Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) madgie válasza Mankó (#17299) üzenetére


madgie
titán

Játszom is, de főleg a fotó/videó dolgok hálálják meg. De igen, igaz, játszani is jobb, az i3 is négy szálon tud számolni, mondjuk a BF3-nak is jobban tetszene multiplayerben, mint a tunngolt kétmagos.

(#17302) fsb1000 válasza Hunork (#17293) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnos nem lehet teljesen kikapcsolni, még a P67-es lapokban is fogyaszt pár wattot.

(#17303) Hunork válasza fsb1000 (#17302) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Köszi a választ, közben utána olvastam rendesen.
Csak gondoltam, megkérdezem. Már csak annak okán, hogy minek "dolgozik" tök feleslegesen a régebbi chipsetes lapokban, miért nem oldották meg, hogy a CPU-ba integrált GPU teljesen idle üzemmódban legyen, mert így tök feleslegesen melegíti egyfolytában a processzor "többi részét". (ez a cpu-gt hőmérséklet bosszantott fel igazán...)
Mindegy, majd egy Z68 lapban majd legalább lesz neki értelme...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17304) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!

Lenne egy kérdésem.
H61-es 2 memóriafoglalattal ellátott alaplap nem szereti default beállításon a belepakolt ramokat. Közben fagy, illetve win update nem tud települni.
Ha beteszek egy 4Gb-os modult, akkor minden rendben, viszont vidéki lévén valahogy a 2x2Gb-al kellene működésre bírni cseréltetni nem tudom. Ez egyértelműen ramhiba, vagy kompatibilitás, vagy proci is lehet?
Deszka: Asrock H61- HVS
ram: 2x2Gb Kingmax Kit 1333Mhz
Proci: i3 2105

Válaszokat előre is köszönöm! :R
Esetleg annyit kérdeznék még, mivel Goldmem-el teszteltem eddig, illetve memtest 86+-al, de egyik sem talált hibát, hogy mivel érdemes próbálkozni?

(#17305) Qru válasza szacsee (#17304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok jók, akkor nem a ram a hibás. Esetleg emeled meg kicsit a vtt feszt hátha segít...

#nincsbennetarcsi

(#17306) helkis válasza szacsee (#17304) üzenetére


helkis
addikt

jártam már úgy p31-es vagy g33-as lapban amin 4foglalat volt, hogy 2ram mellé akartam még 2db-ot tenni, de nem ette meg egyben, külön-külön, vagy kettesével meg igen. a válasz igen egyszerű volt: "supported only 4 bank".. tehát vagy 4db 1oldalas, vagy 2db 2oldalas rammal lehetett feltölteni a lapot.. nézz utána a könyvében, milyen spórolásokat hajtottak végre asrocknál, bár ez elég erős lenne, ha 2db 2oldalassal se menne.. de már mindent el tudok képzelni.. ha nincs ilyen korlátozás, akkor kompatibilítás.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17307) Bogyó bá' válasza szacsee (#17304) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes jelenség, mert a deszka sem egy háklis fajta, meg ezekkel a memókkal sem szokott semmi gixer lenni. Biosban próbáltál már valamit szelidíteni a beállításokon? Feszültség, időzítések, etc.... ?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17308) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszönöm a tippeket, megnézem este, hogy mit lehet kezdeni vele.
Képeket töltök fel a biosból, bár csak 1-2 beállítás van elállítva ezért is fura, hogy defaulton nem akarja az igazat.
Mivel lehetne letesztelni esetleg, ami kidobja egyből a hibát, mert win telepítgetés update-l együtt elég sokáig tart. :D

(#17309) Qru válasza szacsee (#17308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Win alól nem ellenőrzünk ram-ot, mert nem ad 100%-os bizonyosságot rgo sz@rt se ér kb (ugyanis a win által lefoglalt memó tartományt nem ellenőrzi egy ilyen win alól futattahtó progi sem, egyszerűen az OS nem engedi hozzányúlni).
Goldmem vagy Memtest, kombinálva a tutkó.

#nincsbennetarcsi

(#17310) szacsee válasza Qru (#17309) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ok, köszi.
Letöltök egy régebbit, mert az új Hiren CD-n ami van csak 512Mb-ot lát és egyből hibázik.
Bár lehet meglesem mit csinál, ha egyesével letesztelem őket.
Memtest pedig 2x lefutott hiba nélkül.

(#17311) RockHaRD


RockHaRD
addikt

no megvan az új cucc :)) :C

2500k + extreme3 gen3 + 8 giga g.skill sniper.

Egyelőre alapon megy, mert az OC fülön annyi beállítás van, hogy a tizedét sem értem :F

utána kell nézni mindennek, nem szeretnék itt megkérdezni mindent egyenként, szal inkább kiguglizom.

(#17312) Mankó


Mankó
veterán

Úgy néz ki, hogy a konfig váltást megúszom +5k ráfizetéssel. Időközben ismerős előállt egy másik ötlettel, hogy lehet visszaadná az áfát, ez esetben lehet érdemesebb lenne bevállalni a 2500k-t. Ezzel a ráfizetés 12-15-re rúgna.

Szerintetek bemerjem vállalni, ha a fenti eset összejön? Sokkal többet fogyaszt a 2500k a 2105-nél? És az e8400-nél?

Az biztos, hogy ennél se lenne tuning és hogy jó ideig nem kellene a géphez nyúlnom.

(#17313) Bogyó bá' válasza Mankó (#17312) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha 15k-ért 2500K-ra tudsz váltani, akkor egy percig se habozz! Az már egy "más világ".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17314) madgie válasza Mankó (#17312) üzenetére


madgie
titán

Dehogy fogyaszt többet, mint az E8400, sőt! Az a proci évekig elég lesz mindenre, túlzás nélkül. Gyors, keveset fogyaszt, szükség esetén agyon lehet tuningolni, vagy akár alulfeszelni kicsit. Szerintem vágj bele, ha majd úgy érzed egy fél év múlva, hogy mégis játszanál, akkor is kiszolgál, szinte akármilyen VGA-t rakhatsz mellé, nem a proci lesz a leggyengébb láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#17315) szacsee válasza Qru (#17309) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hiren féle win memory estended teszt lefutott hiba nélkül.
Feltettem 1-2 progit vin alá is és kicsit próbálgattam, mivel lassan csak a proci és az alaplap maradhat a ludas.
Viszont Aida 64 trial-t próbáltam és csak cache tesztnél hibázott:


Ha ki van véve a pipa a cachenél, akkor gond nélkül futott tovább, viszont ezt tesztelve elhasal. Másik lapban is próbáljam esetleg és ha hibázik akkor proci gar?
Másik procit tudok ebbe tenni elvileg próbaképpen win telep erejéig.
Mivel kezdjem? :R

Vengeance-ból betettem 2x4Gb-ot ott már biosban fagyott a cucc belépés után 4-5 másodpercre. (ha ez segít)

[ Szerkesztve ]

(#17316) Mankó válasza Bogyó bá' (#17313) üzenetére


Mankó
veterán

20as lenne a ráfizetés, mivel csak az iponban lehet kapni 2500k-t, s marhára felszaladt az ára. (Persze ha visszaadják az áfát.)
Így lenne egy Asrock Z68 Pro 3 lap + 8gb ram + 2500k.
(különben jó ez a lap vagy elég a z68M/usb-s Asrock lap is? Igaz az micro atx-es)

Viszont ha az i3-2105-öt választom és működik az ÁFA visszaadás, akkor semmit sem fizetnék rá. 0 Ft-ból lecserélem. Lehet még 1-2 ezer vissza is jön.

Ha meg nem működik az áfás dolog, akkor meg kiesik a 2500k és marad az i3-as. Ebben az esetben max. 5 ezret fizetek rá.

Ebben az esetben mit választanátok?

(#17317) szacsee válasza szacsee (#17315) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fejlemény van.
A rosszalkodó konfigból a 2105-öst betettem a régi deszkámba (P67 Pro3) bios reset nem volt. Elindítom, de nem indul. Leállítom, AC dugó kihúz, cmos reset, AC vissza, power on, beindul. Win felismeri az új HW-t restartot akar, mondom ok csináld.
Elkezd restartolni, de restart előtt lefagy (kép megáll). Na frankó, power 6mp-ig leáll. Indítom és többször is más-más hibakódot ír a debug led, de össze-vissza. Nagy nehezen betölt a win, Aida 64 indít, csak cache stabilitásteszt, merevre fagy az egész.
Gép leállít, kihuz, félrerak.
i3 2100 proci berak (ami a P67 Pro3-ban volt) a H61-es deszkába, pöcc röff indul, win feláll.
Aida 64 indít cache teszt elindul. Win kicsit szórakozik, bár a másik proci hagyatéka is lehet.
2x4Gb Vengeance bepakol, pöccre indul, biosba be, 1333Mhz-re beállít, minden default, win települ öröm-e bodottá. Erről írok most éppen. Eddig minden rendben van a vassal.
Felrakom a frissítéseket és kis stabilitás teszt. Eseménynapló általában driverek felrakásáig tele volt hibával, kritikus hibával. Jelenleg 4 figyelmeztetés van és 2 hiba, ami többsége minden gépnél előfordul (más alkalmazást használó modul, hálókártya driver nélküli Upnp hiba stb...) Nemsokára visszarakom a 2x2Gb Kingmaxot és teszt után a P67-be visszamegy a 2100 is. Ha mindenféle rendellenesség nélkül indul bios reset nélkül és Aida is jó lesz, akkor holnap elindítom a gariztatást.

(#17318) Mankó


Mankó
veterán

Az SB-kben lévő HD3000-nek milyen a képminősége? Egy ATI HD4850 utána mire számíthatok?
Szeretném remélni, hogy a megjelenített kép minőségére is fektettek hangsúlyt.

(#17319) madgie válasza Mankó (#17318) üzenetére


madgie
titán

Mire gondolsz képminőség alatt? DVI/HDMI-n kifogástalan, ugyanolyan pontosra tudtam az i1D2-vel kalibrálni a monitort, mint nV/ATi-val.

(#17320) medium84


medium84
aktív tag

Hi,
vettem egy i3-2105 procit, egy Gigabyte GA-H61N-USB3 alaplapban van. Tudom ezt a procit kicsit húzni? Ha igen, hogyan?

(#17321) szacsee válasza medium84 (#17320) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kell hozzá egy jármű: kerékpár, autó, motor stb illetve egy kötél, vagy madzag. ;]

Bocs nem lehetett kihagyni, dobok egy restartot és leírom nagy vonalakban, ha nem előznek meg és kibírja a strapát a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#17322) medium84 válasza szacsee (#17321) üzenetére


medium84
aktív tag

Tudtam, hogy megkapom. :d

(#17323) szacsee válasza medium84 (#17322) üzenetére


szacsee
nagyúr

H61-nél nincs tuningra lehetőség.
K-s procinál van mód arra, hogy szorzót emelj.
P / Z chipsetnél ha jól emlékszem TDP limit kitolásával és szorzó emeléssel I5 2400-at 3,8Ghz-ig húztak. Nézd meg az alaplap biosát, hogy nincs-e TDP-vel kapcsolatos menü, illetve a CPU menüjében mit lehet állítani.

Eddig siker, H61-es lap bírta a telepítést defaulton és Update is simán felment.
Aida 64-ben is minden rendben, bírja a Cache tesztet lazán. Semmi hibára utaló jel, semmi bug (kopp-kopp).

[ Szerkesztve ]

(#17324) medium84 válasza szacsee (#17323) üzenetére


medium84
aktív tag

Hmm, lehet, hogy korábban kellett volna megkérdeznem....?

(#17325) szacsee válasza medium84 (#17324) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet. :D Itt leírtam kb részletesen.
Viszont nem biztos, hogy szükséged lesz a tuningra, bár attól függ mit csinálsz a géppel.

(#17326) medium84 válasza szacsee (#17325) üzenetére


medium84
aktív tag

Tutira nem lesz rá szükség, irodai gép lesz, csak ki akartam próbálni átadás előtt. :D

(#17327) Mankó válasza madgie (#17319) üzenetére


Mankó
veterán

A monitoron megjelenített kép minőségére gondoltam. Szinek, élesség, ilyenek.
Kicsit félek, hogy ATI után csúnyább lesz a kép monitoron.

(#17328) madgie válasza Mankó (#17327) üzenetére


madgie
titán

Nem kell, az élesség az adott és állandó DVI-n, a színek meg beállítás kérdése.

(#17329) Mankó válasza madgie (#17328) üzenetére


Mankó
veterán

Megint tanultam valamit. :R

(#17330) ÁdiBá válasza Mankó (#17296) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én váltanák a helyedben, ha van rá lehetőséged.
Amúgy is elég húzós a platform átállás anyagilag szerintem, ha mindent újra szeretnél cserélni, és sajnos ahogy nézzük az árfolyamokat, termelési adatokat, nem lesznek karácsonyra se olcsóbbak az alkatrészek.

Szerintem menj bele. :B

(#17311) G^zC^mp€ G.R.A.T.
Nem kell bohóckodni vele. Szorzót emeled és kész, ha kér a proci, adsz neki egy kicsike feszültséget.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17331) emmm válasza Mankó (#17316) üzenetére


emmm
senior tag

Én maradnék a 2500K-nál, mert várhatóan durván el fog romlani a forint, de a dollárhoz képest nagyon gyenge lesz tartósan...tehát meg fog drágulni minden. Ez már szeptember óta látható. Most vedd meg, mert aztán még drágább lesz.

Én is most vettem meg a 2500K-mat, egy Asrock Extreme 3 Gen 3 + Vengeance Low profile 1600-as 8 GB-os csodát is...tényleg más világ! :) Azt hittem, a 4870-em lesz a szűk keresztmetszet, de annyira begyorsult tőle az összes progim, magam is meglepődtem...update-tal együtt szűk 1 óra alatt kész is volt a win 7 újratelepítése (ami 15 perc alatt elkészült). :) Battlefield Bad Company 2 szaggatásmentes lett full HD-n is, de fura volt :)

(#17332) Mankó válasza emmm (#17331) üzenetére


Mankó
veterán

Igen én is gondolkodok még rajta, de oda jutottam, hogy 20-24 ezerrel lenne drágább a kis i3-2105-höz képest. Annyi ráfizetéssel nagy valószínűséggel később is cserélhetek, ha mégsem lenne elég valamire a teljesítménye.
A másik dolog meg, hogy a mostani e8400et se használom ki, nem hogy egy 4 magos szörnyet. Pedig az is tudja lazán a 8*500-as beállítást, s most is 1.V-on hajtom az alapórajeleken.
A 2500k abban az esetben is jó lenne ha játszanék, de igazság szerint azt megoldom xbox-on. Ha meg nem játszok, csak általános felhasználásra használom a gépet: office, net, filmek, hd filmek, zene, kicsi netes gamék; akkor szintén csak felesleges lenne belekölteni.
A váltásra igaz, hogy rámegy a jelenlegi vga-m, de úgy sem használom most semmire. Másrészt ingyen vagy 1-2 ezer Ft ráfizetéssel meg simán megéri a csere, ha a csak az időtállóságát nézzük, még akkor is.

Ádibá: mindenképpen váltok, mert az idő nekem dolgozik. Csak videokari nem lesz benne, elég lesz a prociban lévő. Ha nem játszok gépen (max. flash játékok), akkor feleslegesnek tartom a plusz zajforrást ami fogyasztana is pluszban, s 20-30 k-t is bele kellene áldozni.

[ Szerkesztve ]

(#17333) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Lenne egy bosszantó apróság, legalábbis remélem az. :F
Proci i3 2100, a konfig többi része az adatlapomon. A Freezer 7 Pro most a ház hátulja felé néz, a magas GEIL ramok miatt.
És a kérdés: mennyire természetes, hogy az i3 -nál az Aida64 és CoreTemp szerint is a két mag között stabilan 7-10 fok hőmérséklet különbség van? Most, hogy írom ezt, 36 és 28 fok... :W
Itt álljon 3 példa:

Hideg indítás utáni állapot, üresjáratban:
Alaplap: 33
CPU: 31
CPU Package: 35
CPU IA Cores: 35
CPU GT Core: 35
CPU1: 35
CPU2: 27

Rage után:
Alaplap: 35
CPU: 38
CPU Package: 42
CPU IA Cores: 42
CPU GT Core: 42
CPU1: 42
CPU2: 35

Crysis2 után (DX11)
Alaplap: 39
CPU: 43
CPU Package: 51
CPU IA Cores: 51
CPU GT Core: 51
CPU1: 52
CPU2: 47

Az összes más mérőprogram, beleértve az AXTU-t is, csak a sima CPU hőmérsékletét jelzi ki, ami itt egyenlő a Package-al. Korábban még egy tesztet is írtam a logout-ra erről a hűtőről, igaz, akkor G840 volt alatta. :K
Melóhelyen E2180 1-2 fok eltérés (Cooler Master hűtővel), barátom gépében E5200 1-3 fok eltérés (gyári hűtővel)
Ezennel kérlek titeket, hogy most nyugtassatok meg, vagy segítsetek megoldást találni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17334) Mankó válasza Hunork (#17333) üzenetére


Mankó
veterán

Nem kell vele foglalkozni, mert könnyen lehet, hogy a prociban lévő szenzor a ludas.
Annó nekem is volt olyan E8500as procim, amelyben a magok között sokszor 8-10 fok különbség is volt. Sosem volt semmi baja, megfelelően teljesített, a tuningot is bírta, és máig kiválóan működik egy ismerős gépében.

(#17335) Hunork válasza Mankó (#17334) üzenetére


Hunork
veterán

Hm..értem, csak angol fórumokon is olvasgattam, ott is 1-4 fokot írnak...és hogy az illető rosszul rögzítette a hűtőt, de ezt nem lehet jobban :W . Direkt teljesen szétszedtem mindent...na, jó, végül is semmi probléma amúgy a géppel, csak idegesít ez a különbség...meg azért mi rákért rossz az érzékelő egy vadiúj prociban... :((( ez nem szép az Inteltől... :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17336) Tommee válasza Hunork (#17333) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nálam is hasonló különbségek vannak a 4 mag között, legnagyobb eltérés talán 9 fok volt.
A magok terhelésének függvénye az eltérés mértéke.

(#17337) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Hülye kérdése, de milyen progival méritek a core i5-i7 hőmérsékletét?
A Real Temp megbízható?

Azért kérdezem, mert az i5-2500k-t felhúztam 4.4Ghz-re és Metro2033 alatt csak 56-59 Fokig ment fel Egy Zalman CPNS9900 társaságában, igaz maxon pörgött, de nem kevés ez a hőfok?

[ Szerkesztve ]

(#17338) Hunork válasza Tommee (#17336) üzenetére


Hunork
veterán

Oké, köszönöm a válaszokat! :R
Már azt hittem, valamit rosszul csináltam. A G840 nem produkált ilyet, és az említett Dual Core E procik sem. Csak így kicsit megtévesztő a dolog, hiszen egy pindurka helyről beszélünk, ahol 9-10 fok azért nem semmi!
Végszó: nálam terheléstől független, bekapcsolás után és terhelés után is hasonló a szituáció. Mindegy, 2 év gari van rajta, csak ez vigasztal, ha egyszer beüt a ménkő... :D
(aki ismer, az tudja, hogy igen precíz vagyok, gondosan próbálom megválogatni a cuccokat, ezért bosszant ez az egész...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17339) Tommee válasza ForRedGlory (#17337) üzenetére


Tommee
aktív tag

Teljesen jók a hőfokok véleményem szerint, de az is lehet hogy túl jól rögzítetted a processzorhűtődet :)
Komolyra fordítva: Nálam 4Ghz-en Intel Burn Test alatt terhelve 70 fok környékén mozog, játékok alatt 50-60 között, mivel nemigen van még jelenleg olyan játék, ami teljesen kihasználná a 2500K szintű proci(k) erejét, ezért nem emelkedik annyira a hőmérséklet.

(#17340) ForRedGlory válasza Tommee (#17339) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Thx :)
Na majd letesztelem Intel Burn Testel ha hazaérek, hogy meddig kúszik fel.

(#17341) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv emberek.
Segítséget szeretnék kérni és egy normális topikot nem találtam erre a konkrét kérdésre így itt kérdezem meg. :)
Alant látható konfigom van tegnap pendriveról akartam Linuxot telepíteni,de ahogy átállítottam a boot prioty-t (aztán mentés és újraindul a gép) nincs Bios képem....az alaplapon vannak a Q-ledek és a Cpu post ok a Memo post ok és a vga postnál a led égve marad ami a kiskönyve szerint vga hibát jelent...gondoltam meghalt a vga...erre az esetre vettem pont Z68-as alaplapot,hha kihal a Vga-m ott az procié...átdugtam az alaplapra a DVI-t de akkor sem lett kép...kivettem az elemet akkor se lett kép...kivettem a vga-t akkor érintkezőket végigsasoltam visszaraktam akkor se lett...szanaszét szedtem a gépet csak a legfontosabb dolgokat hagytam benne akkor se lett...kivettem a ramokat egyből csipogott a kis hangszóró,h nincs benne ram...csak az egyik ramot raktam vissza úgy se jó...elvileg akkor is sípolnia kéne a hangszórónak,ha nem jó a vga...nem értem mi lehett a hiba,tud vlaki vmi okosat? :(((

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#17342) N_A_S válasza Petya2900XT (#17341) üzenetére


N_A_S
veterán

Vedd ki a procit, ha az még nem volt

https://tinyurl.com/phnas

(#17343) Petya2900XT válasza N_A_S (#17342) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Úgy meg se nyikkan :)

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#17344) ffodi válasza Petya2900XT (#17341) üzenetére


ffodi
veterán

Úgy próbáltad, hogy a diszkrét vga nincs a gépben, és az integrált vga kimenetére dugod a monitort, természetesen cmos clear után?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17345) N_A_S válasza Petya2900XT (#17343) üzenetére


N_A_S
veterán

Úgy értettem vedd ki, majd rakd vissza :) BIOS reset után ha nincs benne VGA akkor alapból IGPU-val kell induljon (legalábbis az ASRock lapoknál így van)

https://tinyurl.com/phnas

(#17346) Petya2900XT válasza ffodi (#17344) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Az az érdekes akkor,h ugye nincs diszkrét vga a gépbe,de mégis a PCi-E melletti Vga post led világít...de minek?...hát ha nincs benne vga jóhogy,h "VGA Failure" van ami a led jelentése.. :F
N_A_S:Jelentem kipróbáltam,de mintha ki se vettem volna... :(((

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#17347) Mankó


Mankó
veterán

Visszatettem az órajelet most 8*500-ra, mert sok mindent csinálok egyszerre. Sokkal pattogósabb lett a rendszer.

Belefuthatok egy olyan szituba, hogy ha i3-ast veszek, hogy lassabb lesz a rendszer, avagy nem lesz ennyire fürge, mint a 8*500-as beállításnál az E8400-as esetében?

Ezt nagyon jó lenne előre tudni, mert én is szeretem ha pattogós a rendszer.

Esetleg valakinek ez irányú tapasztalata? Nem lenne jó, ha hétvégén már azon járna az agyam, hogy miért nem a 2500k-t vettem. :(

(#17348) ffodi válasza Petya2900XT (#17346) üzenetére


ffodi
veterán

CLR CMOS után is ezt csinálja? Mert ha igen, akkor szerintem valami a lappal lesz.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17349) ÁdiBá válasza Mankó (#17347) üzenetére


ÁdiBá
addikt

2500K. Egyszer érdemes érte kifizetni a pénzt.
Hidd el jó pár évig beleszel biztosítva processzor erőből.
Nem fogyaszt sokat sem. Egyik legjobb teljesítményi adatokkal rendelkező processzorról beszélünk.
Elég erős benne még az IGp-is.
2500K! - ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17350) Petya2900XT válasza Mankó (#17347) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Azt tudom mondani,h volt egy kis ideig 8500-am 3700-on..aztán egy Q9550 amivel az szinte észrevehetetlen apró gondolkodási idők elmaradtak volna a Quad eljövetelével..aztán Q9550-ről 2500K-ra már semmit változást nem vettem észre :)

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.