Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) rondzsy89 válasza DarkChild (#7300) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Én is azt néztem, de már nem nagyon kapható, szóval megvárom az új változatot.
Zenehallgatás?

Samsung GALAXY S III

(#7302) DarkChild válasza rondzsy89 (#7301) üzenetére


DarkChild
senior tag

Jah, zenét is tud lejátszani :P
De ha arra értetted, hogy zenehallgatás közben hangos-e, a válasz nem, az mp3 nem igazán dolgoztatja meg :)

Sony Centerekben még biztosan van, a WestEndesben pl nemrég láttam még ilyet.

(#7303) rondzsy89 válasza DarkChild (#7302) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Úgy értettem a zenehallgatást hogy milyen a hangminősége. :-P Néha nézek filmeket is laptopon és akkor nem árt a jó hang. :-)

Samsung GALAXY S III

(#7304) nemmaradtnév válasza DarkChild (#7299) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Ez jónak tűnik eddig :) Köszi

Ez a "battery checking utility" mennyire fontos dolog? Maradhat ez így kikapcsolva, vagy ki kéne találni, hogy mi a gond?

(#7305) DarkChild válasza nemmaradtnév (#7304) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem fontos, maradhat kikapcsolva.
A Sony saját alkalmazása valamiért összeakad a Windows saját szolgáltatásával, ezért érzékeli úgy, mintha hibás lenne az akku. Én pár hónapja szívtam ezzel, akkor néztem utána, azóta le van állítva az ISBMgr.exe és eddig semmi negatív következményt nem tapasztaltam.

(#7306) DarkChild válasza rondzsy89 (#7303) üzenetére


DarkChild
senior tag

Jaaaaah, hogy a beépített hangszórók? Hát az egy kalap f*s :(
Kb. mobiltelefon hangminőség, éles magasakkal.
Nekem bántja erősen a fülem, úgyhogy inkább egy Logitech Z-2300-al használom. Azzal elég jól szól :DDD

(#7308) nemmaradtnév válasza DarkChild (#7305) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Eleinte jó ötletnek tűntek a Vaio-alkalmazások, de lassan már kezdek teljesen kiábrándulni belőlük... (És most, hogy mondod, tényleg előtte nem sokkal tettem fel a vaio control centert, szóval biztos nincs valós baja)

szpali: Eszembe nem jutott volna, hogy ilyet is lehet :D Mindig tanul az ember...
(De sajnos csak 15"-ban létezik és nekem 13-as kéne. Bár legalább most már végre rátudok keresni egyedül is, ha megtetszik valami :D)

:R

(#7309) rondzsy89 válasza DarkChild (#7306) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Ennek nem örülök, de köszi azért a választ.

Samsung GALAXY S III

(#7310) BUMBI07


BUMBI07
csendes tag

Üdv!

Egy kérdés a hozzáértőkhöz!
Régebbi Sony Vaio pcg-z1va laptopunknak betört a kijelzője,hogyan tudnám monitorra
kötni?Simán a monitor kimenetre kötve nem ad ki képet,át kellene állítani valamit?
Előre is köszönöm!

(#7311) littlemamba válasza rondzsy89 (#7303) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Sajnos csak megerősíteni tudom, nekem ugyan kicsi SB-m van, az egyetlen bajom vele amióta megvettem, hogy a hangszóró nagyon gagyi (előtte az FW-n nem volt gondom) szóval azóta beszereztem én is egy jó kis hordozhatót, amivel élvezhető a minőség.

Összeszerelésben, nagyon rendben van az enyém, de korábban volt egy olyan tapasztalat még itt írta valaki télen, hogy nála nem volt tökéletes az illesztés. Meg kell tapogatni vétel előtt is a dobozban lévő vaiot és ez elkerülhető, mondjuk szerintem kevésnél vannak illesztés hézagok, inkább nem jellemző.

De mindenképpen nézd meg élőben, vásárlás előtt is a döntés miatt, és vásárláskor is, ha tudod.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7312) rondzsy89 válasza littlemamba (#7311) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Ma megtapogattam mindekettőt. (E és S széria) S érezhetően jobb anyagból van, mint az E. Szóval azt hiszem döntöttem, bár azért elszomorít, hogy a hangszórókra ennyire nem figyeltek :/

Samsung GALAXY S III

(#7313) DarkChild válasza BUMBI07 (#7310) üzenetére


DarkChild
senior tag

Az én VAIO S-emen az Fn+F7 gombokkal dobja át a képet a külső monitorra.
Talán a Tieden is működik ugyanez a bill.kombó...

(#7314) DarkChild válasza rondzsy89 (#7312) üzenetére


DarkChild
senior tag

Na igen, én is szinte csak a hangszórót tudom kifogásolható részegységként megnevezni, minden másban jeles a kütyü. Esetleg egy ilyen megoldhatja a hangzás problémát, bár még nem hallottam működés közben, de ha látok valahol olcsón, szerintem majd bejátszok egyet.

(#7315) DarkChild válasza nemmaradtnév (#7308) üzenetére


DarkChild
senior tag

Szerintem a legtöbb VAIO szoftverre nincs szüksége egy gyakorlottam felhasználónak :) Mondjuk a VAIO Control Center az hasznos, azt feltettem, de azon kívül csak a Smart Networköt pakoltam vissza reinstall után (a WiFi és a Bluetooth kapcsolgatásához), a többi ment a kukába :)

(#7316) rondzsy89 válasza DarkChild (#7314) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Én is ezt néztem, hogy nem lehet rossz. :) Hát, most megvárom már a sulikezdési akciót, akkor tervezem megvenni :)

Samsung GALAXY S III

(#7317) h1ght3chzor válasza DarkChild (#7313) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Win 7-ben azt hiszem win+p :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7318) applause válasza rondzsy89 (#7316) üzenetére


applause
aktív tag

Nekem is Vaio SE-m van, sajnos nem vagyok megelégedve vele. Ennek döntően nem a gép az oka, hanem a Sony. Sajátos üzletpolitikát folytat, supportja csapnivaló, ha kérdésed van és nekik nem tetszik félrevezető választ adnak. Ha ezt kifogásolod akkor azt mondják ez van és leráznak.
Néhány példa:
1. Bios korlátozott, nem tudod beállítani az AHCI-t, a chipszet tudása ellenére a sata3 sata2-re van korlátozva. Ezzel a SSD beépítést teszik meggondolandóvá, mivel a sata3-as SSD fele sebességgel működik, AHCI hiányában a Trim funkció akadozik és fimware sem tudsz frissíteni az SSD-n.
2. A gyenge hűtési rendszer miatt a beépített processzor teljesítményét 200MHz-vel csökkentették. Így kb 2900MHz-vel fut és ekkor 80`-os és süvit a ventillátor. Statima módban 1500MHz a maximun.
3. Hangszóroi gyengék.

Amúgy a géppel külsőleg, szerelésileg nincs gond, a kijelzője tökéletes.

Elsőre ennyit.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#7319) DarkChild válasza applause (#7318) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hmmm, érdekes, az enyémben még a 2,4 GHz-es i5-ös van, de szépen felmegy 2,8 GHz-ig is, ha nagyon meg van terhelve (Turbo Boost), mindez Stamina állásban. Hozzáteszem, a proci sebességét a Windows menedzselgeti és Te is be tudsz avatkozni. Mégpedig itt: Vezérlőpult \ Minden vezérlőpultelem \ Energiagazdálkodási lehetőségek \ Sémabeállítások szerkesztése Valószínűleg a Kiegyensúlyozott séma van kiválasztva, azt kell módosítani. Itt egy kép, mit kell keresni.

SSD kérdésében én azt találtam furcsának, hogy bár nálam is alaposan vissza van fogva a teljesítmény, de érdekesmód a HDSentinel SATA-3-nak írja a flash meghajtót. Az AHCI-vel meg még azóta se volt kedvem szüttyögni :U Ha más nem segít, marad a moddolt BIOS.

Az ügyfélszolgálat tekintetében igazat adok: e-mailre hol válaszolnak, hol nem, ami azért elég bosszantó... Telefonon valószínűleg jobb a szitu.

...és a hangszóró valóban vacak.

(#7320) DarkChild válasza DarkChild (#7319) üzenetére


DarkChild
senior tag

Visszaszívtam, a SATA3 csak a meghajtó képességét jelzi, az adatátviteli résznél már SATA 2.6-ot ír, szóval suxx...

Egyébként mindezt leszámítva azt mondanám, megérte SSD-re cserélni a beépített meghajtót. Nem hozza ugyan a papír szerinti értékeket a fránya AHCI hiánya miatt, de még így is villámgyorsan reagál mindenre, gyorsan bootol illetve áll le, gyorsan indulnak a progik, szóval tényleg nem nagyon lehet a kettőt összehasonlítani :U

[ Szerkesztve ]

(#7321) DarkChild válasza applause (#7318) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hozzáteszem, sajnos a BIOS ilyen jellegű módosítása (hogy elrejtik az AHCI kapcsolót) általános... A VAIO előtt egy HP gépet nézegettem, rákérdeztem, hogy a HDD-t kicserélhetem-e benne SSD-re és mondták (idézem), hogy "a HP nem támogatja az SSD behelyezését a notebookjaiba". Vagyis ott is BIOS-os korlátozások vannak.
Nem nagyon értem miért jó ez, 1.0-ás júzer úgysem mászkál a BIOS-ban, experteknek meg miért nem hagyják meg a módosítási lehetőséget... :(

[ Szerkesztve ]

(#7322) littlemamba válasza rondzsy89 (#7312) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Ha meglesz majd kíváncsian várjuk a tapasztalataidat:-)

Egyébként ha nem hurcolod sokat, akkor jobban jársz egy hangszóróval, mintha a beépített egy picit jobb lenne, amúgy én sem értem ezt a visszalépést, ha már pár éve képesek voltak jót beletenni, akkor egy ilyen remek szériából miért kellett kihagyni a minőségi hangszórót?!

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7323) DarkChild válasza littlemamba (#7322) üzenetére


DarkChild
senior tag

Egyszerűen csak nem maradt hely neki :( Sajnos a jó hang előállítása a fizikán múlik, mély hangokhoz nagy membrán és mágnes kell, márpedig a billentyűzet felett, ahová begyűrték a hangszórókat, alig 2 centi hely van, az pedig édeskevés, hogy olyan méretű hangszórókat szereljenek be, ami normális minőségű hangot képes előállítani...

(#7324) littlemamba válasza DarkChild (#7323) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Igazad lehet...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7325) rondzsy89 válasza littlemamba (#7322) üzenetére


rondzsy89
aktív tag

Nézegettem másmilyen laptopokat is, amik kifejezetten zenére lettek kiélezve (pl ASUS N széria) de ott a felbontás is kisebb. Zenét és filmeket annyit nem nézek/hallgatok gépen, hogy mérvadó legyen. (mire való a full hd tv? :D )

Azt néztem, hogy az új S szériában már van xLOUD ami lehet jól hangzó név csak, de lehet ér is valamit, nem? :)

Samsung GALAXY S III

(#7326) littlemamba válasza rondzsy89 (#7325) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Az én Vaiomban még nincs ilyen xLOUD, viszont a Sony telefonomban van és az nagyon szépen szól telefon viszonylatban.
Pár napja, amikor néztem én is az új Vaiokat, az egy M-betűs elektoronikai boltban volt és volt 2 vaio amin film demok menetek,lehetett állítgatni, másikat választani ilyesmik, szóval egy ilyen látogatás segíthet a válogatásban, ha a hangot legalább kicsit tesztelni akarod.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7327) japmas01


japmas01
tag

Sziasztok!

Nagyon szemezek én is most egy Sony-val, mesélhetnétek róla tapasztalatokat is netán?!
:)

Sony VAIO SVT1311W1ES
(i5,SSD-128GB, 4GB RAM, stb...)
Mik a hibái-általánosságban is a Sony-knak?!
Csak, hogy mire készüljek fel?:)
Igazak ezek a 8-9-órás üzemidők?! (vagy csak speciális laboratóriumi körülmények között?!)
Mennyire gyorsak?!
És milyen élettartalommal bírnak?!

Az ügyfélszolgálatról csak annyit, hogy 10 márkaképviseletbe és szervizbe küldtem el ország szerte, hogy melyik az a gép ami ennek felel meg Magyarországon, illetve Ők mit ajánlanának nekem, melyik gépet, leírtam milyen programokat használok és az elmúlt 3 hétben a 10 helyről EGYETLEN VÁLASZ SEM ÉRKEZETT!

Ugyan ezt a levelet elküldtem a Toshibának az Ő gépükkel, két nap múlva olyan komplett kis levelet kaptam és ajánlattal együtt, illetve azt is indokolták, hogy mi miért lenne jó nekem és mi miért nem, illetve felesleges, de ha szeretném, attól még vegyem meg azt!
Szóval, Sony-nak lenne mit tanulni még ügyfélkapcsolatból! :(

Azt olvasom többedszer, hogy a hangszórókra nagyon panaszkodtok és kérdezgetitek, hogy mit érdemes és mit nem?!
Természetesen ízlések és pofonok + fülek, de ha nem kell hordozgatni állandóan, akkor ezt érdemes megnéznetek, illetve meghallgatni!
Szerintem ez azért elég jó! :)
http://www.hqspeakers.com/wp-content/uploads/2011/01/Bose-Computer-Speakers_2.jpg

http://www.bose.de/DE/de/home-and-personal-audio/digital-music-solutions/computer-speakers/companion-5-speaker-system/

Valósághű hangok, minden zenei stílusban, továbbá rendkívül jónak tartom benne, hogy mindezek mellett kicsi és rá lehet kötni akár a TV-re is! És egy átlagos 25-30m2-es szobát is kellemesen kiszolgál, feltéve, ha nem az a célunk, hogy a földszinten is hallgatniuk kelljen, amit mi hallgatunk! :) Bár panelban ez bár mikor teljesülhet! :)

Egy jobbat találtam, de az egy mini hifi rendszer... a Yamaha MCS1330..Ő díjakat is nyert..

Azt amit a képernyő tetejére kell csíptetni és a Logitech gyártja, a Sony reklámozza is az oldalán..próbáltam, hallottam, koleszba jó lehet, feltéve ha nem túl drága (nem kerül többe 500,-Huf-nál), mert szerintem ha ügyesen kerestek, vagy inkább használtan is, de ennél bár mikor jobbat vehettek?!
Nem szabad tőle sokat várni!
..vagy ennyire rosszak lennének a gépek Sony hangszórói, hogy ilyenre kell vetemedni és már ez is jobb a gyárinál?!
:Y

Előre is köszönöm!

Kellemes estét és hétvégét mindenkinek!

(#7328) littlemamba válasza japmas01 (#7327) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia,
egy dologhoz tudok hozzászólni és ez az akkuidő, az enyémre 6 óra van írva, decemberi a gépem és ezt simán hozza sőt 6-7óráig is elmegy a mai napig, ha böngészés, szövegszerkesztés megy és 100%-ról indult a töltöttség. Nyilván komolyabb grafikai munkánál nem bírja, de még akkor is ki lehet belőle hozni 4,5-5 órákat, ha nem végig terhelem. Nálam viszonylag alacsonyan van a fényerő és nem fut 1000 program a háttérben...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7329) littlemamba válasza littlemamba (#7328) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Kibír még többet az akksi, ma vonatoznom kellett, 1,5 órát olvastam egy pdf-et és közben szerkesztettem egy word-ot, itthon is már megy egy ideje a vaio most van 65%-on és még 6 óra 24 percet ír ki alacsony fényerőnél, most böngészek vele, letöltök, amióta bekapcsoltam. Zene, film nem megy. Jah és stamina módban van.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7330) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! A Sony Vaio SE1 15,5" Full HD notinak IPS kijelzője van, vagy csak az SE2-nek van és az S15-nek? Nem találok erről hiteles információt.

(#7331) Fufiii


Fufiii
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni laptop vásárlással kapcsolatban! 2 féle Sony Vaio-t néztem ki magamnak, de nem tudok dönteni. Most megyek főiskolára és ottani használatra kellene. Játék nem nagyon lesz rajta, de a filmnézésre biztosan fogom használni. Ti melyiket ajánlanátok és miért?

http://www.sony.hu/product/vn-e-series/vpceh3k1e-w.ee2

http://www.sony.hu/product/vn-c-series/vpcca3s1e

Előre is köszi a válaszokat!

Engem nem az egyetem, hanem a világegyetem érdekel.

(#7332) littlemamba válasza Fufiii (#7331) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Elég hasonlóak a gépek, igazából árnyalatnyi különbségek vannak csak szerintem...
Én a VPCCA3S1E-t választanám mégpedig ezért:
kisebb, 14", könnyebb és az USB 3-0 miatt, és a design

A másiknál a nagyon minimálisan jobb proci, és több videokártya,de utóbbit nem használnád ki valószínűleg. Én évek óta 512-n dolgozom, időnként filmet is vágok és elvagyok vele, szóval jó az 1GB, de ha nem használod ki akkor felesleges, Szerintem ez a gép nem túl szép és még zavaróbb ez az erősen műanyaghatás (a másiknál is zavaró, hogy full műanyag, de az sokkal szebb azért)

Ha soha nem akarod hurcolni akkor a súly nem számít, akkor esetleg a nagyobb kijelző a filmek miatt és a dokumentumírogatás miatt.
Igazából olyan kicsik a különbségek 2 szempont szerint dönts egyik hogy hol akarod használni, a másik, hogy melyik tetszik jobban. Mert hardveresen hol egyik jobb egy picit hol a másik.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7333) littlemamba válasza littlemamba (#7332) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Jah és szerintem VPCCA3S1E-ből a fehér a legszebb

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7334) japmas01 válasza littlemamba (#7329) üzenetére


japmas01
tag

Sziasztok!

littlemamba!

Nagyon köszönöm a válaszokat, ezek szerint ilyen jó az akku és reálisat írnak?!

Miket lehet tudni a Sony saját programjairól, amiket a gépekhez adnak?!
..még nem is láttam őket, csak hallottam, hogy mint mindenki, ők is adnak..

Szabad-Nem szabad?
Hasznos-Felesleges?
Lassítja a rendszert, vagy gyorsítja?!
Mikre lehet használni?
Segíti az Akku időt, vagy csak és kizárólag ezzel lehet elérni a max.időtartamot?!

Kellemes estét mindenkinek!

(#7335) littlemamba válasza japmas01 (#7334) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia,
a programokról eléggé megoszlanak a vélemények, mert lég sok van általában és eszik a RAM.ot rendesen.
Amit szerintem nagyon érdemes megtartani az a Vaio Care, illetve még a Control Center.
Ha esetleg egy tiszta telepítésben gondolkozol majd, akkor itt a fórumon keresgélve lehet találni egy leírást,amit egy kedves fórumtárs készített, hogy milyen sorrendben kell visszatelepíteni a cuccokat, hogy minden működjön.
Én az eredeti rendszerre használom, csak leszedtem a felesleget, próbaverzókat meg vaio zenelejátszó és hasonlókat, amikből mindenkinek eleve megvan a kedvence.

Szóval inkább lassítják tömegesen a rendszert, de van közöttük hasznos is.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7336) spiercell válasza Fufiii (#7331) üzenetére


spiercell
aktív tag

Ha már mindenféleképpen sony-t akarsz, akkor miért nem a legújjabb szériát nézed (sve-vel kezdődő típusok)? Szerintem HD7650-el szerelve több, mint elegendő a teljesítménye, főleg az előző szériához képest. 14" ben abszolút hordozható. De 15.5 ben sem rossz.

Itt egy teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7337) japmas01


japmas01
tag

Sziasztok!

Két videóval kedveskednék Nektek, mint érdekesség, vagy mint csemege.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=No1cjYTUz9w

http://www.youtube.com/watch?v=cGxIPMNRZ5w&feature=related

:R

Kellemes délutánt!

(#7338) h1ght3chzor válasza spiercell (#7336) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Én pl úgy vagyok vele, hogy 15"-os legyen egy laptop, 13.3 kevés nekem, de ez magánvélemény, pl dolgozni nem nagyon tudnék a másikon, egy excelt sem néznék szívesen, hozzáteszem már a 15" is vhol kevés. De másik nézőpont pedig tényleg az, hogy vegyen vki 13"-ost, és hordozható szuper kis gépe lesz, és ha komolyabb munkát akar végezni rajta, akkor egy külső monitort ráköt. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7339) japmas01 válasza h1ght3chzor (#7338) üzenetére


japmas01
tag

..ott a pont, éppen így vagyok ezzel én is! :);)

(#7340) japmas01


japmas01
tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy ha hálózatról használja az ember és mondjuk napokig nincs lehúzva róla és kikapcsolva a gép, akkor folyamatosan tölti az akkumulátort, vagy érzékeli, hogy feltöltött és"kiiktatja", hálózatról fog működni, ezzel is védi és növeli az akku élettartamát?!

Honnan lehetne ezt megtudni?!
(Sony VAIO SVT1311W1E -konkrétan ami érdekel! :) )

(#7341) h1ght3chzor válasza japmas01 (#7340) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hmm, hát jó kérdés. Ha a gép be van kapcsolva, akkor biztosan tölti vmikor, mert ugye nélküle lemerülne... Viszont szerintem ha ki van kapcsolva a laptop, akkor nem tölti, miután maxra feltöltötte, ezt elég egyszerűen ellenőrizni tudod, megfogod a töltőt, és ha meleg, akkor tölti, ha nem, akkor nem tölti. :)

Egyébként szerintem ezek már intelligens töltők, nem töltenek túl, mert ugye akkor fel is robbanna...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7342) DarkChild


DarkChild
senior tag

Természetesen nem tölti túl, speciális elektronika felügyeli a töltési folyamatot, mivel a litium-ion akku valóban elég veszélyes, nem megfelelő töltés esetén kigyulladhat, vagy akár fel is robbanhat.
A VAIO Contol Center alkalmazásnak van egy Battery Care nevű szolgáltatása, amellyel be lehet állítani, hogy meddig engedje tölteni az akkut. Folyamatos tápegységről való használat esetén érdemes 50%-ra lekorlátozni a töltést, ez meghosszabbíthatja az akku élettartamát. Ha ez a korlátozás be van kapcsolva, akkor is csak 50%-ig tölti az akkut a gép, ha ki van kapcsolva és a tápegység rá van kötve.

(#7343) japmas01 válasza DarkChild (#7342) üzenetére


japmas01
tag

Nagyon köszönöm!

A lényeg nem a felrobbanás veszélye, hanem, hogy az élettartam ne rövidüljön!
Mivel ugye készenlétben akár 90 napig is bírja, de ha hálózatról megy1-2 hétiig folyamatosan NON-STOP, akkor az akkumulátor ne kapjon feleslegesen óránként-2-3óránként töltést!
Sikerült jobban megfogalmaznom?! :)
A régi gépeknél, ahol kivehetős volt az akku, nem jelentett gondot.
Kivettem és működött hálózatról, az akku abszolút kímélve volt.
Tudom, hogy itt is ki lehet szedni, de csavarozni kell, stb..nem is tudom, hogy ez garanciavesztéssel járhat-e?!
De a lényeg, hogy ugyan ezt szeretném elérni kímélés szempontjából! :)

[ Szerkesztve ]

(#7344) DarkChild válasza japmas01 (#7343) üzenetére


DarkChild
senior tag

Ahogy mondtam, beállítható :)
Így néz ki a szoftverben.

(#7345) h1ght3chzor válasza japmas01 (#7343) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Utánanéztem kicsit gépednek. :)
Mo-n kapni sem lehet? :Y

Nem nagyon találtam most így hirtelen sok infot róla, de ez a kép (utolsó kép) azt mutatja, hogy pár csavar, és aksi ki is jön. Nem tudom, hogy garanciavesztéssel jár-e, nekem két kattintással kijön aksi szerencsére. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7346) DarkChild válasza h1ght3chzor (#7345) üzenetére


DarkChild
senior tag

Így igaz, az SVT1311W1E a brit piacra készült modell, nálunk nem forgalmazzák. Itthon SVT1311M1E van (néhány paraméterben különközik a két változat).

[ Szerkesztve ]

(#7347) japmas01 válasza DarkChild (#7344) üzenetére


japmas01
tag

Sziasztok!

Darkchild
Woww...nagyon köszönöm!
Kiváló!
Sebességben befolyásolja, vagy egyébben?! :)

A többi programról is tudnál informálni, melyiket érdemes, melyiket nem?!
..màrmint megtartani!
:)
És mondjuk, hogy mi mire jó, illetve mennyivel jobb a társainál?!

H1ght3chzor
Igen, én is úgy tudom, hogy Magyarországon nem lehet kapni sem, bár ott is biztos van egy megfelelője szerintem!
No igen, elvileg pár csavar, és aksi ki is jön. Én sem tudom, hogy garanciavesztéssel jár-e, mert ugye írtam a Magyarországi Sony-nak és szervizeknek, de azóta sem válaszoltak (3-4 hete)..és ezt is kérdeztem!

(#7348) r4z válasza DarkChild (#7346) üzenetére


r4z
nagyúr

DarkChild, T13-ból külföldi piacon nincs véletlenül WXGA++ vagy FHD modell? Tudom, furcsa szükségleteim vannak, de akkor is :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7349) Rapid


Rapid
aktív tag

Tudom, ez itt nem a piactér, de talán mint vaio használok tudtok valakit akit érdekelhet:

http://hardverapro.hu/apro/sony_vaio_vpceb1e1e_wi_elado/hsz_1-50.html

Üdvözlettel:
Rapid

(#7350) DarkChild válasza r4z (#7348) üzenetére


DarkChild
senior tag

Áhhh, 13,3 colos panelre kicsit sok lenne a full-HD :U
Én mindenhol csak a 1366 x 768-as felbontású kijelzőt láttam, szóval attól nagyobb nincs, tudomásom szerint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.