Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) >Deego..


>Deego..
senior tag

Egy i5 2400 használok.

Milyen beállításokat érdemes használni a biosban?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#31002) Speed® válasza >Deego.. (#31001) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

B75/ITXben? Default..kb. Esetleg, ha IGPvel használod, azt lehet macerálni, ill. a RAMórajelet..de sok haszna nem van.

(#31003) echterion válasza Speed® (#31002) üzenetére


echterion
nagyúr

Alulfeszelni lehet ezeket? Érdemes egyáltalán ilyennel foglalkozni?

**********

(#31004) jookomak válasza echterion (#31003) üzenetére


jookomak
őstag

Igen. Igen. Pár watt csak, de akkor is.
Ha már nem húzza az ember, legalább ne zabáljon sokat.

(#31005) >Deego.. válasza Speed® (#31002) üzenetére


>Deego..
senior tag

Miért mi a baj hogy B75 mitx-ben?
Szerintem olyan nagyban nem különbözik az matx felszereltségétől, de javíts ki ha tévedek.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#31006) echterion válasza jookomak (#31004) üzenetére


echterion
nagyúr

És ehhez milyen lapot használjak? Van valami ajánlott lap? Az igp-t nem fogom használni, ergo nem igazán érdekelnek a H-s lapok ilyen szempontból. Az ár viszont fontos tényező.

**********

(#31007) Speed® válasza >Deego.. (#31005) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az ITX méret sokszor jelent kompromisszumot tápellátás terén, a B75 meg ugye garancia a nonOC barát BIOSra..a kettő együtt bajos. Ha van is szerencséd offset beállításokhoz férni, amit nyersz a réven (load), azt bukod a vámon (idle) valószínűleg. Az IGP meg annyira satnya szegény, hogy brutál OCval sem sokra menne az ember, akkor meg minek piszkálni..kb. ugyanez vonatkozik a RAMtuningra is. Ha többre vágysz, komolyabb lap kell, ha elég ennyi, akkor használd, ne maceráld..persze ez szigorúan szvsz.

(#31008) >Deego.. válasza Speed® (#31007) üzenetére


>Deego..
senior tag

Szó nem volt tuningról, meg amúgy sem szeretem.

Csupán annyit szerettem volna kihozni hogy..
- Virtualization
- Vt-d
- Executi Disable Bit

mi legyen bekapcsolva?

és dVGA tervezek vennti 7850 vagy GTX 660.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#31009) katt777 válasza bitpork (#30999) üzenetére


katt777
félisten

4,3-on is, ha tudja az ember, mit hova állítson. De mindent alapfeszre v. az alá téve nekem 4.1-ig ment az i5.

jookomak: Több mint pár W, hiszen nem csak a procit feszeljük alul (ugye?). Hosszú távon még több, szerintem megéri.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31010) Speed® válasza >Deego.. (#31008) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha ezekkel kezded, nyilván nem próbálom meg kitalálni, mit is szeretnél..
Amennyiben késztetést érzel funkciók letiltására, nézz utánuk szerintem.
Egyéb esetben ajánlott úgy használni, ahogy van, semmit sem vesztesz.

(#31011) >Deego.. válasza Speed® (#31010) üzenetére


>Deego..
senior tag

Értem, sajnálom én tettem fel hülyén a kérdést.
Köszönöm a segítséged.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#31012) bitpork válasza katt777 (#31009) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is alap feszre írtam. Érdekes h nekem is 4.1-4.2 között kérte a plusz kraftot...mint a 2600k-m most

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31013) katt777 válasza bitpork (#31012) üzenetére


katt777
félisten

Úgy értem, ha nézted a táblázatomat, hogy 4.1-en minden gyári fesz alatt volt, 4.3-on a proci még gyári alapfeszen, viszont volt egyéb beállítás, amelynek a feszén emelni kellett. Nem mindegy tehát, hogy en bloc alapfeszről beszélünk, vagy konkrétan a CPU-ról, mert más az elérhető eredmény.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31014) bitpork válasza katt777 (#31013) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én -mivel ez a topic alapvetően a procié - csak a cpu-ról beszélek. Gyakorlatilag 2500k és 2600k, teljesen azonosan viselkedik, egy dologtól eltekintve: a 2600k jobban melegszik sajnos :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31015) katt777 válasza bitpork (#31014) üzenetére


katt777
félisten

Sajnálatosan üres lenne bármely topic, ha csak a CPU-ról szólna, mert, végül is, mit kezdenél egy procival önmagában? :F Leírnád, milyen szögből hogyan néz ki, ahogy forgatod? :Y Ekkora hülyeséget már ne írj, légyszí! :R
Mint fentebb jeleztem, éppen, hogy a proci tud +200MHz-et, ha a egyéb tápellátáson változtatsz pl., tehát, számodra sajnálatos módon, nagyon is belejátszik a szerinted OFF-topic környezet a CPU teljesítményébe. :B
A 2600K sem abban más, hogy jobban melegszik, a melegedés csak a következménye annak, amiben más a proci, azaz a HT használatának.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31016) bitpork válasza katt777 (#31015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Forgatom?! Ezt nem értem.

A HT mint írottam volt anno nálam ki van kapcsolva mert sajnos lag jelentkezik vele a szívemhez legközelebbi játékban (civ V).
A velem kimondatott "OFF topic" környezet, pedig valóban hatalmas különbséget jelent és nem elhanyagolható, de egy pár -pl Te - valóban hozzáérő emberen kívül sokan nem akarnak vele foglalkozni. Én is azok táborát erősítem, aki ha nagyon sok akarást fektet a dologba meg tudom tenni, de mivel a proci elég jól kiszolgál a legfinomabb hangolás nélkül is, nem érzem szükségét egy az általad frappánsan táblázatba foglalt penge élességű finom hangolt tuningnak.
Az meg megint csak tény kérdés hogy az újra pasztázás ellenére HT nélkül is majd 10°C-kal melegebb a 2600k-m mint a 2500k-m volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31017) katt777 válasza bitpork (#31016) üzenetére


katt777
félisten

Mert mást nem nagyon tudsz csinálni önmagában egy procival, ugyebár... ;)
Nem én mondattam ki veled, hogy a procit hasznossá tévő környezet OFF. :U
Nem csak a pasztázáson múlik egy proci hőmérséklete (illetve a kupak alattin persze, de azon nem változtattál, gondolom). Nagyon sokat jelent az általad hanyagolt tuning, amely kifejezés éppen a hangolás. Nem a túlhajtás, az overdrive lenne.
Persze, hogy egy finomítás nélkül túlhajtott proci is kiszolgál, ezzel semmi probléma önmagában. Hogy melyek a járulékos hátrányai, azt persze érezni. Mint korábban említettem, más beállításokkal, CPU túlfeszelés nélkül is rendesen túlhajtható a proci, de ha izomból (feszből) küldöd, naná, hogy melegedni fog. Szintén nem 1. mondom el azt is, hogy egy bizonyos órajel számos különböző beállítással elérhető, de mindezek közül kizárólag egyetlenegy lesz optimális.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31018) bitpork válasza katt777 (#31017) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

nem is értem ezt most hogy és miért nekem mondod.4-4,1-ig nekem fesz emelés nélkül megy. És akkor is melegebb mint a 2500k volt 10°c-kal, ami valószínűleg a kupak alatti szar pasztázást jelenti.

A finomhangolás meg mint írtam, nagyon sok embernek nem igénye. Megy és kész, így vagy úgy. Én ezen nem akartam.-akarok vitát nyitni, mert nincs értelme.

4,6 nekem is kijött mindkét procimból amikor napokat szüttyögtem vele, hogy a létező legoptimálisabb beállítást megtaláljam. Most meg úgy vagyok , hogy sima szorzó emeléssel ami megy, az elég :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31019) katt777 válasza bitpork (#31018) üzenetére


katt777
félisten

Mondjuk, mert te szóltál? Lám, a kupak alatti szar pasztázást is megértetted belőle.
Eszem ágában sem volt vitát nyitni, csak te leírtad, hogy meg lehet küldeni a procit könnyedén, én meg azt, hogy mindezt értelmesen is lehet tenni. Hosszú távon mindenképpen a kímélőbb, finomabb megoldás a kifizetődő, mert amellett a legkisebb a meghibásodás valószínűsége. Ezek tények, nincs miről vitázni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31020) Asbee válasza bitpork (#31018) üzenetére


Asbee
veterán

Sandynél nem pasztázás van a kupak alatt.

[ Szerkesztve ]

(#31021) HunChaos


HunChaos
aktív tag

egyszer ugrott csak fel kb 35-ös szorzóra,általában 33-34 között ugrál,lehet ezt feljebb vinni,fixálni?

z68 extreme3 gen3

[ Szerkesztve ]

(#31022) katt777 válasza HunChaos (#31021) üzenetére


katt777
félisten

Nem K-s proci, hogyan akarod állítani a szorzót? Ha nem ment fel, nem is volt rá szükség. Esetleg kikapcsolhatod az energiatakarékos beállításokat, de 100% terhelésen így is fel kellene mennie maxra, azt próbáld ki.

Asbee: Hát mi? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31023) HunChaos válasza katt777 (#31022) üzenetére


HunChaos
aktív tag

a lap 35-ös szorzóig engedi állítani a procit!fixáltam a feszt(lap szerint 1.1V) és így nem 18-34 között ugrál a szorzó..
nem K-s ,de attól még 3,5 ig elmegy eddig!

(#31024) katt777 válasza HunChaos (#31023) üzenetére


katt777
félisten

Levenni akkor hagyja. :) Turbóval megy 35-ig?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31025) Asbee válasza katt777 (#31022) üzenetére


Asbee
veterán

Forrasztás.

(#31026) katt777 válasza Asbee (#31025) üzenetére


katt777
félisten

Miért rémlett úgy, hogy van ott paszta? Hiszen azokat is szétberhelték, és forrasztást szétszedni, hát...
Mondjuk, ha maradnak a régi megoldásnál, ma sem AMD-s konfigom lenne. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31027) Asbee válasza katt777 (#31026) üzenetére


Asbee
veterán

Megfelelő eszközökkel azt is szét lehet, de ott nincs értelme mint egy ivy vagy haswell esetén, ahol komolyabb tuninghoz szinte létszükség.

[ Szerkesztve ]

(#31028) ffodi válasza katt777 (#31026) üzenetére


ffodi
veterán

SB-ket nem "kellett" szétszedni, nem is lett volna értelme, és nem is tett ilyet senki (tekintsünk el az extra kivételektől, pl. ha valaki kíváncsi volt).

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#31029) katt777 válasza ffodi (#31028) üzenetére


katt777
félisten

Tudom, hogy nem kellett, de azért pár találatot kihoz rá a kereső. :DDD Nem számít, az Intel szerzett az AMD-nek szerintem egy rakás vevőt. Nekem pl. tökéletesen bevált az A10, le van szabályozva, és nem érezni semmiféle lassúságot, mint attól tesztek alapján tartottam. Az összes "hátránya", hogy a videó kódolás az időigényesség miatt valóban mérhetően lassabb, de ezzel tudok élni. Na, nem akarok nagyon offolni, csak mint volt (és reményeim szerint leendő) inteles megosztottam e tapasztalatomat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31030) Speed® válasza HunChaos (#31023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4 magra 33 a plafon, felette TCvel kitolt TDP mellett csökkenő magszámmal lépked. 24/7 3.4GHz megoldható 4 szálon (33x103), ha több kell, procicsere..

[ Szerkesztve ]

(#31031) HunChaos válasza Speed® (#31030) üzenetére


HunChaos
aktív tag

és a clk 103-ra emelése mennyire zavarja be a többi cuccot a gépben?

(#31032) katt777 válasza HunChaos (#31031) üzenetére


katt777
félisten

Ha stabil, semennyire, csak nagy fesz kell neki, i5-ömmel legalábbis így volt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31033) Speed® válasza HunChaos (#31031) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg 2600am volt (bő fél év), semmilyen problémával nem találkoztam, feszültségben sem kért többet. Nyilván ez procinként változó..viszont a relatíve alacsony szorzó/órajel miatt a 2300nál biztos vagyok benne, hogy bőven alapfesz körül-alatt is bírni fogja.

(#31034) HunChaos válasza katt777 (#31032) üzenetére


HunChaos
aktív tag

alapfeszen viszi ,marad ez a 33*103

majd alulfeszelést próbálgatom még

(#31035) katt777 válasza HunChaos (#31034) üzenetére


katt777
félisten

Ha alapfeszen viszi, és stabil is, az nagyon szép eredmény! :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31036) bitpork válasza katt777 (#31019) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

és (#31020) Asbee : én kérek elnézést ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31037) katt777 válasza bitpork (#31036) üzenetére


katt777
félisten

Te döntesz, hogy elég a "megküldött" proci, vagy beállítod rendesen a rendszert. Az esetleges kár és a biztosan magasabb számlaösszeg is a te költséged (vagy a családé). :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31038) bitpork válasza katt777 (#31037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Különben mértem 1 héten keresztül a 4.2-s sufnit, és ha 7 napból 2x48 órát megy egyfolytában, a többi napon meg 12 órát , akkor havi 5500 ft gyön ki erre az egy tételre. Gáma alatt fogyaszt 290-330 wattot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31039) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

2500-nél hogy tudom beállítani, hogy 3,7-re (Max. Turbo Frequency) is menjen.
Idáig csak 3,4 re állítja magát, nagyobb terhelésnél.

Live poor, die ritch.

(#31040) Speed® válasza gyáliSanyi (#31039) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

B75ben sehogy. P67 vagy Zs lap kell, hogy a Turbo ne csökkenő magszámmal éljen növekvő "szálszám" mellett. A 2500nak megfelelő TDP keret esetén 4 szálon terhelve 34 a szorzója. Esetleg BCLKt 103ra piszkálva nyerhetsz 100MHzet..de ennél többet nem igazán tudsz variálni tudtommal.

(#31041) gyáliSanyi válasza Speed® (#31040) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Érem! Akkor nálam ez a stabil max.

Live poor, die ritch.

(#31042) echterion válasza Speed® (#31040) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt a tdp keretet egyébként nem lehet valahogy kilőni?

**********

(#31043) Speed® válasza echterion (#31042) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De, lehet, legalábbis megfelelő lap/BIOS esetén variálható az értéke.

(#31044) echterion válasza Speed® (#31043) üzenetére


echterion
nagyúr

Milyen chipkészlet kell ehhez? Én leginkább a Z68 / Z77-es párost néztem ki magamnak. Ezekkel ez működhet, ha nem a legdrágább kategóriában nézelődöm? Csak azért kérdezem, mert holnap veszem meg a 2500-as procim és az alaplapot gondosan akarom megválasztani, hogy esetleg egy K-s procival se legyen később gondom, ha kelleni fog (bár, mostanában úgy néz ki, hogy nem fog, ezért is cserélem az i5 750-esem ilyenre, mert alapórajelen is elég és minimális ráfizetéssel tudom megoldani).

**********

(#31045) Speed® válasza echterion (#31044) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BCLK/TDP általában minden lapnál állítható. Szorzó P67/Z68/Z77/stb.
Az i5-750~4GHzre húzva produkálja kb. a 2500 tempóját, viszont ha megfelelő lapban belövöd a +4 szorzót +BCLKval, már szépen ellép a Sandy.

(#31046) echterion válasza Speed® (#31045) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, hát ezért nem kell a 750, mert nem tuningolok, viszont pár ezer ráfizetéssel cserélek és még alul is feszelhetem a 2500-at.
Köszi a válaszokat és a segítséget. :R

Mod: Hopp, még egy dolog eszembe jutott. Olvastam régebben valahol, hogy a z68-as lapok tudnak olyat, hogy lekapcsolják üresben a dvga-t és az integrált szutykot használják, amivel tovább csökkenthető az üresjárati fogyasztás. Ez valóban működik? Csak mert túl szépnek hangzik ahhoz, hogy igaz legyen.

[ Szerkesztve ]

**********

(#31047) F_Zolee válasza echterion (#31046) üzenetére


F_Zolee
veterán

z68nál még nem a legjobb ez a megoldás. Ezt ne tartsd szem előtt. De itt ezeket elolvashatod.[link]

(#31048) Speed® válasza echterion (#31046) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Virtu nem így működik sajnos..sok haszna nincs. A mai VGAk idle módja amúgyis eég korrekt, sokat nem spórolnál..
Elleszel a 2500al, erős alapon is :K

(#31049) echterion válasza F_Zolee (#31047) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez alapján ez még nem működik sehogy sem. Rákerestem pár külföldi honlapon, de ott sem voltak jobb eredmények, így ez nem nyom semmit a latban, és rákeresve a Z77-re, ott sem sokkal jobb a helyzet pár wattnál.

(#31048) Speed(R): Igen, köszi, a tesztek alapján nekem is ez jött le. Mennyire lehet alulfeszelni a 2500-at? Meddig lehet általában lemenni vele? A mostani i5-öt próbaképpen -0,1 V-ra lőttem be és semmi gond, teljesítményvesztés sincs.

[ Szerkesztve ]

**********

(#31050) Speed® válasza echterion (#31049) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Példány/VIDfüggő..de jellemzően 1.1V alatt elvannak alapórajelen. A 95Wos TDP besorolás ellenére szinte egyiknek sincs köze ehhez az értékhez..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.