Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#701) sith7 válasza Relevance007 (#700) üzenetére


sith7
nagyúr

az internetem az chello, a legkisebb

de igen , usb -s wi - fi - n keresztül csatlakozik a laptop a routerhez (54Mb/s), de csak 1.0 - as az USB - je van a laptopnak...
gondolod az lehet a baj ?

[ Szerkesztve ]

(#702) Relevance007 válasza sith7 (#701) üzenetére


Relevance007
csendes tag

USB 1.0? És fájlokat milyen sebességgel képes másolgatni/letölteni a netről?
Egyébként könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a Wi-Fi zavar be, nem is annyira a sebesség miatt, hanem inkább mert a csomagvesztesége túl nagy, és az már talán sok a Skype-nak. Én mindenképpen megpróbálnám vezettékkel is rákötni a laptopot a routerre, mondjuk legalább egy próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#703) sith7 válasza Relevance007 (#702) üzenetére


sith7
nagyúr

az asztali gépre is rákötöttem , de ott is visszhangzik.... :(
az vezetékkel van a routerre kötve

(#704) Relevance007 válasza sith7 (#703) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Akkor marad egy próba másfajta audioeszközzel azt hiszem.

(#705) sith7 válasza Relevance007 (#704) üzenetére


sith7
nagyúr

ne sirass meg, ez már a 3. .... :O :O :O

(#706) Relevance007 válasza sith7 (#705) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Akkor összegezzük: volt 3 ilyen fejhallgatód és mindegyikkel csinálta, ha jól értem. Milyen csatlakozású az eszköz? Mármint úgy értem, hogy hogyan csatlakozik a számítógéphez.

[ Szerkesztve ]

(#707) sith7 válasza Relevance007 (#706) üzenetére


sith7
nagyúr

mármint a fejhallgató ?
volt három fajta is, az egyik csak az volt, + külön mikrofon, a többi egybeépített, headset jellegű, zöld és rózsaszín dugókkal
de azóta rákötöttem az asztali pc - re is , ott is visszhangzik, igaz nem annyira , mint a laptopon, de ott is lehet hallani

[ Szerkesztve ]

(#708) student


student
őstag

sztetek melyik a jobb hang/kép átvitelbe? skype vs msn?

(#709) Relevance007 válasza sith7 (#707) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Nekem volt régebben ilyen, csak a mikrofon egyáltalán nem volt hajlandó működni. Aztán cseréltem egy USB-sre és azóta tökéletesen működik a hang.

(#710) Relevance007 válasza student (#708) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Hangátvitelben a Skype szerintem verhetetlen, nem csak a hangminősége miatt, hanem mert tényleg úgy működik, mint egy telefon, és nem kell várni, hogy létrejöjjön egy hangkapcsolat. Képben pedig egy 640*480-as felbontású webkamerával láttam működni, szerintem a webkamera képességeihez képest kifogástalan volt a kép. Folyamatos volt a képátvitel, elfogadható a képminőség is.
De egyébként meg a képlet nagyon egyszerű: mint nagyon sokmindent, ezt is csak úgy tudod meg ha kipróbálod. Aztán lesz saját véleményed is, és el tudod dönteni, hogy melyik a jó neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#711) sith7 válasza Relevance007 (#709) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor szerinted egy USB - s fejhallgató , headset a megoldás ?

(#712) Relevance007 válasza sith7 (#711) üzenetére


Relevance007
csendes tag

Nekem bejött. Szerintem egy próbát megér, ha már 3* nem jött be a dolog.

(#713) sith7 válasza Relevance007 (#712) üzenetére


sith7
nagyúr

Megmondod a nevét, típusát annak , amit te használsz ?

(#714) Altbrucke


Altbrucke
tag

nekem olyan problémám van amit nem értek:
saját és más gépekről beszélve 1 bizonyos gépre(apósomé), videóhívásnál én látom és hallom őt, ő viszont hall minket, a kontrolablakba megy a saját képe de minket nem lát.
Megnéztem a beállításokat de nem találtam hibát, eltérést benne.
Max. annyi a különbség hogy mi logitech-t ő meg microsoft webkamcsit használ.
Valami ötlet??
Köszi előre is!
Esetleges megoldásokat privibe is légyszi gyakrabban olvasom azt:)

(#715) SLV23 válasza Altbrucke (#714) üzenetére


SLV23
csendes tag

Hívás közben nem fut véletlenül a webkamera saját vezérlőprogramja? Ha igen, akkor próbálj meg abból kilépni, és úgy videótelefonálni, hogy semmi se foglalja a webkamerát a Skype-on kívül.

(#716) Altbrucke válasza SLV23 (#715) üzenetére


Altbrucke
tag

na passz majd legközelebb ha beszélni próbálunk akkor szólok neki, hogy figyeljünk erre

köszi remélem ez lesz a probléma:)

(#717) DigitXT válasza Altbrucke (#716) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak azt felejtetted ki, hogy te látod-e magad a "kontrollablakban"...;) Ugyanis, nem az ő webkamera beállításait kéne nézegetni, ha onnan tökéletesen átjön a kép.:K Szerk: viszont megfogalmazásodból arra következtetek, hogy más partner esetében nincs ilyen gond: ezesetben szerintem valami router/tűzfal probléma lehet, de ez csak tipp...

[ Szerkesztve ]

(#718) Altbrucke válasza DigitXT (#717) üzenetére


Altbrucke
tag

persze nálam rendesen megy minden és mással is

(#719) joshua7


joshua7
veterán

Hogyan tudom megváltoztatni az asszociációs beállításokat? Ha netezek és egy oldalon sok szám van egymás után, a Skype(?) azt telszámnak érzékeli és megváltoztatja. Holott persze egyáltalán nem telefonszámról van szó... Hogyan tudom ezt a funkciót ( :U ) eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#720) cog777


cog777
senior tag

Sziasztok!

Sehol nem találom hogy video telefonáláshoz mi a minimális sebességlimit. Hang tökéletes, de szeretnék venni webkamerát is.

Sebességem: 1Mb/s le 128Kb/s feltöltés. Érdemes vennem?

Köszi..

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#721) Apollyon válasza cog777 (#720) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Simán jó a 128Kbit... De sztem jobb az msn :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#722) Bibby


Bibby
addikt

Feltettem a legújabb verziójú skype-ot, eddig ne kérdezzétek melyik volt, valamivel régebbi. Most ebben teljesen tompa, mély a hangszín, hogyúgymondjam tök szar. Ezt lehet állítani, vagy mi módon lett ilyen?

Ελευθερια η θανατος

(#723) Bibby válasza Bibby (#722) üzenetére


Bibby
addikt

Inkább hagytam a francba, visszaraktam egy 3.0 verziójút, ebben semmi probléma.

Ελευθερια η θανατος

(#724) trec válasza Bibby (#722) üzenetére


trec
csendes tag

Nálam is betojt a hang az új verzoóval.A túloldalról azt mondták, mintha az űrből beszélnék... :)
Aztán babráltam egy kicsit a hnagbeállításokkal.Most újra jó lett....

[ Szerkesztve ]

(#725) Shady21 válasza joshua7 (#719) üzenetére


Shady21
csendes tag

Szerintem kezdetnek próbáld meg leszedni a Skype-kiterjesztést a Firefox-ból. Vagy próbáld meg ezt: Skype: Eszközök/Beállítások/Speciális/Haladó beállítások, és "A Skype társítása a "callto' linkekhez" nevű menüpont elől vedd ki a pipát.

(#726) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok.

Remélem valki tudja a megoldást a problémámra.

Beszélgetés közben mindig elmegy a hangom de végleg, mindent értek amit mondanak ,akár konferencia beszélgetésnél is.

Routeren keresztül osztom a netet , (dl-524) ugyanez szokott történni ha latopon keresztül szeretnék beszélni ,wlan kapcsolattal. Már telepítettem ujjra ,de az sem segített . Ugyhogy kizárásos alapon a routerem beállításai lehetnek rosszak.Vagy a szolgáltatóm szar? Datanet

Köszi a segítséget.

;)

(#727) p_adam


p_adam
addikt

Következő a kérdésem: hogy lehet a Skype-ban videófelbontást állítani? Lejjebb kéne hogy folyamatosabb legyen a kép a mostaninál. MSN kisebb felbontást használ amivel jobb a kép hangban viszont a Skype lényegesen jobb.

(#728) NNX23 válasza p_adam (#727) üzenetére


NNX23
csendes tag

Úgy gondolom, hogy sajnos ez alapján a felbontást a Skype magától állítja be, és így megváltoztatni sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#729) Zin


Zin
senior tag

egy partner neve melett ott a webcam pl 10 percig.utanna meg eltunik.az mit jelent?vkivel webcamozott?vagy csak azt, h van camja?de erdekes mert egy ido utan eltunik.segitseget elore is koszi.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#730) @Pirate@


@Pirate@
tag

sziasztok
tudja vki h mik a jelenlegi percdíjak (mobil,vezetékes)???
köszönöm....
üdv

...

(#731) Napster01 válasza @Pirate@ (#730) üzenetére


Napster01
tag

Ezen a linken nézheted meg a legfrisebb tarifákat: [link]

jelenleg ~5 Ft a vezetékes és ~53 Ft a mobil, sztem mobilt nem éri meg, inkább saját mobilról.

sms: 32 Ft

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#732) @Pirate@ válasza Napster01 (#731) üzenetére


@Pirate@
tag

köszi a linket! mobilt tényleg nem érdemes vele :s

...

(#733) THomas007


THomas007
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni nekem abban,hogy hogyan lehetne azt megoldani,hogy a Skype ablaka ne ugorjon elő minden hívásindításkor.A hívást természetesen egy külső eszközről indítom.

(#734) Napster01 válasza THomas007 (#733) üzenetére


Napster01
tag

Én 3 hét után nem bírtam tovább és felraktam a 4.0 bétát, abban nem találtam ilyen lehetőséget, valószínűsítem, hogy régebbi verziók is elindítják a főablakot hívás indításakor, de még nem használtam külső eszközt skype mellett

_.(-.-)._

(#735) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Jelenleg van arra lehetőség, hogy magyar vezetékes és mobil telefonokat lehessen hívni Skype-al?

Ha igen, kb mennyiért?

(#736) Napster01 válasza passatgt (#735) üzenetére


Napster01
tag

hali, nem kell sokkal feljebb tekinteni, de nemrég beszéltük meg, egyébként igen lehet hívni. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#737) passatgt válasza Napster01 (#731) üzenetére


passatgt
aktív tag

Köszi, épp ezt kérdeztem:)

Az invitelnél nálam most 3990 ft a havidíj, mobilra 56,5 ft, nemzetközire meg 80 és 700 ft között van, sms-t meg nem lehet küldeni:)

szóval nekem simán megéri, ráadásul invitelnél hívás felépítési díj pluszba, vezetékes meg ua kb, skype egy picit olcsóbb

nemzetköziben meg nagyon olcsóbb, németbe sokat telefonálok, eddig 120 körül volt asszem, skypon 5ft?:D

váltok sztem :)

(#738) Napster01 válasza passatgt (#737) üzenetére


Napster01
tag

akkor már megérné az új akciójuk: [link]
Ha jól értelmeztem, akkor éjjel-nappal bármennyiszer hívhatsz vezetékes telefont a felsorolt 20 európai országban, percdíj nélkül + kapsz 1 telefonszámot amit bárki elérhet üzenetrözítővel €3.95 + áfa (kb. 1100HUF) per hónap, sztem ez sem egy rossz akció, így elméletben akár egész hónapban mehetne egy megszakítatlan hívás 1100 ft-ért :)))

_.(-.-)._

(#739) passatgt válasza Napster01 (#738) üzenetére


passatgt
aktív tag

az éjjel nappal miért van kiemelve?

amit egyel feljebb néztünk percdíjakat ott is az van nem?:)

(#740) Napster01 válasza passatgt (#739) üzenetére


Napster01
tag

azért emelték ki mert bárkit bármikor hívhatsz bármennyiszer, akár éjjel-nappal beszélhetsz vele, csak azt a havidíjat kell kifizetned és vezetékes telefont 1 hónapig a 20 országban hívhatsz ahányszor csak akarsz (apró betűs résznél 10.000 percet jelent, ami kb. 1 hét lebeszélhetőség, de nem hiszem, hogy van olyan ember aki 1 hétig megállás nélkül beszél...) viszont kizárólag csak vezetékes telefon, a mobil hívásokért a feljebb lévő percdíj alapján kell fizetni

mod: egyébként kedvezményt kapsz ha 3 hónapra előre fizetsz, és euróban kell fizetni (mellesleg most erősödik a forint :DDD )

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#741) passatgt válasza Napster01 (#740) üzenetére


passatgt
aktív tag

tehát ha jól értem kétféle előfizetésem is lehet?

egy az említett korlátlan csomag, egy meg a sima percdíjas a mobilhoz?

(#742) Napster01 válasza passatgt (#741) üzenetére


Napster01
tag

a korlátlan csomag maga az előfizetés, a mobil hívásokhoz pedig csak egyenleg kell, mint egy kártyás telefonnál, feltöltöd néhány euróval, és azt lebeszélheted

_.(-.-)._

(#743) passatgt válasza Napster01 (#742) üzenetére


passatgt
aktív tag

aha, értem, köszi:)

egyébként létezik olyan megoldás, ami a vezetékes telefonhoz hasonló készülék és nem kell hozzá számítógép?(csak net, wifi pl)

(#744) Gabás válasza passatgt (#743) üzenetére


Gabás
addikt

vannak Skype-telefonok, vagy lehet egy okostelefonra is telepíteni

(#745) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Hali!

Segítsetek kicsit. Vista alól használom a Skype legújabb verzióját, és minden nagyon szép és jó, egy dolgot leszámítva. A beállításoknál hiába választom ki a hangszóróimat és mentem el, minden indításnál visszaáll másik kimenetre amin persze nincsen semmi sem. A másik problémám szintén a hanghoz kötődik. Amikor telefonálok vele, vagy hívnak elmegy hang. Igazából csak a lenémít mindent. Ha visszaállítom oké, de akkor is zavaró hogy csörgés után nem hallok semmit sem, amíg vissza nem állítom a hangerőt normálisra. Ha valakinek van megoldása a problémára segítsen. Köszi.

(#746) szimcsi


szimcsi
senior tag

Frissítettem a legújabb verzióra és nem tudok bejelentkezni a profilommal. Az első alkalommal még harmadjára sikerült, de azóta sokadikra sem, mi lehet?

XP

(#747) Miv válasza Gabás (#744) üzenetére


Miv
tag

Szia,

Te próbáltad is esetleg, hogy hogyan fut a skype okos telefonon, illetve voip telefonon? Érdekelne a tapasztalatod...

(#748) Róth válasza Napster01 (#731) üzenetére


Róth
aktív tag

"jelenleg ~5 Ft a vezetékes és ~53 Ft a mobil, sztem mobilt nem éri meg"

Nem világos számomra a tarifa, mert van ugye a "pay monthly" kategória, amit meg is rendeltem magyar vezetékes relációban 800 ft-ért (rohadtul jól működik és megéri), viszont van forgalmi díjas mobil/vezetékes is, ami vagy 53 ft (ahogy írod), de láttam 5 ft-os verziót is.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#749) Miv válasza Róth (#748) üzenetére


Miv
tag

Szia,
Szerintem egyértelmű: vagy valamelyik korlátlan csomagot veszed meg, és akkor az adott ország/Európa/az egész világ vezetékes számait cserébe ingyen hívod; vagy pedig töltögeted az egyenleged, és akkor a mindenkori tarifatáblázat alapján telefonálsz, és az alapján fogy az egyenleged.
Illetve mivel a korlátlan csomaggal csak vezetékest hívhatsz, ha mobilt is hívni akarsz, akkor is töltened kell: akkor a vezetékesek ingyenesek, a mobilt pedig az egyenlegedből vonja.

(#750) Róth válasza Miv (#749) üzenetére


Róth
aktív tag

:R

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.