Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#1901) csferke válasza Gabás (#1900) üzenetére


csferke
senior tag

az IP cím blokkolást Avast-ban hogyan kell?

(#1902) Gabás válasza csferke (#1901) üzenetére


Gabás
addikt

nem ismerem az avastot (egyáltalán annak van tűzfal része?), de a host file szerkesztésével is megoldható

(#1903) Dictator^ válasza Gabás (#1900) üzenetére


Dictator^
veterán

sávokra? milyen sávokra?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1904) Gabás válasza Dictator^ (#1903) üzenetére


Gabás
addikt

(#1905) Dictator^ válasza Gabás (#1904) üzenetére


Dictator^
veterán

ne szivassanak már, hogy külön menü kell ,hogy lehalkítsak egy konferencia beszélgetést.. miért kellett kivenni a kis hangszoró ikont??!?!

2 kattintásból 4-et.. mi értelme?! hogy lehet visszahozni reinstall nélkül , hogy ott legyen?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1906) fatal` válasza Apollyon (#1898) üzenetére


fatal`
titán

A WLM2011 smilek szerintem is kurva rondák, de skypeban tetszenek. Csak szokás kérdése mondjuk. :)

Ez a Skype Home micsoda f*szság...

(#1907) Apollyon válasza fatal` (#1906) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen az, de én attól a rohadt felugró ablaktól vagyok még ki. Amúgy tényleg nem értem miért kell forceolni a frissítést.. Kipróbálnám az ip blokkolást, de ennyit nem ér az egész.
A hivatalos skype fórumban is lázadás van, hogy mi ez a sok baromság a programban de kb leszarják.
Ezek a dolgok most vajon összefüggésben vannak azzal hogy a Microsofté lett a Skype? Nagyon megy lefelé az egész a lejtőn. Pedig ha ennyi pénzt beleöltek nem kéne megutáltatni az emberekkel..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1908) fatal` válasza Apollyon (#1907) üzenetére


fatal`
titán

Nem hiszem. Szerintem az MS csak megvette a céget, a fejlesztők meg a marketingesek ugyanazok maradtak, gondolom.

(#1909) scott_free válasza sat (#1879) üzenetére


scott_free
senior tag

nekem is ezt csinálja. egész eddig jó volt, de ezt az új frissítést kegyetlenül elcseszték. :W

a Skype Home ablakról már nem is beszélek..., hogy száradna le a keze, aki kitalálta...

(#1910) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Újabb tapasztalat az új 5.5-ös skypepal kapcsolatban:
A szöveges üzeneteket nem mindig küldi el azonnal, ritkábban egyáltalán nem. Vagyis előfordult eddig 2x.
Illetve ha Online (elérhető) állapotban vagyok, és lent van a tálcán a kedves Skype, akkor 10-15 perces késéssel jön át az üzenet, amit nekem írtak.

Az MSN kliens egy szerverhez csatlakozik, és azon keresztül mennek az üzenetek.
Skypenál szintén egy szerverhez kapcsolódik a program, viszont nem szervereken megy át az üzenet, hanem közvetlenül, p2p.. Ugye? Valaki tudja pontosan hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1911) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, 4.2 visszarakva, frissítés letiltva :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1912) Apollyon válasza kraftxld (#1911) üzenetére


Apollyon
Korrektor

4.2? Nem inkább 5.2? Ha utóbbi, a frissítést hogy tiltottad le?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1913) kraftxld válasza Apollyon (#1912) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A régi 4.2-t raktam vissza, sokkal jobb mint a mostani hulladék. Rendes lista van a neveknél, gyors, nincs popup.
Kilőttem a menüben a frissítést, ha meg rámerőlteti az újat akkor leszedem, wireshark-al kinyomozom, hogy honnan akar frissíteni, és letiltom a tűzfalon a fenébe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1914) Apollyon válasza kraftxld (#1913) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hehh, jó ötlet:D Visszaraktam én is a 4.2-t, valóban sokkal jobb, remélem használható marad még jópár évig.
Gabás írta pár hsszel ezelőtt hogy ez a frissítési ip:
204.9.163.158

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1915) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Miért van az, hogy a gép leállításakor a Skype nem lép ki és a rendszernek erre kell várnia? 3 gépen is kipróbáltam, SSD-vel, HDD-vel, 2-4-8 giga rammal és mindenhol ez a helyzet. Valami olyasmit ír, hogy várakozás a háttérben futó folyamatok leállítására és ha akarom akkor kényszeríthetem. Ha simán csak kilépek a programból, akkor is jó pár másodpercet kell várnom rá, mire a feladatkezelőből eltűnik a Skype.exe. Pedig a tálcán és az értesítési területen sincs nyoma, hogy futna.
Szóval, hogy lehet gyorsítani a Skype leállását, mert így elég gáz?

(A bejelentkezéskor felugráló home ablak és top partners már kezd az idegeimre menni, de mindegy, ez van. Ingyenes, örüljünk, hogy használhatjuk...)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1916) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A Skype ezt az üzenetet írja ki: [link].
Engedélyezzem?

(#1917) Apollyon válasza VINIKOR (#1916) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt kellene tudni, hogy az mi... Az biztos hogy egy külső, Skype-tól független program. Ilyet akkor írt ki nekem, amikor foobar2000 nevű zenelejátszó programhoz szedtem le egy plugint, hogy kiírja a Skype mit hallgatok, és ugyanígy kérdezte meg. Valami foo_... plugin volt, nem ez ami neked. Szal ha nem tudod mi az, ne engedélyezd, mert lehet nem valami jóindulatú.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1918) vamosip válasza VINIKOR (#1916) üzenetére


vamosip
tag

Szia!

Nekem is kiírta, mikor telepítettem, az a Bluetooth audio átvitellel kapcsolatos, sztem nyugodtan engedélyezd.

(#1919) Ariadne


Ariadne
őstag

Használom a skype-ot a laptopomon és az asztali gépen is, tegnap viszont fogalmam sincs miért, de a laptopon egyszerűen képtelen volt belépni. Beírom a jelszót és vég nélkül köröz csak, nem lép be, rengetegszer próbáltam, gépet újraindítottam, újratelepítettem, jelszót módosítottam, ami csak eszembe jutott, de semmi nem segített. Az asztali gépen közben gond nélkül megy. Most végső ötletként kifejezetten eltávolítottam és újra fel fogom telepíteni, de ha ez sem segít, tényleg nincs több elképzelésem. Találkozott valaki ilyennel?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1920) Haladjunk55


Haladjunk55
csendes tag

Sziasztok! Mostanában a Skype induláskor feldob egy kék ablakot, valami olyan szöveggel, hogy a Facebook ismerőseim nem túl aktívak ezért.... ! Hogyan tudom ezt törölni, kikapcsolni? Köszi.

(#1921) havri1 válasza Haladjunk55 (#1920) üzenetére


havri1
félisten

[link]

havri

(#1922) €uro válasza havri1 (#1921) üzenetére


€uro
őstag

Köszi!

Csak azt tudnám, hogy miért jó a Skype-nak, hogy a baromságaik miatt folyton a felmenőiket emlegeti az egész világ...

(#1923) Imy


Imy
veterán

Skyperól hogyan lehet leregisztrálni?

(#1924) Gabás válasza Imy (#1923) üzenetére


Gabás
addikt

sehogy, legfeljebb a személyes adataidat tudod törölni

[ Szerkesztve ]

(#1925) Haladjunk55 válasza €uro (#1922) üzenetére


Haladjunk55
csendes tag

Köszönöm! A felugró ablakokat gondolom majd blokkolja. A Skype Home azonban továbbra is ott tolakszik a Facebook ismerőseim aktivitásával, ezt nem lötte le. Gusztustalan és primitív marketing fogásnak tartom. Ennyire hülyének nézik a felhasználóikat, hogy a kezdőlap nyomulására rögtön indítják a Facebook-ot? Vagy tényleg ennyire madár a felhasználók többsége?

(#1926) havri1 válasza Haladjunk55 (#1925) üzenetére


havri1
félisten

Kollegam eladott egy regi pct a masik kollegamnak. Mielott megtortent az adas/vetel, atneztem, ujraraktam stb.
Azt mondja az elado, hogy a lanyae volt a gep, es annyit mondott, hogy be kell menni a DOS-ba(!!!), es be kell allitani a vinyot, mert a 20-25 tanyerbol csak parat lat! Mondom mi van?
Ja, nem ertek hozza, a lanya rencergazda', tudja mit beszel.
Na ezek utan en mar nem lepodok meg semmin. Foleg ha a felhasznalok x %-a skypen keresztul fog facebookolni.

havri

(#1927) €uro válasza Haladjunk55 (#1925) üzenetére


€uro
őstag

Nekem hiába dobálja fel az ablakot, a Facebook kapcsolataimhoz nem fér hozzá.

Az a helyzet, hogy bőven elég nekik, ha csak a felhasználók egy kisebb hányadát szoktatják rá ezen a módon, hogy a Skype-on keresztül nyomuljanak a Facebook-ra. Sajnos nincs mit tenni. Akik anyáznak, azért teszik, mert tudják, hogy nem tudnak védekezni, senki sem fogja ezért törölni a Skype acc-ját. Nincs alternatíva másik kliens programot választani. Úgyhogy ők diktálnak.

(#1928) Imy válasza Gabás (#1924) üzenetére


Imy
veterán

Naneee, az szívás :U Minden máshonnét ki lehet regisztrálni....

(#1929) total90 válasza Imy (#1928) üzenetére


total90
veterán

Pl. Facebook-ról sem lehet :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1930) Imy válasza total90 (#1929) üzenetére


Imy
veterán

De lehet. ;)
El van dugva, de van rá lehetőség.

(#1931) rockeramazon válasza tred0000 (#1) üzenetére


rockeramazon
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi,lehet nem a legjobb helyre írom,de kérlek segítsetek ha tudtok.
Telepítve lett a gépemre a skype,a párom gépére is, tudtunk is beszélni egymással. Aztán mindketten feltelepítettük a skype-ot az otthoni gépünkre is és ott is tudtunk beszélni,csak fel kellett vennünk egymást más skype névvel mint eddig,mert ugye annyi skype neved van ahány gépre feltelepíted és használod. Na már most én visszatértem a régi gépemhez,amin eredetileg telepítve volt a program ,a párom továbbra is az otthoni gépét használta és így újra fel kellett egymást vennünk,ami meg is történt,de sajnos mindkettőnk azt jelezte hogy a másik nincs bejelentkezve pedig be volt mindkettőnk. Mi lehet a baj? Ha jól tom a skype-on nem kell visszaigazolni semmit akkor mikor a másik felvesz.
Előre is köszi.
Sziasztok

(#1932) Gabás válasza rockeramazon (#1931) üzenetére


Gabás
addikt

Öö, miért kellene minden más gépen más Skype-fiókot használni? :F
Ha nem jelzi, hogy a másik fél elérhető, attól még ő ott lehet, és hívni is tudod, a jelzés néha hibás.

(#1933) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló.

Szeretném letölteni a Skype telepítőjét a hivatalos weboldalukról, de nem engedi, mert be kellene jelentkeznem ehhez. A megadott elhasználónevet és jelszót viszont nem fogadja el. Ilyenkor honnan tudom akkor letölteni?

(#1934) Gabás válasza S-Attila (#1933) üzenetére


Gabás
addikt

már hogy kéne bejelentkezni?
a legújabb változat mindenkori elérhetősége: [link]

(#1935) S-Attila válasza Gabás (#1934) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Konkrétan én a főoldalról próbáltam a letöltéshez eljutni, de nem jutottam el odáig.

Köszönöm a linket.

(#1936) Gabás válasza S-Attila (#1935) üzenetére


Gabás
addikt

a nagy kék gomb megnyomása általában segít:)

(#1937) S-Attila válasza Gabás (#1936) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A nagy kék gombra kattintva nekem ezt az oldalt adja be...

(#1938) TIT


TIT
veterán

Szasztok!
Frissítésnél mindig lefagy és ha le akarom tölteni akkor az 5.3 jön le 5.5 helyett :W

(#1939) Gabás válasza S-Attila (#1937) üzenetére


Gabás
addikt

ott szerintem a böngészővel vagy valamelyik beépülővel lehet gond, mert a magyar oldalon a hivatkozás ide mutat

TIT: próbáld a teljes (offline) telepítővel, amit az előbb linkeltem

(#1940) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Erre valakinek ötlete?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1941) szem-y válasza fatal` (#1869) üzenetére


szem-y
csendes tag

Szia!
Azt megtudod mondani, hogyan lehet ezt törölni?
Nekem be van állítva, hogy nincs naplózás, de persze a kis köcsög még is csinálja.
Ha feltelepítem a skypot és belépek egyből elkezdi betolni az eddigi csevegéseimet.
Ezt szeretném törölni illetve megszüntetni.
Előre is köszönöm a választ.
üdv,
szem-y

A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!

(#1942) TigerCat válasza szem-y (#1941) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Innen kellene törölnöd a saját accountod nevének megfelelő mappát:
C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Skype\
Ha újra bejelentkezel és egyből beállítod, hogy ne naplózzon, elvileg nem lesz gond.
Persze minden beállítást újra el kell végezned, de más gond nem lehet.
Remélem segít...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1943) McClane válasza TigerCat (#1940) üzenetére


McClane
aktív tag

A Windowsba szerintem be lehet állítani, hogy ne várjon, hanem azonnal állítsa le. A lassúság másik oka a védelmi program lehet. Próbáld meg előbb kikapcsolni a vírusirtót és utána kikapcsolni a gépet, ha gyorsabb lesz, akkor az okozza.

(#1944) TigerCat válasza McClane (#1943) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, az előbbire nem találtam beállítási lehetőséget, az utóbbi pedig nem lehet gond, mert vírusirtó nélkül is csinálja. (ugyanis egy másik gépre először a Skype-ot telepítettem és csak azt követően a vírusirtót)
Elég zavaró, de már kezdem megszokni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1945) McClane válasza TigerCat (#1944) üzenetére


McClane
aktív tag

Akkor próbáld meg ezt: [link]

(#1946) TigerCat válasza McClane (#1945) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, ezt kihagyom. Azt gondoltam, hogy a Skype-ban lehetne valamit eszközölni...
:-(

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1947) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Ez skype is egyre szánalmasabb lesz. Most töröltem le (skype Home-mal tele lett a zsákom), erre még bedobja ezt az oldalt.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1948) Gabás válasza AlBundy (#1947) üzenetére


Gabás
addikt

ez miért szánalmas? minden eltávolításkor megjeleníti ezt már jó rég:)

(#1949) havri1


havri1
félisten

Helló!

AZ megoldható, hogyha ugyanazzal a loginnal más platformon (telefon) belépek, akkor az állandóan futó pcmen kiléptessen?
Ugyanis a minap előfordult, hogy beloginoltam telefonról, ember írt nekem, hívott, és mind2 hívás+ beszélgetés a pcre ment.

havri

(#1950) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Néha előfordul, hogy másnap kapom meg azt az üzenetet, amit valaki küld. :F Tegnap is beszélgettem és valamiért nem írt egy órája. Gondoltam valami dolga volt, el kellett mennie és nem köszönt el. Erre most bejelentkeztem és látom, hogy abban az egy órában is írt de én nem kaptam meg csak most.

Tehát a képről a pl.: haver tegnap 19:46-kor írt utoljára. Vagyis én azt láttam, ezért 20:36-kor elköszöntem. Most meg feljött az ablak, hogy üzenetet küldött, tegnap 20:02-kor.

Egyedi probléma ez, telepítsem újra a skypot? Bár azt hiszem pont tegnap frissítette magát. (5.5.0.117)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.