Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) asuspc96


asuspc96
senior tag

A legfrisebb beállítások amiket HoReSz1975 , Tirexi , ÁdiBá segítségével hoztam össze. :R
Akiket nem említettem arra is gondolok és köszönöm nekik is... :R

FRISS

Viszont nem értem, hogy ahol grafikonon ábrázolja ott miért 3,4GHz-et ír ? CPU-z pedig 4,6GHz...kinek hidjek ? :F :W

Szerk.: Miért ilyen kevés a GFlops ?

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#19002) Erdei88 válasza asuspc96 (#19001) üzenetére


Erdei88
veterán

Csak nem vagy képes elolvasni amit írtam.
Mindegy, majd a többiek segítenek

(#19003) asuspc96 válasza Erdei88 (#19002) üzenetére


asuspc96
senior tag

"(#18975) Erdei88 válasza asuspc96 (#18974) üzenetére 2011-12-23 10:03:52
Erdei88 (őstag)
Nálam akkor volt ilyen amikor nem volt stabil a memória beállításom.
Legújabb LinX-el is stabil?"

Elolvastam ha a 0.6.4 a legfrissebb akkor azzal teszteltem 6GB memóval...

De köszönöm :R

asuspc96

(#19004) ÁdiBá válasza asuspc96 (#19001) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem megy egy energia takarékossági beállítás az alaplapodban.
Ez miatt ugrál a szorzó össze vissza még, és csak aktív terhelésnél vált fel 4.6Ghz.
Ez a Linx eredmény elég kevés 4.6Ghz képest.
Gondolom a windows 7 OS rendszered nem SP1 - es, hiszen csak ott működik az AVX támogatás, aminek köszönhetően dupla ilyen értéket kapsz.
Ha Win7 Sp1 ed van akkor érdemes keresni neten egy AVX ready Linx programot.
Memóriát sikerült tisztázni hogy pontosan milyen típusú ramjaid vannak, milyen időzítésen?!

ÁdiBá

(#19005) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne:
Irodai gépeket szeretnénk venni (internet+dos os alkalmazások + néhány teljesen alap programok), winXP 32bit rendszerrel kellene üzemelniük.

A processzorokkal vagyok kicsit bajban. 2 variáció van most, az egyik Intel core i3 2100 (3.1Ghz), vagy core i5 2400S (2.5Ghz). Amin csodálkozom az az, hogy ugyanolyan gépkonfogok és 2ezer forint különbség van az i3 és i5 között :U ez hogy lehet, amikor az az i5 azért ennél nagyobb difit indokolna?

A fő problémám viszont az, hogy 32bites win xp vel ezek a processzorok működnek? A bennük lévő integráld vga használható? Nem az lenne a helyzet, hogy 32 bites oprendszerrel csak 1db magot látna, a többit nem tudná kihasználni (i3 esetében 2 mag, i5 nél 4 mag) és nagyon lassú lenne? (főleg az i5 mert ugye ott 4 ből 1 et látna csak)

Köszi előre is mindenkinek aki tud segíteni!

(#19006) asuspc96 válasza ÁdiBá (#19004) üzenetére


asuspc96
senior tag

MEMÓRIA
OC Tweaker_1
OC Tweaker_2

"Gondolom a windows 7 OS rendszered nem SP1" Valószínűleg nem az... :W Mindjárt nekiugrok frissíteni :K

Semmilyen energiatakarékos üzemmódra utaló jelet nem találtam :( ...majd a hozzáértő szemek megtalálják.

asuspc96

Még ez se oldódott meg :W

(#19007) Viktor77 válasza Declare (#19005) üzenetére


Viktor77
titán

Miért ne működnének? Már az XP korában is voltak 4 magos procik.
A bennük lévő integrált VGA meg játékon kivül bármire használható.

Amúgy a 32bites Win7 nem járható út?

Az árkérdésre így látatlanban nehéz válaszolni, biztos van oka, hogy ilyen közel vannak árban egymáshoz ezek a procik (gondolom a konfig többi részében keresendő a dolog).
A 2400S meg a sima 2400-nél is drágább, mivel csökkentett fogyasztású (ezáltal némiképp csökkentett teljesítményű is) prociról van szó.

Nem mellesleg irodába még a 2100 is sok. Gyakorlatilag bármelyik kétmagos Pentium vagy Celeron elegendő.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19008) Declare válasza Viktor77 (#19007) üzenetére


Declare
őstag

Szóval akkor azt mondod, hogy 32bit winXP és mondjuk az i5 ös 4magos proci a beépített vga-jával probléma nélkül üzemel? Mert akkor az nagyon jó hír :))

Az a baj, hogy a win7 nem tud nagyon mit kezdeni a DOS alkalmazásokkal és van sajna több program is amik naponta használva vannak és DOS ban futnak.

32bit win7 az miben adna többet mint a 32bit xp? (frissítések+felhasználóbarátabb -szerintem- kivételével?)

(én is szeretem a win7 et jobban mint az xp t, csak azt hiszem bonyolultabb lenne az irodai rendszert win7 re összeállítani.)

szerk:

közben szerkesztettél :) . Ezek lenovo thinkcentre gépek és sajnos már E kódjelű intel procikkal nem lehet beszerezni. Azzal szerettük volna, de a Lenovo hoz meg ragaszkodnánk. Teljesen felesleges teljesítmény szempontjából ez a proci, de megbízhatóság és talán a kevesebb fogyasztás a cél.

Az i5 és i3 konfigok között más eltérést nem találtam hirtelen (merevlemez, ram stb mind ugyan az, a ház más, majd megnézem akkor részletesebben) Az i5 csak azért gondolkoztatott el, mert ha csak 2 ezer a különbség akkor ki tudja jópár év múlva lehet jó lenne majd)

[ Szerkesztve ]

(#19009) ÁdiBá válasza asuspc96 (#19006) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Memóriáid nem mennek 1.5V ?!
Sok az az 1.65V! 1333 on, és ráadásul alacsony a VTT.
Állítsd át a memória feszültséget 1.5V / 9-9-9 24 / 1333MHZ Ne hagyd auton.
DDR RAM Feszültség.: 1.5V

ÁdiBá

(#19010) asuspc96 válasza ÁdiBá (#19009) üzenetére


asuspc96
senior tag

Rendben átállítottam, jöhet a teszt....
A VTT mennyire állítsam ? van itt 0,661V-1,870V minden mint a vásárban :DDD

asuspc96

(#19011) Viktor77 válasza Declare (#19008) üzenetére


Viktor77
titán

Nem látom akadályát, hogy miért ne menne. Ahogy látom, driver is van XP alá.

A Win7-hez letölthető az XP mód. Ezzel egy teljesértékű XP-t kapsz pluszban (persze 3D támogatás nélkül, de ez esetedben nem is számít). Meg kéne nézni, hogy a DOS-os programotok hogy viszonyul ehhez.

Leírtad az előnyöket. Ráadásul jobban is gazdálkodik az erőforrásokkal. És semmivel sem kell jobb gép, mint ami 32bites XP alá kéne.

Ha valóban csak 2K a különbség, akkor mindenképp az erősebb procit éri meg megvenni. Ez nem is kérdés.

Amiket mondtam procikat (Sandy Bridge Pentium, Celeron), azok G-sek. G530-tól G860-ig. Így se kaphatóak?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19012) ÁdiBá válasza asuspc96 (#19010) üzenetére


ÁdiBá
addikt

VTT hagyd gyári értéken.
Akkor kell emelni mikor a memóriád nem bírja az 1.5V.
Tegyük fel hogy instabill a gép, memóriáid 1.5V 1333Mhz-en, és magasabb feszültség szükséges a ramoknak akkor emelned kell a VTT is vele arányosan.

A VTT és a DDR Ram feszültség között ne legyen 0.5Voltnál nagyobb különbség.
VTT Auton 1.051 DDR RAM 1.65V NEM OK!
VTT Auton 1.051 DDR RAM 1.50V OK!
VTT 1.155-68 DDR RAM 1.65V OK!

Remélem így tiszta. :B

ÁdiBá

(#19013) HoReSz1975 válasza asuspc96 (#19001) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ne pánikolj, nálam is ezt csinálja, nem használ annyi energiát a proci szerintem, de nem pontos az tuti....

(#19014) Declare válasza Viktor77 (#19011) üzenetére


Declare
őstag

Dos nem fut teljes képernyőben win7 alatt sehogy sem (virtuális géppel, semmivel).

Több netes oldalon van még E5500 as procival thinkcentre, de mindenhonnan azt a választ kaptam, hogy már nem beszerezhető. Core procik mennek már csak.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#19015) Tirexi válasza fr3dd1k (#19000) üzenetére


Tirexi
addikt

"Na újabb problémákkal ütköztem szembe!"

Ezzel nem te csak vagy így. Már ami a problémákat illeti.
Most én is egy "ilyen még nem volt" jelenséggel küszködök méghozzá a következővel:
Játék közben (L4D2, GTA4) különféle beakadások jönnek be de olyan mint amikor lefagy a Windows kékhalállal és a hang bebugzódik tehát ismétlődik. De a poén az hogy nem fagy le csak 1sec-ekre bejön ez a jelenség aztán megy tovább. Egyszer van egyszer nincs.
De a gond nem kicsi mert ahogy egy ilyen hiba bejön egyszerre eldobja a gép a net kapcsolatot tehát az alaplap eldobja a LAN-t. Ezt onnan tom, hogy L4D2 net-es és elveszti a kapcsolatot.

Na erre varjatok gombot. Kevés lehet a fesz? Meg kéne próbálnom levenni a tuningot de a feszt meghagyni. Ha akkor is bejön a hiba akkor valszeg nem tuning baj lesz itt hanem alaplapi chipset. Az meg fa.za lesz...
4 napos az alaplap...

Na mind1 azt tom, hogy még SOHA nem találkoztam ilyen hibával és eddig sem jött elő ez csak tegnap óta van. Pedig a tuning az 3 napja ennyi.

VGA-tól nem lehet ilyen mert alapon tuning nélkül is van ilyen hiba és ha a VGA hibázna akkor elmenne a kép.

Na megyek megnézem mi is ez valójában.

(#19016) Tirexi válasza Tirexi (#19015) üzenetére


Tirexi
addikt

Na az előbb toltam egy kampányt L4D2-be 3.4Ghz-en alapon és semmi gond nem volt.
Elég xar CPU-t fogtam ki ha 1.36V nem elég neki a 4.6Ghz HT-hez. De már megszoktam...

Mondtam, hogy a legjobb tesztelők a játékok mert LinX meg simán stabil hiba nélkül... -.-'
Remélem nem ez a xaros HT zavar be a dolgokba...

Szerk.:
Ja igen azért írom ide ezt hogyha netán tán valakinek ilyen hibája legyen akkor tudjon vele mit kezdeni.
Adok neki 1.38V-ot meglátjuk ott is csinálja-e.
De természetesen ez csak próba utána visszaveszem de lehet, hogy a Ghz-et is... :((( :(( :(

[ Szerkesztve ]

(#19017) asuspc96


asuspc96
senior tag

Amit most írok azon meg fogtok lepődni....Eddig még senki se jött rá a megoldásra... :Y

Szerdán belekezdtem a CPU,GPU tuningba és remekül működik minden.

Köszönöm még egyszer a segítőknek. :R :C

LinX stabilnak nyilvánította. Egyéb játékok alatt is stabil illetve tömörítés videó-zene vágás alatt is remek. Majd jött a Battlefield 3 itt a legelején elindult...
(nem tudom a beállításokat és nincs is róla írásos emlék :DDD ) Azóta soha többet semmilyen akaraterővel vagy rábírással nem lehet elindítani.... Persze a többi játék remekül megy (MW3, Batman:AC, ACelevations, GTA4, stb..)

Rendszerem a profilomban megtekinthető...
Éjjel-nappal elérhető vagyok PM-ben ha valaki esetleg ott mondaná meg az ötletét.

Előzmények: Catalyst 11.9 volt a legutolsó illesztőprogram, alap órajel I7-2600K 3,4GHz
Itt minden ment beleértve a BF3-at is

Még egy érdekesség ami talán nyom lehet: A legelső elindulásnál OC után nagyon magas FPS értékeket tapasztaltam (min 60 max 120 átlag: 84) lehet, hogy a CPU,GPU tuning nagyon sokat segített de nekem ez meglepő volt....

Itt egy videó amin látható a hibás folyamat: YouTube
ÖTLETEK ?

üdv, asuspc96

(#19018) Dombeat


Dombeat
csendes tag

Üdv!

Ezt a dell-t vettem, de nem tudom, hogy az Intel Core i3-2330M procihoz a win 7 ultimate 32 vagy 64 bit lenne jó?

(#19019) Erdei88 válasza asuspc96 (#19003) üzenetére


Erdei88
veterán

Alapórajelen és ha a vga alapon van akkor is ezt csinálja?
Nekem feltűnően meg húzva a kártya

(#19020) Speed® válasza Dombeat (#19018) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Proci szempontjából ~mindegy, a 4GB RAM miatt viszont x64 ajánlott.

(#19021) asuspc96 válasza Erdei88 (#19019) üzenetére


asuspc96
senior tag

BIOS-ban van olyan, hogy másik prfilt vagy az alapbeállítást nézi ?
Nem szeretném ezt a stabil kis tuningot elveszteni :(
Ha van megnézem Neked !

asuspc96

(#19022) Tirexi válasza asuspc96 (#19017) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez megint egy úgy mond ATI bug ami nem mindenkinél fordul elő de sajnos előfurdal sokaknál.
Nálam is előfurdalt CF-el meg anélkül is.
Elindít, tölt, majd az intro logo-nál megáll az egész.
Kb 10x-el elindítottam ugyanez volt aztán a 11.-re meg elindult.
Ez ilyen megmagyarázhatatlan dolog...

Más:
Folytatva a hiba utáni kutatásomat új eredményekbe botlottam.
1.38V-al 30 perc után jött elő egyszer ez a hiba és ahogy az lett megint elment a NET kapcsolat.
Ez érdekes, nagyon érdekes. Megnézem mi lesz ha kilövöm a Speedfan-t mert a végén még kiderül, hogy az zavar be. Csak mert amíg nem volt az a progi addig nem volt ilyen gondom.
Az meg nem lehet hogy a game nem kedveli a magas órajelet hisz a GTA4-nél is ugyan ez volt a helyzet.

Szerk.:
Na lol egyre jobb most már az alap LinX sem megy rendesen. Elindítom aztán lefagy az egész asztal pár mp-re aztán megint visszajön aztán kijön valami 50Gflps az eddigi 56 helyett. Hát barátaim lehet beletenyereltem valamibe de rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#19023) vass1024


vass1024
tag

Hello!
Csak érdeklődés képpen! Nektek is marha nehezen megy fel a hűtő a (s1155) processzorra? Nekem Sytche Katan 3 stiftjei borzasztó nehezen mentek a helyükre :U komolyan csodálkoztam hogy nem tettem tönkre az alaplapot, össze-vissza hajlott recsegett :Y

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#19024) Tirexi válasza vass1024 (#19023) üzenetére


Tirexi
addikt

Nálam simán felment a Zalman gond nélkül. :R

(#19025) Löncsi válasza Tirexi (#19022) üzenetére


Löncsi
őstag

Speedfan sztem nem sokat ér.

Sőt, mikor szórakoztam vele, nálam egyszerűen kinyírta az alaplapi CPU-fan szabályzót, kénytelen voltam a SYSTEM-re átrakni, még szerencse, hogy onnan is lehet szabályozni a CPU ventit.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#19026) Tirexi válasza Löncsi (#19025) üzenetére


Tirexi
addikt

Az igen. :Y
THX hogy szóltál. :R

(#19027) vass1024 válasza Tirexi (#19024) üzenetére


vass1024
tag

És az szerinted gond hogy akkor feszíti az alaplapot?

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#19028) Tirexi válasza vass1024 (#19027) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát nem egészséges de ha nincsen hiba és megy minden akkor no para. :)

(#19029) Viktor77 válasza Löncsi (#19025) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, minden bizonnyal az a szerencsétlen program volt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19030) Löncsi válasza Viktor77 (#19029) üzenetére


Löncsi
őstag

Most erre mit mondjak? Lehet én szúrtam el valamit, de ha egyszerűen nem működött a program használata mellett újraindítás után a vezérlés akkor most ajánljam ezerrel?

Ez kb. olyan mint amikor a sok ATI tulaj menőzik, hogy nincs gondja a driverekkel, nekem volt pl. dögivel, biztos hülye vagyok ennyi év gaming után (ja és nem csak játékok alatt volt gondom, hanem alap dolgokkal).

Ja és kellemes ünnepeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#19031) Tirexi válasza Löncsi (#19030) üzenetére


Tirexi
addikt

Hagyjad én sem tudtam vele megértetni azt, hogy ha nála nincsenek hibák nem jelenti azt, hogy másnál sincsenek...

Más:
Am a tesztek továbbra is folytatódnak. Eddig semmi mást nem állítottam csak kikapcsoltam a SpeedFan-t.
25 perc L4D2 simán ment volt egy-két beakadás de nem olyan mint eddig és a NET sem ment el.
Most megnézem mi lesz ha csökkentem a feszt és továbbra is SpeedFan off.

[ Szerkesztve ]

(#19032) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Speedfan-t használok és 2500k-t tuningolok egy Asrock lapban, és az égvilágon semmi problámám nincs, nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen ilyen szerencsés az univerzumban :D Net nem szakad, venticsatlakozó nem döglött meg.
A hibáitok 99%, hogy az instabil tuning miatt vannak. Vissza kell menni szépen a kályhához, azaz alapra minden, és szép lassan haladni felfelé. Semmi bajotok nem lesz, ha nem fél délután alatt lesz kitesztelve a rendszer.

(#19033) fr3dd1k


fr3dd1k
tag

Árulja el nekem valaki hogy mikor indul a gép , BIOS-ba be van lőve hogy usb keyboard és nem tudok mégse semmit se csinálni :DDD ps2 bill. kellett bányásznom...

(#19034) Tirexi válasza Pietrosz (#19032) üzenetére


Tirexi
addikt

Hmm ez érdekes.
Most toltam 30 perc L4D2-t 1.36V-al 4.6Ghz-en HT-vel és az ég adta világon SEMMI beakadásom nem volt SpeedFan nélkül.
Az előbb meg még az 1.38V sem akart elég lenni SpeedFan-al.

Akkor le lehet szűrni a konklúziót miszerint "SEMMI" köze nem volt a dolgok menetéhez a SpeedFan-ak. :U :B

Már töröltem is a gépről ezt az "érdekes" programot. :)

(#19035) Brekkk válasza Tirexi (#19031) üzenetére


Brekkk
senior tag

Én is azt tanácsolnám, hogy vedd vissza alap beállításokra és nézd meg ott hibázik-e.
Ha nem akkor szépen lassan lehet menni felfelé. Nem rögtön a legmagasabb órajellel kell kísérletezni.
Én alulfeszelem a procit. Folyamatosan mentem lefelé a fesz értékekkel amíg végre magtaláltam a minimumot. Természetesen nem egy nap alatt teszteltem ki egy beállítást, hogy jó-e. Ha egy hétig ment stabilan a rendszerem, napi 10-12 órát fagyás nélkül, utána mentem lejebb a fesz értékkel.
Kb 1 hónap alatt jutottam el a -0,145 V-ig az eredeti feszhez képest. Lejjebb már fagy a proci. Az az érdekes, hogy -0,145 V-nál kisebb fesszel semmelyik tesztprogi nem hibázik, de a windows már eldobja magát, heti 1-2-szer.
Speedfan mihez kell? Az Asrock lapok ventivezérlése nem rossz. Használd a Level beállításokat, biztos lesz közte számodra optimális.
Egyébként van értelme tuningolni ezeket a procikat? Full HD felbontás melett minden jelenlegi VGA-t kiszolgál bármelyik I5 2400 feletti proci, de lehet tévedek.
Az 560 Ti-hez bőven elég azalap órajel.

(#19036) Pietrosz válasza Tirexi (#19034) üzenetére


Pietrosz
addikt

Az előbb írtad, hogy 30 perc után jött elő a hiba, most meg azt írod, hogy 30 perc alatt nem volt semmi gond, és ebből leszűröd, hogy a speedfan a hibás? :D
Pont erről beszéltem, 30 perc az semmi, majd ha kibír egy 2-3 napos uptimeot, akkor talán azt mondom rá, hogy stabil.

(#19037) Pietrosz válasza fr3dd1k (#19033) üzenetére


Pietrosz
addikt

Legacy usb-t engedélyezni kell, vagy letiltani, már nem emlékszem :D
Én is megszívtam, szerencsére találtam ps2-es billt.
szerk: dupla, sry.

[ Szerkesztve ]

(#19038) Tirexi válasza Pietrosz (#19036) üzenetére


Tirexi
addikt

Mint mondtam változó ez. 30 perc után vagy előbb de volt olyan, hogy már a menü-ben is berángatott az egér.
Egyenlőre marad így és most így fogok játszani.
De mondom ez az "anomália" SpeedFan előtt NEM volt ugyan ezeken a beállításokon még a Giga lap-ban sem.

Még fiatal az idő megyek is tolom tovább a játékot itt van tálcán. :)

(#19039) Erdei88 válasza asuspc96 (#19021) üzenetére


Erdei88
veterán

El lehet menteni a beállítottakat, és utána visszatölteni.
Először nézd meg, hogy ha a kártyát visszaállítod alapra, megy-e utána a procit.

11.12es whql Amd driver is segíthet

(#19040) Tirexi válasza Pietrosz (#19036) üzenetére


Tirexi
addikt

Na tömény 2 és fél órás L4D2 után még mindig nem jött elő a probléma. :)
Hozzáfűzni való? :U
Még mindig azt gondolod, hogy SEMMI köze nem volt hozzá? :F

(#19041) Pietrosz válasza Tirexi (#19040) üzenetére


Pietrosz
addikt

Azt. :)
De ez nem számít, a lényeg, hogy most úgy tűnik nem csinálja.

(#19042) Viktor77 válasza Pietrosz (#19032) üzenetére


Viktor77
titán

Valamire fogni kell, ha nem megy a tuning, mert annyira értenek hozzá, hogy ők nem hibázhattak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19043) Tirexi válasza Viktor77 (#19042) üzenetére


Tirexi
addikt

Jaj ne csináld már...
Úgy állítasz be mint aki még életében nem tuningolt CPU-t. Az ilyet hagyjuk szerintem.
Főleg SB-nél ahol az ég világon semmit nem kell állítgatni csak a szorzót meg Vcore-t.

Nekem azt ne mond, hogy 1.38V-on sem lesz stabil a gép 4.6Ghz-en holott valaki már ilyen fesz mellett 4.8-on tolja HT-vel.

Amióta nem megy a program nincs ilyen hibám kész. Ezek a tények nem kell mellé beszélni és 1.36V-on vagyok azóta is.
Meg azóta lekonvertáltam egy videót is és ott sem történt baj.
A hő határt sem lépem túl 69 fok max.

Nálam bezavar a progi ennyi. Már megint visszajött az amit itt említettem.
"ha nála nincsenek hibák nem jelenti azt, hogy másnál sincsenek..."

Jó pár CPU (Intel i 920/930/975/750/870) és alaplap (Giga, EVGA, MSI) megfordult már a kezemben és mindegyiket mindig be tudtam lőni stabil értékekre pedig ott nem egy gombot kellett csak állítani hanem mindent mindenhez. (RAM, BCLK, szorzók stb..)
Vannak még hiányosságaim ez tény de ez már akkor is furcsa hogy egyik pillanatról a másikra elkezdte ezt a jelenséget és pont akkor amikor el kezdtem használni a programot.

Inkább hálát adok az égnek hogy nem baxta el a gépet...

(#19044) Viktor77 válasza Tirexi (#19043) üzenetére


Viktor77
titán

"Nekem azt ne mond, hogy 1.38V-on sem lesz stabil a gép 4.6Ghz-en holott valaki már ilyen fesz mellett 4.8-on tolja HT-vel."

Én nem mondok neked semmit, meghagylak a hitedben. Mondjuk ez az állításod engem igazol (nem értesz hozzá).
Részemről vita lezárva, a fenti hsz sem neked szólt, de ha már írtál nekem, gondoltam válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19045) Tirexi válasza Viktor77 (#19044) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha esetleg előjön ez a hiba még egyszer a program nélkül akkor elismerem itt nyilvánosan, hogy igazad van és nem értek hozzá, addig viszont nem. :K ;)

(#19046) ÁdiBá válasza Tirexi (#19043) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Lehet azért futsz bele könnyen hibába mert azt hiszed hogy az SB-n is elég csak hasra ütök stílusban szorzót emelni, és ennyi a tuning.
Igaz, túl sok gondolkodás nem kell hozzá, hogy hogyan is állítsuk be a gépet.
De azért ellehet pár dolgot szúrni.

Ha valami program okozza a gondot a tuningolás után, ajánlatos kipucolni a gépet, újra telepíteni a rendszert.
Bár én azért furcsállom. Hiszen ha tényleg program csinálja alapórajelen is csinálnia kellene a hülyeséget. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#19047) Tirexi válasza ÁdiBá (#19046) üzenetére


Tirexi
addikt

Csak ismételni tudom magam ezzel a két linkel:
[link] [link]
Légy szíves nézd meg, hogy mi lehet a gond ezekkel a beállításokkal. Nézd meg, hogy ugyan mit szúrtam el. Kíváncsi leszek a válaszodra.
Gyanítom, hogy az lesz hogy "emelj a vCore-on". Nem emelek rajta mert 1.38V-on is ezt csinálta és olyan nem létezik, hogy ennyire rosszul tuningolható példányt fogtam volna ki.

A Win7 még 2 hónapos sincsen szal nem lesz újratelepítve mert én sokakkal ellentétben nem szemetelem tele mindenféle f.s programmal meg cleaner-el meg optimalizálóval.
Csak az van rajta ami kell.

Abban viszont igazat adok, hogy a beállítások nincsenek "rendesen" kitesztelve. Ugyan is nincsen arra több órám, hogy azt nézzem a gép hogyan megy 100% terhelésen a levegőbe.
Bocs de a drága szabadságomat nem erre fogom áldozni.
Ha hiba van a játékok vagy a konvertálás úgy is kidobja mint mindig. Erre a legjobb tesztelő CPU-ra és memória a L4D, VGA-ra meg a Crysis 2 vagy BF3.
Annó i7 870-nél LinX stabil volt aztán a L4D 10 perc után kivágott kékhalállal. Kb ennyit ért a tesztelő program. De ezt is leírtam már itt vagy 20x-or.

Megjegyzésként ide írnám, hogy éjjel 2 órát toltam egy huzamba GTA4-et és még csak meg sem reccent. A programmal meg 20mp-enként beszaggatott.

Nálam összeakadt valami valamivel maradjunk ennyiben és felejtsük el a dolgot mert már nincsen semmi gondom. :R

(#19048) Erdei88 válasza Tirexi (#19047) üzenetére


Erdei88
veterán

Én ott kezdeném, hogy nem állítanám Fix-re a Cpu Core Voltage-t, miért nem jó az Offset?
Nem kell annak a szegény procinak 24/7, 1,3V vagy felette
Szerintem a VVT-t emeld 1,1-re vagy esetleg egy picit többre.

LinX-es vitába nem kezdenék bele, nagyon nem értek egyet. Remek kiindulás pont a stabil eredményhez

[ Szerkesztve ]

(#19049) hermanyi válasza Tirexi (#19047) üzenetére


hermanyi
őstag

Memoid milyen időzítéseken mennek ?
SPD Speed 1333Mhz
Tested Speed 1600Mhz
Tested Latency 8-8-8-24
SPD Latency 9-9-9-24

Ha 1600 CL8 akkor adj nekik még egy kis pluszt 1.53 például

szerk:
Erdei88 kollégával is egyetértek ,hogy VVT-t 1.1

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#19050) Tirexi válasza Erdei88 (#19048) üzenetére


Tirexi
addikt

Az Offset azért nem volt jó mert terhelés alatt 1.37V és 1.25V között ugrált a fesz. Ezt sztem nem kéne. (monitoroztam onnét tudom)
Egy másik csávó aki PM-ben jelentkezett nálam a dolgok megvitatására meg inkább azt javasolta, hogy csökkentsem a VTT-t. :)
Amit azóta csökkentettem is 1.064V alá és most is faja minden. :K

Amúgy még mindig nem magyarázta el senki, hogy mire is jó ez az Offset és hogyan dolgozik a fesszel. Random hasra ütésre dobál valamit vagy valami köze van ahhoz hogy éppen milyen tuningon van a CPU és ahhoz adja a feszt?
Miért vette le 1.25-re terhelés alatt? Az nem okoz "instabilitást"?
Csak kérdezek mert érdekel a dolog. :P

hermanyi:
A memók amint látod a kiírásban is 1600-as CL8-as 1.5V-os memók.
1600Mhz CL8-8-8-24 a beállítás az ami a gyári érték. Ez mindig is ennyi volt még a i7 870 esetében is szintén 1.51V-on.

De most miért adjak a VTT-nek 1.1V-ot ha már nincsen ilyen szaggatás hibám? :)
Állítólag a VTT-nek köze van a memókhoz is ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.