Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) MPowerPH válasza dime27 (#387) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebből nehéz kiszállni bukta nélkül. :( Mindenképpen buksz rajta, nem is keveset. Ráadásul ha rendesen befut a Sandy, ott is beállnak az árak normálisabb szintre, és a Bulldozer lehet még ezen is faragni fog, főleg ha jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#402) Qru válasza MPowerPH (#401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erősen mérlegre kell tenni, hogy mennyit nyer vele az ember valójában. Sztem X58-ról nincs értelme SB-re váltani.

#nincsbennetarcsi

(#403) darál0w válasza Qru (#402) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

van...ha p67es és Ks procit veszel. máshogy nincs.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#404) Qru válasza darál0w (#403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már X58 + 920-930-ról se nagyon sztem. Bár eleve minek nem elég akárcsak egy 920-as? Gémer konfigba is felesleges oda bika vga kell. Munkára meg vegyen az ember 12 szálas Gulfot és fizesse a villanyszámlát (is). Egyedül a fogyasztása az amivel jobb választás az X58-as prociknál. Ha csökken az ára, akkor meg LGA775-ről SB-re kell váltani. Más nem szól még mellette szvsz házi használatra.
Mondjuk sztem eleve túl gyors az Intel diktálta ütem.

Már nálam a 480. A 920-amal karöltve zabál is rendesen, nem mondom. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#405) darál0w válasza Qru (#404) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kész tények elé állítottál :D

nincsmit tenni...le+1ezlek :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#406) Qru válasza darál0w (#405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D :R

#nincsbennetarcsi

(#407) dime27 válasza MPowerPH (#401) üzenetére


dime27
őstag

Hát én ugy nézem a dolgot h a két gagyibb i7es konfigomból összepasszintok egy erős sandyt és még 30-40km marad is belőle és kisebb fogyin lesz egy bika konfig amit egyszerű tuningolni és szaladnak is ahogy látom szépen...ennyi.... ;) :B :K :U
Jah plusz belekalkulálom azt h nem ugy látom h a forintunk kurvára erősödni fog ebben az évben főleg h kedves kormányunk faszabbnál faszabb döntéseket és kijelentéseket hoz/hozott idáig is....saját gazdaság nélkül meg 0-ák vagyunk és csakis a külföldtől függünk a svájci meg csak erősödik és csak erősödik hiába volt konferencia erősödésének ügyében nem igazán állította meg... :W

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#408) Brekkk


Brekkk
senior tag

Én most tervezem, hogy átállok Sandy Bridge-re. I5-2500-ban gondolkodom, LGA 775 2 magos prociról E6300 Wolfi. Gondolom teljesítményben hatalmas ugrás lesz. Van már valakinek tapasztatalata, hogy a P67-es lapoknál, az IRQ kiosztása, hogy alakul? Mert nekem be kell majd pakoljak ebbe a gépbe 2 Ethernet kátryát, egy WIFI-kártyát, Hangkártyát, és természetesen VGA-t. P67-tel is menni fog ez vajon?
Van olyan P67-es lap amin 2 vagy több Ethernet van meg Wifi alapból? Mert ilyet még nem láttam. (Ez lenne igazán megfelelő nekem)
A HDD vezérlője milyen lett? Itt is vannak esetleg olyan gondok, hogy bizonyos HDD-ket nem szeret a vezérlő? Mert ilyen Problémám van a P5K Premium lappal :O
RAID 0-át próbáltátok már? Tapasztalat? Jelenleg 5 HDD + DVD író van a gépben.
Tuningolni nem szeretnék, nekem a stabilitás lenne a legfőbb.
Olyan lapban gondolkodom ami nincs sok sallang alapból ráintegrálva. Ez a gondom a P5K premiummal, bizonyos PCI slotok nem használhatók IRQ ütközés miatt.
Valami olcsóbb lapban gondolkodom. Asrock p67 Pro3, Gigabyte P67A Ud3, ASUS P8P67 LE, Intel DP67 BA. Az ASUS IRQ kezelésből nem a legjobb, ez sajna tapasztalat, állítani sem nagyon lehet, A gigabyte egy fokkal jobb, de ott csak MATX-es lappal volt dolgom eddig. Ott lehette a PCI slotnak IRQ-t kiosztani de az sem volt tökéletes. Én leginkább a gyári Intel-ben bíznék, de ez is csak bizalom az Intel felé, mert látni csak P965-ös lapját láttam, de az tökéletes volt, semmi tuning, de 100 %-ig stabil . Asrock-ot meg soha nem használtam.
Ha valakinek már vannak ilyen jellegű tapasztalatai megoszthatná velem. Gratulálok a tuning eredményekhez amiket elértetek eddíg, de nekem inkább a fentebb leírtak lenneének fontosak.
Köszi

(#409) tomic válasza dime27 (#407) üzenetére


tomic
addikt

Én is megpróbálom eladni ebay-en a jelenlegi cf-om.
Magyarországon kicsit óckodnak a német garitól.
Ha sikerül kicsi ráfizetéssel váltanom akkor benevezek amúgy sok ez nekem így is csak a kíváncsiság hajt.
Egyenlőre I5-ben gondolkodom.(2500k) Valami giga lappal karöltve.

(#410) Qru válasza Brekkk (#408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán kezeli őket no para. E6300-ről nagy ugrás lesz valóban, majd meglátod. :K

#nincsbennetarcsi

(#411) dime27 válasza Brekkk (#408) üzenetére


dime27
őstag

Asrockot vedd meg amit kinéztél az tökéletes lesz pláne ha tuning se lesz de tuning alatt se fog elvérezni ráadásul jo lett a p67A-s ASrockok hűtése alig melegszenek!Valamint a 775ös furatok is rajtavannak a lapon ha régi hűtőd van vagy csak nincs olyan lefogatód akkor 775sel is fel fogod tudni tenni ezért is irom az Asrockot! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#412) Brekkk válasza dime27 (#411) üzenetére


Brekkk
senior tag

Qru, dime 27 köszi a válaszokat.

Én is egyre inkább hajlok az Asrock felé. Találtam róla egy tesztet, és elég meggyőző volt számomra. Így szinte biztos ez lesz.
[link]
Gondoltam veszek hozzá Kingston 1600 Hyper X XMP-ramokat. 2*2 Gb-ot.
Ezeket már be is tudnám szerezni, de valahogy procit még nem nagyon láttam,
I5-2500 v I5-2500 K-ban gondolkodom, de egyenlőre nem nagyon elérhetőek itthon.

Remélhetőleg pár héten belül meg tudom venni. Kíváncsi vagyok rá nagyon :K

(#413) rhonin


rhonin
senior tag

Úgy látszik lassan körvonalazódik a köv. procim ( 2500k ) és kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyen memóriát kellene párosítanom egy asrock extreme4es lapba. Ez lesz az első core i x-es konfigom és sokan írták, hogy némelyik ramok nem kompatibilisek néhány lappal... :F
Ehhez kérném a segítségeteket, hogy asrock lapba milyet lenne érdemes vennem. Ha jól tudom akkor nem kell feltétlen 1,5V-osat keresnem mivel az 1,65ösök is tökéletesek.
Árban olyan 14-15k-s árkategóriát néztem.
Köszönöm előre is a segítséget!

üdv.

(#414) M@cika válasza rhonin (#413) üzenetére


M@cika
őstag

Kingston általában mindennel kompatibilis. Ha lesz extrém tuning, (2500k ~ 5 ghz) akkor érdemes olyat keresni, ami bírja, amúgy bőven elég az 1333-as is, az meg 4 giga 10ezer.

Brekk: Ha tervezel tuningot akkor egyértelműen K -ha dolgozol a géppel akkor érdemes, játékra bőven elég erős magában is a proci-

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#415) rhonin válasza M@cika (#414) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen, én is a kingston hiperxeket nézegettem. 13-14kért van 1600as cl9es kit. A memória sebesség nem független a procitól? :U

(#416) Brekkk válasza M@cika (#414) üzenetére


Brekkk
senior tag

Igazából, ez egy mindenes gép lesz, néha játék full HD, napi 5-8 óra torrent, Home server, és néha komolyabb Excel munkákhoz kell. Nagyon nagy adatbázisokhoz.
Remélem a 5 perces Excel számitási folyamat lemegy 1-2 percre max.
Ezért tuning a biztonság miatt csak max 10% lesz nem több. Remélem a fogyasztás is visszamegy 20-30 wattot. Éves szinten az nagyon jó lenne. :K De majd meglátom ha itt lesz az új gép. Szerinetm K-t veszek inkább, de amelyiket hamarabb találok, jó áron.

Ha valakinek van ilyen procija eladó szóljon vevő leszek rá :K

(#417) dime27


dime27
őstag

Asszem nekem a majdnem 30ks pénztöbblet nem éri meg h 2600kt vegyek asszem maradok a 2500knál ha megy 24/7ben 4.5ghzen több mint elég lesz és alig lépik át ezen az órajelen a 60 fokot míg ez a 2600krol bekapcsolt htvel 4.5ghzen nem mondható el a kettő közötti teljesítménykülönbség max 11 százalék :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#418) MPowerPH válasza dime27 (#417) üzenetére


MPowerPH
félisten

:U Ugye mondtam. Majdnem fölösleges váltani. :N

Don't Tread On Me

(#419) Qru válasza MPowerPH (#418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#420) dime27 válasza MPowerPH (#418) üzenetére


dime27
őstag

Azé én nem így látom egyenlőre lemos a sandy bármit én videokodolok és kurvára nem mindegy h nyáron h fog majd melegedni a cucc és ha belegondolok májustol augusztusig min 25fok van a szobámban és a fogyi se mindegy éves szinten :K Bár ha kifogok vmi jo példányt ami már marhára rámférne akkor ha lehetséges meg sem állok 5ghz 24/7re :D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#421) MPowerPH válasza dime27 (#420) üzenetére


MPowerPH
félisten

5GHz 24/7-re elég meredek, az azért erős lenne.

Ellenben a 2500K azért annyira nem lemosós. HT sincs... Ezt a Bulldozer lazán megeszi majd, ebben majdnem biztos vagyok. Én bízok az AMD -ben.
Sandy esetében nálam csak a 2600K lenne fejlődés, de az nagyon drága. Pár hónap múlva már sokkal olcsóbb lesz. És egy Bloomfield sincs annyival lemaradva, most azért már jobban átlátható. Tuning, fogyasztás miatt érdemes csak váltani, nekem ez nem ér meg ennyit, én elégedett vagyok. :) Az újítás nem ez, hanem a 8/16 lesz. ;)
De Te tudod, szerintem elhamarkodtad. Én az utolsó pillanatban léptem vissza, és nem fogom megbánni. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#422) dime27 válasza MPowerPH (#421) üzenetére


dime27
őstag

Nem láttam érdemi gyorsulást se xvid alatt se x264 alatt HTvel i7 alatt se hidd el ezt én sztem jobban kiteszteltem nálad,ugyanakkor 2500ktol sokkal nem huz el a HTvel a 2600k egyedül a 980x nah de annak árát le se merem írni sztem :DDD A 2600k most drága de később még belerakhatok a p67embe ha látok vmi jofélét itt apróba addig meg elleszek sztem ezzel nagyon is jobban mint a i7 920al voltam nekem nem volt szerencsém vele mármint prociügyben és belefáradtam a kurvajo fpo kifogásába sandynél meg 70 százaléka megy 4.2ghzet röhögve minimum ahogy látom :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#423) dime27 válasza MPowerPH (#421) üzenetére


dime27
őstag

[link]

katt kedvéért :DDD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#424) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Miért off-ba írjátok :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#425) MPowerPH válasza dime27 (#422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha Te tudnád én mire használom a gépet nem mondanád. Tömörítés ezerrel, MP3 és video konvertálás. Szóval jól tudom, hol a határ. Ez itt akkor sem éri meg, legalábbis az én szemszögemből nem. Egy olyan kaliberű P67-es lap, mint ami most X58-ra Maximus IV Extreme áron lenne, ami 80k,esetleg 70k. Ez alatt nem is, Asrock -ot sajnos nem lehet kapni. Szvsz, továbbra is csak annyit mondok, hogy Bulldozer. ;) De tényleg Te tudod, nálam ez kiütötte magát. Máris félre tettem a 30k-t, amit erre szántam volna. Április eldönti majd, mi éri meg. Addig ilyen elszáll árak lesznek.
(LGA2011 -et azért nem említem, mert más kategória lesz, valszeg legalább dupla ekkora teljesítmény, és egyéb finom extrák. )

Motion_Blur: passz, annyira nem ide tartozik. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#426) dime27 válasza Motion_Blur (#424) üzenetére


dime27
őstag

Sorry! :R :B :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#427) MPowerPH válasza dime27 (#423) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mind szép, de azért ezt ki kell ám fogni. :) Most akkor képzelje bele ugyan ebbe, csak 8 magon. ;]

Don't Tread On Me

(#428) dime27 válasza MPowerPH (#425) üzenetére


dime27
őstag

Jah és dupla ekkora ár nah nekem meg az nem fogja megérni és akkor még a gyenge forintunkat ne is említsük inkább most váltok minthogy majd nyáron szívjam a fogam mikor a 400forintos benzin miatt olyan kurvajol fog állni a pénzünk mert h akkor már lesznek emiatt tüntetések az ziher! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#429) MPowerPH válasza dime27 (#428) üzenetére


MPowerPH
félisten

Áh, hidd el, előbb is lesznek. :DDD Már vannak is, igaz nem pont ez miatt. Itt már vége van, de erről inkább ne beszéljünk, mert elvisz az ávó. Ma már kétszer meg kell gondolnunk mit írunk le. De a 400FT-s benzin miatt én is kint leszek, azt garantálom. :DDD

Don't Tread On Me

(#430) HoReSz1975 válasza Qru (#419) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Én is agyalok, hogy átálljak -e x58 -ról, de szerintem nem fogok, inkább gondolkozok abban, hogy a ASUS R GENE II lapomat érdemes lenne -e GENE III -ra lecserélni :U
Jelenleg 21x200 4,2GHz -en fut az i7 920 1,27 - ,28V mellett, elég gyors ez így is :U :B

[ Szerkesztve ]

(#431) YencYke


YencYke
tag

Állítólag a tuningtól megégnek az alaplap procifoglalatának az érintkezői. Bár egyenlőre a Giga lapjairól van szó.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#432) dime27 válasza YencYke (#431) üzenetére


dime27
őstag

Kérdés h milyen extreme kondícikra gondol amiktől megég mert ha 5ghz felett használja vki ilyen 1.45V feletti cpu feszekkel akko ne csodálkozzon asszem aki megveszi és 4.5ghzen használja normális feszekkel nem hiszem h ilyentől tartania kéne.... :K :U

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#433) Cybertrone válasza YencYke (#431) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez szar ügy :D ! Én úgy tudom hogy a foglalatokat minden lapgyártónak a Foxconn gyártja, nem csodálkoznék ha ez a dolog nemcsak a giga lapokra vetülne le! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#434) RI/OS


RI/OS
őstag

Mindenki jön a bla-bla-val és próbálja magát győzködni, hogy nem olyan jó ez a sandy, nem éri meg váltani i7-ről blablabla, alapórajelen 10% a különbség blabla :D

Csak az a különbség, hogy az i7 920-at 4,0-4,2-ig lehet húzni 24/7-re, és akkor már szétégnek a falban a vezetékek, a szendit meg 4,7-4,8-5ghz-ig :) Ezen az órajelen már nagyon durván ráver az i7-re is :)

Úgyhogy én megrendeltem a lapot+procit, aztán majd meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#435) APC ADAM


APC ADAM
tag

Hali!
mostanában írtam pár topicba de már nyaggyából tudom mit szeretnék ;]
Most 775-öm van Q6600 és 480gtx és nem tudom megér e ennyit ez a szandi vagy elég lenne 1366ra váltani és ha igen elég lessz e gémre full h-ba a 920 vagy legyen a 2600K? nem a kess a lényeg de fölöslegesen nem költök ha nem muszály de pár évig jó lenne nem cserélni semmit...szerintetek??? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#436) Cybertrone válasza RI/OS (#434) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D 4420mhz-en használom a 920-am 24/7 és a vezetékek még nem égtek el sehol, sőt! :U
Azért a kijelentésekkel vigyázzunk, senki nem győzködi magát, egyszerűen rá kellet jönni mindenkinek hogy x58-ról nemérdemes váltani ennyi... Majd 2011-re! Ez tökéletes alternatíva lehet 775-ös felhasználóknak!

APC ADAM:
Senki nem fogja megmondani hogy egy 4ghz-s 920-as vagy 4.5ghz-s sandy van a gépedben! :R Persze ha fogyasztás kicsit jobban számít, de lemondassz a cfx, és sli-ről hát vedd a san :R dyt...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#437) Thom95


Thom95
tag

Hellósztok!
Szerintetek ha vennék egy Core i3 2100 Sandy Bridge prockót, az olyan 3.8GHZ-re húzva tudna hasonló teljesítményt nyújtani mint az AMD Athlon II X4 640. Tudom hogy butaság hasonlítani őket, de most vagyok konfig váltás előtt és nem tudok dönteni. i3-ban van L3 cache is Athlon II-ben pedig csak L2 és az csak 4*512kb. Meg ugye AMD 4 magos i3 pedig csak 2. Előre is elnézést ha rossz topikba írtam volna.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Szerk.: LGA 775-ről váltok!
C2D E7400 @ 3.5GHZ / 4*1GB RAM.
HD 4870 Golden Sample viszont maradna.

[ Szerkesztve ]

(#438) APC ADAM válasza Cybertrone (#436) üzenetére


APC ADAM
tag

igazábol sztem elég 1 480 is gamere vagy nem??
Akkor nem lessz nagy különbség azt mondod mert azért árban van bőven :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#439) M@cika válasza RI/OS (#434) üzenetére


M@cika
őstag

Mire használod a gépet? Ha játékra, akkor bőven elég akár az i5-750 is, úgyis a videokártya a döntő,tök felesleges 1366-os /trichannel ram és egyéb nyalánkságok/ Ha komolyabb felhasználás van, akkor meg a Sandy a nyerő-nagyobb teljesítmény/kisebb fogyasztás-
Nem kell győzködni senkit, mindenki azt vesz, amit akar illetve amire futja. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#440) M@cika válasza Thom95 (#437) üzenetére


M@cika
őstag

Amiket olvastam teszteket, az i3-2100 alapórajelen is veri az x4-635-öt.
[Lásd itt.]

Mellesleg ne nagyon álmodj húzásról, mert csak a K végűeket lehet. /De nem is kell, ez elég a játékoknak/

Nasit a kis fehér medvének!

(#441) Petyyyyy válasza dime27 (#423) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez aztán teljesítmény a köbön :Y Bár ahogy elnézem nem panaszkodhat majd megfázásra a cpu-d :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#442) Thom95 válasza M@cika (#440) üzenetére


Thom95
tag

Tényleg nem lehet húzni? Az úgy viszont elég nagy "szívatás" mivel a Core2 szériából húzással hatalmas erőfölényt lehetett kihozni.

(#443) Cybertrone válasza Thom95 (#442) üzenetére


Cybertrone
veterán

Csak a "K"-s procikat! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#444) HSM válasza dime27 (#432) üzenetére


HSM
félisten

Nem a feszültségtől függ, hanem az áramfelvételtől. Az áramfelvétel viszont az órajeltől függ, ahogy megfigyeltem. A túlnagy feszültségtől a tápkör tud megsülni, ha az áramerősség is nagy. Mondjuk ez a s1156-nál is azért volt probléma, mert jóval kevesebb táp-láb van a foglalatban, mint a s1366-ban, és az SB-nél is ezt ezekszerint érdemes szem előtt tartani...

(#445) RI/OS válasza M@cika (#440) üzenetére


RI/OS
őstag

Tényleg, mivel az i3-akban nincs turbo, ezeknél a prociknál akkor elméletileg 0mhz-et lehet húzni, nem? :D de szar

mert ugye a nem K-s i5-nél legalább a turbo órajelére fel tudod húzni..

[ Szerkesztve ]

(#446) dime27 válasza RI/OS (#434) üzenetére


dime27
őstag

Kétféle ember van aki elfogadta elsőre h a sandy jobb ill akinek csucszuper i920a van 4.2ghzen 24/7re....én az előbbiek közé tartozom :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#447) APC ADAM válasza Cybertrone (#443) üzenetére


APC ADAM
tag

1 gigabyte 720WsuperB ami elvileg csak 610W-os elbírná éggyáltalán azi7-et?

(#448) APC ADAM válasza dime27 (#446) üzenetére


APC ADAM
tag

akkor most mit vegyek elég a 920 vagy akkor ha már váltokQ6600-ról szandi :F csak gémre kell a pc nem szerkesztem át a világot mindenféle progival csak fullon szeretnék gémelni pár évig...

(#449) darál0w válasza APC ADAM (#447) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elég fura kérdés :D

egy normális VGAval sincs 400nál több a fogyasztása.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#450) M@cika válasza APC ADAM (#447) üzenetére


M@cika
őstag

Ha már eleve ilyened van, akkor el, csak ne CFX/SLI legyen a videokártya.
Ha úgyis vennél tápot, akkor inkább vegyél Chieftek CTG-500A-t.

Elég az i5-2400 is játékra. Ha évekig akarod használni, a legújabb technológiát javaslom -nincs arany árban, pont ezért-

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.