Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#1351) Sk8erPeter válasza Gabás (#1350) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

igen, azt látom, h nem működik :)
még eddig az ötletek közül ezt tartom a legjobbnak, ami itt található a hozzászólások között: [link]

"15.
1) Download SQLiteSpy
2) Close Skype.
3) Find main.db in D:\Documents and Settings\\Application Data\Skype\\
4) Open it in SQLiteSpy
5) View all your data and use SQL commands to remove unneeded messages, such as
“delete from Messages where author=’sweetheart’”
6) Vacuum Database
7) Close SQLiteSpy
8) Open skype"

Ez Vistán/Windows 7-nél a köv. fájl:
c:\Users\Pete\AppData\Roaming\Skype\<felhasználóneved>\main.db

Itt elég jól lehet böngészgetni az üzeneteket, és az egyedi (XML-szerű) formázási módok alapján pedig később egy dokumentumban megfelelően lecserélni az egyes karaktereket, formázásokat.

Lehet, hogy írok is majd egy ilyen programot, ami kiszedi az adatbázisból, és aztán konvertálja megfelelő formátumúra. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1352) Gabás válasza Sk8erPeter (#1351) üzenetére


Gabás
addikt

á, ne törd magad, íme egy egyszerű vbs script, txt-be ment, a célnak megfelel:

uh, egy kicsit összefolyt, ha nem tudod kibogozni, szólj, feltöltöm külön

' Define global variables
Dim oFSO, chat_file, folder_to_save
' Directory where You want to save history (you can modify it)
' Now it is relative, so it will be created where Your *.vbs script runs
folder_to_save = "SkypeChatHistory"
line_count = 0

' Create FSO
Set oFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
set_next_free_dir()

' Connect to Skype API via COM
Set oSkype = WScript.CreateObject("Skype4COM.Skype", "Skype_")
' Open skype, if it is not running
If Not oSkype.Client.IsRunning Then
oSkype.Client.Start()
End If

WScript.Echo "Skype history will be saved. Found " & oSkype.Chats.Count & " chat

group."

' Iterate chats
For Each oChat In oSkype.Chats
names = ""
' First name is You, so it is unnecessary to keep
no_1st_flag = TRUE
For Each oUser In oChat.Members
If no_1st_flag Then
no_1st_flag = FALSE
Else
names = names & "_" & oUser.FullName
End If
Next
get_file("chat" & names & ".txt")
chat_file.WriteLine(vbNewLine & "==== CHAT HYSTORY (" & Replace(names, "_", "")

& ") ====" & vbNewLine)
line_count = line_count + oChat.Messages.Count
For Each oMsg In oChat.Messages
' Fix by Vadim Kravchenko
On Error Resume Next
chat_file.WriteLine(oMsg.FromDisplayName & " (" & oMsg.Timestamp & "): " &

oMsg.Body)
Next
chat_file.Close
Next

WScript.Echo "Backup was finished (" & line_count & " line saved). You can find

your chats in: ./" & folder_to_save

' Garbage collection
SET chat_file = NOTHING
SET folder_to_save = NOTHING
SET oFSO = NOTHING
SET oSkype = NOTHING

' Access to a file given by name
Sub get_file(file_name)
' Parameter fix by: rommeech
Set chat_file = oFSO.OpenTextFile(folder_to_save & "/" & file_name, 8, True, -1)
End Sub

' Find an appropriate directory the logs to save, however, to avoid collision

with former dirs
Sub set_next_free_dir()
If oFSO.FolderExists(folder_to_save) Then
ext = 1
While oFSO.FolderExists(folder_to_save & "_" & ext) And ext < 100
ext = ext + 1
Wend
folder_to_save = folder_to_save & "_" & ext
End If
oFSO.CreateFolder(folder_to_save)
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#1353) pizzadoxxx válasza Integra (#1343) üzenetére


pizzadoxxx
csendes tag

szia!

egyszerű a megoldás.

A következő lépést csináld meg, és mondd az offline kontaktoknak is, hogy ismételjék meg :)

először:
1. --- Teljesen lépj ki a Skype programból (jobb klikk a tray ikonra és Quit vagy Kilépés)

2. ---Windows gomb + R = futtatás (Run) (fontos, hogy ha vista, vagy win7-en próbálod, akkor mindenképpen adminként legyél bejelentkezve)

3. ---Beírod a kis szövegboxba: %appdata% ez majd megynyitja az application data mappát.

4. ---Keresd meg a "shared.xml" filet és töröld véglegesen. (vista és win7 szereti eltüntetni a fájl kiterjesztést, de ez lesz az egyetlen shared amit találsz a mappában, szóval csak bátran)

5. --- Indítsd el a Skypeot, és nézd meg működött-e :)

remélem segíthettem

..hát ezt is megértük...de mi lesz itt még..?!

(#1354) ludla


ludla
őstag

Sziasztok!
Valaki tudja honnan lehet letölteni a legfrissebb Skype Java alkalmazást egy 320x240 felbontású telefonra kellene. :R
Most a skype beta van fent jól működik csak frissíteni akarja magát és az nem jön össze, ezek szerint van frissebb.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1355) dízelracer


dízelracer
senior tag

Pár napja mindenkit szakadozva halkan hallok skype-on. Tapasztalt más is ilyet mostanában? Előtte minden rendben volt. Rákérdeztem az internet szolgáltatómnál rámértek és nincs gond a netemmel. Nem ingadozik, nem szakadozik. :U

(#1356) Sátán44 válasza dízelracer (#1355) üzenetére


Sátán44
addikt

Problémám a következő:
Bekapcsolás után az online tagokat rögtön látom hogy elérhetők egy embert kivéve (5 perc várakozás után már őt is látom). Nála ugyanez a helyzet,csak fordítva,szintén 5 perc után jelenek meg nála :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1357) total90


total90
veterán

Hello!

Tegnap raktam fel először a szkájpot és némi problémám van. Tegnap cseteltem egy "partnerrel", volt videóhívás, meg mindenféle lehetőség próba gyanánt. A működéssel semmi gond, de hogyan tudom törölni a beszélgetésünk tartalmát? OK, rámegyek a "Beszélgetés"-re, ott nyomok egy "x"-et és ott ki is törlődik, de ha a "Partnerlista"-ra rámegyek, ott az adott partnert választok, akkor még ott van minden. Tehát azt meg tudom csinálni, hogy az összes csevegés, hívás... mindent tudjak törölni (akár egyszerre több partnerét is)?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1358) total90 válasza total90 (#1357) üzenetére


total90
veterán

Tárgytalan, megvan a megoldás...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1359) mpierre


mpierre
veterán

Hali!
A következő gondjaim akadtak:

A skype (4.2.0.169, de az előző is) fogadott, vagy kezdeményezett hívás esetén kifagy. Csak feladatkezelőben tudom leállítani, addig folyamatosan csönget, de nem csinál mást. Win 7 ultimate 64bit az oprendszer.
A fentieket nem folyamatosan csinálja, hanem 5 hívásból kétszer. :F

A jelenlegi skype hívás közben azt írja, hogy a skype csökkentette - vagy mi - az internet hozzáférés sebességét... (Ez korábban is volt, hogy siralmas a videóhívás minősége :U ) Ne csináljon nekem ilyet, ott a teljes sávszél (az eddigi legvacakabb is 3 megabit volt..) használja ki.

Lehet ezeket orvosolni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1360) dupla6


dupla6
csendes tag

Sziasztok! Bocs, ha ismétlő a kérdés, lusta vagyok végigböngészni.
A kérdéseim a magyarországi korlátlan előfizetéshez kapcsolódnak:
1. itthoni mobil számot nem tudok hívni ugye?
2. van éves előfizetés? mennyi a kedvezmény?
3. tartozik hozzá online szám, vagy az külön előfizetés?
nem egyértelmű, mert ugyan arra az oldalra dob, akkor két előfizetés kell? egy hogy én hívja, egy meg a számért, hogy engem hívjanak?
Várom válaszaitok. Köszi előre is!
:::I:::

(#1361) dupla6


dupla6
csendes tag

Ja még egy utolsó, mint Colombó!
Ha country előfizetésem van, mellé vehetek egyenleget, ha egy célországért nem akarok all word-öt venni?

:::I:::

(#1362) c*


c*
aktív tag

Sziasztok,

bocsi nincs időm végig olvasni a fórumot mert sürget a telefonhívás, de nemtudjátok véletlenül ha skypeon tárcsázok egy számost és a menüben kell járkálnom a a nyomógombokkal ami ugye itt nincsennek, na szóval azt hogy tudom használni?
Az ilyen hivasok csak analog keszulekkel oldhatok meg?
ha beutom az 1-est es klikk a hivas-ra az nem tul jo...
Ötlet, tapasztalat?
Koszi!

(#1363) dízelracer


dízelracer
senior tag

Már megint nem megy az a rohadt skype... :O
Senkit nem tudok felhívni! Tesóm be van jelentkezve, és is be vagyok jelentkezve mégis inaktívnak látjuk a másikat. Áhhh :W :W :W
Mondjatok nekem olyan programokat amivel ki tudnám váltani a skype-ot mert egyre sűrűbben van, hogy szarakodik a program. Túlterhelt vagy nem tudom de teljes mértékig használhatatlan.

HELP ME !!!

(#1364) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Bétát használja-e valaki? Ha igen, akkor mik a vélemények róla? :)

Véleményem szubjektív...

(#1365) TiMoN válasza dízelracer (#1363) üzenetére


TiMoN
senior tag

tüzfal, router? Nekem is 2 gép van itthon mind2 ről megy skype-ozás. Semmi gond vele.

-TiMoN-

(#1366) TiMoN válasza hackeeeee (#1364) üzenetére


TiMoN
senior tag

Használtam, nem rossz, de még instabil hajlamos kifagyni hívás alatt nem annyira szereti ha közben 3D-s játékkal játszol és alt-tab-olgatsz rá.
Várom a végleges verziót!

-TiMoN-

(#1367) hackeeeee válasza TiMoN (#1366) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor még inkább 4.2. :) Értem, köszi. :R

Véleményem szubjektív...

(#1368) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A Skype for SIP-et használta már valaki? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1369) mpierre


mpierre
veterán

Ötlet?

Vagy mindenki nyaral... :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1370) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet kikapcsolni, hogy a böngészőben megjelenő számokat ne érzékelje telefonszámként a Skype? Előre is köszi

(#1371) McClane válasza petyus_ (#1370) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha jól emlékszek, akkor a feltelepített programoknál megtalálod ezt az add-ont. Eltávolítod és kész is. Máskor meg a telepítésnél kattints az advancedre és vedd ki a pipát, hogy ezt ne tegye fel.

(#1372) petyus_ válasza McClane (#1371) üzenetére


petyus_
senior tag

köszi :R

(#1373) szillac


szillac
csendes tag

Sziasztok!

A Skype-om sokszor elfelejti hogy a Windowssal együtt automatikusan indulnia kéne.
Hiába jelölöm be az ide vonatkozó kis négyzetet, egy darabig tudja, aztán megint nem. Mi a trükk?

(#1374) TiMoN


TiMoN
senior tag

Tedd be az indítópultba. Találkoztam én is ilyennel.

-TiMoN-

(#1375) attiati


attiati
veterán

Msn-en lehet a felvett emberkékhez írogatni infókat egy külön adatlapra.
Skype-on sehol se találok ilyesmit. Van ilyen funkciója?

(#1376) qestion válasza attiati (#1375) üzenetére


qestion
aktív tag

MSN-en hol van ilyen?

a pálya

(#1377) attiati válasza qestion (#1376) üzenetére


attiati
veterán

Jobb katt az ismerősök listájában a néven, ismerős szerkesztése / megjegyzések
Én ide szoktam minden infót beírni, és ezt hiányolom skype-on.

Van akire már nem fogok pontosan emlékezni, hogy mikor, miért vettem fel, stb... jó lenne valahova írogatni az emberkékről.

(#1378) Avicularia


Avicularia
veterán

Megoldódott sok kormány titkosszolgálatának hasfájása,állítólag megtörték a titkosítást.

(#1379) McClane válasza Avicularia (#1378) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló!

Hol olvastad ezt? Esetleg be tudnál linkelni?

(#1380) And válasza McClane (#1379) üzenetére


And
veterán

Ma címlapon is szerepelt: [link].

(#1381) McClane válasza And (#1380) üzenetére


McClane
aktív tag

Kösz! Az indexet ne szoktam olvasni. Remélem ez ösztönző hatású lesz a skype-ot fejlesztők számára és csinálnak egy jobb titkosítást, amivel megint elbíbelődnek néhány évig. :)

(#1382) TiMoN válasza McClane (#1381) üzenetére


TiMoN
senior tag

Valakinek valami infója, hogy mikor jön ki az 5.0 skype?

-TiMoN-

(#1383) Angmar


Angmar
tag

Hello!
Nem tudjátok miért volt ilyen mértékű áremelés, még Áprilisban 12,94 Euro volt a 3 hónapos korlátlan Magyarország csomag, most már 16,35 Euro, ez 26%-os emelés

[ Szerkesztve ]

(#1384) ArchElf válasza Avicularia (#1378) üzenetére


ArchElf
addikt

Csak pontosításként: nem a skype titkosítását törték meg, hanem rájöttek (visszafejtették), hogy milyen folyamatok esetén milyen titkosítást használ. A "megtöréshez" azért még a titkosítások esetén használt kulcsokhoz is hozzá kellene férni. Az alkalmazott módisított RC4 kripto-analízisét el kell végezni, hogy van-e olyan sebezhetősége, amellyel jelentősén a keyspace alatt lehet törni. Ráadásul a kommunikáció nem csak RC4-alatt, hanem RC4 + AES alatt működik. Még "beépített" szerver (supernode) esetén is meg kell törni az RC4-et.

A megoldás inkább abban segíthet, hogy illegális skype-kompatibilis klienst lehessen készíteni.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1385) Hullamoso


Hullamoso
csendes tag

Az a gondom, hogy egy laptopon MS VX-1000 kamerával a kép csak piros és főként zöld színben veszi fel a képet. Én jól látom a beszélgető partnereket, de ők csak színkavalkádot látnak belőlem. A kamera jó, MSN tökéletes képet továbbít. Egyedül a Skype vacakol.
Tudna valaki adni egy jó tanácsot?

Előre is köszönöm. :)

(#1386) kali válasza Hullamoso (#1385) üzenetére


kali
legenda

ellenőrizted a skype kamerára vonatkozó beállításait?

(#1387) Hullamoso válasza kali (#1386) üzenetére


Hullamoso
csendes tag

Igen, és ott olyan szép színesen jeleníti meg a képet (zöl-piros), a microsoft kamera progival viszont normális.

(#1388) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

halihó

szitu:
videóhívás, nekem van kamerám-mikrofonom, odahaza mikrofon csak.
mi lehet a gond, hogy odahaza nem látják a kamerám képét?....
1: rég használtam skype-ot...sry :U
2: odahaza egy 13 éves, ilyen téren tudatlan gyereknek kéne elmagyarázni, mit hova állítson...:R
úgyhogy :C:R....

köszönöm a segítséget:R

nálam minden smakkol elméletileg..engedélyezve minden...:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1389) kraftxld válasza - = Zk = - (#1388) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakass fel veluk Logmein-t a gepre, majd csinald meg te :) Sokkal egyszerubb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1390) ArchElf válasza - = Zk = - (#1388) üzenetére


ArchElf
addikt

Remote Assistance?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1391) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

dear segítőim:R

team viewer lett felrakva....
mint kiderült ezálltal, szűz win xp van a gépén. semmi service pack meg hasonló...
nem csoda, hogy az msn messenger .dll hibát ír ki....

azért köszönöm a segítséget:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1392) kali válasza Hullamoso (#1387) üzenetére


kali
legenda

itt nem próbáltál módosítani a beállításokon; eszközök -> beállítások -> videóbeállítások -> webkamera beállításai?

(#1393) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
Skype konferencia beszélgetésben hogy lehet admin jogot adni? köszi

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1394) TiMoN válasza DJ. Ru$y (#1393) üzenetére


TiMoN
senior tag

Aki hív az rendelkezik joggal hogy mást kitegyen a beszélgetésből, jogot átadni nem lehet, max újrahív az aki jogot szeretne. Bár szerintem erre nincs szükség.

Nem sok értelme van jogot átadni, ez nem TS, hogy mindenkinek CA nak kell lennie. :))

-TiMoN-

(#1395) ArchElf válasza TiMoN (#1394) üzenetére


ArchElf
addikt

Gondolom arra gondolt, hogy ha ő, mint hoszt le akar lépni a beszélgetésből, hogy lehetne megtartani a konferenciát (átadni a hosting szerepet egy másik résztvevőnek).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1396) TiMoN válasza ArchElf (#1395) üzenetére


TiMoN
senior tag

Sajnos akkor bomlik az egész konferenciát újra össze kell hívni, lehetőleg olyannak aki a legtovább van.

-TiMoN-

(#1397) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
Van egy konferenciánk van benne 25+ ember... na már most, van aki létrehozta a konfot, ő ugye rendelkezik alapból a jogokkal, de ez a konf már nem új, valószínűleg az előző skypeokban egyszerűbb volt másoknak megadni a jogot a moderálásra, ekkor kaptam én, de mivel nagy valószínűséggel én nem sokáig maradok már, és tudni illek ez a konf egy téma köré épül, és ha néha elharapódzik, elterelődik a szál, akkor azt meg kell állítani, törölni, stb, és én tudom még moderálni, de ha kilépek akkor csak a konf létrehozó fog jogokkal rendelkezni, és mivel ő sem online a nap 24órájában, ezért másnak is kellene jogot adni, de valahogy nem jön össze, lehet az új skype az oka, fogalmam sincs....
Ha megértettétek a sok zagyvaságot, és tudtok segíteni, akkor írjatok :) :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1398) Bluegene


Bluegene
addikt

azt nem lehet tudni hogy a hanghívás hány kb/s? mert mobilinternet van

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1399) Bluegene válasza Bluegene (#1398) üzenetére


Bluegene
addikt

közbe rájöttem 2kb/s hanghívásnál, 6kb/s videonál

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1400) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,h ha bejelentkezve maradtam másik gépen - és nem tudom hogy hol - ki lehet-e jelentkezni távolról valahogy? valaki szabotálja a hívásaimat, visszautasítja a bejövőket. Egy beszélgetésben már megkértem az ismeretlent,h lépjen ki, de ezt nem tudom ellenőrizni.

Üdv, Balázs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.