Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) NathanQuest válasza dime27 (#598) üzenetére


NathanQuest
csendes tag

off]

[ Szerkesztve ]

(#602) Overlocker válasza dime27 (#598) üzenetére


Overlocker
veterán

Akkor folytatom :D

2295Mhz 6-10-7-27 1T

(#603) Qru válasza Cybertrone (#600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, ez marha nagy öngól, mondhatni Giga méretű :D Így csak az marad meg az emberekben hogy a Gigában kiég a socket.

#nincsbennetarcsi

(#604) MPowerPH válasza dime27 (#598) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez semmi. :N

Overlocker: Na, ez már combos. :K Nem gyenge darabok.

Don't Tread On Me

(#605) dime27 válasza Overlocker (#602) üzenetére


dime27
őstag

Ez melyik kitt elárulod egy Gskill oldalrol valo linket elég lenne amugy gondolom vmi combosabb :U Nekem egy 2x4Gbos 1866Mhzes cl8as RipjawsX jön majd szted azzal 1.5Von a 2000mhz meglesz?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#606) Overlocker válasza dime27 (#605) üzenetére


Overlocker
veterán

Ez egy drága kit. A 2300Mhz-es kit

Nem biztos, de 1,55-1,6v között lehet..

[ Szerkesztve ]

(#607) dime27 válasza Overlocker (#606) üzenetére


dime27
őstag

Ismerős a PI széria az ud3p-mben egy PC9600-2x2Gbos csücsül az is 82k volt mikor hozattam és azóta is szépen megy 1272Mhzen cl5ben 2.05Val ;) :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#608) Erdei88


Erdei88
veterán

MSI P67A GD65 + 2600K full test and comparision with X58/I7
A végén van SLi teszt is, érdemes meglesni!

(#609) MPowerPH válasza Erdei88 (#608) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh, mi az hogy 4core/8Thread? :U Mondjuk így reális lehet nézni az összehasonlítást. Bár akkor fölös a 980X használata.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#610) AirBooms válasza MPowerPH (#609) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez tök idiótaság. Ki fogja használni a 980X-et 4 maggal??? Akinek nem kell a 6 mag, az vesz egy 920-at (vagy ha nem normális, akkor egy 975-öt).

Amúgy mi a konklúzió? Van valaki, akinek volt türelme, és szeme ezt a sok külön elhelyezett screenshotot megnézni, összehasonlítani?

(#611) MPowerPH válasza AirBooms (#610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is most nézem, pl az SLI-s részt full nem értem. Nem látom az összehasonlítási alapot.

Gondolom azért 4/8 -as a 980X, mert a tesztek többségében a plusz 2mag miatt nagyon elhúzna. Bár tényleg hülyeség, erre van 920-as is 42k-ért.

Don't Tread On Me

(#612) Overlocker


Overlocker
veterán

Közérdekű közlemény!!

Gigabyte P67A-UD7 esetében, 2 kártyás üzemmódban valóban 16x/16x-el működnek a kártyák (ahogy nálam is). 3 kártya esetén 16x/8x/8x.

A Gigabyte egyik technikai embere erősítette ezt meg.

[ Szerkesztve ]

(#613) MPowerPH válasza Overlocker (#612) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez viszont jó hír. Mondjuk itt is leírják. 3 kártya esetén tévednek csak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#614) M@cika válasza Qru (#603) üzenetére


M@cika
őstag

Azért meglepődnék, ha ettől még nem a Giga adná el a legtöbb lapot az idén is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#615) Erdei88 válasza MPowerPH (#609) üzenetére


Erdei88
veterán

Gondolom a Bloomfield-del akarta összehasonlítani.

AirBooms: 3D bench, renderben jobb 2600K. Játékban egál.

(#616) MPowerPH válasza Erdei88 (#615) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a Bloomfiled -nél jobb, mondjuk ez nem újdonság. Azonos órajelen 11%.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#617) subaruwrc válasza MPowerPH (#609) üzenetére


subaruwrc
félisten

így értelmes összehasonlítani valamit szerintem.
így látszik mennyit gyorsult az architektúra ha azonos magszámmal vannak tesztelve
ne azért nyerjen a 980x egy multi threaded programban mert 2vel több magja van ..

(#618) MPowerPH válasza subaruwrc (#617) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak hát ugye ezt mindenki tudta. Mondtam, 11% javulás. És még ez sem mond el mindent, mert 4500 MHz egy Bloomfield -el már elég ritka 24/7-re, míg az SB -nek ez meg sem kottyan. 500MHz simán van a két proci között 24/7-es felállásban.
Persze ha csak architektúrális az összehasonlítás, akkor ok. De ez nem a 2600K vs. 980X. :N
Játéokok alatt ugyan annyi, ez is várható volt. Azt nem értem a Bulldozernek milyen beállításon jön ki a 50%-a a Bloomfieldhez képest. :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#619) Cybertrone válasza Erdei88 (#615) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nah ha játékban egál akkor no problem, renderelni nemspokan szoktak :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#620) AirBooms válasza subaruwrc (#617) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem értek egyet.
Ha 980X-szel hasonlítja össze, akkor mindenki azon fog morogni, hogy lám-lám, hogy elveri a hatmagost, amitől csak harmadannyiba kerül! Még akkor is ez marad meg mindenkiben, ha valójában csak négy maggal küldték meg...
Jobb lett volna egy valódi négymagos i7-tel összevetni, mert bár akkor is biztosan kijön a 2600K előnye, de akkor is egyből hozzátehetjük, hogy mindezt dupla árért!
A clock to clock hasonlítással egyetértek, de a procibutítással nem.

(#621) Erdei88 válasza AirBooms (#620) üzenetére


Erdei88
veterán

Lehet épp nem volt kéznél 920.
Az olvasó megy csak látja, hogy 4C/8T, mindenhova oda van írva
Egyértelmű, hogy a 980X erősebb.

(#622) Qru válasza Erdei88 (#621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel csak az a bajom, hogy a 980X-ban 12MB L2 van a 920-ban meg csak 8MB. Attól, hogy letiltottak 2 magot a cache méret nem változott... Így tök értelmetlen ez az összehasonlítás mert így erősebb mint egy 920/930 de gyengébb mint egy 980X.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#623) MPowerPH válasza Qru (#622) üzenetére


MPowerPH
félisten

Háhá, fején találtad a szöget. Ámbár ki tudja az mennyit jelent. De így akkor is hülye az összehasonlítás, ez a lényeg.

Don't Tread On Me

(#624) HSM válasza Qru (#622) üzenetére


HSM
félisten

A méret az egyik fele... A másik az uncore, ami máshogy megy gulfokon, nincs lockolva a memóriaórajel duplájára. Mondjuk, nekem így is tetszett. :K Szerintem jó gondolat volt így (is) összehasonlítani a gulfot/sandyt, ad némi képet, mekkora gyorsulás várható, ha megjelenik a 6-magos SB.
Amúgy sehol nem írta, hogy ő itt a Bloomfield-et akarja az SB-hez hasonlítani.. :P

[ Szerkesztve ]

(#625) Qru válasza HSM (#624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja az Uncore-ról nem is beszélve. :K Szóval sztem ez a teszt így semmit nem ér. Akinek 920/930-a van, annak nem lesz 12MB L2-je és az uncore sem smakkol. Akinek 980X-e van az meg hülye lesz 2 magot letiltani... :K

#nincsbennetarcsi

(#626) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Eddig is tudtuk hogy x58-ról nem érdemes váltani... akármennyi magot is letiltanak a 980-as az 980-as marad... badarság komolyan venni a dolgot, majd ha kijön a teljesen korlátozásoktól mentes cucc, akkor majd mi x58 tulajok váltunk a többi meg csak szívja a fogát... ennyi! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#627) Erdei88 válasza Cybertrone (#626) üzenetére


Erdei88
veterán

Csak nehogy leessünk a székről amikor meglátjuk az árát. Én tuti megjelenés után több hónappal fogok váltani.
Szerintem most kipróbálom Sandy-t, mert kíváncsi vagyok, igaz csak egy szolid lappal és 2500K-val

(#628) AirBooms válasza Qru (#625) üzenetére


AirBooms
addikt

Pontosan, ez a két dolog még itt mocorgott bennem, csak én nem értek annyira ehhez az egészhez, hogy ezt leírjam. Tehát ez szerintem is baromság volt.

(#624) HSM: Amúgy sehol nem írta, hogy ő itt a Bloomfield-et akarja az SB-hez hasonlítani..

Na pont ezért volt baromság letiltani két magot. Hatmagost - pláne ennyi pénzért - nem azért vesz a júzer, hogy aztán letiltson belőle akármennyit is. Semmi köze a gyakorlathoz. Engem az sem érdekel, hogy az SB hány mag letiltással lesz gyengébb, mint a 920...

[ Szerkesztve ]

(#629) Cybertrone válasza Erdei88 (#627) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem is azt mondtam hogy azonnal de máris váltani kell... ráérünk ezt sem használja ki semmi, és ahogy a jelen állás áll nem is fogja... majd szépen csendben egy lap, aztán egy proci, meg ami még kelleni fog hozzá kb ennyiből áll! nálam a 11% nem üti meg a kíváncsiskodási határt, ez másnál máshogy van hát egézségére! :R
Nem olyan olcsó a PC világa hogy minden újdonságra ugorjunk mint foxi a labdára! :U :DDD

Mod 630. HSZ:
Overclocker:
Nekem is megy majd 4.5ghz-t 24/7 a 920-am az átlag ugysem fogja többön jártani a sandyt... :U Ahhoz már hűteni is kell, méghozzá szerintem 4.5ghz fölött botortalanság lenne légre bízni a dolgot!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#630) Overlocker válasza Cybertrone (#629) üzenetére


Overlocker
veterán

11%, meg mondjuk +20% órajel különbség.. :))

(#631) APC ADAM válasza Overlocker (#630) üzenetére


APC ADAM
tag

ment PÜ :R

(#632) MPowerPH válasza Overlocker (#630) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs ott 20%, inkább az is egy 10-es. 930 -asomat 4400MHz-n használtam, ez mennyit tudhat 24/7-re értelmes feszen? 4800-at? 10%-al számolva ez 4840MHz lenne, tehát helyben is vagyunk. 20% kicsit erős. :N

Don't Tread On Me

(#633) Overlocker válasza MPowerPH (#632) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát azért nem 4400Mhz az átlag..inkább 4,2.. :) Sandy átlag 4,8-5 között.. Ok, akkor legyen 15%. :)

[ Szerkesztve ]

(#634) Cybertrone válasza Overlocker (#633) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azt megfogom nézni hogy rajtad kívül mennyien fogják 4.8-5ghz-n járatni! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#635) MPowerPH válasza Overlocker (#633) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor az én esetemben írom, hogy kb. nálam abból 10% plusz adódna. :) Egyébként volt itt már gyengébb SB eredmény is, ahol csak 4.6GHz-ig jutottak. Vagy ott valami más probléma volt?

Don't Tread On Me

(#636) Overlocker válasza MPowerPH (#635) üzenetére


Overlocker
veterán

Leginkább Bios..

(#637) Overlocker válasza Cybertrone (#634) üzenetére


Overlocker
veterán

Hidd el sokan, az ipon-os hírben is kész vicc, mindenki jön az antituning szöveggel, aztán amikor megvan és lássa hogy tényleg biztonságosan lehet úgy használni, akkor miért ne hagyná úgy..

(#638) Cybertrone válasza Overlocker (#637) üzenetére


Cybertrone
veterán

Legyen úgy! :R :R :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#639) ffodi válasza Cybertrone (#634) üzenetére


ffodi
veterán

Ha lenne ilyen rendszerem, hidd el, hogy annyin járatnám. ;]
Lehet, hogy be kell újítanom, mert csábít az az 5ghz.

Over:

A procikhoz alaplapot is tudsz szerezni?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#640) Cybertrone válasza ffodi (#639) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mindenki maga érzi! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#641) MPowerPH válasza ffodi (#639) üzenetére


MPowerPH
félisten

És mire mennél vele, miért jó az az 5GHz? Mert szerintem a mostanit sem tudod kihasználni. Annyira kell a konvertáláshoz és a rendereléshez a magas órajel? :U Akkor miért nem 980X-et veszel?

Don't Tread On Me

(#642) Cybertrone válasza MPowerPH (#641) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vantageben végre a procinak köszönhetően elérné az 580 szintjét ;] :P
(Bocs nembírtam kihagyni) :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#643) Fore


Fore
tag

Szerintem 2500k bőven kiszolgál egy közepes felhasználót jó néhány évig, ( és "k" mert ha már lúd akkor legyen dagadt ). A 2600k nekem már drága móka, főleg hogy 2 gép van a családban ( egy a mamának egy a papának)!

'Nem tudom ki emlékszik még rá a jó öreg Prescott 630-ra. Jó szolgálatot tett, de már kevés.'

[ Szerkesztve ]

(#644) ffodi válasza MPowerPH (#641) üzenetére


ffodi
veterán

980x túl drága nekem + ahhoz tri-ch ram stb.... Csak akkor cserélném, ha nem kell sokat ráfizetni.

Hogy mihez kell? Komolyabb eredményeket szeretnék elérni pl HWboton elsősorban. Emellett maximalista vagyok ilyen téren(amennyire a költségvetés engedi), és szerintem ez mindent elárul. A 6950-et is azért vettem, mert alig kellet ráfizetnem az 5870-re, és unlockolva egy +25k-s vga-t kaptam(6970). Az 5870 is elég volt igazából, de 10k-ért ennyi többletteljesítmény szerintem megérte. Ha itt is előállna egy hasonló helyzet, akkor nem haboznék a váltáson. :)

Ha pedig munkáról/játékról van szó, akkor nem mindegy, hogy 4 v 5ghz, még akkor is, ha 4ghz is elég szinte mindenre.

Cybertrone:

Alap. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#645) Overlocker válasza MPowerPH (#641) üzenetére


Overlocker
veterán

A magas órajel inkább gamekhez jó..

(#646) Overlocker válasza ffodi (#639) üzenetére


Overlocker
veterán

Talán, attól függ milyen kell..

(#647) ffodi válasza Overlocker (#646) üzenetére


ffodi
veterán

PÜ.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#648) MPowerPH válasza Overlocker (#645) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, hogy azokhoz. Pont az miatt kérdeztem rá, mivel a magszám szerintem többet nyom a latba. Game -ekhez is egy határ után elég az órajel, hacsak nem GTX580 quad SLI van a gépben. Szvsz, az elég ritka. 1-nek meg talán 4GHz sem kell.

Don't Tread On Me

(#649) joshua7 válasza ffodi (#644) üzenetére


joshua7
veterán

Négymagosnál fölösleges mark-ra a tri. Nálam semmi különbséget nem hozott dual-hoz képest (3x1 vs 2x2). Szvsz egy Gulf-nál sem lehet ez másképp.

Semper Fi

(#650) Attix82 válasza subaruwrc (#617) üzenetére


Attix82
őstag

Reagalva csak ezt tudom linkelni: [link]

CineBench R10 - Single Threaded Benchmark

Sandi 2500k 5860 pont
980X 4731 pont

Ha jol ertelmezen 1 magra van nezve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.