Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Flam válasza szpali (#7050) üzenetére


Flam
aktív tag

Szerintem mehet a levesbe. De ami kétes, hogy micsoda arra guglizz rá :)
Én is úgy "downgradeltem" a gyári sony windows-t.

(#7052) thesound válasza Flam (#7009) üzenetére


thesound
őstag

feltettél innen mindent vagy csak driver uninstall, driver sweeper, majd driver install?

(directx-ből 11-es van már, .net a win update szerint fent van, talán az i5 a kérdés, hogy kell-e az intel-es cucc...)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7053) Flam válasza thesound (#7052) üzenetére


Flam
aktív tag

csak ami nem volt up to date...

(#7054) gtigyuri válasza Flam (#7039) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

[L:/dl/upc/2012-04/10/269081_mo9pynisb1did6go_20120404016.jpg](IMG:/dl/upc/2012-04/10/269081_mo9pynisb1did6go_20120404016.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2012-04/10/269081_mo9pynisb1did6go_20120404016.jpg](IMG:/dl/upc/2012-04/10/269081_mo9pynisb1did6go_20120404016.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]Eza probléma flam és sehogy nem sikerül ezt a zöld sávot eltüntetni!!!

(#7055) szpali válasza gtigyuri (#7054) üzenetére


szpali
addikt

érdekes, felvetődött bennem pár kérdés:
- minden böngészőnél jelentkezik?
- flash uninstall-install volt már?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7056) gtigyuri válasza szpali (#7055) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

Igen volt flash player uninstal,install,minden volt már,de van fent egy freecorder letöltő program,szerintem ez zavarhat már be,mert mindent kipróbáltam már!!!Csak ez a freecorder nincs bent a programokban és nem tudom letörölni!!!,de mégis fent van!!Firefox a böngészöm.

(#7057) blueye válasza gtigyuri (#7056) üzenetére


blueye
veterán

Keresd meg az Eszközök-Kiegészítők-Bővítmények között.

(#7058) szpali válasza gtigyuri (#7056) üzenetére


szpali
addikt

igen,, vagy Eszközök-Kiegészítők-Bővítmények

vagy pedig c:\Programfiles vagy program data

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7059) gtigyuri válasza blueye (#7057) üzenetére


gtigyuri
csendes tag

Megnéztem,köszi,de ott sincs,és a youtubeon ott van ,mert a videók felett a download wizard ott van!!!És nem tudom eltüntetni,nem hiszem el!!!Azt hiszem nyomok egy assist gombot,aztán újra rakom!!!Lehet ez a köcsög mozilla csinálja a műsort,az előbb is összeomlott,zsír új VAIO-M VAN,2 hónapos,nem hiszem el!!!Ezt a szarságot a Windows 7 kiküszöbölhetné,ha van még tipped írj mit csináljak,előre is köszi!!!

(#7060) Flam


Flam
aktív tag

mozilla uninstall-reinstall? :)

(#7061) szpali válasza Flam (#7060) üzenetére


szpali
addikt

LÁJK :D :D

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7062) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok,

Alig egy hónap használat alatt elk*rvult az oprendszerem, nem tudok rá Office-t telepíteni, és immáron a harmadik kék halállal szembesültem ma reggel (a legutóbbi tegnap volt).

Szóval vizsgálom, hogyan tudom a legfájdalommentesebben újratenni lehetőleg a jogtiszta, géppel vásárolt Windows7-et.

Legkézenfekvőbb lenne a Vaio Care-ből a "Recover Computer" menüpontot választani, azonban attól tartok, nem érzékelné, hogy két partícióra bontottam a vinyót, és törölné a D: meghajtót, amin fontos adataim vannak.

Másik ötletem a "Reinstall applications and drivers", de félek, az csak a Sony szarait telepítené újra, míg a Win7 ugyanúgy korrupt maradna.

Legjobb lenne, ha csak egy Win7 újratelepítést tudnék eszközölni, ahol megmondhatnám, hogy a C:-re telepítsen, a D: partíciót pedig hagyja békén.

A kérdésem az lenne, ha a "Recover Computer" opciót választom, akkor kérdezés nélkül lezúz mindent, és visszakapom a gyári állapotot, vagy van lehetőségem azt mondani, hogy a C:-re akarok telepíteni, így a D: partíció megmarad?

Előre is köszi annak, aki válaszol!

Androidő

(#7063) szpali válasza woodpaul (#7062) üzenetére


szpali
addikt

a recovery megkérdezi, hogy az egész HDD-t szeretnéd-e hazsnálni, vagy kijelölöd, hogy hova telepítse

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7064) woodpaul válasza szpali (#7063) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm a választ! Szóval akkor biztonságban lesznek az adataim a D: meghajtón.

Androidő

(#7065) szpali válasza woodpaul (#7064) üzenetére


szpali
addikt

elvileg igen

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7066) Lincy


Lincy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, amiben a segítségeteket kérném. Egyik napról a másikra "meghalt" a billentyűzet a Sony Vaiomon. Nem teljesen, mivel a Windows betöltődéséig minden rendben van a billentyűzettel. Harcoltam vele elég sokat, sőt visszaállítottam az eredeti állapotot is, de ez sem igazán segített. A külső egerem és külső billentyűzet hibátlanul működik. Most odáig jutottam, hogy ha a Vaio Control Centerben diable-ra állítom a pointert és kihúzom az egeret, valamint újraindítom a gépet, akkor a billentyűzet működik. De ha újraindítom a gépet ismét, akkor már ez sem okés. Valami eléggé felborult, és úgy tűnik nekem, hogy a külső egér bolygatta meg a dolgokat.

Előre is köszönöm, ha valaki tud rá valamilyen megoldást.

Üdv: Lincy

(#7067) bencekai


bencekai
csendes tag

Eladó lett egy Sony Vaio VPC-EB1M1E laptopom(fehér) . Másfél éves, és érdeklődnék szerintetek sokat kérek-e, ha 130000-ba fájna? Egy kis technikai ismertető:
http://www.argep.hu/product_1199402.html

(#7068) lacko22 válasza Lincy (#7066) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Milyen egered van. Esetleg próbáld ki másfajta egérrel.

(#7069) Lincy válasza lacko22 (#7068) üzenetére


Lincy
csendes tag

Egy Logitech M705-ös, másik egerem is van, de azt hiszem nem jól adtam át a problémát. Igazából a külső eszközök működnek. A touchpad és a billentyűzet (beépített) nem műxik. Most ott tartok, hogy életet tudok lehelni a billentyűzetbe, ha letiltom a touchpadot, de a touchpad drivere az istenért sem megy fel. Ha simán rákeresek szabványos HID egérként kezeli, ha megmondom neki, hogy itt és itt keresd, mert itt a tuti 64 bites driver, akkor felkiáltójeles eszközként, és "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)" szöveggel ott van, de hát ez édeskevés, mivel működni nem működik. Bármi ötletet szívesen veszek (BIOS, chipset legújabb van fent)

(#7070) justaview


justaview
őstag

Le a kalappal a Sony szerviz előtt. Múlt hét szerdán vitte el a futár Frankfurt-ba, és javítással együtt ma már vissza is érkezett ! :K :K :K

(#7071) Brumi válasza justaview (#7070) üzenetére


Brumi
senior tag

Az enyémet hétfő reggel vitték el és ma reggel jött vissza :)
Igaz, hogy VIP javítás volt, mert vadiúj a gép, és már egyszer kivitték, de akkor nem javították meg normálisan (csak egy kábelt kellett kicserélni benne). Ezzel némileg kiköszörülték a csorbát amit a kellemetlenség okozott. Az ügyfélszolgálat előtt amúgy le a kalappal! Korrekt, gyors, udvarias.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7072) MikÁsz


MikÁsz
csendes tag

VPCEB2Z1E/BQ ez a típusú gépem van.
Recovery lemezzel kapcsolatosan írnék .
Ha egy másik ismerősömnek ugyan ilyen gépe van és az ő recovery lemezeit használnám,
a gépemen ugyan úgy lehetséges a visszaállítás v számít h hol vásároltam a gépet esetleg milyen alap rendszer volt rajta ?
Előre is köszönöm a válaszotokat !
Üdv

(#7073) h1ght3chzor válasza MikÁsz (#7072) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Szerintem nem. Bár ebben nem vagyok biztos mert nem tudom hogy a sonys driverek programok hogy működnek. Elmenti-e vmilyen saját azonositojat a gepednek.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7074) justaview válasza Brumi (#7071) üzenetére


justaview
őstag

Nem semmi :) Ilyen kiszolgálással eddig még nem találkoztam, pedig volt már néhány kütyüm, amit javítani kellett. Már az is fantasztikus, hogy nem nekem kell rohangálni az elromlott készülékkel a szervizbe és vissza - pláne, amikor más városban van esetleg. Ha a szállítási időket levonom, maradt vagy 3 napja a szerviznek, hogy megjavítsa. De sikerült !

(#7075) Brumi válasza justaview (#7074) üzenetére


Brumi
senior tag

Amikor megvettem, én nem tudtam, hogy a gari az hozom-viszem szolgáltatást tartalmaz, nem néztem utána. Egyből anyáztam is mikor baja lett, hogy két napom rá fog menni, mert tuti valami világvégi helyre kell vinni a gépet. Csak lestem mikor a telefonban mondták, hogy küldik a futárt a megadott címre :)
Valahol azért ez is benne van az árban...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7076) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Van egy VPCEB2M1E típusú laptopom és újraraktam a windowst. Az ethernet drivert hogy tudnám feltepelíteni? Nincs device managerem, de így a netkábelt sem érzékeli. Mit tegyek?

(#7077) justaview válasza acsati (#7076) üzenetére


justaview
őstag

Nekem más gépem van, de próbáld meg, ahogy én tettem, hátha...
(3. pont a sorban)

[ Szerkesztve ]

(#7078) h1ght3chzor válasza acsati (#7076) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Az érdekes. :)

Win7-et raktál fel? Elvileg abban alapból kellene, hogy legyen olyan, fel kéne ismerned.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7079) acsati válasza justaview (#7077) üzenetére


acsati
aktív tag

Hát sajnos nem talált.

#7078: igen win7 amilyen volt rajta. Vajon mit tehetnék? Mert ez így nem oké :F

(#7080) acsati válasza acsati (#7079) üzenetére


acsati
aktív tag

Na sikerült mégis! :) Köszi a segítségeteket!

(#7081) acsati


acsati
aktív tag

Az mitől lehet, hogy a frissen telepített Windows lassabb mint a régi? Meg nem tudok beállítani ilyen aero dolgokat, ablakok színét.

(#7082) justaview válasza acsati (#7081) üzenetére


justaview
őstag

Grafikus driver friss?

(#7083) lacko22 válasza acsati (#7081) üzenetére


lacko22
aktív tag

+ élményindex futtatása

(#7084) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Sziasztok!
Sony Vaio laptopok szerelésében jártas fórumtársam segítségét szeretném kérni.
Van egy VGN A217M -es alaplapom.
Kérdésem az lenne ez beszerelhető egy VGN-A517B-s laptopba? külsőre egyeznek.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#7085) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Halihó!
egy kis segítségre lenne szükségem
van egy vpcyb3v1e netbookom, és nem találok rá Notebook utilities-t
amit a supportról letöltök, nem engedi telepíteni, arra hivatkozik, hogy nem megfelelő a gép típusa.
(w7x64-et használok, gyárilag 32es volt rajta, de az nem elég 8g ramhoz.)
ha kibontom az installerét, felmegy, de erősen foghíjas, a battery checker pedig indítás után egyből sír, hogy nem eredeti akksi, és offolja a gépet. (az aku full gyári, a géppel együtt vettem)

recovery nincsen, mert ssd került bele, illetve a hűtője csak nekem megy állandóan?

[ Szerkesztve ]

(#7086) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Ausztriában tervezem egy Sony VAIO S szériás notesz vételét, mivel ott kint "enyhén" olcsóbbak (lsd. Sony.at Webshop). Egy problémám van, hogy hogyan, ill. hol tudok a megvásárolt gépbe magyar billentyűzetet belerakatni (ugyebár az op. rsz. Ultimate-el letudva)?
Futottam már pár kört a kérdésben mind a Sony Magyarországnál, mind a Sony Ausztriánál, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem tudják, nem lehet (ill. Mo.-n lehetne, de garanciavesztéssel).
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#7087) applause válasza zsepii (#7086) üzenetére


applause
aktív tag

Szerintem nem éri meg az bill.csere. nézd meg ezt a videot és meglátod, hogy nem szokványos a billentyűzete. [link]. Kb 7,30 perckor mutatja.A Mo.-n kapható se2f1e paramétereire konfigurált at. laptop kb 994€. Ez kb 290eFt + utazás. Itthon ez 330eFt. Szerintem a külömbségért nem cserélnék ki a bill. és a gar. vesztésről nem beszélve, ill. marad az átmatricázés.

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#7088) zsepii válasza applause (#7087) üzenetére


zsepii
tag

Én eredetileg egy SA3Q9E-vel barátkoztam itthon, viszont ugyanez a konfiguráció közel 80ezerrel olcsóbb kint (lsd. sony.at). Az utazás nem gond, mivel minden nap Bécsbe járok, s a szállítást pedig tudom kérni a céghez, Bécsbe.
Az átmatricázás mennyire játszik? Meg lehet oldani esztétikusan?

[ Szerkesztve ]

(#7089) R̲e̲m̲ válasza zsepii (#7088) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

hozzászoksz :)

(#7090) zsepii válasza R̲e̲m̲ (#7089) üzenetére


zsepii
tag

Ez igaz, a magyar/angol op. rsz. meg Ultimate-el le van tudva.

(#7091) Brumi válasza zsepii (#7088) üzenetére


Brumi
senior tag

Kint mennyibe kerül? Nem látom az árát. Én 4 év garival itthon 360000-ért vettem meg március végén ezt a gépet.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7092) subidu


subidu
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a következő laptopról?
[link]
A SAturnnál 400.000ft-ért adják dokkolóval együtt.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#7093) R̲e̲m̲ válasza subidu (#7092) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

azér az e-sata meg egy kicsit nagyobb felbontás beleférhetett volna...
a 11"-os vaio-m is 1366x768

(#7094) justaview válasza subidu (#7092) üzenetére


justaview
őstag

Nem tudom, mennyire kell, hogy hordozható legyen, de ha nem az öledben akarod használni a vonaton, EZT nézd meg előtte.

Ez a lényeg benne: Képernyő típusa - VAIO Display Premium (120Hz) Nézd meg élőben, a minősége mindent visz 3D nélkül is !

[ Szerkesztve ]

(#7095) subidu válasza justaview (#7094) üzenetére


subidu
tag

Ilyenre nincsen szükségem, meg túl nagy. Minden nap hordoznom kell. Ezt aligha lehetne.
A 3D-t pedig utálom.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#7096) Brumi válasza subidu (#7095) üzenetére


Brumi
senior tag

Az ár teljesen korrektnek tűnik, mert csak a dokkoló 45k minimum. Én az SA-t használom egy ideje, az teljesen jó, az elején voltak vele problémáim, de azok mostanra megoldódtak. A billentyűzetet meg kell szokni, a kijelző rendben van, bár az enyémben 1600*900-as van.
A plusz akksi és a tok elvileg jár hozzá ajándékba, bár ha arról lemondasz, lehet, hogy olcsóbban megúszod. Nekem az alap akksival is rettenet sokáig húzza, de ha egész nap konnektor nélkül kell használni, akkor jól jöhet.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7097) subidu válasza Brumi (#7096) üzenetére


subidu
tag

köszi az infót.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#7098) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Valaki VAIO-s zseni segíthetne azért a korábbi kérdésemen :S

(#7099) Flam válasza R̲e̲m̲ (#7085) üzenetére


Flam
aktív tag

Gyári sony win7. -4gb ram és nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#7100) R̲e̲m̲ válasza Flam (#7099) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

ennél esetleg valami építőbbjellegű hozzászólás? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.