Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Qru válasza Kami11 (#1948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

H50/70 nem éri meg az árrát, mert nem tud semmivel sem többet mint a Mugen 2. Az csendes és jól hűt, de végülis a Hyper 212 is elég lenne oda, SB nem melegszik nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#1952) Cybertrone válasza Kami11 (#1948) üzenetére


Cybertrone
veterán

A mugen 2 re 4 oldalról lehet 12-es ventiket pakolni, egy oldalal csak szbadon marad... az ilyen H50-H70 konkrétan a semmirevaló víz kategóriájába tartozik... Sokkal nívósabb vizet lehet összerakni ennyi pénzből! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1953) ATtIs_80 válasza Kami11 (#1948) üzenetére


ATtIs_80
tag

A 4 - 4,4GHz-re talán elég lenne a CM Hyper 212 Plus is, de a Mugen 2 rev. B-vel akár tovább is mehetsz a tuningolásban (a ventit pedig nem muszáj a memóriák felöli oldalra feltenni).

(#1954) AMATŐR válasza ATtIs_80 (#1953) üzenetére


AMATŐR
őstag

:DDD

Nézd meg a gyári hűtőt, azzal megy ugye 3800MHz-n a 2600K. Hasonlítsd össze a Hyper 212 Plus-al. Azzal nem csak 4000MHz ig mehet!
Nyugodtan mehet az 4800 ig is, kellemes hőfokkal! ;)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1955) poppfalusi


poppfalusi
tag

Igen a Mugen biztos jobb, de rálóg a borda az első 2 ram foglalatra és ezek a g.skillek amiket néztél nem 100 hogy beférnek én is ezért döntöttem inkább a Hyper 212 plus mellet, nem akartam kockáztatni.

(#1956) MrTwister válasza ATtIs_80 (#1932) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor 2 lehetőségem van most pillanatnyilag ha jól értem: i7+P55 egyszer, de akkor mindegy ha i5+P55(mivel eredetileg P67+2500K szerepelt a kívánságlistámon csakhát Szandi kitörte a nyakát a tűsarkú szandijában :((( :P) ill. X58+i7! Ezek mit tudnak tuningban és mennyire időtállóak? Most egy 2.6-os C2D-m van@3GHz-en(+fesszel menne az még egy kicsit feljebb is)+Ati 4830 videókártya. Tudom itt a vidkari a szűk keresztmetszet főleg. :( Ti a helyemben mit tennétek most cseréljek vidkarit egy izmosabbra(Radeon6870 v. Nvidia GTX460) és abba fektessem a lóvét(most van rá lehetőségem csak :DDD ) és majd késő tavasszal Sandy Bridge vagy váltsak kényszer platformot(3-4 éves távra tervezem)az i7+P55 ill. X58+i7 duóból valamelyikre most!? Játékok terén mindenevő vagyok(Crysis 2, Dragon Age, Starcraft 2, stb. ) :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1957) Abri válasza MrTwister (#1956) üzenetére


Abri
aktív tag

sztem várj egy kicsit, kibírod ezzel a géppel.
GTX 560 Ti kezd beállni az 55-60K ra, meg megvárnám a buldozert, az mit tud, ugyanis Inteléknek vhogyan be kell szedni azt a 700 millió dolcsit, csak ez nehogy a procikon na meg a lapokon csattanjon vissza.
Ha nem bírsz várni, i5-750/760 + P55 meg vmi használt GTX460, bár az AMD se rossz én E8400@4Ghz ről váltottam X2@X4 4GHz re minimális ráfizetéssel.
Ez az én véleményem.

Akinek netán kellene i5-2500K, keressen priviben, mert jövőhét péntekre megint tudok rendelni.

(#1958) warcat válasza MrTwister (#1956) üzenetére


warcat
veterán

Mindenképp várj,vagy szerezz valahonnan ezekből a szörnyen nagy hibával rendelkező alaplapokból ,amiket ráadásul vadiújra cserélnek ingyé' :DDD

EA: It's in the crate!

(#1959) fr3dd1k válasza warcat (#1958) üzenetére


fr3dd1k
tag

Ez az alaplapos probléma engem is várakozó állásba tett :D
nem baj elvagyok addig a gx720x laptopomon úgyis keveset használtam manapság :DD

(#1960) ATtIs_80 válasza MrTwister (#1956) üzenetére


ATtIs_80
tag

Ez az év tartogat még bőven újdonságokat, talán érdemes várni egy kicsit a váltással.
Ez a pár hónap már gyorsan eltelik.
Egyébként a P55 és X58 i7-es procik is jól tuningolhatóak, a legtöbb egész normális feszekkel futja a 4 - 4,2GHz-et, ami szerintem bőven elég teljesítmény a játékok alá egy jó videókártyával.

(#1961) warcat válasza ATtIs_80 (#1960) üzenetére


warcat
veterán

Valóban bőven elég, de drágább is(ha nem használtat vesz) meg többet is fogyasztanak,szóval én biztos inkább nem vennék semmit.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1962) fagy53


fagy53
nagyúr

Nem semmi proci ez a Sandy! Teljesen alapon, csak a feszültségek ugrottak ki az auto-ból, az i5 2400 TB=on, pontosan kétszer akkora sávszélességgel rendelkezik, mint a hasonló órajelű Q8300, 16000MB/s - 8000MB/s. Persze TB nélkül még nem néztem, de úgy is jóval gyorsabb. :)

(#1963) darál0w válasza fagy53 (#1962) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megjöttek a cuccaid? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1964) fagy53 válasza darál0w (#1963) üzenetére


fagy53
nagyúr

Meg,meg.. :K Idáig minden OK., de az asztalnál nem jutok tovább azt hiszem. ;]
Már az Ipon is elismerte, hogy hozzá kell visszavinni a lapot, persze csak hónapok múlva és nyilván előzetes egyeztetés után. Nem építem be, addig a yorkit használom, de legalább ismerkedem a kicsikével.. :D

(#1965) darál0w válasza fagy53 (#1964) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

érthető dolog :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1966) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!
Én április közepe felé tervezek Sandy-vásárlást (Gigabyte P67 UD4, 4GB Kingmax Nano 1600-as ram, i5 2500K-s proci). Szerintetek addigra elcsendesedik ez az alaplapi-chip mizéria? :U

(#1967) Shkiz0 válasza Zoli83 (#1966) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1968) Kami11


Kami11
őstag

Qru; Cybertrone; ATtIs_80; AMATŐR:Köszönöm mindenkinek a segítséget és tanácsokat a hűtés kiválasztásával kapcsolatban! :R :R :R

poppfalusi: Neked is szintén THX! :R a kérdésem hozzád még annyi lenne, hogy Te milyen sebességen használod a rendszeredet és milyen hőfokok mellett?
Ugyanis én is a Hyper 212 + -t nézegetem "erősen"! ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1969) poppfalusi válasza Kami11 (#1968) üzenetére


poppfalusi
tag

4,8 GHz-nél még 60 fok környékén van, de inkább kevesebb mint több ! :P !

(#1970) Kami11 válasza poppfalusi (#1969) üzenetére


Kami11
őstag

Akkor nekem is a Hyper212+ lesz :) , ennél magasabb sebességen úgy sem fogom használni, sőt inkább kevesebben!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1971) ATtIs_80 válasza Zoli83 (#1966) üzenetére


ATtIs_80
tag

Várhatóan igen, és addigra valószínűleg a K-s procik is elérhetőbbek lesznek, mert jelenleg sajnos elég nehéz beszerezni őket.

(#1972) dime27


dime27
őstag

Áááááá megjött az alaplap meg a procíííí juhúúúú képek később jönnek most el kell lépnem melózni! :O

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1973) Brekkk


Brekkk
senior tag

Még lehet kapni SB alaplapot? Vagy már teljesen kivezették a piacról, határozatlan időre?
Miért nem adják el a hibás lapokat olcsóbban 1 év garival. Vagy a Sata port meghibásodására nem garanciát vállalva?. Normál felhasználónak a 2 SATA port is elég. Ha meg nem, akkor bővítőkártya. Én úgyis SCSI Hardver RAID vezérlővel fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#1974) natë válasza Brekkk (#1973) üzenetére


natë
nagyúr

...vagy új lapokat csak SATA3 -mal. Kaszálni lehetne.

(#1975) Nippon válasza Brekkk (#1973) üzenetére


Nippon
őstag

Én sem értem, a gyártók helyében simán letiltanám Bios-ból a hibás vezérlőt és visszatérítenék pénzt a vásárlóknak, ha elfogadják. Szerintem 50%-os visszatérítéssel is megérné nekik.
Miért kellett SATA 2 az új lapokra?

(#1976) radipeter


radipeter
csendes tag

hi!
nagy segítségre van szükségem.
valaki nem tud még eladó 1155ös lapokat?
megvettem mindent már és nincs kedem 2hónapig nézegetniS:S:

(#1977) Overlocker válasza radipeter (#1976) üzenetére


Overlocker
veterán

(#1978) radipeter válasza Overlocker (#1977) üzenetére


radipeter
csendes tag

köszi a helpet. jól jött!!

(#1979) dime27


dime27
őstag

No mostmár csak a jó kis Gskill memóknak kell megérkezniük és kezdődhet a móka :DD

[link]

[link]

:C :C :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1980) strebacom válasza dime27 (#1979) üzenetére


strebacom
senior tag

Nice!!
:C

(#1981) Balupapa válasza dime27 (#1979) üzenetére


Balupapa
senior tag

Kár hogy hamarosan be fogjáh zúzniii, deluxe ide vagy oda :C :C :C ;] ;] ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#1982) fagy53 válasza Balupapa (#1981) üzenetére


fagy53
nagyúr

Már akiét! :D

(#1983) katt777 válasza rankesz (#1330) üzenetére


katt777
félisten

Gazdag gyerek leszarja, de aki megdolgozik azért a pénzért, amit a gépébe fektet, nyilván meggondolja, vesz-e SB-s konfigot, ha pl. egy VGA-csere idejére nem tudja az IGP-t használni, ergo nem kevés plusz költség új VGA-t venni, és csak aztán eladni a régit. Szerintem.
Amúgy, azóta, látom, szépen hívják vissza sorra a SB lapokat, hát ez maxigáz. Az biztos, hogy ha megint lesz új gépem, Intel fronton is várok pár hónap tapasztalatot a vásárlással.
(Csak most volt netem, hogy válaszolhassak. :R )

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1984) Erdei88


Erdei88
veterán

Továbbra sem értem hogy miért azok csinálnak a legnagyobb problémát ebből az alaplap "cirkuszból" akinek nincs és nem is tervezik SB vásárlását.
Tényleg ennyire jó kárörvendőnek lenni?

[ Szerkesztve ]

(#1985) katt777 válasza Erdei88 (#1984) üzenetére


katt777
félisten

Ne feltételezd saját rosszindulatodat másokról. :(( Szerinted, már, ha logikusan gondolkodsz, nem feltételezhető, hogy valaki gondolkodik/ott SB vásárlásán, és esetleg ezért elégedetlen annak hiányosságai és a hibája miatt? Költői kérdés volt, csak legalább próbálj meg elgondolkodni rajta. :R Hanem sikerül, inkább ne próbáld meg kitalálni, mások miért írnak az egyébként jó teljesítményű cucc hibáiról, főleg, hogy ez NEM tiltott.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1986) dime27 válasza Balupapa (#1981) üzenetére


dime27
őstag

Ezt zúzhatják ha megjön a javított verziósom már leszarom pláne ha addigra kijön a z-s chipsetes akkor olyat kapok már le lett zsírozva szal.... :K :D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1987) Erdei88 válasza katt777 (#1985) üzenetére


Erdei88
veterán

Miben nyilvánult meg hogy én rosszindulatú vagyok?
Azt hiszem kettőnk közül eddig én voltam aki kevésbé bántott meg. Nagyon diplomatikusan tudod az embereket megsérteni. Ezek után ne gyere nekem a szövegértéssel és társaival, mert elég nyilvánvaló amit írtál, lásd első mondatod. De akkor Te is szépen fogadd majd el amit én írok Rólad...

Reméltem, hogy a nézeteltérésünk felett át tudtál siklani, de látom nem sikerült.

Ha már itt tartunk Te, aki nem gondolkozik és nem is akar SB-t pont Te írod ezt?
Lehet írni a hibákról, persze hogy nem tiltott. De vannak akik elég drasztikusan fogják fel ezt és elvi síkon is belebetegednek a gondolatban lévő SB-ükről.

(#1988) dime27 válasza Erdei88 (#1987) üzenetére


dime27
őstag

:K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1989) rankesz válasza dime27 (#1979) üzenetére


rankesz
veterán

Most jön a legrosszabb várakozás, amikor már csak egy komponens hiányzik hogy összeálljon a rendszer nem? Nálam ez volt mikor a procira vártam...
Mondjuk jó kis aftermarket coolerem még mindig nincs, így hát kénytelen alapon "döcögni" a Szandika... :)

(#1990) dime27 válasza rankesz (#1989) üzenetére


dime27
őstag

Sztem alapon is bika ez a prociii az ziher!Próbáld meg addig alulfeszelni gyári hűtő hőfokain sokat segítene szal csökkentsd a cpu feszt amig tudod amig stabil és jöhetne linx ill prime blend teszt kivi lennék rá meg sztem más is! :K :U :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1991) Kecuhun válasza rankesz (#1989) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Az Extreme4-et mennyiért sikerült megvenned? Én is ilyen lapot szeretnék, majd ha lemegy ez a "cirkusz".

(#1992) jolti05 válasza Kecuhun (#1991) üzenetére


jolti05
őstag

KI fogod használni a 3 Pci-E slotot, hogy ilyen lakot szeretnél? És ezt a többiektől is kérdezem, akik Extreme 4-et vettek :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1993) fagy53


fagy53
nagyúr

ASRock P67 Pro 3-ba vettem egy PCI-E-s ASRock kártyát 2DB SATAIII csati Marvell vezérlővel, 3.7k és így 4db SATAIII és az ominozus 4DB SATAII már elég lesz. :K
Ráadásul működik rendesen.. :D
Innentől kezdve ha nem lesz gubanc a lappal, nem érdekel a visszahívás. :N

(#1994) Kecuhun válasza jolti05 (#1992) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Biztos hogy nem fogom kihasználni soha, de ez a lap nagyon tetszik. :D

(#1995) jolti05 válasza Kecuhun (#1994) üzenetére


jolti05
őstag

Jól van :) Csak azért kérdeztem, mert van, hogy anyagilag jobban ki lehet jönni, ha csak olyasmi van az alaplapon, amit az ember ki is használ :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1996) jeni


jeni
félisten

Szia
Ma beléptünk a gyerekkel a Sandy-k táborába.
A kérdésem az lenne,hogy milyen típusú és márkájú 2x4GB 1333Mhz dualban működő ramot javasoltok a Gigabyte GA-PH67A-UD3 laphoz?

Túlhajtva,tuningolva nem lesz,csak menjen hibátlanul,fagyás mentesen akár játékok alatt.
Ami még meg van melléje az a Asus 5850 kari és i5-2400 BOX proci

memória support

[ Szerkesztve ]

(#1997) Lalaboy válasza jeni (#1996) üzenetére


Lalaboy
őstag

En legalabbis nem tennek meg H67-es lapba sem 1333-as ramokat, mivel relative egyszerubb kihasznalni a magasabb orajelu memoriakat, de nem vagyunk egyformak, igy a te dontesed.... :R En 2200-as ramokat rendeltem a konfigomba, amiket kitudok hasznalni "tuning" nelkul is.... (Sokat segit a gyors RAM!! :K :B ) A regi 775-osombe van 16000 C7-es ram... :K

[ Szerkesztve ]

(#1998) Lalaboy válasza jeni (#1996) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az uj P-H67 meghalalja a magasabb orajelu DDR3-as memoriak jelenletet! :K

(#1999) hoy válasza jeni (#1996) üzenetére


hoy
tag

Szia!

nekem 1333-s memória nem ment hibátlanul sajnos (kingston 2x4GB KIT)
de 1600-s Kingston tökéletesen megy!!!
Ja a memtest hibátlan volt több órán át , de egyébként fagyogattam ...

(#2000) Kecuhun válasza jolti05 (#1995) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Pénz nem számít, mert nincs. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.