Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) subaruwrc válasza XaraX (#1450) üzenetére


subaruwrc
félisten

maximum órajelet növeli a + pll fesz.

(#1452) subaruwrc válasza subaruwrc (#1451) üzenetére


subaruwrc
félisten

magyarosabban kifejezve a +pll fesz hozzásegíthet a magasabb maximum cpu órajel eléréséhez :))

(#1453) XaraX válasza subaruwrc (#1452) üzenetére


XaraX
addikt

Aha.
Ha engedélyezem, akkor az elnevezéséből adódóan feltételezem, fixálja a pll feszt.
De min fixálja?
Az általam beállított értéken, azaz nem ingadozik?

(#1454) JarrekStar válasza XaraX (#1453) üzenetére


JarrekStar
tag

A fix nem csak rögzítést jelent, hanem javítást is. Ebben az esetben annyit jelent a dolog, hogy a PLL túlfeszültség hibát javították

[ Szerkesztve ]

(#1455) hoy


hoy
tag

sziasztok!

Van olyan ember itt aki 2x4GB-t használ?

ha igen milyen márkát?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1456) XaraX válasza JarrekStar (#1454) üzenetére


XaraX
addikt

:R :R
Így már értem, tehát akkor a javasolt beállítás "enabled".

(#1457) AMATŐR válasza hoy (#1455) üzenetére


AMATŐR
őstag

Többen is!
Én pl: Corsair Vengeance 1866MHz 1,5V
Giga P67-Ud4 lapban.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1458) rankesz


rankesz
veterán

Szerintetek egy COOLERMASTER Hyper TX3 tudná normálisan hűteni a húzott 2600k-t?
A cél olyan 4500-600 körül lenne 24/7-re, de nem akarom hogy hangos legyen...

(#1459) AMATŐR válasza rankesz (#1458) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nekem Cooler Master Hyper 212 Plus-om van. Jó kis hűtő, többek között azért is, mert nem lóg rá a memória foglalatokra. Ez kevés hűtőről mondható el az új foglalatú alaplapok esetében!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1460) hoy válasza AMATŐR (#1457) üzenetére


hoy
tag

őőő én nem akarok tuningolni :) elég lenne valami gazdaságosabb is ...

(#1461) Lalaboy válasza tomic (#1443) üzenetére


Lalaboy
őstag

En is epp a vizhutesemet (775-os) nem akarva elvesziteni dontottem (elotte persze a leheto legalaposabban utannezve a szoba joheto Asrock E6 es E4-nek) az Asrock Extreme6-os mellett!! Soha nem volt ilyen lapom es par hettel ezelott meg azt irtam volna, hogy nem is lessz, de kulonvalt az Asus-tol es nagyon jol teljesit megfeleloen osszevalogatott alkatreszekkel..... Igy az Extreme6-ot rendeltem, megmaradhat a vizhutesem, amit szinte itt lehetetlen eladni...... :K Abit es Asus lapokat hasznaltam, az Intel erosodesevel csak Asus-t, de most kiadtam tobb, mint 800$-t fejlesztesre, de megmarad, az akkoriban, mikor osszeraktam majd 400-500$-ba kerulo vizhutesem..... :K Az osszteljesitmenybe besegit a 6-os lap, besegit a vizhutes, besegitenek az uj G.Skill ramok es hogy nemfelek tulfeszelni oket..... :K :K

(#1462) jookomak válasza tomic (#1443) üzenetére


jookomak
őstag

Dehogy kell!!
Apróban is van ilyen. Én is innen szándékszom venni. Ha meg nem lesz, akkor még mindig meg lehet próbálni engusz-t (pcgear). 1156-os lefogató jó 1155-re is.

(#1463) Erdei88


Erdei88
veterán

Tegnap összeraktam a gépet.
Sok mindenre nem volt időn.
Egy gyors Crysis Warhead benchet toltam ott ~90%os volt a kártyák skálázódása.
Tuningolni nem tudok, mert csag gyári hűtöm van.

(#1464) keIdor válasza MPowerPH (#1445) üzenetére


keIdor
titán

Csak nehogy eljátsszák a 8 magossal azt, amit eljátszottak a 980X-el. Mert akkor 160k nem lesz elég. :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1465) Qru válasza rankesz (#1458) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TX3 oda már kevés lesz. Hyper 212-t tegyél rá inkább.

#nincsbennetarcsi

(#1466) rankesz válasza Qru (#1465) üzenetére


rankesz
veterán

Közben gugliztam, rivjúkat nézegettem és én is erre jutottam.
Mondjuk, van az EKL-nek egy felhívása hogy tesztert keres az új Sella hűtőjéhez. Tesztek szerint kb a 212 szintjén van.

Ha bejön a malac, és én kapnám akkor lehet elég lenne az is nem?

(#1467) MPowerPH válasza keIdor (#1464) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor nem...bár reménykedek, hogy nem csak 1db 8 magos lesz. $800 -ig felőlem mehet, utána nem érdekel. :(((

Don't Tread On Me

(#1468) Fore válasza hoy (#1460) üzenetére


Fore
tag

Akkor esetleg Kingstone:KHX1600C9D3K2/4GX 14k

(#1469) poppfalusi


poppfalusi
tag

Vigyázz, ne hogy sima 212-t rendelj mert az nem jó az új lapokra, csak a 212+ !!

(#1470) rankesz válasza poppfalusi (#1469) üzenetére


rankesz
veterán

Hardverkerben csak 11.5k, viszont ha jó az 1333 is akkor ócsó kingmax, 4k körül /2gb modul

(#1471) Cybertrone válasza dime27 (#1429) üzenetére


Cybertrone
veterán

No hát még a végén kiderül hogy pár emberke aki nemtudta belőni a prociját az egész x58 szar :D Gyerekek ne mondjatok már ilyet... x38-ról váltottam x58-ra és kb fél óra alatt 4ghz-n ment a proci :U Ennyit a bonyolultságról!
A jövőbe mutató technológiákról meg annyit hogy kb 6 hónapig mutogat az 1156 a jövőbe aztán leteszi a kezét :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1472) Воланд válasza Cybertrone (#1471) üzenetére


Воланд
titán

1155

Meg lehet, hogy nem lesz az 6 hónap, áprilisban jön a bulldozer.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1473) Cybertrone válasza Воланд (#1472) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen az 1155 :DDD :R
Nah pláne... Ugyhogy nemkell itt hülyére hypolni az kis intel üdvöskét jol megy jol megy de nem kell egyből elélvezni :P Aztán milessz ha jön jobb? :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1474) fr3dd1k válasza Cybertrone (#1473) üzenetére


fr3dd1k
tag

Amugy nem értek egyet ezekkel a foglalat változtatás dolgokkal!
Igaz én is fanatikus vagyok pc terén mindig probálom követni a dolgokat adni-venni
fél éve hogy összeraktam az 1156os configomat amit most öcsémnek adtam!
De most tanácstalan vagyok hogy várjak vagy legyen az 1155 :B

(#1475) Cybertrone válasza fr3dd1k (#1474) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hidd el fél év mulva meg ezt fogod öcsédnek adni ha veszel ilyet... :U
Mert jó hogy ez a foglalat még megmarad de akkor már ez erősen közép kategória lessz, mert jön a high-end felsőház... :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1476) natë válasza Cybertrone (#1475) üzenetére


natë
nagyúr

Miért vagy ennyire SB ellenes? Pont a SB topikban. ;]

(#1477) dime27 válasza Cybertrone (#1475) üzenetére


dime27
őstag

Most nem azért h kötekedjek lehet jön a high end felsőház de szted majd meg is tudod venni azt mert akkor szép álmokat dédelgetsz hallod...mindenki tudja h a 980x is jo proci mégse nagyon kapkodják az emberek...ugyanaz lesz az lga 2011el is méregdrágán fogják adni és sztem az átlaguser de még én se törném a fejemet rajta h olyat vegyek pláne h mire kihasználnám szoftverügyileg addigra rég elavult lesz :K Kicsit unalmas már h ebben a topikban több már az 1366os user és feszt azt kántálják rossz szájízzel h itt van a sandy meg h szar meg h drága és próbálják itt rávenni az ujoncokat h ne vegyék meg stb...holott én vagy más se nagyon megy át az 1366os topikba irogatni h ne vegyenek olyat az emberek.Sztem mindenki azt vesz amire pénze van vagy ami neki tetszik oszt cső nekem már lassan ez a véleményem unalmas itt a sok felesleges kommit olvasgatni és már napok ota csak ez megy,bocsi a kikelésemért de én ezt látom! :B :K :U :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1478) rankesz


rankesz
veterán

Nem tudom mit fikázzák egyesek a Sandy-t...
Erős? Az hát mint a szar! Elavul? El hát, pár hónap, és itt a gyorsabb, energiatakarékosabb, jobban húzható...
De akkor is, ne az 1%-ot kitevő tuningbercik szemszögéből nézzük már, akinek az az életcélja hogy minél előrébb legyen a XYmark listán, aztán ahogy jönnek a jobb eredmények úgy zsugorodik az e-penise! :DDD Az átlag elolvassa a PH-s tesztet, és ez alapján eldönti hogy ez kell neki. Szarik ő a LGA2011-re, meg a Bulldira, neki csak fusson jól a mozilla, a játékok, meg ne kelljen fél év múlva lecserélni!

Az én esetem kicsit a kettő között van. Értek hozzá, de már nem köt le a tuning és a markolás (markozás? :DDD ).Vízhűtéses q6600-ról váltok, 4 évig becsülettel szolgált, csak a 8800GTX-et cseréltem le 4870x2-re. Most hogy megérett lassan a váltásra (de még mindenre jó volt amúgy) eladogatom hardveraprón, mostmég jön be belőle pénz, nem kell a pallásra felvinni porfogónak... mégis mire másra váltsak ami ilyen teljesítményt ad a 1366ra, AM3+ra? :F
Az b@szna be ha a sandy nem lenne elég min. 3 évig általános használatra, + játékokra.
Akinek a pénztemető erőműépítés a hobbija az csinálja nyugodtan, de ne csak a saját szemszögéből nézze a dolgokat...
UFF (Nem muszáj rá reagálni.)

lol, mire megszerkesztettem a monológom, másnak is kijött a vélemyénye... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1479) szab.tam


szab.tam
nagyúr

cserélt-e valaki platformot 32 xp alól sikeresen 1155-re? főként a 775-> 1155 érdekelne, hogy felállt-e a rendszer?
a win7-em az mindent túlél, de van 2 xp-m, az egyik meló a másik játék. és ha ezeket újra kéne tennem, akkor inkább nem cserélek gépet....

ez most annyira fő kérdés, hogy a régi eladása előtt valszeg megveszem a lap + proci + ram-ot egy próbára, és ha megeszi az xp-ket, csak utána adom el a régit. ha nem, akkor az új megy, régi marad.

régebben már jártam úgy egy am2->775 váltásnál, hogy csökknetettben sem akart elindulni, hogy felrakjam a driver-eket..

tehát valakinek élte már túl az xp-je ezt a váltást?

(tapasztalatból mondanám előre, hogy most elég az "igen", "nem" válasz is. arra nem lennék kíváncsi, hogy mit is kéne csinálnom az xp-immel...) :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1480) XaraX válasza Cybertrone (#1473) üzenetére


XaraX
addikt

A számítástechnika már rég nem arról szól szerintem, hogy megéri vagy nem éri meg.
Megveszel valamit, nagyjából bármit, ami ma csúcstechnikának számít, és 1-2 hónap, jön az új, a Tied már nem csúcs.
A régi szép időkben anno még vettél egy pl egy csúcs vga-t és az is maradt egy huzamosabb ideig, nem minden hónapban dobtak piacra egy újabbat.
Most itt az SB, jelenleg mondhatni csúcs, jövő hónapban lehet, már nem az lesz.
Kit érdekel, attól még jó lesz akkor is.
X58 lekerült a csúcsról, el kellene fogadnod, viszont attól még nem ment át a sz@r kategóriába, megmaradt ütős rendszernek jelenleg is.
Aki cserélni akar, cserél, aki nem, nem.
Ha megtartod az X58-at, tökéletesen igazad van, nincs értelme lecserélni, de el kell fogadni, hogy van jobb nála.
Szerinted Én azért cseréltem ki az i5 750-et, mert kevés volt?
Amit Én csinálok a géppel, arra kb 3 évig elég lett volna szvsz.
Kicseréltem, mert ki akartam próbálni ezt is.

(#1481) Cybertrone válasza dime27 (#1477) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bocsánat ha valaki lelkébe tiportam, nem volt szándékomban, csak a gondolatmenetemet mertem leírni! :R Még 1* bocs! :B :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1482) dime27 válasza Cybertrone (#1481) üzenetére


dime27
őstag

Érdekes nekem inkább az jön le h az 1366osoknak fáj a sandy....ha vki visszaolvas ez jön le nem az amit te állítasz de számomra itt van off a dologgal kapcsolatban nem akarok anyázást! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1483) XaraX válasza szab.tam (#1479) üzenetére


XaraX
addikt

Nálam win7 64-bit volt előtte is, gond nélkül ment, de azért újratelepítettem.
Xp szerintem kevésbé esélyes, hogy túlélje. :(

(#1484) szab.tam válasza dime27 (#1482) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"...1366osoknak fáj a sandy..."

én is így látom. de york-kal kiabálunk be a partról. :DDD
fantasztikus állatfajták vagyunk. már főplatformon belül is képesek vagyunk alplatform vitára. és akkor mit várunk egy amd fan-tól, ha idetéved?
ez kész :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1485) szab.tam válasza XaraX (#1483) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a w7 64-emtől nem tartok. pont ezért kérdezem, hogy van-e olyan egyáltalán, akinek ment 32 xp alól a csere. mert ha 1-et is találok, akkor van már remény. de amíg 1-et sem, addig bele sem kezdek....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1486) XaraX válasza dime27 (#1482) üzenetére


XaraX
addikt

"1366osoknak fáj a sandy"
Pedig szerintem az egyetlen, ami fájdalmas lehet, az óhatatlan áresés, de ez gyakorlatilag elkerülhetetlen, már ehhez is hozzá lehetett szokni. :(

(#1487) XaraX válasza szab.tam (#1485) üzenetére


XaraX
addikt

Van még egy gépem, de azon is win7 van.
Ha találok itthon egy üres winyot, meg tudom nézni neked esetleg, hogy telepítek rá xp-t a másikon, és átdugom erre.
Tényleg, pendrive-ra lehet telepíteni op rendszert? :)
Az itt van kéznél..

(#1488) szab.tam válasza XaraX (#1487) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi, de ennyire ne kell belemászni. biztos akad majd valaki, aki próbálta.... :R

de majd az lesz a legegyszerűbb, hogy levadászok egy kitesztelt, eladó félkonfigot. a vásárláskor elviszem hozzá a 2 xp-s winyót, és rádugom. ha elindul, akkor veszem, viszem, ha nem, akkor adok egy tábla csokit fájdalomdíjnak....
(csak az ilyen próbánál majd az sem ártana, ha vga nvidia lenne, nehogy a catalyst borogasson eseteleg. nem lesz 1xű, de nyugisan fogom körbejárni. könnyebb, mint az az 1 hét, 437 kihullott, (tépett), hajszál, mire újratenném a 2 os-t...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1489) Erdei88 válasza Cybertrone (#1471) üzenetére


Erdei88
veterán

Jelenleg 2600K és 9x0as procik helyel azon teljesítményt nyújtanak. Amint kijön az új foglalat, ami valószínűleg jobb lesz a jelenleginél, akkor mindkettő "elavult" lesz. Ha valaki a legjobbat akarja majd az nem 1155öt és nem 1366ot fog venni.

Én középkategóriás 1366ról váltottam közép 1155re. Csoda nem történt, annyi, hogy 20k.val került kevesebbe az SB újonnan, mint ahogy eladtam használtan az X58at.

(#1490) wagi válasza szab.tam (#1488) üzenetére


wagi
senior tag

Mindegyik sandy alaplapon 8 pines a tápcsati?

(#1491) Cybertrone válasza wagi (#1490) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elég sokba fogadnák hogy az ATX alaplapokon már régóta csak 8-pin-es csati van :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1492) wagi válasza Cybertrone (#1491) üzenetére


wagi
senior tag

De ha a tápegységen csak 4-es van akkor megy azzal is vagy kell átalakító esetleg másik tápegység?

[ Szerkesztve ]

(#1493) Cybertrone válasza wagi (#1492) üzenetére


Cybertrone
veterán

:W A proci tápcsatija 8 pines... a másik meg elég régóta 24 pines... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1494) hoy


hoy
tag

.[L:/dl/upc/2011-01/29/32859_hs09o8ui02ispinc_016.jpg](IMG:/dl/upc/2011-01/29/32859_hs09o8ui02ispinc_016.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2011-01/29/32859_vdn0dowrd8mbuzrj_015.jpg](IMG:/dl/upc/2011-01/29/32859_vdn0dowrd8mbuzrj_015.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#1495) MPowerPH válasza XaraX (#1486) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyira nem. De egy 980X-el még az X58 ott van a csúcson. Megvenni egyszerűen nem érdemes, legalábbis számomra, mivel árában eladhatatlan lesz lassacskán. A Sandy még nem volt vészes árak szempontjából, a versenyképes procik elég magas áron vannak. Bulldozer köphet bele a levesbe, és ebben az esetben mindkét platform árai zuhanni fognak.
Bukni egyébként csak egy valaki bukott nagyot, ő itt van a topicban. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1496) hoy


hoy
tag

Elnézés :( nem igy akartam a képet beszurni...

Egy mod ha törölné a hozzászólást

de képek nélkül elmondom:

a gyári hűtő műanyag része és a borda találkozása lötyög... ergó a hűtőt sikerül úgy felrakni hogy féloldalasan fekszik fel a procira... én meg pislogok a 98 fokos mag hőn :D

De hiba kiküszöbölve kerékpárbelsővel :)

most már csak 75-78 fok prime alatt... elég kis hurka hűtő az biztos....

(#1497) fagy53 válasza wagi (#1492) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem kell semmilyen átalakító, a táp négy pines csatiját simán bedugod az alaplap 8 pines csatijába, a maradék 4 pinnek általában van egy takaró dugója, de ha nem teszel semmit csak üresen hagyod az is jó.

(#1498) rankesz válasza fagy53 (#1497) üzenetére


rankesz
veterán

Tényleg, a pci express melletti molexba bedugjam majd a csatlakozót?

BMW: én pl. nagyot buktam ha rám gondoltál, de nem így fogom fe, 3-4 évente belefér, én nem befektetési céllal veszek gépet :)

(#1499) fagy53 válasza rankesz (#1498) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mit akarsz a molexbe dugni? Homályosan írta srác az igaz, de azt vettem ki a szövegéből, hogy a táp CPU csatija nála 4 pines, a régi tápok már csak ilyenek! Az alaplapon meg 8 pines CPU táp csatik vannak, na erre született a válaszom.
A lapodban a PCI-E mellett lévő molex apa mire szolgál, nem tudom, még nem néztem utána.... :U

(#1500) dime27 válasza rankesz (#1498) üzenetére


dime27
őstag

Rám gondolt de kérdés amiben igazad van h kinek mi a nagy bukás én a procikon amiket eladtam pl nem buktam semmit se mert mindkettő olcsóbb volt mikor vettem őket a lapokon bukta volt de kérdés h használtan kinek mit ér meg ugye és nem ugy látom h annyira kapdosnák itt még az 50ks lapokat sem ugy kb 45knál kezdenek el érdeklődni....A memokat beszámíttattam azok helyett meg jön egy 2x4gbos joféle kitt+ egy 16gbos joféle (class 6os) microsd kártya...ennyi...Ha meglesz a sandy cuccom boldog leszek és leszarom h kinek mi a nagy bukás.... :K :U

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.