Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Cybertrone válasza APC ADAM (#447) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem elég... Bár én megfogadtam hogy csak egybeszabott 12v-os ággal rendelkező tápot veszek, de elégnek kell legyen,,, Nekem egy 650-es corsair van... és nem kicsit megy a gép tuning alatt... de amugy kiderül ha nem bírja akkor kikapcsol :D

M@cika.
Azért az 550-es chifinél vannak jóval nívósabb tápok is én az már egy olyan rendszerhez nem ajánlom! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#452) APC ADAM válasza darál0w (#449) üzenetére


APC ADAM
tag

csak azért kérdezem mert a sok okos PH-n minden szétfikáz de 1 topiccal arrébb meg már fulll zsír minden ami most van minek cserélek bármit is és már nem tudom milegyen lassan ott tartok hogy nem is csinálok semmit csak kimegy az udvarra rakok 1 nagy tüzet és belevágom a gépemet és örrröké csak tetrisezni fogok. :W

(#453) Thom95


Thom95
tag

FSB emeléssel nem lehet tolni felfelé az órajeleit se? az i3 2100-nak.

(#454) dime27 válasza APC ADAM (#448) üzenetére


dime27
őstag

Ha számít a fogyi és a melegedés akkor én tutti sandyt vennék a helyedben pl 2500k proci Asrock Extreme deszka(azért irom mert sok fícsör van rajta gondolok itt a 775ös furatokra a lapon) és olcsó is viszonylag a tudásához képest 40k vagy az alatt kapható,Tápbol én Corsairt vennék vagy Enermaxot ha olcsóbban meg akarod uszni akkor Cooler Master! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#455) APC ADAM válasza Cybertrone (#451) üzenetére


APC ADAM
tag

a táp már megvan most is,csak kérdeztem :R lap proci ram csere elött (állok). :Y

(#456) M@cika válasza Thom95 (#453) üzenetére


M@cika
őstag

Nincs olyan, hogy csak FSB emelés, mert mindent visz magával. Már 110-en "meghal" a SATA és a videokártyák is. /100 az alapfreki/

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#457) RI/OS válasza APC ADAM (#452) üzenetére


RI/OS
őstag

Hát ha Q6600-ad van egy gtx480-al, akkor valami új prociba illene beinvesztálni.
Én Sandyt vennék a helyedben, időtállóbb, illetve teljesítményben/fogyasztásban is jobb.
Egyébként tök mindegy melyiket veszed, mert az i7 920 is megeszi reggelire a Q6600-at :)
És elméletileg a P67-be még jön proci, ha késöbb bővíteni akarod.
Én a helyedben vennék egy Asus p8p67 lapot+i5-2500k-t, de ez személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#458) APC ADAM válasza RI/OS (#457) üzenetére


APC ADAM
tag

ezeket várom :R nem valami ujj a gépem és nem vágom mostanság a témát,régen vágtam de aztán ki tudja :DD meghalgatok bárkit csak legyen valami valóság alapja annak amit modn ne 1 P4 celeron 1800al ossza az észt amikor csak képen látott i7-et :P
én is ezért gondoltam a sandy-re de akinek nem ilyen a procija és sokan ezzel még így vannak simán ajánlanak régebbit is mert nekik az van és simán jó de azért valjuk be az ujjítás azért az mert jobb nem??? :R

[ Szerkesztve ]

(#459) darál0w válasza APC ADAM (#452) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mondom...elég bőven.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#460) APC ADAM válasza darál0w (#459) üzenetére


APC ADAM
tag

ezt most mire írod a tápra vagy a procira :F :R

(#461) Cybertrone válasza APC ADAM (#458) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én úgyvagyok vele hogy az újítással illik várni egy kicsit megjelenés után... Lehet jönnek jobb steppinges procik, lehet jönnek ujabb procik ki tudja! Az x58 meg kiforott! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#462) Brekkk válasza APC ADAM (#435) üzenetére


Brekkk
senior tag

Ha tényleg csak Game-re használod a gépet, akkor még nem hiszem, hogy érdemes lenne bármit vegyél. Jelenleg a játékok még a Q6600 teljesítményét sem használják ki kellő képpen, egy két programot kivéve. Nagy felbontás mellett tuti VGA limitbe ütközöl és nem proci limitbe. Nekem egy QX6850-em van, GTX 285-el és 1900*1200-ban játszom és mindenhol a VGA kártya limitál. Szerinem húzd fel a Q6600-at 3 Ghz-re, és még 1 GTX 570-is ki fog szolgálni teljesen Full HD felbontásban. Játékokhoz még a Q6600 3 Ghz-en még legalább 1, 1-5 évig elég lesz, szinte tuti.

[ Szerkesztve ]

(#463) APC ADAM válasza Cybertrone (#461) üzenetére


APC ADAM
tag

ez biztos így lessz.de akkor vegyek most 920v950et azért hogy 1 vagy fél év mulva megint lap meg proci csere legyen, :F az ujjítás után mindig jön megint 1 és akkor várhatok örökre az ujj géppel...ez ami most van már kevéske nekem és nem szivesen várok :DD :DD :DD

(#464) M@cika válasza APC ADAM (#458) üzenetére


M@cika
őstag

A régebbiek már nem fejleszthetők tovább. Ha most újat veszel, akkor abban még van fejlesztési lehetőség. És ami szerintem elég fontos: az új procik nincsenek aranyárban /1000$/ egy 920-ast láttam 54-ért. az i5-2300 is kb. ennyi és gyorsabb + kevesebbet fogyaszt.

Brekkk: Ebben egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#465) APC ADAM válasza Brekkk (#462) üzenetére


APC ADAM
tag

most is 3GHZ-n van :Y és 1920x1080ban már elég lassu az ujj vátékoknál
igaz hogy csak 3giga ram van benne és nem a legjobb combo a 2+1giga de ddr2es ramot annyiért veszek min a ddr3as dupjája

[ Szerkesztve ]

(#466) Brekkk válasza APC ADAM (#465) üzenetére


Brekkk
senior tag

Biztos CPU limited van? Nem inkább VGA limit?
Melyik játéknál érzed lassúnak?

(#467) darál0w válasza APC ADAM (#460) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tápra. nézd meg melyik HSZre írtam :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#468) ffodi válasza M@cika (#464) üzenetére


ffodi
veterán

Azért teljesítményben nem hasonlítanám az i5 2300-at egy i7 920-hoz, még akkor sem, ha újabb/korszerűbb. Az i7-et lehet tuningolni +HT, az i5-ös modell, pedig ezen tényezők egyikével sem bír.

A fogyasztás más kérdés, természetesen azzal egyetértek, illetve azzal is, hogy a legújabb konstrukciót kell megvenni. :K

Egyébként én is gondolkodtam a váltáson(i7 860-ról). Egyelőre csak az ár tart vissza. Aranyos lenne 4,8-5GHz 24/7-re. ;] Ha váltanék csak i7 2600k jöhetne szóba, ami jelenleg nem olcsó + egy jobb lap, mondjuk p67a-ud4. Majd meglátjuk mi lesz, de szerintem nem fogom kibírni. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#469) Cybertrone válasza Brekkk (#462) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ne viccelj már... egy 9550-el is fényévekkel jobban huzna a rendszere, mint a jó öreg q6600-al... I7-el pedig most nemfogok neked belemenni hogy mennyivel menne jobban úgy nagy általánosságban a cucca, és nemcsak a gamek, hanem minden... q6600+50% alap órajelen a saccolásom... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#470) APC ADAM válasza Brekkk (#462) üzenetére


APC ADAM
tag

a gtx285 dx10es asszem azért a dx11 kicst más gondolm?!?

(#471) APC ADAM válasza darál0w (#467) üzenetére


APC ADAM
tag

:R

(#472) Cybertrone válasza APC ADAM (#471) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerkeztés gombot 5 percig lehet használni, és erre meg is kérlek! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#473) MPowerPH válasza M@cika (#464) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy mi gyorsabb? LOL, azért túlzásokba nem kellene beleesni, és ilyen hülyeségeket nem kellene állítani.
Ráadásul a 920-as már 50 alatt is megvan... 920-ast akkor rántom 4.2GHz-re, amikor csak akarom. Így maximum a K-s végű Sandyk lehetnének vetélytársak, csak ugye ott a magasabb ár.

Imádom az ilyen okos emberkéket... :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#474) M@cika válasza ffodi (#468) üzenetére


M@cika
őstag

És mire használod 5 Ghz-en az i7-2600K-t? főleg 24/7-ben...

Játékban tökmindegy, hogy i5-2300 vagy i7-920.

Nasit a kis fehér medvének!

(#475) APC ADAM válasza Cybertrone (#472) üzenetére


APC ADAM
tag

:R

(#476) Thom95


Thom95
tag

Alap feszen sem lehet tuningolni? Valaki írja már le. Előre is köszi
Üdv.

(#477) ffodi válasza M@cika (#474) üzenetére


ffodi
veterán

Arra amire a 860-at is 4300-on. Munkára, játékra. Egyébként 1ghz emelés a proci órajelén sokszor 5-10 fps-t is hoz a játékokban(természetesen FULL HD felbontásról beszélek).

Úgy vettem észre, hogy alapórajel és mondjuk 4 ghz között, nagyon sok különbség van. 4ghz-en szárnyal a gép, nem kell várni semmire, hamar kibont egy 8gb-os rar filet stb.....alapórajelen pedig min. 2x annyi idő. Félreértés ne essék, SSD-m van, úgyhogy a HDD nem szűk keresztmetszet.

BMW001:

+1

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#478) MPowerPH válasza M@cika (#474) üzenetére


MPowerPH
félisten

Játékban tök mind1, hogy 980X vagy Phenom X4. ;) Oda VGA-t kell venni, egy bizonyos SLI/CF konfigban fogyhat el a proci, ott meg úgyis az MHz számít amit a nem K-s végűekben nem tudsz csak úgy emelni, így a 920-as megint csak jobb választás.
Ezek a procik nem játékokra vannak... oda jó egy AMD is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#479) M@cika válasza MPowerPH (#473) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, tényleg drágább a K-s szandy, de lehet megéri.
A delikvensnek meg játékra kell, ahová az i3-2100 is elég ha erős a VGA.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#480) Brekkk válasza APC ADAM (#470) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nézted a CPU használatot játék közben? Nézd meg egy olyan programmal ami folyamatosan logolja a cpu használatot, meg fogsz lepődni, hogy mennyire nincs kihasználva a 4 CPU mag a játékok alatt. KB 40-60 játék van jelenleg a piacon ahol hivatalosan elismerik, hogy kezeli egyáltalán a 4 magot.
A CPU limitet könnyen ellenőrizheted. Az NVIDIA driverben állíts be mindent maximumra.
Anti aliasing, Anisotropic filtering, picture quality STB.
Ha ekkor is ugyanakkora FPS-t kapsz, mint ezek nélkül, akkor tényleg limitál a CPU.
Amúgy nem hiszem. De lehet tévedek.
Nekem egyenlőre tuti megmarad a QX6850.
A Te procid nem eladó véletlen?

(#481) APC ADAM


APC ADAM
tag

akkor ha jól értem ezt a vegyesvágottat,vehetek simán akár 920-at is de ha van rá kess nem bánom meg a szandit se mert simán jobb,csak még drága....

de ha nem jól látom,akkor már tényleg nem fogok csinálni semmit se a géppel.... :R :Y :R

(#482) M@cika válasza Thom95 (#476) üzenetére


M@cika
őstag

nem.

Nasit a kis fehér medvének!

(#483) ffodi válasza M@cika (#479) üzenetére


ffodi
veterán

Ez sem teljesen igaz, mert csak a 2500k-val lenne érdemes összehasonlítani. Azonos órajelen a tesztek többségében a 920 nyerne, mert az tud HT-t a 2500k pedig nem. Aki i7-ről akar váltani, annak szerintem jelen pillanatban csak a 2600k lehet alternatíva.

Szerk.: Látom közben megváltoztattad a hszt..... :U

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#484) APC ADAM válasza Brekkk (#480) üzenetére


APC ADAM
tag

hát ha sikerül döntenem az lessz de lappal hütövel rammal 1ütt nem akarok hetekig csencselni és rohangászni mindennel.

(#485) MPowerPH válasza M@cika (#479) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 2500K a gyorsabb. Igen 60k, míg a 920-as 930-as 50k. ;) Egy csúcs X58-as lap is pont annyi- P67 -es csúcslap kicsit drágább. És ahol kell a HT, oda a 2500K is csak agyontuningolva lenne elég. Mert ugye abban nincs HT. Szóval kicsit vitatkoznék. Persze aki most tervez a semmiből vásárolni, annak a P67 a nyerő. 3 hónapig ez lesz a csúcs, majd jön a Bulldozer, aztán az 1365-el már a háttérbe szorul. Most a P67 még csillagászati árakon van, később óriási zuhanások lesznek. Ez csak a jelenleg induló generáció alsó-középkatos szereplője, ezt mindenki elfelejti. ;)
A java csak most jön. Bele se merek gondolni, hogy a felső kategóriába mi jöhet. :Y

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#486) Thom95 válasza MPowerPH (#485) üzenetére


Thom95
tag

Ez elég nagy kiszúrás hogy a Sandy-t nem lehet tuningolni, rendesen. Elgondolkoztatót hogy azt vegyen-e az ember.

(#487) dime27 válasza MPowerPH (#485) üzenetére


dime27
őstag

Később óriási zuhanások lesznek....jo vicc :DDD :N Jah majd kb 1 év mulva jo szerencsével :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#488) Cybertrone válasza Thom95 (#486) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezért nemkell beleugrani!... :U
Mellesleg ha ennyire vita tárgya az hogy 920 vs 2500(k) Ha lessz valakinek egy ilyen cuccosa tévedjen egy-két tesztel a bloomfield topikba, és kiderül kié a jobb! :R

dime27:
Elhiszed hogyha ennél gyorsabb lessz a buldózer akkor a kutyának sem fog kelleni? Akkor szerinted micsinál az intel? Segítek : kénytelen árat csökkenteni, mert külömben nemlessz nagy eladás... :K

489HSZ:
Thom95:
Lehet tuningolni, de meg kell fizetni! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#489) Thom95 válasza dime27 (#487) üzenetére


Thom95
tag

Szerintem így AMD Phenom II 955 Be lesz, az tuningolható rendesen. Sajnálom a Sandyt hogy nem lehet tuningolni..ezzel sokat fognak veszíteni..

(#490) APC ADAM válasza Thom95 (#489) üzenetére


APC ADAM
tag

a K végüeket lehet nem?

(#491) MPowerPH válasza Thom95 (#486) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az Intel szeretne ebből is pénzt csinálni. Annyi nem nagy a felára a tuningnak, inkább csak az az idegesítő, hogy csak egyes drágább modellekből van K-s verzió. LGA1365-ben elvileg már nem lesz tuning zár, felső kategória előnyei. És kb. ugyan ilyen áron lesz. Ez meg megy a helyére árazás terén is.

dime27: Nem, akkor amikor jön az LGA1365, tehát pár hónapocska. ;) Annak helyet kell csinálni, mert kb. olyan áron adják a normális P67-et. Az LGA2011 pedig 100k fölött lesz.
Persze ha a Bulldozer beleszól, akkor előbb meglesz a csökkentés.

Thom95: Neked Bulldozerre kellene várnod. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#492) dime27 válasza Cybertrone (#488) üzenetére


dime27
őstag

Az Intel nem arrol hires h árat csökkentsen ez már igy van évek ota ha csökkent is itthon mi kis felhasználok nem érezzük meg ha a Bulldozer annyival is gyorsabb lesz kétlem h annyival olcsóbb is lesz a sandytől mivel max a csucsmodellek lesznek annyival gyorsabbak....majd ez kiderül ha odaérünk ha meg annyival gyorsabb lesz váltanak a sandysek jo időben arra ha van egy kis eszük a socketburnre visszatérve nem a sandyvel van baj hanem mint utolag kiderült a giga lapjai voltak szarok tehát igy kerültek ki a gyárbol mondjuk egy 85ks ud7nél ez elég sucks :(

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#493) Cybertrone válasza MPowerPH (#491) üzenetére


Cybertrone
veterán

LGA1365: mit fog tudni lemaradtam én még 2011-et tudok :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#494) Thom95 válasza MPowerPH (#491) üzenetére


Thom95
tag

Bulldozer milyen áron lesz, előreláthatólag?
és kb. mikor fog megjelenni?

[ Szerkesztve ]

(#495) APC ADAM válasza MPowerPH (#491) üzenetére


APC ADAM
tag

Meg ha lessz is árcsökk az nem most lessz hanem 3hónap mulva legalább annyit meg nem szeretnék várni még a fejlesztésssel :Y

(#496) Cybertrone válasza Thom95 (#494) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezt senki sem tudja... még lehet az AMD sem! Megjelenés kb 3-4 hónap mulva! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#497) MPowerPH válasza dime27 (#487) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy rendesen leírjam, tulajdonképpen ezt tanulom. Mindig az a nyerő húzás egy gyártótól, ha először a leggyengébb katos termékeiket hozzák ki, abban az esetben ha ezek felveszik a versenyt, avagy lekörözik az előző generáció csúcstermékeit.(nem is értem, a többiek miért mindig a csúcsot hozzák ki először, talán a reklámértéke nagyobb) Márpedig itt ez a helyzet. Ilyenkor az árakkal nyugodtan mehetnek prémium szintre, így megnövelve a bevételeket. Mivel akik mindig megveszik az újabbat, mert az gyorsabb, úgyis cserélnek. Majd miután lecsengett ez az időszak, jöhet a felsőbb kategória, ami árazásban ugyan azt a helyet foglalja el, mint az elsőként megjelent bevezető árszintje. Ezzel párhuzamban az eredetileg alsó-középkategóriába szánt termékek árai addig zuhannak, amíg meglesz köztük a tervezett %-nyi differencia. Most leírtam mi várható az 1155-->1365 viszonyától.(itt ugye lesz érdemi különbség is, 4mag vs. 6-8 mag) Az LGA2011 fog csak kilógni a sorból, az más dimenzióban lesz.

Don't Tread On Me

(#498) alibaba78 válasza RI/OS (#434) üzenetére


alibaba78
őstag

[link]

blablabla :D

(#499) RI/OS válasza alibaba78 (#498) üzenetére


RI/OS
őstag

jólvan na :D

de most +10k-ért válthatok i5-2500k-ra, úgyhogy most ez nem kiadás :D

(#500) MPowerPH válasza Cybertrone (#493) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyébként asszem elírtam, 1356 lesz. Sry. :B

Thom95: A Bulldozer eddigi megjelent hírek szerint játékokban +50%-al veri a 920-at. Hát, ezt érdemes erős fenntartásokkal kezelni. Nagy a titkolózás körülötte, de talán most nem lőnek bakot.

APC ADAM: Most 1366-od van? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.