Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#1251) kmiki20


kmiki20
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ha valakit le akarok tiltani, arról az illető kap-e bármiféle értesítést?!
A választ előre is köszönöm. Ill. még annyi, hogy a tiltást később fel lehet oldani, vagy újra fel kell venni a letiltott partnert?

(#1252) Dr.Skype válasza kmiki20 (#1251) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

szia!

ha valakit letiltasz, akkor nincs lehetőség arra, hogy észrevegye ezt a másik fél.

ha csak letiltod a contactot, akkor azt bármikor feloldhatod, ha le is törlöd, akkor újra fel kell venned majd a contact listbe.

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1253) kmiki20 válasza Dr.Skype (#1252) üzenetére


kmiki20
senior tag

Köszönöm! :R

(#1254) Dr.Skype válasza kmiki20 (#1253) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

igazán nincs mit :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1255) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Tudja-e valaki, hogy hogyan lehet Skype-on keresztül megosztani a beszélgetőpartnerrel a Windows Asztalt?

(#1256) kali válasza ambipur (#1255) üzenetére


kali
legenda

megfelelő verziós skype esetén; megfelelő partner kijelöl -> megosztás -> képernyőmegosztás -> teljes képernyő megosztása/kiválasztottak megosztása!

[ Szerkesztve ]

(#1257) ambipur válasza kali (#1256) üzenetére


ambipur
tag

Szia!

Köszi a választ! Nekem 3.0.0.218-as Skype van. A partner kijelölése után a megosztást honnan a csudából kellene kiválasztanom?

(#1258) kali válasza ambipur (#1257) üzenetére


kali
legenda

hát, abban lehet, hogy sehol, de az újabb verziókban a partner kijelölése után akár a szöveg bevitelére szolgáló "szövegdoboz" tetején, akár fent a menüsorban; hívás -> képernyőmegosztás -> teljes képernyő megosztása/kiválasztottak megosztása!
szerintem frissíteni kellene a skype verziódat!

(#1259) ambipur válasza kali (#1258) üzenetére


ambipur
tag

Szia!

Ehhez minimálisan milyen Skype verzió kell?

(#1260) McClane válasza ambipur (#1259) üzenetére


McClane
aktív tag

Valamelyik 4-es verzióban jelent meg de az elsőben kissé bugos volt, tehát az nem ajánlott. Szerintem a legegyszerűbb az lenne ha a legújabbat raknád fel.

(#1261) ambipur válasza McClane (#1260) üzenetére


ambipur
tag

Szia!

Köszönöm a tippet! Feltettem és meg is találtam a képernyőmegosztást. Viszont azért használtam régebbi verziót, mert az újabbak sokkal több memóriát zabálnak. Optimalizálhattak volna jobban is a programozók!

(#1262) kali válasza ambipur (#1261) üzenetére


kali
legenda

szerintem egyáltalán nem vészes! többet tud, ezért kicsivel többet is eszik, mint a korábbi verziók, de mostanság a legalább 2 magos procik és a minimum 2 gb memóriás gépeknél egyáltalán nincs jelentősége!

(#1263) McClane válasza ambipur (#1261) üzenetére


McClane
aktív tag

Igen több memóriát használ de jobb a hangminősége az újnak, legalábbis szerintem. Feladatkezelőben néztem amikor elindul k.b. 50 MB memóriát használ ami leesik egy idő után 10 MB alá nálam. Ha elindítom az extrakezelőt akkor az plusz cca 30 MB (nem használom csak a mérés miatt indítottam el). Hívás közben meg olyan 25 MB-ot használ.
De ha elindítom az extrakezelőt akkor az nem kapcsol ki akkor sem ha bezárom a skype-ot csak ha kilövöm a feladatkezelőben.
Mindenesetre jó program évek óta használom már. :)

(#1264) Dr.Skype válasza ambipur (#1261) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

tltsd le az .msi verziót.

ez a business verzió, kihagytunk belőle minden flashy extrát :)

skype.msi

innen letöltheted :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1265) gyiku


gyiku
nagyúr

sziasztok, 4.2-ben hol lehet kikapcsolni az autologint?

hüllő

(#1266) McClane válasza gyiku (#1265) üzenetére


McClane
aktív tag

Nem tudom hogy pontosan erre gondolsz-e.
Az ötletem: Tools / Options / IM settings / Show advanced options / keep history for < no history

(#1267) ambipur válasza Dr.Skype (#1264) üzenetére


ambipur
tag

Szia!

Köszi! Ennek kedvezőbb a memóriaigénye, mint amit alapból le lehet tölteni. Nincsenek benne extrák, ami nekem tök fölösleges. De van képernyőmegosztás, ami a lényeg! Még egy kérdés: a Skype ablakának jobb oldali területét, tehát ami a partnerlistától jobbra van, nem lehet valahogy letiltani? Eléggé zavar, hogy eddig egy kis torony alakú ablaka volt a Skype-nak, most meg sokkal nagyobb helyet foglal a képernyőn.

(#1268) McClane válasza ambipur (#1267) üzenetére


McClane
aktív tag

Jobb felső sarok > compact view

(#1269) gyiku válasza McClane (#1266) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt szeretnem, hogy inditaskor ne lepjen egybol be, hanem en irjam be kezzel a usert+passt.

hüllő

(#1270) kali válasza gyiku (#1269) üzenetére


kali
legenda

kijelentkezel, majd a bejelentkező ablakon kiveszed a pipát innen; automatikus bejelentkezés a skype indításakor

(#1271) McClane válasza kali (#1270) üzenetére


McClane
aktív tag

ha ki is veszem a pipát a nevem ott marad.

(#1272) Dr.Skype válasza McClane (#1271) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

de nem fog bejelentkezni automatikusan :)

de ha zavar h tárolta a nevedet, akkor elmondom este részletesen hogyan töröld.

jó ha tudod, hogy a login név törléssel, eltűnik az sszes mentett beszélgetésed és beállításod is...

[ Szerkesztve ]

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1273) E-Roby


E-Roby
csendes tag

Helló. Kilépésnél a Skype alapértelmezés szerint rákérdez, hogy biztosan ki akarok-e lépni. Ezt sikerült kikapcsolnom, a panelen lévő "Ne jelenjen meg többet ez a kérdés" pipa bejelölésével. Ha tudja valaki egész véletlenül, hogy hogyan kell visszakapcsolni, kérem, ne tartsa magában, hanem ossza meg velem. Köszönöm.

(#1274) ambipur válasza McClane (#1268) üzenetére


ambipur
tag

Szia!

Köszi! Most már olyan, amilyennek megszoktam régen! Igazán remek!

(#1275) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Egy regebbi Skype verziohoz volt egy "hack", ami mindig 680x480 videot kuldott. Az uj 4.2-hoz tudtok megoldast? Nem mindig hajlando HQ videot adni es valtogatja allandoan, pedig boven mehetne. Esetleg kiprobalnam magasabb felbontasban is, ha lehet manualisan allitani mondjuk egy config fajlban.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1276) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Meg lehet valahogy nézni kivel mikor hány percet beszéltem, van valami ilyen funkció valahol?
Ja a fiókban.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#1277) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hali

találkozott már vki olyannal h konferencia beszélgetéseknél megfagy ill. nehezen hozható vissza tálcáról az ablak, minden belassul a programban?
eddig teljesen jól működött..

ha nem megy a voice chat hanem csak simán írásban beszélgetek vkivel akkor nem csinálja ezt.

már többször újratettem, regisztrit pucoltam, csinált új accountot de semmi :F
(win7 utlimate 32bit), legfrissebb skájp de próbáltam korábbi verziókat is azoknál is előjött..
másik gépen nem csinálja detto ugyanez a rendszer.

"Let's agree to disagree!"

(#1278) Dr.Skype válasza bivalyolo (#1277) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

windows update :)

mindenből legyen a Legeslegújabb drivered.

legfrissebb DirectX stb :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1279) HUNCHUT


HUNCHUT
csendes tag

Sziasztok !
Van valakinek tapasztalata ,hogyan működik a korlátlan vonalas telefon hívás Magyarországon belül a skyperól?
Tényleg korlátlanul hívhatok vonalast 4.5 euróért?
Köszi a válaszokat!

(#1280) And válasza HUNCHUT (#1279) üzenetére


And
veterán

Igen, tényleg, nem is annyira rég volt szó róla ebben a topikban. A 'korlátlan' egyébként a Skype fair usage policy szerint havi 10'000 perc, napi max. 6 óra és 50 különböző telefonszám hívására érvényes, de ez normál körülmények között bőven elfogadható korlátozást jelent ;).

(#1281) HUNCHUT


HUNCHUT
csendes tag

Köszönöm a gyors választ esetleg Neked is van előfizetésed rá?
Ez tényleg jól hangzik,mert mobilról igen drága vonalast hívni és Nekem nagyon megfelel itthonról ennyiért vonalast hívni a skyperól a 6 óra meg pláne elég ha napi átlagra bontom.Azt hiszem kipróbálom,remélem nem lesz csalódás :-)
Esetleg mobil hívást is tudod mennyire jön ki,mert azt hiszem az nem ilyen kedvező....?
Köszi a választ előre is!

(#1282) And válasza HUNCHUT (#1281) üzenetére


And
veterán

Igen, van előfizetésem. Mobilt nem érdemes róla hívni, vagy tényleg csak akkor, ha esetleg nincs másik telefon a közeledben (vagy ha a jelenlegi díjcsomagod percdíja ennél magasabb, például csúcsidőben). A magyar mobilok hívása jelenlegi árfolyamon kb. bruttó 54 Ft/perc, és ehhez még hozzáadódik a kapcsolási díj, ~ 12 Ft (4,5 eurócent). A hívásdíjak: [link].

[ Szerkesztve ]

(#1283) HUNCHUT


HUNCHUT
csendes tag

Esetleg tudsz Nekem segíteni mi a konkrét menete a korlátlan vezetékes előfizetésnek?
Számláról vonják le a pénzt?Neked mióta van és meg vagy -e vele elégedve minőségben ?
Köszönöm a válaszaidat!

(#1284) bivalyolo válasza Dr.Skype (#1278) üzenetére


bivalyolo
őstag

minden a legfrissebb de asszem megvan h miért csinálta.
az xp sp3-as kombatibilitásban futtatás nem tetszhetett neki mert most teljesen jó. :K

"Let's agree to disagree!"

(#1285) And válasza HUNCHUT (#1283) üzenetére


And
veterán

Szépen bejelentkezel a Skype weboldalán, kiválasztod a 'Call phones' fület, majd azon a 'Pay monthly' gombot. Ott pedig az 'Unlimited country' előfizetést, Magyarországra (magyar IP-ről belépett felhasználó esetén Magyarország lesz eleve kiválasztva). A 'Sign up' megnyomása után ki lehet választani a fizetési gyakoriságot: 3 hónapos időköznél 5% kedvezményt kapsz az eredetileg bruttó €4,54 havidíjból, évesnél pedig 15%-ot. Ha az éves előfizetést választod, az jelenlegi árfolyamon ~ 12150 Ft-ot jelent, így az egy hónapra elosztott díj alig lesz több egy ezresnél. Itt még opcionálisan 5 €-val a prepaid egyenlegedet is feltöltheted, azzal lehet az előfizetésen felüli szolgáltatásokat igénybe venni (Mo-on kívüli telefonok hívása, mobilhívás, SMS-küldés, stb). Kitöltöd a kötelező számlázási adataidat, majd 'Next'-gomb. Utána a fizetés módját választhatod ki: PayPal, Visa / Mastercard kártya, de még banki utalás is szóbajöhet. Kártyás fizetésnél megadod a kért kártyaadatokat, majd 'Buy now'-gomb, és készen is vagy. Remélem, eléggé szájbarágós voltam ;).
Ehhez az előfizetéshez jár egy ingyenes hangposta (Voicemail), ill. az online szám vásárlásához 50% kedvezmény. Vagyis az Unlimited-csomaggal te átalánydíjért tudsz hívni vonalas telefonokat a célországban, de téged telefonhálózatról visszahívni csak online szám megvételével lehet (ez a két előfizetés független egymástól). A kedvezményes - meglévő Unlimited csomag melletti - online szám ára egy évre előre 7600 Ft körül van, tehát nagyjából plusz havi 630 Ft-ért lehet egy (Magyarországon) 21-es körzetbeli számod, amellyel a Skype-kliensed felhívható.
Én közel 10 hónapja vagyok előfizető. A minőséggel szerencsére nincsenek gondjaim, vonalas telefon hívásakor csak nagyon ritkán szakadozik a hang, de ez nyilván függ az általunk használt net minőségétől és terheltségétől is. Hozzátartozik, hogy leggyakrabban nem PC-s klienssel használom a Skype-ot, hanem wifi-s telefonról.

(#1286) HUNCHUT


HUNCHUT
csendes tag

Ez igen,nagyon szépen köszönöm a /szájba rágós / :) leírást!
Ez többünknek is segítségére lesz majd ha olvassák!
Minden Jót Neked a fáradozásaidért :R !!!

(#1287) Dr.Skype válasza bivalyolo (#1284) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

Ha már kompatibilitási mód, akkor legyen vista mindíg :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1288) BBSHING


BBSHING
csendes tag

Hello!
Szeretnék segítséget a következőben: skype-al meg tudom-e kerülni valahogy a proxyt?
Valszinüleg le van tiltva de nekem nagyon fontos lenne, hogy tudjak szkájpolni.

(#1289) Dr.Skype válasza BBSHING (#1288) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

Ezt én nem teljesen értem. Olyan proxit használsz ami tilja a Skypeot és azt akarod egkerülni, vagy proxyval akarod megkerülni a hálózati tiltást?

egyébként mind2 esetben a legjobb megoldás talán egy VPN használata :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1290) bivalyolo válasza Dr.Skype (#1287) üzenetére


bivalyolo
őstag

köszi, így már faszájtos :)

"Let's agree to disagree!"

(#1291) BBSHING válasza Dr.Skype (#1289) üzenetére


BBSHING
csendes tag

Nem én használok proxyt hanem a cég ahol dolgozom. :-( és mindenféle chat msn skype tiltva van és ezt szeretném valahogy kikerülni mert a skype nagyon fontos volna nekem egy másik munkámmal kapcsolatban.

(#1292) Dr.Skype válasza BBSHING (#1291) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

akkor VPN kapcsolatot ajánlanék neked :) guglizz ki párat , vagy keresd meg modemshop kollégát, ő segíthet neked olcsó VPN ügyben :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1293) BBSHING válasza Dr.Skype (#1292) üzenetére


BBSHING
csendes tag

Köszönöm!

(#1294) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogyha olyan számot hívok amin automata rendszer van, és valamit be kéne adni nyomógombról, az nem működik. Ez most elég kínos, mert ha nem skyperól telefonálnék, akkor nagyon sokat kéne fizetnem.
Tud valaki megoldást erre?
Előre is köszönöm!

(#1295) jani-wan válasza And (#1285) üzenetére


jani-wan
tag

Üdv

Nekem is most fordult meg a fejemben hogy átállok Skype-ra, és látom hogy te ezt vágon úgyhogy lenne nekem is egy-két kérdésem.
A "monthly" előfizetésnél a befizetett összegért bármennyit telefonálhatok?
Ha nem a "Monthly" előfizetést választom hanem a "Pay As You Go"-t akkor nincs előfizetési díj és csak a percdíjat számlázza?
Perc alapú vagy másodpercalapú?

Előre is köszi a választ.

J

(#1296) Richter36


Richter36
őstag

Sziasztok!
A skype linux-os változatában hol lehet a betűtípust és a betű nagyságát állítani?

(#1297) And válasza jani-wan (#1295) üzenetére


And
veterán

"A "monthly" előfizetésnél a befizetett összegért bármennyit telefonálhatok?"
Normál körülmények között igen. De pár hozzászólással korábban (#1280) volt szó a fair usage policy-ról, hogy a 'korlátlan' mit jelent pontosan.
"Ha nem a "Monthly" előfizetést választom hanem a "Pay As You Go"-t akkor nincs előfizetési díj és csak a percdíjat számlázza?"
Kártyás mobilnál sincs előfizetés, csak feltöltöd az egyenleget, és használod. Ez nagyon hasonló, a feltöltés pl. ugyanúgy időkorlátos (180 napig használható, de nem a feltöltéstől, hanem mindig az utolsó fizetős hívástól számítva, így sokkal rugalmasabb).
Mod.: az előfizetés ill. a 'pay as you go' feltöltés egyébként sem zárja ki egymást. Vagyis előfizetés mellett is tölthetsz fel egyenleget, csak az pl. magyarországi 'unlimited country' csomagnál magyar vonalas telefont hívva nem csökken. A feltöltött egyenlegeddel ilyenkor hívhatsz külföldi számokat vagy épp magyar mobilokat, küldhetsz SMS-eket, és ezekért a szolgáltatásokért fizethesz vele (mivel az unlimited country csomag az utóbbiakra nem vonatkozik).
"Perc alapú vagy másodpercalapú?"
Perc alapú, de a percdíjon felül hívásonként kapcsolási díjat is kell fizetni. Előfizetésnél viszont az előfizetésben foglalt célterületre irányuló hívásoknál a percdíjjal együtt a kapcsolási díj is eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Dr.Skype válasza Yushchenko (#1294) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

szia!

van egy kis méretű tárcsázó is, amit csak hívás közben tudsz elkérni.

van egy kis nyilacska a hívás indikátor sorban, amire rákattintva egy menü ugrik fel amiből az első opcióra kattintva feljön egy kis tárcsázó.

ha ezt használod, tuti működni fog.

remélem segítettem :)

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1299) Dr.Skype válasza Richter36 (#1296) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

szia!

futtasd a "qtconfig"-ot.

ott be tudod állítani a betűméretet :)

mindenesetre először lépj ki a skypeból teljesen a Skypeból
és utána futtasd a qtconfigot

remélem segít

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1300) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A következő történik:
skype+unlimited country, ezzel hívunk magyar vezetékes számokat. Az esetek többségében nincs gond, de van egy szám amit ha hívunk 15 perc körül automatikusan lebont. Ez egy T-home-os kábeltelefon, másik ugyanilyen telefont hívva igaz másik városban nincs ilyen gond. Inviteles, T-com-os vezetékes számot hívva szintén nincs ilyen gond. Ha a bontás után gyorsan újrahívjuk a számot, akkor ismét lehet beszélni pár percig.

Esetleg a vezetékes telefonnal lehet a gond?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.