Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Qru válasza fagy53 (#750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3,1-3,4GHz között megy (turbo on/off), tuningolni nem lehet csak K-s procikat. Tehát ha tuning lesz, 2500K a belépő szint.
Lap az ok.
Ramból meg olyan kell ami tudja az 1600-at 1,5V mellett hivatalosan. Amúgy jó bele az 1,65V-os is, azok olcsóbbak is (Kingston/Kingmax).

Példány függő, de eleve alacsony feszen mennek. Vmennyi persze faragható belőle de nem olyan sok.

#nincsbennetarcsi

(#752) fagy53 válasza Qru (#751) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, bár mintha egy négyest a szorzóhoz még hozzá lehet biggyeszteni a simánál is és ha 100MHz-et 105-re teszem emberi számítás szerint kijön a 3.99GHz egy magnál és közelíti a négy mag a 3.6GHz-et, persze ebben a lapban. Mondjuk nekem ennyi bőven elég lenne, még sok is! :D
1v alatt kellene, láttam 0,98V beállítást és van talán valaki, aki rendelkezik valamelyik i5-ös szandival és kipróbálta ezt is. Ha nem , akkor majd én megnézem. :D
A RAM már megvan, a support listából kinézve Kingston Hyperx 1600MHz és valóban 1.65V.

(#753) darál0w válasza fagy53 (#752) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

no? csere? ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#754) fagy53 válasza darál0w (#753) üzenetére


fagy53
nagyúr

A RAM még bármit megenged.... ;]
Várok egy forint erősödésre, a februári strukturális megszorítások bejelentése ennek az egy dolognak kedvez, másnak nem... :W
Végigvonul a home gépparkon egy fejlesztési hullám, így nem adok el semmit, ezért is árérzékeny vagyok mostanában. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#755) darál0w válasza fagy53 (#754) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hmm...nem adod el? milyen ember vagy te? vitrines? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#756) fagy53 válasza darál0w (#755) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem, egyik gépből mennek a cuccok a másikba, gondold meg a családban 4 asztali PC van és ilyenkor mindegyik egy lépcsővel feljebb lép... :D Csak sok a munka vele! :O

(#757) Fore válasza fagy53 (#756) üzenetére


Fore
tag

Ilyen a családos emberek élete :K

[ Szerkesztve ]

(#758) darál0w válasza fagy53 (#756) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

így érthető :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#759) fagy53 válasza Fore (#757) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ilyen.. :K
A fennmaradó A64 3800+ AGP-s lappal, MX4400-al lesz az ötödik gép az anyósomnak, mert megérdemli!!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#760) darál0w válasza fagy53 (#759) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lol:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#761) Predator2


Predator2
addikt

van valami teljesítménybeli különbség az a :

INTEL Core i5-2500K 1155 BOX
és a
INTEL Core i5-2500 1155 BOX között??

És még az lenne a kérdésem h a INTEL Core i5-2300 kb melyik Phenommal van egy szinten??

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#762) Cybertrone válasza Predator2 (#761) üzenetére


Cybertrone
veterán

A K-s huzható a sima nem amugy semmi külömbség! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#763) Qru válasza Predator2 (#761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a K-sat P67-es lapba teszed akkor tudsz tuningolni, minden más esetben kvázi nem.

mod:

fagy53: Jah, csak kérdéses hogy a többi szajré tolerálja-e a 105MHz-es sebességet... :U
Elivleg simán mennie kell 1V alatt alapon. De ugye mincs két egyforma proci és a puding próbája...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#764) fagy53 válasza Qru (#763) üzenetére


fagy53
nagyúr

Most 104-en mennek, de a puding az igaz... :D

(#765) Qru válasza fagy53 (#764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

...án finom. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#766) Predator2


Predator2
addikt

THX a válaszokat

akk így jó lesz?

Alaplap: ASROCK P67 Extreme4
Videókártya: GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE
Processzor:INTEL Core i5-2500K 1155 BOX
Ház: COOLERMASTER RC-600-KKN1 Gladiator 600
MEMÓRIA: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX
Merevlemez: WD 1000GB 7200rpm 32Mb SATA2 WD10EALS
Táp: FSP SAGA II 500W

főleg alaplapra és a ram-ra vagyok kíváncsi

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#767) Qru válasza Predator2 (#766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#768) XaraX válasza MPowerPH (#736) üzenetére


XaraX
addikt

Asrock lapom már nagyon régen volt, anno rossz tapasztalatokkal.
Viszont jelenleg ezek közül az a legszimpatikusabb számomra is.

(#769) Overlocker


Overlocker
veterán

A kollégánál lesznek 2500/2500K procik Mivel hétvégén arra felé leszek, ezért jelképes kp fejében fel tudom hozni, ha valakinek kell..

[ Szerkesztve ]

(#770) MPowerPH válasza XaraX (#768) üzenetére


MPowerPH
félisten

X58 óta máshogy kell az Asrock -ra nézni. :) Nagyon jó kis lap volt az 1366-osuk is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#771) Fore válasza Predator2 (#766) üzenetére


Fore
tag

Nem lesz sok a RAM-nál az 1,65 V?

(#772) MPowerPH válasza Fore (#771) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, utólagosan elismerte az Intel, hogy 1.65v-s ram is jó lesz bele.

Don't Tread On Me

(#773) OldJohnny66 válasza Fore (#771) üzenetére


OldJohnny66
tag

Nem lesz sok, mert a JEDEC szabvány szerint 1.5V-osak, az 1,65V csak adható érték a magasabb órajel elérése érdekében. Egy és egy[másik] :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#774) XaraX válasza MPowerPH (#770) üzenetére


XaraX
addikt

Addig variáltam, hogy mi legyen, amig eltűnt az Ipon listájáról az Asrock lap.
Éppen rendelni akartam, most kereshetek másik helyet, ahol esélye van legalább, hogy megjön péntekre. :O

(#775) Fore válasza XaraX (#774) üzenetére


Fore
tag

Bízok benne, hogy február elejére visszakerül!

(#776) harcos22


harcos22
csendes tag

Helló mindenkinek!!!
meglett az új konfigom:i3-540,Gigabyte h55-ud3hés 2x2 giga Kingston hyperx blue
iszonyat tuning pontenciál van benne arra nincs is panaszom de valami zavar..
és ez az hogy bármit állítok a biosba ami eltér az alaptol windows alatt "nyikorgó" hangot ad
valami :F
az a gpu lenne?
és ez normális?

(#777) MPowerPH válasza XaraX (#774) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nézd meg itt a PH-n, pl itt. Over asszem írta is, hogy elhozná.

Don't Tread On Me

(#778) rankesz válasza harcos22 (#776) üzenetére


rankesz
veterán

Kicsit eltévedtél, ez az Újabb szériás Core iX procik topikja, H67 és P67 lapokhoz! Ha tuning után csinálja akkor valószínű a kondig "ciceregnek, ha emberi feszeket adtál neki akkor nem para szerintem.

(#779) harcos22 válasza rankesz (#778) üzenetére


harcos22
csendes tag

köszönöm :R

(#780) Savanya


Savanya
addikt

Uraim !!!! Ez szakmai topic vagy útszéli k*** - k nyavalygása ???? 700-on felüli hozzászólásból eddig 0 volt a tényleges érdemi .

Egyre drágább hiánycikk SB procik és jobb lapok árából már kijön egy rendes lga1366 ára is

Mobilszámom: 70-516-8068

(#781) Gaben01 válasza XaraX (#774) üzenetére


Gaben01
őstag

Elvileg van pegazusnál [link]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#782) fr3dd1k válasza Gaben01 (#781) üzenetére


fr3dd1k
tag

Nem akarok értetlenkedni de itt többen is kérdezték látom , azért megkérdezem én is!!
Mi van ha 1,65 ös ramokat teszek majd a leendő 2500K mellé? persze tuning lex rajta :B

(#783) MPowerPH válasza fr3dd1k (#782) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi extra, spórolsz egy kis pénzt. Mehet bele az 1.65v-s kit is, hivatalosan.

Don't Tread On Me

(#784) fr3dd1k válasza MPowerPH (#783) üzenetére


fr3dd1k
tag

Még várok kicsit aztán teljesen uj konfig lex ;]

(#785) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Udvozlom a kedves forumtagokat! :K Mostmar nekem is szuksegesse valt az "elavulo" regi rendszerem frissitese.... A regi szep idokben nem erdekelt, hogy mi mennyibe kerul, megvettem (es sok esetben ki is nyirtam) az uj dolgokat.... :B Kicsit talan az inflacio hatasara joval visszafogottabban rendezem ezen dolgaimat! Nemsokara lecserelem az "elavult :DDD " regi lapomat, procimat...... Mivel a tobbszaz$-os vizhutesemet nemigazan akarom maceralni, igy olyan alaplapot kellett valasztanom, amelyik kompatibilis vele, de csak egy gyarto termeket az Asrock-et talaltam, amelyikre passzol a hutesem minden mahinacio nelkul, ez pedig az Asrock P67 Extreme4, ill., 6-os lenne..... A bibi, hogy nem egyszeru hozzajutni...... :B :K

(#786) keIdor válasza Lalaboy (#785) üzenetére


keIdor
titán

Regen nem volt rad jellemzo, hogy 2-3 eves konfiggal jarkalj. :P

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#787) Lalaboy válasza keIdor (#786) üzenetére


Lalaboy
őstag

:D :D Amcsiban is inflacio van sajna...... megkell gondolni, hogy mit vegyen, mit tegyen es mit veszitsen az ember..... Elmultak a regi szep idok mikor megkerestem egy het alatt vigan az elveszitett hardware arat..... :K :B
Visszafogtam magamat!!! :B :B :B

[ Szerkesztve ]

(#788) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Tud valaki olyan alaplapot, amelyik az Asrock-on kivul kompatibilis az LGA 775-el??
(a hutes felfogatasara gondolok :B )

(#789) APC ADAM


APC ADAM
tag

Hali
Lehet hogy oltári nagy baromság :DDD de nekem azt mondták hogy azért ne vegyek ASROCK lapot,mert azt is az asus gyártja csak olyan alkatrészekből ami nem ment át a minőség ellenőrzésen és asus-t nem merik ráírni.ha nem így van valaki felvilágosítana hogy ebből mi igaz és mi nem.
THX

(#790) BigBear válasza APC ADAM (#789) üzenetére


BigBear
senior tag

Oltári nagy baromság. Mára az Asrock olyan fejlődésen ment át, hogy gyakorlatilag jobban ajánlható, mint az anyacég termékei.

(#791) MPowerPH válasza APC ADAM (#789) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez tényleg az, valóságalapja nulla. Rosszmájúak mondják azt, akiknek fáj az, hogy jobb áron magasabb teljesítményt kínálnak.

Don't Tread On Me

(#792) Fore válasza APC ADAM (#789) üzenetére


Fore
tag

Ha ez így lenne senki sem venne Asrock-ot. Az olcsósága a nevében rejlik, mert amikor egy terméket vásárolsz 10% csak a márkanév amit veszel.

Vagy rosszul látom?

(#793) arn válasza Cybertrone (#762) üzenetére


arn
félisten

+gpu, ha szamit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#794) APC ADAM válasza MPowerPH (#791) üzenetére


APC ADAM
tag

Valahogy éreztem hogy megint nem érdemes hinnem max annnak aki ide ír de hát ez van :W mindíg tanul az ember valamit :R akkor a végleges configom ez lenne szerintetek?

ASROCK P67 EXTREME 4 ha végre lessz valahol
Intel 2500K+Mugen2vagy ha már a lap ez lessz D-14
Chieftec MESH CG-01B-B
Gigabyte 720WSuperB GE-P610A-C2
Kingston DDR-3 4Gb /1600 KITHyperX (KHX1600C9D3BK2/4G)ebből lehet 2lessz.
Meg a 2 samsung 500as vinyóm.

(#795) sz.j válasza APC ADAM (#789) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...de nekem azt mondták hogy azért ne vegyek ASROCK lapot,mert azt is az asus gyártja csak olyan alkatrészekből ami nem ment át a minőség ellenőrzésen és asus-t nem merik ráírni...."

Régebben valahol valami olyasmit olvastam, hogy az ASROCK "különvált" az Asus-tól, ha ez így van, akkor meg pláne nincs igaza a "forrásodnak".

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#796) Fore válasza APC ADAM (#794) üzenetére


Fore
tag

Szép config, nálunk is valami hasonló lesz:

ASROCK P67 EXTREME 4
Core i5 Intel 2500K ( a cooler még számomra talány)
Gigabyte 550WSuperB GE-P450A-C2
KHX1600C9D3BK2/4GX
GV-NX86S256H SLI a másik gépben GV-N96TZL-1GI

(#797) APC ADAM válasza Fore (#796) üzenetére


APC ADAM
tag

a GTX-480 kimaradt nálam :R

[ Szerkesztve ]

(#798) Fore válasza APC ADAM (#797) üzenetére


Fore
tag

VGA upgrade talán karácsonykor!

[ Szerkesztve ]

(#799) Mankó


Mankó
veterán

775ről váltanék SB-re. Kevés játék (full hd vagy 1680*1050 felbontásra), alap programok, net, film. Van értelme váltani (c2d 8400@4ghz) vagy vegyek inkább egy combosabb vga-t meg egy ssd-t és még jó ideig felejtsem el a váltást.

Köszi előre is a választ!

(#800) fagy53 válasza Mankó (#799) üzenetére


fagy53
nagyúr

Látványosabb változás lesz egy SSD, mint a platform váltás. VGA vásárlás ok., bár a 16x10-re a jelenlegi is húzva elég, csak már elavult és sokat eszik. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.