Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#852) dime27 válasza Overlocker (#851) üzenetére


dime27
őstag

Inkább várok egy szűzsandyre olcsóbban! :B :K :C :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#853) Erdei88 válasza MPowerPH (#850) üzenetére


Erdei88
veterán

Meglátjuk, nem fogok belehalni ha minimálisan lassabb.

(#854) MPowerPH válasza Erdei88 (#853) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen kártyákat raksz bele? :D

Don't Tread On Me

(#855) Overlocker válasza dime27 (#852) üzenetére


Overlocker
veterán

Az összes Szandi bitch :D

(#856) dime27 válasza Overlocker (#855) üzenetére


dime27
őstag

:))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#857) Overlocker válasza AirBooms (#826) üzenetére


Overlocker
veterán

A Revolution-t fogom először megnézni, ezt kérték! ;)

(#858) fagy53


fagy53
nagyúr

Fura dolog az Intel-től, hogy ennyire túlbonyolítja ezt a dolgot, ráadásul az eddig megjelent magyar leírások is homályosak a tuning szempontjából.
A "K" verziók extrém tuningra képesek és náluk erősebb az IGP : 6 vs 12 shader! Jelenleg vagy tuning, vagy IGP, mert a P67 chip engedi a tuningot és nincs IGP használat, a H67 engedi az IGP-t de nincs tuning...

A bizonytalanság inkább a no "K" verziókkal van, ott is az i5 az érdekes, mert az tuningolható az P67-es lapokban, az i3 ott sem, mivel az alábbi tuning a TB-al van összefüggésben, az i3-nál meg nincs TB.
Pl: i5 2500 TurboBoost üzemben 3,4GHz 4maggal és 3,7GHz 1 maggal. ide tartozik, hogy 3 mag 3,5GHz és 2 mag 3,6GHz. Ez alapesetben chipset-től függetlenül.
P67 esetén két módon húzhatjuk a procit, BCLK 100MHz-et kb 5MHz-cel meg lehet emelni, ill. a TB üzemben az alapszorzót 4-gyel lehet növelni. Ez utóbbi a lényegesebb, a BCLK csak hab a tortán...
Jelen esetben az alapszorzó = 34 TB üzemben, így a következő CPU órajelek lesznek: 4 mag - 3,8 GHz, 3 mag - 3,9 GHz, 2 mag - 4,0 GHz, 1 mag - 4,1 GHz.

A BCLK emelése konfig. függő, pl 5MHz emelésnél a fenti értékek 5%-kal emelkednek, tehát az 1 mag TB üzemben kb 4,3 GHz-en ketyeghet, ha ezt a magot maximálisan terheljük, persze már ennél a tuningnál is emelni kell a TDP értékét, hogy a TB maradéktalanul érvényesüljön.
Az i5 2400 és 2300 hasonló módon húzható csak rendre alacsonyabb értékekre.

[ Szerkesztve ]

(#859) Erdei88 válasza MPowerPH (#854) üzenetére


Erdei88
veterán

6870CF az már meg is van, de gariban van az 5870em ami helyett nem tudom mit kapok... Remélem 6950 :D

(#860) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
K-s procikat ugye lehet tuningolni, de ha tuningolok megmarad a garancia?

(#861) MPowerPH válasza zenwalk (#860) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen lehet, és a gari is megmarad. Csak ha elfüstölöd, ne azzal nyiss a boltban. :DDD

Erdei88: Vagy úgy. :D

Don't Tread On Me

(#862) AirBooms válasza APC ADAM (#848) üzenetére


AirBooms
addikt

Sértődés helyett inkább a fórumozás alapelveit kellene elsajátítani, s a nem odavaló hsz-eket legalább off-ba tenni.

(#863) Qru válasza MPowerPH (#850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, de ezzel csomó időt megspóroltál nekem. ;) Thx.

#nincsbennetarcsi

(#864) Nippon válasza AirBooms (#826) üzenetére


Nippon
őstag

Pont ezért vagyok kíváncsi a Sabertooth-ra...

(#865) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azért ez nem semmi... :U Tovább gyűrűzik az égett foglalatos mizéria.

Don't Tread On Me

(#866) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gianninál is vannak már Sandy-k nagyon korrekt áron! :R

- CPU s1155 Core i5-2300 2.8GHz 512kB L2 Cache, 6MB L3 Cache 44.990,-
- CPU s1155 Core i5-2400 3.1GHz 512kB L2 Cache, 6MB L3 Cache 46.990,-
- CPU s1155 Core i5-2500 3.3GHz 512kB L2 Cache, 6MB L3 Cache 51.990,-
- CPU s1155 Core i5-2500K 3.3GHz 512kB L2 Cache, 6MB L3 Cache 54.990,-
- CPU s1155 Core i7-2600K 3.4GHz 512kB L2 Cache, 8MB L3 Cache 77.990,-

[link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#867) Cybertrone válasza MPowerPH (#865) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az laza... Nah akkor elmarad a tuningsó :DDD ... Szomorú így kiadni egy foglalatot, egészen elborzaszt a dolog, nem 2k-s rendszerről van szó... hova tünt az x58 nívóssága? Egy gyorsabb cucctól elvárná az ember minden tekintetben ugyan ezt! :(((

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#868) MPowerPH válasza Cybertrone (#867) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd jönnek az igazán komoly SB-s rendszerek a felső kategóriába is. Kár, hogy nyárig húzzák, de én szívesen bevárom. :)

Don't Tread On Me

(#869) HSM válasza Cybertrone (#867) üzenetére


HSM
félisten

Az X58 prémium kategória, ez pedig abszolút közép. Már a S1366 vs 1156 esetében is az X58-on jóval több tápláb volt. Itt az ár volt a fő szempont, és minél kevesebb láb, annál olcsóbb a foglalat és a tokozás is. Olyan lapban viszont, ahol be lehet állítani limitet az áramfelvételre tuning mellett, abban biztonságosan lehetne tuningolni, ha nagyjából kiderülne, hány ampert bír a foglalat.... :U Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a P67 lapokon standard, hogy ezt be lehet állítani... Így van?

[ Szerkesztve ]

(#870) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Véleményem szerint nincs semmi baj ezekkel az új procikkal, csak sokan vérszemet kaptak az 5GHz-től és mindent agyon feszelnek, hogy elérhessék. Egy normális sebességgel és fesszel az égvilágon semmi baj nem történik!

BMW001:Te nem a Bulldozert akarsz venni?

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#871) MPowerPH válasza AMATŐR (#870) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az csak egy alternatíva. Ha hozza azt a teljesítményt, amit én megfelelőnek tartok, akkor minden további nélkül váltok. Ha nem, akkor tovább vegetálok az Intellel, a prémium SB procik teljesítménye kikövetkeztethető. Sajnos a Bulldozer -é nem.

Don't Tread On Me

(#872) keIdor válasza Cybertrone (#867) üzenetére


keIdor
titán

X58 nívóssága majd továbbszáll az 1356/2011-be.

Egyébként ezért jobb az AM3 foglalat, ott nem igen lesz ilyen. Aki tuningol csak ésszel tegye, ne nagyon adjon keményebb feszeket és nem lesz baj szerintem. Én pl. nem mennék 1.2V vcore fölé nagyon.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#873) HSM válasza keIdor (#872) üzenetére


HSM
félisten

Még mindig nem a feszültségtől van a gond, hanem az áramfelvételtől. Az pedig az órajeltől függ főleg. Nyilván, ha valaki nem húzza a cuccot a végtelenségig, akkor nem lesz gáz... De egy 5Ghz-es OC már majdnem másfélszeres sebesség és másfélszeres áramfelvétel! Azért ez nem elhanyagolható szempont...

(#874) RI/OS válasza keIdor (#872) üzenetére


RI/OS
őstag

Mennyi az adható max intel szerint? 1.2? lusta vagyok googlezni telefonról bocsi

(#875) dime27 válasza keIdor (#872) üzenetére


dime27
őstag

1.2V Vcore fölé már alapjáraton megy a cucc pl 3.4ghzen ahogy néztem a legtöbb 1.3V vcoreal viszi a 4.2- 4.4 GHzet ;) :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#876) keIdor válasza RI/OS (#874) üzenetére


keIdor
titán

Ahogy HSM írta úgy látszik az órajellel kell vigyázni. Egyébként olvastam már mindenfélét... egy-két helyen 1,4V-ot is, de én annyit fix nem adnék neki. Úgy látszik az órajel lesz a veszélyes egyébként is.
4.5GHz most lehet jónak hangzik de ki tudja mi lesz fél év múlva. Nincs elég tapasztalat még.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#877) RI/OS válasza keIdor (#876) üzenetére


RI/OS
őstag

Egybként azért lesz majd sok ilyen, mert hiába tólsz neki feszt, nem melegszik túlságosan. Na pont ilyenkor hajlamosak az emberek szarráfeszelni. nehalem i7-nél azért ez jóval inkább be van határolva, mert ott alapfeszen gyári hűtővel simán 70 fok fölé megy. Itt meg szarráfeszelve megy 70 fölé.
Mondjuk, ha megjön a 2500k, 1,35-öt én simán adok neki 24/7-re. Persze ez annak a függvénye, hogy hogy fog skálázódni.

De a fasz kivan már, hogy semmit nem lehet lassan. Míg volt normális NB, az 1.8V-os ddr2-őknek adtam 2.4V-t aztán mentek röhögve. Vagy az intel gyárt taknyot, vagy csak simán túl van spilázva ez a fesz kérdés kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#878) HSM válasza keIdor (#876) üzenetére


HSM
félisten

Azért a feszre sem árt vigyázni, mert a túl nagy fesz esetén nagyon megugrik a teljesítményfelvétele a procinak, mert ugye P=U*I, amit a VRM nem biztos, hogy szeretni fog, meg ugye ezt le is kell hűteni. A másik, hogy a túl nagy feszen járatás ugyanúgy tudja az SB-ket is degradálni... A procifoglalat szempontjából viszont az áramfelvétel a kritikus.

[ Szerkesztve ]

(#879) Erdei88


Erdei88
veterán

Kiváncsi vagyok mekkora feszt adhattak neki, hogy ez lett a vége
XS-en van aki 8órát primeolt, és 1,5Val LinXelnek, nem írták hogy baj lett volna. Eddig ez nem csak Giga lapoknál volt?

(#880) fagy53 válasza Motion_Blur (#866) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, ezek jelenleg valóban nem rosszak, de szerintem februárban kicsit lejjebb szállnak majd... :)

(#881) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérésem, hogy milyen alaplapot (lehetőleg 30-35k körül) ajánlotok egy i7-2600k-s procihoz, ha mérsékelt tuninggal szeretném használni. (hallani ezekről a megpörkölődött lábakról...)
Valamint, milyen hőmérséklet fölé ne vigyem a processzort, ha tuningolok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#882) sz.j válasza kpetyke (#881) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például Asrock P67-Extreme4 (~35k)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#883) kpetyke válasza sz.j (#882) üzenetére


kpetyke
tag

És ebben nem fog odakozmálni a proci? :)

(#884) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

A feszültségekről némi tájékoztatás.
Az Asus P8P67 Deluxe kézikönyvében az alábbi táblázatban foglalták össze a rendszernek adható feszültségeket. A különböző színek (feketétől a vörösig) a különböző kockázati szinteket jelölik. Értelem szerint a vörös felé haladva nő a processzor károsodásának kockázata. Sárgával gondolom még az elfogadható értékeket jelölik.

(#885) fagy53 válasza HSM (#873) üzenetére


fagy53
nagyúr

"Még mindig nem a feszültségtől van a gond, hanem az áramfelvételtől. Az pedig az órajeltől függ főleg." - ezt jó lesz mégegyszer átgondolni!
Konstans ohmikus terhelés esetén nem az áram nagysága nő meg, hanem egy időegység alatt az átlagértéke, impulzusüzemről van szó!
Viszont a feszültségemelés ténylegesen az áram nagyságát befolyásolja állandó terhelés esetén, ilyenkor egyenesen arányosan emelkedik az értéke, Ohm törvény.
Az órajel változás a görbe alatti terület nagyságát befolyásolja, azaz egy időegység alatti áramfelvételt, átlagot jelent. Állandó feszültség és terhelés esetén ez az átlagáram a frekvencia növelésével egyenes arányban nő, tehát a fogyasztás lineárisan emelkedik.
A lábak az rajtuk átfolyó áram hatására roncsolódnak, ezt pedig a megnövelt feszültség okozza elsősorban, szintén az Ohm törvényből.
A lényeg, hogy elsősorban a feszültség emelése a káros, itt is elsősorban az extrém feszülségemeléses tuningnak estek áldozatul a foglalatok és nem az 5GHz-es órajel tette tönkre őket. Ha az 5GHz 1.2V-on is meg lett volna , semmi baja nem lenne a foglalatokkal.

(#886) szacsee válasza ATtIs_80 (#884) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem akarok hülyeséget írni, de tegnap már elég fáradtan néztem az intel doksikat és mintha ott is 1,575 Dram illetve 1,88 PLL lett volna, így megkockáztatom, hogy a fekete mező az intel ajánlása lehet. :F
Mondjuk CPU Vcore már kiesett... szerintem ott aludtam be. :DDD

(#887) Overlocker válasza Motion_Blur (#866) üzenetére


Overlocker
veterán

gyanús..

(#888) Motion_Blur válasza Overlocker (#887) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:F itt is hasonló árban vannak

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#889) ATtIs_80 válasza szacsee (#886) üzenetére


ATtIs_80
tag

Igen, valahogy úgy. Én is olvastam az Intel doksiját, ahol a CPU VID-nél max. 1,52V-ot adtak meg, de ez már gondolom az Insane kategória. :D

(#890) Balupapa


Balupapa
senior tag

Mára igérte nekem a hardverker a rendelésem(2500, P8p67)
persze nem jött semmi
volt aki kapot tölük procit?

_-=*WheelWhores*=-_

(#891) Overlocker válasza Balupapa (#890) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem, késik a szállítmányuk..

(#892) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Még egy kis töltelék a tuninghoz. [link]
Böngészgettem kicsit, hogy kiderítsem a józan tuning határait, és hogy pontosan mi mit jelent a Bios-ban. Találtam egy használható anyagot, ami egész rendesen leírja a dolgokat.
Ráadásul 3 alaplap Bios-án is végigmegy a fontosabb pontokon.

(#893) Qru válasza HSM (#873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont fordítva, ha több feszt adsz akkor nagyobb az áram felvétel. Elég ha abból indulsz ki, hogy mennyire nő a maghő ha csak az órajelet emeled és mennyivel ha a feszt (is nyilván a kettő nem választható külön élesen)... A hőtöbblet meg a töblettfogyiból jön. Hiszen energia nem vész el csak átalakul.

Néztem én is, hogy 1,4V-okat meg többet adnak a procinak.. Hát én már 45nm-se mennék 1,4V fölé, nem hogy 32nm-en.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#894) Balupapa válasza Overlocker (#891) üzenetére


Balupapa
senior tag

mikor lesz? :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#895) HSM válasza fagy53 (#885) üzenetére


HSM
félisten

Nem fogom tudni neked pontosan megmagyarázni az okát, de saját méréseim alapján a feszültségnek nem volt hatása a processzoron átfolyó áramerősséghez. Ellenben az órajelnek megfelelően emelkedett felfelé azonos terhelés esetén. Azt el is felejtettem, hogy processzoronként is változó az áramfelvétel. Sajnos csak a régi, X58-UD5 lapom mérte (mégpedig pontosan) az áramerősséget, ezért sajnos nem tudok erről méréseket csinálni, mert már nincs meg. :(
3 képet azért találtam, ami azért mutat érdekes dolgokat...
-Jelenlegi procim, 4Ghz, 1,26V-116A [link]
-Ex-D0 920-am: 4Ghz, 1,31V-113A [link]
-Jelenlegi procim: 4300Mhz 1,3V-130A [link]
Legjobb tudomásom szerint a vezetők melegedését nem a feszültség, hanem az áramerősség határozza meg. Ezért használnak a távvezetékeken hatalmas feszültséget és kis áramerősséget, így kevesebb a hőveszteség azonos teljesítmény átvitele esetén. A lábak elolvadása pedig egészen biztosan azok saját maguk okozta túlmelegedésből származik, ugyanis csak a tápellátó lábak olvadnak meg mindig, nem a kommunikációsok.... Vékony kábel-túl sok fogyasztó effektus szvsz...

(#893) Qru: Ne kutyuld a fogalmakat... Az áramerősség nem egyenlő a teljesítményfelvétellel.... Azonos áramfelvétel mellett ha növeled a feszültséget, akkor a teljesítményfelvétel nő. P=U*I. Teljesen rendben van, mert itt az I állandó, az U-t növeled, ekkor nő a P, tehát jobban melegszik. ;) Ha pedig az órajelet növeled azonos fesz mellett, akkor is nő a P, mert az I növekszik, állandó U mellett. Ha mindkettőt növeled, akkor gurul el a proci gyógyszere, mert akkor mindkét szorzó nő, és hirtelen nagyon gazdaságtalanná tud válni a procituning... :D

[ Szerkesztve ]

(#896) ATtIs_80 válasza HSM (#869) üzenetére


ATtIs_80
tag

"Olyan lapban viszont, ahol be lehet állítani limitet az áramfelvételre tuning mellett, abban biztonságosan lehetne tuningolni, ha nagyjából kiderülne, hány ampert bír a foglalat.... Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a P67 lapokon standard, hogy ezt be lehet állítani... Így van?"

Igen, így van. A "CPU Current Capability" állítgatásával lehet az Intel által megállapított standardtól eltérni, ami 100% és egészen 140%-ig lehet vinni. Ezzel lehet biztosítani a proci megnövekedett energiaigényét a magasabb feszültség és frekvencia tartományokban.
Ezenkívül a használt fázisok számát és a VRM frekvenciát is be lehet állítani.

(#897) fagy53 válasza HSM (#895) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nagyjából stimmel, de az áram a terhelésen mindig a feszültség hatására folyik. Amikor bekapcsolod a gépet, akkor feszültség alá helyezed és a kialakuló áram a feszültség és a terhelés hányadosa lesz.
Csak a feszültségnek és a terhelésnek van hatása a procin átfolyó áramerősségre és valóban ennek az átfolyó áramnak a nagysága jelenthet gondot ha a lábak érintkezése nem 0 ohmos. Gyenge szorítóerő, koszos lábak között mérhető un. átmeneti ellenállás a rajta átfolyó áram hatására felmelegszik, ezért nő az ellenállása, erre még jobban melegszik végül elég. Öngerjesztő folyamat eredménye a kormos égett felület, kuka!
A teljesítmény / fogyasztás/ megint más dolog, mert itt az idő is bejön az összefüggésbe. Örök szabály, hogy a proci fogyasztása, ezzel a hőtermelése négyzetesen változik a feszültség növelés hatására és közel egyenesen arányos az órajel növelésével.
A feszültség növelése ténylegesen az áram nagyságát növeli meg, itt mindig állandónak vesszük a terhelést, míg az órajel növelése az idő függvényében / azonos időket nézünk/ az átlagáramot emeli.
Összefoglalva, ha tuningolsz és a feszültséget emeled, akkor sokkal jobban nő a fogyasztás ill a melegedés, mintha csak az órajelet emelnéd.
A lábak felmelegedésében elsősorban a kialakuló áramerősség főszereplő és nem az órajel, de ennek a malőrnek a Foxcon foglalatainak a feltételezhetően rossz anyagválasztása volt az előidézője.

[ Szerkesztve ]

(#898) Brekkk


Brekkk
senior tag

Ha Asrock lapot veszek, akkor, ha jól értem a reklámanyagát akkor a régi LGA 775-ös procihűtést is tudom használni? Mert nekem lenne egy 775-ös hűtőm amit egy QX6850-é. Gondolom ennek a hűtési teljesítménye messze jobb lenne, mint azé a hűtőé, amit bármelyik Sandy-hez is adnak nem?

[ Szerkesztve ]

(#899) natë


natë
nagyúr

Tudtok nekem mondani egy SB idle hőfokot stock coolerrel? (amit a BIOS-ban mutat)

(#900) Haart válasza Brekkk (#898) üzenetére


Haart
addikt

Valóban, az már más kérdés hogy ha nem K-s procit veszel semmi értelme a nagyobb hűtésnek :D Főleg hogy tuning az nemlétezik a többi proci esetén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.