Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) Wukiwo válasza Cybertrone (#16450) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Én biztos vagyok abban ,hogy pártatlan cikk lesz :K
Tényekkel alátámasztott dolgokról csak a politikusok szoktak egész mást írni-mondani :)

Amúgy kicsit csalódás számomra is a Bull. :(
Leginkább a neve a fogyasztására utal nem pedig a teljesítményére

(#16452) Qru válasza gézu (#16448) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ne féltsd az AMD-t ha 2500k alaltt nyomják árban akkor is bőven hoz majd profitot nekik.

#nincsbennetarcsi

(#16453) Oliverda válasza Wukiwo (#16449) üzenetére


Oliverda
félisten

Haha. Múltkor még fizetett inteles voltam (+[link]). Már csak az nv bérenc hiányzik a faliújságomról, de úgy érzem, hogy a közeljövőben azt is be fogom gyűjteni.:))

A "kolléga" pedig nem gondolt, hanem össze-vissza beszélt.

A pártokat meg a politikát pedig inkább tényleg hanyagoljuk, mert egy jó ideje már tiltott téma erre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16454) fagy53 válasza Qru (#16452) üzenetére


fagy53
nagyúr

Hát,..."FX-8150 =$245
core i5 2500K =$220" nem olcsóbb, de tesztek híján csak találgatni lehet, minden bizonnyal jobb, a fogyasztást kivéve. Egyelőre úgy néz ki, hogy hasonló ár/érték mutatójuk van, de a tesztek mondják ki az utolsó szót.

(#16455) fsb1000 válasza Oliverda (#16453) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Várom a cikket... össze-vissza.

(#16456) helkis válasza Oliverda (#16445) üzenetére


helkis
addikt

off:
dehogyis.. ;]
/off

egyébként meg amíg vita van, nem veszekedés, addig teljesen jó ha több álláspont van, ez a fejlődés alapja..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16457) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Épp ideje hogy az AMD is valami korszakalkotóval rukkoljon elő mint az Intel évek óta már.
Én nem bánom, bánnám hogy ha az AMD most per pillanat jobb ár / érték arányú terméket juttat a boltok polcaira...
De ugye itt rengeteg ember van akinek nem ár/érték az elsődleges szempont hanem az adott alkatrész teljesítménye, és abban még várható lesz az új intel.
Az meg valószínűleg megint csúcsra termett... :U

ÁdiBá

(#16458) polgi803


polgi803
őstag

Véleményetek szerint melyiket lehet jobban húzni egy átlag minőségű procinál...2500k,vagy 2600k?És melyik időtállóbb? :F

[ Szerkesztve ]

(#16459) ÁdiBá válasza polgi803 (#16458) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nagyjából ugyan annyi a lélektani határ mind két cpu-nál. 4.6 - 5.0 Ghz izmosabb hűtéssel.
Persze vannak jobb darabok amik alacsonyabb feszültségen produkálnak magasabb órajeleket, de azok is megállnak 4.8 - 5.0 Ghz környékén hiszen maga chip nem bír többet...
Egyértelmű hogy a 2600K az időtállóbb hiszen tud HT.
2500K i5 / 2600 i7.
Valamennyivel erősebb a 2600K.
Átlagfelhasználó nem igazán veszi észre a különbséget hogy ha csak játékra és egyéb szórakozásra használja a gépet.
Ha már dolgozni is kell akkor ajánlatos 2600K vásárolni. :U

(#16460) polgi803 Ha nem akarsz extrém tuningot bőven elegendő.
De annyit nem tudsz rajta húzni mint egy K jelű processzoron, gondolom ez logikus. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#16460) polgi803 válasza ÁdiBá (#16459) üzenetére


polgi803
őstag

Akkor a sima 2600-om jónak minősül?4 évre szeretnék bebiztosítani...nem akarok addig a gépre költeni...ezért akarnék k-sat...

[ Szerkesztve ]

(#16461) tomic válasza polgi803 (#16460) üzenetére


tomic
addikt

2600K minősül jobbnak!

(#16462) polgi803


polgi803
őstag

Akkor gyúrok továbbra is a 2600k-ra...köszi a helpeket! :R

(#16463) tomic válasza Oliverda (#16453) üzenetére


tomic
addikt

De sajna én hallottam olyan emberkéről ,aki némi pénzért cserébe , ajánlott bizonyos alaplapokat itt a ph-n.

(#16464) ÁdiBá válasza polgi803 (#16460) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Akkor mindenképpen a K jelűt érdemesebb vásárolnod. :U

ÁdiBá

(#16465) polgi803 válasza ÁdiBá (#16464) üzenetére


polgi803
őstag

:R

(#16466) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!

Húztam kcsit a procin és erre leeset a LinX be a Gflop 90 ről 70 re mi lehet az oka. Adtam kis plusz feszt is a procinak 0.05V ot illetve a TDP W ot is emeltem 130 ra. Az áramerősséget is kell emelni alap 97.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#16467) diegho


diegho
nagyúr

A jelenlegi árak alapján nincs nagy különbség használtan a 2500k és a 2600 között. Mivel nem tuningolok, ezért gondolkodok egy cserén. Szerintetek megéri?

(#16468) Oliverda válasza tomic (#16463) üzenetére


Oliverda
félisten

Ki volt az?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16469) fauv


fauv
őstag

Oli súgj egy picit mikorra várható a PH teszt !

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#16471) ÁdiBá válasza diegho (#16467) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én szerintem nem éri meg... :U

(#16470) gainwardgs
Most miért vagyunk ellenségesek az AMD sikerére?! Kívánom neki hogy sikerüljön a dolog.
Úgy érzem mint ha arról lenne itt szó hogy a prohardver teszteket erősen eltúloznák AMD javára?! :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#16473) op9


op9
aktív tag

Ha már szóba kerültek a PH!-s tesztek... Amikor megláttam ezt, szóvá is tettem itt a fórumon, hogy a tuningos eredmények nem valami helytállóak, melyre jogosan meg is kaptam, hogy a cikkben írják, hogy elismerik, hogy hibáztak, mert nem volt jó a beállítás.
Viszont aki "csak" gyorsan rápillant a táblázatokra, és a "rizsát" nem kívánja elolvasni, mert a lényegi információt akarta csak megtudni, annak megvezető. Semmi felkiáltójel, csillag, vagy valami nem utal arra, hogy a táblázatban szereplő adatok nem helyesek. Annak a topikjában is szóvá tettem, de semmi reakció. Ennyi idő alatt bőven korrigálható lett volna, vagy törölni a tuning eredményeket, ha már úgysem jók.
Szóval akiknek tesztek kellenek, nyugodtan keressen, talál jó cikkeket a neten, igaz legtöbbje angol, de egy bizonyos szakmai szint felett már úgyis elengedhetetlen az angol.
(ilyen, mint a Sandys tuning teszt meg jobb, ha fel sem kerül)

How Bad Do You Want It?

(#16474) ÁdiBá válasza op9 (#16473) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, erre én is emlékszem. Természetesen én is végig olvastam a tesztet.
Számomra is nagyon furcsa hogy miért nem javítják akkor már.
Lemerem fogadni hogy ahogy megjelenik az első hivatalos teszt Buldiról a sok AMD fanatikus itt fogja ezeket a kacsa teszteket dobálni... :U
De persze nagy a valószínűsége hogy a bulldi lesz az egyik oldalt másik oldalon pedig a Sandy generáció. (2400/2500/2600)
Minden esetre én kíváncsian várom hogy az új generációs AMD központi egység mire képes.
Leváltani az intelemet biztosan nem fogom... :U

ÁdiBá

(#16475) op9 válasza ÁdiBá (#16474) üzenetére


op9
aktív tag

Válogass kedvedre :)!
valamint :
Anandtech

Meg biztosan jött már ki pár teszt azóta.

How Bad Do You Want It?

(#16476) ÁdiBá válasza op9 (#16475) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez marha érdekes... :U :F

ÁdiBá

(#16477) fsb1000 válasza op9 (#16473) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hasonló példát tudok ATI vs NV tesztből is
(lehet találgatni melyik volt emelt órajellel tesztelve)

Egyébként nagyon jó lenne, ha más gyártó (nem feltétlenül AMD) fel tudna zárkózni az INTEL-hez. Ez lehetőséget adna a technólógiai verseny gyorsítására, és valószinűleg az áraképzés is user barátabb lenne (ha nem karteleznek)

Sajnos a valóság más, legalábbis asztali PC fronton. Minden szegmensben INTEL előny van és az olló csak nyílik a C2D-k megjelenése óta.
Lehet teszteket írni és "speciális" környezetben elvégezni az összehasonlításokat és abból "lágyított" végkövetkeztetéseket levonni, de a végső szót mindig a vásárló mondja ki.
Na... a helyzet sokat nem fog változni. Sarkítva, de szerintem igaz: AMD-t az áráért, Intelt meg a teljesítményéért veszi az egyszeri user, akiknek PC-jében leginkább a játékok használják a ma már döbbenetesen nagy CPU számítási teljesítményt.

Ha a 2500K árának feléért kapnék olyan 4 magos AMD procit, amelyet azonos frekvenciára húzva (4-4,4GHz) legalább a 70-80% tudja az SB-nek, akkor ilyet vennék a gyerekek gépeibe, sőt minden ismerősmek ajánlanám, mint bestbujt.
Valószinűsítem a C2D és Q2D tulajok nagy része egy ilyen AMD CPU-ra váltana SB helyett, mert ha már platformot vált, akkor 10-15K-ból megúszná. És mégis gyorsult a rendszere érezhetően.
De hol van ez az AMD CPU???

(#16478) -Solt- válasza fsb1000 (#16477) üzenetére


-Solt-
veterán

ITT! Igaz "csak" kb 4GHz-ig húzható, de féláron hozza játékok alatt az SB minimum 80-85%-át. Természetesen nagy ( legalább 1650x1080 ) felbontáson, szűrőkkel, és minimum fps tekintetében, mert ugye az a lényeg, és nem az, hogy 100, vagy 150fps-m van-é...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16479) fagy53 válasza fsb1000 (#16477) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az A64 óta várok egy AMD procira, amely ahhoz hasonlóan leelőzi a kortárs Intel-t, még mindig nem jött el az ideje! A teszteket nézve az i5-2400 még mindig nagyon ott van a szeren, tuning eredmények itt nem jöhetnek szóba, de nincs is rá szükség... :D

(#16480) diegho válasza -Solt- (#16478) üzenetére


diegho
nagyúr

A fél áron elég érdekes dolog. 4Ghz-re húzva a proci több, mint a dupláját kéri egy alap órajeles 2400-nak, sőt inkább a háromszorosához közelít, mert ugye a TDP egy dolog, de egy 2400-as simán beéri 60w-al valósan, ez meg még alapon is 100w felett van, nem ám a határaira húzva, szóval, ha sokat van használva a gép, akkor a fele az még háromnegyede sem, sőt.

(#16481) -Solt- válasza diegho (#16480) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem érdekes, hanem száraz tény! :)

Azt meg számold ki, hogy mennyit kell mennie ahhoz max terhelésen egy gépnek, hogy a különbözet számottevő legyen!

Fogyasszon mondjuk 100W-l többet, és menjen napi 3 órát 100%-n átlagban... ez napi kb 18 Forintot jelent... két-három év alatt kb akkora különbség jöhet ki, mint amennyivel olcsóbb egy amd-s alaplap.

És akkor még úgy gondolom, hogy elég alaposan felfelé kerekítettem...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16482) diegho válasza -Solt- (#16481) üzenetére


diegho
nagyúr

Az egész összehasonlítás értelmetlen, hiszen az egyik processzor a kispénzű embereknek van, a másik pedig azoknak, akiknek nem igazán számít az a pár ezres. Én utóbbiba tartozok és érdekes módon mindig az amd fanboyok jönnek be ide a topikba, hogy bezzeg az amd olcsóbb és alig lassabb, hát könyörgöm, akkor vegyétek meg, legyetek vele boldogok, ha nincs pénz intelre, de ne legyen állandóan ez az ár a téma, mert szerintem az itteni sb proci tulajok 99%-ának abszolút nem fontos a pár ezres és azért adott ki érte ennyit, mert megtehette, hogy megvegye a drágább és gyorsabb procit.

(#16483) diegho


diegho
nagyúr

Amúgy ha már áraknál tartunk, tavasszal cseréltem lapot procit ramot, a többi maradt. Ezek voltak adottak, zárójelben az eladási áraik.
Asus P5K/EPU (8k)
E8400 (22k)
2x2GB Mushkin Redline 1000mhz ddr2 (15k)

Volt lehetőségem választani, kb 20k felárral egy erősebb Q-s proci, de az alaplapomon nem volt már garancia, így ez kiesett.

1-es opció.
AM3+ supportos normális lap 25k-ért, hozzá Phenom2 30k-ért és 2x2GB DDR3 olyan 8k körül, ez lett volna 63k és tuningolni, hogy hozza is a teljesítményt, de ehhez már kevés lett volna a CX400 táp, mert én szeretem a halk gépet és az a +100w fogyasztás nem tett volna jót a hangjának tehát legalább +5k még a tápcsere.

2-es opció.
i5 2400 proci 38k, H61-es lap 11k, ram 8k, összesen 57k, nincs tuning, nem is kell, olcsóbb is mint a tuti AM3+ supportos AMD, tápot sem kell cserélnem.

Amit vettem azt látod, mert 39-ért kaptam 2500k-t. Összességében egy forinttal sem került többe az egész, mint az AMD-s megoldás és kevesebbet fogyaszt, gyorsabb. Vettem ezek után egy P67 lapot, kipróbáltam 4400-on a procit, de egyszerűen felesleges volt a plusz teljesítmény, így inkább nem tartottam meg, ez a kis filléres lap tökéletes mindenre nekem.

Drágább volt? Nem. Megérte? Naná!

(#16484) -Solt- válasza diegho (#16482) üzenetére


-Solt-
veterán

Olyannyira AMD fanboy vagyok, hogy még a büdös életben soha nem volt AMD rendszerem! :U

Nem összehasonlítottam őket, csupán válaszoltam egy felvetésre, mégpedig jogosan. Linkeltem a hiányolt amd procit. Erre jössz nekem a fogyasztással, majd amikor arra is megkapod érdemben a választ, akkor jön az, hogy mit számít az a pár ezres... tudom, amikor meg kell venni akkor nem számít, de, ha a fogyasztás különbséget kell nézni, akkor már számít. :F Na ez a fanboy viselkedés... szerintem.

Aki nem szimulátorokkal játszik, ahová kell a cpu erő annak minden cpu felesleges ami erősebb és drágább egy 955BE-nél... úgyis vga limit van a játékok 99%-ban. Az meg hulla mindegy, hogy egy játék 75, vagy 90 fps-t produkál... Az ár különbözeten inkább erősebb vga, vagy ssd.

DE, mindenki nyilván a saját igényeinek és pénztárcájának megfelelően választ cpu-t. Ezért vettem én is anno Q9550-t... Megnézi az ember, hogy mivel játszik, kell-e neki az izmos cpu, és dönt. Ennyi.

www.smart-bus.hu

(#16485) -Solt- válasza diegho (#16483) üzenetére


-Solt-
veterán

11000.- Forintos lapot tuti nem vettem volna, de te tudod. Ha már viszont árakat összehasonlítasz, akkor illene azonos kategórián belül... Ennyi erővel a PhenomII alá is vehettél volna valami filléres lapot, és akkor már is más a helyzet... alapon is kihajt egy nem csúcskategóriás vga-t, ergo ugyanott vagy.

Egy dolog biztos, ha spórolnom kéne, tuti amd konfigot vennék játékok alá... azonos kategóriákon belül olcsóbban ki lehet hozni. Szerencsére nem kell spórolnom, így tehát dagadhat ez e-péniszem... és ezzel zárnám is a felesleges offot! ;)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16486) diegho válasza -Solt- (#16484) üzenetére


diegho
nagyúr

Így van, nem csak játszok, dolgozok is a géppel. Képszerkesztés, videovágás alkalmanként, nekem muszáj az intelt vennem, de amúgy láthatod, hogy a fogyasztás totál nem mindegy nekem a tápom miatt sem, amit nem akarok lecserélni még 1-2 évig. Nekem alapvetően nem alternatíva az amd, de ha a bulldozer gyorsabb lett volna, mint az intel, azonnal cseréltem volna, mivel sosem elég a cpu erő. Használom az adatlapomon lévő gépet meg egy Q9400-at is szintén 8gb rammal és a Q nagyon kevés tud lenni sokszor. Amúgy az amd fanboy dolgot nem konkrétan egy emberre értettem, hanem úgy általában, más témákban is beléjük akadtam, pl vga topikban és nagyon idegesítőek az árcédulás szövegükkel... nem téged akartalak megsérteni ezzel, láttam, hogy inteles vagy. Azt pedig lásd be te is, hogy nem mindenki csak játszik és a munkában az intelnek óriási előnye van.

Megvettem a 30k-s MSI P67 lapot, de alapon semmivel nem nyújt többet, mint a 11k-s, sőt, nincs vga kimenet, nincs quick sync, a tuning pedig nem vonz, így egy olcsó lap is teljesen azonos számomra egy drágábbnál. USB3at addig nem akartam amíg nem oszlik el ez a driver probléma az etronokkal, most gondolkodok lap cserén, de lenne legalább 30k egy normális lap, ami legalább 22-25k felár lenne, annyit nem ér meg a 0% teljesítmény növekedés, inkább veszek belőle erősebb procit, ha úgy alakul.

[ Szerkesztve ]

(#16487) rvn_10


rvn_10
senior tag

Erre senki?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#16488) diegho válasza rvn_10 (#16487) üzenetére


diegho
nagyúr

A procid visszavette magát, próbáld meg több feszt és nagyobb tdp limitet. Mennyire húztad mekkora fesszel?

(#16489) Qru válasza rvn_10 (#16487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feszt tolj neki még egy kicsit, 0,05V az semmi.

#nincsbennetarcsi

(#16490) -Solt- válasza diegho (#16486) üzenetére


-Solt-
veterán

Ebben az esetben érthető a választásod. De ugye nem is a te döntésedet kérdőjeleztem meg, csupán reagáltam egy másik fórum társ felvetésére, ami szerintem még mindig úgy van, ahogy vázoltam.

Természetesen belátom, hogy nem csak a gamer világ létezik, ezért is említettem, hogy mindenki a saját igényeinek megfelelően kell, hogy válasszon. Én nem munka, hanem a szimulátorok miatt választottam az intelt... ezeknél sok esetben kijön a cpu erő. De itt sem annyival, mint amennyivel drágább... de mivel ez az egyetlen káros szenvedélyem, így úgy voltam vele, hogy ennyi jár! :)

A fanboyok minkét oldalról idegesítőek mind az intel vs amd, mind pedig az amd vs nvidia vonalon. Aki nem érti meg, hogy ahány júzer annyiféle igény, az így járt... :)

( nekem meg szempont a tuning, mert a programozók jó része még mindig úgy írja a játékokat, hogy a MHz-t jobban szeretik mint a több magot... )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#16491) diegho válasza -Solt- (#16490) üzenetére


diegho
nagyúr

Létezik bármilyen olyan autós szimulátor, ami billentyűzettel is játszható és tényleg jól le van modellezve a sérülés, az autó úgy viselkedik ahogy kell stb? Én GP3 óta nem igazán találtam ilyent, bár nem is kerestem :))

(#16492) jookomak válasza diegho (#16491) üzenetére


jookomak
őstag

A "billentyűzettel" szó miatt esik ki minden. Amúgy az elmúlt napokban volt két hír, nagyon jónak tűnnek ezek a játékok: [link], [link]
Maiak közül rfactor-t, és live for speed-et nyomják az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#16493) beltcp


beltcp
csendes tag

Sziasztok!

A Microsoft Flight Simulator X-hez állítok össze egy gépet, a processzort Intel Core i7-2600K, valamint a videokártyát húzni szeretném, ehhez pedig hozzáértő, gyakorlott segítségre lenne szükségem. A procit minimum 4,5 GHZ szeretném. Természetesen a fáradozást pár ezer forinttal megköszönöm! Az akciót Vácon kéne végrehajtani.

Segítséget előre is köszönöm!

(#16494) op9 válasza beltcp (#16493) üzenetére


op9
aktív tag

Bár nem ismerem a srácot, de nagy nevek dicsérik:
Konfig összeállítás, összerakás, beállítás, TUNING - kedvező áron !

How Bad Do You Want It?

(#16495) fsb1000 válasza -Solt- (#16478) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... Ez a CPU szerinted 4GHZ-en 80-85%-át tudja számítási teljesítményben, mint egy 2500K 4GHZ-en.

Ne viccelj már.... legfeljebb VGA limites környezetben lesz ez az eredmény, amit írtál.
Látod... pontosan erre a szitura céloztam pár hsz.-el elöbb:

"speciális" környezetben elvégezni az összehasonlításokat és abból "lágyított" végkövetkeztetéseket levonni

[ Szerkesztve ]

(#16496) -Solt- válasza diegho (#16491) üzenetére


-Solt-
veterán

Én inkább repkedek mostanában, de a billentyűzettel szimulátort nem lehet játszani! :)

Nagyobb nevek, amelyek tényleg a csúcsot jelentik vezetési élményben, és szimulációban,

- GTL
- RBR
- NKpro
- iRacing
- LFS

Ezek szimulátorok... nem tökéletesek, de a lehetőségekhez képest szinte már majdnem... mindegyik másban jó, de ezek igazából normális kormányért kiáltanak! :)

www.smart-bus.hu

(#16497) -Solt- válasza fsb1000 (#16495) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha valaki itt nevethetne, akkor úgy érzem az nem te vagy, de azért igyekszem illedelmes maradni. Először is azt javaslom, hogy próbáld meg értelmezni amit a jó munkás ember leír néked.

Mint írtam, a felhasználási kör határozza meg, hogy mit is köllenne vennünk. Ha valaki olyan játékokkal játszik, ahol vga limit van ( kb a játékok 80-90%-a?? ), akkor totál felesleges neki az általad vázolt cpu.

Egyébként pedig mutass nekem valami olyan tesztet, ahol értelmes ( minimum 1680x1050 ) felbontáson, szűrőkkel, minimum fps ( mert ugye ez határozza meg a játékélményt ) tekintetében a 2500K annyival jobb egy 955BE-nél, mint amennyivel drágább!

www.smart-bus.hu

(#16499) yodamastah válasza -Solt- (#16496) üzenetére


yodamastah
őstag

iRracing el sem indul kormany nelkul. Es hogy ontopic legyek, az iracing mocskos modon cpu limites. 5700x1200 4xfsaa mellett is gyakran kepes CPU limitbe futni a 4.5ghz-es sandy bridge. Egy szejjel hajtott 6950 van alatta. Persze nem fut rosszul, de el tudnek kepzelni meg 30%-40 cpu powert, de sajnos erre nincs mod jelenleg :( Igaz az is jo lenne ha jobban lenne optimalizalva a kod a sok magra, de ez ugyben en nem tudok sokat tenni, max gyorsab cput tudok venni ha van.

SZoval azert vannak cpu limites jatekok, ahova boven elkelne meg plusz power :)

[ Szerkesztve ]

(#16500) fsb1000 válasza -Solt- (#16497) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ha valaki olyan játékokkal játszik, ahol vga limit van ( kb a játékok 80-90%-a?? ), akkor totál felesleges neki az általad vázolt cpu."

Aha.. ennek ellenére ebben a fórumban sokaknak SB CPU-ja van. Nem kell vázolni, benne van a gépben. Vga limit ide vagy oda....

-------------

Mégegyszer leírom: A CPU-kat nem "speciális" környezetben kell összehasonlítani, hanem tisztán CPU limites alkalmazásban. Akkor nincs mellébeszélés, hogy ilyen meg olyan szitukban mégiscsak a gyengébb CPU nem annyira gyenge. És érdemes inkább azt venni...

----

"Egyébként pedig mutass nekem valami olyan tesztet,"
Nincs olyan teszt ahol ahol az SB vagy bármely más épp TOP-on lévő cpu az árával arányosan mutat teljesítményfölényt a nála jóval gyengébtől.
Azért nincs ilyen teszt, mert így árazódnak a cpu-k. Ez nem műszaki kérdés (vagy csak részben az), hanem inkább üzleti.
Másképp: dupla pénzért sosem kapunk dupla teljesítményt.

Ezt vagy elfogadjuk, vagy kezdjük magunkat hitegetni, hogy bőven elég a fele annyiba kerülő proci is, meg az olcsóbb VGA is, meg SSD sem kell, és a végén van egy középkategóriás rendszerünk, és azt semm tudjuk miről vitatkozunk már, mert sosem tapasztaltuk meg milyen az, ha az ha egy asztali PC igazán jól megy.
(értsd: Az adott évjárat szoftvereivel kompromisszummentesen használható)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.