Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) ETOM válasza szecska24 (#16800) üzenetére


ETOM
addikt

Akkor ennyi voltam. :DDD

(#16802) SPQR válasza szecska24 (#16800) üzenetére


SPQR
tag

Igen. Proci, mem teszt oké.
Itt ez a hiba:

Mindig csak webezés közben fagyok szét.
Ez alatt a kis írás alatt 3-szor is sikerült.

(#16803) szecska24 válasza SPQR (#16802) üzenetére


szecska24
tag

Alapon van minden? Mert diszkrét videokártyánál akkor szokott ilyet dobni, ha kevés neki a kakaó (általában fesz, vagy túl van húzva). Próbálj meg egy kis Vcore-t adni a procinak, lehet az segit.

(#16804) iSonic válasza SPQR (#16798) üzenetére


iSonic
addikt

tedd újra az intel driver-t vagy az intel oldalán keress frissitést.. nekem is volt ilyen bár nekem van VGA-m... mellesleg ha nem ez a gond, akkor nézd meg az intel graphic managmentnél, hogy minden normálisan müködik e..

lehet a flash kapja szét... sőt tuti..

[ Szerkesztve ]

(#16805) Viktor77 válasza SPQR (#16802) üzenetére


Viktor77
titán

Ha olyan böngészőt használsz ami gyorsítja a flash-t és egyebeket, akkor ezt a gyorsítást kapcsold ki. Az adott böngésző topicjában biztos találsz infót hogy kell.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16806) SPQR válasza szecska24 (#16803) üzenetére


SPQR
tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

szecska24 Minden alapon van, Prime95 (Lynx-et nem próbáltam), Memtest 4.0, 3Dmark06 és az Aida64 benchmark tesztjei szépen végigfutottak. Így nem gondolom, hogy a feszültségekkel lenne a gond.

iSonic Már többször is volt driver csere és minden optimálisra van állítva, igen én is arra jutottam, hogy a flash keni el az arcát.

Viktor77 Annyit próbálok még ki, hogy más böngésző alatt mit művel és ennek függvényében cselekszem.

Még egyszer köszönöm a segítségeteket. :R

(#16807) iSonic válasza SPQR (#16806) üzenetére


iSonic
addikt

remélem a flash lesz a gond..

(#16808) SPQR válasza iSonic (#16807) üzenetére


SPQR
tag

Remélem...
De a leírtak alapján mire gondolsz még?

(#16809) iSonic válasza SPQR (#16808) üzenetére


iSonic
addikt

hát másra én sem gyanakodnék.. valami kodek bezavarná.. de azt kétleném.. nálam ilyen hibát egyszer a Steam hozott ki amikor nem akarta normálisan az 1.6-ot futtatni, mivel az OpenGL-e megy..

(#16810) SPQR válasza iSonic (#16809) üzenetére


SPQR
tag

A kodeket én sem tartom valószínűnek...
Még folytatom a tesztelgetést és csak kiderül mi a gond...

(#16811) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv lehet nagyon nagy ostobasag lenne, de i5 760 ra vissza valtani csak azert emrt 30-35k val csolobban kijonnek vele orultseg? jatekban mekkora hatrany ereznek? illetve ezeknek a huzasa milyen kereteken belul tortenhet meg?

(#16812) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a P67/Z68-as lapoknál mekkora különbségek mutatkoznak tuning terén? Van vmi radikális különbség mondjuk egy 2500K-val olcsóbbak és drágábbak közt?

(#16813) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Van már esetleg valakinek G530-as vagy G540-es Celeronja? 1-2 tesztre nagyon kíváncsi lennék, hogy hol helyezkedik el a 775-ös procikhoz képest. Mivel a G530-ast már 12-13 ezer körül meg lehet venni újonnan, elég jó vétel lehet.

Alister from Hell

(#16814) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

A Celeron G530-as IGP-je elég netezésre, átlag felhasználásra és youtube HD videók nézésére?

Köszönöm!

(#16815) jookomak válasza Grampy (#16814) üzenetére


jookomak
őstag

Persze, azért van benne. Ellenben játszani ne akarj vele.

(#16816) Grampy válasza jookomak (#16815) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszi a választ, játékot nem tervezek:)

(#16817) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem!A Giga GA-P67A-UD7-B3-as lapja állítólag CF-ben tud 16/16-os felosztás egy NF200-as chippel megkerülve a rendszert.Igaz ez?Én eddig úgy tudtam,hogy 1155-ösz platformon 8/8 a maximum CF/SLI felosztás :F

(#16818) XaraX válasza csucsbicep (#16812) üzenetére


XaraX
addikt

Számottevő nincs.
P67-ről váltottam Z68-ra, gyakorlatilag ua. tudja.

(#16819) csucsbicep válasza XaraX (#16818) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi. Arról nem tudtuk vmit, hogy az ivy menni fog ezekbe a lapokba?

(#16820) Lethal Gene válasza csucsbicep (#16819) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

jaja, menni fog.

Z68:

Tudtok olyan videjó konvertáló progit, ami tud feliratot is kezelni és támogatja Quick Sync-et?

[ Szerkesztve ]

(#16821) gigi21hu


gigi21hu
csendes tag

Helo!

Segítenétek? Köztudott, hogy az SB nem tudja a 23,976 Hz-t. Kutatgattam a neten és jött egy magyar cikk, hogy valamit javítanak majd. Meg abban írták, hogy az Intel Media SDK-n keresztül jobban az eredmények, mint dvxa-ban. Nem nagyon vágom ezt. Mi vaaaan? Ez egy kodec, ha jól sejtem és már telepítettem is, de nem tudom működésre bírni. Potplayerrel próbáltam. Azzal esélytelen is? Amúgy mi változik, ha nem dvxa hanem sdk? Köszi

(#16822) Milka 78 válasza csucsbicep (#16819) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asus már nyilvánosságra hozott egy listát(PH-s cikk,csak most nem találom)amiben egy raklapnyi régebbi H-s,P-s és Z-s lap is menni fog az Ivy-val.

(#16823) Frenky89 válasza Milka 78 (#16822) üzenetére


Frenky89
őstag

(#16824) SPQR válasza Viktor77 (#16805) üzenetére


SPQR
tag

Igazad volt a hardver gyorsítás kikapcsolása óta nincs gondom.
Köszi a segítséget neked és a többieknek is. :R

(#16825) Drizzt


Drizzt
nagyúr

2600K-hoz szeretnék hűtést. A cél néma idle működés lenne, s nem túl hangos terhelt, 4.5Ghz környékén. Hűtős topicban Brockent javasoltak. Megerősítés, érv, ellenérv? Egyáltalán nem is tudom, 4.5 Ghz léggel az reális cél?

I am having fun staying poor.

(#16826) Lethal Gene válasza Drizzt (#16825) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Szerintem egy AC Freezer 13 pro is simán hozza amit szeretnél!

Nekem egy gyenge CM TX3 van, és simán megy 4,7-en a gép, igaz ez terheles alatt már hangos, de az AC Freezer 13 kimondottan halk hűtő és sokkal de sokkal jobb teljesítményű, mint pl. az enyém.

És olcsóbb, mint a Brocken...szóval ár/érték/zaj arányban sztem az a best buy!

(#16827) Drizzt válasza Lethal Gene (#16826) üzenetére


Drizzt
nagyúr

2000 Ft. a különbség, nem valami sok. Ha pl. 5 fokkal csendesebb, vagy terhelve picivel csendesebb a Brocken, akkor nekem már megérné annyival többet kiadni érte. Csak ilyen közvetlen összehasonlítást nem látok. Szóval átfogalmazható a kérdés úgy, hogy a lehető legjobb hűtő kellene max. 15K-ig, szempontok: hang/tuning.

I am having fun staying poor.

(#16828) boogie84 válasza Drizzt (#16827) üzenetére


boogie84
veterán

16 határán van a NOCTUA NH-U12P SE2. Nekem olyan van, de cseréltem a ventiket Coolink Swif2 120pk-re. Nincs hangja, csak linx alatt (55-60fok után indulnak be a ventik), azt meg nem nagyon futtatok. ;)
Gyári ventikkel sem lenne hangja. Uh azt a + két ventit sem kötelező cserélni. :K

Jobbat mondok: [link] Ez az ami neked kell!!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16829) XaraX válasza Drizzt (#16827) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Kicsit több, és nem lesz hűtésgondod.....

(#16830) hermanyi válasza XaraX (#16829) üzenetére


hermanyi
őstag

[link]
És ezzel sem lenne Nekem ez van és halk és elég jó a teljesítménye még a D14 hez mérten is

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#16831) Lethal Gene válasza Drizzt (#16827) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

[link]

Az AC ventik az egyik legcsendesebbek és legjobb a csapágyazásuk.

Gyakorlatilag nem fogsz eszrevenni különbséget, a fentebb említett 12-15k hűtők és e között, ez is ua halk, és nagyon jól hűt (300 W a hűtési teljesítménye)...

De ha fontos a "matrica" és a sznob faktor is játszik, akkor onantól már csak "hit" kérdése az egész. ;)

****
Másik nagyon fontos kérdés, a prockód és a ház hűtése!

Nekem mákom van a procival, mert alacsony feszültségen is megy magas órajelen, így kevesebb hőt termel.
A házam szellőzése is megoldott, a 2*23 + 3*12 ventikkel.

Csak arra akarok kijukadni, hogy ha adottak az ideális körülmények, akkor nem kell bika hűtő ahhoz, hogy normálisan+halkan menjen a gép.

Ugyanez a konfigom egy szarabb házban, ugyanezzel a gyenge mostani TX3 hűtővel, tuti sokkal hangosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16832) Hunork válasza Lethal Gene (#16831) üzenetére


Hunork
veterán

A hsz-d nagyon nagy volt! :K
És hogy az arány javuljon: Arctic Freezer sorozat előre! :K
(még a házventiket se hagyjuk ki, írtam egy Arctic tesztet, a legutolsó mondata mindent elárul) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16833) Lethal Gene válasza Hunork (#16832) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Köszi, de a tapasztalat beszél belőlem...rengeteg hűtőt teszteltem már anno én is... :)

A házventikben 12cm osztályban pedig egyértelműen az AC F12 és F12 Pro sorozat a király! :)

Nekem egy F12 Pro frankón el is vágta a kezemet...csak úgy megszokásból le akartam állítani, hogy a hangot teszteljem, és hoppá....befizettem a hülyeségadót.. :)

[ Szerkesztve ]

(#16834) Hunork válasza Lethal Gene (#16833) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Igen, sokan mennek a nevek után. Ami nem biztos, hogy rossz terméket jelent, de annyival nem is jobb, mint az árkülönbözet azt sejtetné.
Én is nagyon AC párti lettem, a prociról egy Freezer 7 Pro gondoskodik, meg a házban 2 venti, egy 8 és egy 9 cm-es. Ha van kedved, olvasd el a minitesztemet a logout-on. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16835) XaraX válasza Lethal Gene (#16831) üzenetére


XaraX
addikt

Nincs szándékomban vitatkozni, ez nem is az a topic.
Mindenki azt vesz, amit szimpatikusnak tart.
A hűtés az, ahol nem hiszek a teszteknek, nincs 2 egyforma eredménnyel záruló gyakorlatilag.
Pár hűtő megfordult nálam is azért, azt hiszem.
"Gyakorlatilag nem fogsz eszrevenni különbséget"
Gyakorlatilag nem sokat, egészen pontosan.
Bizonyos határig..
Ha már SB topicban off-olunk, beszéljünk erről.
Kb 4500-ig gond nélkül kiszolgálja a felmerült hűtők bármelyike általában, a különbség néhány fok, és a generált hangerő.
Igaz, 2 egyforma cpu sem létezik.
Abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy az egyik 2500K-m az átlagnál jobban melegszik.
Ennek fejében viszonylag alacsony fesszel elég jól megy.
A másik lényegesen magasabb fesz mellet sem termel annyi hőt, igaz, a tuningpotenciál is jóval elmarad.
D14-el,a két gyári ventivel, 1000-es fordulaton.
A ház zárt, elöl egy 12, hátul egy 14 cm venti, 5 V-ra leszabályozva, nem mondom, hogy néma csendben, mivel relatív, kinek mi a csend.
Páran hallották a gépemet üzem közben, elég háklis vagyok a zajra...

Jelenleg mindkettőn Mugen2 van, (ami szerintem átlag felhasználás mellett best buy), de nem is prime-olok vele 5000-en, mivel nem lenne képes kordában tartani a hőmérsékleteket.
Szóval ha csak a csönd a lényeg, átlagos tuning mellett, csupán szimpátia kérdése.
"(300 W a hűtési teljesítménye)..."
Ezt azért megnézném gyakorlatban, csodák nincsenek. :N

[ Szerkesztve ]

(#16836) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Alulfeszeléssel mi a helyzet? Nekem úgy néz most ki, hogy 1.12-n, LLC1-gyel stabil. Az idle, s terhelt közötti fesz. különbséget hogy lehet beállítani?

I am having fun staying poor.

(#16837) SPQR


SPQR
tag

Nos visszatért a probléma (Képernyő illesztő nem válaszolt majd utána helyre állt) csak most nem web közben hanem visszatérés hibernálásból alkalmával.
Szóval most megint tanácstalan vagyok, mi lehet még a gond.

(#16838) Lethal Gene válasza XaraX (#16835) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

[link]Mugen @1400 58C vs Freezer @1200 59C, és a Freezer olcsóbb is...

Természetesen vannak jobb hűtők a Freezernél, de azok nem 7500 Ft ba kerülnek...és nem nem annyival jobbak, azaz dupla annyiba kerül mondjuk egy csúcskategóriás hűtő, de NEM fogja fele annyira lehűteni a procit, és nemlesz kétszer halkabb...ez a hűtési / zaj teljesítmény bőven elég közepes tuningra! (5 GHz alatt)

@Drizzt: offset beállítások?

[ Szerkesztve ]

(#16839) Hunork válasza XaraX (#16835) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Amit írtál, az is rendben van, és természetesen nem vitafórum ez, azt hagyjuk a Parlamentnek... :D (bár megbeszélni lehet a dolgokat...)
De egyet kell értsek ezzel a hsz-el, nem is írok én semmit, mert összefoglalta egy bekezdésben a lényeget. Ami az ár/teljesítmény mutatót jellemzi. Én is gondolkoztam egy brutális hűtőn még régebben, de aztán az alábbi gondolat alapján döntöttem az AC mellett:

"Lethal Gene: Természetesen vannak jobb hűtők a Freezernél, de azok nem 7500 Ft ba kerülnek...és nem nem annyival jobbak, azaz dupla annyiba kerül mondjuk egy csúcskategóriás hűtő, de NEM fogja fele annyira lehűteni a procit, és nemlesz kétszer halkabb...ez a hűtési / zaj teljesítmény bőven elég közepes tuningra! (5 GHz alatt)"

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16840) XaraX válasza Lethal Gene (#16838) üzenetére


XaraX
addikt

Biztos úgy van, elhiszem.
Hamar megtanultam hűtés terén, hogy csak azt higgyem el, amit magam látok, hallok. :)
Pl még sosem láttam a mugen hűtőjét 1400-on pörögni, direktbe kötve sem.
Nem, valóban nem lesz 2x halkabb és hűvösebb, ez biztos, mivel a léghűtésnek vannak határai.
A lehető leghalkabbra és leghűvösebbre lehet törekedni annak, akinek igénye van erre.
"ez a hűtési / zaj teljesítmény bőven elég közepes tuningra! (5 GHz alatt)"
A zaj relatív, kinek mi az elviselhető.
Megnéztem 5000-en a mugennel még tegnap, végülis lehűti rendesen prime alatt, igaz, egy 1700-on "bömbölő" Swif2 ventivel, és maxra tekert házventikkel.
Off vége. :R
(#16839) Hunork
Természetesen igazad van neked is a magad részéről.
A hardverpiac már rég nem arról szól, hogy mi éri meg, és mi nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16841) Erdei88 válasza Lethal Gene (#16838) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért 5-10 fok elég sokat számít adott esetben.
A procihűtön az ami még meglesz egy darabig, mert nem igazán van nála jobb, 700 rmp-en hangtalan, 1300on pedig 70 CFM társul mellé.

(#16842) rvn_10


rvn_10
senior tag

ÜDV! 4,5 Ghz-en 113 Gflop normális?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#16843) hermanyi válasza rvn_10 (#16842) üzenetére


hermanyi
őstag

igen

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#16844) N_A_S válasza Drizzt (#16825) üzenetére


N_A_S
veterán

Két számomra szimpatikus hűtő közepes árkategóriában:
EVGA Superclock iPon ár
Enermax ETS-T40-TA Merlinnél

A sajátomat is tudom még ajánlani:
Corsair A70 Hardverker ár
ezen viszont a gyári ventik zajosak lehetnek, érdemes lehet őket lecserélni, de még így sem mondható drágának. Scythe NINJA 3 -am volt ezelőtt, attól jobban teljesít.

Itt találsz tesztet is, amiben mindhárom hűtő benne van:
hardwaresecretes

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#16845) rvn_10 válasza hermanyi (#16843) üzenetére


rvn_10
senior tag

És 3,8 on 97-98 Gflop?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#16846) korcsi válasza rvn_10 (#16845) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem 3,5GHz-en 90-92 körül van. Tehát szerintem, reális.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16847) boogie84


boogie84
veterán

Gigaflops attól is függ h milyen programok mennek a háttérben. Ha nagyon rá vagytok izgulva, akkor friss win telepítés után futtassátok. Vagy lőjetek ki mindet ami felesleges.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16848) rvn_10 válasza korcsi (#16846) üzenetére


rvn_10
senior tag

Akkor király. Sikerült belőni 3,8-at 1,15 V-on :-)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#16849) Bogyó bá' válasza korcsi (#16846) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyém egy sima i5-2500, szorzózáras, így tuning nem játszik.
Ezért sajnos csak 93 GFlops-ot tud.
Viszont a Vcore feszültséggel érdemes volt játszadoznom, mert -100mV-tal offsetelve egy órája fut a teszt, és csak 56°C-os a processzor, egészen kicsi hűtővel is: Freezer 7 Pro rev.2. Jól szellőző, de csak mATX házban (Fractal Design ARC Mini)
Alapfeszen úgy 65 körül szokott lenni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16850) fagy53 válasza Bogyó bá' (#16849) üzenetére


fagy53
nagyúr

Van aki a GFlops-ért veszi a procit, van aki nem.... ;] Te az utóbbiakat erősíted és biztos így is megvagy vele elégedve. Az előbbiek, a GFlops tulajok pár hónapon belül procit cserélnek az utóbbiak akár pár évig is használják, valahol ezért nem fontos ez a "sajnos". :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.