Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) AMATŐR válasza balage25 (#1100) üzenetére


AMATŐR
őstag

".....de raktáron semmi sincs. Kíváncsi leszek az árakra, ha már raktáron is lesz a cucc."

Akkor csak kicsit lesz drágább! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1102) MPowerPH válasza balage25 (#1100) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, egyébként ez tényleg idegesítő dolog. Ott az ár, de hozni senki sem tud hozni. Nekem 2 hete nagykeresen elég jó áron ígértek 2600K-t, ez ugye pont a megjelenés. Az a poén, hogy a nagyker is alig jutott hozzá pár db-hoz, így nem tudtak szállítani. Szóval nem a kiskereskedőknél van a hiba. Ők csak rafkósak, feltüntetik, hogy az árváltoztatás jogát fenntartjuk. :D Így persze bármilyen árat fel lehet tüntetni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1103) fagy53 válasza darál0w (#1098) üzenetére


fagy53
nagyúr

Most járok csak igazán, egyrészt sok a téves, zavaros inormáció ami jórészt az Intel bűne, másrészt meg ma jött meg a lap, így már csak a proci van hátra és ez nem lesz könnyű!
Most ezeket a sorokat is a Te Q8200 -as procid alapórajelén írom, 0.88V-on. :DDD Valójában tényleg elég a 2300, de megfogadtam, hogy legközelebb csak olyan procit veszek, amelyik alapon 3GHz felett megy, ezért a 2400. A legutóbbi infóm szerint viszont 7k-val kerülne többe a 2500K, csak meg kell rendelni. Kicsit elbizonytalanodtam ma.... :U

[ Szerkesztve ]

(#1104) Haart


Haart
addikt

Miért nincs még a piacon i3-as proci? Csak i5-öt látok mindenhol. :W

(#1105) Erdei88 válasza MPowerPH (#1102) üzenetére


Erdei88
veterán

Várok...várakozok, de az lesz a vége, hogy megint X58am lesz...

(#1106) tomamd


tomamd
tag

ASUS P8P67 Evo alaplaphoz ajánlott RAM-ok listája itt érhető el a Memory/Device Support -> P8P67_EVO_PRO_Basic_Memory QVL letöltésével.

(Az Asus sajnos leszokott a közvetlenül megtekinthető QVL-ek közzétételéről.)

[ Módosította: #65675776 ]

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1107) warcat


warcat
veterán

Iponnál érdeklődtem "K" ügyben ,ott az volt a válasz,hogy nem tudnak szerezni(=nincs nagykerekben), majd 2-3 hét múlva (addig gondolom esetleg kifoghatsz 1-2 darabot).
Innen is szeretnék gratulálni a nagykeresek 'professzionális' munkájához, tőlünk nyugatabbra a kulturált helyeken jan. 9-én, vasárnap nyitottak a boltok és megvehetted...

EA: It's in the crate!

(#1108) MPowerPH válasza tomamd (#1106) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elég lett volna egy link is. :U

warcat: Sajnos ez Mo., még az Unió sem segített ezen. :( Hozzánk minden utoljára ér be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1109) fagy53 válasza tomamd (#1106) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezért kár volt.... :O

(#1110) ATtIs_80 válasza MPowerPH (#1102) üzenetére


ATtIs_80
tag

Sajnos, tényleg nem egyszerű beszerezni a K-s procikat. Mindenhol csak ígérgetnek az árról pedig meg mélyen hallgatnak. Még jó, hogy egy számunkra kedvezőtlen ajánlat esetén élhetünk az elállás jogával. Főleg, ha van egy jobb ajánlatunk. :)

(#1111) Balupapa válasza MPowerPH (#1083) üzenetére


Balupapa
senior tag

2000Mhz CL8 Hyperx :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#1112) tomamd válasza fagy53 (#1109) üzenetére


tomamd
tag

Bocsi.
1.5vagy1.65 a jó?

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1113) fagy53 válasza MPowerPH (#1108) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem minden :N , az energia áremelés pl elég gyorsan ideér, legfeljebb a csökkenés várakozik egy kicsit a határon.. ;]

tomamd: bármelyik, de az Intel ajánlás szerint 1.65V a max, tehát mindenképpen ez alatti feszt állítsál be a biosban!

[ Szerkesztve ]

(#1114) tomamd válasza tomamd (#1112) üzenetére


tomamd
tag

:R

ASUS P8P67 Evo,Intel Core i5-2500K,Mushkin DDR-3 4Gb 1600 KIT,GIGABYTE GTX580, CORSAIR HX850W,SCYTHE Mugen 2 .

(#1115) MPowerPH válasza fagy53 (#1113) üzenetére


MPowerPH
félisten

No igen, ez bizony helytálló. :DDD Akkor úgy mondom, hogy a jó dolgok sajnos késnek, a többi ajtóstul ront ránk.

Balupapa: Ez esetben nem szóltam megint csak, azoknak azért ez meg sem kottyan. :N Tán a lap nem szerethető őket. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1116) XaraX


XaraX
addikt

Mekkora fesz adható a ramoknak most akkor?
[link]
Jelenleg így megy, de auto-n vannak az ídőzítések.
Még most telepítgetem a wint, igazából csak barátkozunk.

(#1117) Balupapa válasza MPowerPH (#1115) üzenetére


Balupapa
senior tag

Igen, sajnos 1600ig szereti őket :U :O :O (Hiába hagytam mindent auton CL9-en meg 1.65V akkor sem megy 1867be)
XaraX: 1.65V

_-=*WheelWhores*=-_

(#1118) MPowerPH válasza XaraX (#1116) üzenetére


MPowerPH
félisten

4GHz-n 1.3v fölött pakolsz a procnak...Még csak próbálgatod, azért hagytál rá ennyit?

Balupapa: Az gáz. Valami nem szereti, és kizárásos alapon az alaplap lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1119) fagy53 válasza XaraX (#1116) üzenetére


fagy53
nagyúr

Először 1.5V + 5% volt az Intel ajánlás, ez 1.575V. Jelenleg 1.65V max amit olvasni lehet, tehát az 1,65V-os RAM-okat célszerű alulfeszelni, én 1.575V-nál nem fogok többet adni az 1.65V-os RAM-nak az biztos.

(#1120) ATtIs_80 válasza XaraX (#1116) üzenetére


ATtIs_80
tag

Az 1,54V teljesen jó, főleg 1860MHz mellett. Ezt stabilan tudja?

(#1121) XaraX válasza MPowerPH (#1118) üzenetére


XaraX
addikt

Mondtam, csak barátkozunk.
Ezt a lap lőtte neki, biosban oc optimizer 4 ghz-ig, vagy mi a fene.
1,5 v-os ramok, így stabilan tudja, igen.
Az a helyzet, ha manuálisan állítok szorzót, meg feszt, akkor nem indul el, de sejtem, valamit nem jól csinálok. :)

(#1122) rankesz


rankesz
veterán

Ma már egyszer kérdeztem, de akkor nem jött rá válasz

ezt a ramot néztem ki, mert a weboldala szerint 1.55-1.75 között lehet feszelni (igaz a gyártó a ref órajelhez 1.65-öt ajánl.)

ADATA AX3U1600GC4G9-2G 21990ft/ 8 GB kit

Szerintetek 1.55v körül reális hogy menne alapfeszen?

(#1123) MPowerPH válasza XaraX (#1121) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, értem. :R Ha sikerült összebarátkoznotok, tolhatnál pár eredményt. :)

Don't Tread On Me

(#1124) poppfalusi


poppfalusi
tag

Tomand!!

Nem lett volna egyszerűbb az asus honlapját belinkelni, mint hogy bemásoltál 2 oldalt? :))

(#1125) Erdei88 válasza rankesz (#1122) üzenetére


Erdei88
veterán

Én a 2000esről olvastam, hogy 1,7 körül sikerült elérniük 1800-1900at. Szerintem 1,65V tuti kell 1600CL9hez, de ne legyen igazam

(#1126) klepto


klepto
addikt

Nézegettem az Intel oldalát, és valami nem stimmel nekem a procikkal :B
Az alábbi összehasonlító táblázat szerint a 2500K prociban is csak 850/1100Mhz a GPU frekvenciája, mint a sima 2500-ban, holott a tesztek szerint a 2500K-ban magasabb, 1300Mhz a max. frekvencia.
Hol a tévedés? Az Intel adatlapja a hibás, vagy a tesztoldalak infója rossz? :F
A 2400 procinál fel van tüntetve a Embedded Options Available, ami a 2500, és a 2500K-ból hiányzik. Ez pontosan mit takar?
És meg egy érdekességre felfigyeltem, a 2500K prociból hiányoznak még a következő funkciók, amik a sima 2500, és a 2400-ban is fellelhetők:
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d). és a Intel® Trusted Execution Technology.
Ezen különbségeket észrevette már valaki, és ki lettek már elemezve itt a fórumon?
Ha igen, akkor kérnék egy linket, ahol ezeket kibeszéltétek, ha nem, akkor nézzétek meg a táblázatot, és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ezek a funkciók pontosan mit takarnak, és milyen előnyökkel, vagy hátrányokkal jár a meglétük/nemlétük :U :R

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1127) ATtIs_80 válasza rankesz (#1122) üzenetére


ATtIs_80
tag

Túl nagy tartomány adnak meg, amiben változhat a memória feszültség igénye.
És ahogy írtad is 1,65V-on csak az 1600MHz Cl9-et garantálják, ami elég átlagosnak mondható, bár ezt az ára is tükrözi.

(#1128) XaraX válasza MPowerPH (#1123) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Rájöttem a hibára, így már kezd jobb lenni.

(#1129) AMATŐR válasza XaraX (#1128) üzenetére


AMATŐR
őstag

Elmondanád nekünk is? :U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1130) XaraX válasza AMATŐR (#1129) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Persze.
Minden feszt a lehető legkisebbre állítottam, kivéve a cpu és a ram feszt.
Ezért nem indult, még akkor sem, ha csak a gyári szorzóval próbáltam.
Jelenleg a cpu és a ram fesz manuálisan van beállítva, a többi auto-n.
Barátkoznom kell ezzel a lappal még.

(#1131) AMATŐR válasza XaraX (#1130) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm!

A CPU-nak a biosban mennyit állítottál be?

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1132) XaraX válasza AMATŐR (#1131) üzenetére


XaraX
addikt

Viszont a Mugen2 felrakása nyögve nyelős volt rendesen.
Le kellett vennem a lapról a bordákat, hogy hozzáférjek, és fel tudjam csavarozni. :((
1,206-ot emlékeim szerint, de mindjárt megnézem.
Majdnem, rosszul emlékeztem.
1.205 biosban.

[ Szerkesztve ]

(#1133) MPowerPH válasza XaraX (#1128) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na, ez szép. :) Hát igen, ez is mindent elmond. Mennyit akarsz belőle kisajtolni?

Mugen 2 felrakása mindig elég gázos volt, hihetetlen megoldást sikerült összehozni.

Don't Tread On Me

(#1134) AMATŐR válasza XaraX (#1132) üzenetére


AMATŐR
őstag

Azt nem értem, hogy általában a lapok alulfeszelnek. A biosban beállított értéknél kevesebb jelenik meg a CPU-Z ben.
Na most a te esetedben, kevesebb van a biosban, mint a CPU-Z nél!?
(A régebbi giga lapjaimból indulok ki)

CPU-Z:1,216 Bios:1,205

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1135) darál0w válasza fagy53 (#1103) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az a +7K később még fog neked örömöt okozni...és ha rendelkezésedre is áll ez a + összeg, akkor segítek. a 2500K kell neked. vedd meg! :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1136) XaraX válasza MPowerPH (#1133) üzenetére


XaraX
addikt

Nem célom a hű, de nagy teljesítményhajhászás, az az igazság.
Amit számomra értelmesnek tűnő fesszel össze tudok hozni vele, azon fogom használni. :)
Egyébként a ramok mezei 1600-as Kingmax Herculesek, darabonként vásárolva.

(#1137) XaraX válasza AMATŐR (#1134) üzenetére


XaraX
addikt

Pedig hidd el, biosban 1,205 V-ot adtam neki.

(#1138) AMATŐR válasza XaraX (#1137) üzenetére


AMATŐR
őstag

Én nem a szavahihetőséged kérdőjelezem meg! :Y :R
Egyszerűen csak fura ez az érték. Holnap este már én is többet tudok! ;)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1139) darál0w válasza AMATŐR (#1138) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát...Asrockoknál előfordul, h a softveres mérés abszolut nem pontos. és általában nagyobb értékeket mutat. bár személyes tapasztalatom még csak AMD féle asrockokkal van.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1140) dime27 válasza MPowerPH (#1133) üzenetére


dime27
őstag

Úgy néz ki h bejön az amit látok külföldi forumokon kb egy hete h 1.256-1.280V cpu fesszel szandikáknak megvan a 4.5ghz :K :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1141) MPowerPH válasza dime27 (#1140) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg meg, de hát ez nyilvánvaló volt. ;) Én azzal nyugtatom magam, hogy 8 maggal is meglesz a 4.5GHz elég lazán, talán egy quad ch társaságában. :C

Don't Tread On Me

(#1142) Overlocker válasza XaraX (#1128) üzenetére


Overlocker
veterán

:C

(#1143) Overlocker válasza XaraX (#1137) üzenetére


Overlocker
veterán

cpu-z 1.56.2 Ez már elvileg jobban méri a sandykat..

(#1144) APC ADAM


APC ADAM
tag

Hali tegnap óta ezt írja ki amikor bekapcsol a gép ez mit jelent mert eddig nem volt ilyen hiba üzenet és visszavettem alap órajelre?[link]

(#1145) dime27 válasza MPowerPH (#1141) üzenetére


dime27
őstag

Bizti megmeg csak kérdés milyen árbol azok már 22 csíkkal készült procik lesznek gondolom azok a procik 500 dollárnál fognak kezdődni és számomra még jó pár évre a 8magnak nemsok jelentősége lesz ha még a 4mag+HT-t se lehet igazábol 2 éve kihasználni.... :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1146) katt777 válasza fagy53 (#1074) üzenetére


katt777
félisten

Ennek mi köze ahhoz, hogy februárban a SB procikhoz jönnek Z67-es lapok, amelyekben tuningolni is lehet, vmint használni az IGP-t, és az egyéb ehhez kapcsolódó funkciókat? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1147) fagy53 válasza katt777 (#1146) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kezdek fáradni, ugye nem direkt csinálod? :D
"There is a third member of the 6-series family that will begin shipping in Q2: Z68. Take P67, add processor graphics support and you’ve got Z68. It’s as simple as that. Z68 is also slated to support something called SSD Caching, "

"Taking into account numerous user requests, Intel is going to add another chipset to their LGA1155 family called Z68. It is going to be a hybrid combining P67 and H67 functionality. It will allow using integrated graphics (like H67) and overclocking the CPU and memory (like P67). Z68 is scheduled to come out in Q2 2011."

"Das Übertakten der Desktop-Prozessoren wird nur mit dem P67-Chipsatz einfach möglich sein. Die H67-Boards erlauben keine Verstellung des Multiplikators, der über den maximalen Turbo-Modus hinaus. Der bereits vor wenigen Wochen gemunkelte „Z68“-Chipsatz soll die Eigenschaften von P67 und H67 vereinen und dann dieses Problem beheben. Mit einer Markteinführung rechnet man in der Gerüchteküche zum Frühjahr 2011."

A negyedik linkből /magyar nyelvű / már nem másolom ki az idevonatkozó részt.... :N

darál0w: kösz a biztatást, persze ki tudom azt is fizetni, de 4GHz felett mi a a francot kezdjek vele? :D Pusztán mint érdekesség, kicsit csábító lehetőségként foglalkoztat a dolog, de ésszerű haszna nincs és nem lesz. Egyedül az eltemetett tuningos múlt kísért a képében.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1148) Erdei88 válasza AMATŐR (#1138) üzenetére


Erdei88
veterán

Neked UD4es lapod van?
Összedobtad már a rendszert?

(#1149) poppfalusi


poppfalusi
tag

Megjött az ASUS p8p67 pro alaplapom :)

(#1150) warcat válasza poppfalusi (#1149) üzenetére


warcat
veterán

Ennek örülünk ,de proci is van hozzá ? :)

EA: It's in the crate!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.