Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#1301) Dr.Skype válasza kraftxld (#1300) üzenetére


Dr.Skype
csendes tag

szia!

meg tudom nézni a rendszerünkben esetleg, hátha találok hibakódot ez ügyben, de valószinüleg nem lesz, ha csak egy számmal történik.

Skype® problémák? Kérdezz bátran, vagy https://support.skype.com/

(#1302) kraftxld válasza Dr.Skype (#1301) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak egy számmal történik.
Elküldöm priviben a telefonszámot, köszi előre is a segítséget!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1303) Mikulás


Mikulás
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíte abban, hogy Mo.-ról menniybe kerül horvátországi vonalast hívni skypeal (előfizetéssel és előre feltöltött kártyával is, ha valaki tudja)?
Néztem a skype honlapot de Horvátországot nem találom. Vagy egész Európát egységesen lehet hívni?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#1304) Mikulás


Mikulás
csendes tag

Pontosítanám az előző kérdésemet.
Ha horvátországi és szerbiai vonalas telefonokat szeretnék hívni, akkor melyik számomra a megfelelő előfizetési módszer? Havi 120p körüli vagy korlátlan időtartam érdekelne. A korlátlan európai csomagban Szerbia nincs benne ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#1305) And válasza Mikulás (#1303) üzenetére


And
veterán

Horvátország: előfizetés nélkül €0,049/min bruttó, így 120 perc ára €5,88 (kb. 1600 Ft + a kapcsolási díjak). Lehet Unlimited Country csomaggal hívni br. €5,73-ért, vagy Unlimited Europe-pal, br. €6,88-ért, de olyan előfizetés is igénybe vehető rá, amely csak 120 percre (vonalas telefonra) vonatkozik, br. €4,81 áron. Szóval havi két óra tervezett beszélgetésnél nincsenek nagy árkülönbségek.
Szerbia: csomag nélkül €0,107/min bruttó (29 Ft), 120 perc: €12,84 (3500 Ft, meg a kapcsolási költségek). De ehhez is létezik 60 / 120 percet tartalmazó előfizetés vonalas telefonokra br. €5,73 / €10,33-ért. Az Unlimited csomagok Szerbiát sajna nem tartalmazzák.

(#1306) Male


Male
nagyúr

Skype jelszó gondom van, talán tudtok segíteni:

A régi gépen fent volt a Skype, automatikus belépéssel... megy is a mai napig, viszont fogalmam sincs már mi a jelszavam. Most át kéne tennem az új gépre, de így nem tudok azon bejelentkezni.
A felhasználónál lévő e-mail címem még az előző szolgáltatóé, szóval oda hiába küldetnék új jelszót, nem jutnék hozzá...

Van valami mód arra, hogy az új gépen is életre keljen a Skype a régi profilommal?

(Esetleg van limit, hogy hányszor próbálhatom meg a jelszót, vagy nyugodtan próbálgassam, hátha eszembe jut?)

(#1307) localhost válasza Male (#1306) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A "régi" gépen futtass egy SIW-et, annak Titkok/Secrets pontjában NAGYON SOK begépelt és a gépen tárolt jelszót ki tud listázni, hogy a Skype-odat is tudja-e, azt speciel nem tudom.
[link]
VAGY PEDIG régi gépen bejelentkezve változtass e-mailcímet... :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1308) Male válasza localhost (#1307) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, megpróbálom... hátha :)

Azt akartam, de nem jött be. Hiába cserélem le az adatlapomon az e-mail címet, a jelszóemlékeztető szerint nincs a rendszerükben ilyen e-mail cím :(

Probléma megoldva... ezt nagyon halványan írom inkább csak: desktopon! egy MSN.txt... benne a Skypeos név és jelszó :B :B :B
Így jár, aki vagy két éve látta utoljára ezt a desktopot, és nem néz, csak csinálja :W :W

A lényeg, hogy megy a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#1309) Miv


Miv
tag

Sziasztok,

Szeretném, ha a kontakt listámon nem szerepelne a test call nevű user. Nem találok rá beállítási lehetőséget, és ha letörlöm, következő indításkor megint ott van. Nem lehet ezt valahogy végleg kiiktatni?
XP SP3 és OSX gépeken használom.

Köszönöm,
Miv

(#1310) Mikulás válasza And (#1305) üzenetére


Mikulás
csendes tag

Köszönöm And!

(#1311) mpierre


mpierre
veterán

Sziasztok!

Valakinek lenne ötlete az alábbiakra:
Adott egy UPC előfizetés (30/10) és egy athlon II-es (3 GHz-re húzva) 2 GB memóriával, win 7 32 bittel és logitech quickcam 9000pro webkamerával. Az otthoni hálózat pedig, modem, router, 2 gép áll össze. (Ez már így van 2 éve, tehát a router mindent ki- és beenged, amit kell ehhez az alkalmazáshoz.)
Amennyiben a skype 4.2 beépített tesztelőit lefuttatom a fenti gépen és neten, akkor közli, hogy minden príma. Mégis, kezdeményezett, illetve fogadott videóhívás esetén közepes minőségű hívást produkál a rendszer. (A beépített minőségjelzők is visszaesnek a közepes szintre.) A másik félnél szintén logitech webkamera van, 1,3Mpixeles, net pedig 10/5-ös.
Egy fél évvel ezelőttig tökéletes volt a videóhívás minősége. Most nem. Ez mindkét félnél jelentkezik.

Miként oldható meg, hogy ne legyen minőségi visszalépés, ha használom a skype-ot? Vagy bukó az egész a p2p adatátvitel és a upc hozzáállása (korlátozása) miatt?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1312) Yushchenko válasza Dr.Skype (#1298) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm szépen! Ezt magamtól sosem találtam volna meg...

(#1313) jani-wan válasza And (#1297) üzenetére


jani-wan
tag

köszönöm a választ.

(#1314) jzola


jzola
tag

Skype Out-nál a Caller ID -ként a mobil számomat szeretném megjeleníteni, de sehogysem sikerül.
Beállítottam web-es felületen azt írja minden ok, de nem írja ki se pannon, voda, budapesti számot hívva.

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#1315) And válasza jzola (#1314) üzenetére


And
veterán

1.) Beállítottad, eddig ok. Verify number megvolt, kaptál SMS-t, visszaigazoltad. De: aktiváltad is a webfelületen a Caller-ID küldését? Ha az account-oldaladon rámész a Caller-ID menüre, mit látsz? Ki van írva, hogy "Display this number when I call phones", alatta a magyar trikolór és a mobilszámod? Mert ha nincs aktiválva, akkor csak a legördülő menüt kell látnod, benne a számoddal, és nyomnod kell egy 'Save'-et.
2.) Ha ezen már túlvagy, akkor sajnos az a helyzet, hogy a Caller-ID nem minden esetben jut el a hívó félhez, és ennek nem a Skype az oka, hanem azok a telefonrendszerek, amelyek felé a Skype-ou hívásokat továbbítják: [link], [link]. Az azért gyanús, hogy egyik szolgáltató felé sem működik, de úgy emlékszem, hogy mikor nálam aktív volt a számküldés, akkor sem mindig mutatta a számomat (ugyanazt a szolgáltatót / számot hívva sem). Nagyjából véletlenszerű volt, hogy mikor jelent meg, és mikor nem, a sikeres számküldések arányát most nem szeretném megbecsülni :B.

(#1316) TiMoN válasza And (#1315) üzenetére


TiMoN
senior tag

Konferencia beszélgetésnél mért van az hogy van hogy valakinél akad a hangom és nem hall v én Őt.
Xal 1-1 be simán megy a skype mind2 fővel de ha már 3 an beszélünk valakinél gond van.
Net sebessége upload 2 főnél 1M 1 főnél 256k, de szerintem ennek elégnek kell lenni.
Mi lehet még befolyásolható tényező az akadás miatt? Kellemetlen ugy beszélgetni h lehet a 3. fél nem hall v épp a másik 2 fél.

Ha van valami 5letetek pls osszátok meg. köszönöm

-TiMoN-

(#1317) pizzadoxxx válasza TiMoN (#1316) üzenetére


pizzadoxxx
csendes tag

győződjetek meg róla, hogy a legújabb verziót használja mindenki.

a szakadást nem csak a net sebessége, hanem a gyorsasága is okozhatja, mivel ugye p2p kapcsolatról beszélünk, így az egyik gép a beszélgetésben úgynevezett node lesz, ami annyit tesz, hogy ő lesz a híd 2 másik fél között. Ezt a rendszer automatikusan választja ki, de nem tökéletes...

mindenkinek nagyon ajánlom a legújabb 5.0 Béta verziót. Ki van hegyezve a konferencia hívásokra (5 irányú videóbeszélgetés) és egyéb nyalánkságok.

5.0 és a legújabb .166-os 4.2 build már tartalmaz opciót Windows 7 userek számára, hogy eltüntessék a taskbarról a nem kívánt Skype ablakot.
pl, ha mindenki 5.0-át használ, esélytelenebbnek tartom a szakadozást.

próbáljátok ki, és ne felejtsétek postolni mi lett az eredmény :)

remélem segítettem

..hát ezt is megértük...de mi lesz itt még..?!

(#1318) TiMoN válasza pizzadoxxx (#1317) üzenetére


TiMoN
senior tag

mind3 an a legfrissebb skype verziót használjuk. Most felrakjuk ezt a beta-t amit ajánlottál.
Végre megcsinálják a több résztvevős videokonferencia beszélgetést! :) hívó felület is kellemes. Majd írom a tapasztalatokat. Automatikusan a .105v lett, 166 ost nem tudtam telepíteni.

kb mikor jelenik ez meg élesbe?

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#1319) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A Skype SIP-ről tud valaki valamit?
Egy IP PBX-en szerentém használni mint kimenő SIP trönk, ilyennel próbálkozott már valaki? Lehetséges ez?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1320) kali válasza mpierre (#1311) üzenetére


kali
legenda

4.2.0.141 verziót használok upc 30/3 nettel, és azt biztosra mondom, hogy a szolgáltató részéről nem jelentkezik a p2p "korlátorzás", mert gyakran küldök és fogadok adatokat skype útján - néha akár több gigabyte is mozog -, és mindig maximummal jön és megy a sebesség! torrent...stb nem gyilkolja le a sebességet?

(#1321) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

Csak megerősítést szeretnék, hogyha itthonról Skype-pal hívok külföldön tartózkodó magyar mobilgazdát, akkor az csak az én Skype egyenlegem terhére megy, a hívott félnek semmibe nem kerül, ugye?

Köszi!

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#1322) kraftxld válasza kkf (#1321) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Természetesen pénzbe kerül a fogadónak, mivel ő roaming-ol.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1323) mpierre válasza kali (#1320) üzenetére


mpierre
veterán

Egy Dlink DNS-313 is van a routerre kötve, de most már 8-9 hónapja, aminek lekorlátoztam a letöltési sebességét. Próbáltam kikapcsolt nas-sal is. Semmi változás. :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1324) kkf válasza kraftxld (#1322) üzenetére


kkf
aktív tag

:S és hogy lehetne telefonálni neki, hogy neki ne kerüljön pénzbe?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#1325) And válasza kkf (#1324) üzenetére


And
veterán

Pl. keres egy közeli, elérhető vonalas telefont, akár visszahívható nyilvános állomást. Persze utóbbi macerás. Vagy a notebook-jával / wifi-s telefonjával kinéz egy nyilvános hotspot-ot, vagy beül egy wifi-vel ellátott vendéglátóhelyre, netkávézóba (ahol a konkrét hívásért ugyan nem fizet, de a netelérésért, esetleges fogyasztásért igen). Máshogy szerintem nem nagyon megy.

(#1326) kkf válasza And (#1325) üzenetére


kkf
aktív tag

ok, köszi, nekem is a vezetékes verzió lett volna a következő tippem

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#1327) cecil


cecil
aktív tag

Hali!

Nem tudjátok véletlenül hová tünt a képernyőmegoldás funkció?
Frissített a skype és azóta nem találom... kivették belőle?

(#1328) McClane


McClane
aktív tag

A legújabb Skype-ot használom (4.2.0.169) és ha rákattintok a frissítésre akkor azt észleli, hogy van frissebb le is tölti de nem telepíti. Megnéztem a honlapon nincs újabb verzió. Másnál is jelentkezik ez?

(#1329) McClane válasza cecil (#1327) üzenetére


McClane
aktív tag

Milyen verziód van? Az enyémben még meg van.

(#1330) TiMoN válasza pizzadoxxx (#1317) üzenetére


TiMoN
senior tag

ma sikerült tesztelni az 5.0 beta változatot.
Tökéletesen ment 3 fővel a konferencia beszélgetés, és a kamera is.
Bár arra gondolok multkor az internettel lehetett valami gond, de hát mind1.
Várom h hivatalosan is nem beta verzióként kinn legyen a skype!

-TiMoN-

(#1331) peltar


peltar
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy az idők folyamán több alkalommal, mikor a partnerlistám áttekinthetetlen méretűre növekedett, töröltem azokat, akikről úgy gondoltam, úgysem beszélünk már. Tiltani nem tiltottam őket, csak töröltem.
Most viszont többük elérhetőségére is szükségem lenne. Van rá valamilyen mód, hogy visszaállítsam a listát? Mert a beállítások között csak a letiltottakat találtam meg.
Hogy tovább nehezítsük a dolgot, természetesen az utolsó törlések óta már volt windows újratelepítés is.

Peltar#21369

(#1332) Dictator^


Dictator^
veterán

Hali,

Ma egyenleg nélkül tárcsáztam, illetve beszéltem skypról mobilra.. mitől lehet ez?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1333) McClane válasza Dictator^ (#1332) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló!

Ha jól tudom van lehetőség egy ingyenes próbahívásra vezetékes telefonra vagy mobilra.

(#1334) Dictator^ válasza McClane (#1333) üzenetére


Dictator^
veterán

Érdekes, eddig probáltam poénból és nem ment, mostmeg arra érek haza, hogy van skype egyenlegem.. és nem most regeltem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1335) McClane válasza Dictator^ (#1334) üzenetére


McClane
aktív tag

Szerintem eddig csak vezetékes telefon hívását lehetett ingyenesen kipróbálni. Most meg már mobilt is lehet. Legalább is az alábbi ábra ezt mutatja.

(#1336) Dictator^ válasza McClane (#1335) üzenetére


Dictator^
veterán

lol.. és ha 1 órát beszélek mobilra? :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1337) kali válasza Dictator^ (#1336) üzenetére


kali
legenda

nem biztos, hogy engedni fog annyit... :)

(#1338) SPF


SPF
senior tag

Régebben nem volt olyan lehetőség, hogy vezetékest ingyen lehet hívni? Most próbáltam, és nem engedi.

(#1339) kraftxld válasza SPF (#1338) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, unlimited country-vel. 4euro/hónap.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1340) SPF válasza kraftxld (#1339) üzenetére


SPF
senior tag

Vagyis akkor ingyenesen nem működik. Köszi!

(#1341) HUNCHUT válasza kraftxld (#1339) üzenetére


HUNCHUT
csendes tag

Szia!
Hol lehet megtalálni a 4 euros előfizetést?
Mi már csak 5.73euros előfizetést találtunk!
Lehet hogy áremelés volt?
köszi

(#1342) And válasza HUNCHUT (#1341) üzenetére


And
veterán

Sajnos már annyi, de az az egy hónapos (vagy havonta megújított) előfizetésre érvényes. A negyedéves díja egy hónapra lebontva ennél 5%-kal, az évesé pedig 15%-kal kevesebb (utóbbi havi bruttó €4,88).

(#1343) Integra


Integra
titán

miért van az, hogy egyes személyeket egyszerűen állandóan offline-ban látok, pedig folyamatosan online vannak? és van közülük szintén olyan, aki engem lát offline-ban.
teljesen érthetetlen és nem jövök rá, hogy mi a megoldás :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1344) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Skype-os chatelések HTML-be (esetleg egyéb formátumba) történő exportálására tudtok segédprogit ajánlani?
Legjobb lenne, ha megtartaná a formázást (pl. idézetek, amit bemásolt, stb. ne úgy látsszon, mintha adott user írta volna).

Eddig SkypeLogView-t próbáltam, de az egy instabil fos :D, kifagy a HTML-be történő konvertálásnál, meg ott nem túl jó, mert az egyoldalú írások látszanak.

Kerestem fórumokon is, egyelőre nem találtam megfelelő megoldást.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1345) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#1344) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, és van valaki, akinél a chatablakba beírandó
/htmlhistory
parancs csinál valamit?

https://support.skype.com/faq/FA10042/What-are-chat-commands-and-roles:

/htmlhistory An HTML file of the chat history opens up in a browser window.

Hát nekem nem nyílik meg a böngészőben, egyszerűen semmit nem reagál, pedig még végső megoldásként azt is megpróbáltam, hogy az IE-t teszem defaultra (fú, de rossz érzés volt :D), hátha az a baja, de nem.

Sk8erPeter

(#1346) Gabás válasza Sk8erPeter (#1345) üzenetére


Gabás
addikt

azt hiszem, a legújabb verzióban nem működik, esetleg próbálj visszatérni egy régebbire

alternatíva: fizetős app (ingyenes trial esetleg, ha csak egyszer köll)

[ Szerkesztve ]

(#1347) Sk8erPeter válasza Gabás (#1346) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak azt nem tudom, vissza lehet-e térni úgy korábbi verzióra, hogy a jelenlegi beszélgetéseim ne vesszenek el.
Ki lehet másolni a chatet Wordbe, de az nem az igazi, nem formátumtartó.

Már kipróbáltam a G-Recorder progit, aminek a trialje kb. semmire nem jó, elvileg két hétre korlátozza a trial a korábbi chatelések feltöltését, nos, nekem kiszedett egy részletet pár korábbi chatelésből - legfőképp az elmúlt egy-két napból, de volt, ami régebbi -, azt feltöltötte Gmailre, azt' annyi. Arra számítottam, hogy az elmúlt két hét cseteléseit legalább maradéktalanul feltölti.
Ha újrapróbálom, akkor berak még egy üzenetet egy másik feladótól, de abból is csak néhány sort. Elég logikátlan és fos. Fizetni meg nem akarok ilyen progiért.
Nem is értem, Skype-hoz még nem készítettek normális chat-exportálót? Furcsa.

Az a baj, hogy ez a G-Recorder sem formátumtartó, pedig az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1348) Gabás válasza Sk8erPeter (#1347) üzenetére


Gabás
addikt

a beszélgetések nem vesznek el. A biztonság kedvéért másolatot készíthesz a (win7 esetében) c:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Skype mappáról.

(#1349) Sk8erPeter válasza Gabás (#1348) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi, és Te próbáltad már a korábban említett
/htmlhistory
kapcsolót?
Kíváncsi lennék, az formátumtartó módon készíti-e el: tehát érdemes-e szarozni a korábbi verzió telepítésével.
És amúgy az általad említett elérési úton található könyvtár mentése valóban elegendő? Nincsenek kompatibilitási problémák, ha korábbi verziót teszek fel? Még ez sem lepne meg.
Az viszont tényleg meglep, hogy nincs olyan beépülő vagy egyéb külső program, ami formátumtartó módon tud exportálni a Skype-os chatből.

Sk8erPeter

(#1350) Gabás válasza Sk8erPeter (#1349) üzenetére


Gabás
addikt

hát rendes html fájl volt, amikor én használtam, de rég volt:)
ha mented azt a könyvtárat, akkor elég, viszont a kompatibilitási problémákat nem tudom, de kicsit gyanús, hogy ez a kapcsoló már nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.