Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) tom_tol válasza dime27 (#1482) üzenetére


tom_tol
addikt

azért ez így nem igaz, nem mindenkinek fáj pl. nekem sem

(#1502) sz.j válasza tom_tol (#1501) üzenetére


sz.j
nagyúr

Még szerencse, hogy vannak olyan "kivülállók" is akik hozzád hasonlóan vélekednek, és ezek tőbbsége nem "írkál", viszont az "ellenvéleményen" lévők talán többet is a kelleténél ......, és ezt olykor sértően teszik.

És ezzel véleményemmel nincs szándékom megbántani bárkit is .., csak ez jött le a hsz-k olvasásakor.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1503) Balupapa


Balupapa
senior tag

[link]

Sima procitól ez a max? Vag lehet még vmit ügyeskedni?

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#1504) wagi válasza fagy53 (#1499) üzenetére


wagi
senior tag

Köszi erre gondoltam :)

(#1505) APC ADAM válasza Balupapa (#1503) üzenetére


APC ADAM
tag

Én ennek is örülnék nekem megfagy bármilyen mértékű húzásra :O
Pedig 2 napja még bírta azóta nem tölti be a rendszert ha oc-van

[ Szerkesztve ]

(#1506) subaruwrc válasza APC ADAM (#1505) üzenetére


subaruwrc
félisten

megmondta az intel hogy a szorzólockos procikat nem lehet majd tuningolni ..

(#1507) APC ADAM válasza subaruwrc (#1506) üzenetére


APC ADAM
tag

Balupapának is sima van és mégis megy4G-n :(

[ Szerkesztve ]

(#1508) Balupapa válasza APC ADAM (#1505) üzenetére


Balupapa
senior tag

Itt is vannak bajok rendesen.

1. Minden 2, inditásnál indul csak el a gép.
2. Nincs Cpu fanom (DE ha kötök rá sem érzékeli!!!) Ergo Minden inditásnál kiirja, hogy No cpu fan press F1, be kell lépnem biosba, majd discard. csak igy enged tovább (P7P55D-nél az F1 warningot ki lehetett kapcsolni!!!)
3. Az egeret hol érzékeli az EFI be hol nem, ki bek huzni.
4. Az SSD-t hol látja a lap, hol nem (Ha van bedugva rá vmilyen FAN, na akkor 100% hogy nem látja!
5. A zsirkirály hyperxeket nem kezeli csak 1600on nálam
6. Egy nagy csalodás a P7P55D után!

_-=*WheelWhores*=-_

(#1509) subaruwrc válasza APC ADAM (#1507) üzenetére


subaruwrc
félisten

meg is van az eredménye ahogy látom

a Sandy Brigde alapú rendszereknél az órajelgenerátor nem csak a bclk-t állítja elő hanem minden részegység órajele abból van származtatva, ha elállítod, jönnek az instabilitási problémák.. csak a K jelű procikat lehet érdemben tuningolni

(#1510) APC ADAM válasza Balupapa (#1508) üzenetére


APC ADAM
tag

Lehet az okosokra kellett volna halgatnunk és várni még a sandyvel... :R

(#1511) Balupapa válasza APC ADAM (#1510) üzenetére


Balupapa
senior tag

én tudtam, jól a bclk-t nem lehet majd állitani ennél a lapnál.
Akinek volt sz.gépe az megtehette hogy várt. Én nem, így is villámgyors 4Ghz-en.

_-=*WheelWhores*=-_

(#1512) fagy53 válasza Balupapa (#1503) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, nálad ez a max. itt már semmilyen ügyeskedéssel nem juthatsz előbbre. Egyről azonban ne feledkezz meg, ez 4 magra vonatkozik... :K
A legtöbb alkalmazás nem használ egyszerre négy magot és ilyenkor jóval gyorsabb a proci mint ami a linken látszik. Célszerű a később leírt anomáliák miatt visszavenni a BCLK-ból, szerintem elég a 100MHzes alap is! A négy mag 3.8GHz-en a Sandy fejlett strukturális kialakításával, utasításkészletével hova nem elég? Még így is egy-két mag használatánál nagyobb órajelen megy mint 4GHz!

(#1513) Balupapa válasza fagy53 (#1512) üzenetére


Balupapa
senior tag

éértem.

Sajnos ezek az anomáliák 100as bclk mellet is ugyan ugy megvannak!! :O :O
jah igen, piszok gyors, főleg h miota ez a gép van ssd-t használok. az üdvözöljük képernyő csak villan 1et :K

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#1514) MPowerPH válasza Balupapa (#1508) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondtam én, hogy ezek az Asus P6P67-es alaplapok kukásak... Hasonló problémák vannak az P6X58 -as lapokkal is... Olcsó húsnak híg a leve, kivétel talán az Asrock. :D

Senki sem hitte el, hogy ami nem K-s, az a turbo határain kívül nem húzható. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1515) Balupapa válasza MPowerPH (#1514) üzenetére


Balupapa
senior tag

éppenséggel nem volt olcsó :(((

Nem tudom ki az aki nem hitte el :DDD (én igen)

_-=*WheelWhores*=-_

(#1516) MPowerPH válasza MPowerPH (#1514) üzenetére


MPowerPH
félisten

P8-akart lenni az a P6, sry. :B

Balupapa: Mennyiért szerváltad? Mondjuk egy UD7-hez, vagy Maximus-hoz képest biztosan olcsó volt. Mondom, a sima X58-as lapjaikkal is voltak problémák, ott inkább tuning terén. Persze ebben a szériában is vannak kivételek. Kíváncsi vagyok az Evo rendesebben van e összerakva.

XaraX: Asrock bebizonyította, hogy megbízható. :K Le a kalappal előtte, porba tiporja a drágább Asus deszkákat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1517) XaraX válasza MPowerPH (#1514) üzenetére


XaraX
addikt

Asrock valóban, (kopp,kopp), problémamentes, legalábbis nekem nem jött elő hiba.
Az eredeti biossal néha fagyott biosban + számomra némi hiányosságok voltak benne, de frissítés után már rendben van.
A dupla indulás az egyetlen, ha a bclk-hoz nyúlok, de az is csak beállítás után, aztán többet nem.
Igaz, nem igazán állítgatom.

[ Szerkesztve ]

(#1518) Erdei88 válasza MPowerPH (#1516) üzenetére


Erdei88
veterán

Kinek volt problémája a P6X58al? 4,4-4,5Ghz ment benne a procim LinX stabilan.

(#1519) MPowerPH válasza Erdei88 (#1518) üzenetére


MPowerPH
félisten

Két szomszédnak, ott nem sikerült semmit kezdeni azzal a lappal, plusz innen a PH-ról az elmúlt héten zaklatott valaki, hogy nem jön össze az OC, és ha jól emléxem még a Bloomfiled topicban is írtak. BCLK-ban pl. halott volt a lap, és a memóriákat sem szerette 1800 fölött. Míg egy "szar" Asrock X58 Extreme piszkosul vitt mindent, amit eddig próbáltam.
Ezek saját tapasztalatok. Mert mikor a Bloodrage -ben rápróbáltam, nem e a proci a ludas, egyből kiderült, hogy a lappal lehet a bibi, igaz tök átlagos 930-asok voltak.

A Te esetedben egy nagyon nem átlagos prociról beszélhetünk, ami minden lapban jól megy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1520) Balupapa válasza MPowerPH (#1516) üzenetére


Balupapa
senior tag

hardverker burro, 38.
a p7p55d még anno 32 volt szintén megjelenéskor.

_-=*WheelWhores*=-_

(#1521) korcsi válasza natë (#1388) üzenetére


korcsi
veterán

Ezek szerint H67-s lapban is megy ez a 4 CPU bin emelés???

Nekem az jött le az eddig olvasottakból, hogy H67-be csak a turbo boost bin emelése van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1522) APC ADAM


APC ADAM
tag

Toltam 1 bios frissítést és most ennyin megy eddig stabilnak látszik és már nem is indul 2X[link]

(#1523) XaraX válasza APC ADAM (#1522) üzenetére


XaraX
addikt

Mondtam, hogy frissítsd, látod, megérte. :K

(#1524) APC ADAM válasza XaraX (#1523) üzenetére


APC ADAM
tag

megérte :R de elkiabáltam 2X indul ha nem csak a szorzót emelem mint neked :O

(#1525) Overlocker válasza Balupapa (#1508) üzenetére


Overlocker
veterán

CPU FAN error-ral én is szívtam, illetve az EFI biossal elsőre..

A CPU FAN-t le tudod tiltani, a Monitor részlegnél rákattintasz ahol a fordulatot írná ki elvileg most N/A van neked ott és Ignore-zod! ;)

(#1526) Overlocker válasza Balupapa (#1503) üzenetére


Overlocker
veterán

Inkább vedd vissza a BCLK-t.. PCH-nak adj 1,08-at, hátha megszűnnek a problémáid..

(#1527) Balupapa válasza Overlocker (#1526) üzenetére


Balupapa
senior tag

a bclk-t vissza vettem 24/7re 100on lesz :)
Más: Annyi minden Turbo Extreme Phase meg ilyen fura nevü opcio van, nincs vmi tipped h ne csak 1600on menjen a 2000es ram?
3800Mhz-en Lehet 1.2V alá menni? nem lesz baja?

_-=*WheelWhores*=-_

(#1528) Overlocker válasza Balupapa (#1527) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát jah, vannak rendesen..

Állíts ram szorzót, 100 bclk mellett 1866-ot és 2133-at tudsz még állítani.

A kevesebb fesztől biztos nem lesz baja, próbát megér..

(#1529) Balupapa válasza Overlocker (#1528) üzenetére


Balupapa
senior tag

1600on most megy 6 7 7 21 1T ben.és minden normalon meg auton
1866on kifagy nagyon a primetol a gép. de arra gondoltam van vmi opcio amit ha benyomok biosban, javul a "viszonyuk" egymashoz, vmi turbo csoda és menne feljebb :B monyuk 2133on is bejön win.ig. ha a pch-t emelem az nincs rá hatással?

_-=*WheelWhores*=-_

(#1530) Overlocker válasza Balupapa (#1529) üzenetére


Overlocker
veterán

Állíts az ram időzítésén. 8-9-8-24 1T trfc 110 mondjuk 2133-hoz. Nem igazán..

(#1531) Balupapa válasza Overlocker (#1530) üzenetére


Balupapa
senior tag

próbáltam, felmentem 9 9 9 24 re 1.7Vig is és semmi :O

_-=*WheelWhores*=-_

(#1532) Csorbi válasza szab.tam (#1479) üzenetére


Csorbi
addikt

(#1533) Overlocker válasza Balupapa (#1531) üzenetére


Overlocker
veterán

1866 se megy?

(#1534) Erdei88 válasza MPowerPH (#1519) üzenetére


Erdei88
veterán

A xeon is hibátlanul ment benne. 210 blckig néztem...

(#1535) Csorbi


Csorbi
addikt

Mivel ma reggel a csajom hazautazott vidékre, így szombat estére Szandika maradt, nekiálltam őt meghúzni egy kicsit :D

Első próbálkozás (csak egy ilyen 5 mp-es beállítás "vadparaszt" módra):

Szerintetek ehhez az órajelhez mi lehet a reális CPU feszültség beállítás? :U

(#1536) MPowerPH válasza Csorbi (#1535) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem tudja ezt az értéket alacsonyabb feszen is. :K Szép eredmény. Mivel hűtöd, mert a hőfokok kicsit magasak?

Don't Tread On Me

(#1537) Csorbi válasza MPowerPH (#1536) üzenetére


Csorbi
addikt

Alpenföhn Brocken+2x120 mm Coolink SWiF 2 ventilátor.
Érdekes, hogy az ASUS szenzora 10 fokkal alacsonyabb hőfokot ír, mint a CoreTemp-é (ami a legutolsó változat ugyan, de 2010. október 3-i, nem tudom mennyire méri jól az új i5-öket).
Tényleg, van valami infó arról hogy mennyi a TjMax? 98?

Mennyi lenne az alacsonyabb fesz, amivel ezt még elvinné?

(#1538) MPowerPH válasza Csorbi (#1537) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az Asus szenzora nem a kupakra írja azt a hőfokot? Mert a core temp a proci szenzort olvassa, ami a maghőket jelenti. Így még inkább magasnak tűnik, eddig nem nagyon láttam 4500MHz alatt nem gyári hűtővel 70C fölötti SB-t.

mod: Szerintem próbálj rá, szépen lépcsőnként kezd visszavenni a feszültséget. Nagyon mást itt nem is kell csinálni. Próba szerencse. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1539) Csorbi válasza MPowerPH (#1538) üzenetére


Csorbi
addikt

Az meglehet.

Megvallom, nagyon nem is vagyok benne biztos, hogy 100%-ig jól van rajta a procihűtő, mert nem a hozzávaló felfogatóval van feltéve (olyat nem sikerült szereznem sajna), ez is okozhatja a magasnak tűnő hőfokot. De kiderül, ha visszaveszek a feszültségből apránként.
Alap órajelen IBT alatt egyébként 62 fok volt a max. maghőmérséklet.

(#1540) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Pl. itt egy eredmény, ebből gondolom, hogy van még benne, és a hőfokok is ez miatt lettek gyanúsak.

Csorbi: Ebben az esetben biztosan rosszul van fent a procihűtő, alapon nagyon sok az a maghő. Majd próbáld kicsit átfabrikálni, ezt a frekit is feljebb tudod húzni ezen a feszültségen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1541) poppfalusi


poppfalusi
tag

Bocs, de nem értek hozzá.. Ilyenkor a cpu-z feszültségét kell nézni ami 1,068, vagy az easytune5 1.368 V-ot?? Miért különbözik a kettő? :R

(#1542) Motion_Blur válasza poppfalusi (#1541) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1.56-os cpu-z még nem s.bridge 'ready' + irreális is lenne a 4,7ghz

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1543) MPowerPH válasza poppfalusi (#1541) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, easytune a mérvadó. :)

Don't Tread On Me

(#1544) AMATŐR válasza poppfalusi (#1541) üzenetére


AMATŐR
őstag

CPU-Z ből az 1.56.3 bétát rakjátok fel, az már jól mér!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1545) Csorbi válasza MPowerPH (#1540) üzenetére


Csorbi
addikt

No, már CPU-Z szerinti 1.25 V-nál (ASUS szerint 1.15 V) tartok - ez a max feszültség amit felvesz terhelés közben, a maghőfok IBT alatt már csak 62 fok max. (Annyi, mint alap órajelen.) Ez már tetszik!

(#1546) poppfalusi


poppfalusi
tag

Igen én is meglepődtem hogy 1V os 4GHz felett, mondom ez nekem is ki kell próbálnom :))

(#1547) MPowerPH válasza Csorbi (#1545) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na azért mondom, megy ez kevesebb feszen is. :K Majd nyomj be scr-t, kíváncsi vagyok mi lett a vége.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1548) gorgo


gorgo
őstag

Hali!

Tudna valaki ajánlani egy boltot, ahol lehet is kapni Sandy-kat. Egyenlőre nagyon szegényes a kínálat. Engem az alacsony fogyasztású "T" modellek érdekelnek, de sehol nem találok :(.

Illetve mi a véleményetek a
i5-2390T (2 mag) 2,7/3,5 GHz 3 MB 35 W 1100 MHz vs.
i5-2500T (4 mag) 2,3/3,3 GHz 6 MB 45 W 1100 MHz összehasonlításról?

Átlagos felhasználásra tervezem, esetleg régebbi játékok, elsősorban alacsony fogyasztás (tehát HTPC). A 2 magosnak alapból 400 MHz-cel nagyobb az órajele, így jobban teljesít ott, ahol nem kritikus a sok mag. Kevesebbet is fogyaszt, és olcsóbb is, illetve az integrált VGA is jobban megy. Nem tervezek önálló VGA-t az új gépbe (esetleg a mostani X1950Pro).
Jól sejtem? Már csak az kellene hogy kapni lehessen...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1549) MPowerPH válasza gorgo (#1548) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, ha nem olyan alkalmazásokat használsz, amiknél kell a 4 mag, és a jövőben is így lesz, akkor fölösleges a 4 mag. Igaz, a jövőben egyre több játék profitál a 2-nél több magból is. De ugye írtad is, hogy nem tervezel önálló VGA-t a gépbe. Azért azt meg kell jegyezni, hogy az intelligens turbo miatt ha nincs az összes mag leterhelve, 1 magnál jóval magasabb órajelet kapsz, így 1 magnál 200MHz a különbség össz-vissz. Ha tudod, hogy a jövőben sem fogod sok szálon futó alkalmazásokra használni a gépet, akkor elég a kettő magos, ellenben én azt mondom, hogy a 4 mag időtállóbb.
Az MHz főleg játékoknál nem számít majd semmit, mert az 1950Pro -nak is bőven elég 2.3GHz. Az árkülönbség függvényében kell választani, és meggondolni, hogy mennyi ideig tervezel a procival, még ha HTPC is.

Kapni még ezeket nagyon sehol sem lehet, kicsit várni kell rájuk.

Don't Tread On Me

(#1550) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tervezem vételét sandynak. viszont lenne pár kérdésem,

1; Corsair vx450-es tápom van, elég jónak tűnik, nemnagyon akarom eladni szerintetek vinné a 2500k-t? 2 winyó, 4870 1gb mellett?

2; Itt a fórumon olvastam valahol hogy a H67-es chipsetbe nemjók a K-s jelölésű procik? jelen esetbe amit akarok venni 2500k-t az nem lenne jó egy p8h67-es lapba?

3; Ugyanez a kérdésem mint elöbb csak fordítva, P67-es lapba jó a sima i5 2500-as proci? vagy ilyen megkötések nincsenek hogy pl h67-es chipsetbe csak sima t-s meg s-es i5 ös proci mehet bele?

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.