Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#1051) bela0304


bela0304
csendes tag

Szia Mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni! Kb. két éve használom a Skype-ot minden gond nélkül. Az elmúlt hetekben egy routert iktattam be, hogy lányommal meg tudjam osztani a netet.
(Neki is van Skype címe) Azóta oly mértékben szaggat a hang, hogy élvezhetetlen a beszélgetés. A két gép amit wifi köt össze hibátlan a hang. De sajnos akármelyik gépről indítok hívést ki és befelé is szavak "tűnnek" el. Ha simán modemmel megyek akkor meg jó.
Esetleg valami tapasztalat ? :F

[ Szerkesztve ]

(#1052) sfdrakex válasza bela0304 (#1051) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Esetleg a routerben nyiss portokat a skypenak(beállítás/speciális/kapcsolat a skypeban), és azokat állitsd be a skypeban is a haladó beállításoknál. Egyébként ha csak egyik gép van neten akkor is akad ha routeren keresztül megy? milyen a neted? Torrent vagy más p2p megye?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1053) kraftxld válasza bela0304 (#1051) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen routered van milyen firmware verzióval?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1054) bela0304 válasza sfdrakex (#1052) üzenetére


bela0304
csendes tag

Szia !

Tp-link tl-wr542g router, torrent megy, de ha kikapcsolom akkor is gond van. Eddig 1 Mbit/s
D-link modemmel simán ment. Most 5 Mbit/s és bekerült a router. Ha csak 1 gép megy akkor is ugyan az. És igazából más mint amikor a torrent lefoglalja a sávot, mert akkor szakadozik. Most meg inkább mint ha elmenne 2-3 másodpercre időnként. Tehát egy-egy szó kimarad, mintha kikapcsolták volna az átvitelt. Amit a Skype autón kiosztott portot, már megnyitottam a routerben.

(#1055) bela0304 válasza kraftxld (#1053) üzenetére


bela0304
csendes tag

Tp-link tl-wr542g 4.2.1 Build 090224 Rel.37400n

(#1056) sfdrakex válasza bela0304 (#1055) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindkét gép wifin csatlakozik a routerhez?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1057) bela0304 válasza sfdrakex (#1056) üzenetére


bela0304
csendes tag

Nem. Csak az egyik.

(#1058) sfdrakex válasza bela0304 (#1057) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routerben nem állítottál semmit ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1059) bela0304 válasza bela0304 (#1057) üzenetére


bela0304
csendes tag

Ha a Skype-ban pipa van a 80 vagy 443-as portot is használhatja előtt, akkor ezeket is engedélyezni kell a routerban.

(#1060) sfdrakex válasza bela0304 (#1059) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen azt is, de mivel 2 skypot használtok sztem külön portokat nyiss a routerben egyiknek és a másiknak is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1061) bela0304 válasza sfdrakex (#1058) üzenetére


bela0304
csendes tag

Amikor az alap beállítást használtam akkor is ezt csinálta. Közben állítottam fix ip cím és amit ehhez ajánlottak a router topikban. Mivel két hete még azt sem tudtam eszik vagy isszák a routert csak utána olvasás útján tudtam lépésről-lépére beállítani.
Közben már kicseréltem a router gariba. Ugyan az. Tehát ebből gondoltam én is hogy valami beállítás. Csak , hogy hol és mit ?

(#1062) bela0304 válasza sfdrakex (#1060) üzenetére


bela0304
csendes tag

Igen, ezt is megcsináltam.

(#1063) sfdrakex válasza bela0304 (#1062) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 80 as és 443 as portoktol vedd ki a pipát mindkét skypeban

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1064) bivalyolo válasza sfdrakex (#1063) üzenetére


bivalyolo
őstag

upnp bekapcsolása routerben ill. skypeban is. :U ezt próbáltad már?

"Let's agree to disagree!"

(#1065) sfdrakex válasza bivalyolo (#1064) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem nekem kell, de nem rossz ötlet bár skypeban is meg asszem legtöbb routerben is alapból be van kapcsolva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1066) bivalyolo válasza sfdrakex (#1065) üzenetére


bivalyolo
őstag

tudom h nem neked kell nem is neked akartam csak félrenyomtam :B
skájpban nem hiszem aztán h abban a tp linkben be van e kapcsolva alapból azt nem tudom de amik nekem eddig voltak routerek azokban nem volt benyomva.

megnéztem, ebben sincs alapból benn: [link] :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1067) bela0304 válasza bivalyolo (#1064) üzenetére


bela0304
csendes tag

Szia !

Köszi az ötletet, megnéztem nem volt a routerben bekapcsolva. De sajnos nem oldotta meg ez sem a problémát.

(#1068) sfdrakex válasza bivalyolo (#1066) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam be van a skypeban kapcsolva az upnp pedig nem nyultam hozzá, ebből gondolom hoyg alapból be van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1069) bela0304 válasza sfdrakex (#1060) üzenetére


bela0304
csendes tag

Helló mindenkinek !
Szeretném megköszönni mindenkinek a hozzászólását.
A problémám megoldódott.
A D-link modemem "csak" ADSL modem volt ami router nélkül hibátlanul működött, routerrel azonban a Skype és egyéb adatforgalom "hullámzását" okozta.
Próbaképp kaptam egy ugyan ilyen típusú de, ADSL2 +-os modemet és hibátlanul működik minden. Még egyszer köszi a hozzászólásokat. :R

Üdv, Béla.

(#1070) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
4.1 es skypom van fent a gépen, és nem tudok rájönni hogy lehet konferencia hívást csinálni, hogy egyszerre több emberrel tudnék beszélni!
Légyszi segítsetek!
Köszi

(#1071) Peti567


Peti567
aktív tag

Megvan! :D

(#1072) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

ha havernek a skype kékhalálba sodorja állandóan a gépét...akkor azzal mit lehet csinálni?

köszönöm!

(#1073) sfdrakex válasza djyuri (#1072) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legújabb van fent? Vírust nem szedett össze? Trojai? Spy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1074) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

A gépem topikjában nem nagyon válaszolnak ezért felteszem itt is a kérdést. Az újabb verziók mennyire eszik a cpu-t? Csak mert nekem 3.8-as van, mert nem tetszik az új, és sajnos eléggé leterheli a procit a skype, valamint a hangminőségre is panaszkodott már a másik fél.
Saját tapasztalatom szerint minél újabb egy program, annál nagyobb a gépigénye, ezért nem hiszem, hogy jobban járnék az újabbal, de javítsatok ki ha tévedek.

(#1075) djyuri válasza sfdrakex (#1073) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

igen.

sokszor újra lett is már rakva...de folyton csinálja...ha csak szöveget ír vagy kap,akkor semmi gond. De amint beszélgetés megy akár másodpercek kérdése.

AVG-t használt. teljes verziót.

(#1076) sfdrakex válasza djyuri (#1075) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt értem hogy AVG-t használ teljest, de a kérdésem az volt átnézte e a gépet virus trojai és spy keresőkkel, ne csak AVGvel az mellett mehet be bármi, ahogy másik irtok mellett is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1077) djyuri válasza sfdrakex (#1076) üzenetére


djyuri
őstag

Ok.
neveket nem tudom,de egy párat már lefuttatott.

De én azt sose hiszem el,hogy valami nem talál sose semmit....

Én elvből gondolom,hogy az egész gépe vírusos.....De hogy miért csak a skype alatt jön ki,azt nem értem.

(#1078) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Nincs a Skype-nak valami light verziója? Mert elég undorító, hogy megeszik több mint 60mega memót, pedig csak fut a trayben. Sajna muszáj használnom a munkahelyemen, a memó meg kevés.

Előre is köszi a választ!

(#1079) Csedit


Csedit
aktív tag

Segítsetek légyszi!

Nálam van a baj? A Skype ne tudott kapcsolatot létesíteni hibaüzenetet kapom.
Délelőtt ment minden rendesen.

(#1080) Csedit válasza Csedit (#1079) üzenetére


Csedit
aktív tag

Megoldódot, sokadikra beengedett.

(#1081) McClane válasza Csedit (#1080) üzenetére


McClane
aktív tag

Valami központi baj lehet mert nekem se megy.

(#1082) Csedit válasza McClane (#1081) üzenetére


Csedit
aktív tag

Újraindítottam a gépem, megint nem jutok be.
Akkor legalább megnyugodtam,hogy nem nálam a hiba.

(#1083) McClane válasza Csedit (#1082) üzenetére


McClane
aktív tag

én se hiába próbálkozom.

(#1084) Csedit válasza McClane (#1083) üzenetére


Csedit
aktív tag

Kitartó próbálkozással kb 20.-ra beenged.....

(#1085) McClane válasza Csedit (#1084) üzenetére


McClane
aktív tag

Nekem most sikerült elsőre. Remélhetőleg megoldották a problémát :) .

(#1086) djyuri válasza McClane (#1085) üzenetére


djyuri
őstag

A 21.-ikei nap skype probléma nap volt.....
Még a honlapjuk is gáz volt. Biztos támadás alatt álltak.

(#1087) McClane válasza djyuri (#1086) üzenetére


McClane
aktív tag

Igen náluk volt valami baj csak azon csodálkozok, hogy nem írtak róla a prohardveren.

(#1088) _ak_


_ak_
addikt

Üdv,

tényleg nem lehet törölni, ill. töröltetni egy accountot az adatbázisból?

Nincs vmi support email címük? Akár hogy kerestem, semmiféle elérhetőséget nem találtam.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1089) localhost válasza _ak_ (#1088) üzenetére


localhost
Közösségépítő

MILYEN JOGAI VANNAK ÖNNEK, ÉS HOGYAN LÉPHET KAPCSOLATBA A SKYPE-PAL?

Önnek jogában áll személyes adataihoz hozzáférni, és azokat módosítani, ha kell. Bizonyos információkat csak akkor tekinthet meg vagy szerkeszthet, ha a www.skype.com címen bejelentkezik a saját felhasználói fiókjába. Az Ön személyes adatainak megtekintésére, helyesbítésére, kiegészítésére vagy törlésére vonatkozó kérésekre ésszerű időn belül válaszolunk az Ön személyazonosságának ellenőrzését követően. Kérjük, minden kérdését a support@skype.net címre küldje.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1090) _ak_ válasza localhost (#1089) üzenetére


_ak_
addikt

Na de ezt miért az adatvédelemnél kell írniuk?! Ha nem segítesz, szerintem elvitt volna egy agyvérzés, nem először próbálok vmi emberi supportot találni tőlük.
Az én (úgy tűnik helytelen) logikámat követve, mindig a help részlegből próbáltam kiindulni. A fórummal is ugyan ez volt. Egy bug reportot szerettem volna írni nekik, de egyszerűen még csak hasonló topikot sem találtam ahová írhattam volna.

Mindegy, a lényeg, h köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#1091) localhost válasza _ak_ (#1090) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én csak begépeltem hogy skype.hu legörgettem az aljára, keresetem a MAGUNKRÓL vagy IMPRESSZUM menüt, de nem találtam, de 2 sec múlva rákattintottam az ADATVÉDELEM pontra. CTRL + F [Find] ablak a Rókában és oda begépelve SUPPORT máris a helyes szöveget kopipészteltem neked.
Volt vagy 7 másodperc ! :R Nah, jó lehet, hogy 8.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1092) _ak_


_ak_
addikt

30k alatt tényleg nem lehet kapni pc nélküli skype telefont? Van ezeknek vmi egyszerű megnevezése? Ha úgy keresek, h pc nélkül akkor is többnyire USB-s megoldásokat találok, ill az első ilyen telefon 28k+áfa.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1093) belluska


belluska
tag

Hali. Hogy tudom letölteni a Skype-t, mert mindig a fizetős oldal jön elő. Köszi

(#1094) localhost válasza belluska (#1093) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Skype.hu és ott letöltés ????

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1095) doc válasza belluska (#1093) üzenetére


doc
nagyúr

(#1096) belluska válasza localhost (#1094) üzenetére


belluska
tag

Ezt eddig is tudtam. De most ujratelepitettem a gépet és csak a fizetős oldal jön elő, pénzem meg nincs.

(#1097) belluska válasza doc (#1095) üzenetére


belluska
tag

Azért ennyire kezdőnek ne nézzél. A linkelt oldal meg nem jön elő nekem.

(#1098) localhost válasza belluska (#1096) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bólogató vadászkutya legyek, ha értem, mit mondasz!

Miféle "fizetős oldal" ???? Letöltöm, telepítem oszt' jónapot!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1099) belluska válasza localhost (#1098) üzenetére


belluska
tag

Akkor megpróbálom érthetővé tenni : odáig nincs gondom, mig feltelepitem a progi 75%-át, de mikor hivni akarok valakit ( a névlistából) akkor azt dobja fel, hogy nincs krediten pénzem. Ezért nem tudom használni. Ezért kérdeztem a nem fizetős progit.

(#1100) sfdrakex válasza belluska (#1099) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

75%ig telepitett programmal hogy akarsz telefonálni? Ezt nem értem. skype.hu rol kletöltöd a skypot telepíted és használod, és nem telefon hivást kell nyomni a partnerekre hanem skypon belüli hivást.

localhost: Ha bológatusvadászkutya leszel arról kérünk képet :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.