Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#5001) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Nemrég olvastam, hogy az új Skype jobban szinkronizál majd a különböző eszközökön. Tehát ha kapok egy üzenetet és azt megnézem az asztali (Mac) kliensben, akkor az iPhone-on is olvasottá kellene válnia, de nem így történik. Sőt, néha egyáltalán nem jelez... Ha belemegyek a beszélgetésbe, adott eszközről eltűnik a jelzés. Más alkalmazások esetén szinkronizálódik ez is (Üzenetek, Mail, stb.).
Szóval akkor most hogy van?

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5002) Jlcsk


Jlcsk
újonc

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet beállítani, hogy 1 évre (vagy 6 hónapra) visszamenőleg lássam egy adott beszélgetés naplóját? Jelenleg az van a beállításokban, hogy kézi törléssel törlődjenek a naplók, mégsem tudok 3 hónapnál régebbre visszamenni... Ez mondjuk azért is furcsa, mert ha a laptopomon jelentkezem be ugyanabba a fiókba, ott 6 hónapra enged visszaugrani, de nekem a melóban is szükségem lenne a régebbi üzenetekre, ne adj isten file-okra.

Előre is köszönöm a segítséget!

Jlcsk

(#5003) Chaos25 válasza zoltan6 (#4964) üzenetére


Chaos25
csendes tag

Pontosan ez a bajom nekem is! Ha újra raktam a skype-t néhány indításig nem csinálta, de aztán megint elkezdte! Sikerült már valami megoldást találni? Asus Xonarom van nekem is!

[ Szerkesztve ]

(#5004) zoltan6 válasza Chaos25 (#5003) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem a 7.2-esnél csinálta,mióta frissült 7.3-ra nem dobja már a memóriaolvasás hibát,vedd ki a pipát a hangoknál a bejelentkezés,kijelentkezés hangok elöl.

(#5005) prozodus


prozodus
őstag

SOS

Automatikus bejelentkezés lenne, de eltűnt, én meg nem emlékszem a jelszóra, mert azt meg az idióta skype egyszerűen eltörölte, és nem engedett be t9bbet, csak ha újat csinálok, csak a baj van ezzel a programmal, amióta a puhapöcs rátette a kezét.
Magam miatt nem is érdekelne a dolog, max csinálok új skype-ot, ha még egyáltalán akarok, de az öregek nem tudják az új nevet felvenni, én meg még sokára fogok utazni, szóval vhogy vissza kéne azt a jelszót nyerni.
De hol a fenében tárolja a winfos7?
A skype helpdeskje már korábban kiderült, h smit sem ér, most sem válaszolt smit, még az emailt sem hajlandók leellenőrizni...
Vkinek vmi ötlete? Segítsetek, kérlek, mert az öregek már kivannak, mindennap telefonálgatni meg drága.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5006) Nakivagyok válasza prozodus (#5005) üzenetére


Nakivagyok
tag

https://login.skype.com/recovery
Itt helyre tudod állítani a fiókot feltéve ha hozzáférsz a regisztrált e-mail címhez.

A Skype hashelve tárolja a jelszót a gépeden, így nem érsz vele semmit ha megtalálod, hogy hol.
Miért nem tudják az öregek felvenni az új nevet?

(#5007) prozodus válasza Nakivagyok (#5006) üzenetére


prozodus
őstag

Email nincs, miután a skype elkezdte megjeleníteni annak ellenére, h nem ezt állítottam be, ráadásul kamufiókot hoztak létre az én emailemmel, természetesen az email ellenőrzése nélkül, és a helpdesk megintcsak nem segített.
Azért csak szeretném tudni, h hol van.
Hogyhogy miért?, mert öregek, és örülök, h a zöld gombot tudják, hajlandók kezelni.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5008) csako válasza prozodus (#5007) üzenetére


csako
veterán

Jelentkezz be a nevükkel, ha tudsz és vedd fel magad :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5009) prozodus válasza csako (#5008) üzenetére


prozodus
őstag

Megcsináltam, és megpróbáltam törölni, de törölni, de az sem ment, de a jelszót megváltoztattam, így már nem tudnak belépni. De azt nem értem, hogy tudták egyáltalán létrehozni, mikor az emailemet meg nem törte fel ski. De ott sem tett a helpdesk smit.

És a legújabb, h direktben már nem is lehet írni a supportnak.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5010) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok.

Ki lehet kapcsolni a skype frissitésről való értesítést?

Baromi idegesítő, hogy elindítom a skype-ot és még mielőtt beírnám a jelszót, feljön egy másik ablak, hogy akarok-e frissíteni. Rábökök, hogy nem.
Aztán miután beléptem, megint feljön ez a buzi ablak. A beállításokban nem találtam sajna kikapcsolási lehetőséget.

(#5011) TigerCat válasza Rodzser Mór (#5010) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Automatikus bejelentkezés?
Akkor nem zavar gépelés közben...
:DDD

Amúgy nem tudok róla, de ezt találtam: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5012) Myers válasza <Adamsky> (#4998) üzenetére


Myers
senior tag

Beléptem. :)
Hogyan tovább?

http://www.muszaj.hu/

(#5013) Rodzser Mór válasza TigerCat (#5011) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Az automatikus frissítés nincs aktiválva természetesen. Akkor kénytelen leszek ezt a debilséget megtűrni.

(#5014) liksoft


liksoft
nagyúr

Skype frissítés tiltása: [link]
Ma találtam a videót, kigyűjtöttem a lépéseket. Remélem jól csináltam és megoldja a gondot. Reg file.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5015) prozodus válasza liksoft (#5014) üzenetére


prozodus
őstag

CMD nem ismeri fel parancsnak.
És mi a videó linkje?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5016) prozodus válasza prozodus (#5015) üzenetére


prozodus
őstag

Megvan az angol videó, nagyon jó, nekem már nem ugrándoz, és kipróbáltam újraindítás nélkül, úh az a lépés felesleges.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5017) liksoft válasza prozodus (#5016) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pont azért tettem így fel, mert a video pontosan magyaráz, a szöveg meg utána elfér az asztalon emlékeztetőnek. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5018) prozodus válasza liksoft (#5017) üzenetére


prozodus
őstag

Összefoglalónak jó is, de azért a linket is betettem volna a helyedben, h legyen mire emlékezni :D
Még a szomszédban is meg fogom csinálni, úh sokszorosan áldva lesz a neved, h felhoztad az ötletet :C

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5019) csako válasza prozodus (#5018) üzenetére


csako
veterán

benne van a videó linkje a txt-ben :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5020) katonab1983


katonab1983
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, biztos volt már téma, csak most nem tudom visszaolvasni a topikot.

A Skype nevet át lehet valahogy nevezni? Nem a saját névre gondolok, hanem a regisztráció után kapok egy skype nevet. Arra már rájöttem hogy a beállításoknál sehogy nem fog menni, esetleg van valami ügyfélszolgálat amivel fel lehetne venni a kapcsolatot ezügyben, és ha igen lenne értelme?

Köszönöm előre is a választ/válaszokat. :R

(#5021) Nakivagyok válasza prozodus (#5007) üzenetére


Nakivagyok
tag

Én már kicsit belezavarodtam a sztoridba :DD , de a kérdésedre, hogy hol van a jelszó a válasz:

XP esetén:
C:\Documents and Settings\<user_name>\Application Data\Skype\<account_name>\config.xml

Vista, 7, 8 esetén:
C:\Users\<user_name>\AppData\Roaming\Skype\<account_name>\config.xml

A fenti xml-ben a <Credentials3> tag-ben tárolja a hashelt jelszót a Skype.

[ Szerkesztve ]

(#5022) #41133696 válasza prozodus (#5005) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tökmindegy hogy hol, mert nem véletlen van védve lokálisan, azt hacsak nem vagy egy Kevin Mitnick, nem nyered vissza. Ha meg az lennél, nem kérdeznéd, hogy hol van :D

(#5023) katonab1983 válasza katonab1983 (#5020) üzenetére


katonab1983
tag

:F

(#5024) prozodus válasza csako (#5019) üzenetére


prozodus
őstag

Nem is arról volt szó...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5025) prozodus válasza Nakivagyok (#5021) üzenetére


prozodus
őstag

Tudom, h ott kéne lennie, de nincsen. Nincs még csak cr. tag sem.

Ha minden lényegtelen szarságra rákérdeztek a lényeg helyett, nem csoda, h végül már nem értitek.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5026) katonab1983 válasza katonab1983 (#5020) üzenetére


katonab1983
tag

Senki nem tud erre megoldást? :F

(#5027) Nakivagyok válasza prozodus (#5025) üzenetére


Nakivagyok
tag

Bocs hogy próbáljuk megérteni a helyzeted esetleges alternatív megoldást javasolva. Ha csak a fájl helyére vagy kiváncsi akkor ne kétoldalas regénybe sződd a kérdésed.

Az <Account> tag-nek mi a tartalma?

(#5028) TIT


TIT
veterán

Üdv!

Nem mutatja a logitech C-270 webkam képét a skype(csak feketeség és pörög)régen jó volt. :W

(#5029) katonab1983 válasza katonab1983 (#5026) üzenetére


katonab1983
tag

Ezek szerint nem...

(#5030) TigerCat válasza katonab1983 (#5020) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tudod, újat kell regisztrálni.
A partnereket gyűjtsd ki, majd vedd fel újra az új címed alól.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5031) katonab1983 válasza TigerCat (#5030) üzenetére


katonab1983
tag

Köszi az infót, de ha újat reggelek, akkor új skype nic-et is ad, próbáltam. Másvalami esetleg?

Köszi azért a választ. :R

(#5032) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok
segítséget szeretnék kérni.
Napokban frissítettem skype-ot, azóta nem működik, elindítom, belép, majd 1sec múlva kiírja hogy a skype működése leállt, zárja be a programot....
Letöröltem, újratelepítettem, régebbi verziót, sehogy se megy... próbáltam tűzfalat is kikapcsolni, sehogy se....
Ha vki tud segíteni, tippeket adni azt megköszönném
üdv

(#5033) Ultrazord


Ultrazord
tag

sziasztok!

fontos lenn.
Sajnos nem tudok bejelentkezi a skype-ba, pedig a jelszó is jó, meg a felhasználó is ebben 100%ig biztos vagyok.
Másnál, más neten simán megy, több helyen is kipróbáltam.
Tonline van, és a rúteren sincs semmi tiltás beállítva a tűzfalon. Lehetséges, hogy a szolgáltató blokkolja a bejelentkezést? :D
Mi lehet még a gond?

(#5034) liksoft válasza Ultrazord (#5033) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Esetleg régi verzió.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5035) Ultrazord válasza liksoft (#5034) üzenetére


Ultrazord
tag

sajnos a legújabb :D

(#5036) csako válasza Ultrazord (#5033) üzenetére


csako
veterán

Az jutott eszembe, hogy talán ha elmozgatod az %AppData%\Skype mappa tartalmát máshova, akkor esetleg sikerülhet bejelentkezni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5037) Ultrazord válasza csako (#5036) üzenetére


Ultrazord
tag

Úgy érted töröljem? Vagy eleve máshova installáljam fel?

(#5038) csako válasza Ultrazord (#5037) üzenetére


csako
veterán

Úgy értem, hogy azok ne legyenek ott, azaz törölni is lehet akár. Ott a fiókkal és beállításokkal kapcsolatos fájlok vannak amúgy.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5039) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Újabban a Skype mindenáron a Facebook-hoz szeretne csatlakozni, amit én nem szeretnék. Ki lehet kapcsolni valahogy? Sajnos a fogaskerék menüben nincs ilyen lehetőség, csak a csatlakozás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5040) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.
Nemrég csináltam egy windows live fiókot és belépésnél véletlenül rossz helyre katintotam a skype összekapcsolásnál. Utólag pedig sehol nem találom.
Google-t, youtubot mindent kipróbáltam egyszerűen ez most kifogott rajtam.

Tehát a kérdés: Utólag a két fiókot hogyan tudnám összekapcsolni. A windows live ba gmail-es e-mail címet adtam meg. Nem tudom ez okozhat e valami problémát. :F

(#5041) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap Windows 8.1-en engedtem a WU akaratosságának (nem bántam meg), és asztali Skype-ot tettem fel pedig 2012-től idáig a Modern UI-st használtam ezen a platformon, ma pedig látom, hogy a hivatalos Skybe bemutatóban:

Windows 8.x-en asztali Skype, újratervezve :D

(#5042) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egy egyszerű kérdésem lenne: mit lehetne tenni a Skype ablakban nyomuló kéretlen hirdetések ellen? Kikapcsolni ugye nem lehet, nem is lenne akkora gond ha normális bannerek lennének, de ezek a kétes forrású ránckenőcs-pacsuri meg egyél banánt banán helyett fogyókúrás primitív borzadmányok vannak helyettük a legtöbbször, amihez semmi közöm és már a könyökömön jön ki. :((( Van mód a kiiktatásukra, mondjuk egy másik progival vagy trükkel esetleg?

A válaszokat köszi!

(Egyáltalán hogyan engedhet a Skype ilyen förtelmes, kamu szemetet reklámozni? :F )

[ Szerkesztve ]

(#5043) spiritex válasza SunMount3r (#5042) üzenetére


spiritex
veterán

Már miért ne lehetne kikapcsolni? Csak hozzáadod az Internet Options / Security / Restricted sites / Sites alatt, hogy: https://apps.skype.com és a reklámoknak annyi. Még csak újraindítani sem kell a Skype-ot.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#5044) SunMount3r válasza spiritex (#5043) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, úgy néz ki működik. Amúgy előbb Norton IS-ben próbáltam csinálni neki egy blokkoló Rule-t, de semmi hatása nem volt, ezen kicsit megijedtem.

Szerk.: hát ez röhej, most próbálgatom más site-okkal is a Norton blokkolóját, de egyiknél se működik...

Szerk2.: most már úgy néz ki működik, csak kellet neki pár perc, vagy mi...

[ Szerkesztve ]

(#5045) Antitalent11


Antitalent11
csendes tag

Sziasztok!

Még új vagyok itt, és nem biztos, hogy jó helyre post-oltam, de tudna abban valaki segíteni, hogy a SKYPE-on hogyan tudom beállítani, hogy magamat is lássam beszélgetés közben? (Másoknál megjelenik egy kis ablak, amiben látják magukat is, nekem semmi nem jelenik meg!! :-( :-(
Windows 7 -et és Logitech C 270 HD kamerát használok. Már próbáltam mindent letölteni a Logitech support oldaláról, jól tönkre is vágta a kamera beállításaimat, amit ráadásul képtelen vagyok visszaállítani és törölni, de azt képtelen vagyok beállítani, hogy magamat is lássam a kis ablakban skype-olás közben :-( :W

Nem tudom, milyen verziójú Skype-ot használok, de gyanítom, hogy valami régit. Egyszerűen semmilyen erre vonatkozó opciót nem találok a skype beállítások között, bár nem rég óta használom. :-( Napok óta próbálkozom órákon át, és már hülyét kapok ettől az egésztől. Ráadásul amiket letöltögettem a netről, képtelen vagyok törölni, kész vagyok idegileg...... :W

Tudnátok segíteni?

A másik kérdésem pedig, hogy azt akivel beszélek, hogy tudom videora rögzíteni a skype-pal?

Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat, tanácsaitokat!

PS: Kapok e-mail értesítést, ha valaki hozzászól?

(#5046) spiritex válasza Antitalent11 (#5045) üzenetére


spiritex
veterán

Kérlek nézd már meg, hogy hanyas a Skype verziód. Súgó / A Skype névjegye. Mert a kis ablaknak semmi köze a kamerához vagy annak driver-éhez, kizárólag a Skype-on múlik. (Egyébként ugyanolyan kamerám van mint neked és a win-em is 7-es, mint neked, és a főablak alján látom magam, ha pedig lerakom a Skype-ot tálcára, akkor jobbra fent megjelenik egy külön kis ablakban a másik fél.)

Csak akkor kapsz e-mail értesítést új hozzászóláskor, ha a Skype topicban állva jobb oldalon megnyomod az "Elmentem ezt az oldalt" gombot és ezzel a Kedvencek közé teszed, majd utána a Kedvencet között kikeresed a Skype topic-ot és megnyomod a jobb szélső boríték ikon-t, hogy e-mail értesítést kapj minden új hozzászólásnál.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#5047) Antitalent11


Antitalent11
csendes tag

És azt tudja valaki, hogy a Logitech Webcam Controller-t hogyan lehet leírtani a Skype-ról, illetve a gépemről???

Egyszer megkérdezte, hogy akarom -e automatikusan launch-olni, véletlenül az OK-ra kattintottam, de megörjít, mert minden skype kamera beállításnál megjelenik, és nem tudom visszahozni a régi kamera alapbeállítást, ahol számozva volt a skála ahol a kontrasztot és a fényerőt be lehetett állítani..... :W
Így most ha átállítom egyre rosszabb lesz a kép, és nem tudom kontrollálni, hogy hogy állítsam vissza az eredetire, pedig eredetileg tök jó kis kamera volt! MEGŐRÜLÖÖÖÖÖK!!! :W
Tök hülye vagyok az ilyen installálós dolgokhoz, és semmi segítségem nincs :-(

(#5048) TigerCat válasza Antitalent11 (#5047) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó a nickneved...
:D

spiritex kérdése továbbra is adott: hányas verzió?
Ha jól tippelek, akkor a Hang/Videó résznél lehet ezeket állítani, a Beállítások menüben. Eszközök menüből éred el...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5049) Antitalent11 válasza spiritex (#5046) üzenetére


Antitalent11
csendes tag

Helló Spiritex!

Köszi szépen az instrukciókat :-)
Megnéztem, ahogy mondtad, SKYPE 7.1.0.105-ös verziót használok. ez új vagy régi? (Sajnos totál nem értek hozzá)
Lehet, hogy eben még nincs meg az az opció, hogy lássam magam a kis ablakban? :-(

Igen, az nálam is működik, hogy ha leteszem a skpe-ot a tálcára, akkor a másik felet felül látom kicsiben. de magamat sajnos egyáltalán :-(

(#5050) spiritex válasza Antitalent11 (#5049) üzenetére


spiritex
veterán

A 7.1.0.105 nem a legúabb, de apszolút újnak számít, úgyhogy már bőven látnod kéne magad... Hmmm, gondolkodom.

A kontroller szoftvert pedig itt tudod kikapcsolni: Start menü / Minden Program / Logitech Webcam Software, majd kiveszed a pipát az Auto-launch webcam controller mellől, meg a legalsó Keep webcam controller... mellől. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.