Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) Zoty4 válasza abrtom87 (#63295) üzenetére


Zoty4
őstag

monitorként igen, ott beéghet

(#63302) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Sziasztok!
Segítene nekem valaki...mi a "lényegi" különbség? :U
SONY Bravia XR-55X90JAEP
SONY Bravia XR-55X92JAEP
Nagyon köszi :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#63303) F-ECT$ válasza zsinnyegtet (#63302) üzenetére


F-ECT$
titán

A talp.

Dive ever, work never.

(#63304) TCr válasza SeLe (#62485) üzenetére


TCr
veterán

Sziasztok,

Erre találtatok már megoldást?
Egy jóbarátom jelezte, hogy nála ugyanez van, ugyanezzel a tévével, de nem csak Netflix, hanem virágbolti Dolby Vision tartalmaknál is.
A tévé újraindítása segít, de csak rövid ideig.
Kb. egy hete észlelte ezt a jelenséget.

Tudtok már erre megoldást?
Frissítés rontotta el?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63305) zsinnyegtet válasza F-ECT$ (#63303) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Ne már... :D
Köszönöm.

Nekünk is nyilván a lehető legmegfelelőbb időpontban (árak / SONY ÁRAK :((( ) kezd a klinikai halál állapotába kerülni a kicsit több mint 10 éve Samu tévénk...

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#63306) ArGab válasza TCr (#63304) üzenetére


ArGab
őstag

Ugyanezzel találkoztam én is [63045]. Jó egy hétig szinte minden nap előjött amikor DV tartalmat néztem. Más megoldást nem találtam, csak újraindítani a tévét. Netflix app force stop, cache, adatok törlése nem segített. Viszont külső forrásból betéve DV tartalmat jónak tűnt.
Biztos nem tévé oldali frissítés, a legutóbbi nem is emlékszem mikor jött és 2019 vége óta mióta megvan a tévé nagyjából folyamatosan volt UHD Netflix előfizetésem és eddig nem jött elő ilyen soha. Netflix app esetleg, de tekintve hogy az app reset sem oldotta meg csak a tévé restart nehéz eldönteni. Nálam most már több mint egy hete nem jött elő megint.

(#63307) SeLe válasza TCr (#63304) üzenetére


SeLe
tag

Szia!

Én csináltam egy gyári visszaállítást és így jó lett.

(#63308) Zoty4 válasza zsinnyegtet (#63305) üzenetére


Zoty4
őstag

sőt van 93-as is :)

(#63309) Renwick válasza Zoty4 (#63308) üzenetére


Renwick
őstag

Jahm, így különösen vicces tud lenni, amkor ugyanazt a modellt másik talppal mondjuk tíz százalékkal drágábban/olcsóbban adják valahol. Nyilván készletfüggő, ahogy a színnél is, de azért akkor is fun. :)

Ha már itt tartunk, X90/92/93 modellek közül praktikum szempontjából melyik kiszerelés lehet a nyerő?

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#63310) Zoty4 válasza Renwick (#63309) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem a 90 és 93 tetszik, ami a szélén támaszt alá (de ezeknél az a kritikus hogy ha nem elég mély a szekrény amire rárakod akkor bukó) Azt hiszem 40cm feletti szekrénymélység kell hozzá. A 92 speciel nekem nem tetszik de annál mindegy a szekrény mélysége
90 hosszában a szélén van szóval hosszabb szekrény kell, ami 75" felett érdekes lehet

De nekem úgyis falra megy :)

[ Szerkesztve ]

(#63311) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

A KD-50X85J típus mennyire ajánlott? Van róla tapasztalat? Azt néztem, hogy ez első 100hz-es TV a kínálatban.

Üdv!
Haja

(#63312) F-ECT$ válasza Zoty4 (#63310) üzenetére


F-ECT$
titán

A 90-nél asszem 2 helyre is lehet rögzíteni a talpakat.

Dive ever, work never.

(#63313) Zoty4


Zoty4
őstag

Amúgy a 90 és 95 tényleg olyan szar bloomingos a filmekben levő feliratoknál ahogy a youtube videókon van, vagy azoknak szar, rosszul beállított a TV-jük?

Ezt bezzeg nem mutatják be a boltokban...

[ Szerkesztve ]

(#63314) Jakesz válasza Haja (#63311) üzenetére


Jakesz
őstag

Nem local dimminges, úgyhogy sötét környezetbe nem az igazi.

(#63315) Haja válasza Jakesz (#63314) üzenetére


Haja
tag

Köszi! Az nem feltétlenül gond, ahogy néztem ez VA paneles, és viszonylag tűrhető az alap kontrasztja.
Egyéb szempontból? Színek (ez trilumios?), mozgásmegjelenítés?

(#63316) kolosszus87 válasza Renwick (#63239) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Úgy értem, VRR-rel kapcsolatos frissítés lesz még egy, az lesz az utolsó, gondolom más típusú szoftverfrissítések lesznek még később is.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#63317) Bugarov válasza Jakesz (#63314) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Mi az osszefüggés? Sima edge ledesben lattam olyan feketét h nem hittem el h lcd-t nezek.

(#63318) Celtis válasza Bugarov (#63317) üzenetére


Celtis
veterán

Rendes HDR-hez kell a FALD.
Egy normál 120 nites SDR tartalomhoz beállított edge LED háttérvilágítás szép feketét tud, de ha a HDR miatt a teljes háttérvilágítás megemelkedne egy 800-1000 nites fényerőhöz, az már olyan szürkét produkál a fekete részeken, hogy elsírod magad.

(#63319) F-ECT$ válasza Zoty4 (#63313) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt élőben kell megnézni, és neked kell eldönteni. Van blooming, szerintem bőven vállalható, de lehet hogy másnak ugyanez már sok lenne.

Dive ever, work never.

(#63320) DriftD1GP válasza Piftuka (#63247) üzenetére


DriftD1GP
tag

Én már telepítettem és 2 napja zsinorban mikor reggel bekapcsolom megjön a TV adás képe és teljes sötétség. Újra bekapcsolom aztán Sony felirat android betöltés...
A másik amit észrevettem hogy ha guide-ból választok ki egy csatornát akkor nem jelenik a megtekintés opció ezért nem tudok oda kapcsolni. És ilyenkor nagyon sok csatornánál ezt csinálja. Ha találok egy olyat amire enged váltani akkor megjavul az összes.
A csatornaváltás nagyon lassú lett.
Gyorsmenü pl a beállításokba vagy a bluetooth-ba belépve a TV adás megszüník. Elötte ment a háttérben.
Olyan hiba is van hogy ha kilépek egy játékból a TV adasra és kikapcsolom a PS4 controllert akkor a TV belép magától a home menübe.
Most így ennyi jutott eszembe.

(#63321) Joshi válasza DriftD1GP (#63320) üzenetére


Joshi
titán

Akkor nálad valami félrement frissítés közben, próbálj egy gyári resetet csinálni a tévén.

(#63322) salapp


salapp
addikt

Egyre olvasom, hogy vannak gondok a csodás Androiddal.
Kérdés: nem úgy volt - talán valami marketing cikkben olvastam, vagy YT-tesztelő mondta -, hogy mostantól a Sony tévéket úgy lehet beüzemelni, hogy a felhasználó választhat a folyamat elején, hogy Androiddal indítja-e el vagy a Sony saját - primitívebb, de nyilván stabilabb - OS-ével?
Vagy csak álmodtam ezt?
Zokszó nélkül és dalolva engedném el az androidot egy tévén, inkább még a képernyőre küldés lehetőségéről is lemondanék, az összes többi androidos funkció számomra szutyok, értelmetlen, felesleges. Illetve látom, hogy a gyártók az android frissítéseken keresztül simán el tudják cseszni a készüléket, cserére kényszerítendő a felhasználót. (Igaz, ha jól emlékszem, annak idején a Panasonic a saját OS-es plazma szériáját is el tudta cseszni, használhatatlanná téve a prof módok kalibrálhatóságát)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#63323) Jakesz válasza salapp (#63322) üzenetére


Jakesz
őstag

Amíg kizárólag az Android futtatja a Kodit és a reklámmentes YouTube-ot, addig ez marad a legjobb tévés oprendszer, még akkor is, ha 1-2 másodperccel lassabb, mint a WebOS vagy a Tizen. Persze ez sajat vélemény :)

(#63324) TCr válasza ArGab (#63306) üzenetére


TCr
veterán

És #63307 SeLe

Urak, köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63325) hegylako01 válasza salapp (#63322) üzenetére


hegylako01
tag

A 2021-es tvken az indításnál lehet választani, hogy Basic mód vagy Google módban akarod telepíteni a tv-t.
Ha a Basic módot választod akkor minden okos rendszer kikapcsol és csak az alap funkciók érhetőek el, mint egy buta tvn. A menü is teljesen más. link

(#63326) axlfsi válasza Jakesz (#63323) üzenetére


axlfsi
veterán

Errol jut eszembe; Nektek mindenkinek mukodik a reklammentes YT?
SmartTUbeNext-tel probalkoztam, de egy istenert sem akar jo lenni, ... minden szam utan jonnek a reklamok :U (pedig nyilvan beallitottam, ahogyan azt kell; az adblock menupont pipalva,...). Mi lehet a gond?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#63327) Jakesz válasza axlfsi (#63326) üzenetére


Jakesz
őstag

Én is ezt használom, nincs semmi reklám, sőt még a videókon belüli hülye szponzorrészeket is átugorja. A legfrisebb verzió van fent?

[ Szerkesztve ]

(#63328) axlfsi válasza Jakesz (#63327) üzenetére


axlfsi
veterán

Hat ez erdekes! (be vagy lepve a profiloddal? ... habar gonodlom, ennek nincs jelentosege).

Most nem vagyok otthon, de estere megnezem melyik verzio (habar szerintem a legujabb, sot, meg az is remlik, hogy az auto update is be van kapcsolva). :U

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#63329) Toth_Jani válasza axlfsi (#63328) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én igen, és Jakeszhez hasonlóan tökéletesen működik, igaz a belső szponzor részek átugrása igény szerint kikapcsolható ha valaki kíváncsi rá.

(#63330) Nagymedvefia válasza axlfsi (#63326) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Próbáld meg ezt ! [link] :K
13.50 verzió

[ Szerkesztve ]

(#63331) axlfsi válasza Nagymedvefia (#63330) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszönöm, estere ranezek! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#63332) Nagymedvefia válasza axlfsi (#63331) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Oké !
Remélem jó lesz.

(#63333) Zoty4 válasza F-ECT$ (#63319) üzenetére


Zoty4
őstag

erre gondoltam
[link]
azért ez nem túl fasza ha ilyen és nem lehet mit tenni ellene

Nektek is ilyen? Már aki nézett feliratos filmet vele

[ Szerkesztve ]

(#63334) Piftuka válasza DriftD1GP (#63320) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad! Sajnálom, hogy így jártál!

Pár kérdés felmerült bennem:
- Milyen típusú készülékre telepítetted?
- Telepítés előtt alkalmaztál "gyári visszaállítást"?
- Online a tévével töltötted le, és telepítetted fel a frissítést, vagy számítógépről letöltve, és USB kulcsról történt a telepítés?

"Aquila non captat muscas."

(#63335) Nagymedvefia válasza Zoty4 (#63333) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Mint valami atomvillanás !
Én személy szerint ilyet még nem láttam (De még hasonlót sem)
Nálunk a filmek 99%-a felirattal vetül,nincs semilyen "kivirágzás" a betük körül.
Ez valami hiba lehet a megjelenítőben,hívnám egyből a szakszervízt.
Nem semmi...

(#63336) nismoka válasza Zoty4 (#63333) üzenetére


nismoka
addikt

Itt valami geb@sz van, nem kicsi...

(#63337) daniel2121


daniel2121
senior tag

Tudja valaki hogy bf. napon lesz jó vétel és hol?

(#63338) Jakesz válasza daniel2121 (#63337) üzenetére


Jakesz
őstag

Emagon biztos.

(#63339) Zoty4


Zoty4
őstag

megnyugtattatok, már majdnem letettem sony vásárlásról

(#63340) F-ECT$ válasza Zoty4 (#63333) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahogy mások is írták, közel sem ilyen rossz :N

Dive ever, work never.

(#63341) Joshi válasza Piftuka (#63334) üzenetére


Joshi
titán

Amióta megvan az A1 tévém soha nem vártam meg az OTA frisstést, mindig külön letöltöttem a magyar Sony oldalról és pendriveról telepítettem. Nekem nem voltak hibák. Sőt, volt olyan frissítés hogy elfelejtettem gyári resetet nyomni, de szerencsére nem volt gond.

ui.: egyébként régebben volt itt szó az Android 9-es frissítésről régebbi készülékekre, és mindenki ajánlotta. Összességében jobb mint a régi rendszerek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#63342) szkutyi válasza Joshi (#63341) üzenetére


szkutyi
őstag

Mikor kell nyomni gyári rrsetet?frissítés előtt vagy után?

(#63343) daniel2121 válasza Jakesz (#63338) üzenetére


daniel2121
senior tag

Őket nem szeretem.

(#63344) Joshi válasza szkutyi (#63342) üzenetére


Joshi
titán

Értelem szerűen telepítés előtt, de érdemes a frissítés után is egyszer. Ugye ilyenkor minden beállítás elveszik, még az esetleges kalibrált beállítások is.

(#63345) Nagymedvefia válasza daniel2121 (#63337) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Szinte mindenhol.Nagy biznisz ez a kereskedelemben.

(#63346) s4tch


s4tch
veterán

Urak, van itthon egy XF90 tévé. Szeretnék hozzá csatlakoztatni d/a konvertert, de nem optikán, hanem usb-n keresztül. (Ha már felerőszakoltam a tévére az apple music appot, jó lenne kihasználni a hi-res lehetőséget...) A fejlesztői beállításoknál akárhányszor kiválasztom az audio kimenetet, egyszerűen kilép a beállításokból, és nyilván nem is menti el a választásomat. 3 eszközzel is próbáltam, egyik sem működik együtt a tévével, pedig mindhárom android kompatibilis. Ez bug vagy feature? Van rá megoldás, azon kívül, hogy maradjak az optikánál?

(#63347) Joshi válasza s4tch (#63346) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy valami Android kompatibilis még nem jelenti azt, hogy az működni fog Android TV-vel is. Ugye a kettő nem ugyan az. Vagyis a mobiltelókon és tableteken lévő Android az nem Android TV. Ahhoz hogy egy USB eszköz működjön az Android TV-n, mindenképpen ismernie kellene driver szinten az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#63348) s4tch válasza Joshi (#63347) üzenetére


s4tch
veterán

Tudsz olyan eszközt mondani, amit ismer driver szinten az android tv?

Én ezt a leírást ismerem. Arról olvastam több helyen, hogy különböző márkájú tv-k (köztük állítólag Sonyk is) rendeltetésszerűen használják a host módot; ez a menüben megjelenik nálam, de nem lehet aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#63349) Joshi válasza s4tch (#63348) üzenetére


Joshi
titán

Olyan USB DAC-ot keress ami Android TV-vel működik. Egyébként nem értem miért fontos hogy tévéről működtesd. :U

(#63350) Joshi


Joshi
titán

Best TV of 2021

Továbbra se értem, hogy miért nincs a tesztalanyok között Sony LCD. :F Gondolom azért nincs, mert adott márkából csak egy modellt lehetett nevezni.

Referencia kijelzőnek a Sony BVM-X300 (v2 ?) monitort használták.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.