Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Gus-T. válasza draco31 (#7950) üzenetére


Gus-T.
tag

Tény ami tény, a sony oldalai egy rakás hulladékok... ennyi infantilis, oda nem figyelő balfa.zt.....

Két kúr.a napja már átböngésztem az európai, az ázsiai, honkongi, szingapuri, usa, ausztrál, bakoki,sorolhatnám hogy a régi gépemre tudjak egy új bios-t varázsolni mert kell az AHCI az ssd-nek.....

Vicc.. mindenhol minden más, de még a típusszámok is. Ha esetleg azok stimmelnek akkor meg a driverek.. az egyik országban felrakják a másikon nem ... a keresők meg használhatatlanok.. az update-t ffelrakja a barom, de a gyári alapot meg keresd a föld túloldalán.. :W megmondja hogy kell bios-t frissíteni, de maga a file sehol... MIIIIVANN?? Elegem van, elmehetnek a picsába!
- ha kizártok ezért, akkor is. viszlát. :((( :((( :((( :((( :(((

A SONY mint márka, most egy életre elintézte magát nálam.. köszönhetően a support-nak NEm nevezhető porhintésnek...

(#7952) jabed válasza draco31 (#7950) üzenetére


jabed
csendes tag

Hi!
Szerintem ennek a gepnek a driver-ei jok lesznek neked.
http://www.sony.co.uk/support/en/product/SVE1111M1EP/updates

(#7953) Szipoly


Szipoly
tag

Sziasztok!

Van egy Sony Vaio VPCEB1S1E laptopom. Kb.fél éve rossz a kijelző. Egy idő után (10 perc-több óra) megváltoznak a színek, elmegy a kontraszt, stb. fényerő megmarad. Újraindítás után is megmarad a jelenség, de másnap megint jó egy ideig. Külső monitoron tökéletes, így nem hiszem, hogy vga hiba lenne, mozgatásra sem változik, így szalagkábel is kilőve. Lehet valami egyéb melegedéses probléma? Driverek frissek vannak fent, egyedül a bios, ami elég régi, de csak ez van fent a honlapon.
BIOS típusa AMI EFI
BIOS verzió R0300Y8
Rendszer BIOS dátuma 07/20/2010
Video BIOS dátuma 03/16/10
Esetleg máshonnan frissíthetem? Sony szervizben először közölték, hogy 100k kijelzőcsere, majd rájöttek, hogy nem az a baj, helyette kicserélték 25k-ért az alsó burkolatot, mert az egyik zsanér alatt kicsit mozgott...
Remélem nem offoltam nagyon, csak olvastam külföldi fórumon, hogy másnak megoldotta egy bios frissítés a problémát, hátha Ti is találkoztatok már hasonlóval.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#7954) draco31 válasza jabed (#7952) üzenetére


draco31
veterán

Nem vált be, maradtak kérdőjelek az eszközkezelőben. :(

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7955) Sefter válasza Szipoly (#7953) üzenetére


Sefter
veterán

"helyette kicserélték 25k-ért az alsó burkolatot, mert az egyik zsanér alatt kicsit mozgott..."

elmehetnek a k.anyjukba..ha nem oldotta meg a hibát amiért leadtad, nem kellett volna kifizettetni veled.. :((
BIOS ilyet nem csinál...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#7956) #25906944


#25906944
törölt tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy egy nem garanciális kb 2éves Sony VPCEB3S1E laptopnak milyen problémáira számíthatok?

(#7957) Sefter válasza #25906944 (#7956) üzenetére


Sefter
veterán

nekem is ilyenem van, most múlt 2 éves...a venti hangosodásán kívül szerencsére nincs baja...kopp-kopp

Psn ID: sefter_hun

(#7958) #25906944 válasza Sefter (#7957) üzenetére


#25906944
törölt tag

Jól hangzik. Köszi!

(#7959) Szipoly válasza Sefter (#7955) üzenetére


Szipoly
tag

Engem is kicsit szíven ütött, hogy kérés nélkül, és pláne ennyiért hajtották végre a műveletet, de már nem volt mit tenni. Köszönöm, keresem tovább a hiba forrását. BIOS-ból egyébként nincs frissebb?

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#7960) Sefter válasza Szipoly (#7959) üzenetére


Sefter
veterán

ha a support oldalon nincs akkor nincs :(
elég szar a sony support, nekem is ~2 éves driverek vannak...

Psn ID: sefter_hun

(#7961) Hunorka


Hunorka
csendes tag

Sziasztok! Most fontolgatom, hogy beruházom egy Vaio-ra. Kérdezném, hogy mennyire megbízható gépek ezek? Eddig Asus fan voltam, de csak azt tapasztaltam róluk, hogy garancia + 2 hét és kampec nekik.... NA én nem ilyet akarok most venni. Mi a véleményetek a Vaiokról? A régebbiek mennyire voltak megbízhatóak? Üdv Hunorka

(#7962) still2


still2
tag

Sziasztok! Van egy kb. 6 hónapos SONY SVE-1511B1E/W laptopom. Nagyon gyengének találom az akksi időt kb. 2 óra. Egy B970-es proci van benne. Meg lehet oldani hogy ne a dedikált VGA-t hanem proci videómagját használjam? Nem játszom csak netezek és filmet nézek. Kösz előre is a segítséget!

(#7963) Tiger89


Tiger89
tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, megvagyok már teljesen lőve. adott egy sony vaio VGN-TT21XN típusú notee, win7 64bit-el telepítve.

a probléma a következő, telepítés után átrágva a gyártó honlapját minden létező drivert felrakva 1x -űen marad 3kérdőjelem.

A fingerprint szenzor
hardverazonosítók:
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_9047104D&REV_11
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_9047104D
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880

és két ismeretlen eszköz, intel eszközt ír de lehet suta vagyok, én nem találtam drivert hozzá sehol, még intel oldalon sem:S

Intel(R) ICH9M-E LPC Interface Controller - 2917 - azonosítói: ACPI\SNY5001 ; *SNY5001

ami számomra nagyon furcsa hogy egyedül a hdmi audió kimenetett látja, és nem érzékel más hangkártyát. hiába rakom fel az oldalon található driver akármelyikét (még a vista driverrel is próbálkoztam, am realtek cucc) 1xűen nem lát semmit. hdmi-vel nincs baj, teszteltem, kiküldi a hangot, de az istennek sem hajlandó máshonnan működni.

ha tudtok kérlek segítsetek, én ma már ebbe beleőszültem, reggel 10óta bütykölöm, 0 eredménnyel :W :Y :(

(#7964) Tiger89 válasza Tiger89 (#7963) üzenetére


Tiger89
tag

közben annyi változás történt hogy nincs már kérdőjelem, de audio továbbra is csak hdmin van és nem lát más hangkártyát...van valakinek bármilyen ötlete? :S :F

(#7965) genius5000 válasza Tiger89 (#7964) üzenetére


genius5000
tag

Lehet le van tiltva Biosba... Ez a tippem még.. vagy elszállt :S

(mikrofont se érzékel?)

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#7966) Tiger89 válasza genius5000 (#7965) üzenetére


Tiger89
tag

biosban nincs is ilyen állítási lehetőség, bízom abban hogy él még azért :S

szerk: mikrofon? ugyan már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7967) genius5000 válasza Tiger89 (#7966) üzenetére


genius5000
tag

Hát gondoltam hátha, vannak hülye BIOS ok :P

az én gépem pl. bedugsz egy mikrofont akkor előugrik egy ablak h hopp dugtál bele valamit.. gondoltam hátha azt a részét fel tudta tenni, mert azt megtalálta... de ha egyik driver se ment fel, mert nem talált, akkor a szokásos lépéseket kell.. Új Op.rendszer, másik Oprendszer, ha így se, akkor HW hiba vszinű

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#7968) Tiger89 válasza genius5000 (#7967) üzenetére


Tiger89
tag

először 32bit ment fel mert benéztem ott se volt audio, aztán most egy 64bit...

szerk: egy ember aztmondja hogy lehet hogy kell hozzá saját szoftver ami tartalmazza a drivert. ilyen van neki? :S

[ Szerkesztve ]

(#7969) genius5000 válasza Tiger89 (#7968) üzenetére


genius5000
tag

Suta kérdés akkor.. tehát a HDMI kiviszi a hangot.. de hangkártya nincs fent... tehát nem szól a hangszóróból semmi? vagy hogy kell érteni ezt?

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#7970) Tiger89 válasza genius5000 (#7969) üzenetére


Tiger89
tag

pontosan, van fent driver a hdmihez azon kimegy, de a gyári hangszórón semmi.

szerk:

[ Szerkesztve ]

(#7971) leo3


leo3
csendes tag

Sziasztok!

3 hónapja van egy VAIO SV E14 (WIN8) laptopom, amivel az a probléma hogy ha akkumulátorról üzemel a gép állandóan változtatja a kijelző fényerejét minimális de teljesen idegesítő mértékben. Hálózatról történő működésnél nincs ilyen probléma. Automatikus fényerő szabályozást kikapcsoltam.
Tanácstalan vagyok, nálatok volt hasonló probléma?

üdv

(#7972) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Sony VPCEB2M1E laptopom, és szeretnék bele SSD-t venni, illetve nem a sony által teleszemetelt win7-et telepíteni.

Olvastam még régebben, hogy szigorú sorrendje van, hogy miként kell feltenni a sony drivereit, hogy utána a kiegészítő gombok, meg úgy általában menjen normálisan a dolog, de nem találom már. Ha valakinek esetleg meg lenne a leírása, hogy milyen drivereket és miként kell feltenni egymás után nagyon örülnék.

A másik kérdésem, hogy nem nagyon találom milyen csatlakozású a HDD (gondolom SATAII vagy SATAIII). Szükséges beépítőkeret, vagy csak simán jó bele az SSD?

A harmadik és utolsó kérdésem, hogy tudja-e az alaplap kezelni az SSD-t? Régebben olvastam AHCI módról (vagy valami ilyesmi kell hozzá), hogy az nem árt, ha van?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#7973) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Elnézést, ha buta kérdés, de beléptem a gép biosba, hogy megnézzem, át tudom-e állítani az AHCI módot (Trim parancshoz kellene), és konkrétan az időn és a boot prioritáson kívül semmit nem lehet állítani/látni?:D Vagy a bővített biosba csak trükkös úton lehet belépni?

(#7974) Sefter válasza Sur1G (#7973) üzenetére


Sefter
veterán

nincs bővített bios... ilyenek a sony-k... :(
attól ssd- még tehetsz bele valószínűleg, de nézz utána...

Psn ID: sefter_hun

(#7975) raul560


raul560
tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kéri!

Kaptam egy Sony Vaio SVE1512E1EW laptopot, amin ugye Windows 8 van. Szeretnék win 7-et rátenni, de nem találok sehol sem drivert hozzá, alapból láttam, hogy hivatalosan csak a Win8 amit preferálnak.

Esetleg tudna valaki driver ügyben segíteni?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Üdv!

(#7976) krokosztil


krokosztil
csendes tag

Sziasztok,

nemrég fordultam a sony supporthoz azzal, hogy nem működik a bluetooth és a wifi egyszerre normálisan. Többször kerestem már őket és ahol vettem, oda is többször visszavittem, de a bolbtól mindig, csak azt a választ kaptam meg, hogy telepítsem újra magamnak a sony-s vackok nélkül. Nos megtettem és igaz sok minden hiba megoldódott de az eredeti gond nem.

két napja ez jött a sonytól:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Telefonbeszélgetésünket követően továbbítottam az ügyet kivizsgálásra.
Mivel nem az eredeti operációs rendszert használja, nem tudjuk megállapítani, hogy milyen állapotban telepítette a jelenlegi rendszert így nem tudjuk garantálni, hogy a készülék részei megfelelően működhetnek, amennyiben nem az eredeti operációs rendszert használja.
Azt javasoljuk, hogy telepítse újra az eredeti operációs rendszert. Amennyiben formázta a merevlemezt vagy törölte a rejtett partíciót, akkor a rendszervisszaállító DVD-ről. Ha nem rendelkezik rendszervisszaállító DVD-vel, akkor azt az ügyfélszolgálatunkon meg tudja vásárolni.
Ha feltelepítette az eredeti operációs rendszert, akkor a honlapunkról frissítheti a szoftvereket és a Windows-t is. Ezen belül a bluetooth eszközt is frissíteni tudja.

Bármilyen más Sony termékkel kapcsolatos kérdésével a későbbiekben is forduljon hozzánk bizalommal. "

Van valakinek esetleg ehhez ilyen recovery dvd? vagy használhatom más gépekét? Mert venni ehhez a fostalicskához én biztos nem fogok. Szerintetetek ha lesz valami komolyabb baja, emiatt megtagadhatják a szervízelést? Mert a fogyasztóvédelmis nő azt javasolta, hogy vetessem jegyzőkönyvbe, hogy a boltosok javasolták az újratelepítést....
A típus: SVE 1112m1ew

Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm....

(#7977) pajan2


pajan2
csendes tag

Hello!

Érdeklődnék hogy Vaio SVS-13-mal van e valakinek tapasztalata. A neten megnéztem egy csomó videót, míg nem úgy döntöttem megyek is vásárolni. Az öröm nem sokáig tartott. Mikor megláttam élőben majdnem dobtam egy hátast ( nem tettem , mert elég ferde szemmel néztek volna) :Y

Tehát ami engem igazán érdekelne. A neten volt pár videó és kép ahol a fedél és maga a ház is fém burkolatú volt. Egyes képeken látszik is hogy picit fénylik, ill. tele van újjlenyomattal. A boltban pedig szembesültem vele hogy ez teljesen műanyag, amolyan érdes, textúrázott tapintású (kb.: mint az asus K55). Szerintem valahol verziót válthattak. Ha valaki megtudná mondani melyik lehet a teljesen fém kivitelű nagyon jó lenne.

Egyébként jó ez a gép, de így csak egy darab műanyag valahol az Acer szintjén. :W

Olyan elképzelésem volt, mint kb. az Asus U36.

(#7978) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hogy tudom megnézni, hogy a számítógép alaplapja melyik SATA vezérlést támogatja? Találtam egy honlapot, ahol azt írják, hogy SATA II támogatja, de a HDD ami benne van SATAI-es. Van valami progi ami kiírja?

(#7979) Sefter válasza Sur1G (#7978) üzenetére


Sefter
veterán

pl: AIDA

Psn ID: sefter_hun

(#7980) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy a VGN-Z21XN Vaio-ba vajon lehet sim-kártya olvasót tenni valahogy? Akksi alatt ott a nyílás, de mögötte semmi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7981) DarkChild


DarkChild
senior tag

Próbált már valaki VPCSE modellbe ilyen merevlemezfiókot szerelni az optikai meghajtó helyére?
Gondolkozom rajta, hogy bele kéne tegyek egyet, bár nem tudom mekkora macera cserélni és hogy Európában lehet-e kapni ilyesmit egyáltalán? (Én csak ezt az USA boltot találtam.)

(#7982) csixy


csixy
addikt

VPCEH
Ebben is ledöglött a Wifi :Y :Y :Y :W
Hogy árulhatnak ilyen SZART!!!!!!!!!!!!!
Igaz, hogy a Win7-est leszedtem és vettem rá hivatalos WIN8-ast,meg van még rajta hivatalos Ubuntum is (hisz az mindig hivatalos),egyikkel sem megy a Wifi.Tegnap még jó volt, mára kipurcant.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7983) applause válasza DarkChild (#7981) üzenetére


applause
aktív tag

Ezt direkt a SE tipushoz készítették, csak drága 55-60$ körül jönne ki szállítással + még az itthoni költségek.
A átszerelés nem gond, videó is van az oldalon róla.
Ennek a cégnek van német weblapja is, de ott még rémísztőbb árak vannak. Sajnos ott nincs fent ez a fiók.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#7984) #28678400


#28678400
törölt tag

Sziasztok!

Van egy nagyon kedves kis Sony vaio vgn fw31j-s laptopom. Az lenne a problémám, hogy újra lett téve az egész gép, és az eszközkezelő kiírja egy kis sárga felkiáltójellel hogy az alapvető rendszereszköz nincs telepítve. Más oldalakon is olvasgattam, és azt írták hogy a kártyaolvasót nem tudja hova tenni. Ha ez is a problémája a hivatalos oldalon nem tudom letölteni sehol a drivert, ha meg nem ez a problémája foggalmam sincs mi lehet. Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

(#7985) littlemamba válasza #28678400 (#7984) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, hogy érted, hogy a hivatalos oldalon nem tudod letölteni a drivert? Ha a vistat telepítetted újra akkor a sony support oldalon megtalálod a kártyaolvasó diverét innen az előretelepített bockból le tudod tölteni.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7986) #28678400


#28678400
törölt tag

innen melyik az? mert ezekből sztem egy se.

(#7987) littlemamba válasza #28678400 (#7986) üzenetére


littlemamba
aktív tag

ez Memory Card Reader Writer Driver Ricoh SD vagy ez Memory Card Reader Writer Driver Ricoh MS vagy ez Memory Card Reader Writer Driver Ricoh SD CPRM

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7988) #28678400


#28678400
törölt tag

ha lenne ilyen akkor megtaláltam volna :s de ha megnézed nincs közöttük ilyen nevű..

(#7989) littlemamba válasza #28678400 (#7988) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szerinted honnan másoltam ki? Nyilván az általam linkelt oldalról. Leírtam, hogy az "Előtelepített illesztőprogramok és segédprogramok - Windows Vista" blockot nézd...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7990) #28678400


#28678400
törölt tag

Megvannak köszi, hát igen ez vistához jó csak, megpróbáltam win7re de nem jött össze :S

(#7991) littlemamba válasza #28678400 (#7990) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Idáig sehol nem írtad, hogy win7-re kellene...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7992) #28678400


#28678400
törölt tag

bocsi, majdnem a legfontosabbat lefelejtettem :S sehol nem találtam a neten win7-re

(#7993) csixy válasza csixy (#7982) üzenetére


csixy
addikt

Annyi fejlemény van a VPCEH3L1E notival , hogy a sját wifi kártyája sehogy sem müködik, bár windowsból látszólag telepítve van..
Windows8-ra sikerült feltenni a TL-WN821N legujabb 64 bites win7-es driverét és az működik legalább.
DE ubuntun NDISwrapper telepítése után is , bár telepíthető a windózos driver , de azt írja ki a hálózatkezelő, hogy a hardveres kapcsoló ki van kapcsolva , pedig nincs és a hardveres wifi kapcsoló mellett a led is világít.

Tehát valami gebasz van a hardveres Wifi tiltás feloldóval. A régi fajta "mini-PCI" kártyákkal egyszerű a helyzet mert a pin-13-as bekötés rajztűvel való elkaristolása után a wifi úgy beindul mint a huzat.

De ezen az alaplapon valyon melyik vezetéket kell megszakítani, hogy a tiltást tiltani tudjuk?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#7994) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Helló!

szerintetek ha egy ilyen laptopról letörölöm az összes vaio-s segédalkalmazást akkor mi történik? A gépet ugyan úgy fogom tudni majd használni?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#7995) GIJoe válasza LordAxwell (#7994) üzenetére


GIJoe
addikt

Én eleve így telepítettem nélkülük, nem kérdés. Gyorsabb, jobb

(#7996) LordAxwell válasza GIJoe (#7995) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Pontosabban ez az a laptop SONY Vaio E1112M1E (SVE1112M1EW)

tehát ha leszedem a sok felesleges dolgot, akkor gyorsabb lesz?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#7997) jabed válasza LordAxwell (#7996) üzenetére


jabed
csendes tag

Hi!
Nezd meg, hogy milyen alkalmazasok futnak a hatterben! Ha nincs ra szukseged azokat torolheted a geprol./media gallery stb./ A tobbi sony cucc elfer, nem zavar sok vizet, csak a vinyot foglalja. A sebesseg sajnos a procitol fugg /AMD E2-1800/. Hat ez nem a gyorsasagarol hires proci. Olyan pentium 4-es erossegu.
A virus irto is fogja a gepet. En a nod32 hasznalom. Eddig ez valt be nekem legjobban.
Zarszonak meg a windows is ludas az egeszert. Minel ujabb annal ehesebb.

(#7998) LordAxwell válasza jabed (#7997) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Akkor minden vaios hülyeséget leszedek mert semmi értelmük.
Igen sajnos nem a legerősebb proci van benne, de sajnos a vga sem tud sokat, na nem baj ez is megteszi.
A op rendszer meg alapból windows 8 van rajta, azt szerintem rajta hagyom, sok gyorsulás nem várható ha felraknék egy win7-et nem? vírusirtóból én az avastot használom, rendes gépemen is ez van és eddig semmi probléma nem volt vele.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#7999) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Hogy tudok belépni a laptopon a biosba? :U

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#8000) h1ght3chzor válasza LordAxwell (#7999) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

F2 vagy F12 vagy del gombot nyomogasd. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.