Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) HUNRONIN válasza szacsee (#6997) üzenetére


HUNRONIN
tag

Szerinterm 2500K...nekem jobban kihajtja a GTX460-at mint a Q9650 tette 12Mb cachel...és 52k-ért szerintem elég jó vétel...hacsak a haverodnak nincs fölös 30k-ja a 2600K-ért (kb 82k az ára).... :DDD
Alaplapot én nem javasolnék, mert én nem a legolcsóbbat, egy Asus P8P67 Deluxe-t vettem és az 60k volt....így alaplapban más tanácsára szorulsz hacsak nem akar ő is ennyit költeni alaplapra....nekem az szólt többek között hogy a deszka tud SLI-t és CrossFirét is..... :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7002) D1Rect válasza HUNRONIN (#7001) üzenetére


D1Rect
félisten

A 2500K ára jó lesz 50-nek a 2600K ára meg 72-nek is. ;)

(#7003) gainwardgs válasza szacsee (#6997) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én is a 2500K-t javaslom játékra meg főleg,nem gondoltam volna h még ennyi plussz maradt a gtx 460-omba Q9650 után :D
Alaplapom p67-ud4 4.7ghz-t megy benne a 2500K-m eddig, szerintem haverodnak elég lenne egy sima ud3 is vagy ud3-p, vagy ha másik alaplapot preferál akkor olyat, szerintem nem lehet olyan nagyot mellé lőni.

(#7004) Brekkk válasza D1Rect (#6999) üzenetére


Brekkk
senior tag

Ha csak játékra kell, akkor ne vegyen drága komoly lapot.
Tuning sem lesz, akkor én egy Asrock H67M-GE lapot ajánlok. Olcsó és minden rajta van ami a legújabb technológia. USB3, SATA3, RAID0, UEFI BIOS. Csak 1 16-os PCI-E van rajta, de játszani 1 kártya is elég, mondjuk egy NVIDIA 560 TI.
Játékhoz elég lesz a 2500 K is. Amit megspórol a procin, azon vegyen egy normális hangkártyát, játékoknál igazán hasznos lehet. Ha 1 HDD-je van, vegyen mégegy ugyanolyat és használjon RAID 0-át
Milyen felbontású a monitora?

[ Szerkesztve ]

(#7005) Mukorka válasza warcat (#6981) üzenetére


Mukorka
addikt

Ezt nem nèztem át csak a fent linkelt ud-7 hez tartozót de ott lépèsről lépésre írják ezeket.
Próbáljam meg az egészet egyszerre ahogy itt írják?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#7006) D1Rect válasza Brekkk (#7004) üzenetére


D1Rect
félisten

No offense, de ha az ismerős kedvenc alaplapmárkája pl. az MSI, mert a "tuningveresenyeken is azt használják", erre ő odaállít egy Asrock lappal.
Hááááát... :D

+4 szál megérheti a jövőben. Már most is kihasználja szinte minden a 4 magot.
A + 4 vszínűleg jó lehet a jövőben. Talán.

Olyan felhasználónak akinek össze kell rakni a gépet egészen biztosan nem tennék be raid 0-át.

[ Szerkesztve ]

(#7007) fsb1000 válasza gainwardgs (#6988) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem kapcsolom ki, de a droppolást lehet szabályozni.

szacsee: szerintem 2500K és a különbözet menjen a VGA-ba. Draga lap sem kell. az "alapfeszes tuninghoz.
4,2-4,4 szinte mindennel menni fog (P67)

[ Szerkesztve ]

(#7008) gainwardgs válasza fsb1000 (#7007) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tudom csak yorkfieldeknél 1,3 volt felett ki kellet kapcsolni mert állítolag tönkreteheti a cpu-t.
Sandy-nál is ez van?? :F

(#7009) HUNRONIN válasza D1Rect (#7002) üzenetére


HUNRONIN
tag

Nyilván van annyiért is :)
De én az új cuccaimat mindig a megszokott boltomban veszem garival és jó háttérszolgáltatással Jászberényben :) Tudom pesten vagy PH van olcsóbb is de nekem ez jutott :)
....a lényeg hogy műkszik végre a hangkarim is :DDD

Asrock-ot én se nagyon vennék :U

[ Szerkesztve ]

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7010) CHIPman válasza HUNRONIN (#7009) üzenetére


CHIPman
nagyúr

"Asrock-ot én se nagyon vennék :U"
Az 5-7 éves okok miatt? Jól teszed, a durranó-pukkanó Giga jobb 10ezerrel drágábban. :R
Asusról ne is beszéljünk, nem véletlenül vált ki és emelkedett fölé az ASRock.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7011) D1Rect válasza CHIPman (#7010) üzenetére


D1Rect
félisten

Ő asus hívő, ne győzködd.

(#7012) HUNRONIN válasza D1Rect (#7011) üzenetére


HUNRONIN
tag

:K :P
....de az ám....bár tegnap este elbizonytalanodtam amikor a hangkarim nem akart működni a kusza IRQ kiosztás miatt..... :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7013) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Jó reggelt:D

Na holnap folytatom az MSI p67a tesztelést, s küldök eredményeket!
Üdv!

(#7014) jeni válasza HUNRONIN (#5650) üzenetére


jeni
félisten

szia

erre az Asus P8P67 Deluxe csúcs lapra feleslegesen kevés a i3-2100 proci,nem passzol hozzá

késői reagálás

őőőőő akkor ezt ne vedd figyelembe :R

[ Szerkesztve ]

(#7015) fsb1000 válasza gainwardgs (#7008) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs erre vonatkozó infom, de szerintem nem véletlenűl alapficsör.
És nem a tuningosok ellen találták ki.

(#7016) HUNRONIN válasza jeni (#7014) üzenetére


HUNRONIN
tag

Tudom.....ezért is vettem a saját konfigomba hozzá i5-2500K-t :DDD ....így még a GTX460-m is jobban érzi magát :DDD

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7017) boogie84


boogie84
veterán

Mit gondoltok, ez a kettő menne együtt hiba nélkül? UD4-B3+Ripjaws.
Most olcsó a Vengeance is, de félő h az UD4-ben nem fog menni. Nem akarok szívni. :( + Azt hallottam h a japánban történt eseményeknek köszönhetően drágulni fognak a termékek...
EVO-k vajon mikor érkeznek? :U
:(

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#7018) Goldmen75 válasza boogie84 (#7017) üzenetére


Goldmen75
őstag

Szia!

Nekem ugyanez van, csak 4 gb-osba, s Giga p55-ud3-ba ment, most meg MSI p67A-C45-be hasít!!! Nagyon jó ramok ezek!

(#7019) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az igazság az, hogy én is kacsintgatok az SB irányába.
Nem vagyok szénné tuningolás híve, de tetszik az, hogy kevesebb fogyasztással clock to clock hozza azt mint az 1366-os platform (saccolva).
Nálam egy C0-s i7 920 van jelenleg. Ismerősömnek nincs kedvenc márkája... PC az PC belsejét még most sem látta, pedig egy 2,8Ghz-es P4-ese van ami nem mai darab.
A környéken lehet elvinnék a procim és a deszkám. Gondolkodóba estem. Magamnak biztos, hogy nem a legdrágább lapot veszem meg, no meg 2500K van betervezve.
Asrock azért szimpatikus, mert a vízhűtő blokkom 775-ös felfogatásával rá tudnám tenni.
A Giga / Asus pedig a 3 év garancia miatt... bár MSI sincs kizárva.
Kinőttem a tuning korszakból és nem trémárkolok, így az apróbb hibáit elnézem egy alaplapnak. Tudom a Gigabyte-nak is vannak nyűgjei... sőt, viszont előtte nagy Asus rajongó voltam P3-tól P35-ig, ami nem kis idő. Minden lapnál volt valami kis bibi, ami vagy tuningban szólt bele, vagy pedig a mindennapokban okozott problémát.
Ami fontos lenne számomra:
-USB3 és Sata 3
-Normális tápellátó áramkör (nem tudom SB-nek hány fázis kell, vagy hányfelé osztott mosfet áramkör, hogy akár 4,5 Ghz is elérhető legyen anélkül, hogy az alaplap károsodjon). Nem szeretnék abba a hibába esni, mint régen P5K vanilla és Q6600 B3 tulajok, hogy kis tuningnál már rezonált az egész deszka a pwm áramkör miatt. ;]
-UEFI bios nem árt ha van rajta, de igazából nem számít a kinézet, talán a jövőtálóság miatt szeretném, ha kezelné a 3Tb-nál nagyobb HDD-ket.
-PCI csatlakozó Asus Xonar D1 hangkártya végett.
Ezek lennének az elvárások, milyen deszka a minimum az alábbi gyártóknál amivel már biztonságban hosszútávon lehet tuningolni?
Asus
MSI
Gigabyte
Asrock

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#7020) Goldmen75 válasza szacsee (#7019) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hát hallod, MSI UEFI , olyan, hogy bekapcsolom a gépet, ha nem nyomok del-t hogy uefizzek, akkor már tölt is a vinfos....nincs se post se semmi , hanem egyből winlogó s már be is töltött s még csak ssd-m sincs:D

(#7021) N_A_S válasza szacsee (#7019) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha nem akarsz 4600 fölé menni egy UD3R vagy UD3P-t ajánlok, mert abba szépen működnek a PCI-os dolgok. i5 alá mehet a sima UD3 is.

Nincs uEFI, Hybrid EFI van ami kezeli 3TB+ vinyókat, és mardt a BIOS kinézet.

(#7017) boogie84
Giga topikba már jönnek a pozitív vélemények is a Vengeance-ről

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7022) tomic válasza CHIPman (#7010) üzenetére


tomic
addikt

Azért ez egy kicsit erős!

(#7023) szacsee válasza N_A_S (#7021) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt olvastam, hogy Gigánál maradt a kinézet.
Az ilyen deszkánál is elsőnek a win logó jelentkezik, vagy még postol a masina?

(#7024) N_A_S válasza szacsee (#7023) üzenetére


N_A_S
veterán

AHCI módba tovább tart a boot. Én mondjuk SSD-vel vagyok olyan ~15mp alatt bennt vagyok a windowsba, rajtra készen

De majd lemérem stopperrel

szerk: Na ez enyhe túlzás volt. Lemértem: 38.6mp, bekapcsoló gomb megnyomásától, az Üdvözöljük rész eltűnéséig (tehát amikor már látom az asztalt)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7025) boogie84 válasza N_A_S (#7021) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi. Korábban figyelmen kívül hagytam a giga lapot , pont a vengeance miatt. BEnézek, kérdezek ott. Még1× köszi.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#7026) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali.

Olcsón mit tudnátok most ajánlani egy 2500k alá? Nem kell ultimate lap, de a tuningot valamennyire bírja, és legyen róla sok pozitív tapasztalat! :D

Köszi előre is!

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#7027) N_A_S válasza N-vidi-A (#7026) üzenetére


N_A_S
veterán

ASRock Extreme4 / Pro3

https://tinyurl.com/phnas

(#7028) fsb1000 válasza N_A_S (#7027) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az extreme4 már nem olcsó kategória (szerintem)
A B3-al megdrágultak a lapok.

(#7029) HUNRONIN válasza fsb1000 (#7028) üzenetére


HUNRONIN
tag

Egyébként kicserélik a lapomat majd garban B3-ra??? Csak mert ez a mostani B2-es és a héten vettem.

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7030) Mukorka


Mukorka
addikt

Hellosztok!

Eme leírás alapján próbáltam húzni a gépemet de nem bootol be, sőt a biost is cmos clearrel sikerült csak visszahozni.

Próbáltam az első hsz szerint linkelt ud-7 hez tartozó oc guide alapján is de úgy sem megy.
Kérdeztem másokat is és mindenki szerint sok a fesz amit ezek a leírások mondnakal.

Nekem a gép eddig 4,2 Ghz és 1.330v Vcore mellett indult csak el.
Nem indult 4.5 Ghz-n 1.300Vcorre-al sem és 4.2 Ghz 1.2800V vcore mellett sem.

Tud valaki segíteni hogy lépséről lépésre mit csináljak? már próbáltam több beállítást is de lehet hogy eleve rossz értékeket adok meg a Voltages-nél és máshol is.

Köszi előre is, Üdv.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#7031) N_A_S válasza HUNRONIN (#7029) üzenetére


N_A_S
veterán

Júniusig cserélik, ha jól tudom utána már csak akkor ha elég, vagy más garis baja lesz.

(#7030) Mukorka
Most beszéltem Landonnal. Mindent hagyj AUTO-n, csak a feszt a Vcore-nál lődd be, meg kapcsold be az LLC-t (AUTO-rol tedd át enabled-re) és told fel a szorzót.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7033) Mukorka válasza N_A_S (#7031) üzenetére


Mukorka
addikt

És az advanced Cpu frequencesnél maradjanak az értékek disableden?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#7034) N-vidi-A válasza N_A_S (#7027) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Rendben, köszönöm. :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#7035) N_A_S válasza Mukorka (#7033) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen. Ahogy az UD7-es guide-ba is van, azokat mindenképp lődd be kezdésnek. És ne a DVID-del adj +feszt

(#7034) N-vidi-A
nincs mit

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#7036) Mukorka válasza N_A_S (#7035) üzenetére


Mukorka
addikt

És ha 4.2 Ghz-re akarom "csak" húzni akkor mennyit adjak neki szerinted úgy kb?

Illetve ez az energia takarékos dolog hogy magától szabályozza a sebességet ez hogyan állítható vissza tuning után?

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#7037) Landon


Landon
őstag

Akarok PSU-t tesztelni és azon gondolkodtam, hogy vajon fogyasztás szempontjából mi terheli meg a legjobban a CPU-t? LinX vagy Prime 95 LargeFFT? LinX a legdurvább amennyire én hallottam de az ugye nem folyamatos.

Murkolka: Meg tudnál nekem valamit nézni kérlek? Ha resetet nyomsz a gépnek és utána POST közben DEL-el megpróbálsz belépni a BIOS-ba, neked is reset-elget utána a lap? Ez egy sajnos nagyon gyakori jelenség köszönhetően a "csöves" BIOS-nak, csak kíváncsi lennék, hogy nálad mi a helyzet. :) Révén, hogy neked is UD4-ed van (B3?).

Egyébként 4.2GHz, hm. nem akarok hülyeséget mondani de próbáld meg ezt:

Vcore: 1.3 körül és LLC enabled. Máshoz ne is nyúlj! Csak még a energiagazdálkodással kapcsolatos vackokat lődd ki ill a turbo-t és a real-time ration change in os-t. 1.3V vcore-ral és LLC-vel kb gondolom drop-al együtt olyan 1.29-1.3V körül lesz. Ott azért a 4.2GHz-nak mennie kéne ha jól veszem ki a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7038) Mukorka válasza Landon (#7037) üzenetére


Mukorka
addikt

Prime95 alatt a Small FFT teszt terheli a PSU-t , sztem azt nyomjad neki nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#7039) rankesz válasza Mukorka (#7038) üzenetére


rankesz
veterán

Mellé nyomhat egy kis Furmark-ot, és akkor a VGA is fullra lesz terhelve.

Kb így tudja a legjobban tesztelni a tápot.

(#7040) Landon válasza rankesz (#7039) üzenetére


Landon
őstag

Furmark felejtős, van annál jobb. :) Heaven 2.5. Állítólag az is brutális. Most azt csinálom Heaven+LinX. Furmark egyrészt macerás másrészt nem akarom kinyírni a kártyáimat. :) Valóban a smallFFT-nél nagyobb a fogyasztás?! O.o Én azt hittem a LargeFFT... :B

Mukorka előbbi hsz-em szerkesztettem olvasd el! :) Wááh, elnézést kérek, elírtam a neved! :B

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7041) Mukorka válasza Landon (#7037) üzenetére


Mukorka
addikt

Small FFT teszt terheli a PSU-t ha minden igaz.

Neked most mennyin van a Vcore és milyen Ghz-n? nekem stabil volt a rendszer kb 4.2 ghz 1.330 on. szóval sztem is jó lesz csak máshol azt írták hogy az nagyon sok fesz de szerintem ez teljesen normális, vagy nem?

Ja és igen, B3 valamint a resetelős buli is elég gyakori ezért is szeretném ha egyből menne normálisan. De szerinted mitől csinálja a resetelést? mert nekem csak cmos clear után indul újra és elég idegesítő

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#7042) szacsee válasza rankesz (#7039) üzenetére


szacsee
nagyúr

Furmark alatt ha CPU-t terheled akkor drasztikusan csökken az FPS... gondolom a kártya leterheltsége is.

(#7043) HUNRONIN válasza N_A_S (#7031) üzenetére


HUNRONIN
tag

Hol holvastad ezt N_A_S, melyik gyártó hivatalos publikálásában? áthajintanád azt a linket?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7044) D1Rect válasza HUNRONIN (#7043) üzenetére


D1Rect
félisten

Bármikor kicseréltetheted.
(akár gari lejárta előtt 1 nappal, elméletileg azután is, de akkor már nagyon macera)

Az Asrock ad +1 év garit, ha jun-jul(?) 30-ig megléped.

Sztem erre emlékezett.

(#7045) *Ropi* válasza HUNRONIN (#6998) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor sok sikert a szemetelős hangkártyádhoz! ;) :))

Előtte Audigy 2-őm volt 4-re szoftverezve: azzal csak az volt a gond, hogy a távirányítója nem működött XP alatt....Meg az sem tetszett benne, hogy belsőleg mindent 48 kHz-es mintavételezéssel dolgoz fel, emiatt 44,1 kHz-es zenét hallgatni az emberi fül megerőszakolása volt vele...

A Fatal1ty-n is van jelölve "kompót", de nem van hozzá a csomagban kivezetés...Majd rakok bele egy alkatrésszé vált Asus m2n32 sli deluxe lapból, ha jól emlékszem abban volt egy hátlapi kivezetés hozzá, remélem, stimmel a lábkiosztás...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7046) N_A_S válasza D1Rect (#7044) üzenetére


N_A_S
veterán

Az is lehet. :U Gari lejárta után viszont nem hiszem hogy cserélik. Volt / van 3 éved bebattyogj vele a bótba, lustaság ellen nincs garancia. Vagy mégis :F

https://tinyurl.com/phnas

(#7047) D1Rect válasza N_A_S (#7046) üzenetére


D1Rect
félisten

Mégis. Hibás teljesítés.
Persze oda azért már pofa kell.

(#7048) HUNRONIN válasza D1Rect (#7047) üzenetére


HUNRONIN
tag

Ezt mind értem mesterek...de azt a hivatalos közleményt amiben erről az intel vagy valamelyik alaplapgyártó nyilatkozik azt holtalálom meg? Vagyis ti ezt az infót "honnan szedtétek"?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#7049) boogie84 válasza HUNRONIN (#7048) üzenetére


boogie84
veterán

Innen :B Már ha a garanciára gondolsz.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#7050) HUNRONIN válasza boogie84 (#7049) üzenetére


HUNRONIN
tag

És ott honnan??? Mert én nem látom :)
Nem okvetlen a gari hosszabbítás érdekel, hanem az alaplap kicserélése.

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.