Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) JColee válasza strebacom (#990) üzenetére


JColee
őstag

Ez ilyen csináld magad alaplap, a user fúrja be a megfelelő helyre. :)

(#1002) darál0w válasza fagy53 (#1000) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akinek kell a VGA része is, az várt volna...vagy nem, mert nem bír, és akkor megveszi a drágábbat. igazi inteles huzás lett volna ;] :P

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1003) klepto válasza fagy53 (#998) üzenetére


klepto
addikt

Nekem az a teszt magas... :U
A 2400 sok esetben gyorsabb, mint a 2600K, ami kissé nonszen szerintem :U
Bár lehet, hogy tényleg velem van a baj, és a túlzsúfoltsága, na meg a nyelvtudás hiánya miatt zavarodtam bele :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1004) fagy53 válasza darál0w (#1002) üzenetére


fagy53
nagyúr

Így kell megtollasodni! :DDD Kíváncsi leszek az AMD átveszi-e ezt a stratégiát vagy kijön majd valami jobbal az év második felében, azt hiszem akkor jönnek ki a sandy-hez hasonló procik.. :F

klepto: user error! :DDD Nézd meg, hogy több esetben azért látod a 2600K felett mert annak nincs bekapcsolva a Turboboost...egyébként, ha egyformán vannak belőve, akkor nem lehet gyorsabb a 2400! Viszont általában nincsen nagy különbség az i5-ösök között, szépen együtt vannak az élbolyban. A teszt nagyon alapos, mert a HT és TB on-off esetek is benne vannak. Türelmesen nézd őket, nyelvtudás sem kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#1005) darál0w válasza fagy53 (#1004) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most a Llanok fognak jönni...amit a "hírekből" látok, nem lesz tul nagy teljesítményugrás...de a bulldozer az mástészta. elvileg...de ugye mindenki csak találgat.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1006) klepto válasza fagy53 (#1004) üzenetére


klepto
addikt

Majd átbogarászom, most Attilát bámulom a HUN-t :DDD :B
Nézegettem az árakat, kb. 5000.-Ft a különbség a két proci között.
Szerinted megéri?
Mennyit számít, és milyen alkalmazásban jön ki észrevehetően az 200Mhz alap (3,1 és 3,3), és 300Mhz(3,4 ill. 3,7) turbó órajel különbség?
Szerk:
Egyébként mi a véleményed a tervezett konfigomról?

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1007) fagy53 válasza klepto (#1006) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nagy a különbség, nekem nem éri meg, de ha lecsökken 2-3k-ra, akkor a 2500 lesz nálam a befutó, ha nem , akkor maradok a 2400-nál és nem fogok a falnak rohanni! :DDD
Látom szükséged van az IGP-re, de alapon is nagyon gyorsak ezek a procik és ezért ajánlottam a tesztet, mert ha nincs ott a turbo akkor is jól szerepelnek. :K
Igaz, hogy a Giga lapok foglalatainál voltak a beégési problémák, de azok nem H67-es chipset-ek voltak, mert valami extrém feszültségemeléses tuning hatására történtek a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#1008) klepto válasza fagy53 (#1007) üzenetére


klepto
addikt

Igen, nekem többer az integrált vga, mint a soha nem használt tuning lehetősége :D
Akkor majd átböngészem alaposabban azt a tesztet, és meglátom, hogy melyik legyen.
A Gigától én is féltem, de amennyiért találtam, a felszereltsége mellett verhetetlen az ára is (27.500.-Ft). Ezért esett őrá a választásom.
Remélem ez nem fog elhalálozni 2-3 éven belül, mint anno az S475-ös P4 alatti SIS-es Giga lapom (azóta direkt elkerültem ezt a márkát) :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1009) klepto válasza fagy53 (#1004) üzenetére


klepto
addikt

Találtam egy tesztet, ami még nekem is egyértelmű [link] :D
Ha volt már linkelve elnézést, ha nem, akkor érdemes ezt is átböngészni :K

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1010) fagy53 válasza klepto (#1009) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én ismerem, de másoknak jól jöhet és mértékadó forrás.

(#1011) dime27 válasza AMATŐR (#969) üzenetére


dime27
őstag

Ezért szeretem a Noctua supportlistjét mindenféle alaplap és ram benne van amik jok az NH D-14-hez! :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1012) arn


arn
félisten

ennel alaposabb tesztet meg nem lattam :) a "mi van ha" resze nagyon jo (pl mennyit szamit a ht, a kes, a memsebesseg, etc). [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1013) Lg52xMAX válasza strebacom (#990) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Én is kiváncsi voltam hogy tényleg van 775-ös felfogátás.
Hát van csak elég nehéz kiszúrni:

(#1014) M@cika válasza arn (#1012) üzenetére


M@cika
őstag

Jó ez a részletes teszt, most hirtelen az integrált GPU része tűnt fel, ahol minő véletlen, pont radeon 5550-hez hasonlítottak, amit állítólag az új Amd proci GPU-ja tud.....

Nasit a kis fehér medvének!

(#1015) brainman


brainman
tag

sziasztok,

a lehető legolcsóbb gigabyte lapot néztem ki ( Gigabyte GA-H67M-D2 nettó 17500 ) viszont prociban dilemmázom, mert az i5 2300 és 2400 között nem sok, nettó 2500 ft a difi, de az a 300 mhz soknak tűnik ( gusztább, 2.8 vs 3.1 ghz )

javaslat? :R

(#1016) MPowerPH válasza brainman (#1015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megéri a 2400-as modellbe invesztálni, főleg ilyen árkülönbözet mellett, mivel tuning így úgysem lesz, tehát jól jöhet az a +300MHz. :)

darál0w: Bulldozer egészen más lesz, elég csak megnézni, hogy szerver alapokon nyugszik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1017) ATtIs_80 válasza brainman (#1015) üzenetére


ATtIs_80
tag

Szia!
Ehhez az alaplaphoz lehet, hogy jobb választás lenne az i5 2400-as proci.
Jól jöhet még a plusz teljesítmény.

(#1018) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Lesz valamikor 999 dolláros csúcsmodell?
Ha igen, akkor mit lehet tudni róla? ( magok, órajel, cache, stb. )

[ Szerkesztve ]

(#1019) MPowerPH válasza #95904256 (#1018) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem lesz. Ez csak a középkategória, itt nem szokott lenni csúcskategóriás proci. A roadmap és az előrejelzések szerint is a legnagyobb a 2600K. Persze megeshet, hogy lesz egyel magasabb órajelű modell is a későbbiekben, de a magok száma nem változik. Így is alig bírja a foglalat, valszeg nem tudna megbirkózni több maggal.
Majd az LGA1356 (és talán az LGA2011) hozza a 6-8 magosokat, oda nem is tudsz majd 4 magosat beletenni. Prociárak terén itt biztosan lesz 1000$ -os cumó, kézenfekvően a 8 magosok közül kerül majd ki.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1020) #95904256 válasza MPowerPH (#1019) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm a választ. A neten talált infók szerint csak a második félévben lesznek 8 magos processzorok. Egyébként azért tettem fel itt a kérdést, mert csúcskategóriás Sandy Bridge topikot nem találtam.

(#1021) MPowerPH válasza #95904256 (#1020) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát igen, inkább a nyár vége felé, Q3-ra van ígérve a csúcs generációs Sandy. Addig szerintem nem is lesz rendes topic -ja, sajnos még sok dolog nem egyértelmű a Socket R és B2 körül. De az biztos, hogy ez hozza az új felső kategóriát, így a méregdrága processzorokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1022) arn


arn
félisten

ez az asrock p67 transformer lap is tok jonak tunik :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1023) MPowerPH válasza arn (#1022) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezzel vigyázat, 1156-os foglalatú a lap, csak P67 chipset -tel. :) Sandy nem megy bele. :N

Don't Tread On Me

(#1024) ATtIs_80 válasza arn (#1022) üzenetére


ATtIs_80
tag

Érdekes párosítás. Gondolom, a Sata3 és USB3.0 miatt csinálták, nem?

(#1025) darál0w válasza MPowerPH (#1016) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen-igen...én csak ott várok némi fejlődést...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1026) MPowerPH válasza ATtIs_80 (#1024) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem butaság, amit mondasz.

Don't Tread On Me

(#1027) Qru válasza ATtIs_80 (#1024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, megspórolják a külön vezérlő chipet. :K

#nincsbennetarcsi

(#1028) arn válasza MPowerPH (#1023) üzenetére


arn
félisten

jogos :) azt hittem vmi pro3 alternativa. jobban tetszett a csati elrendezes, meg ilyesmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1029) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Olyan kérdéseim lennének, hogy a H jelzésű Sandy Bridge alap lapokon külön ki lehet (kell) kapcsolni a CPU VGA-ját (a BIOS-ban), ha én nekem van rendes VGA-m?

A másik kérdésem az alaplapra irányul konkrétan a ram foglalatra mivel kettő van, ez hasznosul a Dual Channel Kit-es ramokból?

Ő lenne az (a márka az már biztos): ASUS P8H67-M LE

Még annyit, hogy szerintetek kell plusz CPU hűtő egy INTEL Core i5-2400 3.10GHz BOX -ra?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

Üdv.:>>>Itachi82<<<

[ Szerkesztve ]

(#1030) #21795072 válasza Itachi82 (#1029) üzenetére


#21795072
törölt tag

Szerintem kikapcsolni nem lehet az integrált grafikát, de beálítható, hogy indulásnál mi legyen az alapértelmezett. Erre általában nincs szükség, mert ha külön VGA-t raksz be, azt az alaplap úgyis érzékelni fogja, és lesz képed.

A RAM menni fog duálban.

Szerintem a gyári hűtő teljesen tökéletes lesz.

(#1031) APC ADAM


APC ADAM
tag

Hali!
Megvettem a gépet maradt a 2500 nem vártamK-s ra de nem találom sehol ezt a turbó beállítást viszont a lap oc driverévell simán lehet ezt is húzni és szorzót is emelni pedig elvileg nem lehetne a simán akkor most hogy is van ez? :R most 3.5-ön megy 104X35ön akkor lehet ezeket is húzni csak nem ajánlott?
ui:amikor bekapcsolom a gépet 2mp mulva kikapcsol és utána újra be és megy minden ahogy kell csak nem értem miért indul el 2X :F

[ Szerkesztve ]

(#1032) AMATŐR válasza APC ADAM (#1031) üzenetére


AMATŐR
őstag

Gondolom Giga lapod van! Ott ez teljesen normális!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1033) APC ADAM válasza AMATŐR (#1032) üzenetére


APC ADAM
tag

asrock p67 extreme4
És minden progi 2500K-nak látja a cpu-t a winen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#1034) APC ADAM válasza APC ADAM (#1033) üzenetére


APC ADAM
tag

http://gepigeny.hu/usercomp.php?comp=35084
AMATŐR:mire érted hogy normális az újraindulásra vagy a húzhatóságra?

[ Szerkesztve ]

(#1035) arn válasza APC ADAM (#1031) üzenetére


arn
félisten

ps lapban lehet szorzot emelni, de a procid turbos orajele nem haladhatja meg a proci altal tamogatott max szorzot. 2500 eseten asszem 3.7-4.1g kozott mozog terheltsegtol fuggoen: +4 szorzot kapsz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1036) AMATŐR válasza APC ADAM (#1033) üzenetére


AMATŐR
őstag

Akkor fogalmam sincs! A giga lapok szokták ezt csinálni. Legalább is nálam az utolsó 4 lap így csinálta! :U / az újraindulásról beszélek /

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1037) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
A sandy bridge-nél mekkora a max memoria fesz?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1038) darál0w válasza adamssss (#1037) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1.5Vot adtak meg, de javították 1.65Vra.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#1039) MPowerPH válasza APC ADAM (#1031) üzenetére


MPowerPH
félisten

A simák is tuningolhatóak, de csak négy lépcsőben. Az, hogy K-snak látja, programhiba.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1040) Overlocker


Overlocker
veterán

És akkor tessék jól elolvasni... Gigabyte Responds to LGA1155 Socket Issues

(#1041) MPowerPH válasza Overlocker (#1040) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jójó, de elvileg már van PH-s tapasztalat ezzel a problémával kapcsolatban is. :U

Don't Tread On Me

(#1042) Erdei88 válasza Overlocker (#1040) üzenetére


Erdei88
veterán

Elég nagy hiba

(#1043) ATtIs_80 válasza Overlocker (#1040) üzenetére


ATtIs_80
tag

Várható volt már egy ilyen nyilatkozat, elvégre ott is csak emberek dolgoznak. :B
Azért az biztató, hogy a kereskedelmi forgalomba került alaplapok közül még egynek sem sült meg a procifoglalata.

(#1044) ATtIs_80 válasza MPowerPH (#1041) üzenetére


ATtIs_80
tag

Jaja tényleg, bundata bejegyzését én is olvastam.
Az alaplap viszont még nem érkezett meg hozzá, de tesz majd fel róla képeket.

(#1045) Itachi82 válasza #21795072 (#1030) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Csá M.A.X.!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#1046) fagy53 válasza Overlocker (#1040) üzenetére


fagy53
nagyúr

Azt hiszem ez neked szól inkább! :DDD
A többség el sem jut addig, hogy próbára tegy a Foxcon foglalatokat.... ;]

(#1047) Overlocker válasza MPowerPH (#1041) üzenetére


Overlocker
veterán

Hol is?

(#1048) AMATŐR válasza MPowerPH (#1041) üzenetére


AMATŐR
őstag

Én felhívtam telefonon azt a srácot, aki jelezte, hogy giga lapot visz neki valaki hasonló problémával. Ő nem látta még a lapot, csak elmondás alapján gondolta ezt.
Ha a kezébe lesz, rögtön megírja a fejleményeket.
Azóta nincs fejlemény az ügyben. Vagy nem vitték neki a lapot, vagy más probléma volt!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1049) Erdei88


Erdei88
veterán

Érdemes 2x2es 2000es ramot venni az SB-hez, vagy elég az 1600as.
Itt is úgy van mint az X58nál, hogy elvileg kezeli, de gyakorlatilag emberi feszen nem lehet használni?

(#1050) Qru válasza Erdei88 (#1049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ha találsz olyan ramot ami megy 2000-et 1,5V-on (jó a max 1,575V) akkor le a kalappal... :D Bár elivleg 1,65V-ot is bírják, de én nem kockáztatnám meg 24/7-re azért.
1600-as bőven elég amúgy is ha nem bench-re kell.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.