Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38001) Speed® válasza Cry0 (#38000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a videóban látható módon rakod össze a dolgokat, állnia kell, mint a cövek, ennyi a lényeg. Ha valami nem stimmel, akkor a tartozékokkal van gond, pl. a távtartók méretével, stb.

(#38002) Cry0 válasza Speed® (#38001) üzenetére


Cry0
őstag

sikerült is rá felrakni :D csak én azt hittem szükség van arra a fém darabra mint az Amd nél :D
de ez a része legalább sikert, jóval halkabb is lett mint a gyári, már csak a cpu problémámat kellene megoldani.

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#38003) Cry0 válasza Cry0 (#38002) üzenetére


Cry0
őstag

Valami gebasz a procimmal lesz hogy ennyire pörög, újra dobtam a gépet is de semmit nem segitett. Torrent eddig csak a lemez pörgöt 80-90% között tegnap első letöltésnél a cpu ment 90%on es elvezhetetlen volt a gép teljesítménye :(
Valami tipp esetleg hogy ez mégis mitől lehet ha proci a hibás ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#38004) Peace válasza Cry0 (#38003) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem ilyen kegyetlen proci tekerést és audio stutteringet (szétesett, csúszott a hang játékokban, videóknál) a hálókártya driver okozott Win 10 alatt. De mire rájöttem, már majdnem hülyét kaptam. Valami 2015-ös drivert akart feltolni mindenképp a Win 10 a hálózati adapterhez. Leszedtem a legújabbat realtek oldalról és soha többet nem jelentkezett ez a probléma.

(#38005) Cry0 válasza Peace (#38004) üzenetére


Cry0
őstag

A legfrissseb driverek vannak fent.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#38006) Alpi.


Alpi.
addikt

Ezt nézzétek, milyen parádés proci ! Pár napig volt szerencsém ehhez a hihetetlen 2600K-hoz ! :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38007) firstman3333


firstman3333
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok ha nem probléma. A non-k 2600-at konkrétan mennyire lehet túlhajtani bclk emelés nélkül? Szeretnék újítani egy kicsit és a 2500k,illetve a sima 2600 van előttem mint lehetőség,és mivel 4000MHz körül gondolkodom,ezért a 2600 is megfelelne az igényeimnek. :R

(#38008) NFree válasza Alpi. (#38006) üzenetére


NFree
addikt

Szép darab , gratt :C

firstman3333
Ha jól tudom a k nélküli verziót nem nagyon lehet húzni, 2500k , jó választás lehet de ha kell valahova a ht akkor nem igazán rúg labdába . :( én is morfondírozom a váltáson 2600k ra jó lenne egy kis kraft ,de kell a mghz is jók meg nem nagyon szaladgálnak .

[ Szerkesztve ]

vga

(#38009) Alpi. válasza firstman3333 (#38007) üzenetére


Alpi.
addikt

Több dolog függvénye, leginkább a lap-é. 101 - 103 közé emelhető, általában apróbb-nagyobb kínlódások árán. :) Azt nézve, hogy nem hoz érezhető javulást, én hagynám 24/7-re.

NFree : Igen, nem sok ilyent látni ! :) Örülök, hogy volt szerencsém megízlelni egy ilyen fullos sandy-t ! (ezúton is köszönöm Balázsnak !! :R @BigfootZ750 )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38010) firstman3333 válasza Alpi. (#38009) üzenetére


firstman3333
tag

Konkrétan a turbo órajelekre gondoltam,valahogy ott is meg lehet közelíteni a 4Ghz-et ha jól tudom. Bclk piszkálásra még véletlenül sem gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#38011) Alpi. válasza firstman3333 (#38010) üzenetére


Alpi.
addikt

Aham, több lapnál is van lehetőség 4 magra "kibővíteni" az egyébként cscak 1 maggal elérhető max turbo-t. 2600 esetében ez 3800 mhz ha jól rémlik.
Nem lesz semmi probléma bclk "piszkálásbol". Egy próübát megér. Benne van, hogy simán, minden gond nélkül emelhető 102-103 -ig mondjuk. Ha meg nem megy, akkor hagyod. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38012) firstman3333 válasza Alpi. (#38011) üzenetére


firstman3333
tag

Köszönöm a válaszod! Akkor így hogy csak a 3800 a biztos és még nem is mindegy hogy milyen lap,mindenképp jobbnak tűnik a 2500k. Egyébként a Z-s lapokkal kapcsolatban már felzárkóztak egymáshoz az alaplap gyártók? Ahogy olvasgattam a fórumot,láttam hogy H,illetve P chipsettel szerelt deszkáknál elég sok volt a panasz a Gigabyte lapjaira a bios,stb. miatt.

(#38013) firstman3333 válasza NFree (#38008) üzenetére


firstman3333
tag

Nekem igazából elegendő lenne a 2500k teljesítménye,a 2600 csak azért jött szóba mert az áruk majdnem megegyezik. Azt gondoltam hogy a turbo órajeleivel talán el lehet vele érni a 4GHz-et,as így tök jó lett volna. Így most hogy ilyen bizonytalan,illetve lap+bclk függő is ez az érték az i7-nél,így már annyira nem izgatja a fantáziámat.

(#38014) Speed® válasza firstman3333 (#38013) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi bizonytalanság nincs benne, csak a kereső használatának hiánya.
Hibátlanul üzemel 4GHz allcore érték mellett a 2600 P/Z chipsetes lappal.

(#38015) firstman3333 válasza Speed® (#38014) üzenetére


firstman3333
tag

Márkától és típustól függetlenül mindegyik P/Z alaplap biosa támogatja a szorzók fixálását ehhez a művelethez? A bclk ilyen kismértékű emelése (103-105) soha nem szokott instabilitást okozni? Elnézést a kérdésekért,de én most próbálok a 775-től elszakadni és mint te is tudod ott még alapjaiban más volt az oc.

(#38016) Speed® válasza firstman3333 (#38015) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Általában igen, kivéve az OEM/brand gépek lapjai. Még egy Intel lappal is ment, pedig ők aztán szokták korlátozni az OCt. De gyakorlatilag bármelyik értelmesebb P/Z lap megfelelő, nyilván kérdés, mit szeretnél még állítani.
Évekig használtam/tuk így, nyilván nem ajánlanám, ha beszélyes lenne. 103+ más kérdés, az okozhat meglepiket, de éppen ezért nem is ajánlom.
Jó vétel 771/775 után, gyakorlatilag rádupláz kényelmesen az ottani topra.

(#38017) firstman3333 válasza Speed® (#38016) üzenetére


firstman3333
tag

Túl sok mindent nem szeretnék állítani,nem gondolkodom extrém oc-ban még a 2500k esetén sem,szerintem a legtöbbjük már így is kapott bőven a jóból. Nem is tudom,igazából ennek fényében nem járnék sokkal rosszabbul egy 2600 vétellel,ahogy elnézem egy normális vga társaságában még a legtöbb játékhoz is bőven elég a maga "kis" órajeleivel. Mivel igazából nem is munkára kell,illetve itthon senki nem hardcore gamer így talán nehéz lenne valamelyik procit előrébb helyezni a sorban. Alapjában véve talán a 2600 tovább húzza a ht miatt.

(#38018) Alpi. válasza firstman3333 (#38017) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezt Neked kell eldönteni ! Igazábol szól mindkettő mellett dolog. "kapott bőven a jóból" : sandy bridge nagyon stramm kis cucc, ha abba valaki kárt okoz, az már nem kis teljesítmény ! (ne firtassuk, hogy mint kitartó munka vagy agyatlanság szinten ) :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38019) -KP-


-KP-
addikt

Hát én biztos nem adnám a 2600-am 2500k árába :) 4ghz 2600 pedig szerintem még mindig bőven elég egy 1060/580 mellé. Tán még 1070 mellé is, bár ott gondolom már maradna pár fps a kártyában.

[ Szerkesztve ]

(#38020) firstman3333 válasza Alpi. (#38018) üzenetére


firstman3333
tag

Nyilván egy körültekintően elvégzett oc nem okoz akkora kárt hogy ne legyen vállalható egy ilyen proci,de azért itt a fórumon is voltak sokan akik auto beállítások mellet,és/vagy nem megfelelő hűtéssel próbálgatták a dolgot. Nem vagyok tuning ellenes,én is szoktam húzgálni normális keretek között (fesz.,hőmérséklet).

-KP-: Ahogy elnézem az árakat,a 2500k 20e körül mozog és már 2600 is van 25e környékén. Ez még így nem vállalhatatlan különbség. (Bár sok pénzt már nem szokás egy ilyen régi rendszerbe beforgatni)

[ Szerkesztve ]

(#38021) -KP- válasza firstman3333 (#38020) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem a 2600/2600k best buy. 4/8-as proci ami még mindig sok évig jó lesz bármire. Elsősorban annak érdemes megvenni, akinek már meg van a lap/ram és nem akar platformot váltani meg ramot cserélni a horror ddr4 árak mellett.

(#38022) Speed® válasza firstman3333 (#38020) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A degradáció mint olyan, létező jelenség, de alaposan kell kínálni hozzá a feszt. Sima 2600 esetében ez nem szükséges, a legtöbb alapfeszen tudja a 4Gt..a kép amit beraktam, sajátom pl., 1.2V BIOSfesz mellett droppal 1.176-1.184 volt, <125W fogyasztás mellett. Aktív C1E/EIST mellett is simán ment, gagyibb lapban is vállalható 24/7re. Nyugodtan rámehetsz :K

(#38023) firstman3333 válasza Speed® (#38022) üzenetére


firstman3333
tag

Az teljesen egyértelmű hogy a szorzózáras modellek élettartam szempontjából nagyobb biztonsággal vásárolhatóak meg. Egyfolytában olvasom a fórumot hogy minél beljebb legyek és az tisztán látszik hogy a 2500k modelleket sokan 24/7-ben használták magasan az alap órajelek felett. Ha nem tévedek akkor olyan 4,4-4,5GHz körül lehet az átlag oc amit általában beállított a nagy többség a mindennapokra. Ha a 2600 tényleg megbirkózik egy akár 1060 erősségű kártyával,akkor nekem tényleg bőven elég lesz mivel nem tervezek ilyen erős vga-t. A Z77 chipset hozott valami értelmes változást a Z68 után,vagy processzor,ram és oc szempontjából mindegy hogy melyik? Memóriából sem tervezek extrém modelleket,1600 vagy esetleg 1866 lesz amit keresni fogok.

Azt azért látom hogy egy 1070 mellé édes kevés lenne ha már a 2500k @4,4 is így teljesít...

[ Szerkesztve ]

(#38024) Alpi. válasza firstman3333 (#38023) üzenetére


Alpi.
addikt

Igaz nem láttam erre vonatkozóan semmilyen statisztikát, de véleményem szerint sosem fogjuk megtudni, mennyivel rövidebb életű egy 4500-on járatott modell, egy 3.8-ashoz képest. Azért nem, mert mikor eljön a világégés még lesz 4500 mhz-re belőtt 2500K üzemben. :)
Ha sikerül is bántani, akkor sem a vcore-ral szerintem. Valami eszetlen vtt, esetleg pll fesz előbb tesz kárt. Egy 4500-as 2500K könnyedén tartható 60-70 fok alatt terhelve, nem beszélve ugye, hogy a mindennapi használat nagy részében nincs különbség egy tuningolt és egy nem tuningolt példány által kapott feszek közt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38025) NFree válasza Alpi. (#38024) üzenetére


NFree
addikt

+(#38023) firstman3333

+1 csak megerősíteni tudom a kollégát amióta pc zek (p1) szinte minden rendszeremet húztam , mert miért ne . A lényeg 24/7 es oc-val nem sikerült még procit tönkrevágnom egyéb módon igen ;] (rossz skalpolás miegymás) Egyetlen egyszer sikerült egy e5200 degradálnom , de gyári órejelen az is tökéletesen üzemelt csak az emelt órajelen nem ment már olyan alacsony feszen mint addig, eladtam utánna még sokáig szolgálta a következő gazdit.
Én Azt tanácsolnám vegyél nyugodtan 2600K-t s azt kicsit feltornázni 4,4-4,5ghz ig ott még szerintem egy rosszab darab is helyt áll normális feszen amit lehet hűteni .
Jelenleg egy 2500K-t hajtok egy gyengécske lapban Asrock z68 pro3 4,5ghz en 1,32v al . amióta megvan így megy . persze töbnyire netezek e géppel . (Néha oc zom is ;] 5Ghz)

[ Szerkesztve ]

vga

(#38026) Speed® válasza firstman3333 (#38023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igazából koruknál fogva is látható, ez nem döglős széria..lapot nehezebb már biztonsággal választani. Ha értelmes a forrás, nem kapott szélsőséges OCt a motyó, általában aki OCzik, az oda is figyel arra, mit csinál ("tisztelet" az autoOCs kivételeknek). Azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy rosszabb pl. egy 2500K 4.5Gn, mint a 2600 4Gn..mert a HT nem mindig előny, max. csalóka vele a terheltségi grafikon. Ellenben IPCben mindig jobb az i5, hisz magasabb a freki. Ettől függetlenül én is inkább a 2600at javaslom. Vagy 3770et, ha kellően jó áron találsz.
Z77 jobb lehet PCIe3.0/USB/SATA3 szempontból, de nyilván egy jó Z68al sem szenved hiányt az ember, én pl. most váltok vissza Z77ről (P8Z77-M->Gene Z), ha minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#38027) firstman3333 válasza Speed® (#38026) üzenetére


firstman3333
tag

Nem is arra gondoltam hogy rosszabb a 2500k,tudom hogy ht nélkül megegyezik a sebességük. Pont az ellenkezőjére céloztam,ha az i5 esetleg nem visz valamit @4,5 magasságában akkor az i7 sem fogja vinni.Tudomásom szerint még mindig elég gyér a ht támogatás például játékszinten is... A normális keretek között végrehajtott oc,megfelelő feszültség és hőmérséklet tartományban szerintem sem jelent túlzottan nagy kockázatot,azonban elég nehéz arra bizonyságot szerezni hogy valóban így használtak egy processzort.

NFree

Nem félek az oc-tól,nekem is 3,8-on megy az e5450,és pontosan csak azért ennyin mert fölötte már igen igen melegedett. Néhány MHz nem ér annyit szerintem sem hogy elfüstöljek egy processzort. Valahogy nem hűt annyira jól a Freezer Xtreme,mint ahogy vártam volna tőle... :DDD

(#38028) -KP- válasza firstman3333 (#38027) üzenetére


-KP-
addikt

Újabb játékoknál, ami igényli már a 8 szálat, egyes esetekben bőven kevés tud lenni egy rommá húzott i5 is. Pl. Mass Effect Andromeda esetén írták, hogy a tuningolt 2500k, 3570k nem elég bizonyos beállítások mellett, és kell neki az i7. Ahogy bf1 multi is meghálálja az i7-et bizonyos beállítások mellett. Szóval ha valami lassú i5-ön, még simán lehet jó i7-en. De ott ahol valami max. 4 szálon fut ott elvileg tényleg nem lesz gyorsabb az i7.

Ha pedig nézel teszteket, a 8szálas cpu gyakran nem is átlag, meg max fps-be jobb egy 4 szálasnál, hanem a minimumok nőnek, kevesebb a mikrolag, az akadás...

(#38029) firstman3333 válasza -KP- (#38028) üzenetére


firstman3333
tag

Ha szóba jönne a 2600k,akkor semmi kérdést nem vetne fel a dolog. Azt gondolom hogy egy ilyen modell meghúzva kiszolgálja a mai játékokat is. Az érdekelne hogy egy non-k 2600 mennyire elég ma például játékok terén,illetve hogy meddig lehet még elég. Az új szériákkal nyilván nem lehet összevetni,hiszen azok 4GHz fölött mennek alapból sok esetben,és mint tudjuk nem csak ez az egy előnyük van. Kerestem már egy csomó tesztet meg leírást,de nehéz tiszta képet kapni az alap 2600 reális erejéről.

Alaplap terén ha nem akarok mellényúlni akkor maradjon az Asus illetve az Asrock? Ahogy látom az MSI-t nem sokan erőltették,a Gigával meg voltak problémák helyenként...

[ Szerkesztve ]

(#38030) Alpi. válasza firstman3333 (#38029) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, jól gondolod. Értelmesen megírt / optimalizált játékoknál bőven elég. Ahol zavaró cpu limitet produkálna, oda meg az 500 mhz-el magasabb órajel sem jelentene nagy enyhülést.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38031) Speed® válasza firstman3333 (#38029) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy 4Gn simán ott lohol az i7-6700 nyakán..mivel alig volt fejlődés, még jó darabig elég lesz. Aztán ha közben találsz jó áron 3770Kt, még egy lépést tehetsz. Jelenleg sajnos a sima 3770 túlárazott, ~10% előnye van, az nem ér 1.5Xes árat :(

(#38032) -KP- válasza firstman3333 (#38029) üzenetére


-KP-
addikt

Ha nincs még alaplap én már nem erőltetném a S1155 vonalat. Egyszerűen horror, milyen áron vannak a lapok aprón. 15 alatt nincs normális lap 1155-re. Ennyiből meg már veszel A320 chipes Am4 alaplapot zsír újan. Z77 lapok árán meg simán veszel B350-et akár, vagy 2 ezerrel többért...

(#38033) Speed® válasza -KP- (#38032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az alaplap oké, de a többi..horror áron mennek a procik/RAMok.
Egyébként igaz, 20 alatt nincs értelmes lap, sőt, ennyi a belépő.
Cserébe viszont kb. ennyibe kerül egy jó proci és 16GB RAM is.
Tehát szigorúan véve ~60ban megállhat egy korrekt gépalap is.
Szóval annyira nem temetném a platformot, még élhető tempó.

(#38034) firstman3333 válasza -KP- (#38032) üzenetére


firstman3333
tag

Sajnos azt kell hogy mondjam hogy valószínűleg mostanában nem leszek amd tulaj. Tudom hogy nincs velük semmi gond,de egyszerűen mindig kényelmetlennek érezném a dolgot. Azt is tudom hogy ár/érték arányban általában többet ad az amd,de egyszerűen nem tudok megbarátkozni vele. A videókarimat is szeretném majd minél hamarabb visszacserélni nvidiára. Valahogy nem érzem így magaménak a rendszert. Persze ez az én hibám. Nem mondom hogy nem fog sok időbe telni a váltás,de megpróbálok korrekt lapot és procit szerezni olyan 25e-25eFt magasságában + a ramok. Azt gondolom hogy ez a rendszer az én kezeim alá bőven elég lesz,főleg 775-után. Új generációs dolgokon nem agyalok,az értelmes ddr4 és társai még tényleg horror áron mennek...

(#38035) -KP- válasza firstman3333 (#38034) üzenetére


-KP-
addikt

Az ilyen fajta korlátoltságot sose tudtam megérteni. Saját magad ellensége vagy.

Nem tudom milyen kellemetlenségről beszélsz. Múlt héten raktam össze: Asus B350 Prime Plus, Ryzen 5 1400.

Pöccre indult és azóta sincs semmi baj vele. 2020-ig támogatott foglalat, zsír új cuccok illetve újra sok év gar mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#38036) firstman3333 válasza -KP- (#38035) üzenetére


firstman3333
tag

Logikusan gondolkodva tudom hogy nem állja meg a helyét ez a gondolkodásmód,egyébként nem hinném hogy sokkal előrébb kerülnék akár amd szinten ebben az árkategóriában.

(#38037) -KP- válasza Speed® (#38033) üzenetére


-KP-
addikt

R3 1200 25k aprón. Minimális felár a 2500k-hoz képest.

R5 1400 újonnan 45, használtan simán bemehet 35-40re. Minimális felár a 2600k-hoz képest, 3770-nél olcsóbb vagy egy ár.

A DDR4 több, de apróról lehet vadászni azt is jó áron.

Szerintem annak érdemes 2500/2600k-t venni, akinek meg van már az alaplapja és nem akar komplett platformváltást. Nekik jó alternatíva. De minimális felárral zsír új és még évekig támogatott platformot lehet összehozni.

(#38038) -KP- válasza firstman3333 (#38036) üzenetére


-KP-
addikt

Lenne egy csendesebb, hűvösebb rendszered,lényegesen kevesebb fogyasztással, főleg tuning alatt, olyan platformod, ami 2020-ig támogatott lesz és akár 6/12-es 8/16-os cpu-t is tehetsz bele. Minden zsír új és sok év gar.

Ráadásul áprilisban jön a Ryzen refresh, picit még lejjebb fogja nyomni az árakat. Valamint az Intel is kihozta az i5 8400-at, 6 magos cpu 60 ezerért. Úgy néz ki elkezdődött az árverseny.

Összeraktam a gépet, biost egyből felfrissítettem, win fel, driverek fel. Azóta sincs semmi gond vele. Én egyáltalán nem bántam meg a cserét. Ne érts félre, továbbra is jó vételnek tartok egy 2600k-t, de elsősorban olyanoknak, akiknek már meg van a ram, meg az alaplap. Ha a nulláról kellene építkezni nem ebbe az irányba nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

(#38039) Speed® válasza -KP- (#38037) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez szép és jó, de tempóban egyenértékű cuccot jóval drágábban hozol ki.
Igen, igazad van, szagos-színes-új/szerű, de amikor ár/érték kell, buktás..
Bízni pedig lehet ugyan sok mindenben, de a piaci jelenleg a jelenben él.

(#38040) Peace válasza -KP- (#38028) üzenetére


Peace
nagyúr

Andromeda-ban semmi ilyen nem volt, max beállításokkal játszottam végig 1080p-ben. ;)

Tegnap poénból összepakoltam egy Ryzen 5 1600-ost lappal, táppal és 16 GB RAM-al, 150k. :( Úgyhogy bízzunk benne, hogy bírja még a kis masina, mert idén tuti marad még. :DDD

(#38041) -KP- válasza Peace (#38040) üzenetére


-KP-
addikt

És mennyi multit játszottál nagyobb nehézségi fokozatokon? :) Én egyébként nem tudom, mert mire kijött addigra meg volt a 2600k...

(#38042) Peace válasza -KP- (#38041) üzenetére


Peace
nagyúr

Az a k*rva multi! :P Nem multizon. Single kampány végigjátszásról beszéltem. Ha multira vonatkozott, hogy kevés az i5, akkor elnézést kérek. ;)

(#38043) -KP- válasza Peace (#38042) üzenetére


-KP-
addikt

Nézd, még bf3 alatt is fényévnyi különbség van a single és a multi között. Pedig az már nem mai csirke :)

(#38044) Peace válasza -KP- (#38043) üzenetére


Peace
nagyúr

Értem. Multi kihullott az életemből úgy 7-8 éve, de sajnos hajlamos vagyok single fejjel gondolkozni és megfeledkezni arról, hogy multinál mások lehetnek a rendszerkövetelmények. Ezért is van mázlim, hogy még mindent szépen visz a gépem. Idén igazából megint szinte semmi nem jelenik meg, ami érdekel, úgyhogy talán kitart a masina 2018-ban is. :P Vampyr, Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr, Pillars of Eternity II, Sword Legacy Omen....nagyjából így ennyi. Még szerencse, hogy eléggé leszűkült az érdeklődési köröm és nagyon nehéz megütniük az általam felállított mércét, így nem kell rohannom 2 évente gépet venni. :)

(#38045) -KP- válasza Peace (#38044) üzenetére


-KP-
addikt

van most nálam pár gép a szobába(rokonságba fog menni). Ugye van egy asrock z77,2600k,16gb ram + 1050Ti masinám. A 2600k helyére beraktam egy Pentium G-t. Többi maradt. (nemsokára megy fel a 16gb apróra, a 2600k már fent van)

Ugye ha megnézed a bf3 teszteket szinte ugyanúgy fut a kampány egy kétmagoson, mint egy i7-en.

Pl. [link]

Kipróbáltam a multit. 64 fős rush, noshahr canals, damavand peak stb. leraktam csont low-ra mindent. Hiába mutatott 40-60fps-t a mutató, gyakorlatilag játszhatatlan volt. Az egér olyan szinten lassan regált mintha egy 10 kilós egeret kellett volna mozgassak, akkora utánhúzása volt. Folyamatos bazi nagy akadások meg fps droppok. Ehhez képest az i7-en nem ment be 80 alá még ultrán se.

Most már r5 1400+3000mhz ddr4 van a gépben. Ha este nem felejtem el, megnézem mit mutat 1080p lowon a multi. Csak viszonyításképp..

Van egy másik gép, egy celeron G3930-al. Majd kíváncsiságból kipróbálom azzal is valamikor. Bár nem ígérem 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#38046) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Most jött meg a 2600k procim. Alapon nézem, hogy minden oké, de ha 8 szálon fut a stressz teszt, akkor meg-meg akad ilyen 1-5 másodpercre a kép. Egér sem mozog. Ez normális? 2500k-nál nem volt ilyen.

Minden bios defaulton van még.

(#38047) yusukee válasza yusukee (#38046) üzenetére


yusukee
aktív tag

Hát szerintem sikerült hibásat vennem, mert ez alap órajelen is crashel. Csodás.

(#38048) -KP- válasza yusukee (#38047) üzenetére


-KP-
addikt

hibás cpu-ra elég kis esély van. biztos, hogy nem a ramot nem szereti, vagy egyéb gond nem áll fenn?

(#38049) yusukee válasza -KP- (#38048) üzenetére


yusukee
aktív tag

Visszavettem a ramot 1333-ra. Igy csak kellene menni vele, de mégsem.

(#38050) CirrMee válasza yusukee (#38047) üzenetére


CirrMee
addikt

Azért megpróbálkoznék egy win újrahúzással is, mielőtt a procit hibáztatnám. Proci hiba nem igazán így szokott jelentkezni, ha amúgy minden más rendben van.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.