Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) SchDerGrosse válasza Sefi84 (#11000) üzenetére


SchDerGrosse
tag

mit tegyek újra? :F

(#11002) boogie84 válasza SchDerGrosse (#10999) üzenetére


boogie84
veterán

Hűtő újraszerel, új paszta, venti vezérlést tedd manualra, level 3 pl. Targetnek pedig add meg az 50-55 fokot. Ez esetben alacsonyabb sebességen forog a venti. FELTÉVE ha a cpu fan 2-re dugod! Nálam akkor alacsonyabb a fordulat, mint az 1-es csatin!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#11003) Sefi84 válasza SchDerGrosse (#11001) üzenetére


Sefi84
senior tag

A hűtőt talán! :U

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#11004) SchDerGrosse


SchDerGrosse
tag

nah megoldódott.

levettem a ventit és kb 0 hővezető cumó volt rajta.
azt lekapartam, majd tettem az újból, venti vissza és így most megy.

Lefuttattam rajta egy 30 perces terhelési tesztet és egyik mag hőmérséklete sem ment 60 C fölé.

Köszönöm minden kollégának a helpet! :R
Sch

(#11005) FlashBird


FlashBird
tag

Hi skacok!

Most vettem egy i3-2100-at és egy Asrock alaplapot hozzá
A problémám az hogy nem tudtam rendesen rászerelni a CM HYPER 212 hűtőmet ezért full terhelés alatt felmegy 60 fokra a maghő. Ez menyire para hosszútávon?
Úgy nézki szereznem kell egy másik hűtőt mert hiába írják hogy kompatibilis a lapokkal a 775 hűtő, mégis feszülnek a tartóvasak emiatt nem lehet rendesen ráhuzni.

Üdv: fb

[ Szerkesztve ]

(#11006) Speed® válasza SchDerGrosse (#11004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ergó első körben szarul volt feltéve, nem pattantak be rendesen a karmok..

FlashBird
Az hogy lehet? Mármint, hogy feszül..ha CCOs az a lap, akkor az eltolt furatok pontosan ugyanolyanok, mint az alap 775ös lapoknál :U Nem lehet, hogy valamit rosszul csináltál? Azért a fokozott érdeklődés, mert én is AsRockot készülök venni, pontosan emiatt, a meglévő HR-01 Plusomat nem cserélném le semmire :N

(#11007) FlashBird válasza Speed® (#11006) üzenetére


FlashBird
tag

Az a nagy helyzet hogy hiába van kifúrva neki a luk :D feszülnek a hűtő rögzítő karjai a proci fém borításában ezért nem lehet teljesen ráhúzni. :)

(#11008) whitehand válasza SchDerGrosse (#10981) üzenetére


whitehand
senior tag

vegyél rá norm hütőt

(#11009) boogie84 válasza FlashBird (#11005) üzenetére


boogie84
veterán

60 fok nem olyan vészes. Nálam igaz h 4,4-en de játékok közben 50-55 fok simán :) Sőt 35 fokban biztos h lesz 60 is.

(#11008) whitehand: Már megoldotta... olvass!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#11010) Speed® válasza FlashBird (#11007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az frankó..remélem nálam nem lesz szívás..ilyesmi a felfogatásom.

Egyébként ha terhelve 60°C, az nem olyan vészes szerintem..idle mennyi?

(#11011) SchDerGrosse válasza whitehand (#11008) üzenetére


SchDerGrosse
tag

igen, azért vettem K-t, mert majd szeretném kicsit feljebbcibálni az értékeket.

lenne esetleg konkrét javaslatod?

(#11012) Tökmindegy válasza SchDerGrosse (#11011) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én tegnap lecseréltem a ccooler master hyper tx 3 at egy Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 esre.
Én lepődtem meg a legjobban ,mert csak a hang miatt akartam a váltást.
Kicsi a tx ventije sajna és a meleg megjövetelével hangos lett ,no de a várakozásaimat felülmúlta az Artic .Játék alatt 51-52 fokos a proci. 4 gigán.
Ilde 28-31.
Ajánlom mindenkinek ,jó és olcsó kis nagy hűtő ez.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#11013) lala42


lala42
őstag

Na Tökmindegy néhány screenshot az Il-2 CoD-ból.
1
2
3
4
5
6
A város fölött 34-35-re esett le az fps.
4 Ghz-n ment a proci. A 6950@70 es karival.

Hőfok a kilépés után.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11014) Tökmindegy válasza lala42 (#11013) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na :) Erről van szó. Erről beszéltem
Kb ugyan ez nálam is:) Ugye ,hogy a sandyka érezhető hatást produkált?:)
Élsimítás mennyin van,mintha recés lenne?
Látom nálad is ott a horizonton az a rohadt csík:)
A héten talán megjön az 580 ,remélem megszűnik.
Tedd 4 szeresre

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#11015) lala42 válasza Tökmindegy (#11014) üzenetére


lala42
őstag

Tobzos, ha jól tudom 2x-re állította. Mindjárt megy kép a beállításokról.

Itt van. 4x-es

A csík csak az ATI-k nál van? :U

Jó ez a NOCTUA. Küldtek lefogatót, mindjárt kettőt is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11016) Tökmindegy válasza lala42 (#11015) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na ne:))
Bátrabban ha kérhetném. Ilyen géppel ,mint a tied ,nem illik óvatoskodni:)
Epilepszia filtert kikapcs.
Mindent tegyél high ra
A Full screent pedig a másodikra nem tudom mi a neve de az van ATI kártyákhoz.
De én nemes egyszerűséggel wery high ra állítottam a dolgot:) Mondjuk az csak az épületek számában meg egy két dologban tér el,én nem vettem észre teljesítmény csökkenést.

Jó bizony az a hűtő,de megrettentem az árától:) Azért van egy határ amikor már én is azt mondom ,hogy elég:))

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#11017) FlashBird válasza boogie84 (#11009) üzenetére


FlashBird
tag

Na szétszedtem megint a hűtést egyértelműen akad 1-2 karban, de sikerült úgy összeraknom hogy max 50-52 fokra megy fel a proci, így már elfogadható de azért akkor sem örülök ennek :D:D

(#11018) Qru válasza FlashBird (#11017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven jó 80-85-ig nem kell aggódni a hőfokok miatt. Inkább bosszantó, hogy nem egy 2Ft-os hűtőd van és nem képesek rendes lefogatót csinálni hozzá. :(

#nincsbennetarcsi

(#11019) SchDerGrosse válasza Tökmindegy (#11012) üzenetére


SchDerGrosse
tag

kösz lecsekkolom.

más :
most h megoldottam a proc túlmelegedéses cuccot, egy újabb problémába futottam.

kb 15 perc játék után automatikusan rebootol a gép.

-túlmelegedés nem lehet : proc 60 fok körül vga 70 fok körül
-kikapcsoltam az "automatikus újraindítás" t is -> elméletileg ha hiba merül fel, e miatt kéne kapnom egy good old blue screen of death-t, nem? ennek ellenére is minden hibaüzenet nélkül reboot.

-amire még gondoltam -> lehet h nem elég neki a tápom? core i5 2500k + gtx 560 TI OC egy 460 w os táppal. De szerintem ez sem lehet, mert pár napja még órákat tudtam gond nélkül játszani.

hogy tudnék kisajtolni win 7 x64 ből vmi infót h mi a retekért indul újra??

kösz
Sch

(#11020) Tökmindegy válasza SchDerGrosse (#11019) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Az a táp milyen márka? Sanszos ám.
Vagy! A memóriák. Mennyi feszt kapnak? Automatikus a szabályozás,mert ott tulfeszeli a ramokat rendszerint. Állíts be 1.5 V ot neki.Az is igaz ,hogy ram bibinél kéket dob.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#11021) szasanyi


szasanyi
félisten

Van-e olyan infó az i5 2500K dobozán ami alapján valószínűsíthető a jobb vagy rosszabb tuning-potenciál?

(#11022) lala42 válasza Tökmindegy (#11016) üzenetére


lala42
őstag

Nos állítottam, így van ahol leesik 23-25 -re az fps. Erdők fölött, vagy nagyobb városoknál, ha a földet nézem. :K ( persze nem onnan kapom az égi áldást :DDD )


pl. itt 23-ra esett :F

Itt már 30

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11023) lala42 válasza szasanyi (#11021) üzenetére


lala42
őstag

Elnéztem :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11024) lala42 válasza szasanyi (#11021) üzenetére


lala42
őstag

bocsi nem jó. :DDD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11025) Tökmindegy válasza lala42 (#11022) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Va neki beépített mérője. Cltr tab és beírod,hogy fps START SHOW
Így ahogy írtam,majd enter. A fraps bekavaarhat szerintem.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#11026) lala42 válasza Tökmindegy (#11025) üzenetére


lala42
őstag

Kipróbálom. :R

A NOCTUA még az E8200-ról marad meg. :K Kiszolgálta a 8400-500, majd a Q9550-et. Most pedig megy ezen. Még a venti is eredeti. Semmi hangja. Végül is érte a pénzt anno. :C

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11027) Qru válasza szasanyi (#11021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FPO-ból lehet következtetni valamennyire elvileg... de az sem szent írás.

#nincsbennetarcsi

(#11028) SchDerGrosse válasza Tökmindegy (#11020) üzenetére


SchDerGrosse
tag

CODEGEN 480W ATX 12V.
meg a táp problémánál nem egyszerü kikapcsolásnak kéne lennie?

ez meg rebootol.
pont úgy, mint amikor túlmelegedett a proci. (azzal az eltéréssel, h most már okés a hőm, mert logolom. A TJ MAX az kb 95 fok körül van. 60 fölé meg egyik mag sem megy)

a win 7 nem készít vmi hasonló log fileot, mielőtt bemondaná az unalmast?
(továbbá az vajh hogy lehet h annak ellenére újraindul, h kiszedtem a pipát a "rendszerhiba esetén történő automatikus újraindítás" négyzet mellől??)

ja még annyi : mikor a desktopon pötyögök, akkor nem csinálja..

(#11029) diegho válasza SchDerGrosse (#11028) üzenetére


diegho
nagyúr

Táp probléma pont, hogy restartot okoz. Az a 480w-os csoda bent az irodában nem bírt el egy e6400+8400gs+2gb ram+1vinyó+1odd konfigot fél évesen! Sürgősen cserélj tápot, ha jót akarsz magadnak. 8k körül már kapsz 400-as FSP-t.

(#11030) warcat válasza SchDerGrosse (#11028) üzenetére


warcat
veterán

Minöségi 450 es táp elbírná azt a rendszert ,de az a Codegen gyanus :DDD

EA: It's in the crate!

(#11031) Speed® válasza SchDerGrosse (#11028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Innentől ne csodálkozz..ez a táp 12Von jó, ha 200Wot le tud adni. Az adott idő utáni restart a melegedésével és az ingadozó fesszel magyarázható. Ahogy előttem is írták, sürgősen cseréld le valami minőségi combosabb darabra..ezen nem szabad spórolni. Persze nem muszáj huszonezreket beleölni, de meg kell fontolni. A tápos topikban segítenek megfelelőt választani rászán össze alapján, de nem árt, ha a kérdés előtt elolvasod az 1. hsz.t.

(#11032) Qru válasza SchDerGrosse (#11028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sürgős táp csere, ha nagyon erőlteted mivel nincs benne rendes túlfesz védelem még a többi cuccod is kinyírhatja simán.

Ami jó és olcsó:

FSP Hexa/Aurum
Chieftec CTG széria
ezekból 450-500-as bőven elég a konfigodnak.

Esteleg ha nagyon nincs erre lóvéd most egy Hipro 480-as is jó.

#nincsbennetarcsi

(#11033) SchDerGrosse


SchDerGrosse
tag

okés, köszönöm mindenkinek!
megyek a táp topicba.

(én mondjuk külön megkérdeztem a bótost, mikor vásároltam h tápom jó lesz hozzá, aszonta jó...)

[ Szerkesztve ]

(#11034) SchDerGrosse válasza Qru (#11032) üzenetére


SchDerGrosse
tag

ezek az általad ajánlott tápok akkor is meg fognak felelni, ha esetleg a későbbiekben húzom a vga meg a cpu órajeleit? (+ehhez ugye komolyabb hütés a processzornak).

mert ha a tuningos verzióhoz erősebb kell, akkor rögtön azt venném

kösz
Sch

(#11035) SchDerGrosse válasza diegho (#11029) üzenetére


SchDerGrosse
tag

Látod ezt azért furcsálom, mert nekem az előző konfigomat ez a táp hajtotta!

E8200+ATI 4890(1gb)+2gb ram, 4db vincsi, 1 dvd író

de nem akarom szétoffolni a sandy bridge topicot..

(#11036) Speed® válasza SchDerGrosse (#11034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyszerűbb lenne az ajánlás, ha lenne az adatlapodon infó a többi cuccról (főleg lap/proci/ram/vga, ami fontos egy ilyen ajánlásnál..).
Proci téren úgy kell méretezni, hogy húzva beleharaphat a 200Wba is akár.
Egy értelmesebb vidkari tuninggal szintén. Tehát 12Von 35A a minimum ;p
Inkább legyen túlméretezett picit a dolog, mintsem határon főjjön a táp :U

#11035 Az a konfig ha nem húztad, 200W körül kajált átlagban.
Ehhez mérten most gondolom combos vidkarid is van (adatlap..)?

[ Szerkesztve ]

(#11037) SchDerGrosse válasza Speed® (#11036) üzenetére


SchDerGrosse
tag

kitöltöttem.

most jobb vidkarim van igen, de ez is csak középkategória.

amilyen konfigom van, annak olyan radikálisan nagyobb az energiafelhasználása mint az 11035ös hsz ben levő előző cuccaimnak? A 4890 is komoly kártya volt a maga idejében, mégis elkegyegett ezen a codegenen.

vagy lehet h akkor végülis mégsem a táp lesz a ludas?

(#11038) xAttilax válasza SchDerGrosse (#11037) üzenetére


xAttilax
senior tag

4890 meg egy 560 ilyen tápra? :Y aztapaszta nem vagy félénk ember :R 200W felett kajolnak azok a kártyák maxon. szerintem nézz más táp után, mert nem hinnem, hogy örülnél ha egy 10-12k táp hiányában hullana el a 100k feletti géped

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#11039) Speed® válasza SchDerGrosse (#11037) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A "csak" középkategóriás 560TI-OCd 150Wot simán bekajál a proci mellé.
Teszi mindezt a 12Vos ágról..ami a tápod esetében hiába 2x15V, ha kombinálva max. 22A lehet..nézd meg magad, rá van írva..és egy Codegennél a ráírt értéket nyugodtan kétségbe lehet vonni sajnos.
Szóval nyugodj meg, 99%, hogy ez a problémád forrása. A boltost oltsd le..

[ Szerkesztve ]

(#11040) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok
1155-ös konfigot tervezek venni a közeljövőben. Látom, hogy a legújabb a z68-as lapkakészlet virtuval.

Na, jelenleg ennek a szolgáltatásai engem nem érdekelnek, de tekintettel arra, hogy ebbe a lapba elvileg későbbi procik (ivy) is belemennek, aminek a gpu-ja is fejlettebb lesz, mégis jó lenne egy ilyet venni hosszú távra.

Kérdés: a virtu ugye szoftveres dolog. Ki lehet kapcsolni, mintha ott sem lenne, és a monitor a videokártyára van kötve?
Ez szoftveres dolog, biosból vagy hogyan lehet állítani?

szerk. A ph virtu-s tesztjéből lejön, hogy még nem kiforrott teljesen a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11041) szasanyi válasza Qru (#11027) üzenetére


szasanyi
félisten

A végét értem, nem is gondoltam másként. De mégis mire, miből, vagy hogyan lehet bármilyen tuning-potenciállal kapcsolatos következtetést levonni? :F

(#11042) warcat válasza Speed® (#11039) üzenetére


warcat
veterán

Nézegettem,hogy mennyi kakaó kellene az 560 Ti Slihez,így tudok mondani pontos adatokat.
Átlagos játékos terhelés alatt 170-180 watt alulról inkább, OCval ,még nem Furmarkolva max. 199W.
A kényelem és a ráhagyás kedvéért 560 Ti nél nyugodtan számolhatunk 200 W fogyasztással /kártya. A Silent Pro Gold 600W még éppen a határon elbírná.

Amúgy átlag magyar kiskereskedőnek azt sem szabad elhinni amit kérdez sajna,láthattátok,milyen konfigokat ajánlanak megkeresésre, 1-2 generációval régebbi szarokat,raktársöprésre használják a vevöket,ami benntmaradt a polcon valahova el kell sózni :( Tisztelet a kivételnek.

EA: It's in the crate!

(#11043) Speed® válasza warcat (#11042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel mértél csak VGAt? Kicsit magasnak találom az értékeket. Elvileg alapon a 460 ugyanannyit kajál, az meg közelebb a 150hez, mintsem felette. Mondjuk az én példányom jól sikerült, GLH OCval is alulfeszelve jár.
Ettől függetlenül persze, minimum 15A kell a kártyának, ugyanennyi a procinak.
És illik ezek összegét kombináltan tudni az adott tápnak, kis (5A) ráhagyással.
Én személy szerint z68+2500k+560ti Ochoz olcsó minimumnak ezt ajánlanám.

(#11044) N_A_S


N_A_S
veterán

ADATA Gaming V2 1600 CL9-9-9-24 1.65V
@2179 CL9-10-9-27 @1.56V

https://tinyurl.com/phnas

(#11045) Qru válasza szasanyi (#11041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Külföldi fórumokon szoktak erről infók lenni. Nem tudom most mi számít "jó" FPO-nak. Esetleg Overék vágják, alattuk elég sok proc megfordul meg a külföldi fórumokon is otthnosan mozognak.

mod:

SchDerGrosse: Igen azokban van tartalék, szóval mehet velük a tuning orrba-szájba. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11046) rankesz válasza N_A_S (#11044) üzenetére


rankesz
veterán

Grat, én megszívtam, cserétettem a hyperX ramjaimat 8 gigás adata kitre, de nem személyesen cserélték és v1-et kaptam, ami nagyon gyatrán megy... :O

(#11047) szasanyi válasza Qru (#11045) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi.

(#11048) N_A_S válasza rankesz (#11046) üzenetére


N_A_S
veterán

:R
2200 is bennük van, de még lehet hogy több is:

Lehet azért gyatra mert 2x4GB, és nem 2x2GB

https://tinyurl.com/phnas

(#11049) Qru válasza N_A_S (#11048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyobb ram méret a memvezérlőnek is nagyobb teher szóval simán benne van a pakilban. :K

#nincsbennetarcsi

(#11050) rankesz válasza N_A_S (#11048) üzenetére


rankesz
veterán

az előző 4 db 2 gigás hyperx is sokkal jobban ment ennél, itt még 10-10-10 28-cl2-n pl. bootolni se képes a lap...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.