Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#151) Notes


Notes
senior tag

No én most próbáltam ki először ezt a progit. Nagyon klassz. Komolyan mondom jobb a hangminőség, mint egy átlag matáv vonalon. De SMS-ről én semmit nem láttam. 1.1.0.79-es verzióm van. Abban nincs ilyen. Hogy lehet SMS-t küldeni?

Romanes eunt domus!

(#152) Sanyo válasza Notes (#151) üzenetére


Sanyo
senior tag

(#153) Thom! válasza Sanyo (#152) üzenetére


Thom!
veterán

most már értem miért nem megy, mert eddig ment úgy ahogy..

(#154) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Hogy lehet képpel (webcam) kombinálni? 2 program kombinációja?

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#155) Sanyo


Sanyo
senior tag

Egy Skype-hez nagyon hasonló megoldás, ''igazi'' telefonszámmal:
Bővebben: link

Router mögül egyelőre nem sikerült használni, de a felvett üzenetet elküldik emailban. :)

(#156) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Másik topicból ide...hátha...
Barátném most ment ki az USA-ba dolgozni a '30'-as hívószámú itthoni mobiljával...fél évig lesz kinn, ami egy kicsit hosszú idő...
Tényleg fel tudom hívni a mobilján ilyen olcsón; vagy a website sokadik oldalának apróbetűs részében egészen más van? (jöhet angol link+idézet+bármilyen infó is...)
(If there weren’t enough ways for you to contact your friends, we have a little thing called SkypeOut. It lets you make calls to old-fashioned phone numbers all around the world. Landlines, mobile phones ... it works with almost all of them. SkypeOut is not free but it is pretty cheap, actually. You can read more about SkypeOut if you wish.)
Nos, erre lennék kíváncsi, hogy az itthoni mobilcégek mit kezdenek egy ilyen hívással; itthonról indul a hívás és így még 'rászámlázzák' a saját tarifájukat a Skype díjra; vagy közvetlenül a T-Mobile USA-n keresztül tudom hívni a mobilon a hölgyet ???(ahol most van, ott működik a T-Mobile; és szerződése is van velük az itthoniaknak)
Köszönöm, ha valaki tud segíteni.:)
(Nem vagyok mérnök, fogalmam sincs a mobilhálózatok ilyen jellegű működéséről...)

(#157) Sanyo válasza Cardinella (#156) üzenetére


Sanyo
senior tag

Magyar mobilszámot hívva mindenképpen nemzetközi lesz a hívás. Szerintem jobb lenne ha odakint venne egy telefont valami prepaid kártyával. Amerikai mobilszámmal jóval olcsóbban úsznátok meg, szerintem. Az ottani 1900MHz-es rendszerben csak akkor működik a saját telcsije, ha mindhárom (900/1800/1900) frekvencián képes üzemelni.

(#158) Veriakilis válasza Cardinella (#156) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Net-net kapcsolatot nem tudtok létesíteni?
Nem fér hozzá kint olyan géphez, amin van net?
Mi beszélgettünk már a Skype-n keresztül 1300Km távolságról németekkel, -ingyen.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#159) Cardinella válasza Sanyo (#157) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Köszönöm az infót!:)
Sejtettem, hogy nem lesz ez olyan egyszerű.
A három frekvenciasávval (900/1800/1900) még nem lenne gond; de írok neki, hogy irány az első telef.üzlet, és szerződéskötés...
Veriakilis: hozzáfér géphez, de ha elkezdeném magyarázni, hogy telepíteni kell valamit, stb.; akkor elég rosszul járnánk...:)

[Szerkesztve]

(#160) Sanyo válasza Cardinella (#159) üzenetére


Sanyo
senior tag

Pontosítanék: itthon nincs olyan tel ami _csak_ 1900MHz-es (Amerikában csak olyan van), de ha a barátnődnek triband-os telcsije van, akkor a nagy vizen túl is működik, de olcsóbb lesz a kapcsolattartás ha ott vesz bele egy kártyát.

Több szolgáltató van, alaposan meg kell nézni, milyenek a percdíjak, stb.

A lefedettség sem olyan mint nálunk, igaz én 2000-ben jártam arrafelé, azóta nagyot változhatott a helyzet. :) A nagyobb városokban és az autópályák mentén nem lesz gond.

(#161) Sanyo válasza Cardinella (#159) üzenetére


Sanyo
senior tag

A Skype install azért nem olyan bonyolult... :)

(#162) BBoy válasza Sanyo (#155) üzenetére


BBoy
tag

Akkor már ott a magyar NeoPhoneX is, ez most nem reklám akart lenni, csak egy ajánlás. Dettó olyan, mint a Skype csak ez szabványos SIP protokollal működik. (Ez lehet, hogy nem titkosított pl. viszont a Skype az tuti hogy az chatbe és hangba egyaránt!)

(#163) Cardinella válasza Sanyo (#160) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Igen, a kártyavásárlásra gondoltam; a telefonja ilyen szempontból o.k.
A lefedettséget megszemlélem közelebbről; de Cingular Wireless és T-Mobile USA biztos van, azt már lecsekkoltam.
''A Skype install azért nem olyan bonyolult...'' Hm-hm, tudod hogy van ez...:)

(#164) Sanyo válasza BBoy (#162) üzenetére


Sanyo
senior tag

Igazad van, bár én még nem próbáltam ki. :)

(#165) Sanyo válasza Cardinella (#163) üzenetére


Sanyo
senior tag

Ha mégis úgy alakul, hogy maradtok a skype->mobiltel hívásoknál, számolj be a tapasztalataidról légyszíves.

(#166) Cardinella válasza Sanyo (#165) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Rendben; meglátjuk melyik megoldás jön össze, és majd referálok.:)
Mindenesetre; nagyon köszönöm az infókat mindenkinek!

(#167) Apol77


Apol77
tag

Sziasztok.

Lenne esetleg olyan vállalkozó szellem ember, aki lefordítaná, hogy hogyan kell sms-t küldeni?
Nem vágom az angolt :)
Köszi ha valaki megtenné :)

Lenne egy kérdésem. Van lehetőség a progiban a hangokat módosítani? PL másik csörgés. Ha csetelésnél üzit kapok, akkor nagyon magas hangon csippant, kezdek süket lenni :) Bár akkor már ugy sem kell hangokat cserélni :D

(#168) chicken válasza Apol77 (#167) üzenetére


chicken
senior tag

Ha ideírod, lefordítom :)

mens sana in campari soda

(#169) Apol77 válasza chicken (#168) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen. Merrefele tartózkodsz? :)

SMS to Skype - Beta Test

SMS to Skype is a free service from Connectotel allowing GSM mobile phone users to send Skype™ instant messages to any Skype™ user. SMS to Skype is based on M-Mail, Connectotel's free SMS to e-mail service, established in 1999.

Setting up your mobile phone

Select the option on your mobile phone to add a new entry to the phone book

Type the name SMS To Skype

Type the number +447747782320

Save the entry to the phone book




Sending a Skype message from your GSM mobile phone
Select the option on your phone to send an SMS text message
Type the word skype followed by a space
Type the Skypename of the recipient followed by a space
Type the text of your message

When asked to type the number, select the SMS to Skype phone number from your phone book

Select the option to send the message

Example

You would like to send a Skype message to johndoe from your mobile phone asking him to call you. Here is an example showing the how the message would be written:
skype johndoe Please call me

You would then choose the SMS To Skype entry from your phone book and send the message.

Tip: Many mobile phones allow the creation of template SMS text messages, which can be used instead of having to type the same message each time. Save a template SMS text message for frequently used Skypenames, like this:
skype johndoe

Frequently Asked Questions

For more information about using the SMS to Skype service please see the SMS to Skype FAQ

For information about the Skype to SMS service please see the Skype to SMS FAQ

Additional Features

The Connectotel M-Mail service allows you to send SMS to e-mail from any GSM mobile phone. For information about M-Mail and its additional features, such as Reply path, Signature, Aliases, Memo and SMSstore, please see the M-Mail FAQ

Consulting and Products

Connectotel has considerable experience in development of software solutions utilising SMS technology. Let us work with you to build software for your particular application. Please see our SMS page for more details of our SMS products and services.

Please contact us to find out more about SMS and how Connectotel can help you to implement solutions based on this technology. We look forward to hearing from you.

Gondolom hogy ennek csak egy pici része a lényeg, a többi csak körítés :)
Nagyon szépen köszi :)


(#170) chicken válasza Apol77 (#169) üzenetére


chicken
senior tag

Te jó ég. Kérek 15 percet :U:)

mens sana in campari soda

(#171) Apol77 válasza chicken (#170) üzenetére


Apol77
tag

Akkor fordítod le, ha ráérsz :)
Rájöttem hol kell hangokat cserélni :)

(#172) Notes válasza Apol77 (#171) üzenetére


Notes
senior tag

Tömören a lényeg annyi, hogy fel kell venni egy ''smsgateway'' nevű contactot és vele kell ''csetelni'', úgy, hogy az elejére beírod a tecsiszámot. De sajna már nem ingyenes, szóval nem sokat ér így. :(

Romanes eunt domus!

(#173) Apol77 válasza Notes (#172) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen.
Akkor nem jó.
Szegény Chicken meg fordítja :(

(#174) Zenty


Zenty
őstag

Ez mondjuk várható volt hogy a fizetős része lesz az sms zés!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#175) chicken válasza Apol77 (#171) üzenetére


chicken
senior tag

Az SMS to Skype a Connectotel ingyenes szolgáltatása, mellyel GSM mobil használók Skype instant üzenetet tudnak küldeni bármelyik Skype felhasználónak. Az M-Mailen, a Connectotel ingyenes ''SMS-t email-re'' szolgáltatásán alapszik, melyet 1999-ben hoztak létre.

A mobiltelefon beállítása

Válaszd ki azt a lehetőséget, mellyel a telefonkönyvbe új bejegyzést tudsz létrehozni.
Írd be névnek, hogy ''SMS to Skype''.
Írd be számnak: +447747782320
Mentsd el a telefonkönyvbe.

Skype üzenet küldése a GSM mobilról

Válaszd a telefonon az SMS-küldés funkciót
írd be a ''skype'' szót, majd egy space-t
ezután a fogadó Skype szerinti nevét, és ismét egy space
végül az üzenet szövegét.

Amikor a számot kéri, válaszd a korábban elmentett ''SMS to Skype''-ot a telefonkönyvből.

Ezután a ''Küldés'' funkció.

Példa:
szeretnél Gipszjakabnak a mobilodról üzenetet küldeni, hogy hívjom már fel. Íme egy példa, hogy kell ezt megírni:

skype Gipszjakab Lécci híjjál

Ekkor címzettnek a telefonkönyvből az ''SMS to Skype''-ot választod, és üzenet elküld.

Tipp: Mivel sok mobiltelefonban lehet üzenetsablonokat készíteni, melyek segítségével nem kell mindig ugyanazt begépelni, ha hasonló szöveget akar küldeni az ember, érdemes a leggyakrabban használt partnereknél egy ilyen sablont elmenteni, pl skype Gipszjakab

GYIK

További információkért az SMS to Skype szolgáltatással kapcsolatban
lásd az SMS to Skype FAQ oldalt.

És fordítva. (Skype to SMS)

További funkciók

A Connectotel M-Mail szolgáltatása segítségével küldhetsz e-mailt SMS formájában bármilyen GSM mobiltelefonról.Az M-mail és kiegészítő funkcióival kapcsolatos további kérdésekről való tájékozódádhoz (mint pl. válaszútvonal, aláírás, memo, és SMStár), olvasd el az M-Mail FAQ-ot.

Konzultáció, termékek

A Connectotel jelentős tapasztalattal rendelkezik az SMS technológián alapuló szoftvermegoldások fejlesztésének terén. Dolgozzunk együtt a személyedre szabott alkalmazások kialakításán! Kérünk, nézd meg az SMS oldalt az SMS termékek és szolgáltatások további részleteit illetően.

Arra is megkérünk, lépj kapcsolatba velünk, hogy a Connectotel az SMS további lehetőségeivel, illetve az ezzel kapcsolatos megoldások implementációjával a Te segítségedre lehessen. Sok szeretettel várjuk jelentkezésed.

mens sana in campari soda

(#176) chicken válasza chicken (#175) üzenetére


chicken
senior tag

Na jó, brosúrában nem adnám ki, de szerintem érthető :)

mens sana in campari soda

(#177) Apol77 válasza chicken (#176) üzenetére


Apol77
tag

Nagyon szépen köszi :D
Megpróbálom este :)

(#178) chicken válasza Apol77 (#173) üzenetére


chicken
senior tag

azé nagyon nem izzadtam meg ... :)

mens sana in campari soda

(#179) Apol77 válasza chicken (#178) üzenetére


Apol77
tag

Akkor jó :)
Tényleg köszi :)

(#180) Thom!


Thom!
veterán

nem műxik

Skype to sms
sms to skype meg nem érdekel

(#181) Ktomi


Ktomi
csendes tag

A Yahoo Messenger webkameráját akkor router mögül nem lehet használni? Vagy mégis van valami megoldás?

(#182) Gambit


Gambit
őstag

Elolvastam az utóbbi pár hsz-t, de sehol nem találtam választ arra, hogy ez a progi kezeli-e a webcamot. Valakinek nincs tapasztalata ezügyben?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#183) Apol77 válasza Gambit (#182) üzenetére


Apol77
tag

Sajna nem kezeli a webkamerát. Legalábbis az én verzióm. De ugy tudom egyik sem.

(#184) Tido válasza Apol77 (#183) üzenetére


Tido
aktív tag

Nem kezeli a webkamerát. A majd nemsokára megjelenő (nyárra igért) Business változatban lesz videotelefon funkció (mondjuk kiváncsi vagyok esetleg videokonferencia lehetőség lesz-e), és céges telefonkönyv, de ez már fizetős lesz. Sajnos. :(

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#185) Gambit válasza Apol77 (#183) üzenetére


Gambit
őstag

Köszi! Nagy kár! Akkor keresgélek egy olyan progit, ami igen.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#186) mahatma


mahatma
aktív tag

Használja valaki bluetooth-szal a progit? Leírhatná hogy hogy kellene beállítani, mert sehogy nem sikerült. Köszike!

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#187) rambo4ésfél válasza mahatma (#186) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Ez engemm is érdekel mert én is most akarok venni egy BT-os headsetet ami jó a telómhoz is meg akkor már a géphez is úgyhogy UP!

(#188) mahatma


mahatma
aktív tag

Nekem van a telómhoz egy Motorola HS810 (asszem) fülesem, ehhez kaptam kipróbálásra egy bluetooth adaptert. Így müködnie kellene? Vagy valami speckó USB BT adapter kéne? Nem nagyon vagyok otthon a témában.....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#189) rambo4ésfél válasza mahatma (#188) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Elvileg mennie kellene de most hétvégén én is kapok egy nokia headsetet és kipróbálom
Szerintem be kell állítani a skypot hogy lássa a bluetoth-os ''fejhallgató+mikrofont'' de én se tudom pontosan hogy műxik e.

(#190) PrinczA


PrinczA
őstag

nekem nagyon terheli a gepem prociját :(
es ezert szakadozik a vonal vagy nem is ezert? :(
Masnal is elofordult ilyen?
1,7 Intel Mobile Celeron, 512Mb RAM, 512/512 net

[Szerkesztve]

(#191) xtmod


xtmod
senior tag

megjelent a legújabb javítás. állítólag a hangminőségen is javítottak. az az érdekes, hogy a legelső kiadásban,( ami a 0.98 beta volt, ha jól emlékszem)volt a legjobb a hang. nem akadozott, tényleg mintha ott lett volna velem egy szobában az illető, akivel beszéltem. utána meg egy darabig egyre rosszabb lett. még nem próbáltam ezt a frisssítést, de kíváncsi leszek.

(#192) xtmod válasza Gambit (#185) üzenetére


xtmod
senior tag

messenger 7.0 ez kezeli. sztem nem rosz.

(#193) PrinczA válasza xtmod (#191) üzenetére


PrinczA
őstag

nekem a legujabb van meg 1.1.0.79 és szakadozik :O

(#194) xtmod válasza PrinczA (#193) üzenetére


xtmod
senior tag

akkor nem változott semmi, ezek szerint..:(

(#195) Gambit válasza xtmod (#192) üzenetére


Gambit
őstag

Köszi, de egy ideje már trilliant használok, nem állnék vissza csak ezért msn-re. A gond az, hogy állítólag a trillian meg kifagy a video chat-től. Na mindegy, annyira nem égető a probléma, majdcsak megoldják már valahogy a trillianos srácok. (Vagy a skype-osok persze.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#196) xtmod válasza PrinczA (#193) üzenetére


xtmod
senior tag

tudtam, hogy valami nem stimmel. a legujabb skype:Bővebben: link persze attól még akadozhat ez is.:) (Skype 1.2.0.21 beta)

[Szerkesztve]

(#197) PrinczA válasza xtmod (#196) üzenetére


PrinczA
őstag

koszi, megprobalom.

(#198) PrinczA válasza xtmod (#196) üzenetére


PrinczA
őstag

sajna nem segitett a beta sem :(

(#199) aluser


aluser
tag

A bátyám próbált skypeout-ot használni. 10 Eurot ''befizetett''. Ki is próbáltuk, felhívott telefonon, és jó minőségben beszéltünk, kb. 0.1 Euroert, amit ki is írt a skype.
1 hét múlva próbál újra hívni, de nem megy neki. Mint kiderült, eltünt a credit-je. 1 hete írtam panaszbejelntést a Skype felé, de természetesen semmit sem reagálnak. -> ellopták a befizetett pénzünket.
CSAK ÓVATOSAN EZZEL A TOLVAJ BANDÁVAL!!!!

(#200) xtmod válasza PrinczA (#198) üzenetére


xtmod
senior tag

lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de használd a legelső kiadást.(0.98 beta) az a legjobb. persze ez függ atttól is, hogy mit használ a másik fél.(gondolom én marha):D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.