Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) HSM válasza ffodi (#299) üzenetére


HSM
félisten

Az a jó az NF200-ban, hogy ha csak az egyik VGA kér adatot,akkor full 16-os sebességen megkapja, illetve ha az egyik VGA nem terheli ki a neki amúgy jutó 8-as sávot, akkor ami megmarad sáv, az a másik karinak elérhető. Ez sokat javít a rendelkezésre álló 16 slot optimális kihasználásának érdekében. Legroszabb esetben is csak 8-8 sáv jut a VGA-kank.
Ellenben egy optimálisan kihasznált 16 sáv is messze van 32-től... :D

(#296) Qru: Ne menjünk már el ebbe az irányba... :N

(#302) Qru: Ott van csillagozva, hogy mi a pálya a slotos specifikációs rubrikában... A Giga mindig így írja fel.

[ Szerkesztve ]

(#302) Qru válasza HSM (#301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem csak az érdekelt hogy jól írják-e a honlapon vagy az vmi kavarás. De akkor elvileg igen, gyakorlatilag meg nem.

#nincsbennetarcsi

(#303) Balupapa válasza Qru (#300) üzenetére


Balupapa
senior tag

és akkor [link] ez hogy lehetséges? :B tud ilyet a nem K-s proci is? gondolok itt a mem órajelre,

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#304) Cybertrone válasza Balupapa (#303) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem nem tud! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#305) katt777 válasza tomic (#279) üzenetére


katt777
félisten

ASRock Fatal1ty. Bestbuy, már volt szó róla, tudásban is remek, árban sem rossz. Ha SB-t vennék, ezt választanám. Amúgy 16+2 fázis, 6XUSB3, 6XSATA3, stb, kiröhögi a gagyibájtot.

Keldor papa: Bakker, már megint: "Z68 lesz az LGA2011". De jól van, nem szólok többet emiatt. Én is úgy vélem, hogy a Z(X)68-ban nem lesz IGP, de HSM nem véletlenül értette félre, amit írtál, tényleg úgy jön le, mintha szerinted viszont lenne. Egyáltalán nem kötözködésből mondom. :R

Overlocker: Milyen elcseszett egy időzítés ez? :F

Qru: A GB már megint a nevét akarja eladni a lap tudása helyett? :F

Balupapa: P-be mehet inden, H-ba csak 1333MHz. A proci VGA-ilag 16+4-et támogat, legalábbis a speckói szerint.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#306) Qru válasza Balupapa (#303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt kérlek alásan tuningnak hívják.

Hivatalosan 1333MHz-et támogat azt jelenti, hogy hiába teszel bele 2200MHz-es ramot akkor is ha bekapcsolod alapon 1333MHz-en megy a ram. Ha tuningolsz akkor megy feljebb a ram órajel. Nem mintha sok értelme lenne, mert a bench progikon nem sok valós előnyöd származik a dologból.

mod:

katt777: :DDD Nagyon úgytűnik, most hogy így HSM kollégával végigpörgettem/tük a dolgot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#307) katt777 válasza Qru (#306) üzenetére


katt777
félisten

Igen, a P-s lapokban. Méréseim szerint, legalábbis X58 esetében, elég sok előny származik a magasabb RAM-sebességből.

Azért még szereted? :F :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#308) sz.j válasza Overlocker (#288) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nagyon szép eredmény, grat hozzá. :K

Ha ilyen eredményeket látok, akkor a végén mégis Sandy-ra váltok.... ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#309) Balupapa válasza Qru (#306) üzenetére


Balupapa
senior tag

Jól elbeszélünk egymás mellet :DDD Értem hogy alapbol csak 1333Mhzet támogat
ez eddig oké, de lehet-e tuningolni hogy egy 2500-as procival tudjon 1600-1800at? És ha esetleg nem akkor K-s procival?

Mert ugye a BLCK-t nem lehet növelni, mert a pci-e és sata freki összekuszálódik.

_-=*WheelWhores*=-_

(#310) Qru válasza katt777 (#307) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felhasználás függő is nyilván, játékok alá nem sok értelmét láttam tolni a ram frekin.

Nyem, már nem szeressük. :D Asrockot veszek legközelebb komolyan. Addig kampányoltál mellette, hogy megszeretteted velem is.

#nincsbennetarcsi

(#311) Overlocker válasza sz.j (#308) üzenetére


Overlocker
veterán

(#312) katt777 válasza Qru (#310) üzenetére


katt777
félisten

Én nem kampányoltam, csak közvetítettem a tapasztalataimat. Nem mindegy. ;)

Balupapa: Úgy nem. Ha csak nem állítod be az 1600RAM-nak EFI-ben, hogy 1866, de kétlem, hogy gond nélkül elvinné. Amúgy meg lehet pár MHz-et tolni BCLK-n, és akkor elméletileg szépen gyorsul a RAM, ha helyesen következtetek. Majd megcáfolnak, ha nem.

Overlocker: Ez mind szép, de vajh, stabil-e? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#313) AMATŐR válasza Overlocker (#311) üzenetére


AMATŐR
őstag

Szédületes! :C Grat, de az eredményeid elnézve, megy az még feljebb is! :D

Jobban örültem volna, ha egy UD4 es lapod van! :B

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#314) MontyCrew válasza Qru (#300) üzenetére


MontyCrew
senior tag

i7-13xx tokozású lapom van, lesz ilyen sandy is?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#315) Overlocker válasza Balupapa (#309) üzenetére


Overlocker
veterán

A "K"-s prociknál van független memória arány, a többinél nem. Szerintem a két legalsó érhető el a lockkos prociknál, de még keresgélem az infot..

(#316) Overlocker válasza katt777 (#312) üzenetére


Overlocker
veterán

2220-on lement a Spi 32M.

(#317) Balupapa válasza Overlocker (#315) üzenetére


Balupapa
senior tag

Köszi :R Melyik 2 legalsó? :K

_-=*WheelWhores*=-_

(#318) joshua7 válasza Overlocker (#311) üzenetére


joshua7
veterán

Itt mi a procifesz?

Semper Fi

(#319) Cybertrone válasza Overlocker (#316) üzenetére


Cybertrone
veterán

24/7-re mennyi lenne vajon egy léggel az általad ajánlott tuning?, és vízzel? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#320) katt777 válasza MontyCrew (#314) üzenetére


katt777
félisten

1. hsz.

Overlocker: Ki látta?
Amúgy én már válaszoltam, H-s lapokban nem megy 1333Mhz fölött még a gyorsabb RAM sem, P-sekben mennek (ahogy a tuning is). Azaz nem procifüggő. Ahol olvastam, ott nem csak K-s procikat teszteltek, csak nem szoktam lementeni minden tesztet, így nem tudom belinkelni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#321) Cybertrone válasza katt777 (#320) üzenetére


Cybertrone
veterán

LoL hát csak elhiszedneki? :F

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#322) MontyCrew válasza katt777 (#320) üzenetére


MontyCrew
senior tag

de lesz erre a foglalatra sandy?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#323) katt777 válasza Cybertrone (#321) üzenetére


katt777
félisten

Hát én már csak a szememnek hiszek, bár Kenobi mester szerint az is megcsalhat. :U (Lásd még: Photoshop-pal készült "tesztek".)
Nem mondom, egy hűvös, kis fogyasztású, 5GHz-es proci jól jöhet egy 580SLI alá (ne bakker, de ott meg nincs meg a kellő sávszél :Y ), de előbb szeretném látni a dolgot, minthogy ilyesmit vegyek.
Amúgy pont annak a 2 kategóriának az egyikébe esek, amelyek tagjai nyugodt szívvel válogathatnak, mert vagy brutálgazdagok, vagy qrwára nincs semmijük (meg másra sem).

MontyCrew: Bakker, alig 50X volt írva a topic rövid léte alatt, hogy az 1366 kifújt, finito, konyec, de még 1366-topicban is. Alig pár hsz-szal ezelőtt is szó volt arról, hogy majd LGA2011 foglalat lesz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#324) sz.j válasza Overlocker (#311) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Elképesztően" jól mennek ezek a procik!
Mivel hűtőd, léggel?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#325) Erdei88 válasza katt777 (#323) üzenetére


Erdei88
veterán

Hihetetlen ember vagy. Csak az a jó ami Te mondasz, Te csinálsz.
De basszus Over szavahihetőségét megkérdőjelezni...
Szerintem az 1366os topik vár Téged, mert ez a Sandy a szar sávszéllel...ááhhh..

[ Szerkesztve ]

(#326) katt777 válasza Erdei88 (#325) üzenetére


katt777
félisten

Nos, akkor, már ha nem a hülyeség a fő szempont, áruld már el, hol van a SB-ben a rengeteg X58-as PCI-E sáv! Egészen eddig arról volt szó, hogy NINCS elég egy több VGA-s konfighoz! :Y
Az meg a minimum elvárás minden ez irányú topicban, hogy a stabilitást tesztekkel igazoljuk, éppen Blumi topicban alapvetés volt ez is. Ez teljesen független attól, ki tesztel, és engem sem zavart, hogy amikor csak beírtam egy teszteredményt, kérték az igazolását. Még akkor is, ha pár hsz-szal azelőtt már volt, ezért nem linkeltem be újra.
Nehogy már az alapján minősíts, hogy elvárom egy teszteredmény igazolását, vagy hogy a hosszas kitárgyalás után sem fogod fel, hogy NINCS 16+16+4 sávszél egy SB lapban, és nem is lesz. :P És mi köze az egésznek ahhoz, hogy én mit csinálok, v. mit tartok jónak? :F Éppen az említett topicban írtam azt is, minek tartom az efféle értelmetlen, személyeskedő beszólásokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#327) Erdei88 válasza katt777 (#326) üzenetére


Erdei88
veterán

Neked hány VGA-d volt az X58ban? 1? Mire használtad a rengeteg 16os sávszélt? Semmire?
Hol írtam, hogy van 16+16+4, mutasd már meg?!

Miért fontos szempont hogy 2-3 VGA-val használhasd? Ha ilyet szeretnél X58, ennyi. De hogy ez akkor probléma legyen, Te tudod.

Minősítés? Semmi rosszat nem írtam, csak a tényeket.

(#328) katt777 válasza Erdei88 (#327) üzenetére


katt777
félisten

Semmi tényt nem írtál, csak sértegettél, alaptalanul. :((
Megint olyasmit állítasz, amit nem mondtam, azaz sehol nem állítottam, hogy te írtad volna a nagyobb sávszélt SB-re. Csak azt kértem számon, hogy milyen alapon szólsz nekem, amikor azt írom, hogy nincs annyi SB-ben, mint X58-on, amikor tényleg nincs.
Vagy szövegértelmezésből vannak komoly hiányosságaid, vagy szimplán rosszindulatú vagy. :U Mindegyik esetben mellőzd a nekem szánt hsz-okat, remélem, ez azért érthető. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#329) katt777


katt777
félisten

Mivel a netem lejárt, mindenkinek jó SB-zést és tuningolást, remélem, mire legközelebb be tudok nézni, sok szép és jó, no meg igazolt teszteredményt látok majd, és sok saját tapasztalatot a lapokról és a procikról. :R TAlán még ASRock Fatal1ty-ről is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#330) AirBooms válasza Erdei88 (#325) üzenetére


AirBooms
addikt

Csak óvatosan azzal a 1366-os invitálással - ott is majdnem áll a bál (már megint) miatta, bár ha lejárt a mobilnetje, akkor talán lesz egy kis szusszanásnyi időnk, sőt, neki is.

(#331) Cybertrone válasza AirBooms (#330) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én már egyszer leírtam neki hogy bolond... azóta csak félgőzzel írok neki.. hisz ugy is megmagyaráz mindent... :W
Mellesleg 1366-ban én vesztem vele össze... :D
Ott bemertem írni hogy ígéretes a bulldózer, és ő elmondta hogy az összes amd cucc cak um pakk szar vga proci minden amit csak gyárt... csak azért mert anno egy szerencsétlen x2-es proci nemhozta az álltala vártat... :U Istenem...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#332) AirBooms válasza Cybertrone (#331) üzenetére


AirBooms
addikt

Láttam... :N :W :R

(#333) darál0w válasza AirBooms (#332) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megnéztem már én is...

a gond ott kezdődik, h olyan dologrol nem lehet igazi véleményt alkotni, ami még nem látott napvilágot tesztekben.

a másik dolog meg az, h sokan elfelejtik, amikor bizony az AMD jobb volt, mint az intel. és ez bármikor ujra előjöhet. akár most a bulldozernél is ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#334) Cybertrone válasza darál0w (#333) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezt is írtam neki... de aszondta hogyha eddig szar volt akkor ezután mitől lenne jobb....
Hát ilyen egy átlaguser... röhelyes! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#335) Erdei88 válasza katt777 (#328) üzenetére


Erdei88
veterán

Tény, ilyen ember vagy. Ha nem tetszik akkor is ez van
Szövegértéssel semmi bajom nincsen, szerintem a mindenki hülye csak én vagyok helikopter elveddel senki nem ért egyet.

Ki személyeskedik? "Vagy szövegértelmezésből vannak komoly hiányosságaid, vagy szimplán rosszindulatú vagy"

Nem kell megsértődni, Te kezdted a 460al, amivel kapcsolatban semmi tapasztalod. Innen indult ez az eszmecsere.

[ Szerkesztve ]

(#336) MPowerPH válasza Overlocker (#311) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én erre már csak annyit mondok, kapja be a Szandi. :DDD

Don't Tread On Me

(#337) Cybertrone válasza Erdei88 (#335) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nyugalom... legyünk okosabbak, nemkell felvenni vele a kesztyűt felesleges... max holnap úgy 20 sorban megmagyarázza :(

BMW:
nah lessz váltás avagy nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#338) darál0w válasza Cybertrone (#334) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez a tipikus magyar hozzáállás. :D

pesszimisták vagyunk. ez van. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#339) MPowerPH válasza Cybertrone (#337) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyből tele lett az apró 1366-os lapokkal és procikkal. Mondtam, hogy ez lesz... árak zuhannak, lassan a core 2, core quad szinten járunk. :W Lapomra holnapi nap folyamán van vevő.
Szóljon valaki, ha lát Asrock P67 Professional alaplapot itthon, és nem találok, pedig van már Asrock P67 is. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#340) Cybertrone válasza MPowerPH (#339) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mongyuk úgy hogy nagyobb kicsit a választék :DDD Még mindíg nem jutottunk el odáig hogy akár a lapok akár a procik közt 1 oldalnál több hirdetés legyen, és ebben vannak 2010-ben feladottak is amiket nem érvénytelenítettek... :U
Nemkell tuldramatizálni :R

Amugy van pár dolog ami nem tiszta nekem...:
Ha belerakom az 1.65v-os ramomat egy SBrendszerbe az kinyirja vagy ez csak hülyeség? Ha belerakok 3 modult akkor megmarad a dual chennel, avagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#341) MPowerPH válasza Cybertrone (#340) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nyugodtan rakd bele az 1.65v-s ramokat, nem lesz baja, Intel szerint sem.

Ha beleteszed a 3 modult, akkor erősen visszalassul a memkezelés, nem jót ötlet. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#342) Cybertrone válasza MPowerPH (#341) üzenetére


Cybertrone
veterán

ÓÓÓ fuck... :( Ránézek most a rendszerre, és az jut eszembe ez a konfig volt az első mely nem szopatott, és csak azt tette amit akartam, kezdetektől 4ghz... hmmm A szívem szakad meg érte... Ez a ribanc ;] Hiába a nők nyomorba döntenek! :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#343) Giovanny válasza MPowerPH (#341) üzenetére


Giovanny
őstag

Én itt próbálok eladni a Corsair 1.65V ramokat...,de ezek szerint nem kell, ennek örülök :)

Zero Defect.No Compromise !

(#344) MPowerPH válasza Giovanny (#343) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dehogy kell. :N Jó lesz az ide. ;)

Cybertrone: Ahogy mondod. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#345) Cybertrone válasza MPowerPH (#344) üzenetére


Cybertrone
veterán

Végigondoltam természetesen én is a cserét...
-Új lap...(valami normális) A szívemhez nőtt ez a classified :B, és 50k-ért nemfogom odaadni! :((
-Proci még horror áron van
-Új prociblokk mert vizem van ugye :U Talán ez a legnagyobb visszatartóerő! :DDD
Nemkell a ribi! :C

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#346) Giovanny válasza MPowerPH (#344) üzenetére


Giovanny
őstag

A ram tartott vissza az SB vásárlástól,úgy voltam vele ha elkel lesz SB ha nem akkor 950-es,de most már tutira tudom mi kell nekem :K

Zero Defect.No Compromise !

(#347) MPowerPH válasza Giovanny (#346) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ellenben az egyik modult elküldheted pihenni, szóval 4Gb rammal számolj. :U

Don't Tread On Me

(#348) Giovanny válasza MPowerPH (#347) üzenetére


Giovanny
őstag

Uuuu,tényleg..,na hát.....már kezdtem örülni a dolognak. :(((

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#349) MPowerPH válasza Giovanny (#348) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ez nem akkora probléma. :U 2x4Gb úgyis elég drága. 4Gb-vel is el lehet vacakolni, nézd csak Over -t. ;)

Én sokáig 3Gb-vel senyvedtem, szóval túl lehet élni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#350) Cybertrone válasza MPowerPH (#349) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah el lehet vacakolni ha csak benchmarkok közt éled az életedet... :DDD ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.