Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) TCr válasza Kornel (#34800) üzenetére


TCr
veterán

Menj be egy Sony boltba saját tartalommal, ahol nincs 2.000 Wattnyi neonáradat, tudasd velük a vásárlási szándékod, de előtte szeretnéd kipróbálni, állítgatni, hogy mit tud, hogy néz ki, stb...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34802) Kornel válasza TCr (#34801) üzenetére


Kornel
veterán

Ránézek szerintem, de előtte konzultálok a Sony supporttal, hogy mi az álláspontjuk arról, hogy a hibás TV helyett is hibasat kaptam, és nem szeretnék több refurbished példányt.

(#34803) salapp válasza Kornel (#34788) üzenetére


salapp
addikt

Hát, mi mondjuk pont f.cking sok adót fizetünk be a feneketlen kalapba.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34804) Kornel válasza salapp (#34803) üzenetére


Kornel
veterán

Nehogy azt hidd hogy minden cég tisztességesen befizeti az általad megvásárolt termék után az ÁFA-t.

Egyébként a mondandódban egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

(#34805) onkelz


onkelz
aktív tag

Problema megoldodott, magahoz tert, frissitette magat, minden csodalatos :))

(#34806) TCr válasza onkelz (#34805) üzenetére


TCr
veterán

:C

Milyen tévét váltott nálad?
Hogy vagy megelégedve a képminőségével?
(Most nyilván nem tesztvideókra, meg tesztképekre gondolok)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34807) blakey válasza onkelz (#34805) üzenetére


blakey
titán

Írtam, hogy ha nincs LED villogás akkor gyanús, hogy más történt. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34808) Gsx-rr válasza blakey (#34789) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En is igy vagyok ,de csak mert Amazon Alexa kompatibilis! :)

(#34809) headhunter


headhunter
addikt

"Csőd?" [link]

[ Szerkesztve ]

(#34810) K Norbi válasza headhunter (#34809) üzenetére


K Norbi
addikt

Áhh túl sok volt a 2016-os tv-k be az IPS ;]

[ Szerkesztve ]

(#34811) TCr válasza K Norbi (#34810) üzenetére


TCr
veterán

Amit nem is értek...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34812) onkelz válasza TCr (#34806) üzenetére


onkelz
aktív tag

Samsung UE40EH5000-t cseréltem, ezutàn ég és föld a különbség.
USB-s filmnézés paràdé, bàr nekem kicsit kusza a Samsung utàn a könyvtàr kezelés és nem is túl gyors, de a kapott kép és hang kàrpótol.
PS4 és One alatt is nagyon penge a kép, a sajàt hangszorójàn is olyan hangokat hallok, amiket eddig nem:-)

Nem olcsó tv még igy leakciózva sem, de egyelöre azt hiszem minden forintot megért. :)

(#34813) TCr válasza onkelz (#34812) üzenetére


TCr
veterán

Akkor az egy jó nagy előrelépés volt, innen már csak az OLED lesz fentebb.
Irigyellek. (Jó értelemben) :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34814) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Plex kliensbol jol latom eltunt a Direct Play/Streaming opcio?

(#34815) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Jobb lesz, nem is kicsit a XE85, betekintési szög: 47 fok ot tud a w8c és 59 et a xe85.
Nem is beszélve arról, hogy jobb a mozgásmegjelenítése a XE85 nek és ott van még a kvantumpötty nyújtotta színhelyesség is.

(#34816) Kornel válasza Dareiosss (#34815) üzenetére


Kornel
veterán

Na akkor ezt megnézem magamnak

+100k környéke nem a világ.

(#34817) demmer123


demmer123
őstag

Ha külső médialejátszót használok Bluray Remux filmekhez,akkor a Film üzemmódot érdemes kikapcsolni?
Motionflowot azt kikapcsoltam.

Ti használtok Film üzemmódot?Mert ha kikapcsolom illetve ha magasra állítom nem látok semmiféle különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#34818) blakey válasza demmer123 (#34817) üzenetére


blakey
titán

Film mód: Magas, Motionflow: True Cinema, ezek csak akkor működnek ha szükség van rájuk, True cinema jól jön ha a külső lejátszó nem tudja a kadenciahelyes lejátszást, ilyenkor gyönyörűen "visszaszámol" és nincs semmilyen szappanopera hatás, nálam jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34819) headhunter


headhunter
addikt

Tv árától mennyire függ a plusz garancia ára?

Sony Bravia KDL-43W807C-re kaptam ugyanezeket az árakat. [link]

2016-ban egy Sony Bravia KDL-55W829B-re a BCCY503 - 28.000Ft volt. (29.990Ft)
(2015-ben lett vásárolva 249.990Ft-ért.)

2017-ben egy Sony Bravia KDL-43W807C-re a BCCY502 - 24.990Ft lenne.
(2016-ban lett vásárolva 158.990Ft-ért.)

Közel 91.000Ft-os eltérés, itt nem lenne elegendő egy BCCY501?

[ Szerkesztve ]

(#34821) blakey válasza headhunter (#34819) üzenetére


blakey
titán

Nem azt nézik, hogy mennyiért vetted hanem azt, hogy bevezetéskor melyik kategóriába tartozott és akkor határozták meg a hosszabítás díját, én is jóval olcsóbban vettem a tv-t, mint amennyit a garanciahosszabítás indokolt volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34822) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A területi beállításokat hol tudom utólag módosítani? (w75c)
(upc-s vagyok, és át szeretném állítani magyarról szlovákra, mert akkor elvileg rendesen fogja megjeleníteni a műsorlitát)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34823) blakey válasza ArthurShelby (#34822) üzenetére


blakey
titán

:F
Nálam jó a műsorlista Mo-ra állítva, szintén UPC. Mi a gond, mi látsz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34824) K Norbi válasza ArthurShelby (#34822) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló helló UPC műholdas vagy? Home, beállítások, kezdeti beállítások.
Nekem jelenleg Észtre van állítva a régió. Cseh is jó, ezzel fog javulni sok csatornán az EPG, de az összes nem lesz jó. Végig próbáltam már mindet.

Ha Cam modulos vagy és érdekel Upc műholdasra friss csatornalista tudok küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#34825) ArthurShelby válasza blakey (#34823) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt látom az epg-ben:
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy még nincs bent a média kártya a készülékben, így csak a kódolatlanokat fogom. (eddig lusta voltam a upc-vel telefonálni), de ez nem hinném hogy ebbe bezavarna.
Egyébként irtó sz*rul sikerült a hangolás, mert megtalált ezer csatornát,, de annak a nagy többsége kódolt, összevissza van (nincs sorrendben), és fél óra mire találok egy olyat, amit nézni is tudok.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34826) ArthurShelby válasza K Norbi (#34824) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem műholdas vagyok, hanem földkábeles.
Nem találom a kezdeti beállításokat a beállításokon belül ?:( Ezért nem akarnék resetelni.
Lehet hogy valamelyik alkalmazást letiltottam, és azért nem jelenik meg?

Ui: A kiemelt alkalmazások nem lehet valahogy eltüntetni? (a játékok sort már sikerült).
MIért nem jelenik meg minden alkalmazás a home-ban? Oda ki lehet paolni olyat vaalhogy, ami nem jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34827) blakey válasza ArthurShelby (#34825) üzenetére


blakey
titán

Hát ez így nincs rendben, nekem ilyen akkor fordult elő ha nem volt jó a jel minősége, ilyen a Guide:

Minde magyar, tehát a szolgáltató jót küld.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34828) air válasza ArthurShelby (#34826) üzenetére


air
nagyúr

Nekem W805C van, és nálam is csak akkor jó, ha csehre van állítva.
Szintén UPC kábeltévé (Pécs). Magyarra állítva nekem sem jók az ékezetek. De Samsung D6500-on sem jó másképp. Tehát ez nem a TV hibája, hanem a szolgáltatóé. Nálam is rosszul jönnek, pedig a jelszint tökéletes.
Sajnos gyári reset nélkül nem lehet módosítani. Legalábbis én nem találtam rá más lehetőséget.

"Egyébként irtó sz*rul sikerült a hangolás"

Nem hangolt szarul. Így vannak a csatornák a frekvenciákra (multiplexekre) kiosztva.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34829) blakey válasza air (#34828) üzenetére


blakey
titán

Akkor magyarázd meg az enyémet, nálam hibátlan, szintén UPC, viszont az bezavar ha egy adott MUX-on gyengébb a jel vagy valamilyen zavar van, akkor előfordulhat, hogy rosszul jelennek meg az ékezetek, de nálam hibátlan minden tv-vel, Samsung, Panasonic, LG, Sony mind hibátlanul jeleníti meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34830) air válasza blakey (#34829) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom megmagyarázni, csak leírtam, hogy nálam mi van.
Ha 2 különböző gyártó, egymástól 5 év "távolságra" lévő készülékén sem jó, akkor vettem a bátorságot, és arra következtettem, hogy nem készülék hiba. Persze lehet, hogy tévedek, de ennél mélyebben nem érdekel a téma.
De ha te jobban tudod, akkor magyarázd meg te, hogy nálad miért jó és másnál miért nem!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34831) K Norbi válasza air (#34828) üzenetére


K Norbi
addikt

Én 10x állítottam a régiót, ott van a Kezdeti beállításokba. Nem kell reset.

[ Szerkesztve ]

(#34832) air válasza K Norbi (#34831) üzenetére


air
nagyúr

3.885-ös (MM) firm van rajta. Nincs "Kezdeti beállítások".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34833) K Norbi válasza air (#34832) üzenetére


K Norbi
addikt

Igaz! Én tv-m van elavult Lollipop szoftver. :DDD
Akkor ezért nincs egyezés..
De a 6.0 nincs is ilyen sehol?

Le kéne frissítenem.
Lassan a fórumozóknak segíteni sem tudok, hiába van egyforma tv-m :D:D

[ Szerkesztve ]

(#34834) air válasza K Norbi (#34833) üzenetére


air
nagyúr

Nincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34835) blakey válasza air (#34830) üzenetére


blakey
titán

Pedig láthatod, hogy jó és ugyanaz a szolgáltató valamint 4 különböző tv-n is ugyanaz a helyzet. A Guide alatt a Samsung nem ad képet, LG sem, Sonynak a háttérben van, Panasonicnak meg kis ablakban akkor ez is szolgáltató hiba? Az ékezetek mind jók mind a 4 márkán, Mo- a régió mindegyiken, szóval részemről nincs szolgáltatói hiba.
Hangolásnál UPC bvagy Egyéb a beállítás?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34836) K Norbi válasza blakey (#34835) üzenetére


K Norbi
addikt

Elképzelhető ő más elosztásról kapja a upc kábet, és ott lehet nem jó.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#34837) air válasza blakey (#34835) üzenetére


air
nagyúr

Nem vitatkozom.
Mint mondtam, nem érdekel a dolog.
Nekem speciel Samsung tv-n van kis kép a Guide alatt.
Na, erre varjál gombot!
Ha nem egy elosztó hálózaton vagyunk, miért ne lehetne más a tapasztalatunk?
Azért mert nálad jó, teljesen
elképzelhetetlen, hogy másnál nem jó?
Hagyjuk már!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34838) blakey válasza air (#34837) üzenetére


blakey
titán

Nekem speciel Samsung tv-n van kis kép a Guide alatt.
Na, erre varjál gombot!
- van olyan amin van, azok többnyire régi modellek, gondolom D sororzat vagy környéke.
Azért mert nálad jó, teljesen
elképzelhetetlen, hogy másnál nem jó?
Hagyjuk már!

Azért, mert nálad rossz akkor másnál is az illetve a szolgáltató a hibás? És még folytathatnánk. ;]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34839) air válasza blakey (#34838) üzenetére


air
nagyúr

"gondolom D sororzat vagy környéke."
Ha el is olvasnád, amit írok, akkor nem csak gondolnod kellene. Leírtam, hogy milyen tv.

"Azért, mert nálad rossz akkor másnál is az"

Én sehol nem állítottam ilyet.
Ellenben te pont azt állítottad, hogy ha nálad jó, akkor nem lehet szolgáltató hiba.
Mert olyanról még nem hallottál, hogy az ország egyik részén van hiba, a másikon meg nincs.
Egyébként mint a példa mutatja, nem csak nálam rossz, hanem másnál is.
Nem én hoztam fel a témát.
De szerintem most már zárjuk le!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34840) blakey válasza air (#34839) üzenetére


blakey
titán

Ne zárjuk le, mert
-nem vita (te látod annak) hanem megoldást kéne találni és bár az egyik megoldás lehet egy másik régió kiválasztása az adott helyen azért előtte érdemes megnézni, hogy jók-e a jelszintek, csatlakozások, stb, mert én sem vagyok egyedül akinél jó
-nem csak te adhatsz tanácsot
-nem írtad, hogy milyen Samsung tv amin van kis ablak képpel

Nem vagyok a régió változtatás híve, mert így egyes funkciók eltérhetnek, nekem eddig soha nem kellett ezzel foglalkoznom, merthogy mindig jó volt a gelyimegfelelő régió és pontosan emiatt ajánlom a kábelezés átnézését, a beállításokat, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34841) air válasza blakey (#34840) üzenetére


air
nagyúr

Utolsó válaszom neked a témában.

#34828-as hsz-ben ott a Samsung tv típusa. :W
Leírtam, hogy tökéletesek a csatlakozások és a jelszintek.
Más régió beállításából, még soha semmi hátrányom nem származott.
Továbbra sem érted, hogy azért mert nálad jó, másoknál még lehet rossz.
Tényleg befejeztem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#34842) blakey válasza air (#34841) üzenetére


blakey
titán

Értem és elnézést kérek, de nem kell ezt a stílust erőltetned.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34843) headhunter válasza blakey (#34821) üzenetére


headhunter
addikt

Érdemes onnan venni a garanciát ahol tv lett vásárolva vagy másik is szóba jöhet? (pl.: Avland.hu)

(#34844) blakey válasza headhunter (#34843) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a Sonytól érdemes venni (bár ha máshol is ua. adják akkor mindegy), pl. Központi szalon, enyém MM-es és a Kecskeméti utcai boltba vettem a hosszabítást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34845) ArthurShelby válasza K Norbi (#34833) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor azért volt furcsa, hogy nem találom, mert emlékszem láttam valahol a kezdeti beállításokat (ezek szerint az lollipop-nál volt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34846) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Mit kell tennem, hogy Servioo használatával megjelenjen a felirat a tv-n?
KDL-42W655A a típus.
Servioo-ból 1.5.2-t haszntálok.
A felirat fájl neve megegyezik a lejátszandó média nevével. Servioo-ban be van pipálva a Kiszolgálás-Feliratok menüben a Feliratok engedélyezése opció. Mégsem jelenik meg a felirat.

Köszönöm ha tud valaki segíteni.

(#34847) petya2012 válasza nandow (#34846) üzenetére


petya2012
őstag

szerintem egyszerűbb ha MKVToolnix-al ráteszed a feliratot :)

(#34848) blakey válasza nandow (#34846) üzenetére


blakey
titán

Serviio esetében még a Media renderer-nél ki kell választanod a Sony-t ha nem jól ismeri fel. Működik minden felirat és hangsáv de azt tudni kell, hogy a DLNA olyan, hogy van amelyik rendszerrel jól működik és van amelyikkel nem. Serviio-ból az 1.9-es van a NAS-son és egyik tv pl. csak 1 hangsávot és feliratot lát, a többi mindent lát és a lejátszók is, bár én SMB-t és külső lejátszókat haaználok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34850) nandow válasza blakey (#34848) üzenetére


nandow
aktív tag

A media renderernél Sony Bravia Tv (2013/2014) van beállítva, végig próbáltam a 2012, 2011-gyel is, nem működik.
Feltettem a Plexet, azzal sem működik a felirat. :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.