Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) DarkChild válasza japmas01 (#7347) üzenetére


DarkChild
senior tag

1) Sebességre nincs hatással az akkukímélő szolgáltatás bekapcsolása.
2) Appok közül én csak a VAIO Control Centert (ez a legfontosabb, hogy az alapvető funkciók - pl. gyorsbillentyűk, Stamina kapcsoló - működjenek), a VAIO Smart Networköt (Bluetooth és WiFi könnyebb ki/bekapcsolása) tartottam meg.
Újabb modellnél a VAIO Update maradhat, hogy a frissítéseket feltegye... Az én SE1-mhez már ritkábban jön frissítés, úgyhogy azt a keveset felteszem manuálisan, Updatet meg leszedtem. VAIO Care rendszerkarbantaró, rendszerinformációs app. Nem létszükséglet, de néha jól jöhet. (Nekem TuneUp Utilitiesre van liszenszem helyette, úgyhogy a Care-t uninstalláltam.)
Az új modelleken úgy van kialakítva a gép alja, hogy a fedél csak a memóriát, a HDD-t és az akkut takarja. Ha leveszed a fedelet, nem vész el a gari, ha csak nem okozol valami fizikai sérülést alatta. Én márciusban vettem az SE1-em, azóta már tettem bele +4 giga ramot és kicseréltem a HDD-t SSD-re. Előtte rákérdeztem szervíznél és azt mondták, ha semmi sem sérül meg a gépben a szerelés során, nem vész el a gari. De az egész gép szétszerelése esetén már ugrana a gari, elég bonyolult felépítésű. Itt egy videó a szétbontásáról: [link]

(#7352) r4z válasza DarkChild (#7350) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem lenne sok, láttam már 11,1" fHD Zenbook Prime-ot is élőben ;) Az igazi egy Z13 fHD lenne ugye, de az alapáron annyi, mint egy jól felszerelt S13P, de utóbbinak csak 1600x900-as panelje van, meg elég gyenge a hűtése, lévén én 75%-ban ölben használom a mostani F13-at is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7353) kraki


kraki
tag

Sony Vaio F 3D, vagy VPC F23 laptop tulajdonost keresek, segítséget kérek (egy üveg pezsgőt ajánlok érte)...
Privátot írj! :R

Az orvos azt mondta, hogy paranoiás vagyok! Na jó; nem mondta, de gondolta!

(#7354) japmas01


japmas01
tag

Sziasztok!

Érdekelne például az is, hogy..írta itt valaki, hogy simán ki lehet cserélni a HDD-t SSD-re a gépekben..
Netán a Sony VAIO SVT1311W1ES-nél is?!
Ez mondjuk SSD-vel jött ki, de majd szeretném nagyobbra cserélni benne.
Csak hallottam olyat is, hogy a Sony-nál nem olyan egyszerű, mivel a csatlakozója más, így nem lehet beletenni akár milyen SSD-t!
Ebből mennyi a valóság tartalom és mennyi nem?!

Kellemes estét mindenkinek!

:R

(#7355) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A VPCEB2MIE gépemre simán fel lehet majd tenni a Win 8-at, ugye? Egyedül ezt az aksi kímélő programot tenném vissza majd a Sonytól, remélem összejön.

(#7356) bok92


bok92
addikt

Üdv!
Valaki próbálta már ezek a szoftvereket?[link]
Érdemes lehet megvenni?Vagyis bérelni....

(#7357) knyitogato


knyitogato
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Melyiket érdemes venni, VPCEH2C1E/B vagy SVE1511B1E/W?
Fontos, hogy csöndes legyen. Csöndesek a Vaio gépek?

(#7358) spiercell válasza knyitogato (#7357) üzenetére


spiercell
aktív tag

Alapból nagyon csöndesek, viszont terhelés alatt kimondottan hangos, az SVE szériáról nem tudok nyilatkozni, de talán jobb választás mint az EH. Nézd át a tesztet: [link]
Meg a Sony amúgy is hadilábon áll a driverek frissességét illetően. Szóval minél újjabb típus annál jobb.

(#7359) knyitogato válasza spiercell (#7358) üzenetére


knyitogato
őstag

Köszi! Ohh, szóval az összes Vaio gép hajalmos hangos lenni? :(

(#7360) spiercell válasza knyitogato (#7359) üzenetére


spiercell
aktív tag

Hát attól függ mit futtatsz rajta. Játék/komoly szerkesztő programok alatt persze, hogy hangos lesz. De az új e széria legalább erős is minden szempontból.

(#7361) r4z válasza knyitogato (#7359) üzenetére


r4z
nagyúr

A Z21 nem túlzottan :) Bár annak az ára is olyan :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7362) atlasz52 válasza Grande Ale (#7355) üzenetére


atlasz52
tag

Az ssd méretre megegyezik a hdd vel,a csatlakozója is megegyezik sata,vagy ide.
Bárki kitudja cserélni,legtöbbhöz klónozó szoftvert is adnak.

LÁSZLÓ

(#7363) Bruteee


Bruteee
csendes tag

Üdv! Kezem közé kaptam egy Vaio VPCW21M1E csodát és win reinstall után a wifi/bluetooth megszűnt létezni!? Se az előlapi kis tologatós gombbal se a smart network-el nem tudok életet lehetni bele, viszont ott van az eszköz hogy működik csak nem tudom aktívvá tenni. Van esetleg valakinek ez irányú tapasztalata? Előre is köszi :)

(#7364) Sidius


Sidius
tag

Hali! Van esetleg valakinek tippje, hogy a Sony, laptopokban milyen hűtőpasztát használ a procikra? Egy próba erejére kivettem a jelenlegi procimat, majd visszatettem (Emiatt természetesen letakarítottam a régit és felnyomtam rá egy újat (Arctic Cooling MX-4), de valahogy kb 6-10 fokkal melegebb maximális terhelésnél a gép. Tehát valószínűleg egy elég jó minőségű pasztát használhatnak.

(#7365) bok92


bok92
addikt

Valaki erre? :)

(#7366) spiercell válasza bok92 (#7365) üzenetére


spiercell
aktív tag

nem

(#7367) r4z válasza rondzsy89 (#7325) üzenetére


r4z
nagyúr

Az N5-ös szériában rengeteg fHD modell van :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7368) Osiris válasza bok92 (#7365) üzenetére


Osiris
őstag

N+1dik parasztvakítás, csak most bérelhető verzióban.
Az ssd-nek lenne értelme, de ahogy itt olvastam és ahogy most megnéztem az én vaiom-nál is lehetetlen az ahci-t bekapcsolni, így egyenlőre marad a hibrid momentus xt meghajtó a gépben, pedig pont megrendeltem a dvd helyére beszerelhető hdd keretet a géphez.
Valamikor nagyon régen találtam leírást valami vaio laptop típus biosának a rejtett funkciók feloldásához.. Arra emlékszem, hogy a feloldáshoz kell az adott gép sorozatszáma.
Szóljon aki ezzel kapcsolatban talál leírást. :R

[ Szerkesztve ]

(#7369) japmas01


japmas01
tag

Sziasztok!
Gyors kérdésre várnám a gyors választ!:)
Szerintetek érdemes garancia kiterjesztéssel vásárolni gépet?!
Elvileg 4év és mindenre kiterjed!
Ezt a MédiaMarkt produkálja, minden MédiaMarkt-ban elfogadják 4 éven keresztül és szerviz, vagy csere.
Kiterjed víz, ütés, törés, akku, lopás, földrengés és UFO támadásra is.
:)
Igaz borsos ára van, de szerintetek megéri a gyári 2év mellé egy ilyen mindenre kiterjedő 4 éveset vásárolni?!
Köszönöm!
Kellemes hétvégét mindenkinek!
(holnap lesz a vásárlás!;))

(#7370) Sidius válasza japmas01 (#7369) üzenetére


Sidius
tag

Szia!
Szerintem nem! Ha rendben tartod és kibír 2 évet, akkor nagy valószínűséggel 4 alatt sem fog tönkremenni (Van egy szakmai statisztika a hardverek tönkremeneteléről, idő-osztva). De ennél sokkal inkább lényeges az, hogy a mai technológiai fejlődéssel 2 év múlva már újat akarsz venni, annyit meg nem dob a jövőbeni árán, amennyiért most megvennéd a kiterjesztést.

Egy HP laptoppal (legdrágább Care-pack) volt olyan tapasztalatom, hogy ráesett egy üvegváza csukott lid-del és berepedt a kijelző... Hát arra épp nem terjedt ki a gari, de még asszem arra sem, ha leesett egy gomb a billentyűről.

Én szvsz inkább az asszonyra költeném azt a pluszpénzt :)

(#7371) Bruteee


Bruteee
csendes tag

Valaki találkozott már ilyennel?

(#7372) littlemamba válasza Bruteee (#7371) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Én találkoztam egyszer egy Sonynál és egyszer egy Lenovonál, mindegyiknél rendszer visszaállítás oldotta meg a dolgot végül.
Friss telepítésen 64 biten valamelyik optimalizáló program után (azért hangsúlyozom ki, mert korábban 32-biten soha semmi ilyen) ugyanígy jártam a wifivel, sehogy nem tudtam helyreállítani, csak rendszervisszaállítással. A 2. eset óta hanyagolom az optimalizálókat ;)

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7373) spiercell válasza Bruteee (#7371) üzenetére


spiercell
aktív tag

Sikerült levadásznod hozzá a gyári drivert?

(#7374) bok92 válasza Osiris (#7368) üzenetére


bok92
addikt

Értem...Akkor nem veszem meg.. :DDD

(#7375) japmas01 válasza Sidius (#7370) üzenetére


japmas01
tag

Sziasztok!

Köszönöm! :)
Megvan a gep es most probalom kiismerni! :) :C :R
Csak ugye ekezetes betük nem igen vannak rajta! :S :(
Es ugye hat nem igazän sikerült a beällitasokat megejteni! :(

Particionalni szeretnem, mikent lehet megtenni?

Van ez az EVERNOTE progi..megeri megtartani?
Vaio-Kollaborationsanwerdungen? (Ez mire jo?)
..es van ez zöld szinü kockäban is.. :S ..) Es az mire jo?
Valmi szoftver frissites keresö?

Le lehet ezeket a szoftvereket tölteni magyarul valahonnan?
Es ezek minden gepen ugyan azok vagy okozhatnak kompatibilitasi problemat?
(A gepem magyarorszagon nem kaphato Sony VAIO T Series SVT1311W1ES)

Köszönöm!

Kellemes hetveget!
:R

[ Szerkesztve ]

(#7376) littlemamba válasza japmas01 (#7375) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia,
sok sikert az új gépedhez:-)
Csak a particionáláshoz tudok hozzászólni, azt belső windows-ossal meg tudod oldani könnyen.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7377) japmas01 válasza littlemamba (#7376) üzenetére


japmas01
tag

Szia!
Köszönöm a jókivánságokat!
OK, és miként?!
Mert ezért én sem töltenék le egy külön programot.. :)
Tudnál benne segíteni?!

Köszönöm!
:R

(#7378) littlemamba válasza japmas01 (#7377) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Start--> kereső: partíció (kidobja, hogy a vezérlőpulton belül van egy ilyen: partíciók létrehozása és formázása a merevlemezen) nyilván az oprendszered nyelvén
és kijön egy viszonylag egy nagyon könnyen használható felület, ahol a méretezni kívánt meghajtón jobb klikk--> kötet zsugorítása (ezután kiírja, hogy mennyit tudsz leszedni, ha nem vagy elégedett akkor csinál előtte egy töredezettségmentesítést, az segíthet hogy többet). Majd így leválasztja a területet, amit szeretnél (az először feketével jelölt), azon újra jobb klikkel aktívvá tudod tenni a partíciót, meg betűjelet és nevet választani ilyenek.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7379) japmas01 válasza littlemamba (#7378) üzenetére


japmas01
tag

Szia! Köszönöm!
Próbálom, de most nem is akar a rendszer idulni sem.. :S
Előjön a BOOTMGR fehlt
Azt írja ki, hogy az újra indításhoz nyomjam meg a Strg+Alt+Entf billentyűket,
Viszont, ha ezt megteszem, akkor is ugyan ezt írja ki, akár hányszor próbálom.. :(

(#7380) japmas01 válasza littlemamba (#7378) üzenetére


japmas01
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#7381) spiercell válasza japmas01 (#7379) üzenetére


spiercell
aktív tag

Indítsd újra a gépet, és nyomd az assist gombot, ha minden igaz ezzel vissza tudod állítani a gépet az alaphelyzetbe. Továbbá ssd van a gépedben ha minden igaz, nem tudom, hogy ezzel boldogul-e a windows-os varázsló, de én nem kockáztattam volna meg.

(#7382) japmas01 válasza spiercell (#7381) üzenetére


japmas01
tag

Szia!

Köszönöm, de semmi.. :(
Vagyis SSD-t nem lehetne particionálni?!

Apropó..ki sem kapcsol! :S

[ Szerkesztve ]

(#7383) spiercell válasza japmas01 (#7382) üzenetére


spiercell
aktív tag

De lehet. Csak nincs értelme 128 gigát megosztani, mikor alapból is nagyon kevés.

Ha az assist gomb nem megy próbáld az alt plusz F10-et egyszerre lenyomni, asszem ekkor is el kell indulnia a visszaállításnak

(#7384) japmas01 válasza spiercell (#7383) üzenetére


japmas01
tag

OK!
De ezen nincs Alt gomb! Mi a megfelelője?!

Partíciót pont a rendszer fenntartása végett szeretnék csinálni! :S

[ Szerkesztve ]

(#7385) spiercell válasza japmas01 (#7384) üzenetére


spiercell
aktív tag

Hogy-hogy nincs alt? németül is alt az alt. De amúgy a space két oldalán lévő gombok az altok, a bal oldalit nyomd le. Már ha van space :)

szerk: milyen lokalizációs gépet vettél?

[ Szerkesztve ]

(#7386) Zoli0722


Zoli0722
csendes tag

Sziasztok!

A nem túl távoli jövőben szeretnék laptopot venni. Általában szövegszerkesztésre, netezésre, filmnézésre (monitorhoz csatlakoztatva) és internetes kereskedésre használom a gépem (tőzsdézés is). A gép egész nap megy, úton és otthon egyaránt használom.

Szeretnék egy olyan gépet vásárolni a jelenlegi 15"-os ACER Aspire 5610-em helyett, ami:
- 13-14"-os
- könnyű legyen, és könnyen hordozható (ha repülőgépre kell szállni)
- lehet benne HDD-t SSD-re cserélni
- DVD meghajtó nem feltétlenül szükséges
- 3rd gen Intel proci van benne (i5-re gondoltam...bár nem tudom milyen)
- az árat pedig úgy 250e körül képzelném el, de ebben rugalmas vagyok (minél olcsóbb annál jobb)

Nem tudom, ahhoz ahogy én használom a gépet elég-e egy ultrabook? korábban néztem a Toshiba Portege r830-asát de vastag akkuval már nem annyira vonzó, jobban tetszenek a 2kg alattiak. Jah, és hosszú távra terveznék a géppel:)

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#7387) japmas01 válasza spiercell (#7385) üzenetére


japmas01
tag

Aaaa, van Alt, bocsánat! :)
Del-nincsen, van helyette Entf!:)
Noss..
Próbáltam ujra indítani Strg+Alt+Entf-el, ahogy javasolja is, újra is indul és újra ezt kéri!:S

Most próbáltam párszor amit írtál..
F10+Space
és F10+Space+Strg+Alt+Entf-is, de semmi változás..
Újra indul és ismét csak reklamációs üzenet érkezik!:(
Ugye elvileg a BOOTMGR-Boot manager
Fehlt-Hiányzik..

Vajon miért és miként lehet vissza tenni?!

A gépem pedig
Sony VAIO T Series SVT1311W1ES

[ Szerkesztve ]

(#7388) japmas01 válasza japmas01 (#7387) üzenetére


japmas01
tag

Kedves következő pórul járt utódom, kedves Tanulni vágyók!
A bekapcsológombot hosszan nyomvatart=gép kikapcsol.
Nem nyomni mást, mint az Assist-gombot hosszan és a win elindítja magát!

Elindul, de a neheze még hátra van!:S

(#7389) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!

Ilyen masinához hol van esélyem webcam drivert találni? Recovery-t már sikeresen szétgyilkoltam, dvd-t nem is kaptam a géphez (újraértékesítésiprogramójee) és magáról az eszközről annyi infót sikerült találni eszközkezelőben(hivatalos honlapon én semmit se találtam), hogy "usb camera"...
De reményeim szerint Ti esetleg tudtok segíteni.
Köszönööm

(#7390) Bruteee válasza littlemamba (#7372) üzenetére


Bruteee
csendes tag

(#7372) littlemamba Sajnos a rendszer visszaállítás nem játszik mert friss win reinstall van rajt.

(#7373) spiercell Igen, mindet a gyártó honlapjáról szedtem és semmi.

(#7391) littlemamba válasza Bruteee (#7390) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Azonnal nem ment az újrahúzás után? Vagy volt valameddig, de utána szállt csak el a wifi?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7392) Bruteee válasza littlemamba (#7391) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Egyből nem volt, és a smart network is üres.

(#7393) japmas01


japmas01
tag

Azt hiszem sikerült létrehozni a partíciókat, csak azt magyarázza el nekem valaki, legyen olyan kedves, hogy mi a lényege annak, hogy Logical és Primary?!
Mivel a C meghajtónál az van, hogy Primary, viszont a többieknél csak az van, hogy Logical ...és sehogy nem sikerül átállítanom Primary-ra! :S
Fontos? Érdemes, vagy nem is lehet?!

(#7394) anx92772


anx92772
tag

Sziasztok!

Vettem használtzan egy Sony Vaio VGN-AR61M laptopot. Az a kérdésem, honnan tudom letölteni hozzá a szükséges drivereket,mert eddig csak fizetős oldalakon találtam ilyeneket?

Köszi!

(#7395) japmas01


japmas01
tag

Sziasztok!
...hasonló a problémám nekem is! :)
Merre lehetne utána olvasni, ..netán magyar nyelvű használati utasítást letölteni, hogy végül is, melyik program mire is való a gépemen?!
Mire való a VAIO, az ASSIST és a WEB gombok?!
Miket is tud még a gépem..pl a gesztus érzékelő és melyik programmal és miként lehet használni őket?!
stb..
(Sony VAIO T Series SVT1311W1ES)

Előre is köszönöm!

Kellemes napot mindenkinek! ;) :)

(#7396) littlemamba válasza Bruteee (#7392) üzenetére


littlemamba
aktív tag

:F Talán még egy újrahúzás ha nem rendezkedtél még nagyon be rajta, nincs más ötletem...

@ japmas01:
használati útmutató
az indexből megnyílik

driverek

ASSIST gomb Ha a számítógép be van kapcsolva, a VAIO Care programot indítja el.
Ha a számítógép ki van kapcsolva, az ASSIST gomb a VAIO Care helyreállító rendszer programot indítja el.
A VAIO Care helyreállító rendszer a számítógép rendkívüli esetben történő helyreállítására használható,
például ha a Windows nem indul el. További információk: A VAIO Care használata

WEB gomb Ha a számítógép normál üzemmódban van, akkor a WEB gomb az alapértelmezetten hozzárendelt
webböngészőt indítja el.
Ha a számítógép ki van kapcsolva, a WEB gomb a Quick Web Access funkciót bekapcsolja, és elindítja
a hozzá tartozó webböngészőt. További információk: A Quick Web Access funkció használata

A WEB gomb nem működik, amikor a számítógép alvó vagy hibernált üzemmódban van.
VAIO gomb Végrehajtja a hozzá rendelt feladatot.
Az alapértelmezett hozzárendelést a VAIO Control Center alkalmazásban módosíthatja.

@anx92772:
driverek

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#7397) anx92772 válasza littlemamba (#7396) üzenetére


anx92772
tag

Köszi, de itt csak frissÍtéseket találok, nekem meg semmilyen driverem nincs, pláne win7 64-hez... :(

(#7398) anx92772 válasza littlemamba (#7396) üzenetére


anx92772
tag

Köszi, de itt csak frissÍtéseket találok, nekem meg semmilyen driverem nincs, pláne win7 64-hez... :(

(#7399) anx92772 válasza littlemamba (#7396) üzenetére


anx92772
tag

Köszi, de itt csak frissÍtéseket találok, nekem meg semmilyen driverem nincs, pláne win7 64-hez... :(

(#7400) Bruteee válasza littlemamba (#7396) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Már a 2. reinstall és úúúúúgyan az :/

Gyári win7 starter/home eddig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.