Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) janos666 válasza Qru (#21993) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem linx alatt is lepakolja úgy 10 perc futás után, én a tápáramkör túlmelegedésére gyanakszom.

Van borda a MOSFET-eken és mozog körülöttük a levegő?
Nekem borda van, de légmozgás nincs. Majd lesz vízmozgás, ha felpasszol a blokk, amit rendeltem. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22002) Qru válasza janos666 (#22001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2105-el nem forral VRM-et az is tutkó. :D De nálad könnyen lehet, ha túlemelegednek inkább visszaveszi magát a technika. Ezek a szajrék már eléggé "bolond biztosak".

#nincsbennetarcsi

(#22003) Attix82


Attix82
őstag

Kérdés:

Ez a HD2000 elég a filmekhez? Játék nem lényeg, csak lehessen rajta "komolyabb" minőségű filmeket nézni.

Mik a tapasztalatok?

(#22004) Viktor77 válasza Attix82 (#22003) üzenetére


Viktor77
titán

Bőven elég. A 23.976-os lejátszással vannak problémák (minden 40. másodpercben duplán rak ki egy képkockát) amit vagy észreveszel, vagy nem.
De DXVA van, és viszi a full HD-t prociterhelés nélkül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22005) Pietrosz válasza Attix82 (#22003) üzenetére


Pietrosz
addikt

Egy ilyen proci lejátszik szoftveresen is akármilyen filmet, ha normális dekódert használsz, ez nem laptop kategória, hogy akad a 720p is néha.

(#22006) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hátha érdekel vkit: [link]

(#22007) Jack@l válasza csucsbicep (#22006) üzenetére


Jack@l
veterán

Már vártam, bár a kissebbik K-s ra jobban kíváncsi lennék, thx.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#22008) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Beirom ide is, mert a memória topicban senki se válaszolt, itt úgy látom jobban nyomatják a témát. Proci i5 2500k, asrocs p67 extreme4. Ram cserét tervezek, és az 1600mhz ramjaim helyett újítanék 2133-as 16gb ramot. a helyzet az, hogy ezek 1,65V-ot igényelnek. Lehet 1,65 volton üzemeltetni egy p67-es alaplapban , vagy nem (és esetleg emiatt lemondani a 2133-mhz-ről) ? Tudok az intel ajánlásáról, ami max 1,575 voltig ajánlja a ram feszt, de mit mond a gyakorlat? Vtt beállitás 1,1 v ra elegendő?

[ Szerkesztve ]

(#22009) Qru válasza XIII Ramses (#22008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megemeled a VTT akkor nem lesz gond. A lényeg, hogy 0,4-0,5V lehet a max különbség a VTT fesz és a ram fesz között. A max vtt meg 1,2V, szóval az 1,65V-os ram még éppen befér kategória.

mod:

Azt már más kérdés hogy gyakorlatilag semmi haszna ilyen gyors memót venni... valós alkalmazásokban semmi előnyét nem veszed majd észre.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22010) XIII Ramses válasza Qru (#22009) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

nekem megéri, és a tesztek is mást mutatnak. sokan azt mondják, hogy csak 3-4 fps különbség lehet játékok alatt, ami nem sok. szerintem meg ez óriási különbség! figyelembe véve, hogy csak a ram sebességen változtatunk méginkább.

a VTT átállitása akkor ezek szerint nem okoz különösebb problémát? nincs lényeges kihatással egyéb beállitásokra?

amúgy g skill f3-17000cl9q-16gbzh lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22011) Viktor77 válasza XIII Ramses (#22010) üzenetére


Viktor77
titán

Örülhetsz ha 3-4fps-sel többet kapsz. De nem fogsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22012) Qru válasza XIII Ramses (#22010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VTT-nek max 1,2V adható az Intel ajánlás szerint szóval nem lesz belőle baj.

2133-as ramtól max az e-penis lesz nagyobb de a géped nem lesz gyorsabb valós alkalmazásokban (kivéve tömörítésnél).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22013) MPowerPH válasza XIII Ramses (#22010) üzenetére


MPowerPH
félisten

3-4fps-t felejtsed el. Egy csoppet sem hatja meg a jatekot, hogy 1333mhz-s ram helyett 2133-ast hasznalsz. Ahogy Qru is irta, egyedul a tomoritesek alatt tapasztalhatsz gyorsulast.
1.65v-n hasznalhatod, VTT-t emeld meg 1.16v fole. 16Gb ramnal egyebkent is emelned kellene.

Don't Tread On Me

(#22014) Speed® válasza MPowerPH (#22013) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van, ahol érdemben gyorsít, de ott már amúgyis bőven a játszhatóság felett van a sebesség. benchgeekeknek ellenben kötelező, főleg DM01hez ;p

(#22015) MPowerPH válasza Speed® (#22014) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom mi az a DM01. :D De azt igen, hogy a memsebesseg spi es hpi alatt szamithat. 3D-s tesztek alatt teljesen lenyegtelen.

Don't Tread On Me

(#22016) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor mehet a műsor...

(#22017) Kean_Sorbo válasza janos666 (#22001) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Igen kb. 50C körül alapra állítja a processzort. Kénytelen voltam betenni egy ventilátort, ami csak az alaplapot hűti. Azóta minden ok.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#22018) Erdei88


Erdei88
veterán

(#22019) warcat válasza Erdei88 (#22018) üzenetére


warcat
veterán

Érdekes,hogy iponon van pár Ivy Bridge proci,hogy a fenébe? :)

EA: It's in the crate!

(#22020) Márton válasza Viktor77 (#22004) üzenetére


Márton
nagyúr

ivy-vel sem lesz 23,976? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22021) Márton válasza warcat (#22019) üzenetére


Márton
nagyúr

tess?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22022) warcat válasza Márton (#22021) üzenetére


warcat
veterán

Én se értem,hogy miért vagy hogyan,meg feles reklámozást se szeretnék de van pár féle 'raktáron' jelzéssel ,beárazva..

EA: It's in the crate!

(#22023) Márton válasza warcat (#22022) üzenetére


Márton
nagyúr

És télleg :C
A tesztet elolvasva annak éri meg a váltás Sandy-ről,
aki az igp-t használná, főleg konvertálásra.
Vagy 0-24h-ban renderel, és sok a villanyszámla..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22024) gainwardgs válasza Erdei88 (#22018) üzenetére


gainwardgs
addikt

Marad a sandy azthiszem, jó lesz az még pár évig :)

(#22025) Speed® válasza MPowerPH (#22015) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3DMark01..jó régi, ma már lényegében proci/platformteszt..több tízezer pontot számíthat egy 1333/9->2133/8 váltás pl.

(#22026) janos666 válasza Speed® (#22025) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

:))
Mrikor én elkezdtem a PC játékot, már kint volt a '03 és '01-et már akkor sem lehetett tól jól használni az FX-ekhez és 9800-as radikhoz se. :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22027) Speed® válasza janos666 (#22026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, nem is azért hoztam fel, hogy pontot tegyen a RAMtéma végére..csak, mint egy olyan progit, ahol igenis számít, ill. elég sokan ezzel marhulnak, nekik pl. kvázi kötelező rommáhúzni a RAMokat is, mert sokat dob.
9700am volt anno, azért lehetett a DM01el olyat beállítani, hogy kifingjon. Valahol a 7es nV és az Xes Ati szériánál lett végképp procilimites.

(#22028) XIII Ramses válasza Speed® (#22027) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

erröl jut eszembe. a 3dmark 2000-et el lehet valahogy inditani? úgy emlékszem a directx 8.1et hiányolja.

[ Szerkesztve ]

(#22029) Speed® válasza XIII Ramses (#22028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

XP alatt minden további nélkül ment nekem anno..W7el nem próbáltam még.
Kompatibilitás módban meg lehet próbálni, ha előtte felrakod a DX9et is alá..

(#22030) XIII Ramses válasza Speed® (#22029) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Sajnos úgy sem megy...

(#22031) Speed® válasza XIII Ramses (#22030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link]
Lement, feltelepít, parancsikonon jobbklikk->tulajdonságok->kompatibilitás,
Win98/ME, futtatás rendszergazdaként, képi témák letiltása. Nálam megy..

[ Szerkesztve ]

(#22032) ^Boss válasza Speed® (#22031) üzenetére


^Boss
őstag

régi szép idők.. :))

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#22033) Speed® válasza ^Boss (#22032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jahh, mikor még a gyári OCs MX400ammal vagánykodtam a faluLANokon ;p
Mondjuk asszony G41/X4500 cuccán még képes beszaggatni, az aztán tré..
Ha lesz hozzá lelkierőm, lefuttatom a gépen, bár félek, procilimitbe futok :DDD

(#22034) ^Boss válasza Speed® (#22033) üzenetére


^Boss
őstag

mx400 nekem is megvolt, 1gigás p3-mal meg 256/133 cl2 memóval.. megvolt a fílingje :DDD

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#22035) Speed® válasza ^Boss (#22034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem V7100Prom volt TUSL2Cben 1.4es Tuával bibibíí :DDD Na jó, OFF OFF.

(#22036) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Jövő héten jön meg az i5 2300-am és egy z68-as lap (ASrock z68 Pro3 Gen3)...

A kérdésem a következő lenne: úgy láttam, illetve hallottam, hogy a nem K-s cpu-kat is lehet minimálisan tuningolni, a BCLK változtatása nélkül! Kérdésem: hogyan? Valaki ezt le tudná nekem írni? Milyen elven működik ez? Úgy tudom hogy a szorzót kell állítgatni, de nem igazán értem hogy ez miben módosít majd...engem az érdekelne, hogy ha mind a 4 mag le van terhelve, akkor mennyi lesz az órajel magonként?

A segítséget, hozzászólásokat előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#22037) Speed® válasza kNG (#22036) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elvileg +4 szorzót tudsz fixxé tenni, efelett meg amit még a Turbo hozzáad.
Kitolt TDP limittel ugye 1 szorzót emel 4 magon, tehát 4 szállal 3.3G lehet.

(#22038) V.Dave


V.Dave
senior tag

Szerintetek mennyit fog fogyasztani az Ivy idle-ben IGP-vel? Sandy kb 35-45wattot kér :Y

Xiaomi mi 8 6/128

(#22039) Márton válasza V.Dave (#22038) üzenetére


Márton
nagyúr

mármint full rendszer? Nekem 65-ön áll meg 2 vinyóval, ssd-vel.
Csak a proc olyan 7W (i7-2600)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22040) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok!!
Nézzetek már rá az alábbiakra,légyszives!
2600K P67Extreme4, jó ez igy beállítva 4.5Ghz-n,igazából minden autón van és megy rendesen,eddig linx 10 kör lefutott hiba nélkül:
kép 1
kép2

Köszönöm szépen!!

Az 5ghz a sok lenne neki,,van valahol olyasmi leírás táblázat, ahol a CPU frekik-hez megfelelően le vannak írva, hogy kinek milyen beállításokkal ment azon(de minden beállítás)
Köszi!
:R :R

(#22041) Speed® válasza strebacom (#22040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az auto feszekkel vigyázni kell..én a helyedben belőném kézileg inkább LLC nélkül, 1.3V nem kevés utóbbival. Nálam hasonló értékkel futja meg a 4.5öt, 5höz viszont 1.4 fölé kell menni, amit nem tudok lehűteni..

(#22042) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Szevasztok!

A kérdésem az lenne, hogy éppen futtatom a lynxet ééésss előre beállított profillal /Asrock z68 lap/ 4,8-on kerreg a 2500K-m:

-125-130 glops eredményeket kapok
-aidaban a CPU-ra 55 fokot ír, a magok külön-külön 53-89 fok között voltak;

Elfogadhatóak ezek az értékek? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#22043) kNG válasza Speed® (#22037) üzenetére


kNG
senior tag

Köszönöm!

A kitolt TDP limittel a fogyasztása is fog nőni, vagy elhanyagolható -, csekély mértékben, illetve egyáltalán nem? Elvégre a sima i5 2500 órajelét érném el így!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#22044) Speed® válasza kNG (#22043) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szvsz érdemben nem fog nőni, sőt..esélyes, hogy csökkenteni is tudod, ha kézileg megkeresed a vcore alját..gyárilag ráhagyással lövik be. Így fordulhat elő, hogy pl. az én procim gyárilag 1.216Vot kap Turboval 3.5ön, kézileg belőve meg 4GHz@1.1Von elvan..kevesebbet is kajál, mint gyárilag :)

(#22045) kNG válasza Speed® (#22044) üzenetére


kNG
senior tag

Na az nagyszerű lenne! :) Köszi, hát akkor majd kísérletezgetek vele, majd kitesztelem, először alapon hagyom, aztán @ 3300mhz TDP emeléssel, aztán @ 3300 mhz vcore csökkentgetésével! Sosem foglalkoztam még sandy procikkal ezért sem igazán értettem ezt az egészet, de most már fejben látom, gyakorlatban meg menni fog! BCLK-val nem foglalkozok, hogy aztán az egész lap meg rajta minden kapja az emelést, bár elvileg 105-ig az is biztonságos de + ~150 mhzért nem sz*rakodok vele, annyit nem ér!

Köszi a segítséget!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#22046) Speed® válasza kNG (#22045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van a "családban" hasonló órajelű tag, nem hinném, hogy bárminemű állítgatásba kell kezdj a cél eléréséért. +4 szorzó és kész. A feszültség babrálása csak akkor jó, ha pl. idle nem menne lejjebb terheletlenül és nincs többet pihiben a gép. Alapból elég korrekt energiagazdálkodással mennek ezek, akkor nyersz a variáláson, ha többet lenne terhelve, mint pl. nálam, ahol üzem közben javarészt izzasztva van, "lötyögésre" másik gépet használok.

BCLKs huzogatás max. tesztekre..tényleg nem éri meg a rizikót. A +4 opció más tészta, 15% garantált gyorsulás, rizikómentesen.

(#22047) kNG válasza Speed® (#22046) üzenetére


kNG
senior tag

Meglátjuk milyen lesz, célom, hogy 3300 MHz-n menjen terhelve, terheletlenül meg visszavegye az órajeleket...főként játékra lesz használva, meg idle (zene, film, tanulás), szóval még alapon is bőven elégnek kell lennie, de ha ki lehet hozni belőle 4 magon azt a + párszáz MHz-t rizikómentesen akkor miért is ne...jó ideig ki fog szolgálni ez a proci, úgy gondolom!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#22048) Speed® válasza kNG (#22047) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez esetben val'szeg az válik be, ha nem piszkálod a feszt..majd a C1E intézi.
Az biztos, hogy jó ideig kiszolgál..nem sok erősebb megoldás van a piacon..
A 4GHzre húzott B55 után i7-860am lett, az is ment 4GHzet és jobb a 2600.
Szerintem nálad is bőven érezhető lesz a váltás, de méregess mindkettővel.

(#22049) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megküzdöttem vele, de meglett a hiba: Engedélyeznem kellett a SpeedStep-et, hogy megjelenjenek a beállításai és így kézzel megemelhessem a fogyasztási limiteket. Így már nem pakolja vissza a szorzót.

Most úgy tűnik durván 42-es szorzóig stabil a 2500K úgy, hogy 1.25V-ot állítottam be és ~1.245-öt mér vissza az alaplap (a legagresszívebbre állítottam a loadline kalibrálást).

Ez kb. milyennek számít (gyengébbecske vagy jobbféle CPU-t fogtam ki)?

(Mondjuk még fura, mert 43-as szorzón is ment a LinX legalább 10 percet, aztán leállítottam, itt hagytam kicsit a gépet és arra jöttem vissza hogy kékhalál. Ennyi erővel még 42-es szorzón is bemondhatja az unalmast attól, hogy ment már negyed órát a LinX...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22050) XaraX válasza janos666 (#22049) üzenetére


XaraX
addikt

Offset beállítás gondolom, az idle fesz kevés, azért szállt el kékhalállal.
Fix fesz esetén minden bizonnyal stabil lenne, vagy próbálj az idle feszen emelni.
[link]
Ez is 4200 volt, de nincs 2 egyforma proci, tuti, hogy a Tieden is lehet még lejjebb faragni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.