Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) fsb1000 válasza Oliverda (#16453) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megjelent a PH! buldozer teszt/cikk: [link]

Természetesen én nem nevezném fizetett AMD-snek, vagy bérencnek a cikk szerzőjét, ahogy korábbi hsz-ében hasonló vádakra utalt. Komolyan nem gondolom ezt.
Továbbá el szeretném kerülni, hogy ismét megkapjam az "össze-vissza beszél" kitételt tőle, ezért csak a legfontosabbat írom le az elkészült művel kapcsolatban:

1. Kimaradt belőle a számunkra legfontosab: Játékok alatt mért értékek összegzése
2. A végeredmény (cpu teljesítmény + fogyasztás) játékok nélkül lett összegezve
3. Az "értékelés" részben szó sem esik INTEl cpu-król, csak korábbi AMD cpu-khoz viszonyatja a buldozert és a vele szemben ajánlható cpu-kat.

Gondolom aki végígolvasta a cikket és ismeri az előzményeket annak van sejtése esetleg véleménye az 1,2,3 pontokkal kapcsolatban.

(#16952) deicide válasza fsb1000 (#16949) üzenetére


deicide
veterán

Kipróbáltam éjszaka a BF3-at, arra esetleg lehet azt mondani, hogy VGA limites, az 590 mindkét magját 100%-ra terhelte, a proci viszont 50% körül mozgott feladatkezelőben. Mondjuk az új monitoron 2560x1440-ben játszom... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16953) fsb1000 válasza deicide (#16952) üzenetére


fsb1000
nagyúr

2560x? az szép.
Szerintem csak akkor lehetne mondani rá, hogy tisztán VGA limites, ha Q2D-vel is kipróbálnád és semmit nem változn az átlag fps.
Vagy esetleg vedd vissza 30-40% a CPU szorzót... abból is kiderülhet valami.

Az hogy a magok 50%-on mennek szerintem nem egyértelmű bizonyítéka annak, hogy csak VGA limit lenne. Attól még lehet VGA-n kívüli szük keresztmetszet az adat áramlásban.

(#16954) H.Ezredes válasza deicide (#16952) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Az szép felbontás :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16955) jas39


jas39
tag

Helló! Kérnék egy segítséget, mi a tapasztalatotok egy 2400 esnek mekkora az alap hőfoka, ill. terhelt? Nekem soknak tűnik az alap 36 és terhelt 65 fok / hűtő katana 3. Köszi

(#16957) Dot válasza SipiBcs (#16943) üzenetére


Dot
őstag

Köszönöm mindenkinek.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16958) polgi803 válasza fsb1000 (#16951) üzenetére


polgi803
őstag

Tegnap a Youtube-on láttam game teszteket a bull-ról...asszem Dirt volt tesztelve...de az előnye a Sandy-hez képest több monitoros játkénál volt szembetűnő...

(#16959) toyone válasza jas39 (#16955) üzenetére


toyone
őstag

Szerintem rendben van a hőfok.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#16960) jas39 válasza toyone (#16959) üzenetére


jas39
tag

köszi, sokkal kevesebbre számítottam! Főleg a katanaval, ha igazán megterhelem a 70et is elérte

(#16961) lala42 válasza fsb1000 (#16951) üzenetére


lala42
őstag

3. Az "értékelés" részben szó sem esik INTEl cpu-król
Mert szeritem egy AMD-s procit mutatott be. Talán később lesz összehasonlítás is bővebben kifejtve. :U
Elolvasva a cikket, szerintem elég részletes és jól megírt. A hiányosságaival együtt is. Lesz ez még bőven kivesézve. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#16962) deicide válasza fsb1000 (#16953) üzenetére


deicide
veterán

Ok, jó ötlet, este kipróbálom alapórajeles 2600K-val is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16963) fsb1000 válasza lala42 (#16961) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézzünk meg egy Intel tesztet/cikket... lehet ott sem írnak az AMD-ről a végén.
Akkor ez a szokás.... a konkurenciával nem összehasonlítani.

---

Szerk:
Sandy teszt összegzésből:
"Az Intel nem csak az AMD-t döngöli földbe ezzel a lépéssel, de a saját, korábban kiadott termékeit is szinte lealázta"

Igaz a szerző nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#16964) H.Ezredes válasza fsb1000 (#16963) üzenetére


H.Ezredes
őstag

2600K egy nagyon eltalált CPU

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16965) Qru válasza H.Ezredes (#16964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a 2500k is. Az átlag usernek nincs szüksége HT-re.

#nincsbennetarcsi

(#16966) madgie válasza Qru (#16965) üzenetére


madgie
titán

... ahogy a 2500K teljesítményére sem :)

(#16967) Qru válasza madgie (#16966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

Nekem most "csak" egy i7 920-am van de ez is még vagy 2 évig elég lesz.

#nincsbennetarcsi

(#16968) fsb1000 válasza madgie (#16966) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jajmár.... ki az átlag user?

Én annak tartom magam, és szükségem van a 2500K teljesítményére, ha PC-vel játszom (VGA Gtx460-570, felbontás 1680x - 1920x default vagy jobb beáll.)

1. GTA4
2. CIV 5.

És biztos van még olyan játék, ahol lehet érezni/mérni a CPU teljesítménykülönbségét.
Mint pl. CODwaw. Itt ugyan nincs jelentős fps növekmény, mégis multiban eredményesebbnek érzem magam az erősebb CPU-val, mert általában az történik amit én akarok (gép-user viszonylatban) és csak a saját reakcióidőm, balfékségem akadályoz.

-----

Sok CPU-m és rendszerem volt már, de ez a mostani 2500K olyan, hogy azt gndolom, megérte a belefeketett pénzt minden szempontból. Még tuningban is bajnok és nem csak csúcsbeállításra használom jelentős túlhúzásal, a mai elvárásaimnak megfelelő fogyasztási értékek mellet.

(Talán az NW 2400 volt ilyen... azt is több szempontból lehetett élvezni, használni, stb )

[ Szerkesztve ]

(#16969) madgie válasza fsb1000 (#16968) üzenetére


madgie
titán

Nem vagy átlag user :P

Itthoni átlag usernek most max GTX 450 szintű VGA-ja van, nincs képben, hogy miben jobb a "nagyondrága", 1 giga ram van az övében is (és ezt teljesen komolyan mondom), átlag usernek max valami Phenomja van, de sokkal inkább valami kétmagos, mert a boltos is azt mondta, hogy nem kell játékhoz több. Nem mi vagyunk a PH!-n az átlag.

szerk: kezdjük ott, hogy az átlag user nem is tuningol, talán-talán VGA-t, de az sem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#16970) lala42 válasza madgie (#16969) üzenetére


lala42
őstag

Az átlag user, nem játtszik (max Mario) ;] nem tuningol, nem csinál semmit a számítógépével, csak elmondja a munkahelyén, hogy neki is van otthon. Semmi több. Amit a boltos, rosszabb esetben a TESCO rásóz, azt használja és elmondja,hogy milyen olcsón van neki kétmagos pricis gépe. :DDD
Számtalanszor találkozok ilyen átbaszott emberekkel, akkor amikor jönnek,hogy ez sem megy,. meg az sem megy, a gyerek üvölt. Na akkor derül ki, hogy használt lomokból, nem kellően összeválogatott gépet kapot, vagy a TESCO-s integrált évek óta elavúlt alsókategóriát sózták rá. Kétmagosként eladott itt az egyik boltos egy képet, valami lom cuccokból összeállítva. Elhozták, hogy nem megy rajta valami játék. Szétszedve elhagytam az agyam. A kétmagos proci, (melyért valami 25-30 ezret kért) egy D-s intel 820 as volt. Ja használt memória és videokari volt benne. A ház új volt, 400-as Codegen táppal. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#16971) madgie válasza lala42 (#16970) üzenetére


madgie
titán

Bezony, sajnos így van :(

(#16972) fsb1000 válasza madgie (#16969) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az biztos hogy nem tuningol, ez ok.

De.. van egy középiskolás meg egy ált. iskolás gyerekem. Szinte minden osztálytársuk játszik valamit (jó.. főleg MMO-t), 30%-nak, biztos hogy jó gépe van különben nem tudnának multizni modernebb PC-s játékokkal.
Mindez úgy, hogy van mellete XBOX is. És bizony téma kinek milyen cucca van. Nem csak PH-s betegség ez, ilyen az ember, ezért járunk szép ruhában is.
És kb ugyanez megy főiskolán egyetemen is.

A 30 év alattiak többsége PC-vel kapcsolatba kerül otthon is, és a fiúk legalább fele rendszeresen játszik vagy játszana. A 30 év felettieknél sacc/kb 5-10%-a.
Szerintem ők az átlag userek, nem pedig a munkahelyen szövegszerkesztőt, vagy célszoftvert pötyögök. Nekik csak munkaeszköz, nincs is ráhatásuk a konfigra.

Az egy másik kérdés hogy az átlagusereknek ismeret vagy pénzhiány hiány miatt nincs megfelelő hardverük, de ez a magyar rögvalóság: egy jó PC ára 1 havi fizetéssel mérhető össze, illetve több annál.
Szerintem ezek az átlaguserek is megéreznék, ha nagyobb CPU-t kapnának és örülnének neki.

Azaz fentartom az állításom, nekik is mint átlag usernek szükségük lenne akár egy 2500K-ra.
De ez sajnos nem nép-CPU.
A PC-k olcsósodása már nagyrész lezajlott, csak az életszinvonalunk nem nött eléggé ahhoz, hogy a közép-felső társadalmi rétegeken kivül jelentős mértékben elterjedjen a JÓ PC birtoklása és használata.

(#16973) madgie válasza fsb1000 (#16972) üzenetére


madgie
titán

Ha én lennék az átlaguser, akkor a nyolc szál is kevés lenne :D (videorender, fotófeldolgozás) :)

Az öcsémnek van egy haverja, PS3, Xbox 360 és relatív normális gamer PC is (!) van neki. De felénk nem ez az átlag, sokkal inkább az, hogy egy GTX 460 is hónapokig áll a polcokon.

[ Szerkesztve ]

(#16974) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Erre valaki akinek már van ez ügyben a procival tapasztalata? :F

(#16975) Qru válasza fsb1000 (#16972) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átlag usernek (ha a saját környezetemből indulok ki) van egy kétmagos Core 2-je meg max egy GTX260-a, és ezen is elfut a GTA 4. Ehhez képest a 2500k hiperűrugrás. :) De minek? Nem mindenki akar Ultra részletességgel játszani HD-ben.
Arról nem is beszélve, hogy ha lenne elég pénzük és/vagy elég fontosnak tartanák biztos vennének jobb gépet.
De az igazság az, hogy egy normális SB-es gépre bőven nem elég egy havi fizu, még akkor sem ha átlagos jövedelme van, nem ha még attól alacsonyabb.

Az itteni közösségből meg nem ad alé reprezentatív mintát, itt nyilván azok nyomulnak akik érdeklődnek a téma iránt, így az átlagnál többet konyítanak hozzá, magasabb is az igényük. Szóval nem szabad "magunkból" kiindulni szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#16976) fsb1000 válasza madgie (#16973) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, igazad van.
Teljesen más eredményre jutunk, ha az átlagusert a lehetőségei vagy az igényei szerint határozzuk meg.
---
Qru: Egyetértek.

De azt is értsétek meg, hogy azokban a családokban, ahol nics hetente 2-3 alkalommal hús az asztalon, vagy nem járnak autóval, ott főleg az anyagi korlátok és nem pedig az igények miatt kerülnek ki az "átlag"-ból, vagy az általunk képzelt átlagból.
Ettől még átlag emberek, átlag igényekel, csak a lehetőségeik korlátozottak.

[ Szerkesztve ]

(#16977) madgie válasza Qru (#16975) üzenetére


madgie
titán

Nekem 120k körül volt az i7-2600 + lap + 16 giga ram + gtx 460 cucc, kábé 60-ért ment el a régebbi, Phenom II - ddr2 ram alapú cucc videokártyástól. A ház, táp, vinyók maradtak, úgy érzem, baromira meglódult az általam használt programokban a cucc (SSD-n van a rendszer) mellesleg játékokban is sokkal stabilabb ezzel a procival szinte minden. Persze akkor még más árfolyamon volt az euró...

fsb1000: szerintem lakóhelye is válogatja, meg amit te is mondtál: iskolásoknál presztízs, hogy ha megtehetik ( meg ha nem :( ) menjen a legfrissebb slágerjáték is. Mondjuk ezen picit segített a konzol, 4-5-6 évente kell százezret kiadni oszt elvan a pulya (optimális esetben a serdülőkor egy konzollal átvészelhető), PC-n gyakrabban nyaggatja a szülőt új VGA-ért, prociért, mittoménmiért.

[ Szerkesztve ]

(#16978) fsb1000 válasza Milka 78 (#16929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, szerintem elfogadható az 1,4V cpu fesz 4,7Ghz vagy felette.

A hűtésre kell odafigyelni, én nem szivesen engedném tartósan 80fok főlé magokat.
(bár valószinűleg semmi baja nem lenne a 2500K-nak, a power managment úgyis teszi a dolgát.)

(#16979) Henkei válasza fsb1000 (#16951) üzenetére


Henkei
tag

az en velemenyem az hogy amit irtal az netto hulyeseg. savanyu a szollo. kotekedni meg barki tud. mutass jobbat.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#16980) fsb1000 válasza Henkei (#16979) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mitől mutassak jobbat? A Bulldozernél?
Nézz körül milyen fórumba írtál.

Az a "szollo" nem nekem lesz savanyú, hanem a hívőknek!

(#16981) Qru válasza madgie (#16977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno kb ennyibe fájt a 920-ra migrálás Q6600 G0-ról. Igaz nem volt vga csere. De ugye akkor ez a csúcs volt, a 2500K/2600K meg nem számít annak (bezzeg majd az LGA2011 árai...).

#nincsbennetarcsi

(#16982) Henkei válasza fsb1000 (#16980) üzenetére


Henkei
tag

te naon elvakult egy tag vagy. :( a tesztnel mutass jobbat amibe kotekedsz kozben meg fogadnek h. a negyedet sem erted.:(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#16983) fsb1000 válasza Henkei (#16982) üzenetére


fsb1000
nagyúr

helloka!
Miért mutassak neked a Bulldozer tesztnél jobbat? Gondolod hogy más eredmények születnek, ha nem a PH! egyik tagja készíti?

Én nem kötekedtem, csak tényeket közöltem, olyan tényeket amelyek szembeszökőek a cikkel kapcsolatban.
Cáfold meg, ha úgy gondolod nem valós amit az 1,2,3 pontokban leírtam.

(#16984) Milka 78 válasza fsb1000 (#16978) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm! :R Új még ez az Intel nekem és ezért nem vágom,hogy mi számít elmebeteg leolvadás közeli fesznek :F

(#16985) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

az intel stock hűtőn hagyjam rajta a gyári pasztát, vagy cseréljem ki valamelyikre (ezek vannak még itthon): arctic MX2 és Noctua NT-HT1?

(#16986) helkis válasza fsb1000 (#16972) üzenetére


helkis
addikt

itt a cégnél a héten eddig 3db "átlag pc"-t raktam össze "bélcserés" megoldással, legolcsóbb full-integrált 775-ös alaplap+e3400 celeron+4gb ddr3 társaságában 33k bruttóért számlával, garival.. a 2500k ennek a kombónak a 1,5x-e! :Y

mindig azt vallom, hogy azzal lehet sokat spórolni, ha valaki pontosan tudja mire kell neki a vas!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16987) Qru válasza Ringman (#16985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat nem dob a gyárin de ha már van akkor MX2-vel vagy a Noctuával kend meg inkább.

#nincsbennetarcsi

(#16988) cOxeR válasza helkis (#16986) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bizony ez az átlag belső... sőt a 4GB ram egyelőre még soknak mondható.

(#16989) Ringman válasza Qru (#16987) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a választ!

valószínű, hogy a gyári pasztával se izzasztaná meg a hűtőt a celeron G530 :D

aztán lehet vadászok valami értelmesebb hűtőt, de a mini itx sapphire H61 kicsit korlátozza a lehetőségeket, a hűtőrögzítő furattól kb 13 mm-re már ott van a pci-e foglalat

(#16990) fsb1000 válasza helkis (#16986) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem arról volt szó, hogy az átlag gépbe bekerülhet a 2500K, hanem arról, hogy az átlag felhasználónak lehet-e szüksége a 2500K számítási teljesítményére.

Az átlag magyar is 8-10 éves kocsikkal jár (ha egyáltalán), de mégis minden úrvezető elfogadna egy nagyobb, gyorsabb, kisebb fogyasztású új modellt a régi helyébe.

---

Ez már nagyon OFF...
Inkább tuningoljunk, vagy alulfeszeljünk, vagy benchelljünk, vagy várjuk hogy az AMD olyan CPU-t gyártson végre, amely legalább 2 fő paraméterében versenyképes az Intellel.
Az minden (átlag)usernek jót tenne árcsökkenés és tech.verseny formájában.

(#16991) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Az Intel Pentium E5200-vel érdemes összehasonlítani a Celeron G530-at? Gyorsabb a Celeron tőle?

(#16992) helkis válasza fsb1000 (#16990) üzenetére


helkis
addikt

részben egyetértek, nyilván tudna mindenki kamatoztatni egy 2500k-s procit (itt a topic-lakókra gondolok), de egy átlag usernek feleslegesen állna benne a pénze, mert amikre használják, ott nem jönne ki az előnye.. egyébkánt nem csak itthon van ez a szemlélet, hogy gép, akkor legyen olcsó, külföldi bemegy a mediamarkt-ba helmut és leemel egy gémer PC-t, abban a legdurvább vga egy GTS450 lesz.. de lehet hogy a basic modellt választja, hogy tudjon nyomtatni, mert játékra ott van a ps3, wii, box..

csak mi csóró magyarok akarunk mindent egy géppel megoldani, pedig be kellene látni, hogy ez nem megy.. kis sufnizással javíthatunk a dolgon, de akkor is csak kompromisszumokkal.. szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16993) csucsbicep válasza Grampy (#16991) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem gyorsabb.

(#16994) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Akkor a konfigommal én sem vagyok átlag USER.... DE mikor ne kerül sokba a fejlesztés vagy semennyibe nem vetem vola Q6600-ot i7 950-et Xeont- 2600K-t ?!?! Ha pár ezer forintot +-t kell kiadni vagy semennyit akkor igen is vesz az ember "csúcs" poci gépe

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16995) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ha blue screen-el szál el a blend test akkor az valószínűsíthető,hogy memória hiba?Amikor a proci kevés feszt kapott akkor egy csíkos villanás és restart.

(#16996) H.Ezredes válasza Milka 78 (#16995) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Szerinte ez nem feltétlen igaz én is mikor próbálgattam a vasat eldobta nekem is de mikor alapfszen és sebességen megy a ram és a proci húzod akkor nem hinném,hogy a ram miatt lenne. Ahogy nézem a ramunk ugyan olyan azért megbízható ram ez :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16997) jas39


jas39
tag

Helló, szenvedtem a 2400 es hőfokával!
Scythe Katana 3 hűtő megfordítása, /mondjuk volt újra pasztázás is/ kb 8 fok mínusz, jelenleg a táp felől fúj a vga felé - ami még jól is jöhet.

(#16998) Grampy válasza csucsbicep (#16993) üzenetére


Grampy
aktív tag

Ahha szerintem is, vagy ha nem is oly mértékben, de hasonló lehet, és enni is kevesebbet kér?

(#16999) Milka 78 válasza H.Ezredes (#16996) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem Blue kitt van és az istenért sem akar 1.5v-n(ami ugye gyári) üzemelni 9-10-9-27-ben az 1t- meg messziről el lehet felejteni.1.635v körül már lement a memtest hibátlanul,de az 1t-t továbbra sem szereti.A gép többször újraindul,mire elkapja a fonalat.Most visszavettem 10-10-10-27-1t re és levettem 1.6v-re(hátha a memória forrósodik túl) és ráeresztettem egy large FFT-t.Ha itt elbukik valószínű,hogy memória,vagy tévednék? :F Eleve mivel érek többet?Ha az időzítésen szűkítek 2t-s beállítással vagy engedek az időzítéseken,de megpróbálom az 1t-s beállítást(sokan az utóbbira esküsznek). Leegyszerűsítve 9-10-9-27-2t vs.10-10-10-27-1t.

(#17000) H.Ezredes válasza jas39 (#16997) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Na az jó de szerintem is magas a hőfok mert nekem a 2600K-m 4.5 Ghz-en 1.32V-on most 36-39C netezés közben játék alatt 60-65C-ig szokott általában melegedni

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.