Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38801) Nyuszo01 válasza egymegegy1 (#38799) üzenetére


Nyuszo01
tag

Én sem cserélném, milyen hűtő van rajta? Mert szerintem tudnál meg húzni rajta.

(#38802) RetepNyaraB válasza Nyuszo01 (#38801) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De minek? Ez a platform már 4ghz körül tudja amit tudhat. Felette statisztikai előny lesz, dupla villanyszámlával. Persze egyben fűti is a lakást ☝️

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#38803) egymegegy1 válasza Nyuszo01 (#38801) üzenetére


egymegegy1
tag

Thermalright macho rev.a
Sajnos nem étek a tuning hoz, korábban próbálkoztam 4.6-4.5ghz de random Kék halált kaptam. Most automata 4.2-ön megy kB egy éve stabilan. Mind a 2 proci megvan de feleslegesen nem akartam szerelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#38804) carl18 válasza egymegegy1 (#38799) üzenetére


carl18
addikt

Nem leszel előrébb még a 2600K egy kicsit gyorsabb is lehet a kis Overlock miatt..
Ha már fejleszteni akarsz inkább menj Am4-re.

Én I5-3470-et cseréltem anno R5 1600-ra. Mondhatni ég és föld volt a különbség, utobbiba sokkal több volt a tartalék. :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#38805) csakdzsó


csakdzsó
tag

Csumi.

Egy laikus kérdésem lenne:hogy lehetne egy 2500k-s cpu-t tuningolni,mikor csak 1333-as.Hiába van mellette 1600-as ram?A deszka z68. :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#38806) RetepNyaraB válasza csakdzsó (#38805) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

He? A ram simán megy 1600-on, állítsd be az xmp profilt. A cpu-t meg húzhatod ettől nyugodtan. Nem igazán értem a kérdést.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#38807) csakdzsó válasza RetepNyaraB (#38806) üzenetére


csakdzsó
tag

Azt hiszem az alaplapos fórumban írta valaki,hogy hiába teszi a ramjait bármekkora órajelre valaki,a sandy vezérlője akkor is 1333-n megy.Tehát a cpu is.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#38808) gimis


gimis
csendes tag

Üdv. Milyen hűtőt tudnék a gyári helyet 2600asra magas ramok mellé? Mes alaplap közel van nagyon a ram. 4-5k lenne rá. A gyarival 80 fölé megy játék alatt. :W

(#38809) nyaki01 válasza gimis (#38808) üzenetére


nyaki01
tag

Szia!
Nekem ilyen volt rajta. A 65 °C-ot nagyon extrém üzemi körülmények esetén érte csak el. Igaz, egy kicsit reszelgetni kellett a lefogató állvány furatait, de megérte.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#38810) IntelGsm


IntelGsm
újonc

Sziasztok.
A napokban Vásároltam a kislányomnak egy asztali gépet és nem tudom mi miatt lehet de van hogy olyan lassú meg akad össze vissza hogy csak nézek.
Amiről szó lenne az egy i5 2500k 4gb memóriával van jelenleg a gép és integrált VGA van a Lapon win 10 van Rajta jelenleg.
Gondoltam hogy bővítem 8gb ra a memóriát bár anno 2gb memóriával is ment sokkal jobban az előző gép azért nem értem de van hogy egy kis idő Után már használható de van hogy úgy érzem mint ha egy Celeron gép lenne .. :F
Válaszokat előre is köszönöm :R

-> Apple iPhone 4,4S,5,5C,5S,6,6Plus,6S,SE,7,7Plus,8,XR,XS,11,11Pro,SE 2020,12Mini,12,12Pro,13Mini,13Pro,14Pro!  <-

(#38811) F e Z o válasza IntelGsm (#38810) üzenetére


F e Z o
veterán

Hőfokok rendben vannak? SSD-n van a rendszer?

H2O über alles!

(#38812) IntelGsm válasza F e Z o (#38811) üzenetére


IntelGsm
újonc

Huh nem is néztem a hő fokot hány fokig jó ?
Egy 500gb os hdd van Benne SATA ennyit tudok és hogy 90/100 as volt utoljára..

-> Apple iPhone 4,4S,5,5C,5S,6,6Plus,6S,SE,7,7Plus,8,XR,XS,11,11Pro,SE 2020,12Mini,12,12Pro,13Mini,13Pro,14Pro!  <-

(#38813) F e Z o válasza IntelGsm (#38812) üzenetére


F e Z o
veterán

Terhelve legyen 80 fok alatt. S legalább a rendszernek vegyél egy 120gb-s ssd-t, 5k alatt már lehet kapni, sokat dob a teljesítményen.

H2O über alles!

(#38814) emre válasza IntelGsm (#38810) üzenetére


emre
veterán

Én hosszú évek óta használok Z68 lap 2500k proci kombót.(adatlapom) Régebben felhúztam 4,2Ghz-re, de egy ideje már alapon ketyereg, mert nincs játék. És eszemben sincs cserélni mert videózáshoz tévézéshez böngészéshez tökéletesen elég.

Jelenleg a fiamnak van egy Z77 lap 3570k proci 16gb ram, 500gb SSD-vel és roblox, mindecraft + youtube simán megy két monitorral W10 rendszeren. Mondjuk nem integrált vga-val, hanem egy RX470-el.

Ha csak böngészés van 8gb ram minimáliasan ajánlott, meg egy szinte bármilyen 200gb feletti SSD.

mod:

Közben megnéztem. 2014 óta használom a jelenlegi konfigom, és akkor sem volt új. Mondjuk azóta vga, ram, táp és ssd került bele új vagy másikra cserélődött de a gerinc ugyan az.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38815) gézu válasza IntelGsm (#38810) üzenetére


gézu
őstag

A régi gépem 2500k, 12Gb ram, legolcsóbb 128-as ssd. Minden tökéletesen megy rajta, az új játékok kivételével. Ha tennék bele egy olcsó 1050Ti/1660-as videókarit, még játékra is használható lenne a legújabb AAA játékok kivételével.
4Gb rammal a win10 önmagában is akadós lesz, ezt én is megtapasztaltam egy másik régebbi géppel kapcsolatban.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#38816) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok.

Újra beszereztem az egyik régi gépem. Aztán szeretném kihozni belőle a maxot.

2700k
Asrock p67 extreme 4 gen 3
Corsair 1886mhz cl9 2x8gb
Asus gtx 690
Evga 1600w g+
Samsung 750 500gb 2x raid0

Épített vízhűtés:
A processoron van block még. Később másra is szeretnék.
D5 pumpa
420x60mm radiator
Tt radiátor ventik.
Elvileg overkill a hűtés már csak egy jó beállítás kell.

Aki ismeri a lapot vagy tud valakit aki ismeri meg köszönnék egy kis segítséget.
Mivel a kíváncsiság hajtott csináltam egy auto tuningot :DDD
4.8ghz 1.412v -on. Ahogy elnéztem olyan max 72fok volt egy jó 15 perc prime95-el.

Egy jó beállítással biztos h lehet finom hangolni h vagy hűvősebb legyen vagy 5ghz fölött szaladjon.

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Egy kép még, miről is van szó.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#38817) brabbitz


brabbitz
csendes tag

Sziasztok! Rendkivul egyszeru kerdes,
Muszaj vagyok visszadowngradelni Ryznrol mivel gyujtenem kell és sajnos ezzel tudnék a legjobban sporolni ha eladom, cserebe van egy eleg jo i7 2600-om, Z73Pro-val, amit nem bantam meg. Viszont, en mar regen hasznaltam Intelt, fogalmam sincs hogy volt ez 1155-nél, az XMP-RAM órajel mennyire szamit jatekokban? Ryzennel nagyot tud lökni a teljesítményen, tudtommal Intelnél annyira nem szamit.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#38818) CirrMee válasza brabbitz (#38817) üzenetére


CirrMee
addikt

Ryzen esetén nem a RAM lenne a lényeg, hanem a DataFabrik. A kettő viszont együtt mozog, így a RAM órajel emelésre ugrik a DataFabrik órajele is, gyakorlatilag azt lehet leginkább érezni gyorsulás alatt.

2600k esetén inkább a rendszert éreztem kicsit "pattogósabbnak", ha érdemben megkínáltam a RAM sebességét.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38819) brabbitz válasza CirrMee (#38818) üzenetére


brabbitz
csendes tag

rendben. :)
jelenleg 3 db 4gigas 1333mhz ramok mennek 1600-on, de ugy érzem néha kevés a 12gb pl R6S alatt, ha mellett böngészőt is nézném (persze azért érződik a 12 éves 4c/8t limitációk is, és az se segít hogy a proci nem K-s, szóval így jártam. :D ) Szóval nézegettem itt a DDR3 ramokat, jellemzően magasabb órajeleseket, aztán eszembe jutott hogy ez nem Ryzen, van-e értelme egyáltalán a magasabb órajelnek itt. :)

Ha lesz egy kis félretenni valóm, akkor veszek bele normális kitet.

[ Szerkesztve ]

(#38820) Curtain


Curtain
senior tag

Van valakinek régebbi Intel diagnostic tool programja ami támogatja még a 1155-ös processzorokat? Az intel oldalán csak a legújabbat lehet letölteni de az már nem támogatja őket. A teszt lefut de ki tudja hogy valósak e az eredmények.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#38821) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

4.5GHz, 1.33 volton. :)
Feszültségben kevesebbel is beérte, csak a biztonság kedvéért adtam neki pluszt.
2600k-nak több fesz kellett már ehhez.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#38822) vezeralmos2 válasza vezeralmos2 (#38821) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

A Sandy Bridge legendája

(#38823) vezeralmos2 válasza vezeralmos2 (#38822) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

CPU Benchmark V9.0 version:

A Sandy Bridge legendája

(#38824) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Nem nagy számok, de azok legalább betonstabilak

A Sandy Bridge legendája

(#38825) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38822) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Nagyon szép eredmények :) Nekem is volt egy i7 2600-om, de imádtam, bár túl adtam rajta mert nem volt számomra jövőbiztos a szorzózár miatt. K-s procikat meg adták ilyen 20k-ért, nekem annyit nem ért meg. Bár lehet egyszer még ha jó áron találok egy Ivy Bridget... :)) (2400mhzes memóriákat már kezeli hála ég.)

Nekem FX-el sikerült aratnom kicsikét :D

Egy magban nagyon gyenge szegény, ez megis látszik a régi játékokon, viszont új (pl CS2) remekül lekezeli a procit. :) De még egy stock i7 2600 is hazaveri 1c/1T-ben :O

[ Szerkesztve ]

(#38826) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38825) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát igen, a stock i7-2600 még az FX-9590-től is gyorsabb kicsivel...

A Sandy Bridge legendája

(#38827) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38826) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Hat ez teny, egyebkent nem valtottam volna FX-re ha talaltam volna 1155-ön jó processzort észszerű áron. Mert szerintem azért 15-20k-t elkérni értük túlzás, mikor anno nem rég 20 ezerért vettem a R7 2700-at ami köröket ver mindegyik fent említett procira.. De az nem vitás, az Intel sokkal jobb volt ekkoriban, kb nem volt konkurenciája, és most is visszatérnék ha találnék pl 3770K-t normális áron :)
De ahogy látom már az AM3+ procikat is kapkodják el, lehet rájöttek hogy nem olyan rosszak még ezek mint ahogy lehordták őket (félig jogosan). :D

[ Szerkesztve ]

(#38828) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38827) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Így, hogy volt már Ryzen 3600-om is, és 2700K is, kicsit más a helyzet.
Erről a prociról nem lenne ugrás a Rzyen 2. gen sem.
Hiába erősebb hajszállal a 2. gen Ryzen, a hulladék memóriavezérlő miatt f0*sá fog laggolni, a 2700k meg nem. :)

A Sandy Bridge legendája

(#38829) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38828) üzenetére


brabbitz
csendes tag

memoriavezerlos problema 2.gennel nem allt fent ugy mint Zen-nel. az elso genes Ryzenek gyermekbetegsege volt ez fokeppen. Ott se mindegyiknel, R3 1200 a mai napig, és a Ryzen 5 1500xem is elszaladgalt belott XMP mellett. Egy Ryzenem volt ahol a memoriavezerlo bedoglott szoszerint, az AMD magasabb feszultseget adott mint amennyit kellett volna(R5 2600). De ha volt microcode update, akkor ezen problema tovabb nem allt fent senkinel. Az AMD jobban rafekudt a memoriavezerlore mint az Intel (ahogy eszrevettem jobban szamit a memoria orajel azert mint az Intelnel, ezt mindenki eldonti hogy jo-e vagy nem). Render, 1440p jatekban nalam az R7 bizony nagyobb lehetoseget adott egy 3070Ti mellett mint az Intel vagy az FX.

[ Szerkesztve ]

(#38830) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38829) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

2. gen ryzennek is ugyanúgy csigalassú a mem controllere, és multiplayer gamek alatt szét fog akadni egyes esetekben. :)

A Sandy Bridge legendája

(#38831) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38830) üzenetére


brabbitz
csendes tag

tudsz konkret peldat mondani erre? valami tanulmany, teszt, v barmi, mert akkor kiprobálnám, hogy valoban így van-e. :K

[ Szerkesztve ]

(#38832) CirrMee válasza vezeralmos2 (#38830) üzenetére


CirrMee
addikt

...oszt' mit kellene észrevennem abból, amit nem veszek észre? 2600 és 2600X üzemel nálam, de ilyesmi nem rémlik.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38833) brabbitz válasza CirrMee (#38832) üzenetére


brabbitz
csendes tag

én is kiváncsi vagyok, mert nem vettem észre ilyet még, de hátha tényleg így van... :D

(#38834) vezeralmos2 válasza CirrMee (#38832) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Próbálj meg ryzennel meghajtani egy 180+Hz-es monitort multiplayer játék alatt és érezni fogod. :) Még a 2700k is stabilabb.

A Sandy Bridge legendája

(#38835) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38834) üzenetére


brabbitz
csendes tag

egy Asus TUF VG279QM1A, és AOC 27G2U gazdaja vagyok, ez 'csak' 280hz, illetve 144hz még akcióban vettem őket az eMAG-nál, a nagyobbik van a Ryzennél értelemszerűen, nincs semmilyen szakadás. R6S a main gamem főként amely eléggé CPU igényes. De sztm ez a monitoros dolog nem állja meg a helyét igazán a memória-vezérlő lassúságával kapcsolatban. Ez architektura szintu dolog, a valo eletben kb semmit nem tesz vagy vesz el a jatekbeli teljesitmenyből MÉG. Később kiütközik ez, de addigra a korabeli processzorokkal fog mindenki játszani. (vegyuk peldanak az ujabb Ryzeneket ahol ez mar meg lett oldva, szimplan tudtak hogy kesobb szukseges lesz, ezt az elején úgy látszik nem találták így.)

[ Szerkesztve ]

(#38836) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38835) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nyilván attól is függ, hogy mikkel játszol.

A Sandy Bridge legendája

(#38837) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38836) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Igen, nyilvan.. Csak arra probaltam ravilagitani hogy mind a kékeknek, mind a vöröseknek megvan a maga baja, meg érdekessége, hiába hogy papíron jól virít a magas memória olvasás ha játékokban földbe döngölik. Vagy hiába a magas fps szám, ha munkára meg nem elég. Nekünk vásárlóknak csak egy dolgunk van, hogy a büdzséből az aktuális legjobbat hozzuk ki, ha ez épp AMD vagy Intel, az majd eldöntődik ahhoz hogy mire kell és mennyi pénzünk van. :DDD de ez már nagyon OFF, innen be is fejeztem.

(#38838) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38837) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ryzennek nem a nyers memória sebességgel van gond, hanem a latencyvel.
Ráadásul nem csak a mem vezérlő nem a legjobb, hanem a fizikai felépítése miatt internal latencyje is van, ami tovább hátráltatja az egész chipet. Ha már egyszerre sok felé kell gondolkodni a processzornak, akkor jön a fekete leves.

Ezt úgy képzeld el, hogy van egy V8-as 300 lóerős motorod(Ryzen magok), amit egy 3 kerekű triciklire raksz fel(mem controller), és csak akkor erős ha egyenesen kell menni.(Benchmark) Ha kanyarodik(gaming), már lobog az egész, meg borul, és nem nyomhatsz padlót mert széttörne a tricikli.

"X3D" procik pont ezért kaptak 100MB cachet, mert az közvetlenül ott van a magokon, és viszonylag kisimítja a lassú mem vezérlő hiányosságait.(Mert ugye erre 30MB sem volt elég az alap modelleken)

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#38839) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38838) üzenetére


brabbitz
csendes tag

De amugy a Ryzenek high-latency/input lagja mennyire merheto szignifikans szinten is? A játékok nem telítik el 100%-ban a RAM szekvenciális olvasási/írási sávszélességét vagy terhelését, közel sem,leginkább a veletlenszeru hozzaferestol függenek, nem pedig a szekvenciálistol. De egyebkent utana nezve valoban jobb az Intelek latencyje (úgy 11.gen-ig) az AMD-től. Ahogy latom egyes esetekben 10%-ot is adhat a teljesitmenyhez az Intel javara. Viszont ez a Zen4-nel altalanos javulas lathato, ami jo dolog, foglalkoznak ezzel. Valoban igazad volt ezzel kapcsolatban, annyira nem erint engem, még 280hz-en sem. Ryzen szamomra megfelelobb marad meg mindig, jatekokban meg mindig preferaltabb.

FX-en pl a cache latency sokkal zavarobb egyebkent, jatekokban kiutkozik jobban mint ez a problemad Ryzennel valaha fog.

(#38840) brabbitz válasza brabbitz (#38839) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Ez meg lemaradt...


[ Szerkesztve ]

(#38841) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38839) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ezt cáfolnám.
13. gen procim van, 13700k.
DDR4 Z690 lap van alatta, és 50ns körüli késleltetésem van vele, jó kedvében olykor mértem rajta már 48ns-t is. (3600MHz, 14-15-15-35)
Ez hosszútávú használatra teljesen jó, és gyors, egyik komponensnek sem kell túl magas feszt adni hozzá.
Ryzen késleltetése nem nagyon fog eddig lemenni, maximum felülről megközelíti atomra szanaszét hajtott ramokkal. 8/6 magos Ryzeneknél(ami nem iGPUs) pedig az írási sebesség gatya, régi intel proci DDR3-2000-el gyakorlatilag gyorsabb, úgy hogy laza rajta minden.

DDR5 már sokkal jobb ram kitet, hozzáértést, és nagyobb feszültséget igényel, ha alacsonyabb késleltetést szeretnél belőle kihozni.
Jelenleg semmilyen észérv nem szólt számomra a DDR5 mellett, mert nem jobb. Ezért választottam D4-es lapot.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#38842) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38841) üzenetére


brabbitz
csendes tag

AMD mindig nagyobb kesleltetessel rendelkezett, ez a magok kialakitasa miatt is sikerult igy sokszor. Amellett hogy 2000mhzen porgo DDR3-nak kisebb a latencyje, amelt szabalyszeru egyebkent, semmit nem ersz el vele gyakorlatban. altalam kuldott fentebbi grafikonok ramutatnak arra hogy itt is kotelezo a jo kit, jo alaplap, egyebkent meg hit&miss a dolog mindketto platformon.
Ennel a szempontbol oly mindegy, az AM5 kizarolag DDR5 szerelesben letezik, a DDR5 onmagaban radob 10-15, esetenkent 20ns-t is a latencyre. AMD-nel az atlag kb 40 felett-55, rosszabb konfiguracioval ez lehet 58 es nagyobb is. Ossz.be szamolva kb ugyanakkor latencyje lenne a 13700K-nak, mint a Ryzennek DDR5-ön. Arrol nem is szamolva hogy a X3D prociknak valoszinuleg van egy latency-penaltyjuk, magasabb ez az ertek 3D cachen, mint a simakban. Osszesegeben az Intelnek alacsonyabb latencyje lesz 1-2ns-el, amely majd. Identikalis, hibahatar feltetelezese mellett is szimplan nem nagy jelentosegu.

Engem nem tudnal még ezzel meggyozni hogy miert dongolne foldbe MOST az Intel az AMD-t. Egyszeruen nem 2012 van. Nem latom azt hogy az Intel barmilyen folennyel birna a pirosak felett.

(#38843) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38842) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nem csak késleltetésben jobb, írási sebességre gyorsabb.

Engem nem tudnal még ezzel meggyozni hogy miert dongolne foldbe MOST az Intel az AMD-t. Egyszeruen nem 2012 van. Nem latom azt hogy az Intel barmilyen folennyel birna a pirosak felett.

Ha kicsit is hajlandó valaki tájékozódni mindkét oldal gyártástechnológiájáról, akkor gyakorlatilag egyértelmű a kép.
Az AMD lement 7, 6 nanométerre, és emiatt nagyon kicsit lett a lapka. Viszont feszültség és hőmérséklet határon megy, gyakorlatilag gyárilag koppig van tuningolva, ez a PBO már gyakorlatilag egy vicc, OC-t azt felejtsd el.
Az egységnyi felületre eső hőterhelése az AMD lapkáknak sokkal nagyobb, mint az intel processzorokénak - tehát az AMD gyakorlatilag sokkal forróbb lett, mint volt, csak kis felületen termeli a hőt. Ez elég negatív hatással van a lapka élettartamára, sokkal hamarabb döglik. Egyesek ezzel nem értenek egyet, azoknak csak azt tudom mondani továbbra is, hogy a fizika nem fogja megkérdezni hogy tönkremenjen-e valami vagy sem.
Az AMD pedig ezekkel a széthajtott magokkal sem tudta utolérni az intel magok egyszálas teljesítményét, az intel jóval erősebb magokat kínál- ez gyakorlatilag el is döntötte a jelenlegi versenyt az Intel oldalára. Látszik, hogy a kékeknek még van tartalékuk.
A "3D" cache pedig nem más, mint a gyenge memóriavezérlő hátrányának kisimítása, egy buffer. Hasonlóan működik, mint egy hatalmas kondenzátor, amit rákötsz az autóban a mélynyomó erősítőjére, és az képes a generátor és a vezetékezés veszteségét kisímítani lokálisan, közvetlenül az erősítődnél, így az erősítőd sokkal folyamatosabban képes nagy teljesítményt leadni. A gyenge memória vezérlő itt a gyenge generátort és a vékony kábelezést szimbolizálja.
Az intel pedig azért nagyon meleg, mert relatíve nagy felületen termeli a hőt, a Raptor lake esetében ez 257 négyzetmiliméter.
Viszont a most kiadott 14900KS is már annyira el van engedve ezzel a 380 wattos fogyasztással, hogy már gyakorlatilag utolérte az AMD-t relatív hőterhelésben. 13700k ezekhez képest hűvös 230 watton.
Egyik gyártó sem teljesen szimpatikus, viszont én az intel mellett döntöttem, mert jelenleg az a kevésbé "rossz", ez legalább stabilan működik.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#38844) brabbitz válasza vezeralmos2 (#38843) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Irasi sebessegben gyorsabb.
ez teny.
“Az AMD lement 7, 6 nanométerre, és emiatt nagyon kicsit lett a lapka. Viszont feszültség és hőmérséklet határon megy, gyakorlatilag gyárilag koppig van tuningolva, ez a PBO már gyakorlatilag egy vicc, OC-t azt felejtsd el.”

Zen4 tokeletesen OCzhato, boven van benne ero, csak hutesed legyen hozza. Intellel ugyanez. Fogyasztas szempontjabok se ertem pont mire gondolsz, szoszerint kevesebbet eszik mint a Raptor Lake ;] AMD-nek Idle-be kell javitani, Intelnek max loadon. Ennyire egyszeru.

Single Coreban valoban jobb a Raptor, ez mar beszeltuk, ekkor is mondtam, mondjuk tobb magban is csak max 5% -al jobb az AMD majdnem tobb mint felevvel idosebb csucsprocijatol, de legyen, megadjuk neki ezt is. Mostmar csak tudd mivel huteni, es gondolj a villanyszamladra is ;]

Szamomra a 3D V-cache meg felolem lehet ilyen-olyan osszebaszarintott technologia az AMD architekturajaban, ha szamomra jobb eredmenyeket hoz kevesebb penzert, es sokaig tarto Sockettel.
AMD-re kizarolag azert haragszok mert kisebb, -ltaluk ajanlott sebessegel rendelkezo ramokkal (5200) gyatrabban teljesit mint pl a 6000Mhzesekkel, amikkel szerintuk nem lesz nagyobb fps szamjaid, cserebe instabil is lesz (kesobb ki is derult hogy nem csak kostabil de jobb eredmenyeket is hozott, szoval hirtelen AMD EXPO certified lett a 6Ghz is :C, gratulalok )

ma mar en annyit latok, hogy melyik szoftver melyik processzorra van jol optimalizalva. Lenyegeben ez ket gyarto CPUjai annyi kozel vannak egymashoz, valamelyik igy, valamelyik ugy, hogy ilyen vegbemeno vitazasokon mar felesleges docogni, a vegen ugyis az fog donteni melyiken van jol optimalizalva egy adott program. En igy latom. 12700K van otthon, Zen4-em mar nincs, de tervezek valtani AM5-re, megvarom ezt az evet hogy mit hoz.

(#38845) vezeralmos2 válasza brabbitz (#38844) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

5950X például OC-zható, igen hogyha erre gondolsz. 200+ wattra mehetsz vele, elsősorban a 8 magosokról van szó.
Fogyasztás szempontjából azt próbáltam elmondani, hogy egy egységnyi felületre jóval nagyobb hőterhelés jut az AMD-nél. Tehát forróbb a lapka. Azért fogyaszt kevesebbet, mert sokkal kisebb. :K

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#38846) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

I7-2600K-t cserélek Asus P8-Z68-V alaplapban I7-3770-re.
A csere miatt pasztát kell vennem. Jó a legolcsóbb Aerocool Baraf 1g 800Ft-ért vagy valami izmosabb kell emellé? Hűtő van a procin, asszem CM212 EVO.

Illetve van 2 boontatlan hűtőpasztám mág talán az őskorból, kb 2005-2010 körüliek lehetnek: Thermaltake (ennyi) és Arctic MX-4.
Ezek jók lehetnek, vagy kuka?

Köszi!

(#38847) vezeralmos2 válasza coolpet (#38846) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Szia.
i7-2600k-t nem javaslom i7-3770-re cserélni, mert utóbbi a lassabb!

A Sandy Bridge legendája

(#38848) coolpet válasza vezeralmos2 (#38847) üzenetére


coolpet
senior tag

Link

Itt nem azt írja.
Igazából nem nyúlnék hozzá, de kijött a Horizon Forbidden West, és a proci nem támogatja az F16C utasításkészletet, ami kell a game-nek. Kisfiamnak lesz.

Szóval a pasztákat kidobjam, vegyek újat? Jó az a legolcsóbb is?

(#38849) vezeralmos2 válasza coolpet (#38848) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

3770-re jó lesz a legolcsóbb is.

A Sandy Bridge legendája

(#38850) egymegegy1


egymegegy1
tag

I7 2600k-t akarom lecserélni r5 2600x-re .
Előző hsz-eket olvasva úgy értelmezem hogy nincs érteleme?
Igazából az lenne a cél hogy cs2 100-fps alá ne csökkenjen , mert jelenleg 2600k 4.2ghz-en futtatva 1600mhz-s ramokkal gtx 1060- mellett van hogy 80-90 fpsre droppol.
Előre szeretnék lépni és nem egy helynem toporogni vagy vissza felé lépni . Néztem teszteket amd javára 10/20/30%+++

(#38851) brabbitz válasza egymegegy1 (#38850) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Van ertelme, ha 2600X-et jo aron tudsz kifogni, akkor tulajdonkepp megeri. En fullHD lowon egy 570-el es FX-8350 elerem a 144 fps-t (nekem ennyi eleg a monitor miatt).
ha van budget, akkor ajanlom h. minimum 3.genben valassz, az imc hibak javitva, teljesitmenyuk is kiemelkedobb az elozo ket genhez kepest.
sima 2600-am volt 3 evig, en meg voltam vele elegdve (B450-el parositva)

egyebkent a jatekra visszaterve ez eleg erdekes, van hogy neha nekem is durvan ledroppol. Az FX-eknek az l3 cache a gyengeseguk, melyet a cs2 eloszeretettel hasznal, Sandy-n nem tudom hogy ez a problema mennyire all fent, FX-en erezni hogy kifogy a szufla beloluk egy oras jatek utan, es csak windows resi segit joforman.

(#38852) egymegegy1 válasza brabbitz (#38851) üzenetére


egymegegy1
tag

250-et is tud produkálni a 2600k, de van hogy 90-re droppol ami nagyon zavaró számomra. Célom az lenne hogy 110-120alá ne csökkenjen az fps.

(#38853) vezeralmos2 válasza egymegegy1 (#38850) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nincs értelme 2000 Ryzenre váltani, utána csak fogod a fejed hogy kidobtad az ablakon a pénzed.
Ha ragaszkodsz az AMD-hez, akkor 5600X alá ne menj, az egy népszerű, gyors játékra is jó cpu. Az AM5 foglalat viszont teljes mértékben kerülendő(ipari hulladék).
Sokkal több értelme van váltani egy 12400F-re, ár/érték arányban aligha van most jobb, itt aprón találni is belőle.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#38854) coolpet válasza vezeralmos2 (#38853) üzenetére


coolpet
senior tag

Mi az baj az AM5-el?
Csak kíváncsiságból.

(#38855) brabbitz válasza egymegegy1 (#38852) üzenetére


brabbitz
csendes tag

Na igen, nekem is ez a problemam, a hirtelen drop, viszont a baj nekem jo ideig ott is marad.

egy 2.genes ryzennel tulajdonkepp. eltunik ezen problemad, ha csak CS2-re kell, akkor tokeletes oda meg eleg egy jobb elso genes proci is (mondjuk egy 1700X)
windows 11 miatt viszont valaszd a Zen+t inkabb

[ Szerkesztve ]

(#38856) egymegegy1 válasza vezeralmos2 (#38853) üzenetére


egymegegy1
tag

Alaplapom meg volt már amit ajándékba kaptam, így csak procira és ramra kell fizetnem. Ami az amd procit illeti ajándék árba vettem. Ramom nincs még csak jövő héten tudom össze rakni a konfigot, hogyha nem felel meg az igényeimnek akkor eladom pluszos leszek an, agiakban. Ami Intel-t illeti drágák hozzá az alaplapok. A cél minnél költséghatékonyabban megoldani az fps droppolt.

(#38857) F e Z o válasza coolpet (#38854) üzenetére


F e Z o
veterán

Túlárazott!

H2O über alles!

(#38858) CirrMee válasza vezeralmos2 (#38853) üzenetére


CirrMee
addikt

Van itthon nálam 2600k (gyerek gépe) és 2600X is (saját gép), és elhiheted, nem cserélném vissza a kettőt...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38859) coolpet válasza CirrMee (#38858) üzenetére


coolpet
senior tag

Miért? Csak 8 év van a 2 proci között :) meg 4 vs 6 fizikai mag + magasabb órajel.

Én most i7-2600K -> i7-3770 cserére készülök, sajnos a foglalat adott, ez a legjobb amit ki tudok hozni belőle. Ésszerű keretből.

(#38860) vezeralmos2 válasza coolpet (#38854) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

- durván túlárazott
- olcsó CPU nem is létezik bele
- csak DDR5 támogatás
- gyárilag feszültség és hőmérséklet határon fut a CPU, szét van hajtva -> rövidebb élettartam
- memória vezérlő nincs felkészítve DDR5 sebességre és emiatt nagyon sok vele a gond

A Sandy Bridge legendája

(#38861) vezeralmos2 válasza CirrMee (#38858) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nekem 2700k van, egy Maximus Extreme lapban, Crucial Ballistix Ram kittel maxolva.
Nem mindegy mi van a proci mellett. :)

A Sandy Bridge legendája

(#38862) coolpet válasza vezeralmos2 (#38860) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezt nekem szeretted volna írni?

A SB architektúra és Z68 chipset DDR3 ramot támogat :)
Ha minden összejön, kb 1000 Ft lesz az upgrade.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.