Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) arn válasza Cybertrone (#1649) üzenetére


arn
félisten

ismerem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1652) Cybertrone válasza arn (#1651) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mégis sikerül sorozatosan elmulasztani a használatát :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1653) arn válasza Cybertrone (#1652) üzenetére


arn
félisten

mire gondolsz konkretan? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1654) warcat


warcat
veterán

Na valaki hámozza ki, mi is a probléma :) Ennyire nem értek azért hozzá
Ha a 6Gb/s portokkal nincs baj, és a Marvell 9120 controller-es plusz csatikat nem érinti, akkor nemigazán érdekel a dolog, 4 Sata3 nekem böven elég.A dvd írót meg max rákötöd a Sata 2-re, jajj mi lesz velem ha tönkremegy a 4500 FT-os egység :DDD

EA: It's in the crate!

(#1655) philoxenia válasza arn (#1653) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra, hogy öt percen belül, ha postolnál ugyanoda, akkor használd a gombot és ne írj új hozzászólást !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1656) Balupapa válasza max-pain (#1645) üzenetére


Balupapa
senior tag

Engem meg le "user erroroztak" itt mikor panaszkodtam SATA hibára. :(

_-=*WheelWhores*=-_

(#1657) Cybertrone válasza Balupapa (#1656) üzenetére


Cybertrone
veterán

Pont a satát rontják el :F Hihetetlen hogy manapság a minőség mint olyan eltünt a föld színéről... és nem csak erre gondolok, mindenhol kihaló állatfaj a minőség sajnos! :W

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1658) Balupapa


Balupapa
senior tag

Csak mondjuk vki konkrétan ki fejthetnée hogy ez a vissaz hívás egész pontosan mit taakar :U

_-=*WheelWhores*=-_

(#1659) warcat


warcat
veterán

Viszonylag jó hír ,úgy tűnik 'csak' a 4 Sata2 slotnál jöhet elő a gond,és nem garantált, ezért is nem fedezték fel korábban,pár csip a sokezerböl tételnél borul ki a bili, itt lehet olvasni többet.
[link]

Valószínűleg visszacserélik a javítottra az alaplapokat de az még vagy 2 hónap,addig lehet használni a 2 Sata 3at, vagy a Marvell kontrollert
Amugy a Marvelles elvileg lassucska, de aki nem RAID megoldással dolgozik ,annak elég szerintem a 2 sata 3, nálam az SSD meg a 7200-es vinyó megy arra, dvd meg a meghibásodható portokra.Adatvesztés nincsen, csak lelassul az adatforgalom ,majd szimplán nem látja a rákötött eszközt a gép, Balupapa lehet nálad tényleg ez van ,telepedj a Sata 3 -ra.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1660) Cybertrone válasza warcat (#1659) üzenetére


Cybertrone
veterán

És szerintem akinek 2-3-4 S-ata2-es vinyója van majd most rohan venni horror áron S-ata 3-at? :W A marvel kontrollert meg szerintem haggyuk... :U

BMW001:
Mivan fater? :DDD Nagyon szivatóval indul Szindike a világnak szó szerint... :DDD Rá se *assz... 930-al mivan nagy a csend... :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1661) MPowerPH válasza max-pain (#1645) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh, hát menjenek a sunyiba már... :((( Ejj, megint elment a kedvem, de már nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1662) XaraX válasza Balupapa (#1658) üzenetére


XaraX
addikt

Fura, de ma Én is tapasztaltam, hogy meg-meg akad a rendszer, és nem tudtam mire vélni.
én alapon használom a cpu-t leginkább, akkor jelentkezett a hiba.
Most húzva van 4300-ra, eddig nem jött elő.
A hdd led folyamatosan világított, és közben gyakorlatilag megállt a rendszer pár másodpercre.
"Az Intel a hibás termékek szállítását leállította, és megkérnek minden érintett vásárlót, hogy a hibás termékek beazonosításával kapcsolatban a vásárolt eszköz gyártóját keressék. "

(#1663) Cybertrone


Cybertrone
veterán

"Az Intel a hibás termékek szállítását leállította, és megkérnek minden érintett vásárlót, hogy a hibás termékek beazonosításával kapcsolatban a vásárolt eszköz gyártóját keressék. "

Magyarul gariztassa magának a paraszt... szép... és itt most nem a SB-t szidom hanem az Intelt mert ilyen láma... :W

1665.HSZ:
warcat:
Jah de fasza 2 csatit lehet használni hurrá... :W Nem szar csak kaka :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1664) MPowerPH válasza XaraX (#1662) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nincs a konfigodban leírva, azért kérdezem. HDD-t vagy SSD-t akasztott meg a hiba?

Don't Tread On Me

(#1665) warcat válasza Cybertrone (#1660) üzenetére


warcat
veterán

Sata 3 tudtommal mindkét irányban kompatibilis Sata 2 vel!Tehát nyugodtan rádughatod a Sata2 cuccokat,e javítson ki ha valaki máshogy tudja.
Ami itt a gond,hogy ha nem cseréled vissza a kutyának nem tudod eladni majd a használt alap reviziós(hibásodható) alaplapod.

EA: It's in the crate!

(#1666) fagy53 válasza Balupapa (#1656) üzenetére


fagy53
nagyúr

Látom a szívedre vetted, pedig benne van a pakliban! :D Ne törődj vele, a venti - SATA probléma nem biztos, hogy a most bejelentett baki következménye, hiszen idővel bekövetkező degradációról írnak ami egyes esetekben teljesítményvesztést, hibázásokat okozhat a SATA eszközöknél, HDD.DVD író. A SATA vezérlőről van szó és sajnos hardver probléma, tehát szoftver frissítéssel nem orvosolható.
Mindenesetre egyelőre nem teszem be a procit, már ha meglesz, megvárom a fejleményeket.

(#1667) XaraX válasza MPowerPH (#1664) üzenetére


XaraX
addikt

Hdd van rádugva, 2 db.
Egyébként rádugtam a sata3-ra, kb ez volt az első, de nem látta a winyót.
Lehet, Én voltam a pöccs, és valamit állítanom kellene biosban, mindjárt megnézem.
Igaz lehet, hogy egy idő után jön elő, kb egy hete van meg, és ma vettem észre elöször.
Viszont húzva eddig rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#1668) MPowerPH válasza XaraX (#1667) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oksa, kíváncsi vagyok úgy müxik e.

Don't Tread On Me

(#1669) Laraxior válasza max-pain (#1645) üzenetére


Laraxior
titán

milyen jól döntöttem a 980X-el.. :D még jó hogy nem fogadtam el a Sandy-s ajánlatot :C ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1670) AirBooms válasza MPowerPH (#1668) üzenetére


AirBooms
addikt

Most szúrjam tökön magam? :W

(#1671) Csorbi


Csorbi
addikt

Nekem 3 db 3 gbites intel-t elfoglal a RAID5, 2 db 6 gbitest a 2 optikai meghajtó, 1 marvellt egy 2 TB-os vinyó, a másikat egy sata dokkoló, a negyedik 3 gbitest a ház esata kivezetése.

De én nem vettem még észre oltári nagy problémát (sőt, kopp-kopp-kopp, semmilyet).

(#1672) ATtIs_80 válasza max-pain (#1645) üzenetére


ATtIs_80
tag

Remek! Ezek szerint az újonnan vásárolt P67-es és H67-es lapok mehetnek vissza a kereskedőhöz cserére!? :((

(#1673) XaraX válasza Csorbi (#1671) üzenetére


XaraX
addikt

A tied ment alapon vagy csak húzva?

(#1674) MPowerPH válasza AirBooms (#1670) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szívás, reménykedek, hogy nem mindegyiknél lesz probléma. :((

Don't Tread On Me

(#1675) AirBooms válasza MPowerPH (#1674) üzenetére


AirBooms
addikt

Megrendelted? :U :F

(#1676) MPowerPH válasza AirBooms (#1675) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, az lesz amit priviben beszéltünk. :) Már ha aktuális lesz.

Don't Tread On Me

(#1677) Overlocker


Overlocker
veterán

P67A-UD7-nél nem nagyon tapasztaltam ilyet..

(#1678) Csorbi válasza XaraX (#1673) üzenetére


Csorbi
addikt

Micsoda?

(#1679) XaraX válasza Csorbi (#1678) üzenetére


XaraX
addikt

Folyamatosan húzva használtad a cpu-t, vagy alapon is ment huzamosabb ideig?

(#1680) Csorbi válasza XaraX (#1679) üzenetére


Csorbi
addikt

Huzamosabb ideig nem mehetett alapon, mert január 3-án jelentették be :DDD
Egyébként január 18-án vettem, és tegnapelőtt ráncigáltam meg 4400-ra.

(#1681) AirBooms válasza MPowerPH (#1676) üzenetére


AirBooms
addikt

ezt ird meg priviben, mert nem ertem :)

(#1682) hoy


hoy
tag

No milyen jól jön a pci-s sata vezérlőm :D Áprilisig csak kihúzom vele...

Én alapon használom , de megtorpanást nem tapasztaltam... SSD meghajtóval...

[ Szerkesztve ]

(#1683) XaraX válasza MPowerPH (#1668) üzenetére


XaraX
addikt

User error volt, működik rendben, csak nem engedélyeztem biosban, hogy bootoljon róla.

(#1684) Haart


Haart
addikt

Egy kis ROSSZ hír mindenkinek akinek ilyen konfigja van. :W

[ Szerkesztve ]

(#1685) MPowerPH válasza XaraX (#1683) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ez legalább jó hír. :)

Don't Tread On Me

(#1686) dime27


dime27
őstag

Miert érzem ugy h először volt a socketégés mint rémhírkeltés-> mi lett belőle semmi kiderült h csak két deszkáról van szó

most jön egy ujabb ilyen hír ami aláírom h nagyobb volumenű de én elég régóta olvasgatok már sandy után külföldi forumokon naponta több órát és ilyen hibát sehol se olvastam egyetlenegy usernél sem

szal vhol ugy érzem h tul jol sikerült a szandika és az Intelről én még azt is el tudom képzelni h most pár honapig rémhirt keltik h addig elfogyjanak az x58as p55ös chipsetjei a polcokrol aztán majd előjönnk olyan hírekkel h csak pár alaplapnál fordult elő stb....aztán persze lehet tul naiv vagyok.... :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1687) Overlocker válasza dime27 (#1686) üzenetére


Overlocker
veterán

jah, vagy mert nem tudnak elég procit legyártani és addig ezzel terelnek :DDD . Ám nem hiszem, lehet hogy van hiba, ami kijönne később, bár tényleg nem hallottam még nagyon senkitől ilyen problémát..

(#1688) Haart válasza dime27 (#1686) üzenetére


Haart
addikt

Konkrétan, haver múlt héten vett egy 2500k-t plusz egy giga alap h67-es lapot. Összerakjuk a gépet, windows install, ekkor már valami nem stimmelt lassúnak tűnt az egész, aztán 1. windows indítás folyamatosan csak a töltést látod sehova nem lépett. Ezt eljátszottuk jópár ujraindítással bios állítgatással, sata átdugással és windows installal de csak nem akart menni, így nem tudtuk kipróbálni a procit sem. Tehát akkor lehet mi vagyunk az elsők de nálunk ez már végbement. :((

(#1689) tomic válasza Haart (#1688) üzenetére


tomic
addikt

Most akartam váltani! :F
Lehet jobb tényleg picit várni, mert ha előjön a probléma és visszaküldünk egy lapot az nem egy hétig kell nélkülözni az tuti.

(#1690) keIdor válasza max-pain (#1645) üzenetére


keIdor
titán

Véleményem... most komolyan... dobják ki piacra a platformot 3 hónap csúszással, kérjenek érte +10%-al többet, de legyen rendesen letesztelve a cucc.

Most aki megvette az alaplapot az eléggé rosszul járt. Biztos van, aki majd azt mondja, hogy nem érdekli a hiba és jól járt, de hát gondolom nem azért fizetett több tízezer forintot, hogy kapjon egy hibás hardvert. Ezeket ki cseréli majd ki vajon? Gondolom senki... :W

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1691) XaraX válasza MPowerPH (#1685) üzenetére


XaraX
addikt

Belinkelem, ide már leírtam egyszer.
[link]
Most eddig jó, alapon megy az egész rendszer, majd kiderül, mi lesz. :)

(#1692) fagy53 válasza keIdor (#1690) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez azért nem teljesen van, így! :D Egyes esetekről ír és idővel bekövetkező problémáról az Intel. Most a nagy számok törvénye működik, tesztlabor szinten OK a dolog. Jó, hogy tud a felhasználó a problémáról, bár lehet, hogy őt soha nem fogja érinteni, statisztika még nem jelent meg róla, de biztos sokaknál fog jelentkezni, másképpen nem verték volna nagydobra
Egy hónapig jegelni kell a Sandy-val kapcsolatos alaplap vásárlásokat, gyártótól függetlenül.
Nekem meg gariztatni kell.. ;]

Erdei88: kizárólag azokat az alaplap gyártókat érinti, akik P67 és H67-es lapot készítenek. :D

[ Szerkesztve ]

(#1693) Erdei88


Erdei88
veterán

Ez a Satás probléma minden lapot érint vagy csak 1-2 gyártóét?

(#1694) Cybertrone válasza fagy53 (#1692) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vagy mindenki beszerez egy pce-os sata karit...az is egy megoldás :U :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1695) rankesz válasza Erdei88 (#1693) üzenetére


rankesz
veterán

Minden lapot. A csipszetben van a bug, azt pedig a zintel gyártja.

(#1696) fagy53 válasza Cybertrone (#1694) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, vagy elég neki a SATAIII , nekem nem, mert akárhogy összehúzom magam a DVD író beleesik a SATAII-be, ezért meg nem veszek +kártyát. :N

(#1697) Erdei88 válasza rankesz (#1695) üzenetére


Erdei88
veterán

Puszilom az Intelt. Nálam ugyan még nem volt ez a "jelenség", remélem nem is lesz

(#1698) XaraX válasza fagy53 (#1696) üzenetére


XaraX
addikt

A második winyom egy erősen bad sectoros 250-es, azt a sata2 csatin hagytam, és így, hogy a renszerwinyó a sata3-on van, nem tapasztalok semmi bibit.
Másolgatok rá éppen, pár giga tömörítés is volt rajta az előbb.

(#1699) dime27 válasza Haart (#1688) üzenetére


dime27
őstag

sata3on is próbáltátok?! :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1700) dime27 válasza Overlocker (#1687) üzenetére


dime27
őstag

Tényleg asszem neked ssdn vana cucc min használod sata2őn ha igen tapasztaltál ilyen anomáliákat amiket előbb leírtak?! :F :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.