Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) eziskamu válasza AirBooms (#1786) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem jó a példa. Az egyik hajtóműben már felszállás előtt biztosan és tudottan rosz a tömítés. Persze pistikének így is jó lenne, de ha valaki pl dolgozik vele, és most inkább kiadott egy rakás pénzt, hogy ne kelljen vele bajlódni 3-4 évig, az most szívhat. Régen én is azzal szórakoztam, hogy kéthavonta szétkaptam a gépet, de most inkább másokét, az enyém meg maradjon egyben, amíg nincs baj, vagy nem bővítek. (már több mint egy éve ugyanaz az alaplapom van, új rekord :DDD )

(#1802) HSM válasza fagy53 (#1799) üzenetére


HSM
félisten

Azt tudod, hogy a sima PCI az 133MB/sec ELMÉLETI maximális sebességű? A sata2 portonként tud 150MB/sec-et... :DD

A tároló HDD meg a DVD-nek jó a gyári, "hibás" vezérlő is, amit benéz, javítja az ECC... Gondolom, pár hónap múlva úgyis becseréltetnéd egy javított reves lapra, nem?

(#1801) eziskamu:"Régen én is azzal szórakoztam, hogy kéthavonta szétkaptam a gépet, de most inkább másokét, az enyém meg maradjon egyben, amíg nincs baj, vagy nem bővítek. (már több mint egy éve ugyanaz az alaplapom van, új rekord :DDD )"
Na ja, ez is egy fontos szempont. :K Én is pont így vagyok vele, nálam is új rekord, hogy több, mint egy éve azonos a proci, lap, memória.... És az előző VGA-m is megélte nálam az első évfordulóját, és az 5850 is úgy néz ki, megfogja! :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#1803) fagy53 válasza Sárpac (#1800) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kész szerencse, hogy az LGA négy számjegyes, mehet még ezerrel! ;]

HSM: ha egyébként nincs vele baj, de a SATA2 lelassul, azt hiszem nem fogom végigcsinálni az ezzel kapcsolatos hercehurcát, ezért gondolkodom a kártyás megoldásban.
Különben miért adnék ki arra is pénzt? Az is lehet, hogy 3 évig nem veszek észre semmit, azután meg ha addig nem tettem meg, úgyis lecserélem másra.

[ Szerkesztve ]

(#1804) ffodi válasza HSM (#1802) üzenetére


ffodi
veterán

Főleg, hogy a sata2 elméleti sávszéle 300mb/s........ :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1805) Overlocker válasza Sárpac (#1800) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem lesz sok értelme ez desktopba, mármint a 10 mag. A sok cache és a magas órajel jöhet..

(#1806) AirBooms válasza eziskamu (#1801) üzenetére


AirBooms
addikt

De - nem fogod elhinni, tudom - de jó a példa. A Britishnél akkor is lerepülik a London-New York távolságot egy 747-400-zal, ha már induláskor tudják, hogy a négyből egy hajtóművel gond van. Pedig van közben néhány ezernyi kilométer óceán is...

(#1807) HSM válasza ffodi (#1804) üzenetére


HSM
félisten

Upsz, tényleg... :DDD Összekutyultam a sata1-el. XD Nembaj, a lényeg hogy a 133MB/sec nagyon karcsú neki... :D Bár OD-nek, meg adatwinyónak... De azért meg kár vesződni külső vezérlővel szvsz...

(#1805) Overlocker: Túl sok maggal/cache-el az lesz a baj, hogy otthoni felhasználásra nem nagyon lesz rá egyenlőre szükség, viszont sokkal kevésbé lesznek tuningosak, mint a kevesebbet tartalmazó kiadások. A sok cache-nek meg nem tudom, emnnyi értelme lesz asztali felhasználásnál. Pláne, hogy nem az L2-t növesztik, hanem az L3-at.

[ Szerkesztve ]

(#1808) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Jól tudom, hogy a P55 deszkákba belemennek a Sandy procik? Ha igen, akkor ott is össze van "kötve" a PCIE clock és a bclk?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1809) Balupapa válasza CHIPman (#1808) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem megy bele, sajnos.

_-=*WheelWhores*=-_

(#1810) Overlocker válasza HSM (#1807) üzenetére


Overlocker
veterán

Így van azért is írtam,amit írtam..4 mag, sok cache, magas órajel kell otthonra..Persze ideálisabb lenne ha az L2-t növelnék..vagy L1-et ;]

(#1811) eziskamu válasza AirBooms (#1806) üzenetére


eziskamu
addikt

Na akkor velük sem fogok utazni ;] Nem mint ha valaha is repültem volna. Nekem már Sopron is egy hihetetlen távolság :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1812) wagi


wagi
senior tag

Ilyenkor ha kiderül hogy hibásak a lapok akkor a nagykerekből illetve a viszonteladóktól visszavonják az összeset?Vagy árusítják tovább?

(#1813) Qru válasza wagi (#1812) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszavonják, de az fokozatosan megy addig meg a nagyker dolga, hogy ad még ki-e vagy sem.

#nincsbennetarcsi

(#1814) HSM válasza Overlocker (#1810) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem otthonra tök felelsleges a jelenlegi 2MB L3/magnál több, igazából ez próbáltam kicsit nyakatekerve leírni. :DDD Ha túl nagy a méret, az a sebességre is negatívan hathat, mert nő a késleltetés. Én a 2500 vs 2600 procik láttán is alig-alig láttam különbséget, ha HT OFF volt, pláne clock-to-clock, pedig a 2600-ban +2MB L3 van.
Ha te is így gondoltad, akkor bocsi... :R

[ Szerkesztve ]

(#1815) XoZ válasza wagi (#1812) üzenetére


XoZ
aktív tag

A kiskereknél már ma visszavonások vannak (pl. i*onnál kikerültek az árlistából az LGA1155 lapok). Az mondjuk kérdés, hogy akinek minden más alkatrész megvan, és bevállalná a "hibás" lapot, az valahogy meg tudja-e oldani a beszerzést.
Gondolom a nagykerektől is megy vissza a gyártóhoz, de pár példányt azért gondolom megtartanak a már megvásárolt alaplapok garanciális cseréje miatt. Legalábbis érdekes lenne, hogy ha valakinek most meghalna a P67/H67 lapja, akkor a nagy visszahívások miatt nem tudnának neki cserelapot biztosítani.

(#1816) wagi válasza XoZ (#1815) üzenetére


wagi
senior tag

De ha visszavonják az összes lapot és az újak csak 1 hónap múlva jönnek akkor addig sehol semmi?

(#1817) dime27 válasza rankesz (#1795) üzenetére


dime27
őstag

Ez iponbol jött mert lehet enyém is ez lesz asszem! :C :R

Jah közbe olvastam h Iponos GRAT hozzá lehet ugyanazon az FPO-n leszünk! :C :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1818) fagy53 válasza wagi (#1816) üzenetére


fagy53
nagyúr

Valamivel több lesz az mint egy hónap, hiszen az Intel február végére ígéri az új lapkák szállítását a gyártók felé, aztán még eltelik egy kis idő mire az ezekkel szerelt lapok ideérnek!
Emberi számítás szerint most két hónap jegelés következik Sandy Bridge ügyben, addig nem lesz új SB gép nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Erdei88 válasza fagy53 (#1818) üzenetére


Erdei88
veterán

Legalább limited editionos lesz a lapom :D

(#1820) fagy53


fagy53
nagyúr

Korrekt hozzáállás....

Mozzarella: nem kell még temetni, jól sikerült cuccokról van szó, ha ezt javítják sikerszéria lehet még, akárcsak a C2D. :K
Azt írják! :D

[ Szerkesztve ]

(#1821) natë


natë
nagyúr

Miért érzem azt, hogy kérészéletű lesz ez a chipset/cpu család? :U

fagy53: Tehát választható a kp is opcióként?

[ Szerkesztve ]

(#1822) Balupapa válasza fagy53 (#1820) üzenetére


Balupapa
senior tag

és a már meglévő processzorát mibe tegye? :U

_-=*WheelWhores*=-_

(#1823) MPowerPH válasza fagy53 (#1820) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem rossz, minden kiskertől ez várható. Bár én a tulajok helyében csak akkor vinném vissza, ha megkezdődik a javított lapok szállítása.

Don't Tread On Me

(#1824) fagy53 válasza Balupapa (#1822) üzenetére


fagy53
nagyúr

A fiókba.... :D Lehet választani, akinek 4 SATAIII van, az használja egészséggel és ha valami baj van akkor vigye vissza. A 2 SATAIII eset már elgondolkodtató, mivel így is lehet használni, de kockázatosabb. Kérdés a megjelent statisztika mennyire igaz? Két hónapig mindenesetre szünet lesz, ha marad az SB-nél és visszaviszi az alaplapot.

(#1825) ATtIs_80 válasza fagy53 (#1820) üzenetére


ATtIs_80
tag

Korrekt bizony!
A hiba ellenére én is szívesen kipróbálnám már az új konfigot, csak jönne már meg végre a procim...

(#1826) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hujujjj :D

most olvasom a hírt...mi lesz veletek srácok? mindenki dobálja vissza a lapokat? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1827) jozsi252


jozsi252
veterán

Nemis bánom hogy gépem nemtudtam eladni így nemtudtam megvenni se a p8p67-et meg a 2500k-t :U

2-3 héten belül szvsz jön az új, javított szállítmány.

iPhone 13 Pro Max

(#1828) fagy53 válasza darál0w (#1826) üzenetére


fagy53
nagyúr

Idővel lassabb lesz a DVD íróm, ennyi :D Rendszer SSD-t, HDD-t nem muszáj most SATA2-be rakni, el vannak azok a SATAIII-ban, mert azt nem érinti ez a fiaskó.

(#1829) Overlocker válasza MPowerPH (#1823) üzenetére


Overlocker
veterán

+1

(#1830) rankesz válasza jozsi252 (#1827) üzenetére


rankesz
veterán

Több lesz az mint 2 hét, az Intel február végére ígéri a javított csipeket, utána lapokat kell építeni, majd hajóval célba juttatni...

Nem úsztam meg win reinstall nélkül... :((( Akinek úton van a procija az még most vegyen normális coolert mert a gyári iszonyat gagyi!

(#1831) darál0w válasza fagy53 (#1828) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

engem már maga a tény is zavarna, h vmi nem klappol :)

hozzállás kérdése akkor...de látom a boltok korrektek...mert mi mást is tehetnének ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1832) fagy53 válasza darál0w (#1831) üzenetére


fagy53
nagyúr

Minket is zavar, de az élet nem áll meg, a hiba meg valamelyest megkerülhető szerencsére..

(#1833) darál0w válasza fagy53 (#1832) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen...ezért is mondom, h hozzáállás kérdése a dolog... ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1834) MPowerPH válasza darál0w (#1831) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért kíváncsi leszek, mindegyik az lesz e. De ha nem is lesznek azok, akkor sincs nagy probléma, ha olyan gyártótól van lapod, aminek van Mo.-i kirendeltsége. Akkor bemész a lappal oda.

Don't Tread On Me

(#1835) Dtomka válasza rankesz (#1830) üzenetére


Dtomka
veterán

Én majd 2500k fogok venni, de egyenlőre a gyári cooler-t fogom hozzá használni, az a kérdésem , hogy tényleg annyira gagyi???!Nem fogok tuningolni, így ez esetben szerintem nem lesz probléma.

(#1836) Erdei88 válasza darál0w (#1833) üzenetére


Erdei88
veterán

Hiába toporzékolok és csapkodok mint egy 5éves jobb nem lesz. Ez van, így jártunk. Én 1hónapnál hamarabb tuti nem küldöm vissza.

Dtomka: gyári hűtővel LinX alatt 75 fokos a proci 4100en 1,2Val. Alapórajelen nem lesz gond, én is úgy használom most.

[ Szerkesztve ]

(#1837) darál0w válasza MPowerPH (#1834) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nah ja...de mivel hibás cuccot adott el, kénytelen visszavenni...

a másik meg, h egyből mehetsz a gyártohoz is.

#1836) Erdei88 minek is balháznál? :D

elismerték a hibát. és vissza is veszik a cuccokat. nincs itt gond. csak az idő...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1838) wagi


wagi
senior tag

Eddig alaplap volt és cpu nem most fordított lesz a helyzet.

(#1839) Erdei88 válasza darál0w (#1837) üzenetére


Erdei88
veterán

Azon kívül, hogy max írásban is elismerik, nem fognak mást tenni. Bár adhatnának az UD4 helyett egy UD5öt, hogy helyrehozzá ezt a kis "malőrt" :D

(#1840) darál0w válasza Erdei88 (#1839) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jah. akkor vennék én is gyorsan egyet :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1841) Qru válasza darál0w (#1840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy kettőt... :D

#nincsbennetarcsi

(#1842) poppfalusi


poppfalusi
tag

Sőt én meg lehet eljátszom a kiskerrel hát ha benne lennének, hogy visszaveszik és mint új beszámítják nekem egy "z" alaplapba, hát ha bejön :P megéri kipróbálni... Azt valaki tudja már hogy a "z"-s alaplapok milyen árba lesznek ?

(#1843) Overlocker


Overlocker
veterán

Mivel a másik topicban megy a sok hülyeség..

Akik megtartják most a lapjukat, vagy most fognak vásárolni, azt a tippet kaptam, hogy célszerű PCH feszültségét kicsit lejebb venni!!

[ Szerkesztve ]

(#1844) darál0w válasza Qru (#1841) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

annyi felesleges kessem most nincs :D:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1845) MPowerPH válasza Overlocker (#1843) üzenetére


MPowerPH
félisten

És valami magyarázat, hogy ez miben segíti az anyaghiba kiküszöbölését?

Don't Tread On Me

(#1846) dime27 válasza Overlocker (#1843) üzenetére


dime27
őstag

Ok? Vagyis miert írtad ezt a sata probléma miatt vagy tuningban h ne halljon meg a proci?! :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1847) Overlocker válasza MPowerPH (#1845) üzenetére


Overlocker
veterán

kisebb feszültség - > kisebb hő - > lassabb oxidáció..

A SATA problémára..

[ Szerkesztve ]

(#1848) Balupapa válasza poppfalusi (#1842) üzenetére


Balupapa
senior tag

En is erre gondoltam :))

_-=*WheelWhores*=-_

(#1849) MPowerPH válasza Overlocker (#1847) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. :R

Don't Tread On Me

(#1850) fagy53 válasza Overlocker (#1847) üzenetére


fagy53
nagyúr

Lehetséges, csak nehéz kontrollálni, hogy hol a határ. Lehet, hogy emiatt lesz probléma a meghajtókkal. Reméljük lesz infó a kb. határértékről!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.