Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) MontyCrew válasza Shkiz0 (#17250) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Sziasztok, ismét sikerült beszerválnom, egy 2500K-t Shkiz0 kollégától :R

kicsit próbálgattam 24/7re,

Ez milyennek mondható?
1.320 ra csak néha néha ugrik, általában 1.296 V-on fut a tesz. majd holnap megnézem, 5Ghzhez mi kell:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#17252) Shkiz0 válasza MontyCrew (#17251) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Így elsőre azt mondanám nem nagy szám, de szerintem fog az menni még kevesebbel is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#17253) MontyCrew válasza Shkiz0 (#17252) üzenetére


MontyCrew
senior tag

igazából nem nagyon szórakoztam vele, de 47es szorzón már halálozott winbootoláskor.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#17254) mcwolf79 válasza MontyCrew (#17251) üzenetére


mcwolf79
veterán

És amúgy AVX-es LinX-et használj!
[itten van]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17255) MontyCrew válasza mcwolf79 (#17254) üzenetére


MontyCrew
senior tag

az miben más?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#17256) mcwolf79 válasza MontyCrew (#17255) üzenetére


mcwolf79
veterán

1. Majdnem dupla lesz az eredmény
2. Használja az AVX utasításkészletet, ergó jobban megizzasztja a procit -> jobban kijön,ha instabil

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17257) roberto211


roberto211
őstag

Ha az AVX-es linx-nél a percszámláló néha megáll, tehát kifagy vele együtt az egész programmal és pár másodperc múlva újra jó lesz az normális vagy azt jelenti nem annyira stabil a gép?? :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17258) ÁdiBá válasza Shkiz0 (#17250) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sorry. Intel. Kicsit elírtam. ;]

ÁdiBá

(#17259) Karajev7


Karajev7
tag

Intel Core i5-2500K 3,30GHz procit mennyiért lehet legolcsobban beszerezni?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#17260) RockHaRD válasza Karajev7 (#17259) üzenetére


RockHaRD
addikt

49

(#17261) Big M


Big M
tag

Érdekes dologra bukkantam az intel honlapján az i5 2400-at nézegetve, és nem tudom a miértjét:
# of Memory Channels 2

Eddig azt hittem ez alaplap függő. :F

(#17262) Qru válasza Big M (#17261) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem feltétlenül. Memóriavezérlő függő, és itt már a prociban van a mem vezérlő.

mod:

Korábban valóban az alaplapok északi hdíjába volt integrálva (pl Core 2 éra) a memvezérlő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17263) Big M válasza Qru (#17262) üzenetére


Big M
tag

tehát akkor hiába veszek 4 slotos alaplapot ha a memória csak 2-t kezel?

(#17264) orbano válasza Big M (#17263) üzenetére


orbano
félisten

a csatornák száma nem egyenlő a használható slotok számával...

A vér nem válik VAZZE!™

(#17265) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Kinéztem ezt a memóriát CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9 és azlenne a kérdésem hogy ugye elvileg tökéletesen illeszkedik a sandy-s konfigomhoz gigabyte p67a ud3 b3 - i5 2500 1.5V-on megy ez a ram, viszont azért mégis mielött megvenném megkérdem itt a topicba hogy tapasztalt-e valaki netán valami kompatibilitási hibát ezzel a rammal kapcsoaltban? illetve akinek ilyen van várom a véleményeket hogy milyen

köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#17266) SPQR válasza jozsi252 (#17265) üzenetére


SPQR
tag

Nekem 3 különböző chipset-es lapban is tesztelve lett de nem volt egyiknél sem probléma.

(#17267) RockHaRD


RockHaRD
addikt

van esetleg valami magyar leírás / tuning segédlet ezekhez a procikhoz? ugyebár én még a jóöreg LGA775-nél járok, ami kimerült abból, hogy 333x 9, de ahogy elnézem, mostmár ennél sokkal bonyolultabb dolgok lesznek a biosban...

(#17268) Big M válasza orbano (#17264) üzenetére


Big M
tag

akkor mehet a 4*4gb, a proci nem fog hisztizni?

(#17269) N_A_S válasza RockHaRD (#17267) üzenetére


N_A_S
veterán

Egyszerűbb a tuning, mint valaha. Talán egyetlen dolog amire nagyon oda kell figyelni, mégpedig hogy a VTT és memória feszültség közti különbség ne legyen nagyobb mint 0.5V

#1 hsz-ban találsz pár OC Guide-ot is, magyarnak nem magyar, de nem kell hozzá nagy angol tudás (google translate) ;)

(#17270) stfx
+1 :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#17270) stfx válasza jozsi252 (#17265) üzenetére


stfx
aktív tag

Teljesen jo, csak azt nem ertem miert nem veszel olcsobban Low Profile-os verziot. Igy akaramilyen borda is elfer.

(#17271) jozsi252 válasza stfx (#17270) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó a bordás mert nincs proc hűtőm csak az alap. Néztem itt [link] itt 14 300 viszont most látom hogy csak 1 év gari van, hogy a fenébe? azért lenne olcsóbb mert csak 1 év garit adnak rá?

iPhone 13 Pro Max

(#17272) N_A_S válasza jozsi252 (#17271) üzenetére


N_A_S
veterán

Azért, ha jól megnézed akkor az oldalon tudsz választani garanciát: 3év gari +5% felár.

https://tinyurl.com/phnas

(#17273) jozsi252 válasza N_A_S (#17272) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom csak azt furcsállom hogy van ahol 5 év gari van van ahol 99 éve itt meg csak 1 vagy 3.

iPhone 13 Pro Max

(#17274) subaruwrc válasza Big M (#17268) üzenetére


subaruwrc
félisten

mehet
nem
ha a lap támogatja a 16gb max memóriát, ami elég valószínű, akkor nem lesz gond.
maximum ha az adott ram nincs az adott lap támogatási listáján
vagy instabil lehet ha nagyon leterheli a memóriavezérlőt de ezt feszültség emeléssel a biosból korrigálhatod

(#17275) RockHaRD válasza N_A_S (#17269) üzenetére


RockHaRD
addikt

Köszi, meglesem majd :)

amúgy hülye vagyok, mert nagyon jól tudok angolul, nemtudom, h miért kérem mindig magyarul... google translate meg sokmindenre jó, csak magyarul értelmesen nem tud semmit sem lefordítani :D én csak kb lengyel, orosz, német, spanyol oldalaknál használom, h azt fordítsa át angolra, és akkor használható.

:R

(mijaza vtt? :B)

(#17276) subaruwrc válasza RockHaRD (#17275) üzenetére


subaruwrc
félisten

a memóriavezérlő feszültsége
sandy bridge rendszerek esetén vcsa azaz voltage , core, system agent

(#17277) N_A_S válasza subaruwrc (#17276) üzenetére


N_A_S
veterán

Szerintem valamit keversz most... a System Agent az nem a VTT. A VTT, az VTT, vagy ASUS lapok esetnén VCCIO

G^zC^mp€r
Én se nagyon szoktam a GTranslate-et használni, de azért nagyjából össze lehet rakni szakmai témáknál hogy miről is lehet szó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#17278) RockHaRD


RockHaRD
addikt

öntsünk vizet a tiszta pohárba :DDD

ASRock Extreme3 gen3 alaplap lesz, abba megy a 2500k, meg 8 giga 1866-os g.skill ripjaws sniper ram, ottan köll majd mahinálni, h 4500-on menjen a proci, és kb 2000-en a ram CL9-el.

pásszibül?

(#17279) N_A_S válasza RockHaRD (#17278) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha 1866-osat veszel, akkor pásszibül hogy 1866-on menjen ;) , a következő lépcső a 2133, erre is van esély, viszont nem garantált. 4GB-os modulok nem annyira tuningbarátok mint a 2GB-osak.

https://tinyurl.com/phnas

(#17280) subaruwrc válasza N_A_S (#17277) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nemtudom a maximus 4 extremeben a vcsa mellé van írva zárójelbe h memory controller, a vcio meg a high speed i/o controller feszültsége, és nekem a ram tuninghoz nem a vciot kell emelni mert semmit nem ér sőt. de persze vtt az vtt ha így van megfogalmazva a biosban,
pl gigabyte

(#17281) N_A_S válasza subaruwrc (#17280) üzenetére


N_A_S
veterán

VCCIO: more commonly known at QPI/VTT voltage, this is the VTT voltage. Formally known as Processor Power for I/O it is the voltage for the integrated memory controller as well as the PCI-E controller.

Lehet hogy a VCCSA a memory contorrel, de nem azt kell a ram feszültséghez igazítani, ez a lényeg (most nem a tuning volt a kérdés).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#17282) subaruwrc válasza N_A_S (#17281) üzenetére


subaruwrc
félisten

oké tied a pont.
akkor a maximus átver :DDD
nem fogunk ezen összeveszni
peace

(#17283) N_A_S válasza subaruwrc (#17282) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem is állt szándékomba veszekedni, csak gondoltam tegyük helyre a dolgokat. ;) Maximus sem ver át, ott is van VCCIO (ami AUTO-n 1.05V, ebből is lehet sejteni hogy ez a VTT)

A SysAgent-es tippet meg köszi, ki fogom próbálni, hátha azzal ki tudok hozni 1866-ot a ramokból, ezt még sose állítgattam. :R

písz

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#17284) subaruwrc válasza N_A_S (#17283) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor a konklúzió, hogy a vcio a vtt, és magyarra fordítva meg a memvezérlő feszültsége.
ponty

(#17285) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
C2d e8400 + p35 ds3p + 2*2Gb Gskill ddr2 + ati 4850 512 ddr3 -ról cserélnék Asrock Z68M/usb3 + core i3-2105 + 4gb Kingston Hyperx 1600-ra. A ráfizetés max 5k lenne.

1. Megéri-e? Mostanában nem játszok, ha mégis akkor ott az xbox. A proci alapfesz alatt viszi a 4ghz-et atom stabilan, de 2-3 hónapja azt is 1 v-on hajtom alap órajelen. Fontos lenne, hogy még lejjebb szorítsam a fogyasztást. Látok-e majd teljesítményben különbséget? S a 4ghz-es (8*500) tuninghoz képest?

2. van egy Scythe Ninja rev.2-esem. Rá fog menni erre a lapra? Vagy kell neki esetleg valami extra lefogató?

3. A prociban lévő hd3000-es vga elég lesz-e hd filmek lejátszásához vagy csak kisebb kompromisszumokkal? Illetve kisebb internetes játékok menni fognak a hd-s monitoromon?

4. Van egy Samsung 32gb SLC-s SSD-m. Arról megy a rendszer. Ezzel a konfiggal gyorsabb lenne-e, avagy a különbség csak minimális.

Hirtelen ennyi lenne a kérdésem. Ha van egyéb észrevételetek, ötletetek ne tartsátok magatokba!
Előre is köszi a segítséget!

üdv:
Mankó

[ Szerkesztve ]

(#17286) jozsi252


jozsi252
veterán

Közben olvastam nagyon sok hsz-t itt a topicba és voltak akiknek összeakadt a Corsair Vengeance kit ram a Gigabyte lapokkal, ez a gond mennyire áll fent a mai napokban? vagy ez már a B3-as lapokkal elmúlt?

iPhone 13 Pro Max

(#17287) orbano válasza Mankó (#17285) üzenetére


orbano
félisten

Ha ilyen fontos a fogyi és csak filmezni kell a cucc meg flashes játékokhoz, akkor inkább vegyél egy full integrált AMD E350-es alaplapot. Tippem szerint azzal jelentősebb spórolást érhetsz el, és még talán pénzed is marad.
Az általad említett cserével nem hiszem, hogy mindennapi felhasználói élményben bármiféle változást észrevennél egyébként.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17288) rvn_10 válasza jozsi252 (#17286) üzenetére


rvn_10
senior tag

Az én konfigom látod az adatlapomon. Nálam semmi probléma volt.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#17289) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

AsRock Extreme6 X58 lapomhoz az i7 920 -hoz ASUS Triton 88 CPU hütőt használok, le kell -e cserélnem a CPU hütőt, ha most váltok AsRock Z68 Exterme4 Gen3 és i5 2500K -ra :F

[ Szerkesztve ]

(#17290) Mankó válasza orbano (#17287) üzenetére


Mankó
veterán

Igen én is gondoltam rá, de ahogy jobban utána olvasgattam el is ment tőle a kedvem. A legtöbb AMD E350-es lapon pl. nincs PCI slot, kellene az Audigy 2 ZS miatt (ezért is lenne a Z68-as lap, mert azon van). Másrészt a bővíthetősége sem utolsó szempont és a későbbiekben a SB-et simán kitudnám egészíteni bármivel, ami az akkori igényeimnek megfelel.

A teljesítményes kérdésben különben én is erre jutottam, de időtállóság és egyéb szempontból megérné a csere?

A másik fontos kérdés pedig, hogy a prociban lévő videókari hogyan szuperálna? Arra, hogy a netes flashes játékok menjenek szerintem bőven elég, de fontos lenne, hogy az 1080p-s filmek is akadás mentesen menjenek. Erről tudsz esetleg bővebb információt?

(#17291) orbano válasza Mankó (#17290) üzenetére


orbano
félisten

Passz. Viszont én Audigyre nem építeném hosszú távon a hifimet. Egy USB-s DAC/hangkari mérföldekkel jobb választás, egy mostani integrált hangkarihoz képest pedig nem nyújt jelentős többletet a ZS.
Szerdán megnézhetem Neked mit tud az integrált Inteles "csoda", de túl sok jóra nem számítok. De van itt pár nálam tapasztaltabb, szerintem beszámolnak addigra a képességeiről :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17292) madgie válasza Mankó (#17290) üzenetére


madgie
titán

Simán visz bármilyen 1080p-t már a HD2000 is. A bármilyenbe beletartozik akár az 50+ Mbps anyagok is, tehát tényleg mindennel elbír. Ami viszont fontos lehet neked: hardversen nem képes a 23.976 Hz-re. Ha monitoron, 60 Hz-n nézed, akkor nem gond, ha normális, 24p-t tudó megjelenítőn, akkor már bajosabb lehet a dolog, bár van szoftveres segítség, például 24 Hz-re "gyorsíthatod" az anyagot.

Flash játékokat nem nyomtam még vele, szerintem azzal is elbír. Messze nem olyan rossz ez a HD2000/3000, mint amilyennek megpróbálják sokan beállítani. Egy IGP, ehhez mérten teljesen rendben van, pár éve az AMD integráltam jóval kényesebb volt, mint ez, főleg HD filmek tekintetében.

(#17293) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Lehet, hogy butaságot kérdezek, ezért elnézést kérek... :U
Szóval: i3 2100. Alaplap H61-es Asrock H61M/U3S3. A Bios-ban mindent kikapcsoltam, ami az Internal VGA-ra vonatkozik, lévén van PCIE kari a gépben. És most jön a valószínűleg bugyuta kérdés: a belső Vga-t ki lehet teljesen is kapcsolni? Kérdem azért, mert a hőmérséklet érzékelő figyelésénél folyton azt látom, hogy a CPU GT temp vagy annyi, mint maga a CPU vagy több is egy-két fokkal...(nem is értem, minek jelzi, ha nem használja az ember) Azt tudom, hogy a H61 nem képes arra, hogy váltson a belső és a külső VGA közt, ha jól sejtem, akkor a Z68 tudja.
Várom a válaszokat és kéretik nem nevetni rajtam... :N ;)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17294) Mankó válasza madgie (#17292) üzenetére


Mankó
veterán

"pár éve az AMD integráltam jóval kényesebb volt, mint ez, főleg HD filmek tekintetében" - ez mit takar? Nem teljesen világos.

Monitoron lesz a megjelenítés. Samsung P2370HD-n, ezzel nem lesz gond?

Szerinted megérné a csere?

(#17295) madgie válasza Mankó (#17294) üzenetére


madgie
titán

Azt csak te tudhatod, hogy megéri-e a csere (mennyit kell ráfizetned). Az biztos, hogy a monitorod nem tudja a 24p-t, úgyhogy nem lesz gond a SB-vel sem filmlejátszásilag és az is tuti, hogy jóval kevesebb lenne a fogyasztásod (cca 40-50 watt körül idle).

(#17296) Mankó válasza madgie (#17295) üzenetére


Mankó
veterán

max 4-5k-t kellene ráfizetni.
Tehát e8400 + lap + 4gb ddr2 + hd4850 = i3-2105 + Z68 + 4gb ddr3 (vagy 2*4gb) + 5k

Szóval a vga-m bánná, de jelen esetben nincs rá szükségem. A későbbiekben meg már bármit tehetek majd mellé.

(#17297) N_A_S válasza Mankó (#17296) üzenetére


N_A_S
veterán

Az integrált VGA kb az nvidia 8600GT-vel egyenértékű. Én játszottam vele a DeadSpace2-t 720p-ben és tűrhetően vitte (40-50FPS, mondjuk ennek a gémnek nincs akkora étvágya). Memória bővítés szempontjából is jobb a Z68-as konfig, a DDR3 nagyjából fele annyiba kerül mint a DDR2.

https://tinyurl.com/phnas

(#17298) madgie válasza Mankó (#17296) üzenetére


madgie
titán

Ha tényleg nem játszol én lecserélném. Kevesebb fogyi, fejlettebb proci. Pár hónapja tuning Phenom II X4 955-ről váltottam i7-2600-ra (nem K, tehát nem tuningolható), nem bántam meg egy percig sem.

(#17299) Mankó válasza madgie (#17298) üzenetére


Mankó
veterán

Ha játszanék, akkor is cserélnem kellene nem? A 4850-es már most is kevés a full hd felbontáshoz, ha meg nagyobb vga-t vennék, azt már a tuningolt e8400 se hajtaná ki.
Maximum ha játszanék, akkor már i5-ös procira illene váltanom, de jelenleg azzal sem lennék előbbre. Akkor viszont marad az i3-2105-öse.

Esetedben 4 magos prociról 4 mag / 8 szál-ra váltani tényleg megérhette. Viszont te valószínűleg játszol is valami nagy felbontásban.

(#17300) Qru válasza Mankó (#17299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Játékok nem használnak 4-nél több magot, szóval felesleges játékra 2600(K)-t venni szvsz.

mod:

Teljesen jó lesz ez a 2105, kiegyensúlyozott konfigod lesz, ha meg kevés lesz majd veszel bele erősebb procit/vga-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.