

Amúgy ha van recovery disc-em akkor simán berakom az SSD-t aztán berakom a lemezeket és minden értelemszerűen megy tovább? vagy kell előtte BIOS-ba hekkelni valamit, stb..?

(#7266) szpali válasza Flam (#7265) üzenetére


szpali
addikt

sokmindent nem tudsz állítani a bios-ban
recovery disk és akkor felmegy a vásárláskori állapot quick web access-val meg visszaállítási partícióval együtt (és nem mellékesen az SSD partíció eltolását is helyesen csinálja meg)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7267) h1ght3chzor válasza szpali (#7266) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Neked hogy sikerült felraknod dvd-ről a cuccot? Külső dvd olvasót nem akarta egyszerűen felismerni bootolásnál... csak pendriveről tudtam feltenni a win7-et. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7268) szpali válasza h1ght3chzor (#7267) üzenetére


szpali
addikt

engedélyezd biosban
valami olyan, hogy "boot from external device" és prioritásban is az legyen az első

(elsőre nekem sem akarta az igazságot az usb-s plextorral, de ezek a beállítások segítettek)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7269) Flam


Flam
aktív tag

na jelentem a fent említett SSD bekerült.
Egyelőre telepítéskor vettem még csak észre sebesség növekedést, illetve bootoláskor. :)
Recovery lemezeket szépen megette és felrakta a recovery partíciót is.

Köszönöm a segítséget! :)

Szerk.: Samsung mellé adtak valami lemezt, van rajta valami Magician Software. Érdemes/kell azt felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#7270) h1ght3chzor válasza Flam (#7269) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Másban nem is fogsz nagyon gyorsulást tapasztalni, játékokban, programokban még gyorsabban betölt stb... :)

Érdemes, és optimalizáld vele a géped. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7271) F1stat


F1stat
csendes tag

Üdv!

Tudna nekem valaki segíteni esetleg hogy a VPCW22M1E típusú kis Vaio-ba milyen kijelzőpanel kell? Esetleg mi a típusszáma. Ahogy elnéztem elég szép felbontása van ennek a kis kijelzőnek, ezért gondolom nem lesz egyszerű a panelt beszerezni. Előre is köszi! :R

*Magánéleti gondok miatt, mától vagyok ismét elérhető! A leadott rendelések kiszallitasa folyamatban, illetve akik elalltak a rendelesektol, a penzvisszafizetes is a het elején megtörténik.

(#7272) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Vaio-t! Hogy őszinte legyek fontos valamennyire a formaterv is, de azért a belseje sem elhanyagolható! Szóval, milyet tudnátok ajánlani? Újabbak,régebbiek közül melyik típust tudnátok ajánlani, illetve melyiket nem? Tudom képlékeny a kérdés, de még én sem tudom milyet akarok pontosan. (használt,új, majdnem mindegy.)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7273) littlemamba válasza McSzaby (#7272) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia,
nekem korábban egy FW szériás vaiom volt, most már 8 hónapja egy 13,3"-as SB. Szerintem ha nem a legolcsóbb árkategóriában keresel, hanem kicsit felette, akkor minőségileg nem lesz gondod. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a legtöbb vaionak rosszabb az ár/érték aránya, mint a hasonló felszereltségű gépeknek, de nagyon megbízhatóak, strapabíróak és a legtöbb gép még jól is néz ki :-) Nekem a következő gépem is vaio lesz valószínűleg.
Én az EB szériásokról halottam pár elmarasztaló véleményt, de soha nem dogoztam eggyel sem, szóval ez nem saját vélemény.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7274) szpali válasza littlemamba (#7273) üzenetére


szpali
addikt

Nekem EB szériás van (VPCEB2Z1E) és ócskaműanyag az egész :)
Arra jó, hogy asztalon legyen és ennyi.
Ár/érték arányban viszont nagyon megérte anno kb 2 éve, amikor vettem.
Nekem munkaeszköz, külső EIZO monitorral + eSATA meghajtókkal egész kellemes kis munkaállomás lett belőle (persze az idő előrehaladtával került bele RAM és SSD is)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7275) h1ght3chzor válasza szpali (#7274) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Annyit hozzatennek hogy anno mikor levolt értékelve olyan áron semmi hasonlót nem lehetett kapni csak rosszabbat más márkából is. A minőségi osszerakasaval nincs gond sot a monitor tartoja is nagyon jó nem ugy mit egyes olcsóbb laptopoke össze vissza rezeg ha egy kicsit is hozzaer az ember. Problémám nem volt meg vele csak annyi hogy home prémiumot adtak hozza alapból de ez vele járó dolog... :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7276) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

A Z széria RAM-ja utólag bővíthető? Kinéztem egy i5-ös konfigot 128GB-os SSD-vel és 4GB RAM-mal, de én 8GB RAM-ot szeretnék. Mivel 128GB-os SSD-hez nem rendelhető 8GB RAM, utólag szeretném megoldani. Ez lehetséges? SVZ1311C5E

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7277) szpali válasza h1ght3chzor (#7275) üzenetére


szpali
addikt

mi baj a home premiummal? :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7278) McSzaby válasza szpali (#7274) üzenetére


McSzaby
őstag

Aha,aha! Amúgy milyen lapka készletekkel rendelkeznek? Mondjuk az i3, vagy core 2-sek, T-s procik... mennyire tudok variálni a procikkal?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7279) h1ght3chzor válasza szpali (#7277) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Az a baj többek között, hogy iis-ben rengeteg funkció hiányzik, tartományba nem lehet léptetni meg ilyenek. :) Tudom, egy átlag felhasználónak ehhez köze nincs, de nekem nagyon is fontosak.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7280) Flam


Flam
aktív tag

Szerintetek az mitől lehet, hogy berakom alvómódba (vagy magától elmegy a gép) és kb 2 perc után visszakapcsol, majd megint alvómódba megy majd megint visszakapcsol, stb...
SSD előtt nem csinált ilyet.

(#7281) skitzoo


skitzoo
senior tag

Valaki segitsen nekem. Van egy Sony Vaio laptop nállam most raktam ujra és nemtudom megcsinálni a wifit. Mitkéne csinálnom?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#7282) Flam válasza skitzoo (#7281) üzenetére


Flam
aktív tag

Kicsit konkrétabban?

win7? gyári sony-s? clean install?

(#7283) skitzoo válasza Flam (#7282) üzenetére


skitzoo
senior tag

Már megoldottam :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#7284) Morcego


Morcego
csendes tag

sziasztok!

korábban jelentkeztem pár problémával, aminek a nagy részét megoldottam, de egy és talán a legidegesítőbb még mindig fent áll. a problémám, hogy a vaiomba-SB11FX, két videókártya van. intel és ati 6470-es. de sztem a gép csak az intelt használja. van rajta egy stamina-spedd mód kapcsoló, aminek a lényege ugye, hogy a stamina módban az intelt, speed módban csak az atit használja. hiába van speed módban, ha jobb egér gombbal kattintok és a grafikus beállításokat nézem, akkor is az intel drivere jön be. a drivereket feltettem, amik a support oldalon voltak. le akartam szedni egy catalyst drivert is, hátha azzal jobb lesz, de azt írja hogy nem lehet:S nem gyári windows van rajta, és nincs meg a recovery sem, egy win7 ultimate van rajta 64bittel. ötletek? előre is köszi:)

(#7285) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a VAIO VPCEB2Z1E laptopomba a DVD meghajtó helyére egy HDD-t beépíteni. Ez a beépítő keret jólenne ebbe a laptopba? : http://dx.com/p/designer-s-universal-2-5-sata-to-sata-hdd-caddy-for-12-7mm-optical-drive-121001 :F

(#7286) szpali válasza Osiris (#7285) üzenetére


szpali
addikt

igen

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7287) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Tegnap nézegettem az új vaio-kat és örömmel láttam, hogy új touch-ot kaptak a modellek, olyat ahol már nincs külön 2 funkciógomb. Mindenképpen örvendetes, hogy nem lesz több hangos kattintás ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7288) h1ght3chzor válasza littlemamba (#7287) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Végre már... Nagyon utálom ezt, főleg hogy kb pár használat után meg is kopott.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7289) rondzsy89


rondzsy89
aktív tag

Sziasztok

Most tervezem egy új VAIO vásárlását, de még nagyon vacilálok két gép között. Az E és az S sorozatot néztem. Mindenképpen 15"-os gépet vennék. Az S sorozatban tetszett, hogy könnyű, és hogy full hd a felbontása és ips típusú. Viszont az E sorozat kijelzőjéről nem találtam semmilyen információt.

Aki jártas benne, az tudna segíteni, hogy melyiket, miért érné meg jobban?

Köszönöm

Samsung GALAXY S III

(#7290) DarkChild válasza rondzsy89 (#7289) üzenetére


DarkChild
senior tag

Egyértelműen az S.
Mondjuk árban sem azonos "versenysúlyt" képviselnek... :U
(Az új S-t és a Z-t kivéve mindegyik VAIO TN-paneles.)

(#7291) rondzsy89 válasza DarkChild (#7290) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Én is S felé hajlottam, mert azért mégis csak többet tud. Sokat nem cipelem a gépemet, de lehet többet fogom ha 2 kg alatt van a súlya :)

Samsung GALAXY S III

(#7292) littlemamba válasza rondzsy89 (#7289) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szerintem, ha megnézed őket élőben, megtapogatod, akkor simán meglesz a megfelelő döntés, mondjuk szerintem is S ;)

@h1ght3chzor: Szerencsére nekem még egyik sem kopott le eddig, remélem nem is fog ;-)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7293) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni ennek a laptoptáskának a beazonosításában? Egyszerűnek és formásnak tűnik, de ezen a lejárt hirdetésen kívül sehol nem találtam még csak hasonló formájút sem.

Köszi :)

(#7294) Digital válasza nemmaradtnév (#7293) üzenetére


Digital
addikt

Parancsolj!
Úgy látom kifutó modell!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7295) nemmaradtnév válasza Digital (#7294) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Köszönöm szépen :)
Erről úgy tűnik lemaradtam...

(#7296) rondzsy89 válasza littlemamba (#7292) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Aki már esetleg találkozott az S sorozattal élőben, ugye nem jön itt is elő, hogy mivel könnyű a gép, teljesen benyomható a tapi padnál, meg a zsanéroknál. (Samsung Chronos)
Hangja milyen a gépnék? :)

Samsung GALAXY S III

(#7297) BUMBI07


BUMBI07
csendes tag

Üdv!

Sony VAIO PCG-Z1VA tipusu laptopba keresenék kijelzőt,14.1"-ost.
Ebbe a tipusba csak a gyári toshiba jó vagy más is jó bele?

(#7298) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

VPCSB3L9E típusú masinám ma reggel óta nem hajlandó felismerni a saját akkuját, így bekapcsolás után rögtön hibernálja magát. Nyomkodtam a "battery off button"-t, kiszedtem/visszatettem, de továbbra is úgy érzi, hogy ők már nem lesznek barátok :/
(Kb. egy hónapja használom, eddig nem jelezte, hogy bármi baja lenne az akkunak)

Van esetleg valakinek ötlete/hasonló gondja?

(#7299) DarkChild válasza nemmaradtnév (#7298) üzenetére


DarkChild
senior tag

Egy tipp: Win + R gomb, írd be: msconfig). Az Automatikus indítás fülön keress olyat, hogy "C:\Program Files (x86)\Sony\ISB Utility\ISBMgr.exe". Ha találsz ilyet, vedd ki a neve elől a pipát és indítsd újra a gépet.
Ha ezután is akkuhibát jelez, akkor sajnos esélyes, hogy az akku hibásodott meg :(

(#7300) DarkChild válasza rondzsy89 (#7296) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nekem SE1E1E van, bár nem nagyon ropogtattam még meg, de elég masszív szerkezet. :DDD A hangja rendben van: minimális terhelésen (pl. böngészés, videónézés) szinte semmi, de ha a proci meg van hajtva (pl. képszerkesztés), olyankor azért tud süvíteni :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.