Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Gorneck válasza boogie84 (#2999) üzenetére


Gorneck
titán

NH-U12P SE2:
SecuFirm2™ multi-socket mounting system
Noctua’s enthusiast grade SecuFirm2™ multi-socket mounting provides broad socket compatibility (LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775, AM2, AM2+ and AM3) and meets the highest demands in safety, performance and ease-of-use.

Gorneck#1239

(#3002) boogie84 válasza Gorneck (#3001) üzenetére


boogie84
veterán

Bocsánat, nem néztem a gyártó lapját, csak ipon-t. Megnyugodtam :B :R
AirBooms: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3003) Kecuhun válasza XaraX (#2991) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Te a hűtő melyik oldalára szerelted fel a ventit? A pasztázás és a hütő felszerelése is biztos hogy jó. Arra gondolok, hogy nekem rossz irányba fújja a hütő a levegőt.

LGLuke: este kipróbálom egy másik PCI-os kártyával is.

AirBooms: hiába tiltom le az alaplapit, akkor sem bootol be, csak fekete képernyő van.

[ Szerkesztve ]

(#3004) AirBooms válasza Kecuhun (#3003) üzenetére


AirBooms
addikt

Ki kell próbálni azt a hangkarit egy másik lapban.
A hűtőnek át kell fújnia a bordákon a levegőt vagy felfelé, a táphoz, vagy a ház hátuljába, hogy az ottani venti fújja ki. A ventiken általában (az oldalukon) rajta szokott lenni a levegőáramlás iránya.

(#3005) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

A lapon van egy ATX 12V Power Connector. Abba a 4 pines, vagy a 8 pines csatlakozót kell bedugni? (A tápomon mindkettő van.)

(#3006) AirBooms válasza Kecuhun (#3005) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát jobban jársz, ha a 8 pinest dugod... Ezeknél a mai prociknál már ez kell...

(#3007) Kecuhun válasza AirBooms (#3006) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Akkor jó, mert most az van benne.

(#3008) XaraX válasza Kecuhun (#3003) üzenetére


XaraX
addikt

Hűtő szélesebbik felére tettem a ventit, és a ház hátulja felé fúj, mindig így szoktam.
Megtaláltam az első bosszantó "hibát" az Asrockon.
Véletlenül sikerült megnyomnom a cmos reset gombot hátul.
Hát resetelt is egyből, ami ugye normális, viszont az összes elmentett beállításomat is lenullázta. :W
Ezek régen Asus és Giga lapokon csak bios frissítés után nullázodtak emlékeim szerint.

(#3009) AirBooms válasza XaraX (#3008) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez mondjuk tényleg gáz... :(

(#3010) Dtomka válasza XaraX (#3008) üzenetére


Dtomka
veterán

ragaszd le :D, de ez legyen a legnagyobb bajod a jövőben ezzel a lappal! ;)

[ Szerkesztve ]

(#3011) AirBooms válasza Dtomka (#3010) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem ez a gond, hanem ha tuningol az ember, tök normális, hogy időnként cmos resetel. Viszont ha ezzel törli a korábbi beállításait is, az gáz. Pont azért rakták ki a komolyabb, tuninglapokra a cmos reset gombot, hogy ne a házban kotorászva kelljen matatni, de ez így nem nyerő.

(#3012) Winne válasza XaraX (#3008) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha kiteszteled a géped, hogy neked hol és hogyan megy a legjobban, akkor úgyis szenvedsze vele annyit, hogy megjegyzed és pillanatok alatt visszaállítod. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3013) nicu71 válasza Kecuhun (#3005) üzenetére


nicu71
addikt

na ez nekem is gondot okozott!a lapon van egy 8 pines connector,a tápon egy 4 pines meg egy 6+2 -es csatlakozó.Először ezt próbáltam,de csak a 6 pin ment be,és el sem indult,majd még a biztositékot is kiverte :Y
aztán a 4 pinessel gond nélkül elindult,azóta ezt használom,szakértők szerint ez is bőven jó.
A 6+2 es egyes vgakhoz való :) mint megtudtam.
A procinak elég a gyárilag felrakott paszta?Egyszer kénytelen voltam levenni,ez esetben újra kellene kenni?nekem is szeret melegedni nagyobb terhelés alatt

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3014) rankesz válasza nicu71 (#3013) üzenetére


rankesz
veterán

Még jó hogy nem döglött meg a géped...

(#3015) boogie84


boogie84
veterán

Gigabyte GA-P67A- UD5-öt nézegettem. Mennyire lesz jó tuning lap? Nem tudjátok pontosan h mikor érkeznek az alaplapok az SB-hez? Csak annyit tudok h visszavonták az első kiadott példányokat SATA hiba miatt, ha jól tudom.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3016) Воланд válasza boogie84 (#3015) üzenetére


Воланд
titán

Kb. április, ettől pontosabb időpont tudtommal nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3017) CHIPman válasza boogie84 (#3015) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Feb14-én elkezdték szállítani a javított chipeket. Áprilisról szólnak a hírek, de elég nagy érvágás lenne, ha csak akkorra érnének ide. :(

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3018) boogie84 válasza CHIPman (#3017) üzenetére


boogie84
veterán

Értem, köszönöm az infókat. Azért kérdeztem, mert meghirdettem a konfigom és kérdezik h meddig kellene várniuk... :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3019) XaraX válasza Winne (#3012) üzenetére


XaraX
addikt

3 mentési lehetőség van a lapon összesen.
Leginkább offsettes beállítások voltak, persze kb emlékszik az ember rá, de akkor sem kellene törlődnie szvsz. :(

(#3020) Erdei88 válasza AirBooms (#2997) üzenetére


Erdei88
veterán

Megnéznéd nekem a legújabbal is? Az talán írja ha beteg Sandy.
Bár azt írja, hogy ezt a hibát egy kontakt-hibás kábel is okazhatta.

(#3021) Winne válasza XaraX (#3019) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát igen, ez egy kényelmi opció, ami néha fordítva sül el. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3022) CHIPman válasza Winne (#3021) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha nem lenne ott a gomb hátul, akkor is törlődne CMOS-resetnél, az pedig elengedhetetlen tuningnál, akár van gomb, akár nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3023) XaraX válasza Erdei88 (#3020) üzenetére


XaraX
addikt

Ugyanez van nálam is, minden winyónál.
Az ssd-re is, csak ott majd 70 000.
Az a vicc, hogy van a gépbe egy 250-es valóban hibás, kb 2xx bad sectoros winyó, annál pont nem ír ultra DMA crc hibát.

(#3024) nicu71 válasza rankesz (#3014) üzenetére


nicu71
addikt

nem döglött meg,de az igpu hdmi csatlakozoján keresztül kiadott kép az teljesen hibás,hiába minden szoftveres driveres kozmetika.A d-sub rendben van,de full hd monitornál nem ezt szeretném használni.
lehetséges hogy valami akkor történt vele amikor a 6 pinest dugtam a 8 pines connectorba?vagy kifogtam egy hibás alaplapot,aminek a hdmi csatolója selejtes?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3025) AirBooms válasza nicu71 (#3013) üzenetére


AirBooms
addikt

Elöször is, töltsd ki az adataid. Amugy lehet, h elindul a 4 pinessel, csak majd terhelesnel, plane tuningnal jönnek a fagyasok. Szoval tessek bedugni a 8 pinest!
A hütöt meg rendesen rakd fel, pasztaval.

(#3026) AirBooms válasza Erdei88 (#3020) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem csak holnap tudom, de megnezem.

(#3027) Winne válasza AirBooms (#3025) üzenetére


Winne
nagyúr

Az enyémen sincs 8 pines, de lehet beújítok majd egy átalakítót valahonnan...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3028) Źşë' válasza Winne (#3027) üzenetére


Źşë'
addikt

milyen ramot buyolsz te az új proci mellé? kár h a legtöbb bolt csak kingmaxokat meg kingstonokat árul, szívesebben látnék gskill, crucial, patriot meg mushkin ramokból nagyobb választékot mind méret mind időzítés téren..

am valaki vásárolt már külföldről? ha igen honnan és a házhoz szállítás hogy alakult a számlán? ki lehet azért bírni? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#3029) natë


natë
nagyúr

Bocs az offért, van valamelyikőtöknek esetleg eladó 2500K-ja?

(#3030) boogie84 válasza Źşë' (#3028) üzenetére


boogie84
veterán

Ramok, ramok. Én speciel ezt néztem.
Úgy véled h külföldről olcsóbban hozzájutsz az alkatrészekhez?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3031) Winne válasza Źşë' (#3028) üzenetére


Winne
nagyúr

Én azt vettem, ami az adatlapomon van, kimondottan Sandy mellé van ajánlva, bár 1.65-ös ez is. Szénnétuningolni nem fogom, sztem egy laza 4GHz lesz neki aztán csókolom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3032) XaraX válasza natë (#3029) üzenetére


XaraX
addikt

Az enyém? :)

[ Szerkesztve ]

(#3033) natë válasza XaraX (#3032) üzenetére


natë
nagyúr

Nézegettem a hirdetéseket, az 53K-s tetszik a legjobban, csak ő eddig nem válaszolt ;)
Gondoltam valakinek hátha van hasonló árban. :)

(#3034) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Ha minden jól megy, akkor a héten én is szeretnék beszállni a Sandy tulajdonosok közé egy 2500K-val. Már csak egy picit vacillálok:
- AsRock s1155 P67 PRO3
- Asus s1155 P8P67-M
- Giga p67 ud3

Egyenlőre hagytam magam rábeszélni az AsRock-ra mert az Asus microATX, a Gigáról meg nem túl jókat olvastam összességében. Jól teszem ha az AsRock mellett döntök? Nem találtam nagyon leszóló írást a topicban, bár nem olvastam mind a 3000 hozzászólást! :B

AirBooms: Ha jól olvastam, akkor neked Freezer 7 Pro-d van. Elég hozzá vagy kompromisszumokat kell kötni?

Winnie: ment pü!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#3035) XaraX válasza SipiBcs (#3034) üzenetére


XaraX
addikt

Jól teszed, ha be tudod szerezni szerintem.
Mozzarella
Értem, ár probléma.
Minden megbeszélés kérdése, ha belegondolunk, az Enyémmel ugyanott vagy, mint azzal, mivel Tatabányára a postát ki tudnánk zárni a dologból.
Legalábbis hivatalosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#3036) Źşë' válasza boogie84 (#3030) üzenetére


Źşë'
addikt

néhol jó áron láttam ramokat, pl neweggen nézegettem gskilleket - idehaza alig látni 1,5v os kiteket, lehet majd csak most jönnek :F ha lesznek lapok hozzá

Gskill F3-12800CL6D-4GBXH - RipjawsX XH
Gskill F3-12800CL7D-4GBXM - RipjawsX XM
Gskill F3-12800CL8D-8GBXM - RipjawsX XM

ezeket néztem én ki, de ősember már egy hete offline... nem tudom mi van.... mintha bujkálna :U

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#3037) JarrekStar


JarrekStar
tag

Sziasztok!

Szerintetek jó választás volt 2500K-ra Scythe Ninja 3-at venni?

(#3038) Winne válasza SipiBcs (#3034) üzenetére


Winne
nagyúr

Üdv a clubban. :) Ment is vissza. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3039) Qru válasza JarrekStar (#3037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért ne lett volna?! Az nagyon jó hűtő. :K

#nincsbennetarcsi

(#3040) JarrekStar válasza Qru (#3039) üzenetére


JarrekStar
tag

Akkor jó :) Csak, mert hétfőn megyek érte és most a gyári hűtő van rajta :U , ami hangos és sz@r :DDD

Amúgy ti Voltage Offset-el tuningoltok vagy sima Manual Voltage-el? Mert nekem most épp 4.1-en van -0.110-es offset-el és így stabilnak tűnik egyelőre, de az új hűtővel minimum 4.5-ön akarom járatni

[ Szerkesztve ]

(#3041) jeni válasza CHIPman (#2982) üzenetére


jeni
félisten

A P67 chipset már támogatja a natív 6 Gb / s SATA sebesség (a két port), és 14 teljes USB 2.0 port. Sajnos, még mindig nincs beépített USB 3.0 port, arra kényszerítve az alaplap gyártók érdekében külső lapkakészletet.

Ezt a google fordította le nekem.

(#3042) boogie84 válasza SipiBcs (#3034) üzenetére


boogie84
veterán

Hol olvastál rosszat a Giga 1155-ös lapokról?

Źşë': Nem tudok mit mondani, mert ősembernél még nem vásároltam. Egyik kolléga linkelte nekem is. Miért csak az 1,5Vos kitek a használhatóak? Gondolom fel lehet tolni a ramok feszültségét külön... (bár még egyáltalán nem értek hozzá)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3043) KAMELOT válasza boogie84 (#2996) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is az új alaplapot várom! SB i5-2400 lesz!
Nagyon jó procik a SB-k jól tuningolhatók alacsony feszen is!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3044) deepwell válasza SipiBcs (#3034) üzenetére


deepwell
aktív tag

Szia !

Nekem két napja megy itthon a 2500k egy Gigabyte P67A-UD3P ben. Eddig semmi bajom nincs vele. Bár ami igaz mostanság sokan írják, hogy az AsRock az igazi vállasztás, nem hiszem hogy a giga lappal rosszul járnál. Ha kell valószínű tudok neked AsRock ot szerezni, amennyiben máshol nem találsz.

üdv
deepwell

[ Szerkesztve ]

Framerate is LIFE !

(#3045) Qru válasza boogie84 (#3042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fel toltható, de sajnos hivatalosan, 1,57V a max fesz ami adható, mert különben megdöglik a procid. Elvileg, még az 1,65V-tól sem lesz baja (1156-osokhoz való ramok) de ezt még nem tudni, Intel hivatalosan 1,57V-os feszt enged. Tehát ha kinyiffan mégis emiatt a proc, bukhatod a gart.

#nincsbennetarcsi

(#3046) boogie84 válasza Qru (#3045) üzenetére


boogie84
veterán

Ezek szerint külön, csak a ramok feszültségét már nem lehet állítani? Anno 775-nél simán külön külön a prociét ill a ramokét.. :U
Ha jól értem akk lenek külön SB ramok is, amik 1,× V-on fognak üzemelni? Láttam pár tesztet, de ott egyik procit sem húzták fel 1,5-re. :N
deepwell: kolléga milyen típusú ramokat használ? Nála láttam extrém jó tuningot, alacsony feszen...
Többet kell olvasgatnom erről a dologról. Tudna vki javasolni egy odlalt h hogy tudok utána nézni h milyen beállításokat kell/lehet állítani a tuninghoz?
:R

deepwell: Beelőztelek picit. Neked hogy megy a rendszered? Milyen beállítások mellett fut?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3047) deepwell válasza Qru (#3045) üzenetére


deepwell
aktív tag

én 1.6V ra állítottam a ramok feszülségét ! Miért döglhet meg a proci attól hogy magasabb feszültségen járatom a ramot ???

boogie84: én itt olvasgattam

[ Szerkesztve ]

Framerate is LIFE !

(#3048) Воланд válasza boogie84 (#3046) üzenetére


Воланд
titán

Első hsz

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3049) boogie84 válasza deepwell (#3047) üzenetére


boogie84
veterán

Köszönöm, utána fogok olvasni!

woland_y2k: Köszi!!
:R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3050) Winne válasza deepwell (#3047) üzenetére


Winne
nagyúr

mert a prociban van a memóriavezérlő.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.