Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Sefter válasza genius5000 (#7899) üzenetére


Sefter
veterán

(ha esetleg egy ugyanilyen géppel rendelkező emberke készítene egy recovery DVD-t az ő partíciójáról, az megfelelő lenne vajon hozzá?)

igen, működik úgy is (én már küldtem így rec.dvd-t és minden ok volt vele)

Psn ID: sefter_hun

(#7902) genius5000 válasza Sefter (#7901) üzenetére


genius5000
tag

Ohh ez nagyszerű hír... Bár az ügyfélszolgálatos szerint nem fog menni... De gondolom csak azért mondta, hogy mindenképp vegyem meg, vagy mert nem mondhat mást.

akkor a kérdés a következő. nincs valakinek egy ugyanilyen VAIO-ja?

SVE1512E6EW

Kifizetném a DVD-t meg a postaköltséget előre utalással, ha elküldené nekem a DVD-t nagyon hálás lennék érte.

Amúgy ha valakit érdekel a beszélgetés, feltöltöm valahova, hogy miket kérdeztem, és miket válaszolt, egy Chat ablakon keresztül zajlott a beszélgetés

[ Szerkesztve ]

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#7903) Watto1991


Watto1991
senior tag

Hali !

Adott egy 13"-os fehér SONY VAIO notebook. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy az istenben tudnám meghatározni pontosan, hogy melyik típus ez a gép ? A gép alján lévő adatok + EVEREST alapján annyi megvan, hogy a VPCCA3S1E típusról van szó, de mint az alábbi linken látható, ennek is van csomó fajtája. ( E/D/G/L/W stb...)

http://www.sony-europe.com/support/en/search/nsearch/VPCCA3S1E

Fontos lenne, mert újra akarnám tenni, de drivereket nem mindegy, hogy melyikeket szedem le.

Köszönöm előre is !

(#7904) DarkChild válasza Watto1991 (#7903) üzenetére


DarkChild
senior tag

Akkor a Tiéd a VPCCA3S1E/W. :) A típusjelzést követő perjel után a laptop színét jelentő betűk vannak.
Vagyis a /P az a pink, a /G a zöld, a /L az kék, a /D a narancs, az /R a piros, a /W pedig a white, vagyis a fehér ;)
(A "vas" mindegyiknél ugyanaz, csak a műanyag színe más.)

[ Szerkesztve ]

(#7905) Watto1991 válasza DarkChild (#7904) üzenetére


Watto1991
senior tag

Tejóég... :W Köszönöm szépen, csak erre nem gondoltam.. :R

(#7906) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Szeretném a lányom gépén visszaállítani a win7-et gyári állapotba.
Bekapcsoltam a gépet az Assist gombbal és elindult a visszaállító varázsló, de azt írja, hogy minden törlődni fog a gépről, ha visszaállítom.
Az első telepítés után én átparticionáltam a vinyót, hogy legyen egy D meghajtó is a fontos cuccoknak.
A kérdésem az, hogy csak a C meghajtó fog törlődni vagy minden particio?
Mert a varázsló ezt nem írja és nem akarom, hogy a lányom dolgai törlődjenek.

köszi
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#7907) littlemamba válasza Tigi (#7906) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, ha így csinálod, ahogy írtad, akkor mindent visszaállít eredetire, viszont ha arra mész rá, hogy egyéni/speciális visszaállítást szeretnél (nem emlékszem pontosan melyik szót használja a visszaállítási program), de nem a legelső opció az biztos, akkor második lépésnél be lehet álltani, hogy csak a "C-t" állítsa vissza itt van egy grafikus felület mutatja hogy ott is a 3 féle lehetőség közül melyiknél mit töröl pontosan.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7908) Tigi válasza littlemamba (#7907) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Köszi szépen az infót. :R

üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#7909) Athleti


Athleti
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gép (VPCEB2M1E) ha videót nézek akárhogyan legyen youtube, vagy simán egy gépen lévő videó file fogaja magát és kifagy és újra kell indítani.
Újra tettem mert azt hittem egy codec, de azóta is csinálja nem minden videónál és nem mindig, de nagyon idegesítő. Szerintettek mi lehet a probléma oka??

(#7910) GIJoe válasza Athleti (#7909) üzenetére


GIJoe
addikt

Hú, lehet épp a codec. Részemről 1 tipp új AMD(ATI) drivert először feltelepíteni.
Aztán ha ez nem megy, DirectXet telepíteni.
Ha az előző 2ő együtt sem, akkor codec le a gépről, és bőven elég egy ffdshow filtert feltenni...
Most hirtelen részemről ennyi...

(#7911) Athleti válasza GIJoe (#7910) üzenetére


Athleti
csendes tag

Köszi! A legújabb driver nem megy fel köszönhetően a sony-nak! a többit megcsináltam most azóta kb. du.4-óta nem csinálja pedig rengeteg videót néztem végig! remélem ezzel megoldódott!
Köszönöm még egyszer a tanácsot!

(#7912) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég telepítettem fel egy új rendszert és azt szeretném megkérdezni, hogy az eszközkezelőben van egy sárga felkiáltójel, az Egyéb eszközök - Alapvető rendszereszközök előtt. Próbáltam kerestetni drivert az interneten keresztül, de sajnos nem talált. Honnan tudnám kideríteni, hogy milyen szoftver hiányzik?

(#7913) h1ght3chzor válasza acsati (#7912) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nyiss le minden fülecskét, és fotózd le,küld el ide. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7914) GIJoe válasza acsati (#7912) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem tipp: kártyaolvasó (Memory Stick,MagicGate) vagy hdmi audio
típust megkeresed itt, és preinstalled drivernél keresed az említettet...

[ Szerkesztve ]

(#7915) acsati válasza h1ght3chzor (#7913) üzenetére


acsati
aktív tag

Ha mindent lenyitok túl sok.
Amúgy kártyaolvasó működik, hang is van, vagy akkor is lehet, hogy az hiányzik?

KÉP

(#7916) GIJoe válasza acsati (#7915) üzenetére


GIJoe
addikt

persze, mondom...

(#7917) h1ght3chzor válasza acsati (#7915) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

A kártyaolvasót nekem is utólag kellett telepítenem igen, sőt nekem sajnos még a lan-t sem ismerte fel. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7918) lacka111


lacka111
csendes tag

Sziasztok!
Sony vpc-eb2z1e típusú laptopom van. Windows 8-as rendszert telepítettem rá, de lenne 2 problémám.
A chipset drivert és a videókártya drivert nem tudom feltelíteni sehogyse.
Akadt ilyen gondja másnak is? Esetleg tud adni vki linket driverekről, amik működnek is win8 alatt?
Köszönöm.

(#7919) Gus-T.


Gus-T.
tag

Üdv.

nem mai :) vaio.. kb.6 éve Kínából hozva... Azóta is hibátlan.. de gyorsítanám, ha lehet.

Mostani állapot:

- VGN-C25G/B "espresso Black" - Kínai típusszám! eu-ban más...
model PCG-6R6P - u.a. ha jól vettem ki a dolgokat...
- core 2 duo T5500 (1,66Ghz) - gondolom nem érdemes cserélni?
- Nvidia Go 7400 - van-e javaslat (kompatibilis)
- DDR2 Max 2GB - tényleg max2GB??? nem vinne el többet?
- Serial ATA/5400rpm 80GB - a legfontosabb! SSD ? javallat?
(azóta lett egy felesleges SAMU 840-es sata3-as... tudom hogy túlzás, de vinné??)

Ráadásul a WIN7 64bit-et elvinné, itt elsősorban ssd-vel gondolom,
hogy jótékony lenne a 64bit, vagy épphogy belassítaná a régi lapot és procit???

Köszönöm a segítséget, előre is..









És az aksi:

(#7920) h1ght3chzor válasza Gus-T. (#7919) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ha alaplapban azt írják, hogy max 2gb, az sajnos annyi tényleg... erre így én nem raknék 64bites windows-t.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7921) Sefter válasza h1ght3chzor (#7920) üzenetére


Sefter
veterán

de xp-nél újabbat sem.. :(

Psn ID: sefter_hun

(#7922) h1ght3chzor válasza Sefter (#7921) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

A proci, mem elbírja a win7 x86-ot.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7923) Gus-T. válasza h1ght3chzor (#7922) üzenetére


Gus-T.
tag

Ez igaz.. a mostani - régi vinyón win7 32bit csücsül, és nem volt vele gond..
Szóval maradjak annál.
Akkor az ssd fog gyorsítani egy picit... és pont.

Ehhez a típushoz szerintetek van driver csomag, mert a sony oldalán
pont ezzel megegyező számú lapi már nem található..
csak hasonló pl.:
VGN-C25G helyett a leghasonlóbb VGN-C2S/G
(persze a specben a vga nem stimmel, Intel Graphics Media Accelerator 950 a Nvidia Go 7400 helyett)
vagy
PCG-6R6P helyett PCG- eddig jó, aztán csak hasonló sem... 6-ossal kezdődő...

Tud valaki ebben segíteni???

(#7924) Gus-T.


Gus-T.
tag

Vagy friss bios...
Gyanítom hogy a 5-6éves bios-ban még nincs AHACI...
vagy hogy is van ez?? máshogy is rá lehet bírni ??

Bocs, ezer éve raktam már össze régi gépet... kicsit kiestem:)

(#7925) jabed válasza Gus-T. (#7919) üzenetére


jabed
csendes tag

Hi!
En nagyobb procit dobnak bele, mert szarnyakra fog kapni az egesz rendszered. /olcson be lehet szerezni 2.0ghz feletti peldanyokat is/
Az SSD nem dob akkorat amire az ember szamitana. /Felesleges penz kidobas. Nem reg vettem egy 840-es samut es csalodtam picit benne/

(#7926) Gus-T. válasza jabed (#7925) üzenetére


Gus-T.
tag

Hol lehet procit ehhez beszerezni, mire figyeljek? és nagyon szét kell csapni a lapit a cseréhez???
Otthon megoldható??? (építettem már gépeket, de asztaliakat..)

(#7927) Sefter válasza h1ght3chzor (#7922) üzenetére


Sefter
veterán

2 gb ramra ÉN nem tennék 7-est...

(#7925) jabed
"Az SSD nem dob akkorat amire az ember szamitana. /Felesleges penz kidobas. Nem reg vettem egy 840-es samut es csalodtam picit benne/"

a 840-esbe én is mivel SSD berkeken belül elég lassúra sikeredett. De , hogy pénzkidobás lenne egy jó SSD.. :Y

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#7928) Akos93


Akos93
tag

Sziasztok!

Most lett a családban egy új Sony Vaio, egy i3-as, 4gb ram. De nem is ez a lényeg.
Win8 van rajta alapból, de valamiért fogja magát, és meghal a wifi, és nem talál egy hálózatot sem. Mintha letiltaná magát vagy nem tudom. Ha újraindítom jó lesz, meg most hálózati kapcsolatoknál letiltottam a wifit, meg vissza kapcsoltam és megy. Mitől lehet ez? Kikapcsolja magát? Vagy mi lehet a baj? Valami vaio program csinálhatja magától vagy mi? Nagyon idegesítő. Valaki tudna segíteni, vagy valami ötletet adni?

(#7929) Gus-T. válasza Sefter (#7927) üzenetére


Gus-T.
tag

"2 gb ramra ÉN nem tennék 7-est..." Igaz :)

"a 840-esbe én is mivel SSD berkeken belül elég lassúra sikeredett. De , hogy pénzkidobás lenne egy jó SSD.. :Y" igaz, de nem pénzkidobás...
Két három éven belül úgy is raid-be lesz kötve negyedmagával:) adattárolásra :) NAS-ban ::))

(#7930) Gus-T. válasza h1ght3chzor (#7920) üzenetére


Gus-T.
tag

Ha alaplapban azt írják, hogy max 2gb, az sajnos annyi tényleg... erre így én nem raknék 64bites windows-t.

Egyébként belassítja szerinted a 64bit ? (a lapot, rocit, memot)
- mármint a rendszer ezen a config-on 32 és 64-en is ugyanúgy futna??

Csak mert most nézem.. szinte minden nekem fontos drága programból már 64bit-esem van.

Ha számottevően nem befolyásolja a rendszert akkor maradnék a 64-nél,
de ha káros!!! akkor 32 bit és downloads...

Szóval ebben kérnék még segítséget, köszönöm.

(#7931) h1ght3chzor válasza Gus-T. (#7930) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Alapból az a probléma, hogy a 64bites windows több memóriát eszik, mint a 32bites, és ez a 2gb igen csak kevés... Meg lehet próbálni vele, aztán majd ha futtatsz még a windows futása mellett nagyobb programokat, böngészőt stb, és már teljesen teli lesz a 2gb memória, lassú lesz a gép, akkor ez a probléma, én nem ajánlanám 2gb-ra a 64bites windows-t, egyébként meg a 64bites windows csak annyiban különbözik a 32bites társától, hogy nem csak 3gb-ot képes kezelni, tehát ha 3gb memóriánál többed van, csak akkor raknám fel, mert sajnos ez alapból többet eszik.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7932) h1ght3chzor válasza Gus-T. (#7929) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Adattárolásra az ssd-t szerintem jó ideig nem fogják alkalmazni, mert nagyon drága előállítani. :)

Amúgy meg szerintem ne vegyél ssd-t, hanem azt a pénzt fektesd egy új gépbe, cserélni se cserélj ebben semmit, mert nagyon sokba kerül majd a végén!

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7933) Gus-T. válasza h1ght3chzor (#7931) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszönöm, most már ééértem....

(#7934) Gus-T. válasza h1ght3chzor (#7932) üzenetére


Gus-T.
tag

Csak vicceltem :)

Az a helyzet, hogy
1,- Lett egy rakat ssd-m, hagyjuk honnan és hogyan.... tehát már ki van fizetve...
2,- annyira a szívemhez nőtt ez a kis old school VAIO...
4-5 éves minimum.. sosem hagyott cserben, se egy lefagyás, se kékhalál, se semmi hiba.
pedig már volt rajta legalább 3 opp rendszer... Mindig csendben végezte a dolgát - stabilan...
Ja és a GYÁRI aksija most decemberben adta meg magát.. Ha a mostani laptopok csak fele ennyit bírnának, már vettem volna... (ja, és ütöttem vágtam :) )

mint az autóknál: régi 5-8 éves - stabil, szerelhető, tud amit tud, de stabilan...
Az újjak: szépek, de LUTRI. (láttam már nem egy 10millió feletti zsír-új autót szervizmódban, vészvillogóval az autópályán 60-80-al...) na köszi.

De köszönöm a tanácsot, egyépként jogos.. :) thx.

(#7935) lacko22 válasza Akos93 (#7928) üzenetére


lacko22
aktív tag

Szia. Esetleg újabb driver nem a Vaio oldaláról vagy éppen régebbi felrakása...

(#7936) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, kéne egy kis segítség.
Unokatesóm gépe win8-cal jött. Ő lecsípett egy jelentősebb helyet a C:\ -ről, azután újraindításnál egy kép fogadja, ahogy bármit csinál kékhalál.

Valahogy helyre lehetne állítani?
Mondtam neki, hogy assist menüből próbálja inditsa a recovery-t, de bármit csinál ez a kép jön, és kékhalál.

és akkor föltenném a másik nagy kérdését is:
Win7-et lehet rá fabrikálni valahogy?

SVE1512W1E

[ Szerkesztve ]

(#7937) h1ght3chzor válasza pckownz (#7936) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Simán, bootolod a win7-es telepítő dvd-ről, és felrakod.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7938) pckownz válasza h1ght3chzor (#7937) üzenetére


pckownz
senior tag

Akkor innen mit szabad törölnie?

(#7939) pckownz válasza h1ght3chzor (#7937) üzenetére


pckownz
senior tag

Aha, most jött az infó, ha Win7 lemezről bootol, akkor ilyen feliratot kap:
Secure boot failed.
Operating system is invalid.

Bocsi, ha pontatlan leírásokat adok, de sajnos elég messze vagyok a géptől, hogy lássam mit is csinál vele a tulaj pontosan.

(#7940) h1ght3chzor válasza pckownz (#7939) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Húúúú, biosban korlátozták volna, vagy én nem is tudom, hogy hol... Hmmm, ilyenről még nem hallottam.

Ide írj be, vannak okosak, hátha tudnak segíteni! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7941) genius5000 válasza pckownz (#7939) üzenetére


genius5000
tag

pont ugyanilyen gépen jártam én is így... gyári WIN 8 volt rajta, egy particio volt ketté akartuk szedni, ujraindításnál ez a felirat jött elő... nálunk a végeredmény az lett, hogy a recovery particiot is törölte... és ugrott a WIN 8... Szóval vigyázz vele... :S Ahogy látom itt még megvan a recovery, mindenképp azt erőltessétek... de lehet hogy már nem találja ott se, nálunk se találta már meg. végül egy win 8 telepitő pendrive (FAT32 ben kellett formázni, csak ugy volt hajlando elindulni a setup) és úgy tudtunk rávarázsolni egy WIN 8 at... de ekkor már egy csont üres particionálatlan HDD állt rendelkezésre sajnos... recovery ugrott.. (azért ilyen, mert már más technológiára épül a dolog, a HDD nem MBR partíciótípusú, hanem GPT, annyit tesz, hogy számtalan partíciót lehetne létrehozni... visszaolvasol, láthatod a "kálváriám" ezzel az üggyel kapcsolatban.)

Részvétem.. :)

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#7942) pckownz válasza genius5000 (#7941) üzenetére


pckownz
senior tag

De a gari megmaradt, ugye?

Az a helyzet, ahogy azért vett ilyen gépet, mert stabil kellett neki, mivel szerződéses dj lett, csak pont a külső hangkártya amire rá van kötve minden, abszolút nem támogatott win8 alatt, a gyártó meg azt mondta, hogy még várni kell a driverre.

(#7943) #33846528


#33846528
törölt tag

sziasztok!

van egy fw-51jf típusú notim, s ma arra lettem figyelmes, hogy félig kijött az n gombom. mit tudok tenni ezzel?

(#7944) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Unokatesóm áthozta a Vaio SVE1511X1ESI típusú gépét.Az a gond vele,hogy Windows 7 alatt nem megy a webkamera és a mikrofon.Gondoltam körül nézek ITT,de nem találtam semmit az "Előtelepített illesztőprogramok és segédprogramok" részben.Sőt,leszedtem a Radeon HD drivert és a Realtek HD audio drivert és azokat se rakta fel.Pontosabban telepített valamit,majd kérte a reboot-ot.De újrainduláskor semmi nem látszott a driverekből.Az eszközkezelőben van két ismeretlen eszköz,abból gondolom egyik a kamera lehet.Frissíteni nem lehet egyiket sem.A géphez semmi nem volt,csak a gép alján egy MS hologrammos matrica az OS-hez.Meg egy doboz és egy töltő.A gép maga megy tökéletesen,csak neki kellene Skype-hoz a kamera és a miki.Hogy lehetne ezeket feléleszteni?Én is Skype alatt próbáltam a kamerát és a mikrofont,de a teszthívásnál nem vette a hangot és kép sem volt.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7945) jabed válasza szilchi (#7944) üzenetére


jabed
csendes tag

Hi!
Nekem van egy ilyen SVE1111M1EP gepem es egy elore telepitett program is van rajta ami Arcsoft webcam suite neven van.
Akkor indul amikor a web camerat akarom inditani pl. a skype ban. Lehet hogy van benne egy driver is ami jo a gepedehez. Egy probat meger, hogy telepited.
Ez a hivatalos oldal: http://www.arcsoft.com/estore/software_title.asp?ProductCode=WCC4
Erdekes ami a gepemem van az nem trial verzio. Lehet, hogy meg vette a sony!

(#7946) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Szisztok, tud nekem valaki abban segíteni, hogy az alábbi driverek közül, melyik pontosan mit csinál:

Data Restore Tool Win8_Updater
Unified Uninstall Tool 3
VAIO Creation Uninstall Program
VAIO Hardware Diagnostics Win8_Updater 4
VAIO Image Optimizer 3
VAIO Messenger Uninstaller 1
VAIO Peripherals Metadata
VAIO Transfer Support

Köszi, elég ha egy-egy félmondatot tudna valaki írni, tájékozódásul, elképzelésem van némelyikről, de jó lenne tudni pontosan, köszi-köszi :-)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7947) szilchi válasza jabed (#7945) üzenetére


szilchi
őstag

Köszi,de ez sem jött be sajnos.Ez a program is azt mondja,mint a skype,hogy nincs kamera vagy valami másik program használja.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#7948) Gus-T.


Gus-T.
tag

Sziasztok... valaki segítsen mert mindjárt tökönszúrom magam...

Vaio: vgn-c25g (pcg-6r6p) bios ver: R0080J4 (2006/12/19)

Már eljutottam ahhoz hogy adminisztrátormódban kell bármit is intézni....

Azt a híres Vaio update programot szeretném felrakni, és persze csak az ázsiai lapon van meg az én típusom, és csak az Update program frissítése.... az eredeti amit frissíteni kellene az nincs.
http://www.sony-asia.com/support/product/vgn-c25g (win7 ultimate 32bit-re kellene)

Ahhol találok erdedeti VAIO Update programot
http://esupport.sony.com/US/perl/model-home.pl?mdl=VGNNR120E&template_id=1&region_id=1&tab=download#/downloadTab
például az USA oldalon, ahhol persze az én notim nem is szerepel,
ott bezzeg van origi szoftver mindenféle vaio-hoz :
http://esupport.sony.com/US/p/swu-download.pl?mdl=VGNNR120E&upd_id=5042&os_group_id=5


Ezt a teljes listát átnéztem, és se híre se hamva az enyémnek...

Tud valaki egy sima VAIO Update programot Win7 ultimate 32bit -re ami elsőszériás, bocs de nem tudom most jobban megfogalmazni, túl ideges vagyok. :( köszönöm a türelmet ha végigolvastad.

[ Szerkesztve ]

(#7949) Btx-001


Btx-001
csendes tag

Sziasztok!

Sony Vaio SVS1512S1ES laptop-ot vettem (2,5 ghz processzor, 4 giga memória, 750 GB HDD). Amióta nálam van, csak a gond van vele. Először alaplapot cseréltek benne garanciára, most pedig mióta visszakaptam és ráhúztam a Windows 8-at (amit gyárilag adtak hozzá) azt tapasztalom, hogy a gép indokolatlanul sokat tölt. A Feladatkezelő szerint rendszeresen 100%-on van a lemezkihasználtság, ez gyakorlatilag az egész gépet belassítja.

Lassú a böngészés, a feladatkezelő kb. fél perc!!! alatt indul el. Próbáltam már vírust irtani de nem volt semmi rajta, valamint a virtuális memória méretét kézzel fixre állíttani - ez sem segített.

Van valami tippetek, hogy mi lehet a gond? Vagy garanciára akarom visszaküldeni - megint... - vagy pedig azon gondolkozom, hogy rátúrok egy 7-est újabb 40000 forintért - azzal még nem voltak ilyen gondjaim (most pl. e hozzászólás gépelése közben - semmi más nem fut, csak az egy szem IE - megint 100%-on van a merevlemez, a "Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer (14)" folyamat és a "Windows Modules Installer Worker" a "főkolomposok", bár most inkább előbbi.

Arról nem is beszélve, hogy bár most táp nélkül használom, a billentyűzetvilágítás random ki és bekapcsol a hozzászólás gépelése közben.

Az egészben az a bosszantó, hogy 350 ezer forintért nem ezt várná az ember...

köszi a segítséget.

(#7950) draco31


draco31
veterán

Hello!

Adott egy sve1112m1ew noti, amin Win8 volt gyárilag. Januárban még voltak Win7 driverek a Sony oldalán, de most eltüntek. Meg lehet ezeket valahol találni? Ugyanis a barátomé ez a gép, legyalulta teljesen, és rakott rá Win7-et, de a driverek közben eltűntek, így meg használhatatlan. Most kénytelen visszarakni a Win8-at amivel megint nem lesz jó az a gép. Nagyon örülne a Win7 drivereknek, ha valahol meglennének!!!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.