Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#801) szasza_1


szasza_1
senior tag

Ismerősöm kérdezte, hogy hogyan tudja a Skype-ot úgy beállítani, hogy azt is jelezze, hogy ha valaki kijelentkezik.

(#802) Napster01 válasza szasza_1 (#801) üzenetére


Napster01
tag

A skypeban egyelőre nincs ilyen funkció, és a jelenlegi 4.0-ás bétákban sem találtam, tehát egy ideig nem valószínű, hogy beépítik ezt a funkciót

_.(-.-)._

(#803) Zin


Zin
senior tag

beszelgeteseket hol naplozza a skype?hova teszi?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#804) Napster01 válasza Zin (#803) üzenetére


Napster01
tag

Naplózza, de már nem úgy mint régen, hogy minden beszélgetés egy html, hanem kódolva vannak az üzenetek, nem lehet visszafejteni, elvileg az %APPDATA%/skype/neved mappában van valahol, de max lementeni lehet, kimásolni belőle szöveget nem valószínű...

_.(-.-)._

(#805) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Hello.Tudja valaki,hogyan kell kitörölni a beszélgetés,esemény stb. előzményeket(nem üzenet naplózás!)? :R

(#806) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Én is szeretnék itthonra egy wifis skype telefon venni, h muter könnyen tudjon a rokonokkal dumálgatni, de érdemleges infót nem nagyon találtam róluk. Nem igazán szeretnék sokat kiadni érte és fogalmam sincs, h a drágábbak mivel tudnak többet. A skypetelefon.hu-n nincs vmi nagy választék és az áruk is igen borsos. Mindenképp 40-50 között lenne egy használható wifis model?

Let's begin, de gozaimasu!

(#807) Miv válasza _ak_ (#806) üzenetére


Miv
tag

Szia,
Korábban írtam a belkin telefonról. Én ilyet raktam anyósomékhoz, és a lelkükre kötöttem, hogy folyamatosan tartsák töltőn (amúgy n idő után lemenne készenlétbe, és bontaná a wifit). Ennek a kütyünek az ára olyan 25-30K körül volt emlékem szerint - bár még a nagy pénzügyi izémizé előtt -, ha nem találsz máshol, esetleg segítek beszerezni (van egy kis számtech boltunk).
Képet, tesztet itt találsz.

Egyébként korábban próbálgattam méregdrága linksys kütyüt is, de - anyós szemmel - kegyetlen bonyolult volt a kezelése, szemben ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#808) _ak_ válasza Miv (#807) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, még egy kicsit várok vele, ill nézelődök erre arra, de ha amellett döntöttem, akkor lehet felkereslek a tapasztalatok miatt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#809) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
4.597Ft lenne a mobilhívás?
Mert ha igen, akkor itthonról nagyon megéri wifi-n keresztül telefonálni a mobilomról. :U

[ Szerkesztve ]

(#810) Napster01


Napster01
tag

[EZEN] az oldalon vezetékes és mobil tarifák egyaránt vannak, jelenlegi euro árfolyam szerint 54,285 HUF egy mobil hívás percdíja

_.(-.-)._

(#811) #41635072 válasza Napster01 (#810) üzenetére


#41635072
törölt tag

0.020EUR az nem 4.597HUF?
Fönt egyébként kiválaszthatod, hogy milyen pénznemben adja meg.

(#812) Napster01 válasza #41635072 (#811) üzenetére


Napster01
tag

Igen, de a 0.020EUR az a vezetékes telefonálás, a mobil 2-vel alatta van

_.(-.-)._

(#813) #41635072 válasza Napster01 (#812) üzenetére


#41635072
törölt tag

ihh, hát akkor ez nem igazán nyerő...

(#814) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Most nem világos nekem, hogy skype-al vezetékes telefonra, országon bellül percdíjas vagy ingyenes és ha igen akkor mennyiért ?

(#815) trec12 válasza Freddy TNT (#814) üzenetére


trec12
addikt

Attól függ.A 4,95 $-os tarifával az általad választott ország vezetékes számait (a kábelszolgáltatók VoIP-jait és a 21-es körztű számokat is) ingyen hívod 1 hónapig.Ráadásul kapsz egy 06 21 252 XXXX-es számot, amin te is elérhető leszel...... :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#816) Freddy TNT válasza trec12 (#815) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Tehát durván 1000 forintért bárhova, bármennyit telefonálhatok az országba ? Nincs semmiféle apró betűs dolog vagy ilyesmi ?
Van itt valakinek ilyenje ? :D Mik a tapasztalatok ? Utalás van gondolom ugye ?

(#817) trec12 válasza Freddy TNT (#816) üzenetére


trec12
addikt

Nincsen megkötés.Még konferenciába is kapcsolhatod az általad hívottakat, akár direkt Skype hívás, akár vezetékes szám.A legegyszerűbb ha a Paypal-en regisztrálsz.Lesz accountod és a Skype feltöltésnél a Paypal-es fizetést válaszd.Meg persze Mo-t válaszd az elején a Skype díjcsomagoknál.A hangminőség nem olyan jó mint két direkt Skype hívás között, de bőven megfelelő.
Igazából szerintem az alábbi a készülékkel ütős igazán a téma.A hangmin. is jobb lehet ezzel.Ha a Neophonex-et ismered akkor tudod, hogy hardveresen 100x jobb használni, mint egy soft-al a gépről.....
[link]

(#818) Miv válasza Freddy TNT (#816) üzenetére


Miv
tag

Nekem korlátlan Európa csomagom van, hónapok óta megy gond nélkül. Ők le is veszik a hónap végén a következő havi előfizetés díját.

(#819) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Skype-pal adódott egy kis problémám,az egyik partneremmel egyszerűen nem tudok beszélni. Felvettük egymást,látom is,de az írás nem megy át,illetve van h hívni tudjuk egymást,de csak 18 másodpercig, és megszakad..
Tegnap már pl hívás sem ment..
Mi lehet a baj?
Köszönöm.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#820) Napster01 válasza runner 125 (#819) üzenetére


Napster01
tag

Elsőre sávszélesség problémának tűnik, talán a netszolgáltatónál van a baj, de az is lehet, hogy a tűzfal blokkolja a skype portokat...

_.(-.-)._

(#821) runner 125 válasza Napster01 (#820) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,köszönöm.
Érdekes,mindketten széles sávú nettel rendelkezünk..
Hmm,passz.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#822) trec12


trec12
addikt

Jön az új Skype.Februárra elkészül a 4.0-s változat. A diszkonttelefonálást kitaláló vállalathoz özönlenek az előfizetők a válság idején.
[link]

(#823) Miv


Miv
tag

Az európai országok vezetékes előhívószámaira lenne szükségem. Azt hittem ez nem luxus dolog, de sehol nem találom összeszedve.
Esetleg Nektek?

(#824) trec12 válasza Miv (#823) üzenetére


trec12
addikt

(#825) Napster01 válasza Miv (#823) üzenetére


Napster01
tag

A Google sokat segíthet.... egyébként a telefonkonyv.hu-n megtalálható a nemzetközi hívószámok listája.

_.(-.-)._

(#826) Miv válasza trec12 (#824) üzenetére


Miv
tag

Wow. Nagyon köszönöm. Nem is értem, hogy nem találtam (hidd el Napster barátom, a google-lel), minden esetre köszönöm!

(#827) emitter


emitter
őstag

hello!
Skypeout-tal ha Mao-on belül hívok vezetékest, az 4,6 Ft, a mobil pedig 48 Ft? Egy helyen azt olvastam, hogy másodpercalapú a hívásdíj..
Látom, van csomag a vezetékes számok ingyenes hívásához, ugyanilyen nincs mobilszámokhoz? Igazából azért filózom a skype-on, mert vezetékest eddig is ingyen hívok a T-com csomagom miatt, tehát nekem a mobil-hívásokon kéne spórolni, de ez a 46ft nem tűnik túl olcsónak, sőt..

(#828) trec12 válasza emitter (#827) üzenetére


trec12
addikt

A Neophonex-el 35 Ft-ért hívsz mobilt.Az elszámolás másodperc alapú !
[link]

(#829) emitter válasza trec12 (#828) üzenetére


emitter
őstag

köszi,
ha veszek egy ip-telefont, azzal tudok skype-olni meg neophonolni is? Tehát szoftvert kell rá telepíteni, és ennyi?

(#830) trec12 válasza emitter (#829) üzenetére


trec12
addikt

Ezzel meg tudod oldani, de költséges megoldás mert még egy VoIP-os router is kell hozzá, amire a Neophonex-et konfigolod be...
[link]

A Neophonex az SIP rendszerű a Skype az más.Nem kompatibilisek egymással.A Neophonex-et használhatod szoftveresen is.
[link]

Az IP telefonokat és routereket rendszerint webes felületen lehet bekonfigurálni a választott SIP szolgáltatóra.

[ Szerkesztve ]

(#831) Maksifül


Maksifül
senior tag

Tud valaki olyan weboldalt, ahol Skype fiókkal be lehet jelentkezni anélkül, hogy a gépre kellene a szoftvert telepíteni, vagy Portable megoldáshoz folyamodni? Sajna a tűzfal nem engedi a csatlakozást a számítógépről.

Olyasmire lenne szükségem, mint az MSN-nél mondjuk a messengerfx.com.

Létezik ilyen Skype-hoz is?
Thx! :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#832) Lamellus válasza Maksifül (#831) üzenetére


Lamellus
tag

A Microsoft jobban eltűri azt, hogy az általa használt protokollhoz mások is írnak hozzáférést. Valamint ha jól tudom míg a Microsoft protokollja alapvetően egy egyszerűbb szerver-kliens módon működik, addig a Skype egy bonyolultabb, elosztott P2P rendszert használ.

A Skype is azok közé tartozik tudomásom szerint akik nagyon nem tolerálják ha valaki a zárt rendszerüket visszafejti és szerintem megtesznek minden lehetséges jogi lépést, hogy ezt megakadályozzák.

Tehát mint ahogy nem tudok arról, hogy bármilyen egyéb program csatlakozni tudna a Skype hálozatára (ugye nem számítjuk ide azokat a megoldásokat se amik a Skype API-t használják), feltételezem ilyen weboldal se létezik és ha esetleg felbukanna, tiszavirág életű lenne.

[ Szerkesztve ]

(#833) Maksifül válasza Lamellus (#832) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszi a választ!
Mindenesetre valahogy sikerült átjutnia a tűzfalon, és tudom használi a Portable-t. Magam sem tudom, hogy hogyan. ;]

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#834) papa1


papa1
tag

Hello.
Volna egy kis problémám.
Az új év óta megőrült a skypom+az anyámé is.Rejtély.Ha beszélek valakivel,bekapcsolom a kamerát,minden oké,de amint a másik fél bekapcsolja egy pillanatra megjelenik a kép,majd eltűnik.Egy hete van vista,előtte az xp-n is csinálta.+anyámnál is csinálja.
A válaszokért előre is köszönet. :K

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#835) papa1


papa1
tag

Nos....???? :B :F

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#836) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a skype nagyon zajos? A testvéremmel kipróbáltuk, és az én szobámban őt zajosan hallom, ő viszont jól hall engem. :F
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

mod: ez a zajosság akkor jelentkezik, amikor rákapcsolom az ő számítógépe hátuljára a (z USB-s) webkamerát.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#837) béla12


béla12
tag

Van egy kis problémám.
Második napja bírja azt csinálni a gépem, hogy skype van, viszont net nincs.
Mivel elég régi a rendszer gondoltam ídőszerű az újratelepítés. Fogtam egy másik hdd-t és dobtam rá egy rendszert. Viszont itt jön az, hogy be kéne jelentkeznem a skype-ra. Na a jelszót viszont nem tudom már. Az "elfelejtette a jelszót" sem segít, mivel azt mondja a skype oldal, hogy anno nem adtam meg mail címet. A párom felhasználó nevével viszont működött a jelszó kérés és küldött is egy mail-t a skype.(bár az Ő jelszava megvolt)
Tehát a kérdés, hogy a régi rendszerből ki tudom-e nyerni valahogy a jelszavam vagy valamilyen formában átvihető-e a felhasználóm az új rendszerre?
Próbáltam azt is, hogy a működő skype-omon az adatlapra raktam még mail címeket, de ez nem segített a mail cím hiányban. Bár szerintem ezteket az adatokat nem köti a login-hoz a skype server.
Ha valaki tudja a megoldást, kérem jelezze! Bár nekem az is jó, ha a net probléma megoldódik!

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#838) béla12 válasza béla12 (#837) üzenetére


béla12
tag

Probléma megoldva. Konkrétan eszembe jutott a jelszó. Vidámság.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#839) rup1u5


rup1u5
nagyúr

lehet több felhasználói profilt csinálni skypeban?
szeretnék csinálni egyet a barátnőmnek is hogy ne az én nevem alatt kelljen telefonálnia.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#840) ByB


ByB
addikt

Feltöltöttem a telefonomra (Nokia N85 - Symbian) az iSkoot-ot. A kérdésem az lenne, hogy ez miként működik? Ha én hívok vkit (Magyarországon belül), akkor nem adatkapcsolatot használok, hanem egy budapesti számot (+361-999-6243) hív a telefonom. Engem elérni nem lehet, foglaltat jelez mások számára. Mi van, ha külföldön tartózkodó embert hívok, akkor is budapesti számot fogok hívni? :F Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#841) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Meg lehet azt oldani, hogy a telefonom használjam skype headsetként?
Egy 6300-ról van szó, a teló párosítva van a géppel és a skype-ban be van állítva, hogy hands-free audio, azonban sajnos semmit nem hallani és engem sem hallanak.

(#842) ByB válasza footy (#841) üzenetére


ByB
addikt

Ez engem is érdekelne, egy Nokia N85-tel. Hol állítottad be a hands-free audio-t?

(#843) footy válasza ByB (#842) üzenetére


footy
addikt

Először katt a bluetooth ikonra és ott választod ki a funkciót.(hands-free... bár nem tuti hogy ez kell)
Aztán skype-ban:
==>beállítások
===>hangeszközök
====>mikrofon (hands-free ...)
====>hangszóró (hands-free ...)
Bár most hogy így nézem nekem audio gateway volt beállítva, de a hands free audiót nem is engedi, pedig a telefon leírásában ott van hogy tudja.

[ Szerkesztve ]

(#844) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire fontos, hogy legyen külön hangkártyája az embernek, ha skype-ol. Csak azért, mert beszélni skype-on én csak egy két emberrel szoktam és mindig jó minőségű a hang, nem szaggat, nem zajos, és a mikrofon is a legolcsóbb, párszáz forintos, mindenkinek. De van egy ismerősöm, akivel ha beszélgetünk, akkor nagyon nehezen lehet érteni amit mond, halk, kicsit torz és zajos a vonal. Neki viszont nincsen külön hangkártya a gépében, hanem az alaplapit használja. Ezért gondoltam, hogy talán ez lehet a gondja. Vagy esetleg lehet az a probléma, hogy ő egy olyan webkamerát használ, amelyik egyben tartalmazza a mikrofont is?

XP

(#845) Napster01 válasza szimcsi (#844) üzenetére


Napster01
tag

A webkamera miatt van, mivel ~1 - 2 méteres távolságból is érzékelnie kell a beszédet, a legtöbb ilyen kamerának van egy alapzaja, a hangbeállításoknál pedig feljebb tudja venni a webkamera hangerejét, de a hangkártyájához semmi köze, mivel usb-s kamera, ezért külön hangeszközként kezeli a windows.

_.(-.-)._

(#846) szimcsi válasza Napster01 (#845) üzenetére


szimcsi
senior tag

Kösz. Szerinted lehet neki csinálni valamit, vagy nem lehet kihozni belőle jobbat?

XP

(#847) Napster01 válasza szimcsi (#846) üzenetére


Napster01
tag

Nem valószínű, lehet próbálkozni a mikrofon hangerővel, ha halkabb akkor talán nem olyan rossz a recsegés, de a beszéd is halkabb, ha hangos, akkor meg mind2.

_.(-.-)._

(#848) szimcsi válasza Napster01 (#847) üzenetére


szimcsi
senior tag

És olyat lehet hogy mondjuk csak a mikrofon része működjön, tehát lekapcsoni a kamerát? Vagy fordíitva, hogy csak a kamera része működjön egy külön mikrofonnal? Lehetséges?

XP

(#849) ByB


ByB
addikt

Az lehet, hogy XP-nél jelzi, Vista-nál pedig nem a jobb felső sarokban a 'Skype extension for Firefox' kiegészítőt a Firefox? :F

(#850) Napster01 válasza ByB (#849) üzenetére


Napster01
tag

Esetleg, ha le van tiltva, de ez oprendszertől független, mutatnia kell, ha rendesen fel van telepítve és engedélyezve van a használata.

szimcsi: egyébként nincs rá ötletem, ezt így tudták kitalálni, max vegyen egy olcsó mikrofont és azt használja, vagy hozzá kell szoknia a sistergéshez.

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.