Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17701) C64 válasza Stukker1987 (#17698) üzenetére


C64
őstag

köszi,l az már megvolt, ez alap.
0.14v kellett neki a stabilitáshoz, most már linx stabil :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#17702) oxox válasza Rabbitf_24 (#17700) üzenetére


oxox
addikt

nekem ugyan K-s de alapon jaratom (az emlitett programok szepen szaladnak)
:R :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#17703) diegho


diegho
nagyúr

Nem proci, hanem alaplap kérdés, de szerintem elfér itt is.

Az adatlapomon lévő gépben úgy érzem eljött az ideje, hogy lecseréljem a lapot, mivel a hűtőmet nem tudom rendesen feltenni rá (túl közel van a pci-e foglalat a cpu foglalathoz és nem fér el a hűtő, csak keresztben) ezért a levegő áramlás a házban most elég hülyén van megoldva. Tehát atx-es lapot kell vennem, nem akarok sokat rákölteni, mert húzni nem nagyon fogom, max egy 4ghz-ig, de alapon is elég a proci jelenleg. A kérdés egyszerű, 25k körül kellene lap, amit itt kapni azok:
Asrock P67 pro3
Asrock Z68 pro3
Asus P8P67 LE
MSI P67A-C43

Mit ajánlotok? MSI-m volt már C45 személyében, tudom, hogy nincs offset és energiagazdálkodás tuning alatt. P8P67 LE-ről tudom, hogy a tuning elég érdekes vele, ugyanis egy rakás dolog hiányzik, de offset-el elég jól be lehet lőni a feszt, valamint a turbo szorzó állítással lehet húzni is, Asrockok talán a legkevésbé problémásak, de ott csak 2 év a gar. Én úgy érzem kb mindegy melyiket veszem, de hátha mégis tudtok valamit, ami miatt egy kiemelkedik (oké P67 Pro3 8+2 fázis, de tuning hiányában ez olyan mindegy).

(#17704) Brekkk


Brekkk
senior tag

Alaplapon megviccelelt nagyon csúnyán. Sima gyári ventim van a gépben. 1,032 V mellett a 2500 K-hoz tökéletesen elég (Undervoltage). Most csinált egy olyat a lapom, (GIGA P67 UD3 B3), hogy hibásan olvasta ki a proci VCORE értékét. 1,3 V-ot kapott a proci. Ez még nem is lenne gond, de a proci hőmérséklete vagy 20 percig 93-96 fok körül alakult. Nem voltam a gép mellett nem figyeltem. Lehet ettől bármi baja a procinak? Vagy úgy működik, mint a P4, ha a proci túlmelegszik leveszi a teljesítményét v egyszerűen lekapcsolt.
A VCORE értéket csak BIOS resettel tudtam visszahozni.

(#17705) csucsbicep válasza diegho (#17703) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

P67 Pro3 vagy P8P67LE.

(#17706) hermanyi válasza csucsbicep (#17705) üzenetére


hermanyi
őstag

vagy a z68 pro3
én a két asrock közül választanék és én a Z mellett álok

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#17707) diegho válasza hermanyi (#17706) üzenetére


diegho
nagyúr

Nagy dilemma számomra is, hogy Z, vagy P lap legyen a kiválasztott. Talán amiatt fogok a Z mellett dönteni, hogy alig kerül többe. Giga lapok továbbra sem ajánlottak? Van egy matx lapjuk, ahol kép alapján több hely van a procinál és pont azt tudja ami nekem kell, valamint olcsón meg is tudom szerezni: z68m-d2h.

[ Szerkesztve ]

(#17708) ÁdiBá válasza diegho (#17707) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én a Z alaplapot vásárolnék a helyedben.
Azért vettem P67-est mert akkor még jelenleg a piacon nem volt kapható a Z68-as.
:U

ÁdiBá

(#17709) ÁdiBá válasza Stukker1987 (#17683) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én 4.5 Ghz kapok ilyen eredményt.
Ti hogy futtatjátok ezeket a teszteket?!
LinX?!
Be van kapcsolva ezek a C1/3/6 dolgok is illetve HT is nálatok?! :U

ÁdiBá

(#17710) Hunork válasza oxox (#17699) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
No problem! :K
Hasonló nekem is Freezer 7 Pro rev 2-vel. Most, hogy már 30 perce vége a BF3 multinak (fiam végre ideengedett) és megy a net, meg zenéz hallgatok, 35 és 41 fok a két mag, terhelés alatt meg 48-55 között.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17711) Stukker1987 válasza ÁdiBá (#17709) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Alap bios beállítás.csak szórzó emelve és offset beállítva,esetleg TDP limit felvéve.

Nálam HT nincs,mivel 2500k..

AVX-es LinX-et használsz?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#17712) vallas


vallas
senior tag

HI!

Na én is beléptem a klubba egy: i3 2100-l asrock h61de/s3 lappal és 4 giga ddr3 1600 kingstonnal

Kihúztam a régi rendszer alól mindent, betettem az újat, simán bootolt, drivereket felrakta, öröm boldogság.

semmivel sem érzem gyengébbnek,sőt mint a q9400-t ami előtte volt.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17713) ÁdiBá válasza Stukker1987 (#17711) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Valószínű, igen.
LinX v0.6.4 (AVX)

Teljesen alapon megy a rendszer most
i7 2600K / DDR3 1600Mhz
64BiT / 8 Threads
Problem Size 10.000 Memory (Mib) 772
Size 10.000 / LDA 10.008 / ALIGN 4 / Time / 9.797 / GFlops 68.0684
Nem kevés ez egy picit?! :U
Lefuttattam a 3DMark Vantage teszt programot fizika nélkül, ott 22124 pontot kaptam a processzorra.

Szerintetek?! Átlagos alapórajeles értékek ezek?! :U

ÁdiBá

(#17714) ffodi válasza ÁdiBá (#17713) üzenetére


ffodi
veterán

Teljesen rendben van szerintem, a megadott adatok alapján. Gondolom a ram cl9-10.

#17713

Simán rendben van. A programban a számítási teljesítmény függ a ram órajelétől és időzítésétől is. Szóval mondjuk 2133MHz-en Cl9 1T-vel, ugyan ilyen proci órajelen bőven 70 GFLOPS fölött lenne.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17715) ÁdiBá válasza ffodi (#17714) üzenetére


ÁdiBá
addikt

CL 9 - 9 - 9 27 CR2 1.5V 1600Mhz

ÁdiBá

(#17716) stm_


stm_
tag

Üdv!

Processzor vásárlás előtt állok és szeretném a véleményeteket kikérni.
Bolti dobozos Core i5-2500k vagy egy OEM core i7-2600.
Dúrván egy árban van a két procc.. pontosabban 3k mínusz az i7 javára.
Átlagos felhasználásra lenne..
Vélemény..ki melyiket részesítené előnyben?

(#17717) fsb1000 válasza stm_ (#17716) üzenetére


fsb1000
nagyúr

i5-2500K, ha az alaplap P67 vagy Z68 lesz.

(#17718) stm_ válasza fsb1000 (#17717) üzenetére


stm_
tag

Z68

Tudnál mondani néhány indokot?

[ Szerkesztve ]

(#17719) ÁdiBá válasza stm_ (#17716) üzenetére


ÁdiBá
addikt

i5 2500K / Játék, túlhúzási lehetőség ha lesz rá szükség, nem kell HT játékokhoz
i7 2600 / Játék, túlhúzástól elhidegült usereknek, + HT (átlagos felhasználásra felesleges)

Én 2500K - ra szavazok. :U

(#17718) SSSSsheef Csak azokban a deszkákban lehet tuningolni a K jelű processzort, illetve a Z68-asban még lehet használni az Igpu chipet is.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17720) stm_ válasza ÁdiBá (#17719) üzenetére


stm_
tag

Igen, ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok.
Csak amíg dúrván 55k a 2500k addig 75k a 2600...boltban.
Ennek ellenére itt az aprón lényegesen nem olcsóbb az i5 míg az i7 a bolti árhoz képest szerintem igen.
Emiatt vagyok viszonylag tanácstalan.

A HD Graphics 2000 ill. 3000 közötti különbséggel kapcsolatban van valamiféle tapasztalat.
Erről jut eszembe. Az IGP-t ugye ki lehet teljesen lőni és nem vesz a fizikai memóriából?

[ Szerkesztve ]

(#17721) fsb1000 válasza stm_ (#17718) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem.

(#17722) csucsbicep válasza hermanyi (#17706) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem a Z68 elég puritán a többihez képest.

(#17723) diegho válasza csucsbicep (#17722) üzenetére


diegho
nagyúr

Puritán ez tény, viszont van IGPU kivezetés, ami néha jól jöhet. Amúgy a P8P67 LE elég elvont lap, nincs nagyon sok opció a biosban, ami a hasonló kategóriás lapokban ott van. MSI-ből a tuning melletti energiagazdálkodás hiányzik. A P67 Pro3 ami kiemelkedik a mezőnyből a 8+2 fázis miatt és valószínűleg tuningban többet tud, mint a többi, de erre nincs szükségem.

(#17724) csucsbicep válasza diegho (#17723) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A döntés a tiéd.

(#17725) Savanya válasza diegho (#17723) üzenetére


Savanya
addikt

LE pedig nem elvont lap . Ott van minden benne amire szükség van és Asrockkal ellentétben sokkal kevésbé droppol . Energiagazdálkodás tuning mellett is ugyanolyan mint a többi lapé .
Legnagyobb előnye Asrockval szemben hogy sokkal finomabb a feszültség állítás , nem olyan elnagyolt .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#17726) fsb1000 válasza Savanya (#17725) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Legnagyobb előnye Asrockval szemben hogy sokkal finomabb a feszültség állítás , nem olyan elnagyolt ."

Ezt hogy érted?
Kisebb lépésekben lehet állítani a CPU feszt, vagy több "részegység" feszültségét lehet beállítani, mint az Asrock lapon?

(#17727) diegho válasza fsb1000 (#17726) üzenetére


diegho
nagyúr

Kisebb lépésekben szerintem, mert az LE-ben van olyan fesz amit nem is lehet állítani. Nem értem amúgy, hogy az MSI és az Asus miért nem csinál olcsó Z68-as lapokat. Mondjuk ott van a P8Z68 LX, de arról semmit nem tudni.

(#17728) Erdei88 válasza diegho (#17727) üzenetére


Erdei88
veterán

Semmit nem tudsz róla? Fent van az Asus honlapján, árgépen pedig 27k-nél kezdődik

(#17729) diegho válasza Erdei88 (#17728) üzenetére


diegho
nagyúr

Semmit nem tudok róla. A specifikációk azok semmik egy normális user által tapasztaltakhoz képest. Nem lehet tudni miben van korlátozva, mennyire van lebutítva, esetleges inkompatibilitások, hibák stb.

(#17730) Savanya válasza diegho (#17729) üzenetére


Savanya
addikt

Semmi másban nem butították csak a tápellátás lett 4+2 fázisú . Igaz nincs Bluetooth és Firewire se . Többi ugyanaz .

Asrock fesz állítása nem 0,05V--onkénti mint az ASUS-oknál hanem van hogy 0,45V-tal nagyobb a következő lépcső / pl . z68 pro3 memóriafesz / .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#17731) Erdei88 válasza diegho (#17729) üzenetére


Erdei88
veterán

Tényleg nincs róla teszt, forumokra meg általában csak panaszokat írnak

(#17732) ÁdiBá válasza Savanya (#17730) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem feltétlen így igaz.
OffSet módban 0.005 Lépcső van. Fix módban nálam 0.015.

Picit az ASRockról.:
V16+2 CPU Power Phase

A Fatal1ty sorozat alaplapjai V16+2 Power Phase alkalmazásával került kialakításra, robusztus alkatrészekkel és a CPU egyenletes tápellátása mellett. A Fatal1ty sorozat páratlan túlhúzási képességeket kínál, valamint jobb teljesítményt a legalacsonyabb hőmérséklet mellett, az igazi PC gamerek számára.

Prémium arany kondik

A Fatal1ty alaplapcsalád minden kondenzátora valódi luxus, prémium arany kondenzátor. Ezek, a 100%-ban japán gyártmányú száraz kondenzátorok elegáns, magas fényű kondenzátorok prémium arany bevonattal, a hosszú életet és a stabil teljesítményt jelképezik.

Én szerintem az ASUS hasonló teljesítményű alaplapjai marhára elvannak árazva az SB processzorok alá... :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17733) Savanya válasza ÁdiBá (#17732) üzenetére


Savanya
addikt

Nem a "drága" premium kategóriás lapokról volt itt szó , hanem a megfizethetőkről .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#17734) Erdei88 válasza ÁdiBá (#17732) üzenetére


Erdei88
veterán

"Prémium arany kondik
A Fatal1ty alaplapcsalád minden kondenzátora valódi luxus, prémium arany kondenzátor. Ezek, a 100%-ban japán gyártmányú száraz kondenzátorok elegáns, magas fényű kondenzátorok prémium arany bevonattal, a hosszú életet és a stabil teljesítményt jelképezik."

Extreme 3 Gen 3-nál is ez van írva :D

(#17735) hermanyi válasza Erdei88 (#17734) üzenetére


hermanyi
őstag

Az összes Gen3 as lap azzal van szerelve ugyanúgy mint a fatality

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#17736) diegho


diegho
nagyúr

Pro3 Gen3 miért nincs itthon, nem tud valaki valami infót róla? Ez lenne talán a legjobb választás.

(#17737) hermanyi válasza diegho (#17736) üzenetére


hermanyi
őstag

OFF erősen Sandy toptyikban

Lehet kapni keresni kell

Idevaló téma

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#17738) diegho válasza hermanyi (#17737) üzenetére


diegho
nagyúr

Pénteken délelőtt még nem volt sehol. Köszi. Amúgy ez ilyen tipikus kamu bolt, 1-2 hét rendelésre, múltkor hasonlóan rendeltem egy 6870-et 36-ért, 2 hét után se lett belőle semmi, szóval ezek biztos nem magyar nagykerben vásárolnak, mert ott egyiknél sem látom még a lapot :(

[ Szerkesztve ]

(#17739) Yhron


Yhron
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni! Mostanában fogok új gépet összerakni és ezzel kapcsolatban van pár - nah jó, nem is olyan pár :) - kérdésem.

Tehát kezdjük az elején: egy i7 2600k procira építem a rendszert, de van még pár kérdőjel, igyekszem szépen sorba szedni a kérdéseim és ha tudnátok segíteni, azért nagyon hálás lennék!

1: alaplap téren erre gondoltam: Gigabyte GA-P67A-UD3P.
Ez szerintetek - ebben az árfekvésben - jó választás lenne?

2: Videokártya: melyik az a kártya, amelyikkel teljesen kitudom kihajtani ezt a procit - esetleges jövőbeni ésszerű túlhúzást is figyelembe véve? Árbeli okok miatt egy HD 6970es kártyában gondolkozom a kezdeti időszakra, majd később még egy ugyanilyet mellé CF-be.
Két ilyen kártyát CF-ben ki tud ez a proci hajtani, vagy nem?

3: Milyen - léghűtést - javasolnátok hozzá? Milyen hőmérsékleti értékek tekinthetőek normálisnak ennél a procinál alapjáraton, illetve intenzívebb - pl. játék - használat mellett? Húzás nélküli használatot gyári hűtővel is "át lehet vészelni" egy ideig?

4: RAM. Első menetben egy 8Gb-os kit-et szeretnék venni, de a kérdés, hogy milyet lenne érdemes? Például egy Corsair 1866 Vengeance megfelelő lenne?

Nagyon köszi előre is a segítségeteket!

(#17740) ÁdiBá válasza Yhron (#17739) üzenetére


ÁdiBá
addikt

i7 2600K processzorral bátran lehet akár 6990 CF is építeni.
Gondot nem fog okozni a processzor lassúsága.

Ahhoz hogy két HD6970-est kitudj teljes mértékig használni, ajánlott magas felbontáshoz oda rakni őket.
FullHD az alap, az alá nem szabad, nem ajánlott ilyen kártyákat összerakni.
Processzor terén nem lesz gondod pár évig, egy 2600K-val.
Nagy batár hűtőt én szívem szerint nem vásárolnék rá. Egy kellemes középkategóriás ventilátor szettel is bátran viszi a 4.5 - 4.0 Ghz-et.

Többit itt.:
Milyen videókártyát?!
Milyen ram-ot vegyek?!
Milyen alaplapot?! :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17741) fsb1000 válasza Yhron (#17739) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. Volt ilyenem, de Asrockra váltottam.
2 . GTX 580. A HD6970 CF is ok szerintem
3. "kistuning" - Frrezer Pro, "nagytuning" D14, stockkal is megy alapon...
4 . OK

(#17742) Erdei88 válasza hermanyi (#17735) üzenetére


Erdei88
veterán

Azért is írtam, hogy ehhez nem kell premium kategória

(#17743) subaruwrc válasza Erdei88 (#17742) üzenetére


subaruwrc
félisten

NA, akkor a vállalkozó kedvűek, és minimum 5ghz bench képes sb-vel rendelkező emberkék legyenek szívesek megmozgatni picit magukat, és ERRE a versenyre csináljanak eredményt. A feltételek, hogy az ott található háttérképet kell beállítani a teszt idejére
ezt majd letölteni innen az UCBENCH2011 nevű programot. ezekután még annyi dolgotok van, hogy maximum 2 processzormag legyen aktív ( ht szerintem mehet mert már van olyan eredmény a listában ... ) és minnél magasabb órajelen letolni a tesztet. Csinálni egy képernyőmentést, majd feltölteni IDE. remélem jó lesz a link, ha nem akkor kérdezzetek. Hwboton regisztrálva kell lenni és magyarország zászlója alá kell tartozni hogy érvényes legyen a beküldés. Előre is köszönöm annak aki segít ! Have fun !

ja igen : FIGYELMEZETÉS az ucbench elég erős proci terhelő alkalmazás, a végefelé kb prime 95-nek felel meg szóval figyeljetek oda a hőfokokra, és a feszekre.

[ Szerkesztve ]

(#17744) katt777 válasza mcwolf79 (#17682) üzenetére


katt777
félisten

P5Q és i7-920 topicban még küldtek mások is beállításokat, ma már mindenki inkább megtartja magának. Ha valaki megspórol ezzel némi kínlódást, én örülök. :R

Tommee: Hát, a TDP limit egy nagy f.szság. Ha beállítom arra, amennyit a CPU fogyaszt, sokkal lejjebb veszi a teljesítményt, ha meg magasabbra állítom, annyiból hagyhatom auto-n is. :( A legésszerűbb az offset beállításra hagyni mindent, és úgy kitesztelni, ahogy én tettem, akkor nem szalad el semmi, és a teljesítmény is meglesz.

davidsz: Az auto OC nálam 103x43-ra lőtte be a rendszert, jó magas feszültségekkel. Semmi másra nem jó, minthogy összezavarja a felhasználót, a normális tuning teljesen másképp megy.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17745) fsb1000 válasza subaruwrc (#17743) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ennek a versenynek mi a célja?

És mi motiváljon, ha tudom, hogy 2 maggal +léggel elérem az 5,1-5,15GHz-et, de sokaknak lesz ettől jobb eredménye?

(#17746) ffodi válasza subaruwrc (#17743) üzenetére


ffodi
veterán

Néztem ezt a versenyt, de 2600K letiltott magokkal is mehet? Mert igazából csak az van megadva, hogy max 2 magot használhatsz összesen, és az ilyen esetben sokszor csak a max 2magos procikkal lehet jelentkezni.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17747) katt777 válasza fsb1000 (#17745) üzenetére


katt777
félisten

Az, hogy a tönkrement procik helyett a résztvevők jó drágán újakat vegyenek. :P

Valaki nem tudja, hogy ebben a kib.szott országban hol lehet előlapi USB-panelt beszerezni? A gyártó nem ad, a lapon ott a csati, bezzeg hátul kivezetik, ahol a kutya sem használja, mert ember nem mászkál a gép mögé vinyókat meg USB-ket dugdosni, főleg, hogy amilyen formatervezettek az pendrive-ok, nem is lehet bedugni őket oda.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17748) subaruwrc válasza ffodi (#17746) üzenetére


subaruwrc
félisten

annyi van ott, hogy maximum két mag. 2600k 2 maggal is mehet.
a verseny célja amúgy lenyomni romániát a két éves trónságról, a díjak pedig extrém hűtéshez fognak kapcsolódni valószínű potok formájában. ( és valószínű K|ngp|ncoolingról )

(#17749) XaraX válasza subaruwrc (#17743) üzenetére


XaraX
addikt

Egyelőre ennyire futotta Tőlem, 5300 fölött nem nagyon szeret stabilan menni a cpu-m ilyen feszek mellett.
HT meg ugye nincs a 2500K-ban. :(
Hűtőm meg csak Mugen 2 van jelenleg.
Feltöltsem vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#17750) ffodi válasza subaruwrc (#17748) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor ok. A léghűtés kikötés egyébként?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.